مطالب مرتبط:
اراضی پایاب سد خدا آفرین به تعاونی های تولید واگذار می شود
اراضی پایاب سد خدا آفرین به تعاونی های تولید واگذار می شود
اراضی پایاب سد خدا آفرین به تعاونی های تولید واگذار می شود
آموزش مهارت های فنی اشتغالزایی به سربازان در طول دوره خدمت سربازی
بهره مندی 14 هزار یزدی از آموزش های قرآنی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 3 تیر 1397 ساعت 08:062018-06-24سياسي

عباس بیات جلوگیری از خلاءبحران آفرین در آموزش وپرورش


رهبر معظم انقلاب همواره در دیدار با فرهنگیان افق های جدیدی را در زمینه ی تعلیم و تربیت پیش روی فعالان این عرصه قرار می دهند.

ایشان بی شک علمدارِ توجه به آموزش وپرورش در کشور هستند.

- مقدمه رهبر معظم انقلاب همواره در دیدار با فرهنگیان افق های جدیدی را در زمینه ی تعلیم و تربیت پیش روی فعالان این عرصه قرار می دهند.

ایشان بی شک علمدارِ توجه به آموزش وپرورش در کشور هستند.

دیدار سال جاری ایشان با حضور در یکی از پردیس های دانشگاه فرهنگیان جلوه ی نمادین و واقعی دیگری از اهمیت و اولویت تعلیم وتربیت، معلم و دانشگاه معلم پرور شد.

بخش مهمی از فرمایشات ایشان در سال جاری به اهمیت، مرکزیت و اولویت معلم و تربیت معلم اختصاص یافت و در این راستا توجه ویژه ای به بحث کمبود معلم در آموزش و پرورش داشتند.

[1] توجه و تذکر به وجود خلاء نیروی انسانی در دیدار سال گذشته نیز مطرح شده بود[2] اما در سال جاری ضمن مشخص کردن وظایفی برای هر یک دستگاه های مربوطه، خود نیز با بزرگواری و سخاوت برای هرگونه کمکِ ممکن اعلام آمادگی کردند[3] که این امر نشان از استراتژیک بودن خلاء پیش رو دارد.

یادداشت ذیل تلاشی است تخصصی، که به موضوع تأمین نیروی انسانی در سال های پیش رو در آموزش وپرورش می پردازد.

امیدارم مورد توجه مسئولین محترم در دولت، مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی، آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان و در نهایت مورد عنایت رهبر معظم انقلاب قرار گیرد و آنچه از آن مفید و راهگشاست است با همت بلند به اجرا برسد ان شاء الله.

طرح مسئله باید اذعان نمود آموزش وپرورش، به عنوان کانونِ خلقِ دنیایِ آینده و زیرساخت اصلیِ سعادتِ ملّت و پیشرفتِ کشور، شرایط ویژه ای را پیش رو دارد؛ دو سال است که زمزمه هایی مبنی بر ایجاد یک خلاء بحران آفرین در نیروی انسانیِ بزرگ ترین و با اولویت ترین دستگاه حاکمیتی کشور شنیده می شود.

بازنشسته شدن بالغ بر سیصدوپنجاه هزار نفر از جامعه شریف فرهنگیان طی چهار سال آینده و ورود حداکثر هشتاد هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به آموزش وپرورش واقعیتی عینی است.

این واقعیت، وقتی با رشدِ جمعیت دانش آموزی طی سال های آینده جمع شود خبر از بحرانی واقعی و طوفانی بزرگ در زیرساختِ اصلیِ علم و تحقیق کشور می دهد.

در مورد علت ها، غفلت ها، کژاندیشی ها و سستی هایی که منجر به این وضع شده است می توان مفصل مطلب نوشت اما نه تنها دردی را درمان نخواهد کرد بلکه بر دردها خواهد افزود.

وضعیت پیش آمده معلول هرچه که باشد اکنون برای حل مشکل نیازمند تلاش و وفاق همه جانبه در دستگاه های مرتبط و مسئول است.

برای اینکه دقیق تر این مشکل لمس شود باید اثر ناشی از این خلاء را عینی بیان کرد.

اعدادی که در بالا از تعداد بازنشستگان و ورودی ها در سال های آینده آورده شده، تقریباً نزدیک به آمارهای رسمی ارائه شده است.

بر این اساس در چهار سال آینده آموزش وپرورش حدود دویست وهفتاد هزار نیرو نسبت به وضع موجود کم خواهد داشت.

اگر نسبت دانش آموز به معلم را بین بیست تا بیست وپنج دانش آموز به یک معلم در نظر بگیریم؛ در مهر ماه هزاروچهارصد چیزی بین پنج تا شش میلیون دانش آموز در کلاس های درس مدارس بدون معلم خواهند بود!!! تحلیل ابعاد مختلف این موضوع از منظر اجتماعی و ملی هولناک به نظر می رسد.

لازم به ذکر است فهم دقیق مشکل و بکارگیری و اجرای هر یک از راه حل های ممکن، نیازمند اطلاعات و آمار دقیق، کارشناسی شده و متقن است.

آموزش وپرورش باید این اطلاعات را به منظور جلب اعتماد و همکاری سایر دستگاه ها و پژوهشگران در اختیار قرار دهد.

نویسنده می توانست با تکیه بر آمارهای رسمی منتشر شده، ظرفیت هریک از راه کارهای مطرح شده در این یادداشت را ذکر کند؛ اما به علت جلب توجه تصمیم گیران به راه حل ها و پیشگیری از پرداختن به تناقضات احتمالی آمار و سایر دلایل از این امر اجتناب کرده و این مهم را بر عهده مراکز رسمی و مسئول وزارت آموزش وپرورش گذارده است.

چهارچوب و اصول کلی راه حل ها و پیشنهادات در این یادداشت سعی کرده ایم به ارائه راه حل بپردازیم.

استراتژی ما در این زمینه نشأت گرفته از جمله نباید چنین اتفاقی بیفتد رهبر معظم انقلاب می باشد؛ همچنین در تمامی مواردِ پیشنهادی، اصل کیفیت را مد نظر قرار داده ایم و سعی کرده ایم این شرایط را از بحران به یک فرصت برای تحول در در این دستگاه نیز تبدیل کنیم.

برای ارائه این راه حل ها و پیشنهادات، اصولی را در نظر داشته ایم که عبارتند از: 1- حاکمیتی بودن آموزش وپرورش و توجه به آموزش رایگان در اصل 30 قانون اساسی.

