مطالب مرتبط:
یادداشت/ حسین شریعتمداری چون به گَردَش نمی رسی برگرد!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 3 تیر 1397 ساعت 01:412018-06-23سياسي

چون به گَردَش نمی رسی برگرد!


حسین شریعتمداری در یادداشتی در زونامه کیهان خطاب به رییس جمهور به 160 نمونه از وعده های وی در 5 سال گذشته به ملت اشاره و تصریح کرد، هیچکدام از این وعده ها محقق نشده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو"، حسین شریعتمداری ، مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی در این روزنامه با عنوان "چون به گَردَش نمی رسی برگرد!" نوشت: می دانیم رییس جمهور محترم پیشنهادی را که در این وجیزه آمده است، خوش ندارند و احیانا ابرو درهم کشیده و زبان به ملامت نگارنده می گشایند که این پیشنهاد را چرا پیش کشیده است؟! اما، اگر نیک بنگرند به یقین مصداق این آیه شریفه را در آن خواهند یافت که عَسی أن تکرَهوا شَیئاً وهو خیرٌ لکم وَعسی أن تُحِبّوا شیئاً وهو شَرٌّ لکم.

چه بسا چیزی را خوش نداشته باشید، حال آنکه خیر شما در آن است؛ و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شر شما در آن است .

(سوره بقره/ آیه 216) و تصدیق خواهند کرد که خیر و صلاح ایشان، مردم، نظام و انقلاب در این پیشنهاد جای دارد.

بخوانید! 1- آقای دکتر روحانی در سال 1392 و در جریان تبلیغات انتخاباتی خویش، قسم جلاله یاد کرده و خطاب به مردم گفته بود والله العلی العظیم اگر مشکلات این کشور که بسیار و بسیار و بسیار پیچیده است راه حل نداشت من کاندیدا نمی شدم ! و تاکید کرده بود که بدانید برادران، خواهران، عزیزان، همه آنهایی که کلید را تکان دادید، واقعا برای این قفل ها کلید وجود دارد ! اکنون از خود آقای روحانی و نه هیچکس دیگر سؤال این است که کدامیک از مشکلات کشور را حل کرده اید؟! و کدام مشکل را می توانید آدرس بدهید که در دوران ریاست جمهوری خود، چند برابر نکرده اید؟! کافی است نگاهی گذرا به فهرست وعده هایی که داده بودید بیندازید و برای مردم -یا لااقل در پیشگاه وجدان خود- توضیح بدهید که کدام وعده است که بر زمین نمانده و دهها مشکل دیگر به آن افزوده نشده است؟! این ارزیابی به آسانی ممکن است و کار دشواری نیست، هست؟ و قضاوت نهایی نیز بر عهده خودتان! نگارنده با یک حساب سر انگشتی و با مراجعه به اظهارات خود حضرتعالی و نه دیگران نزدیک به 160 نمونه از وعده هایی را که طی 5 سال گذشته به ملت داده اید و هیچیک از آنها -تاکید می شود که هیچیک از آنها- تحقق نیافته است، فهرست کرده ام که شرح یکایک آنها به درازا می کشد و از این روی در نوشته پیش روی تنها شماری از آن وعده ها را که همگان به خاطر می آورند بر می شماریم و بازهم قضاوت را بر عهده خودتان می گذاریم! 2- دولت تدبیر و امید نخواهد گذاشت این همه جوان بیکار در مقابل خانواده و فرزندان شرمنده باشند / حالا نیستند؟! اطلاعات مربوط به دولت باید به صورت شفاف در اختیار مردم قرار گیرد که این مسئله بسیار مهمی است؛ مقررات و قوانین باید به صورت شفاف در اختیار همه قرار گیرد و نباید یکی زودتر از این مسائل آگاه شود و فردی دیگر دیرتر / آیا همه اطلاعات را محرمانه نکرده اید تا آنجا که از ارائه اطلاعات به مجلس هم خودداری ورزیده اید! همین کارخانه های موجود در کشور اگر به جای 20 درصد توان با 60 درصد توان کار کنند، بخش عظیمی از مشکلات اشتغال زایی در کشور برطرف می شود.

