مطالب مرتبط:
توانستیم گزینه جنگ با جمهوری اسلامی را حذف کنیم/اصولگرایان و اصلاح طلبان روزه سیاسی بگیرند
گزینه جنگ با جمهوری اسلامی حذف شد/اصولگرایان و اصلاح طلبان روزه سیاسی بگیرند
سردار جلالی: گزینه جنگ با جمهوری اسلامی حذف شد/اصولگرایان و اصلاح طلبان روزه سیاسی بگیرند
سردار جلالی: گزینه جنگ با جمهوری اسلامی حذف شد/اصولگرایان و اصلاح طلبان روزه سیاسی بگیرند
گزینه جنگ با جمهوری اسلامی حذف شد/اصولگرایان و اصلاح طلبان روزه سیاسی بگیرند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 4 تیر 1397 ساعت 03:052018-06-24سياسي

گزینه جنگ با جمهوری اسلامی حذف شد/اصولگرایان و اصلاح طلبان روزه سیاسی بگیرند


رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: ساختار نیروهای مسلح متناسب با تهدیدات تغییر یافته و سلاح ها و استراتژی ها بازسازی شده تا به یک الگوی مقابله برسیم و فرماندهان دشمن هم می گویند استفاده از گزینه نظامی برای مقابله با جمهوری اسلامی بسیار پرتلفات و غیرممکن .

- " رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: ساختار نیروهای مسلح متناسب با تهدیدات تغییر یافته و سلاح ها و استراتژی ها بازسازی شده تا به یک الگوی مقابله برسیم و فرماندهان دشمن هم می گویند استفاده از گزینه نظامی برای مقابله با جمهوری اسلامی بسیار پرتلفات و غیرممکن خواهد بود و این یعنی توانستیم گزینه جنگ را حذف کنیم.

: سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل در آیین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی با اشاره به تهدیدات آمریکا و استراتژی های آنان برای خروج از برجام و برنامه هایی که علیه ایران طراحی و اجرا کردند، گفت: چند سؤال در این زمینه وجود دارد؛ اینکه چرا آمریکایی ها از برجام خارج شدند؟ آیا اساساً آنها برجام را می خواهند یا خیر؟ چه الگویی از توافق مورد نظر آنهاست و آنها چه چیزی از توافق می خواهند؟ چه پیش فرض هایی نسبت به ایران دارند و دلیل اینکه ما تا پیش فرض های آنها را تشخیص ندهیم، نمی توانیم بفهمیم که چگونه فکر و عمل می کنند، چیست؟ اینکه می گویند احتمال جنگ وجود دارد، درست است و آیا آمریکا به دنبال جنگ با ایران است؟ ما در مقابل خروج آمریکا از برجام چه باید کنیم؟ وی در پاسخ به این سؤالات گفت: ما باید به عنوان یک بسیجی در این خصوص اطلاعات داشته باشیم تا بدانیم وظیفه مان چیست.

آمریکایی ها احساس می کنند فشارهایی که در برجام داشته اند و ایران برخی از خواسته های آنها را پذیرفته است، موجب شده تا این زمینه وجود داشته باشد که آنها فشار بیشتری آورده و بهره بیشتری ببرند؛ بنابراین با این نگاه از برجام خارج شده اند تا تعهداتی که در برجام، آنها را از فشار و تحریم ایران محروم کرده بود، از گردن خود بردارند.

رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: آمریکایی ها می خواهند تعهدات ایران در برجام به عنوان کف قابل قبول و تثبیت شده باقی بمانند و ایران هم متعهد به انجام تعهدات خود باشد؛ آنها تلاش کردند برجام را به عنوان یک پلتفرم یا پایه و مبنای تحریم های مازاد حفظ کنند و برجامی که آمده بود تحریم ها را بردارد، در استراتژی آمریکایی ها تبدیل به پایه و مبنای افزایش تحریم ها شده بود تا ایران را از بازگشت به شرایط قبل از مذاکرات بترسانند.