2- اجتناب از استخدام گسترده با استفاده از ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان.

3- برنامه ریزی و بکارگیری روش هایی که منجر به مدیریت و کاهش نیاز به معلم در آموزش وپرورش می شود.

4- استفاده از روش ها و راه حل های متنوع (که به لحاظ توان، اولویت و حیطه اجرا طبیعتاً یکسان نیستند) برای تأمین نیاز به معلم.

5- توزیع تأمین نیاز نیروی انسانی در چندین سال، به منظور جلوگیری از تکرار مشکل در سی سال آینده.

6- استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود نیروی انسانی.

7- تأمین تمام یا اکثر نیروی انسانی مورد نیاز، به روش اصلی تربیت معلم و با رویکرد حاکمیتی.

8- استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها به عنوان یک پروژه ملی در ادامه بیست و شش راهکار پیشنهادی در قالب شش سرفصل ارائه می گردد: 1- افزایش ظرفیت تربیت معلم در کشور: تربیت معلم باید در یک دوره اختصاصی، در دانشگاه های ویژه این امر، با سرفصل ها و روش های اختصاصی صورت بگیرد.

راهکار اصولی و اصلی تأمین و تربیت نیرو برای آموزش و پرورش جذب از طریق دوره تربیت معلم در دانشگاه های معلم پرور است.

لذا راهکارهای اصلی افزایش ظرفیت تربیت معلم در کشور است: 1-1- برگشت و احیاء ظرفیت های سابق تربیت معلم در طی سال های گذشته در یک غفلت، بخش عظیمی از ظرفیت تربیت معلم (دانشگاه خوارزمی؛ دانشگاه حکیم سبزواری؛ دانشگاه شهید مدنی آذربایجان) به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتقال پیدا کرده است.

اکنون هرچند در نگاه اول برگرداندن این دانشگاه ها به دامان تربیت معلم، سخت به نظر می رسد اما با طرح این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی باید حداقل پنجاه درصد ظرفیت این دانشگاه ها را متناسب با نیاز آموزش وپرورش در اختیار تربیت معلم قرار داد.

1-2- استفاده از ظرفیت دانشگاه فنی وحرفه ای یکی دیگر از ظرفیت هایی که در گذشته در آموزش وپرورش وجود داشت و سال های سال با بودجه ی آموزش وپرورش رشد کرد، آموزشکده های فنی وحرفه ای بود که به وزارت علوم منتقل شد.

این آموزشکده ها نقش مهمی در تربیت نیروی فنی (بخصوص استادکار) برای هنرستان های فنی وحرفه ای داشت.

زمانی که تشکیل دانشگاه فرهنگیان در دستور کار بود وزارت آموزش و پرورش می توانست و بهتر بود تعدادی از آموزشکده های فنی و کشاورزی را به عنوان پردیس به دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (که عمده مسئولیت آن در حوزه تربیت دبیرفنی است) الحاق کند.

اکنون یکی از چالش های پیش روی نیروی انسانی در سال های آتی -بخصوص بعد از سه ساله شدن هنرستان ها- در حوزه ی نیروهای فنی مورد نیاز هنرستان هاست.

نکته ی مهم این است که الگوی توسعه و دائر شدن رشته ها در آموزشکده ها مطابق با نیازهای مناطق بومی و آموزش وپرورش بوده است.

اکنون با طرح موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی باید بتوان تعدادی از این آموزشکده ها را به دامان آموزش وپرورش برگرداند و یا حداقل پنجاه درصد ظرفیت این آموزشکده ها را برای تربیت هنرآموز و استادکار در اختیار آموزش وپرورش قرار داد.

لازم به ذکر است آموزشکده ها و رشته های مختص دختران و همچنین آموزشکده های کشاورزی که هیچ جایگزین و یا ظرفیتِ مشابهی برای تربیت نیرو در آموزش وپرورش برای آن ها وجود ندارد از این حیث در اولویت هستند.

1-3- تقویت، بهینه سازی و ارتقاء ظرفیت های فعلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان امروز دانشگاه فرهنگیان دارای ظرفیت بالقوه ای (نزدیک به صد پردیس و مرکز وابسته در سطح کشور) می باشد که باید این ظرفیت ارتقاء پیدا کند و نگاه به بیرون نباید موجب بی مهری به ظرفیت های موجود گردد.

جذب هیأت علمی، ارتقاء بودجه، هدایت ظرفیت خیرین مدرسه ساز به سمت دانشگاه سازی و افزایش ظرفیت و کیفیت پردیس ها، باید در دستور کار هیأت دولت و مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

همچنین آموزش وپرورش به عنوان بزرگترین دستگاه کشور ظرفیت های فراوانی را در خود دارد که می تواند در اختیار این مراکز قرار دهد.

به عنوان مثال از ظرفیت معلمان دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا برای تدریس در این دانشگاه می توان بهره برد.

1-4- تربیت معلم با استفاده از ظرفیت سایر دانشگاه ها با همکاری دانشگاه فرهنگیان یکی از راه حل هایی که می تواند برای تربیت معلم مورد استفاده قرار گیرد پذیرش دانشجو معلم در سایر دانشگاه ها، بر اساس قانون متعهدین خدمت است.

به گونه ای که این افراد همچون دانشجویان تربیت معلم، با آموزش وپرورش رابطه ی استخدامی پیدا کنند و در همان دانشگاه و یا در دوره های تابستانیِ ویژه، در دانشگاه فرهنگیان دروس مربوط به صلاحیت های حرفه ی معلمی را فرابگیرند.

همچنین می توان این طرح را برای دانشجویان سال دوم و سوم دانشگاه ها و در دو سال پایانی تحصیل شان نیز اجرا کرد.

1-5- استفاده از ظرفیت حوزه ی علمیه برای آموزش بخشی از دروس دوره تربیت معلمی با توجه به اساسنامه ی دانشگاه فرهنگیان و سرفصل های مصوب رشته های تربیت معلم، حداقل سی وپنج واحد در برنامه ی درسی این رشته ها شامل دروس معارف دینی و تعلیم و تربیت اسلامی است.

می توان از ظرفیت حوزه های علمیه برای آموزش این دروس استفاده کرد و از این طریق بخشی از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را برای پذیرش دانشجو معلمان بیشتر آزاد کرد.

