مطالب مرتبط:
سال گذشته 16 میلیون و 300 هزار پرونده(با احتساب تکرارها) بررسی شده که نسبت به سال 95، 900 هزار پرونده اضافه شده است/راه اندازی معاونت راهبردی، معاونت پیشگیری از وقوع جرم، مرکز پژوهش های فقهی، پژوهشگاه و مرکز رسانه قوه قضاییه از تحولات ساختاریِ ایجاد شده است
رییس قوه قضاییه در گفت وگوی تلویزیونی/در حال بروزرسانی... رسیدگی به 16 میلیون پرونده در سال 96
رییس قوه قضاییه در گفت وگوی تلویزیونی/در حال بروزرسانی... رسیدگی به 16 میلیون پرونده در سال 96/افزایش قضات به اندازه افزایش پرونده ها نبوده است
رییس قوه قضاییه در گفت وگوی تلویزیونی/در حال بروزرسانی... رسیدگی به 16 میلیون پرونده در سال 96/ افزایش ورودی پرونده ها ربطی به قوه قضاییه ندارد
رییس قوه قضاییه در گفت وگوی تلویزیونی/در حال بروزرسانی... رسیدگی به 16 میلیون پرونده در سال 96/ جذب سالانه 800 قاضی با حمایت مقام معظم رهبری/ ورود جدی قوه قضاییه به پرونده تخلفات هواپیمایی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 3 تیر 1397 ساعت 00:122018-06-23سياسي

رسیدگی به 16 میلیون پرونده در 96/ در رابطه با خودروهای قاچاق جرم مشهود است


16 میلیون و 300 هزار پرونده در سال گذشته وارده به دستگاه قضا بوده که نسبت به سال 95، افزایش داشته است.

این حجم از پرونده ها کار جهاد گونه می طلبید که انجام شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتهران نیوز"، آیت الله آملی لاریجانی گفت: 16 میلیون و 300 هزار پرونده در سال گذشته وارده به دستگاه قضا بوده که نسبت به سال 95، افزایش داشته است.

این حجم از پرونده ها کار جهاد گونه می طلبید که انجام شد.

آیت الله آملی لاریجانی در گفتگوی تلویزیونی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه، گفت: از همه کارکنان دستگاه قضا، قضات شریف و کارمندان دادگستری ها و همه مسئولان عالی قضایی که در دستگاه پر اثر قضایی خدمت می کنند، تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه دستگاه قضا، بسیار گسترده است، گفت: وظایف دستگاه قضا در قانون اساسی ذکر شده است و شاهد فعالیت های قضایی از کوچترین بخش ها تا استان ها هستیم.

همچنین علاوه بر نهادهای اصلی، فعالیت های قضایی در سازمان های تابعه هم ارائه می شود.

رییس قوه قضاییه به تعداد پرونده های قضایی در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: 12 میلیون و 300 پرونده رسیدگی شده است که با احتساب پرونده های شورای حل اختلاف بیش از 26 میلیون پرونده داشتیم.

وی افزود: 16 میلیون و 300 هزار پرونده در سال گذشته وارده به دستگاه قضا بوده که نسبت به سال 95، افزایش داشته است.

این حجم از پرونده ها کار جهاد گونه می طلبید که انجام شد.

آیت الله آملی لاریجانی با باین اینکه مجموعه عظیمی در حال خدمت رسانی هستند، گفت: 85 میلیون خدمت ثبتی به مردم ارائه شده است و این بخشی از فعالیت های قضایی در سال گذشته است.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه شاهد افزایش 900 هزار پرونده در گذار از 95 به 96 اضافه شده است، اظهار داشت: قضات تلاش کردند تا این حجم از پرونده وارده زمین نماند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه افزایش 500 تا 900 هزار پرونده در سال های اخیر داشتیم، گفت: در این چند سال اخیر هز سال شاهد افزایش میزان پرونده ها بودیم.

جرم توهین دو برابر شده استآملی لاریجانی در پاسخ به برخی منتقدانی که افزایش پرونده های قضایی را مطرح می کنند، گفت: استدلال مطرح شده منبی بر اینکه مردم از عدالت ناامید شدند، را قبول ندارم.

