مطالب مرتبط:
4 مورد شکایت رسمی در مورد حادثه ایرانشهر به وزارت کشور اعلام شد/رقم اعلامی در حادثه ایرانشهر واقعیت ندارد
رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران: طبق گزارش رسمی ما آسیب دیده های حادثه ایرانشهر تنها 4 مورد است/قوه قضاییه موضوع را دقیق و سریع پیگیری کند
شکایت های حادثه ایرانشهر در دست بررسی است/دستگاه های مربوط از وقوع چنین اتفاق هایی پیشگیری کنند
آخرین وضعیت پرونده حادثه ایرانشهر از زبان وزیر کشور
شکایت های حادثه ایرانشهر در دست بررسی است/دستگاه های مربوط از وقوع چنین اتفاق هایی پیشگیری کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 3 تیر 1397 ساعت 13:252018-06-24حوادث

حادثه ایرانشهر از شایعه تا واقعیت


ایرنا - حادثه تجاوز به عنف در ایرانشهر از انتشار مطلب توسط یکی از علمای اهل سنت این شهرستان با عنوان تجاوز به 41 زن شروع شد و در آخر با تایید تجاوز به تعداد اندکی زن و دختر توسط دادگستری سیستان و بلوچستان و دستگیری 2 نفر از چهار متهم در دست پیگیری است.

- ماجرای تجاوز در ایرانشهر با اعلام آن توسط یکی از علمای اهل سنت در نماز عید فطر برملا شد و انتشار آن در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به یکباره جامعه به ویژه مردم سیستان و بلوچستان را شوکه کرد و به جای شادی و نشاط عید فطر ترس و وحشت و تاسف اذهان عمومی را به خود مشغول کرد و احساس ناامنی حداقل برای چند روزی در میان بانوان گسترش یافت.

هر چند که به گفته رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان دو روز قبل از اعلام عمومی این خبر، دستگاه قضایی و امنیتی و انتظامی با شکایت یک شاکی وارد صحنه شده و در کوتاه ترین زمان یکی از متهمان اصلی را دستگیر کردند.

اعلام این خبر نه تنها جو ناامنی های گذشته را در اذهان مردم استان تداعی کرد بلکه ذهنیت های منفی علیه شهرستانی با مردم متدین، با فرهنگ، میهمان نواز و خوش اخلاق و اجتماعی را ترسیم کرد و هر آنچه از خوبی ها و ظرفیت ها و توانمندیهای این شهرستان گفته و نوشته شده بود برای چند روزی به یکباره رشته ها را پنبه کرد.

در پی اعلام خبر در نماز عید فطر اخبار ضد و نقیض در این ارتباط در فضای مجازی منتشر شد که البته هیچکدام هم مورد تایید قرار نگرفته است.

2 روز پس از این اعلام حدود 50 نفر از مردم ایرانشهر در اعتراض به این اتفاق که مورد تایید هم قرار نگرفت در مقابل فرمانداری تجمع کرده و خواهان اشد مجازات برای ربایندگان شدند.

در جریان این حادثه برخی رسانه های ضد نظام نیز برای گرفتن ماهی از آب گل آلود و خدشه دار کردن چهره نظام وارد میدان شدند به طوری که یکی از عوامل معاند که برادر وی نیز با رسانه های بیگانه همکاری و فعالیت داشت در تجمع مردم ایرانشهر با تشویق جوانان به آشوب و برهم زدن چهره شهر اقدام به تهیه مستندات و فیلم کرد که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) بلافاصله شناسایی و دستگیر شد.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مطرح کردن موضوع تجاوز از طریق رسانه ها و تریبون های عمومی آن هم قبل از صدور حکم از سوی مرجع قضایی صحیح نبود.

همچنین از منظر متخصصان این حوزه، حادثه تجاوز به دختران ایرانشهری ازجملهتلخ ترین و بدترین نوع خشونت هایی استکه می تواند آسیب های روانی اجتماعیزیاد و گسترده ای را برای فرد، خانواده و جامعه به دنبال داشته باشد به طوری که در جوامع سنتی و مذهبی نظیر ایرانشهر منجر به کاهش اطمینان خاطر خانواده ها، افزایش ترس و نگرانی در مورد رفت و آمد و حضور دختران در جامعه می شود.