2- کاهش طول دوره ی تربیت معلم، تغییر محتوا و برنامه ی رشته های دوره تربیت معلمی: آنچه اکنون در آموزش وپرورش و دانشگاه های معلم پرور به عنوان دوره ی تربیت معلم در جریان است، پذیرش از طریق کنکور سراسری از سطح دیپلم و خروج دانشجو معلمان از دانشگاه با مدرک کارشناسی و اشتغال بعد از فارغ التحصیلی است.

به نظر می رسد انحصار در این روش در تربیت معلم کار درستی نیست.

در برخی از رشته ها شروع و پایان مقطع دوره ی تربیت معلم می تواند متفاوت باشد، به نحوی که ضمن کاهش طول این دوره نتیجه ی بهتری را نیز دریافت کرد.

از طرفی این کاهش، خود باعث افزایش ظرفیت تربیت معلم نیز می گردد.

موارد پیشنهاد شده هیچ کدام رویکرد حداقلی به تربیت معلم ندارد بلکه در مواردی از طرح اجرایی فعلی بهتر و کاراتر است؛ کاهش طول این دوره در عین حفظ دستاوردهای مورد نظر برای تربیت معلم، در بهینه کردن مصرف بودجه ی آموزش وپرورش و دانشگاه فرهنگیان نیز اثر گذار است.

2-1- پذیرش از سطح دیپلم برای تربیت معلم در سطح کاردانی تربیت هنرآموز و استادکار برای هنرستان های فنی وحرفه ای، تربیت دبیر برای برخی دروس متوسطه اول و حتی تربیت آموزگار آموزش ابتدایی می تواند در سطح فوق دیپلم نیز صورت پذیرد.

البته لازم است امکانات و تسهیلات لازم برای ادامه تحصیل این افراد در آینده فراهم گردد.

2-2- پذیرش از سطح کاردانی برای تربیت معلم در سطح کارشناسی تعداد فارغ التحصیلان دوره کاردانی در کشور رقم قابل توجهی است.

این افرد می توانند به عنوان جامعه ی هدف، برای تربیت معلم در رشته های مختلف در نظر گرفته شوند.

این روش برای تربیت نیرویِ تخصصی مورد نیاز هنرستان ها می تواند بسیار مؤثر و کارا باشد.

خصوصاً اگر برای پذیرش از دیپلمه های هنرستانی که دوره های کاردانی را گذرانده اند و تجربه ی کار فنی در حوزه تخصصی خود را دارند نیز استفاده گردد.

این امر سبب افزایش کیفیت نیروی تخصصی هنرستان ها و ارتقاء مهارت آموزی در کشور خواهد شد.

همچنین ظرفیت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را برای تربیت هنرآموز افزایش خواهد داد.

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در گذشته تجربه ی موفق آموزش در دوره کارشناسی ناپیوسته را داشته است و احیاء این امر می توانند در این مقطع زمانی و حتی برای آینده به عنوان یک راهکار اصلی تربیت معلم در این حوزه قلمداد گردد.

2-3- پذیرش از سطح کارشناسی برای تربیت معلم در سطح کارشناسی ارشد در حال حاضر در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دوره های کارشناسی ارشد برای توسعه حرفه ای شاغلین در اکثر رشته های مورد نیاز آموزش وپرورش دائر است.

می توان این طرح را برای فارغ التحصیلان پر تعداد کارشناسی در سطح جامعه هرچند محدود اجرا کرد.

در حال حاضر سرفصلی مصوب در وزارت علوم برای چنین دوره آموزشی در برخی از رشته ها وجود ندارد و ضروری است که در گام اول به تدوین این سرفصل ها پرداخت.

همچنین استفاده از شیوه ی آموزش محور می تواند در این روش نیز مورد توجه واقع گردد.

2-4- ایجاد انعطاف در برنامه آموزشی دانشجو معلمان به منظور ایجاد امکان تحصیل و تدریس همزمان با توجه به اساسنامه دانشگاه فرهنگیان برنامه آموزشی دوره تربیت معلمی بگونه ای تنظیم شده است که این دانشجو معلمان در سال سوم و چهارم تحصیل خود، آمادگی نسبی برای حضور در سر کلاس درس را پیدا می کنند.

می توان طرح هایی را تهیه کرد که دانشجو معلمان در دو سال پایانی تحصیل، ضمن تحصیل پاره وقت در دانشگاه ها به اشتغال و تدریس پاره وقت نیز بپردازند.

همچنین می توان، سال پایانی تحصیل دانشجو معلمان را در دو یا سه دوره تابستانی برنامه ریزی کرد و دانشجو معلمان یک سال زودتر به تدریس و اشتغال تمام وقت مشغول شوند و تحصیلات خود را در دوره های تابستانی تکمیل کنند.

این طرح به آموزش های معلمی نیز غنا می بخشد.

سوابق اجرای مشابه این طرح در سال های دهه شصت نیز وجود داشته است.

لازم به ذکر است بومی گزینی و تحصیل در استان بومی به اجرای هر چه موفق این طرح کمک خواهد کرد.

ضمن اینکه مشوق هایی نیز برای دانشجو معلمان باید در نظر گرفت.

2-5- لزوم تدوین رشته های تربیت معلم چند مهارتی روش های تربیت معلم درس محور، آن هم با تفکیک های حال حاضر، مدل مطلوبی برای تأمین نیروی انسانی در آموزش وپرورش نیست.

معلم مورد نظرِ سند تحول بنیادین برای تربیت دانش آموزان چند ساحتی، خود نیز باید چند ساحتی و چند مهارتی تربیت شود.

امروزه در دنیا تربیت معلمانِ چند مهارتی رواج یافته است از جمله معلمان چند مهارتی برای دروس علوم، ریاضی و مهندسی.

توجه به این رویکرد می تواند تا حد بسیار زیادی بر روی تأمین نیروی انسانی در آموزش وپرورش تأثیر بگذارد.

در این راستا ضروری است دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، خود را از قالب رشته های مصوب فعلی وزارت علوم بیرون بیاورند و برای تدوین سرفصل های مورد نیاز اقدام کنند.

2-6- تغییر و تعدیل سرفصل های آموزشی رشته های تحصیلی دانشجو معلمان در برخی از برنامه های درسی دوره تربیت معلم، حداکثر واحد های درسی برای این دوره در نظر گرفته شده است، همچنین در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برای تربیت دانشجو در رشته های فنی، از سرفصل های وزارت علوم استفاده شده که برای تربیت در رشته های مورد نظر کارا نیست و واحدهای صلاحیت حرفه ای به صورت مجزا از برنامه درسی مصوب ارائه می گردد.