جرم توهین دو برابر شده است و اگر کسی توهین میکند و شکایتی مطرح می شود ما نمی توانیم این رسیدگی را نادیده بگیریم.

افزایش پرونده ناشی از فشل بودن قوه قضاییه را قبول ندارموی با بیان اینکه مجموعه عللی که منجر به افزایش تشکیل پرونده می شود، در اختیار قوه قضاییه نیست ،گفت: به عنوان مثال جرم سرقت در دست قوه قضاییه نیست، بنا براین استدلال افزایش میزان پرونده های ورودی به قوه قضاییه که ناشی از فشل بودن دستگاه قضا است را قبول نداشته و نادرست می دانم.

اگر مردم اعتماد ندارند باید رها کنند در حالی که مردم امروز مراجعه می کنند و بابت جرائم مطرح شده به قوه قضاییه مراجعه می کنند.

رییس قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که برای افزایش کمیت وکیفیت منابع انسانی چه کرده اید؟ گفت: بیشتر چالش های مطرح شده در این چند سال اخیر ناشی از کمبود نیروی انسانی کارآمد در دو بعد کمیت وکیفیت است.

از ابتدا به دنبال جذب نیروی انسانی کارآمد بودیم.

در ابتدای ورود به قوه قضاییه با تصویر نادرستی از میزان منابع انسانی مواجه بودیم.

آن زمان برخی معتقد بودند همان هفت هزار قاضی استخدام شده، برای قوه قضاییه کافی هستند که ما با این موافق نبودیم.

تا راضی کردن قوه مجریه و مجلس که هماهنگ نمی شدند، زمانی صرف شد و با حمایت های شخص رهبری توانستیم به دو قوه دیگر بقبولانیم که باید سالانه جذب حدود هشتصد قاضی داشته باشیم.

جذب قضات فرایند سختی است و نمی توان دست کسی که حقوق خوانده را از خیابان گرفت و قاضی کرد.

وی با بیان اینکه منابع انسانی رکن اصلی حل مشکلات قوه قضاییه است،تاکید کرد: فرایند جذب در این چند سال سخت تر شده است وپس از قاضی شدن هم نیاز به روزآمد شدن قضات وجود دارد که این مسئله در حال اجرا است.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به تشکیل پرونده های قضات در منابع انسانی و داسرای ارزشیابی قضات اشاره کرد و گفت: برای قضات پرونده تشکیل می شود تا کار آنها و به ویزه حکم دادن آنها ارزیابی شود تا در مرحله نقل و انتقالات لحاظ شود.

در حال حاضر تحول گسترده ای در این رابطه شاهد بودیم.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: امسال اگر چه  900 هزار پرونده افزایش داشتیم اما سعی شده است به همان میزان خروجی پرونده داشته باشیم.

تا تحول نهایی قوه قضاییه فاصله داریمرییس دستگاه قضا در پاسخ به این سوال که یکی از تاکیدات رهبری تحول در قوه قضاییه بود، در این رابطه چه فعالی هایی انجام شده است، گفت: تحول دارای درجاتی است و همین بازسازی نیروی انسانی، قابل توجه بود.

در قسمت های دیگر هم این تحول لحاظ شده است به طوری که نهادهایی در قوه قضئاییه به وجود آمده است که پیش از این نبودند.

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، پژوهشگاه قوه قضاییه از جمله این نهاد است.

وی افزود: مهم ترین مسئله باید پیرامون اتقان آرا باشد.

در همین رابطه نظارت ها را افزایش دادیم .

یک نظارت کلی نوبه ای داریم که از سوی معاونت راهبردی در حال انجام است که همه نهادها را ارزیابی می کنند.

یکی از تاکیدات رهبری پیرامون تشویق قضات در کنار افزایش نظارت ها بود که این مهم نیز لحاظ شده است البته تا تحول نهایی فاصله داریم.

ورود به موضوع اعاده حقوق عامهقاضی القضات در ادامه و در خصوص موضوع حقوق عامه، گفت: رهبری بر این مسئله بارها تاکید داشتند و ما نیز ورودهایی داشتیم که مصادیق آن در پرونده گوشت های آلوده و تاخیر در پروازها بود.