همچنین این عمل شوم در بلند مدت تاثیر منفی بر کارکردهای اجتماعی و اقتصادی جامعه دارد به طوری که نا امنی روانی می تواند سبب بازگردندان جامعه رو به عقب شود.

حضور مقتدرانه و جدی دستگاههای قضایی و امنیتی و پیگیریهای گسترده مسئولان کشوری و استانی هر چند سبب آرامش خیال شد اما ضربه هولناک این خبر برای مردم ایرانشهر و به ویژه خانواده های مظلوم حادثه دیده به این زودی از اذهان زدوده نخواهد شد.

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در نشستی با خبرنگاران گفت: با اقدام سریع نیروهای امنیتی و انتظامی خودرویی که در این حادثه مورد استفاده قرار گرفته بود همان روز نخست (چهارشنبه) شناسایی و روز پنجشنبه توقیف شد که در بازرسی از آن یک سری وسایل و ادوات جرم نظیر چشم بند و حتی سیم کارت فرد ربوده شده نیز کشف شد.

با بررسی های صورت گرفته مشخص شد چهار نفر در این پرونده دست داشتند که یک نفر آنان بلافاصله دستگیر و سه نفر دیگر شناسایی شده و تحت تعقیب قضایی قرار دارند که متعاقب آن یکی دیگر از متهمان این حادثه با همکاری معتمدان، مسئولان و خانواده اش تحویل مراجع قضایی شد.

یکی از نکات بسیار مثبت و قابل طرح در سیستان و بلوچستان در سالهای اخیر حضور زنان این استان در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی است به گونه ای که در چند سال اخیر افزون بر 235 زن نخبه عهده دار مناصب مدیریتی این استان شدند که در سمت هایی همچون معاون استاندار، فرماندار، معاون فرماندار، مدیر کل، معاون مدیر کل، رییس دانشگاه، مشاور مدیر کل، مشاور فرماندار، رییس اداره، شهردار، بخشدار و دهیار مشغول بکار هستند و در تصمیم گیریها و توسعه و پیشرفت استان و خدمت رسانی به مردم نقش ایفا می کنند.

متاسفانه نشر این گونه اخبار در جامعه سبب بازگرداندن مجدد برخی زنان و دختران این دیار به پستوی خانه و مانع بزرگی برای روند رو به رشد سریع زنان در همه زمینه های سیاسی- اجتماعی و اقتصادی می شود و خسارت های جبران ناپذیری را بر پیکره جامعه در بلند مدت به همراه دارد.

همچنین در جوامع های سنتی و ایل و طایفه ای مثل سیستان و بلوچستان نشر این گونه اخبار آسیب های اجتماعی مهمی نظیر انزوای اجتماعی، قتل های ناموسی، کینه توزی و نفرتبین خانواده هاو حس انتقامو درگیری طایفه ای بین خانواد ها را به دنبال دارد.

یکی از بانوان فعال سیاسی و اجتماعی گفت: حاثه تلخ و شوم تجاوز به دختران عزیز ایرانشهری اعم از اینکه آمار41 نفری و یا سه نفری باشد، از جملهتلخ ترین و بدترین نوع خشونت هایی استکه می تواند آسیب های روانی اجتماعیزیاد و گسترده ای را برای فرد، خانواده و جامعه به دنبال داشته باشد.

سارا خوشخو افزود: این عمل شوم می تواند در بلند مدت برکارکردهایاجتماعی و اقتصادی جامعه تاثیر منفیداشته باشد.

به عبارت دیگر نا امنی روانی ایجاد شده از طریق خشونت و آزار جنسی به دختران قطعا می تواند عامل مهمی برای به عقب گردجامعه رو به پیشرفت ایرانشهر باشد.