مجموع این شرایط در برخی از موارد موجب افزایش طول دوره تحصیل دانشجو معلمان، حداقل در حد یک ترم تحصیلی شده است و یا موجب کاهش کیفیت دروس صلاحیت حرفه ای شده است.

3- نگهداشت و استفاده ی حداکثری از ظرفیت های نیروی انسانی موجود در این سرفصل بیشترِ توجه معطوف به رئوس اقداماتی کاملاً اجرایی است که به آموزش وپرورش کمک می کند خلاء پیش آمده را در کوتاه مدت مدیریت کرده و نیروی انسانی مورد نیاز خود را با روش های اصلی و معقول تر، در چندین سال تأمین کند.

به کارگیری این روش ها علاوه بر کمک به حفظ کیفیت و استاندارد تأمین نیروی انسانی از تکرار چنین مشکلی در سی سال آینده نیز جلوگیری می کند.

همچنین برخی از راه ها امکان تعمیم به دوره بلند مدت را دارد.

لازم به ذکر است ظرفیت تأمین خلاء نیروی انسانی از روش های فوق بسیار قابل توجه است و به هیچ وجه قابل اغماض نیست: 3-1- ترغیب به ادامه خدمت بازنشستگان (صرفاً برای تدریس) به میزان دو تا چهار سال با ارائه مشوق های لازم و ملموس 3-2- فراهم آوردن زمینه ی استفاده از خدمات بازنشستگان به صورت حق التدریس با ایجاد اطمینان پرداخت به موقع حق التدریس، بدون در نظر گرفتن سقف محدودیت هشت ساعت در هفته 3-3- ترغیب شاغلین بالای بیست وپنج سال سابقه به منظور عدم استفاده از تقلیل ساعت با ارائه مشوق های لازم و در نظر گرفتن در ضرایب احکام حقوقی معلمان.

3-4- فراهم آوردن امکان افزایش ساعت تدریس موظفِ معلمان از بیست وچهار ساعت تا سی ساعت (به صورت اختیاری) و افزایش در ضرایب احکام حقوقی معلمان به صورت متناسب.

(این طرح می تواند در بلند مدت نیز مورد توجه قرار گیرد و در این دوره به صورت آزمایشی جهت بررسی نتایج اجرا گردد) 3-5- فراهم آوردن امکان تدریس کارکنان اداری آموزش وپرورش در حد دو تا هشت ساعت در هفته (لازم به ذکر است آموزش وپرورش حدود پنجاه هزار کارمند اداری دارد که اکثر آنها در پست معلمی استخدام شده اند و تجربه تدریس دارند.

) 3-6- استفاده از پتانسیل دوره های ضمن خدمت برای فراهم آوردن استفاده از نیروهای مازاد در یک ماده ی درسی برای تدریسِ سایر مواد درسی مورد نیاز 3-7- جبران خلاء نیروی انسانی آموزش و پرورش ناشی از مأموریت کارکنان به سایر ارگان ها و دستگاه ها آموزش و پرورش با توجه به گستردگی خود همه ساله تعداد قابل توجهی از کارکنان خود را به حکم قانون به سایر دستگاه ها وارگان ها مأمور می کند، لازم است تدبیری قانونی جهت جبران این گونه نقل و انتقال ها صورت گیرد.

4- کاهش نیازهای غیرضرور و زائد با اصلاح برنامه درسی متوسطه دوم گستردگی آموزش وپرورش در سطح کشور باعث شده است که هر اقدام کوچک در نظام تعلیم و تربیت به اندازه وسعت این دستگاه، نیازمند منابع بوده و در حجم نیروی انسانی مورد نیاز اثر گذار باشد.

در ذیل به برخی از این موارد که تأثیر قابل ملاحظه و غیرقابل اغماضی بر مدیریت و کاهش نیاز به نیروی انسانی دارد بیان می گردد که عمده آن نیز در اختیار آموزش وپرورش و شورای عالی آموزش وپرورش است.

لازم به ذکر است در تدوین این پیشنهادها خط قرمز، آسیب خوردن به کیفیت آموزش بوده است و معتقدیم اجرای این پیشنهادها می تواند در جهت افزایش بهره وری، کارایی و ارتقاء کیفیت مؤثر واقع گردد: برنامه درسی متوسطه دوم می بایست بر اساس سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی در مهر ماه سال 95 تغییر می کرد.

شتابزدگی ناشی از تأخیر، بر اتقان این برنامه جدید اثر گذاشت.

در این قسمت مواردی که قابل اصلاح هستند ارائه شده است: 4-1- اصلاح برنامه ی درسی در شاخه نظری: شاخه نظری از سال ها پیش دارای چهار رشته ی ریاضی-فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی بوده است.

در سال 95 یکی از طرح هایی که در ساماندهی رشته ها در راستای سند تحول در متوسطه نظری مطرح شده بود، این بود که دانش آموزان در پایه دهم به جای ورود به رشته ی تحصیلی به گروه تحصیلی وارد شوند.

به این معنا که به عنوان مثال در پایه دهم دانش آموزان وارد گروه علوم پایه شده و در پایه یازدهم و یا دوازدهم در دو رشته علوم تجربی یا ریاضی ادامه تحصیل دهند.

این طرح مزایای بسیاری داشت از جمله توجه به هدایت تحصیلی مرحله ای بجای هدایت تحصیلی مقطعی، کنترل تب توجه به یک رشته ی خاص (علوم تجربی)، مزیت های فراوان برای ساماندهی نیروی انسانی، توسعه کیفیت و عدالت آموزشی و.

اما متأسفانه بنابر اتخاذ سیاست کمترین میزان تغییر و تحول که حاصل مدیریتِ پیران خسته ذهن و کهنه اندیش که توان ورود به میدان های سخت را نداشتند بود، در آن دوره از مدیریت در آخرین لحظات و بدون توجه به بحث های کارشناسیِ در جریان، کنار گذاشته شد و حفظ وضع موجود بیست ساله اصل قرار داده شد.

به عنوان نمونه در برنامه ی درسی رشته های ریاضی و تجربی در پایه دهم تنها در سه ساعت از سی وپنج ساعتِ برنامه هفتگی اختلاف وجود دارد.

جدا بودن این دو رشته در پایه دهم منجر به تشکیل کلاس های نامتوازن به لحاظ تعداد دانش آموز و یا افزایش تعداد کلاس می شود.

نتیجه ی این تفکیک منجر به کاهش کیفیت آموزش و یا افزایش تعداد نیروی مورد نیاز شده است.