گاها تاخیر ها چندین ساعته بوده و در یک مورد حتی هفت ساعت مسافران در داخل هواپیما مانده بودند و اجازه خروج نداشتند، قوه قضاییه به این مسئله ورود کرد و خواستار اجرای تهمیدات لازم برای مسافران شد.

وی به یکی دیگر از مصادیق حقوق عامه اشاره کرد و گفت: در اتوبان آزادراه قزوین، تخلفاتی مطرح بود.

عوارض ها و محل واریز وجوه عوارض جای بحث داشت که دستگاه قضا به این ورود کرد و هم اکنون این پرونده در قوه قضاییه مفتوح است.

آملی لاریجانی با بیان اینکه در رابطه با نقض حقوق عامه ابهاماتی وجود دارد، اظهار داشت: اگر یک مسئول اجرایی و نهاد اجرایی کار خود را به درستی انجام نداد، قوه قضاییه نمی تواند جانشین آن نهاد اجرایی شود.

اگر به عنوان مثال چنین نهادی در رابطه با آلودگی هوا نداشتیم، قوه قضاییه باید چه می کرد؟ احیای حقوق عامه یک وظیفه بر قوه قضاییه است و به دادستانی کل کشور مطرح کردن حقوق عامه در قالب طرح یا لایحه و یا دستور العمل را واگذار کردیم.

رییس قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که رسانه در قوه قضاییه چه جایگاهی دارد؟ گفت: مرکز رسانه در قوه قضاییه تشکیل شد و اخبار بدون تحریف منتشر می شود، پرونده هایی وجود دارد که نیاز به اطلا ع رسانی بیشتر دارد.

خود بنده هم در جلسات دانشجویی شرکت داشتم اما دانشحویان انتقاد داشتند که سخنان منتشر نمی شود که به حق هم می گفتند.

آملی لاریجانی افزود: گاها ادعاهایی مطرح می شود و به ما می گویند که واکنش نشان دهیم، باید گفت خود مردم هم باید بصیرتشان را به میدان بیاورند.

به عنوان مثال اخیرا می گفتند قوه قضاییه در صدور حکم قلع و قمع مماشات می کند، نهادی اگر مشکل دارد باید درخواستش را مطرح کند.

قوه قضاییه فصل الخطاب استرییس قوه قضاییه با بیان اینکه برخی می گویند قوه قضاییه فصل الخطاب است، گفت: ما میدانیم اختاپوس رسانه های بیگانه وجود دارد.

در داخل کشور هم می دانیم که برخی ها چه می گویند.

به همین منظور نگاه رسانه ای به قوه قضاییه باید در حد تعادل باشد.

توقع و انتظار از کار رسانه در قوه قضاییه را باید غیر از سایر نهادها بدانیم چرا که قوه قضاییه دور از التهاب رسانه کار خود را می کند.

اگر در جریان رسانه ها قرار گیرد حتی ممکن است به ضرر رسیدگی به پرونده ها باشد.

آیت الله آملی لاریجانی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما در رابطه با اطاله دادرسی در دستگاه قضا چیست؟ گفت: ریشه اطاله دادرسی متعدد است و کمبود نیروی انسانی اولین دلیل است.

با این حال محدودیت هایی که در کثرت پرونده ها هست را باید به تخلفات اضافه کرد.

گاها در بازرسی ها دیدیم که یک قاضی سر وقت به پروند ه های زیر دستش رسیدگی نکرده است.

موضوع اطاله دادرسی را بررسی کردیم، بحث اطلاع رسانی حقوقی به عموم را هم مد نظر داشتیم که باید توسعه پیدا کند تا مردم به حقوق خود اگاه شوند چرا که عمده پرونده های تشکیل شده به دلیل عدم آگاهی حقوقی مردم است.