با این توضیح که جامعه ایرانشهر که در سالهای اخیربا حضور فعال و مشارکت زنان در همه زمینه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی روند توسعه را از شهرهای دیگر استان سریعتر طی کرده است می تواند با بازگراندن مجدد دختران و زنان به پستوی منزل، جامعه را از فرصت استفاده از توانمندی های این قشر موثر جامعه محروم کند و بدین طریق خسارت جبران ناپذیری را بر پیکره جامعه تازه جان یافته ی ایرانشهر وارد کند.

** انتشار خبر کار خلاف شرع و قانون بودرییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: اصل موضوع تجاوز در ایرانشهر تکذیب نمی شود اما مطرح کردن آن از طریق رسانه ها و تریبون های عمومی آنهم قبل از صدور حکم از سوی مرجع قضایی صحیح نبود.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی با بیان اینکه تجاوز به 41 نفر در ایرانشهر صحت ندارد افزود: در این حادثه یک نفر در ایرانشهر مورد ربایش قرار گرفته بود که بعد از مراجعه فرد مورد نظر به دستگاه قضایی متهم این پرونده شناسایی و روز بعد دستگیر شد.

حمیدی اضافه کرد: پرونده اخیر ایرانشهر بعد از کشیده شدن به رسانه ها و تریبون ها یک کلاغ چهل کلاغ شد.

رییس شورای قضایی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تاکنون افرادی که در این پرونده شکایت کرده اند سه خانم بودند که شکایت آنان در رابطه با تجاوز به عنف بود که توسط این متهمان مورد ربایش و تجاوز قرار گرفته بودند.

وی افزود: از این سه نفر تنها یک نفر که آثار ربایش وی در خودروی متهمان مشاهده شد به پزشکی قانونی مراجعه کرد و این مرجع نیز تجاوز را توسط این افراد تایید کرده است.

وی ادامه داد: یک خانم دیگر نیز در ایرانشهر علیه این افراد در زمینه ایجاد مزاحمت برای دخترانش شکایت کرده و بحث تجاوز مطرح نشده است.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی مسئول اطلاع رسانی در رابطه با پرونده های قضایی است و هیچ فرد یا مسئولی نمی تواند در این رابطه اظهار نظر کند.

وی گفت: علاوه بر متهم اصلی، 2 متهم دیگر یکی به اتهام تامین سلاح برای متهمان پرونده در زاهدان و دیگری تحریک جوانان در حاشیه پرونده ایرانشهر دستگیر شدند.

وی افزود: فردی که در ایرانشهر دستگیر شده در حال تهیه مستندات از تجمع شماری از مردم ایرانشهر برای بهره برداری رسانه های خارج از کشور از این حادثه بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده برادر این متهم در رسانه های خارج از کشور فعالیت دارد.

***دومین متهم پرونده ایرانشهر دستگیر شددادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: یک متهم دیگر در رابطه با پرونده تجاوز در ایرانشهر، شامگاه دوشنبه در زاهدان دستگیر شد.

حجت الاسلام علی موحدی راد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فرد از متهمان اصلی پرونده نیست و فقط سلاح در اختیار متهمان اصلی قرار داده است.

وی تصریح کرد: تا کنون در مجموع پنج نفر شاکی به مراجع قضایی مراجعه کرده اند.

دادستان زاهدان یادآورشد که یکی از خانم های شاکی مدعی شده است که دی ماه سال گذشته مورد تجاوز قرار گرفته و یکی دیگر از شاکیان پرونده نیز مدعی شده که اردیبهشت ماه و دیگری نیز گفته است که خردادماه مورد تجاوز قرار گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: تاکنون 2 متهم در رابطه با پرونده تجاوز در ایرانشهر دستگیر شدند و متهمان دیگر نیز شناسایی و دستور دستگیری آنان صادر شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون هیچ مقام اجرایی به غیر از رییس کل دادگستری و دادستان مرکز استان حق مصاحبه در رابطه با محتویات و مفاد پرونده هایی با موضوع قضایی به ویژه پرونده هایی که تحقیقات اولیه آن محرمانه و در موضوع منافی عفت است را ندارند.