در سرفصل جداگانه ای می توان به مسئله ی تفکیک و تعدد مواد درسی در برنامه شاخه نظری نیز پرداخت، که از تبعات این مسئله می توان به جلوگیری از تربیت متوازن بر اساس ساحت های تربیتی، افزایش نیروی انسانی، افزایش مواد درسی امتحان نهایی و ایجاد هزینه غیر ضرور، عدم توجه به برخی از درس های جدید به خاطر جو دانشگاه گرایی و کنکور، اشاره کرد.

4-2- اصلاح ساختار و برنامه درسی آموزش های فنی وحرفه ای و مهارتی در متوسطه دوم حدود بیست و پنج سال پیش با هدفِ کاهش طول دروه تحصیلی و افزایش اشتغال پذیری فارغ التحصیلان آموزش وپرورش، شاخه کاردانش به منظور ارائه آموزش های مهارت محور در متوسطه دوم ایجاد شد.

محور اساسی این آموزش ها مشارکت سایر دستگاه ها بود.

امروز به زعم کارشناسان، متأسفانه این شاخه بعد از چند سال از اهداف اولیه منحرف شده و به اهداف لازم دست نیافته است.

در سال 95 یکی از جدیّ ترین پیشنهادها تلفیق دو شاخه ی فنی وحرفه ای و کاردانش بود.

چرا که بر اساس نظر پیشنهاد دهندگان این دو شاخه در روشِ اجرا و محتوا اشتراک بسیار زیادی داشتند.

در نظام آموزشی قبل یکی از ویژگی های آموزش های فنی وحرفه ای و کاردانش این بود که دانش آموزان با یک سال آموزش کمتر نسبت به شاخه نظری می توانستند نائل به کسب دیپلم شده و بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی وارد بازار کار و یا در صورت تمایل وارد دانشگاه اختصاصی خود برای دوره تربیت تکنسینی شوند.

اما در نظام جدید طول دوره آموزش های هنرستانی را از دو سال به سه سال افزایش دادند و متأسفانه در این زمینه تفاوتی هم بین این دو شاخه قائل نشدند و از این طریق نیز باعث اشتراک بیشتر این دو شاخه شدند.

افزایش یکسالِ تحصیلی در شاخه کاردانش زمینه اضافه شدن سرفصل های تکراری و یا قدیمی را ایجاد کرد که اثری جز افزایش نیاز نیروی انسانی و کاهش کیفیت این آموزش ها و هدر رفت عمر دانش آموزان و منابع نداشت.

آنچه اکنون در شاخه کاردانش جاری است بشدت با اهداف اولیه در تناقض است شاخه ای که روزی قرار بود با ایجاد زمینه های مشارکت دستگاه ها و بنگاه های اقتصادی و تجاری و اتحادیه ها و اصناف باری از روی دوش آموزش وپرورش بردارد اکنون خود یکی از ساختارهایی است که به طور تصاعدی هر روز باری بر بار آموزش وپرورش اضافه می کند.

لذا به صراحت می توان گفت با تجدید نظر در برنامه درسی این حوزه از آموزش ها می توان از هدر رفت منابع و نیروی انسانی به میزان قابل ملاحظه ای جلوگیری کرد.

4-3- پرسش از سند برنامه درسی ملی در مورد طول دوران تحصیل یکی از انتقاداتی که همواره به آموزش وپرورش وارد شده است دانشگاه گرایی است.

اما انتقاد مهمتری نیز وجود دارد! آیا لازم است در نظام آموزشی، همه دانش آموزان دوازده سال تحصیل کنند؟!! اگر هدف در آموزش های مهارتی تربیت افرادی است که بتوانند برای خود شغل ایجاد کنند، آیا برای همه آن شغل ها دانش آموزان باید دوازده سال تحصیل کنند؟ آیا برای حدود دوازده هزار شغلی که گفته می شود در جامعه وجود دارد دوازده سال آموزش نیاز است؟ سن آموزش همه آن شغل ها از متوسطه دوم شروع می شود؟ برای همه آن شغل ها باید سه سال آموزش داد؟ امروز سازمان آموزش فنی وحرفه ای مدعی است که با شصت ساعت آموزش یک شغل را به افراد آموزش می دهد، آیا این تفاوت در آموزش رسمی و غیررسمی معقول و قابل توجیه است؟ سؤالات دیگری از این دست نیز وجود دارد که آیا دختران و پسران در تعداد سال و تعداد ساعت آموزش هفتگی باید یکسان باشند؟! آیا آموزش دانش آموزان روستایی و شهری در این زمینه تفاوت ندارد و.

؟ پاسخ به هریک از این پرسش ها ضمن اینکه می تواند خود پروژه ای از تحول بنیادین در آموزش وپرورش باشد، در حجم نیروی انسانی مورد نیاز این دستگاه نیز بسیار مؤثر است.

5- حذف نیاز های زائد و چابک سازی ساختاری ساختار ستادی و اداری وزارت آموزش وپرورش به همراه ادارات کل و مناطق بسیار حجیم است.

این ساختار حجیم به اذعان کارشناسان، یکی از موانع تحول در این دستگاه است.

مدرسه، خط مقدم تحول است اما اکنون ضعیف است و با ادامه ساختار فعلی هر روز نیز ضعیف تر می گردد: 5-1- کاهش نیاز با روش ایجاد مدارس بزرگ وقتی مدرسه ای با چهل یا پنجاه دانش آموز و کمتر شکل می گیرد علاوه بر معلم نیاز به کادر مدیریتی و خدماتی نیز ایجاد می شود.

تعداد قابل توجه ای از حدود نود و دو هزار مدرسه دولتی کشور دارای تراکم جمعیتی زیر صد نفر هستند.

در صورتی که این مدارس باهم تجمیع شوند، می توان علاوه بر کاهشِ نیروی اداری، موجبات افزایش کیفیت را نیز فراهم کرد.

در حال حاضر یکی از موانع محدودیتِ فیزیکی ساختمان های مدارس است.

در متوسطه دوم و در حال حاضر با ساماندهی مدارس رشته محور می توان تا حدودی این محدودیت را رفع کرد.

5-2- چابک سازی ساختار اداری علاوه بر ساختار حجیم و پر تعدادِ ستادی، وجود حدود هفتصدوسی منطقه و مدیریت آموزش وپرورش در حالی که بر اساس تقسیمات کشوری چهارصدوسی شهرستان داریم توجیه مناسبی ندارد.