وی افزود: اگر موضوع حکم و داوری را به پرونده ها اضافه کنیم دیگر نیاز نیست پرونده به دادگاه بیاید در همین رابطه موضوع داوری لحاظ شده و از لحاظ لایحه حقوقی در دست بررسی است که در حال آماده شدن است.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه اطاله دادرسی خیلی امرغیر طبیعی نیست، گفت: پروند های حوقی 300 روز و پرونده های کیفری گاها 200روز تا اجرای احکام طول می کشد بنا براین در این بستر امر غیر عادی مطرح نیست.

البته این به این معنا نیست که پرونده ای نداریم که 5 تا 10 سال طول می کشد، اینها وجود دارد که البته استثنا است.

وی با انتقاد از اینکه وام های کلانی از سوی برخی موسات و کارخانه ها گرفته شده بود، گفت: اگر چه برخی تخلفات مشهود است اما گاها برخی از آنها به دل نوسانات بازار دچار مشکل شدند.

به عنوان مثال یک کارخانه با مشکلت زیادی از جمله تحریم ها، وضعیت نوسانات بازار روبرو است که به این باید معوقات ر ا هم اضافه کند که باید گفت نباید همه اینها را یک کاسه کرد.

وی در خصوص لیست معوقات هم گفت: اینها را باید تفکیک کرد چرا که کسی که وام کلانی گرفته و به حارج از کشور برده است را باید با کسی که د رداخل کارآفرینی می کند و به دلیل نوسانات دچار مشکل شده است، یکی نیست و این کاری فرای کار قوه قضاییه می خواهد.

آملی لاریجانی با بیان اینکه قوه قضاییه در انجام این کار کوتاهی نمی کند ،گفت: هر کسی که معوقه بانکی دارد، مجرم نیست، ملزم کردیم برخی از کسانی که معوقات بانکی داشتند و توان پرداخت داشتند، بدهی خود را بپردازند که این میزان میلیاردی بوده است.

وی خطاب به دستکاه اجرایی گفت: این مسائل نیاز به کار ظریف و جمعی دارد و دستگاه های اجرایی در این زمینه باید گزارش های لازم را به قوه قضاییه ارائه دهندرییس قوه قضاییه در واگنش به اینکه احکام صادره در اجرای احکام به مدت زیادی باقی می ماند،گفت: 58 درصد پرونده های مسن رسیدگی شده است و نمی گذاشتیم پرونده ها باقی بماند.

در بحث اجرای احکام فعالیت های خوبی انجام شده است و امید است به سامان بهتری بیانجامد.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه و در خصوص ساماندهی اسیب های اجتماعی، گفت: این موضوع بسیار مهم است و رهبری هم بارها به رسیدگی به موضوع اسیب های اجتماعی تاکید داشتند.

بحث آسیب های اجتماعی کثیر بود و متولی لازم داشت که در حال حاضر بر عهده وزارت کشور قرار گرفته است و در شورایی در وزارت کشور به وظایف دستگاه قضا اشاره شده است و قوه قضاییه در موضوعاتی از جمله زندانیان و مواد مخدر به عنوان همکار، اقداماتی انجام می دهد.

وی به اقدامات قوه قضاییه در رابطه با سامان دهی آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در رابطه با برخی زندانیان و متناسب با جرمشان، گاها تعهداتی از زندانیانی که سن پایین داشنند ، تعهد گرفته شده و آنها هم به زندان بازنگشتند.

علاوه بر این در رابطه با طلاق تواقفی نیز اقدامات قابل قبولی انجام شد.

رییس قوه قضاییه در ادامه به موضوع برخورد قضایی با موسسات مالی اشاره کرد و گفت: تخلفات عظیمی در رابطه با برخی این موسسات از جمله فرشتگان و ثامن و&.

مشهود بود و مسئولان اصلی اینها دستگیر شدند اما با دستگیری این افراد مشکل مردم حل نمی شد، در همین راستا بنده با مسئولان مختلف دولت وقوه قضاییه و مجلس جلسات متعددی داشتم، رهبری نیز در این رابطه اجازه هایی دادند که اگر نبود راه حل ها هم راهشگا نبود.