موانع از سر راه تولید برداشته می شود /خودتان بفرمایید که چه تعداد انبوهی از کارخانه ها و مراکز تولید در دولت جنابعالی تعطیل شده است؟! شعار من نجات اقتصاد ایران است / آیا اقتصاد را نجات داده اید یا دهها مشکل به آن افزوده اید؟! روی آوردن به مسیر واردات بزرگ ترین بی عدالتی است.

یعنی عدالت این است که در شرایط فشار دشمن ما بتوانیم در داخل به تولید کمک کنیم / آیا واردات بی رویه کالایی نظیر دسته بیل و تشتک نوشابه و قرقره و کود انسانی و کیف و کفش و شن و ماسه و مداد پاک کن و ژله و مربا و.

که نابود کننده تولید داخلی و کسب و کار مردم بوده است بخشی از همین وعده جنابعالی است؟! دلار نباید ظرف چند ماه به چندین برابر قیمت افزایش پیدا کند ! حتما یادتان هست که می فرمودید؛ دولت تدبیر نخواهد گذاشت که ارزش پول ملی ظرف 6 ماه به یک سوم کاهش یابد ! / آقای روحانی! مگر قیمت دلار را به 8هزار تومان نزدیک نفرموده اید؟ و مگر سخن از افزایش بیشتر آن در میان نیست؟! درباره مذاکرات هسته ای و آنهمه وعده که داده بودید و اکنون نتیجه ای کاملا معکوس و فاجعه بار داشته است، گفتنی ها بیرون از اندازه و شمار است.

فتح الفتوح! بزرگترین دستاورد تاریخ ایران! تسلیم قدرت های بزرگ در مقابل ایران! معجزه قرن! و.

/ حالا چی؟! تحریم ها که برداشته نشد و اضافه نیز شد و حال آنکه گفته بودید در اولین روز اجرایی شدن برجام همه تحریم ها لغو می شوند و.

بگذریم!! فرموده بودید؛ آنچنان رونق اقتصادی ایجاد بشود و مردم درآمد سرشار داشته باشند که اصلا این 45 هزار تومان یارانه را نیاز نداشته باشند ! و گفته بودید؛ باید کار را به جایی برسانیم که به جای اینکه مردم دستشان را به سوی دولت دراز کنند، دولت دستش را به سوی مردم دراز کند خودتان بفرمایید آیا اینگونه است؟!.

گفته بودید؛ در مسئله عدالت باید به مقوله رانت و فساد توجه کنیم ! / آیا با رانت خواری و فساد مبارزه کرده اید و یا دامنه این پلشتی ها با کم توجهی دولت جنابعالی گسترش فراوانی نیز یافته است؟! فرموده بودید با گرانی و تورم مبارزه می کنید و برای اینکه اشتباه نشود، تاکید کرده بودید که معیار تورم جیب مردم است! جناب روحانی! جیب مردم چه می گوید؟! می فرمودید؛ یکی از راه های مهار و کنترل تورم هدایت نقدینگی به سمت تولید است / آقای رییس جمهور! در دولت شما نقدینگی چند برابر شده و به رقم فوق نجومی یک تریلیون و چهار صد و پنجاه هزار میلیارد تومان رسیده است و به گفته وزیر محترمتان حتی یک ریال آن هم به سمت تولید نرفته است! فعالیت هسته ای کشورمان را به باد دادید! از ایران مقتدر تصویری ذلت بار به دشمنان ارائه کردید، درباره مقابله با رکود و احترام به پاسپورت ایرانی و جلب سرمایه های خارجی و سپردن پروژه های عمرانی به داخلی ها و دهها نمونه دیگر از این دست نیز داد سخن فراوانی داده بودید که با عرض پوزش باید از خودتان پرسید کدامیک از آنها تحقق یافته است؟! 3- جناب آقای روحانی! حضرتعالی علی رغم سوگندهای غلیظ و شدید درباره ضرورت نقد و دعوت از همگان برای انتقاد از دولت، کمترین انتقادی را بر نتافته و تحمل نکرده و نمی کنید و در مقابل هر نقد دلسوزانه، منتقدان را به باد اهانت و ناسزا گرفته اید که از آن جمله است: بی سواد، بی شناسنامه، مزدور، کاسب تحریم ، کودک صفت، حسود، بزدل، ترسو، جیب بر، بی قانون، مستضعف فکری، بیکار، متوهم، غوطه ور در فساد، سوءاستفاده گر، خرابکار، عقب مانده، تازه به دوران رسیده، عصر حجری، هوچی باز، منفی باف، یأس آفرین، ناشکر، باید به جهنم بروند ! و.