نیروی انسانی مورد استفاده در این ادارات می تواند در مدارس بکارگیری شود.

بعلاوه تعدد و تفکیک مناطق باعث می شود که ساماندهی نیروی انسانی در مناطق به گونه ای باشد که همواره تراز نیروی انسانی در بخشی از مواد درسی در منطقه ای مثبت و در منطقه ی همجوار، منفی باشد.

ضمن اینکه آسیب های فراوان دیگری در این ساختار حجیم وجود دارد که از آن جمله می توان به افزایش امکان دست اندازی های سیاسی و غیرکارشناسی به آموزش وپرورش، کوچک شدن مدرسه و ایجاد قوانین دست و پا گیر برای مدارس، ضربه زدن به مدیریت واحد در توسعه منطقه ای و آمایش سرزمینی و.

اشاره کرد.

6- استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها و نهادها و توسعه ی راه های جایگزین مشارکت مؤثر سایر نهادها، دستگاه ها و اولیاء در آموزش و پرورش، علی رغم همه تلاش ها کم رنگ و کم رونق است.

یکی از راه ها برای تأمین نیروی انسانی، مشارکت سایر دستگاه ها و فراهم آوردن زمینه مشارکت اولیاء و مربیان است: 6-1- افزایش ظرفیت و تنوع نحوه ی استفاده از تبصره الف ماده 66 قانون خدمت وظیفه عمومی در مدیریت و نیز پیشگیری از بحران، همواره ظرفیت نیروهای مسلح در خدمت کشور بوده و هست.

در این مقطع زمانی که مسئله کمبود نیروی انسانی در آموزش وپرورش خبر از یک بحران ملی در آینده می دهد باید ظرفیت استفاده از تبصره الف ماده 66 قانون خدمت به سه تا چهار برابر در سال افزایش یابد.

این مهم در صورت نیاز با دستور فرماندهی کل قوا قابل انجام و پیگیری است.

از طرف دیگر باید ضمن قراردادن برخی تسهیلات برای سربازان وظیفه و ایجاد انگیزه، در برخی رویه هایِ اجراییِ استفاده از این قانون نیز، تغییر ایجاد کرد، از جمله فراهم آوردنِ امکان ایفای بخشی از خدمت (یک سال) به عنوان سرباز معلم؛ امکان استفاده از سربازانی که کمتر از دو سال متعهد به ایفای خدمت سربازی هستند؛ گسترده کردن دامنه زمان اعزام و.

.

همچنین همزمان باید دوره های آموزش معلمی، برای سربازان نیز تغییر کرده و تقویت شود و در صورت امکان به گونه ای برنامه ریزی شود که منجر به دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای برای سربازان توانمند و علاقمند شود.

6-2- استفاده از ظرفیت تدریس طلاب، در مناطق محروم بنابر اطلاع، حدود پنج هزار روحانی موظفند که پنج سال از خدمت خود را در مناطق مختلف کشور که عمدتاً جزء مناطق محروم می باشند زندگی کرده و به تبلیغ بپردازند.

از این ظرفیت کیفی و کم نظیر می توان برای تأمین بخشی از نیروی انسانی خصوصاً در دوره ابتدایی و یا دروس تخصصی مرتبط بهره برد.

این پیوند در ذات خود ارزشمند بوده و تسهیل کننده ی تحقق اهداف سند تحول بنیادین نیز است و با کمترین هزینه و آموزش به دلیل قرابت ذاتی شغل معلمی و تبلیغ، قابل استفاده است.

در سالیان گذشته یک شجره طبیه به نام ستاد همکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه در وزارت آموزش و پرورش ایجاد شده است که می تواند این ظرفیت را اجرایی و بالفعل کند.

6-3- توسعه کیفی راه های جایگزین می توان مدل هایی را به کار گرفت که به تحصیل و اشتغال همزمان دانش آموزان بخصوص در مناطق روستایی کمک کند.

تقویت شیوه های آموزش از راه دور و توسعه مدارس بزرگسالان خصوصاً با برنامه درسی اختصاصی به شرط بکارگیری ابزارهای نظارتی به منظور حفظ کیفیت می تواند کمک کننده باشد.

همچنین توسعه کیفی و کمی مدارس غیردولتی و خرید خدمات آموزشی در حد ضرورت و با رعایت دقیق استانداردهای تربیتی و آموزشی و استقرار سامانه های هوشمند و جامع نظارت و ارزشیابی می تواند در تعدیل نیاز به نیروی انسانی مؤثر باشد.

جمع بندی و توصیه مدل اجرا راه حل ها و پیشنهادات مطرح شده، ابعاد و لوزام اجرایی متعددی دارد که در متن حاضر امکان پراختن به آن ها نبوده است اما باب بررسی کارشناسی، تکمیل و تصحیح پیشنهادات، باز و الزامی است.

برخی از پیشنهادها در گذشته و یا در حال حاضر توسط وزارت آموزش وپرورش در دست پیگیری و یا اجرا بوده که به موانعی برخورده است.

همه پیشنهادات الزاماً به قانون جدیدی نیاز ندارد و برخی پیشنهادات جزء ظرفیت های قانونی مغفول مانده است.

اما معتقدیم باید از این فرصت، برای تقویت، تجمیع و تصریح مواد قانونی و در نظر گرفتن بودجه، برای عمل و بکارگیری راه های مورد نظر بهره برد.

مهمترین توصیه و به نظر نگارنده، تنها راه حل جامع و اصولی مسئله پیش رو در این چند خط پایانی گفته شده است: ضروری است وزارت آموزش و پرورش هر چه سریعتر لایحه ای دوقلو، به منظور تأمین و مدیریت منابع انسانی این دستگاه برای تصویب در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت بررسی و تصویب، ابتدا به هیأت دولت و سپس به نهادهای مربوطه ارسال نماید.

موادِ لوایح پیشنهادی باید مشتمل بر راه کارهای مطرح شده در این نوشته و یا هر راه کار دیگری که مطلوب و ممکن است باشد.

ضروری است این لوایح با قید فوریت در نهادهای ذیربط، پس از طرح و بررسی، مصوب گردد و در آن برای تمامی دستگاه های مرتبط و مسئول، از جمله وزارت علوم تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی، وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان تکالیف و اقدامات مشخصی تعیین شود.

بدیهی است لایحه پیشنهادی زمان دار بوده و می تواند برای مدت 5 سال (1397 تا 1402) مصوب گردد.