وی با بیان اینکه مسئله موسسات ساده نیست ،گفت: بیش از سی سال اجازه نادرستی در رابطه با تشکیل موسسات مالی داده شده است، از سویی وقتی بانک مرکزی اعلام می کند که سود نرخ معینی دارد اما این موسسات بیش از رقم مذکور سود می دادند، خود مردم باید هوشیار می بودند.

دولت در این رابطه سی هزار میلیاد تغذیه کرده است و از سویی قوه قضاییه هم از همان ابتدا درخواست توقیف اموال را اجرا کرده است.

بعید میدانم پرداختی های قوه مجریه بازگردد.

آیت الله آملی لاریجانی در خصوص اقدامات انجام شده در رابطه با ایجاد امنیت اجتماعی گفت: موضوع قاچاق ، معتادان و سرقت های مسلحانه از مسائلی است که در رابطه با ایجاد امنیت اجتماعی، ورود کردیم.

برخی می گویند چرا قاطعانه در برابر سرقت های مسلحانه برخورد کرده و اعدام می کنید که در پاسخ باید گفت در قانون آمده است که این از مصادیق محاربه است و در برخورد با کسانی که به امنیت اجتماعی مردم خللی وارد می کنند، هیچ تعللی نباید صورت گیرد.

در رابطه با خودروهای قاچاق جرم مشهود است/نامه نگاری گمرکرییس قوه قضاییه در رابطه با مبارزه با قاچاق گفت: عمده بحث ورورد از مبادی گمرکی است که مربوط به سایر نهاد ها است البته دادستانی ها هم ورود کردند.

گمرک ها باید نظارت خود را افزایش دهند با این حال در دستگاه قضایی اسناد جعلی را از گمرکات کشف کردیم.

اختلاف نظری بین قوه قضاییه و نهادهای اجرایی در رابطه با ورود 400 دستگاه خودروی مدل بالا وجود دارد.

وی افزود: در این رابطه استدلال ها ومستندات از وقوع جرم حاکی است اما گمرک نامه نگاری هایی داشته است که در حال بررسی است.

برخی حبس ها ناشی از کج سلیقگی قضات استآملی لاریجانی در خصوص مشکلات مربوط به زندان ها، گفت: بحث حبس در دنیا یک مسئله است در کشور ما هم این مباحث وجود دارد.

نباید حبس را اولین مجازات خود را بدانیم.

وی با انتقاد از اینکه گاها افرادی که نباید در حبس بمانند بر حسب تصمیم قاضی، در حبس می مانند، گفت: متاسفانه گاها قضات روز چهارشنبه قرار بازداشت یا وثیقه صادر می کنند که این مشکلاتی را در پیش داشت که در قالب یک دستور العمل به این مشکلات ورود کرده و به ویژه به موضوع بازداشت موقت ها تاکید کردیم .

مشکلاتی در این رابطه وجود دارد که ناشی از کج سلیقگی است.

در رابطه با اعدام ها تابع قانون هستیمرییس قوه قضاییه در ادامه سخنان خود به مباحث مرتبط با حقوق بشر در کشور اشاره و تصریح کرد: اختلافات مبنایی با غرب داریم.

البته در بحث اجرا اتهاماتی به قوه قضاییه در رابطه با اعدام ها داریم که باید گفت ما مجری حکم هستیم و از قانون تبعیت می کنیم.

وی افزود: سازمان ملل از کشورهای سلطه و امریکا تبعیت می کند و این در حالی است که در یمن و فلسطین شاهد ورود همه جانبه کشورهای سلطه هستیم.

مجموعه عملکرد این کشورها را که می بینیم تعجب می کنیم چطور اینها ایران را مرکز هجمه ها قرار می دهند.

آیت الله آملی لاریجانی در خصوص هجمه های غرب در رابطه با اعدام راننده اتوبوس حادثه پاسداران گفت: در داخل هم برخی در کسوت وکالت همصدا با غربیان شده بودند، خود فرد در دادگاه اعتراف کرد اما عده ای از اساس این موضوع را انکار کردند.

وی با اشاره به سطح فرهنگ در جامعه گفت: گاها جوان هایی می بینیم که پوشش و حجاب درستی ندارند اما در بزنگاه حاضر هستند چرا که جوهر مردم مذهبی است.