جلالی هدف دیگر استراتژی های آمریکا را محدود کردن معادلات قدرت ایران دانست و گفت: آمریکایی ها می دانند که برجام مقداری از اهداف آنها را تأمین کرده و چون فکر می کنند ایران می خواهد برجام را حفظ کند، بنابراین می خواهند تلاش کنند آن را پایه ای برای باج خواهی و افزون خواهی های خود قرار دهند؛ پس تلاش می کنند قدرت موشکی و نفوذ منطقه ایران را در تعهدات برجام بگنجانند.

وی افزود: اگر به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا دقت کنیم که 12 شرط را برای خودش مطرح کرد و بخشی از آنها امیال و آرزوهایش بود، نشان می دهد که تقریباً بر روی تمامی مؤلفه های قدرت جمهوری اسلامی تمرکز کرده اند تا به واسطه برجام، آنها را کنترل کنند؛ می خواهند اگر بتوانند باج بیشتری از ایران بگیرند.

رییس سازمان پدافند غیرعامل در خصوص اینکه ایران برجام را می خواهد یا نه، تصریح کرد: آمریکایی ها تعهدات ایران در برجام را کفِ کار می دانند و معتقدند محدودیت های ایران در برجام باید دائمی شود و تعهدات افزایش یابد؛ به همین دلیل اروپا را مأمور کردند تا ایران را در برجام نگه دارد و با وعده و وعید وقت کشی کنند تا آنها استراتژی شان را دنبال کنند.

جلالی ادامه داد: آمریکایی ها معتقدند برجام لازم است ولی کافی نیست، برجام کفِ مذاکرات است و تعهدات ایران باید افزایش یابد.

آنها می خواهند به واسطه برجام، تحریم ها را افزایش دهند؛ به شکلی که مؤلفه های قدرت ایران را ضعیف، محدود و کنترل کنند.

درواقع برجام تبدیل به ابزار و اهرم فشاری تبدیل شده که بتوانند از آن استفاده کرده و سایر اهداف آمریکا را دنبال کنند.

وی افزود: آمریکایی ها یکسری پیش فرض ها نسبت به جمهوری اسلامی ایران دارند و در اهدافی که نوشته اند احساس می کنند که جنگ اقتصادی شان، ایران را تحت تأثیر قرار داده و مسائل مطرح شده در مذاکرات موجب چند تصمیمی و اختلاف میان مسئولان کشور ما شده که آنها می توانند از آن استفاده کنند.

آنها احساس می کنند تحریم بر روی مردم اثر گذاشته و شبکه های اجتماعی و توسعه فضای سایبری توانسته مدیریت آمریکا بر افکار عمومی ایران جامعه عمل بپوشانند و در چند حادثه قبلی از آن استفاده کردند.

آمریکا این مسائل را پیش فرض قرار داده و فکر می کند ما در حوزه کنترل نوسانات ارز و پول موفق نبوده و وابستگی ما به دلار را به ابزار قدرتی برای خود تبدیل کرده است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: مسئولان باید وابستگی به دلار را کاهش دهند، آمریکایی ها فکر می کنند یک نگاه غرب گرایانه در کشور وجود دارد که می تواند به آنها کمک کند؛ همه اینها پیش فرض های آمریکایی ها است و سعی می کنند آنها را عملی کنند.

جلالی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در پنل آمریکایی ها علیه ایران وجود دارد، مطرح کردن موضوع جنگ است، اما ما باید بررسی کنیم که آیا واقعاً آنها به دنبال جنگ با ما هستند؟ در عرصه نظامی یک الفبا برای صحبت با طرف مقابل وجود دارد که به آن دیپلماسی دفاعی می گوییم.

ما معتقدیم اگر می خواهیم بازدارندگی ایجاد کنیم، باید یک قدرت در داخل کشور تولید کنیم.

به طور مثال در حوزه موشکی، زمینی و هوایی و این قدرت را ذخیره سازی کنیم و بعد این قدرت را در قالب رزمایش نمایش داده و به دشمن تفهیم کنیم تا مطمئن شویم آنها این قدرت را فهمیده اند تا از درک قدرت کشورمان به قدرت بازدارندگی برسند و این چرخه را به صورت مداوم تکرار کنند.