**نتیجه اقدامات حادثه ایرانشهر اعلام می شودمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به دستور وزیر کشور برای پیگیری حادثه ایرانشهر گفت: نشست شورای تامین استان برای بررسی ابعاد موضوع برگزار شد و نتیجه اقدامات انجام شده اعلام خواهد شد.

محمدهادی مرعشی اظهار داشت: در پی ادعای مطرح شده مبنی بر تجاوز به عنف در ایرانشهر یک نفر شاکی در سه روز قبل از عید فطر به دادسرا مراجعه کرده و بلافاصله پس از تشکیل پرونده در مدت چهار تا پنج ساعت نفر اول دستگیر و به جرم خود اعتراف کرده است.

وی ادامه داد: پس از شاکی اول، 2 نفر دیگر به دستگاه قضایی شکایت کردند که می توان گفت این سه نفر با یکدیگر آشنا بودند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این موضوع چهار مجرم دارد، تصریح کرد: از چهار مجرم 2 نفر دستگیر و 2 نفر متواری هستند.

وی افزود: طرح این موضوع در نماز عید آنهم توسط شخصی که اطلاعات کمی از پرونده داشت موجب انتشار مطالب ضد و نقیض و آمارهای غیر واقعی در فضای مجازی و در نتیجه دامن زدن و ملتهب کردن جو شهرستان ایرانشهر شد.

** رسانه های بیگانه در صددسوء استفاده از هرحادثه ای در ایران هستندامام جمعه ایرانشهر درجمع علما، روحانیون و اعضای شورای تأمین این شهرستان گفت: رسانه های بیگانه و در واقع 99 درصد رسانه های دنیا به دنبال تخریب چهره اسلام و نظام جمهوری اسلامی و بهره برداری و سوء استفاده از هر گونه اختلاف و تفرقه و حادثه ای در ایران هستند.

جت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی با بیان اینکه ایرانشهر با مردمی با ایمان عمیق، مرکز فرهنگی بلوچستان است افزود: حادثه اخیر برگرفته از تهاجم فرهنگی است که از سوی دشمنان اسلام از طریق ماهواره و فیلم های مبتذل رواج پیدا کرده است.

وی با تاکید بر برخورد جدی با مجرمان این حادثه گفت: هیچ کس در مقابل قانون مستثنی نیست.

مولوی عبدالصمد دامنی امام جمعه مسجد حقانیه اهل سنت ایرانشهر نیز با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس احکام اسلامی شکل گرفته است اظهار داشت: انتظار ما از مسوولان این است که طبق قانون شرع با مجرمان این حادثه برخورد شود.

وی از فرماندار، اعضای شورای تأمین و دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی که حوادث بعد از اعلام این جنایت را به خوبی مدیریت کردند تقدیر کرد و افزود: دشمنان به دنبال بهره برداری از این حادثه هستند اما ما به آنها اجازه نمی دهیم.

امام جمعه مسجد نور اهل سنت ایرانشهر نیز با بیان اینکه قانون فصل الخطاب است گفت: بایستی همه ما تابع قانون باشیم وبه کسی اجازه ندهیم از این موضوع بهره برداری کند.

مولوی محمد طیب ملازهی با تاکید بر برخورد جدی با مخلان امنیت وافرادی که مرتکب این جنایت شده اند افزود: کسانی که امور در دست آنان است باید هرچه سریعتر با مسببین این حرکت زشت برخورد کنند.

وی اظهار داشت: من بارها اعلام کرده ام که مخالف هرگونه تجمع و اعتراض مردمی هستم و از مردم خواسته ام اجازه دهند مسوولان در فضایی آرام به وظایف قانونی خود عمل کنند.

امام جمعه مسجد نور ایرانشهر ادامه داد: همه می دانیم که دشمن نه تنها برای ما دل نمی سوزاند بلکه به دنبال اختلاف و ناامنی و آشوب است بایستی در این شرایط هوشیار باشیم.