اخیرا انقلابیون نفهم!، یک مشت لات! و این در حالی است که امروزه همگان شاهدند حق با منتقدان بوده است و جنابعالی و دوستانتان راه را به خطا رفته اید! 4- اکنون سؤال از رییس جمهور محترم آن است که کدامیک از آنچه به اختصار در این وجیزه آمده است غیر واقعی و قابل انکار است؟ اگر قابل انکار نیست -که نیست- باید بپذیرید طی 5 سال گذشته به بیراهه رفته اید و برخلاف قسم جلاله ای که یاد کرده بودید و در صدر این نوشته به آن اشاره شد، توان اداره کشور را نداشته اید! نمی گوییم چون به گَردَش نمی رسی، برگرد !! چرا که جنابعالی با رای مردم بر کرسی ریاست جمهوری نشسته اید و اگرچه همخوانی وعده ها با رای مردم نیز بخشی از حق الناس است که اگر رعایت نشود حق رای دهندگان یعنی همان حق الناس ضایع شده است، ولی به صلاح خود شما، مردم، نظام و انقلاب است که دست به یک خانه تکانی اساسی و گسترده در دولت بزنید و ضمن سپردن کارها و مسئولیت ها به افراد شایسته و کاردان، در انجام امور نیز از افراد دلسوز و کارآمد و آزمون داده مشورت جدی بگیرید تا لا اقل بخشی از خسارت های فراوانی که تا کنون دولت جنابعالی به ملت تحمیل کرده است جبران شود.

در میان وزرا و مدیران کابینه شما، افراد کاردان و دلسوخته کم نیستند ولی سخن درباره آن عده از اعضای دولت جنابعالی است که به زندگی های اشرافی و یا وطن فروشی در فتنه آمریکایی- اسراییلی 88 آلوده اند.

این عده، افراد ناشایسته و همسو با آلودگی خویش را در بدنه دولت شما نفوذ داده اند و در نهایت برای جنابعالی نه یار شاطر که بار خاطر ند.

این نکته هم گفتنی است که این روزها مدعیان اصلاحات یعنی همان ها که به صراحت دولت شما را رحم اجاره ای ! خود می دانستند نیز سخن از تغییرات در کابینه دارند ولی با دقت در نظرات آنان متوجه می شوید که در پی اخراج نیروهای کارآمد و جایگزینی آنها با مشتی دیگر از اشراف و شماری از دین به دنیا فروخته ها و آلوده به وطن فروشی در فتنه 88 هستند یعنی همان ها که نتانیاهو از آنان با عنوان بزرگترین سرمایه اسراییل در ایران یاد می کرد.


کلید واژه ها: حسین شریعتمداری - وعده - پیشنهاد - شریعتمداری - رییس جمهور - دوران ریاست جمهوری - تبلیغات انتخاباتی - هایی - مشکل - دولت تدبیر و امید - روزنامه - روزنامه کیهان - مشکلات - مردم - روحانی - ریاست جمهوری - تدبیر و امید - دکتر روحانی - کیهان - خبرگزاری - کشور - فرزندان - تبلیغات - خانواده - کاندیدا - انگشتی - جمهوری - رسانه - گزارش - مدیر

آخرین اخبار سرویس:
شورش فقرا در کار نیست/ دریغ از اینکه یک مددجو در این فهرست بازداشت شدگان دی ماه باشد/ بی عدالتی ها و بعضی سوءاستفاده هاست که روحیه مردم را جریحه دار می کند