نویسنده سعی خواهد کرد در نوشته ای دیگر متنی پیشنهادی برای لایحه مذکور را تهیه نماید ان شاء الله.

پی نوشت: [1]- آقایان گفتند و بنده هم اطّلاع دارم که تا چهار سال دیگر، تعداد انبوهی از معلّمین -تعداد کثیری- وارد بازنشستگی می شوند و آن کسانی که از این دانشگاه ها، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی، تحویل داده می شوند به آموزش وپرورش، بسیار بسیار کمتر از آن مقداری هستند که از آموزش وپرورش خارج می شوند؛ این یک بحران است برای آموزش وپرورش؛ نباید چنین اتّفاقی بیفتد.

البتّه گفته می شود که از بیرون کسانی را می گیرند، [ولی] آن یک عمل اضطراری است و در صورت ناچاری و اضطرار البتّه اشکال ندارد؛ علی الاصول هم یک کارِ درستی نیست.

(19/02/1397) [2]- البته اینجا من اطّلاع پیدا کردم که در آینده ی نه چندان دوری یک تعداد خیلی زیادی معلّم - حالا من رقم نگویم - بازنشسته خواهند شد و نیاز به معلّم وجود خواهد داشت؛ این از جمله ی نیازهای نزدیک آینده ی آموزش وپرورش است.

خب چه کار کنیم؟ فرض بفرمایید ظرفیّتِ دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی هم جواب نمی دهد.

چه کار کنیم؟ راه را باز کنیم و همین طور بی حساب وکتاب افراد را وارد آموزش پرورش کنیم؟ نه، باید فکر کرد.

اوّلاً در درجه ی اوّل ظرفیّت های این دانشگاه های معلّم پرور را باید تا آنجایی که ممکن است افزایش داد، این از همه مقدّم است؛ اگر این هم جواب ندهد باید ضابطه گذاشت؛ مراکز اصلی بنشینند، ضابطه بگذارند برای [جذب] معلّم.

(19/02/1397) [3]- وزارت علوم، سازمان مدیریّت، سازمان امور استخدامی، هرکدام به نحوی بایستی همکاری کنند، کمک کنند؛ این مشکلات باید برطرف بشود.

البتّه دوستان، هم اینجا ذکر کردند، هم در آن جلسه ی قبلی گفتند که از بنده انتظاراتی دارند؛ بنده آماده هستم و هر کاری که از من بربیاید و بتوانم انجام بدهم و در اختیار بنده باشد، قطعاً انجام می دهم؛ برای اینکه این مسئله را جزو مسائل درجه ی اوّل کشور می دانم و می شناسم.

(19/02/1397) نویسنده: عباس بیات: کارشناس تعلیم و تربیت/ کارشناس ارشد مدیریت آموزشی/ کارشناس وزارت آموزش و پرورش انتهای متن/ http://fna.

ir/bn5mbs
کلید واژه ها: فرهنگیان - رهبر معظم انقلاب - آموزش - نیروی انسانی - دانشگاه فرهنگیان - دانشگاه - تربیت - آموزش و پرورش - دیدار - معلم - کشور - آینده - تعلیم - بحران - فارغ التحصیلان - آموزش وپرورش، - رهبر - بزرگ - اهمیت - شهید رجایی - بزرگ ترین - هایی - شورای - شرایط - پردیس - جامعه - درمان - جمعیت - تذکر - عالی

آخرین اخبار سرویس:
پاسپورتی پر از مُهر سوریه

آذر کراچیان، علی اکبر خسروی بابادی بررسی تاثیر عناصر برنامه درسی موجود فیزیک1 و آزمایشگاه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

‏ مریم رشیدی، دکتر سیده مریم روضاتیان تبیین کارکرد مقاربه «خواستن» به عنوان معادلی گویا برای فعل مقاربه «کاد» در ترجمه فارسی قرآن کریم‎ ‎

علی محمد میرجلیلی, حسن رضایی هفتادر, سمیرا دهقان شخصیت رجالی سَماعهبن مِهران حضرمی

خلاصه داستان نماز باران امام رضا (ع)

شرایط ارز دیجیتال تا دو ماه آینده اعلام می شود

سخن امام صادق(ع) درباره یکی از راه های استجابت دعا

عکس/ رییس جمهور در منزل جانباز 70 درصد

تیپ جدید زلیخای سینمای ایران/عکس

ابراهیم دادجو ذات گرایی جدید در فلسفه علم معاصر (جریانی مهم، اما ناآشنا در ایران معاصر)

آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم مشایی

رضا خاتمی: وقت گفت و گوی منصفانه با مردم است/اصلاح طلبان ابایی از این ندارند که بگویند ما سوپاپ اطمینان نظامیم

کرامت انسانی پشتوانه حجاب و عفاف است

صفحه رسمی فاطمیون مجدداً توسط اینستاگرام مسدود شد

برگزاری مراسم عید پاک صابیین مندایی در اهواز+تصاویر

عکس/ اولین گورستان مسلمانان ایران کجاست؟

عابد بدریان تعریف نظری سواد شیمی از نگاه مدرسان شیمی دانشگاه ها و دبیران مدارس دوره متوسطه

علی قربان نژاد، محمد محمدی پور، علی اکبر سلیمانیان اثربخشی روش آموزش ذهن آگاهی بر باورهای هوشی و راهبردهای مطالعه در دانش آموزان پسر

فخرفروشی آلمانی سواران در تهران!/عکس

ترامپ: ناتو تنها به خاطر من وضعیت مالی بهتری دارد

کلید حل مشکلات در کلام «حضرت علی علیه السلام»+عکس

محمد پاک نژاد، دکتر الخاص ویسی، دکتر محمود نقی زاده تحلیل و بررسی توالی های گفتمان نماها در شش ترجمه معاصر فارسی و انگلیسی

جایزه منفورترین شخصیت سال به ترامپ رسید+عکس

برنامه دانشگاه علم و صنعت برای افزایش"نشاط اجتماعی"/بازسازی خوابگاه 180 ظرفیتی

صهیونیست ضدایرانی، همکار سازمان محیط زیست جمهوری اسلامی ایران! +عکس

جلال مصطفایی اجلالیه, داود معماری جایگاه و نقش روایات در تفسیر اطیب البیان

آیت الله نوری همدانی: حوزه های علمیه باید انقلابی باشند

پشت پرده «قرارداد کرسنت» چه بود؟

بررسی نگرانی دانش آموزان از تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98