** خانواده متهمان حادثه ایرانشهر هرچه سریعتر آنان را تحویل دهندامام جمعه و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان از خانواده متهمان حادثه ایرانشهر خواست هر چه سریعتر 2 متهم فراری را برای پاسخگویی به مراجع قانونی تحویل دهند.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های نمازجمعه این هفته اهل سنت زاهدان با اشاره به جریان اخیر ایرانشهر اظهار داشت: در مورد این جریان در مرحله نخست دستگاه قضایی باید نسبت به مجازات کسانی که مرتکب جرم شده اند جدیت داشته باشد که بحمدالله دستگاه قضایی سیستان و بلوچستان به این نکته توجه و تاکید دارد.

وی افزود: همچنین از افرادی که در این جریان مورد ظلم قرار گرفته اند درخواست دارم حیای شان مانع شکایت و پوشاندن ظلم نشود، بلکه شکایت خود را در دستگاه قضایی مطرح کنند.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان ادامه داد: درخواست ما از خویشاوندان 2 متهم فراری پرونده این است که آنان را تحویل دهند تا اگر جرمی مرتکب شده اند به آن اقرار و اگر مرتکب جرمی نشده اند از خودشان دفاع کنند.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان مردم را به حفظ آرامش توصیه کرد و گفت: از مردم عزیز سیستان و بلوچستان به ویژه ایرانشهر می خواهیم آرامش خود را حفظ و احساسات شان را کنترل کنند، زیرا دشمنان دنبال برهم زدن امنیت استان و کشور هستند.

** اعضای چند فراکسیون مجلس حادثه ایرانشهر را بررسی می کنندنماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در جمع خبرنگاران گفت: حادثه ایرانشهر در فراکسیون های مختلف مجلس مطرح شده و قرار است اعضای این فراکسیون ها برای بررسی موضوع و سایر معضلات اجتماعی به زودی به سیستان و بلوچستان سفر کنند.

محمد نعیم امینی فرد اظهار داشت: اتفاق اخیر ایرانشهر از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به اینکه احتمال وقوع این قبیل معضلات اجتماعی در هر منطقه ای وجود دارد باید این موضوع ریشه یابی دقیقی شود.

وی ادامه داد: پرونده این جرم هنوز باز است و از مردم خواسته شده تا هر گونه موردی از این نوع را اطلاع رسانی کنند و به این دلیل آمار دقیقی از تعداد افرادی که به آنان تعرض شده در دست نیست.

حادثه ایرانشهر زنگ خطر را برای خانواده ها و دستگاههای مختلف دست اندرکار امور فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی و انتظامی به صدا در آورده و باید خانواده ها بیش از پیش در تربیت فرزندانشان دقت و تلاش کنند و دستگاهها و نهادهای مختلف و رسانه های ارتباط جمعی، علما و معتمدان و ریش سفیدان طوایف نیز در فرهنگ سازی، ایجاد امکانات و فضاهای ورزشی، تفریحی و سرگرمی های سالم و ارائه آموزشهای لازم از سنین کودکی تا جوانی همت گمارند تا جامعه ای سالم و بدور از اینگونه معضلات داشته باشیم.


کلید واژه ها: ایرانشهر - سیستان و بلوچستان - تجاوز - بلوچستان - نماز عید فطر - اجتماعی - حادثه - رسانه - مردم - عید فطر - سیستان - دستگیر - دادگستری - رییس کل دادگستری - شبکه های اجتماعی - اهل سنت - دستگاه قضایی - جامعه - قضایی - کوتاه ترین - جوامع سنتی - فضای مجازی - فرمانداری - چهره - شهرستانی - نظام - نماز - دختر - تجمع - سربازان