تشییع مادر شهید ردانی پور در اصفهان دفن در مزار نمادین شهید

شکار دختربچه توسط عقاب + فیلم

بیمارستان شهید ستاری هدیه دولت و رهبر انقلاب به مردم قرچک

چرا کمیته امداد در روزهای بحرانی برق، خاموشی ندارد؟

جشن های دهه کرامت با محوریت مساجد برگزار می شود

شهیدی که عکس حجله اش را آماده کرد

اختیارات دانشگاه پیام نور به استان ها تفویض می شود

حوزه سلامت، در تحقق عدالت اجتماعی حرکتی روبه جلو داشته است

انجمن معتادان گمنام در درمیان راه اندازی شد

ملت ایران بعد از انقلاب معنای جدیدی از حج را درک کرد + فیلم

مسچیان از بخشداری خمام خداحافظی کرد/ مقصد بعدی بخشداری مرکزی کرج

نشست تخصصی درآمدی بر حقوق ایران پیش از اسلام برگزار شد

دولت به ضرورت توجه به جامعه ایثارگران باور دارد

ناامیدی دانشجویان معترض به احکام قضایی بازداشتی ها

استخدام صندوقدار و کانتردار جهت رستورانی در مهرشهر کرج

به صدا درآمدن آژیرهای خطر در جولان اشغالی

کشت ماری جوانا خانه را منفجر کرد

استخدام صندوقدار خانم بصورت نیمه وقت جهت کار در رستوران

افشای راز قتل پس از 30 سال

طوفان با سرعت 76 کیلومترخراسان شمالی را در نوردید

هزینه دیدار ترامپ و پوتین در فنلاند

افزایش دلار منجر به کاهش عمل تعویض مفصل شده است

قدیمی ترین اجاق جهان

تعرفه اینترنت تا پایان تابستان اصلاح می شود

استخدام صندوقدار آقا مسلط به نرم افزار هلو در رستوران

حجت الاسلام غرویان: حجاب واجب است، اما اجباری نیست/ قوانین مربوط به حجاب باید بازنگری شود

دولتی ها و نمایندگان مجلس برای مردم توقع سازی کردند و به توقع ها پاسخگو نبودند

چرا امام جامعه با قاطعیت با افراد فاسد در حکومت برخورد نمی کند؟ +فیلم

اجرای برنامه تبلیغی از سوی روحانی مبدع آموزش مفاهیم دینی به سبک پرده خوانی

آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم مشایی

جزییات خرید خدمت سربازی در ترکیه

استخدام صندوقدار آقا جهت کترینگ در محدوده بهشتیِ تهران

مواظب باشیم ضد انقلاب نشویم

خطر سقوط جرثقیل در کرج/ عکس

محسن غرویان: حجاب الزام دارد، اما اجباری نیست

خبر قتل فجیع برادران دوقلو در زاهدان صحت دارد؟

بازدید مدیر حوزه کرمان از روند برگزاری «میثاق طلبگی» در جنوب استان

پنجمین فستیوال موسیقی نوای شهر آشوب برگزار می شود

پشت پرده اعتراضات اخیر عراق چیست؟

دقیق بودن شورای نگهبان خواسته دانشجویان است/ آغاز دوره نخبه پروری سیاسی شهید دیالمه در یاسوج

اعزام نخستین گروه از زائران حج تمتع 97 به سرزمین وحی

نخستین گروه زائران ایرانی حج تمتع، کشور را ترک کرد/ ترمینال حجاج از بقیه پروازها جدا شد

آمادگی داریم کاخ نشینان را از کاخ پیاده کنیم/ زندگی اشرافی نباید بین مسئولان به وجود بیاید

برنامه های دولت در حوزه ایثارگران عملیاتی شده است

شادی مسافران هند علی رغم نرسیدن به مقصد!