FATF گامی در راستای از بین بردن انقلاب است| با حفظ استقلال حوزه و مرجعیت حامی نظام اسلامی هستیم| تا تسلیم کامل نشویم دشمن قانع نخواهد شد

شوخی استقلالی ها با سنگربان پرسپولیس

دکتر کیومرث کلانتری، خانم فاطمه نوری، سید ابراهیم قدسی پیشگیری از جرایم غیر عمدی: رویکردی اخلاق مدار

راه حلی برای عبور از پل صراط/عملی که صورت را نورانی می کند

تشریح آخرین اقدامات انجام شده برای خانواده شهدای سانچی

حمیدرضا شاکرین بررسی انتقادی نگره علم شناختی تفکیکی

محمد اسلامی ، دکتر سید حسین شرف الدین لایه ها و سطوح معنایی فیلم و سنجش تأثیرات اخلاقی آن بر تماشاگر

عراقچی: ایران و هند برای پیشبرد روابط جدی هستند

معامله پرسودی که حجت الاسلام قرائتی به مردم پیشنهاد داد+فیلم

مشکل شوری آب حفار شرقی خرمشهر تا مرداد ماه برطرف می شود

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | چهارشنبه 27 تیر 97

بازگشت پیکر 75 شهید دوران دفاع مقدس

مرگ عجیب دختر 6 ماهه در همدان

نمایشگاه نقاشی کودکان سرطانی برپا شد+عکس

پیشکسوتان، موزه تاریخی نیستند

اصلاح اصلاحات

روایتی از تقابل ادبیات متعهد و روشنفکرانه

فعالیت آزمایشی کشتی اقیانوس پیمای مسافربری "سانی"

وجود 100 هزار نیروی مازاد صحت ندارد/ 17هزار پست مصوب آموزش و پرورش بلاتصدی اند

موضع گیری عمار حکیم درباره اعتراضات عراق

‏ زهره باقری، دکتر یحیی معروف، دکتر جهانگیر امیری، دکتر تورج زینی وند آسیب شناسی ترجمه فارسی محمّد یزدی از قرآن کریم‎ ‎

انگلیس به دنبال بهترین راه ها برای همکاری با ایران است

عمل به قرآن مهم تر از حفظ آن است/ نباید ما یک قرآنی تنها باشیم

انسجام ملی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است

اتاق های ما دیگر امن نیست

شکایت ایران از آمریکا در دیوان دادگستری بین المللی ثبت شد

گزارش وضعیت مسکن مهر

علی نصیری ناکارآمدی تقسیم رباعی احادیث با توجه به کاستی های منابع رجالی

مجری تلویزیون در آغوش مادراش+عکس

870 نفر با دفتر شورای نگهبان چابهار همکاری می کنند

دیپلماسی ریزگردی ایران

رسانه ها را به گسترش ناامیدی متهم می کنند!

هجوم پناهجویان سوریایی به مرز اسراییل

کمیسیون امنیت ملی به موضوع سرقت اسناد هسته ای ورود نمی کند

عناوین روزنامه های سیاسی 27 تیر 97/ می خواهم کلید باشم نه قفل! +تصاویر

صالحی : تکمیل کارخانه روتورسازی در فرایند تحقق 190 هزار سو غنی سازی

حال شاهکار معماری جهان خوب نیست/ قلب «فلک الافلاک» ترک برداشت

حالا می دانیم ترامپ در کدام تیم بازی می کند

پرونده مشایی اخیرابه دادگاه رفت/تعیین مهلت برای مطالعه پرونده

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

محمد فروغی، هادی وکیلی، اعظم صادقی تحلیل انتقادی دلایل قائلان به مادیت ادراک، با نگاه به مبانی حکمت متعالیه

مشکل شوری آب حفار شرقی خرمشهر تا مرداد ماه برطرف می شود

احمد عبادی، رضا عظیمی درآمدی روش شناختی بر تدوین کدهای اخلاق در محیط های صنعتی (روی آوردی اسلامی)

مهدی دهاقین، عبدالرزاق حسامی فر، سید مسعود سیف، محمد حسن حیدری نسبت میان بازی های زبانی، صورت های زندگی و حیات اجتماعی انسان در ویتگنشتاین متأخر

عضو کمیسیون عمران مجلس: 72 هزار هکتار بافت فرسوده در شهر ها

اگر دشمن چشمانم را از حدقه دربیاورد و سرم را از تن جدا سازد، نمی تواند ایمان به هدف مرا بگیرد

شفافیت در امور عمومی

‎چگونه می شود اعتماد را به سیاستگذار برگرداند؟

عزم مشترک دولت و مدیریت شهری برای نوسازی بافت های فرسوده تهران

امیر سیاری: از آغاز تا پایان سال رزمایش داریم

حضرت معصومه(س) را در فضای مجازی به دختران جوان بشناسانیم

ایران و پاکستان برای توسعه همکاری های مرزی به توافق رسیدند

حسینی قمی در برنامه شکوه رضوان مطرح کرد حفظ آبروی مردم مهم ترین سیره و ویژگی امام رضا(ع)

تغییر در کابینه دولت؛ شایعه یا واقعیت؟

آیا برنامه سپاه در خلیج فارس تغییر کرده است؟

بیژن زارع، سید محمد محمودی، فرود قایدگیوی، علی حسن توفیقیان فر تحلیل جامعه شناختی بی رمقی معلمان متوسطه شهر یاسوج

ضرب المثل دشمن دانا به از نادان دوست

متن زیبا خدایا شکرت

تجربه و سیاست کره جنوبی برای ارتباط دانشگاه با صنعت

ماجرای آب خوزستان چیست؟

مسئولیت های دادسراها برای حفظ امنیت متهمان

اشکالات نظام بانکی و نقدینگی ارتباطی با تحریم ندارد

انتشار احکام قطعی بالای 100 میلیون تومان الزامی است

"بیمه سلامت" کدام خدمات دندانپزشکی را پوشش می دهد؟

توهین طلبکار به بدهکار، جرم و قابل پیگیری است

نقش اقرار در بزه رابطه نامشروع

سیر تا پیاز ماجرای وحید مرادی

دانشگاه در چنگال مواد مخدر

870 نفر با دفتر شورای نگهبان چابهار همکاری می کنند

870 نفر با دفتر شورای نگهبان چابهار همکاری می کنند

اف ای تی اف در انتظار تعیین تکلیف

عباس بیات جلوگیری از خلاءبحران آفرین در آموزش وپرورش

عباس بیات جلوگیری از خلاءبحران آفرین در آموزش وپرورش