آخرین اخبار سرویس:
سارق شعبه نعمت آباد بانک ملی ایران دستگیر شد

عکس| جلسه شبانه شفر با جپاروف و تیام

افزایش شمار جان باختگان فوران آتشفشان در گواتمالا به 121 نفر

وعده طلاق یک هفته ای توسط مؤسسات حقوقی، کلاهبرداری است

پلیس نیجریه از بازداشت بیش از 20 نفر از عناصر «بوکو حرام» خبر داد

انحراف مینی بوس وبرخورد آن با درخت /مجروح شدن 24نفر

مجروح شدن24 نفر در برخورد مینی بوس با درخت در گرگان

260 هکتار از جنگل های ارسباران در آتش سوخت

مرگ فجیع دختر 17 ساله در تهران

خواننده کلاهبردار بازداشت شد

دستگیری "میم.الف" عضو شبکه فساد زنجیره ای خودرو در خوزستان

اظهارات دادستان فردیس درباره قتل مریم فرجی + جزییات

کشف شترهای قاچاق میلیاردی در شهرستان بردسکن

آتش در جنگل های منطقه نیلکوه گالیکش دوباره زبانه کشید

انحراف مینی بوس وبرخورد آن با درخت /مجروح شدن 24نفر

4 کشته و مجروح در تصادف محور ایرانشهر - دلگان

100 هزار مسافر شرکت هواپیمایی ایرلندی زمین گیر شدند

افزایش شمار جان باختگان فوران آتشفشان در گواتمالا به 121 نفر

ریزش ساختمان در نزدیکی پایتخت هند دست کم 3 کشته درپی داشت

آتش در جنگل های منطقه نیلکوه گالیکش دوباره زبانه کشید

لحظه هولناک سرقت مسلحانه از بانک ملی تهران و دستگیری سارق + عکس

27 پناهجو در سواحل موریتانی مفقود شدند

260 هکتار از جنگل های ارسباران در آتش سوخت

شرکت فورد برای بررسی نقص فنی 550 هزار خودرو فراخوان داد / خودرو هایی که پارک می شوند، اما در دنده گیر می کنند!