وی افزود: ساختار نیروی زمینی ارتش و سپاه متناسب با تهدیدات تغییر و سلاح ها و استراتژی ها را بازسازی کرده و در قالب مانورهای مختلف تمرین کردیم تا به یک الگوی مقابله رسیدیم؛ آنها نیز این توانمندی ها را بررسی کردند و فرماندهان آنها می گویند استفاده از گزینه نظامی برای مقابله با جمهوری اسلامی بسیار پرهزینه و پرتلفات و غیرممکن خواهد بود؛ این یعنی توانستیم گزینه جنگ را حذف کنیم.

جلالی تاکید کرد: ما امروز متناسب با نیاز کشور تجهیزات نظامی تولید می کنیم.

و تسلیحاتی که ساخته ایم پشتوانه قدرت دفاعی کشور است.

در حوزه بسیج توانسته ایم 20 میلیون بسیجی را ساماندهی کنیم و حداقل 10 میلیون رزمنده در قالب یگان ها بکارگیریم و در رزمایش از انها استفاده کنیم.

وی افزود: استفاده از دروغ و ایحاد نا امیدی و دوراهی مذاکره و تهدید اقدام دیگری دشمنان است.

نامه ای که عده ای برای مذاکره با آمریکا نوشتند در واقع دادن پاس به آمریکایی ها بود .

رویکردی که می تواند با این تهدیدات مقابله کنند وحدت است، مسئولان گروه های سیاسی، اصولگرا و اصلاح طلب روزه سیاسی بگیرند و حرف تفرقه افکن نزنند مردم نیز باید هوشیاری داشته باشند و سواد رسانه ای و سیاسی خود را بالا ببرند و بدانند ممکن است اخبار حقیقی نباشد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل اظهار کرد: مردم باید اخبار رابا دقت دنبال و صحت آنها را برسی کنند تا فریب دشمنان را نخورد، البته رسانه ملی نقش اساسی در افزایش سواد رسانه ای مردم دارد که باید به آن عمل کند.

وی افزود: ما باید درک درستی از شرایط داشته باشیم و بتوانیم نفوذی ها را شناسایی کنیم.

مسئولان هم باید مشکلات مردم را سریع پیگیری و حل کنند تا مورد سوء استفاده قرار نگیرد و با مجرمان برخورد قاطع شود.

جلالی در پایان گفت: دولت هم باید از معیشت مردم محافظت کند تا تهدیدات اقتصادی دشمن بر سفره مردم اثر نگذارد، کشور در شرایط خاصی قرارد دارد و به نوعی در حال جنگ است اما ابزار عوض شده و باید این تهدیدات را شناسایی و با آن مقابله کرد تا بصیرت و هوشیاری ملی افزایش یابد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایسنا ، تاریخ انتشار: 3 تیر 1397 ، کدخبر: 97040301408 ، www.

isna.

ir
کلید واژه ها: پدافند غیرعامل - آمریکا - آمریکایی ها - ایران - جمهوری اسلامی - آمریکایی - پدافند - اسلامی - نیروهای مسلح - تحریم - گزینه - جمهوری - بازسازی - افزایش تحریم ها - انقلاب اسلامی - هایی - ساختار - تحریم ایران - اصلاح طلبان - توافق - نظامی - جلالی - کشور - خروج - سلاح - مذاکرات - اطلاعات - افزایش - برنامه - وظیفه

آخرین اخبار سرویس:
بزرگترین پروژه عمرانی ایران در خارج از کشور، عید غدیر به بهره برداری می رسد لحظه شماری برای افتتاح صحن حضرت زهرا(س) / هنر ایرانی در قلب نجف

دهه کرامت، دهه امید و نشاط اجتماعی

سند تاب آوری اجتماعی استان بوشهر بومی سازی می شود

اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت الله سبحانی در حرم مطهر رضوی

حضور سپنتا نیکنام در جلسه علنی شورای شهر یزد پس از 9 ماه دوری

مشهد، آخرین سفر آقا مرتضی شد

پیام تسلیت سران قوا و شخصیت ها به سردار حقانیان

بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه از مسجدسلیمان

برگزاری یادواره شهید مدافع حرم «عباس دانشگر»