FATF یکی از طراحی های نکبت بار صهیونیسم جهانی است/ زندگی اشرافی نباید بین مسئولان به وجود بیاید

در میزگرد ائمه جمعه دفتر تحکیم وحدت مطرح شد عابدینی: برای پیاده کردن کاخ نشینان از کاخ آماده ام/ موسوی: درد ما بی توجهی به مشکلات مردم است

استخدام کارمند فروش خانم در یک شرکت معتبر در تهران

هشدار صریح اساتید بسیجی به وزارت خارجه

تهران امروز کی خاموش می شود؟+جدول

ناامیدی دانشجویان معترض به احکام قضایی بازداشتی ها

نتایج جالب یک نظرسنجی در تهران

خادمان حرم مطهر امام رضا(ع) در آبادان

شهر ثامن الائمه زیر سایه خورشید هشتم

تکیه بر فرهنگ ایثار و شهادت گره گشای مشکلات کشور

پروتز مفصل کمیاب شد

تغییر مبلمان شهری اهرم ضروری است

تجلی هنر ایرانی در اسپانیا

مسئولان پیوند خود را با مردم محکم کنند

فیلم/ پشت صحنه جذاب حضور رونالدو در باشگاه یوونتوس

2 گروه از خدام رضوی وارد کرمانشاه شدند

در میزگرد ائمه جمعه دفتر تحکیم وحدت مطرح شد آیت الله عابدینی: برای پیاده کردن کاخ نشینان از کاخ آماده ام/موسوی: درد ما بی توجهی برخی مسئولین به مشکلات مردم است

بدرقه نخستین گروه از زائران حج تمتع 97

آسیب های اجتماعی ناشی از 2 قطبی شدن فرهنگی است

حاشیه به متن می آید- عصمت برزجی*

انتصاب در استانداری خوزستان

همکاری کمیته امداد و آستان قدس رضوی گسترده تر می شود

انتصاب فرماندار جدید شهرستان شوشتر

نمایش تجلی هنر ایرانی در اسپانیا

دیدار سرزده رییس جمهور با جانباز 70 درصد دفاع مقدس

آغاز اعزام زائران حج تمتع به سرزمین وحی از امروز

سه هزار نفر با شورای نگهبان در یزد همکاری دارند

فغانی ممنوع التصویر شد؟

سود سهام عدالت امسال افزایش می‎یابد

استخدام کارگر جهت باربری با حقوق بالا در خراسان رضوی

اعلام فهرست کالاهای ممنوعه حج 97

ترامپ: هیچ محدودیت زمانی برای خلع سلاح اتمی کره شمالی نداریم

حجاب واجب است؛ اجباری نیست / اختیار برای توریست ها را محترم بشمارید

مسئولان رسیدگی به مشکلات مردم را از مکتب رضوی بیاموزند

عموهای فیتیله ای با دوقلوها به تلویزیون می آیند

27 مهر آزمون سراسری قضاوت برگزار می شود

شرط انصارالله برای ایفای نقش سازمان ملل در بندر حدیده

دوره تعالی اساتید و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه تا 28 تیر ادامه دارد

استخدام مرکز سالمندان مهرورزان جهت کادر مراقبتی

سه رسالت مهم امروز طلاب

خواستگار محجوب30میلیون تومان پول پدرعروس را بالاکشید/اگر شکایت کنید،پسرتان را می کشم!

خدام حرم رضوی به 44 نقطه شهری و روستایی یزد سفر می کنند/ درمان رایگان 500 کودک بی سرپرست و بد سرپرست

حضور طلاب جدید کردستانی بر مزار شهدای گمنام قروه

کمیته امداد در روزهای بحرانی برق، خاموشی ندارد

هویزه و رفیع در دود آتش هورالعظیم گرفتار شده اند

جشنواره «زیر سایه خورشید» در 1500 نقطه از جهان برگزار می شود

تداوم برخی محدودیت ها برای حجاج

بی آبی دامداران رفیع و بستان را بیکار کرده است

برخورد با شهرداری خرمشهر به خاطر سگ های ولگرد

خبر قتل فجیع برادران دوقلو در زاهدان صحت ندارد

هیات مدیره سال 1397 شورای انجمن های علمی ایران انتخاب شدند

افتتاح 250 پروژه شهری در دهه کرامت / بی شک از مشکلات عبور خواهیم کرد

راه اندازی 3 بخش موزه انقلاب/ 70 درصد از طرح ساخت بخش دفاع مقدس باقی است

عکس منتشر نشده از منتظری و رهبرانقلاب!

چون به گَردَش نمی رسی برگرد!

چون به گَردَش نمی رسی برگرد!