2 بانوی امدادگر گناوه ای چهار تن را از مرگ نجات دادند

این مرد هولناک ترین فیلم قتل زنی در وسط خیابان را رقم زد + جزییات

27 پناهجو در سواحل موریتانی مفقود شدند

کشف 129 کیلو گرم مواد مخدر/ سوداگران مرگ در دام پلیس بهبهان

پسری سارا را در جنگل زنده به گور کرد!+عکس

کلاهبردار پیامکی میلیاردی دستگیر شد

مرگ یک نفر در تصادف کامیون با اتوبوس در بزرگراه آزادگان

جزییات دستگیری سارق مسلح بانک ملی/بانک نگهبان نداشت

ده ها مورد آتش سوزی در جنگل های سوئد

بازداشت یک خواننده پاپ در تهران به خاطر کلاه گذاشتن سر زنان

خواننده پاپ بازداشت شد

کشف محموله 7 هزار لیتری سوخت قاچاق از یک مرغداری سبزوار

جزییات کشف 469 هزار دلار سوخت قاچاق در بندر شهید رجایی

کلاهبردار پیامکی میلیاردی دستگیر شد

118 کیلوگرم تریاک در یزد کشف شد

جزییات کشف 469 هزار دلار سوخت قاچاق در بندر شهید رجایی

«میگ- 21» نیروی هوایی هند سقوط کرد

کلاهبردار پیامکی میلیاردی در مازندران دستگیر شد

لحظه فرود دیدنی خلبان هلیکوپتر در قله کوهستان + فیلم

تاره ترین جزییات از آتش سوزی خانه طباطبایی

معمای مرموز قتل کودک 8 ساله پس از 30 سال فاش شد

تصادف پژو 405 و تیبا با کامیون و 5 کشته

رسوایی مرد هوس باز با سقوط از پنجره

مرگ 2 نفر در سد شهرچای ارومیه تایید شد

دزدان لوازم درون خودروها در کاشان دستگیر شدند

بازداشت یک خواننده پاپ در تهران به خاطر کلاهبرداری از زنان

تصادف شاخ به شاخ اتوبوس و کامیونت یک کشته برجای گذاشت

گلوله پلیس، موبایل قاپ ها را زمینگیر کرد

از مفت آباد و زمین مصدق تا زاهدگیلانی

3 کشته و زخمی در تصادف محور ایرانشهر-ابتر

لحظه احساسی بازگشت پسربچه ای که در غار گیر افتاده بود به آغوش خانواده + فیلم

قتل زن مسافرکش بر سر گوشی 500 هزار تومانی

شهر ساری را بیشتر بشناسید +تصاویر

بازداشت یک مربی ورزشی متجاوز در شیراز

تصادف شاخ به شاخ اتوبوس و کامیونت در آزادگان یک کشته برجای گذاشت

بازداشت یک خواننده پاپ در تهران به خاطر اخاذی و آزار و اذیت زنان

پلمپ واحد صنفی در روستای شول زرقان

هفت کیلوگرم تریاک در میاندوآب کشف شد

دانشمندان از کشف معدن الماس عظیمی در پوسته زمین خبر می دهند

خواننده پاپ بازداشت شد

دادستان شیراز خبر داد بازداشت یک مربی ورزشی متجاوز در شیراز

تجاوز یک مربی ورزشی به یکی از نوآموزان در شیراز

ریزش ساختمان در حال تخریب/ 4 مصدوم

پسر بیکار گلوی مادرش را برید

تصادف مرگبار پژو 405 و تیبا با کامیون 11 کشته و زخمی برجای گذاشت

بازداشت خواننده پاپ با دستور قاضی کیفری یک استان تهران

ریزش آوار ساختمان قدیمی بر سر 4 کارگر در تهران + عکس

بازداشت یک خواننده پاپ در تهران

مجازات سنگین برای مزاحم ستاره پاپ + عکس

خواننده پاپ ایرانی دستگیر شد

جزییات دستگیری سارق مسلح بانک ملی/ بانک نگهبان نداشت/ عکس

تصادف شاخ به شاخ اتوبوس و کامیونت یک کشته برجای گذاشت

واکاوی بی تفاوتی مردم، در لحظه قتل یک زن توسط شوهر پنجمش در خیابانی در تهران!

ریزش ساختمان در حال تخریب 4 مصدوم برجای گذاشت

تصادف شاخ به شاخ اتوبوس و کامیونت/ یک کشته

خواننده پاپ ایران دستگیر شد!+ عکس

خواننده پاپ بازداشت شد

ریزش آوار ساختمان سه طبقه در حال ساخت

جزییات کشف 34 کانتینر سوخت قاچاق در بندر شهید رجایی

تصادف شاخ به شاخ اتوبوس و کامیونت یک کشته برجای گذاشت

ریزش ساختمان در حال تخریب 4 مصدوم برجای گذاشت

ریزش ساختمان در حال تخریب 4 مصدوم برجای گذاشت

بازداشت خواننده پاپ با دستور قاضی کیفری یک استان تهران

پرونده قربانیان اسیدپاشی های اصفهان مختومه شد؛ پرداخت دیه از بیت المال

ارسال پرونده مربی ورزشی متجاوز در شیراز در سریع ترین زمان با صدور کیفرخواست به محاکم کیفری یک استان

دو کارگر از زیرآوار نجات یافتند

11 کشته و مجروح در تصادف کامیون با دو خودرو سواری

شوهر خاله ام وقتی با مقاومت من و دوستم رو به رو شد اقدام به اسید پاشی کرد

زندگیم غرق در دوستی های خیابانی با پسران جوان شده بود

بازداشت خواننده پاپ با دستور قاضی کیفری یک استان تهران

فوت یک نفر بر اثر تصادف یک دستگاه کامیونت و اتوبوس

ریزش ساختمان در حال تخریب 4 مصدوم برجای گذاشت

دستگیری هتاک اینترنتی در سمنان

افتتاح مرکز مشاوره تخصصی پیشگیری از اعتیاد در بوشهر

تصادف اتوبوس با کامیونت در تهران یک کشته داشت

زمین لرزه سنخواست در خراسان شمالی را لرزاند

حادثه ایرانشهر از شایعه تا واقعیت

حادثه ایرانشهر از شایعه تا واقعیت