تکذیب دور جدید اعتراضات رانندگان کامیون

بحران آب و هوایی در آمریکا

پیام تبریک مدیر عامل بیمه البرز به مناسبت آغاز شصتمین سال تاسیس شرکت بیمه البرز

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آرمان برگزار می شود

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح یکشنبه 31 تیر 97

رشد ماه به ماه نوزاد؛ راهنمای کامل رشد نوزاد یک ماهه

جزییات جلسه اعضای جبهه پایداری با مصباح یزدی

پیام تسلیت منتظری و هاشمی شاهرودی برای درگذشت آیت الله مرتضی تهرانی

دلایل معاونت حقوقی رییس جمهور برای ورود اقلیت ها به شوراهای اسلامی شهر و روستا

فیلم/ رهبر انقلاب: مذاکره با آمریکا هیچ فایده ای ندارد

ظریف درگذشت حاج سید حسن حقانیان را تسلیت گفت

پیام تسلیت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی درگذشت آیت الله مرتضی تهرانی

کنایه های اخیر مردم بدجور اذیتم کرد/ هزینه‎ها از ثامن الحجج بابت اسپانسری شش برنامه دریافت شده است

دلائل معاونت حقوقی ریاست جمهور برای ورود اقلیت ها به شوراهای اسلامی شهر و روستا

علیزاده طباطبایی به فارس خبر داد برگزاری جلسه محاکمه سرکرده عرفان حلقه در شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر

تکمیل طرح های نیمه تمام اولویت فرمانداری کهگیلویه

به یاد عباس دوران ؛ عقاب تیز پرواز آسمان ایران

رهبر ایران مذاکره با آمریکا برای حل مشکلات را رد کرد

کنایه های اخیر مردم بدجور مرا اذیتم کرد

توییت سپنتا نیکنام در واکنش به رای امروز مجمع تشخیص + توییت

98 درصد داروها در ایران به صورت داخلی تولید می شود

رحیمی: موضوع سپنتا نیکنام با درایت مجمع ختم به خیر شد

بازدید 18 هزار گردشگر ماه جاری از غار سهولان مهاباد

تسلیت آیت الله هاشمی شاهرودی در پی درگذشت آیت الله مرتضی تهرانی

چرا معاون رییس جمهور به کافه رفت؟

وحشی گری تروریست ها؛ این بار در مریوان/ داغ هایی که خلبان ایرانی بر دل صدام گذاشت/ حاج قاسم «خادم» شد/ تعطیلات مجلس بالاخره تمام شد/ ضرب الاجلی براب پایان مذاکره با اروپا؟

رهبر ایران مذاکره با آمریکا برای حل مشکلات را رد کرد

موضوع کتاب ابدی

دستگیری پسر ایرانی در ماجرای مرموز مرگ دختر افغان

مهار حریق در سازمان میراث فرهنگی

رونمایی از سورپرایز ترابوزان بعد از خرید وحید امیری+ عکس

اجاره ویلا در شمال و رزرو سوییت در سراسر ایران بصورت آنلاین و مطمئن با بوکینگ ویلا [رپورتاژ آگهی]

سرپرست جدید استقلال پرسپولیسی است!

معاون علمی رییس جمهور: بیش از 98 درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می کنیم

17 حقیقت علمی عجیب و جالب که احتمالا چیزی از آن ها نمی دانید

بیش از 80 درصد پرونده های تخلف اداری ناشی از سهل انگاری است

تشرف 100 هزار نفر از گروه های خاص جامعه به حرم امام رضا(ع) در دهه کرامت

ادای احترام ظریف، معاونان و رؤسای نمایندگی های ایران در خارج از کشور به مقام شامخ امام راحل (ره)

معاون علمی رییس جمهور: بیش از 98 درصد داروهای مورد نیاز کشور را تولید می کنیم

اطلاع رسانی درباره تعاونی ثامن الحجج در محاکم قضایی انجام می شود

تجدید بیعت مقامات دستگاه دیپلماسی کشور با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی

هویت 11 شهید حادثه تروریستی مریوان + جزییات و اسامی

چهاردهمین برنامه شنبه های انقلاب با موضوع آزادی وحقوق بشر برگزار شد

رییس شورای شهر: بازگشت نیکنام عیدی نظام به مردم یزد است

رییس شورای شهر: بازگشت نیکنام عیدی نظام به مردم یزد است

توضیحات احسان علیخانی درباره حواشی اخیر در برنامه «حالا خورشید»

احیای یک واحد تولیدی با 2 هزار نیروی کار در خرمشهر

توضیحات احسان علیخانی درباره حواشی اخیر در «حالا خورشید»

سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد شرکت کرد

واکنش سخنگوی فراکسیون امید به بازگشت سپنتا نیکنام

از سخن تا به عمل یک قدم است

جپاروف چرا از استقلال دور شده است؟!

نقش هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد در ارتقای سلامت عمومی

رسالت و مصلحت بانک کشاورزی،خدمت به بخش کشاورزی است

نهادینه سازی فرهنگ رضوی نیاز جامعه است

تصاویر/ طرح ولایت طلاب سراسر کشور در مشهد مقدس

پیام سپنتا نیکنام پس از تایید بازگشت به شورای شهر یزد

استخدام نقشه کش آقا مسلط به اتوکد و GIS در تهران

بررسی مشکلات ساختار نظام بانکی با حضور کمیسیون اقتصادی مجلس

ظریف به سید وحید حقانیان تسلیت گفت

در سفر وزیر ارتباطات به خوزستان انجام شد واحد تولیدی با 2 هزار نیروی کار در خرمشهر احیا شد

40 هزار دندانپزشک تا سال 1400 خواهیم داشت

چه کسی گفته «بشاگرد» فرهنگ ندارد؟

نماینده مجلس: به حجاج و مسافران نباید ارز دولتی داد

تسلیت شخصیت ها برای درگذشت آیت الله مرتضی تهرانی

احسان علیخانی میهمان حالا خورشید شد/شروع برنامه با تاخیر

بیوگرافی حسن عباسی

آشپزی در سفر شماره 4 خوراک بوقلمون با سس چدار و گودا

اولین واکنش برانکو به جدایی امیری ازپرسپولیس

خانه مطبوعات شمیرانات در لواسان افتتاح شد/ درخواست پیگیری مطالبات قانونی خبرنگاران در مجلس

تکذیب دو نرخی شدن قیمت بنزین

اختتامیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی برگزار شد

سفر وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به شیراز

لاریجانی درگذشت آیت الله تهرانی را تسلیت گفت

رهبر انقلاب درگذشت آیت الله حاج آقا مرتضی تهرانی را تسلیت گفتند

«باور 4» حافظ خلیج فارس

لاریجانی درگذشت آیت الله تهرانی را تسلیت گفت

ترامپ:برای تعرفه 500 میلیارد دلاری آماده ام!

حادثه مرگبار برای قایق تفریحی

تکذیب پبشنهاد دو نرخی کردن قیمت بنزین

تکذیب حضور روزبه چشمی در قطر/ هافبک آبی ها در تهران است

رهایی دو دختر نوجوان از اسارتگاه قاچاقچیان انسان

ظریف در دیدار با مقام معظم رهبری: پروژه ایران هراسی را شکست دادیم

شرکت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد +تصویر

پیام تسلیت دادستان کل کشور در پی درگذشت آیت الله مرتضی تهرانی

در سفر وزیر ارتباطات به خوزستان انجام شد یک واحد تولیدی با 2 هزار نیروی کار در خرمشهر احیا شد

گفت وگو با یک زن جوشکار؛ سختی ها، رفتارها و باقی ماجرا

مجمع تشخیص؛ ثبت یک عکس

گران ترین و ارزان ترین آثار حراج ملی

مسئولان برای حل مشکلات باید روحیه انقلابی داشته باشند

پیگیری روزانه وضعیت دریاچه ارومیه از مهمترین خواسته های رییس جمهوری است

گزینه جنگ با جمهوری اسلامی حذف شد/اصولگرایان و اصلاح طلبان روزه سیاسی بگیرند

گزینه جنگ با جمهوری اسلامی حذف شد/اصولگرایان و اصلاح طلبان روزه سیاسی بگیرند