به عنوان یک روحانی باید بگویم که قوه مجریه ،دانشگاه ها، حوزه علمیه همه وظیفه دارند .

به تعبیر برخی که می گویند بهشت اجباری را قبول نداریم، اینطور نیست.

رییس دستگاه قضایی از اقدامات دشمن در تخریب نهادهای دینی خبر داد و گفت: باید برای شبیخون های فرهنگی اقدامات لازم را انجام داد و احیای مسئله امر به معروف را باید جدی بگیریم.

انتهای پیام/*
کلید واژه ها: آیت الله آملی لاریجانی - قضایی - آملی لاریجانی - قوه قضاییه - افزایش - لاریجانی - آیت الله - پرونده های قضایی - عالی - گفتگوی تلویزیونی - شورای حل اختلاف - جهاد - قانون اساسی - دادگستری - کارمندان - مردم - مسئولان - کارکنان - گفتگوی - گزارش - قاچاق - قانون - تهران - شورای - رسانی - استان - رابطه - میزان - سرقت - زمین

آخرین اخبار سرویس:
هجوم پناهجویان سوریایی به مرز اسراییل

کمیسیون امنیت ملی به موضوع سرقت اسناد هسته ای ورود نمی کند

عناوین روزنامه های سیاسی 27 تیر 97/ می خواهم کلید باشم نه قفل! +تصاویر

صالحی : تکمیل کارخانه روتورسازی در فرایند تحقق 190 هزار سو غنی سازی

حال شاهکار معماری جهان خوب نیست/ قلب «فلک الافلاک» ترک برداشت

حالا می دانیم ترامپ در کدام تیم بازی می کند

پرونده مشایی اخیرابه دادگاه رفت/تعیین مهلت برای مطالعه پرونده

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

محمد فروغی، هادی وکیلی، اعظم صادقی تحلیل انتقادی دلایل قائلان به مادیت ادراک، با نگاه به مبانی حکمت متعالیه

مشکل شوری آب حفار شرقی خرمشهر تا مرداد ماه برطرف می شود

احمد عبادی، رضا عظیمی درآمدی روش شناختی بر تدوین کدهای اخلاق در محیط های صنعتی (روی آوردی اسلامی)

مهدی دهاقین، عبدالرزاق حسامی فر، سید مسعود سیف، محمد حسن حیدری نسبت میان بازی های زبانی، صورت های زندگی و حیات اجتماعی انسان در ویتگنشتاین متأخر

عضو کمیسیون عمران مجلس: 72 هزار هکتار بافت فرسوده در شهر ها

اگر دشمن چشمانم را از حدقه دربیاورد و سرم را از تن جدا سازد، نمی تواند ایمان به هدف مرا بگیرد

شفافیت در امور عمومی

‎چگونه می شود اعتماد را به سیاستگذار برگرداند؟

عزم مشترک دولت و مدیریت شهری برای نوسازی بافت های فرسوده تهران

امیر سیاری: از آغاز تا پایان سال رزمایش داریم

حضرت معصومه(س) را در فضای مجازی به دختران جوان بشناسانیم

ایران و پاکستان برای توسعه همکاری های مرزی به توافق رسیدند

حسینی قمی در برنامه شکوه رضوان مطرح کرد حفظ آبروی مردم مهم ترین سیره و ویژگی امام رضا(ع)

تغییر در کابینه دولت؛ شایعه یا واقعیت؟

آیا برنامه سپاه در خلیج فارس تغییر کرده است؟

بیژن زارع، سید محمد محمودی، فرود قایدگیوی، علی حسن توفیقیان فر تحلیل جامعه شناختی بی رمقی معلمان متوسطه شهر یاسوج

ضرب المثل دشمن دانا به از نادان دوست

متن زیبا خدایا شکرت

تجربه و سیاست کره جنوبی برای ارتباط دانشگاه با صنعت

ماجرای آب خوزستان چیست؟

مسئولیت های دادسراها برای حفظ امنیت متهمان

اشکالات نظام بانکی و نقدینگی ارتباطی با تحریم ندارد

انتشار احکام قطعی بالای 100 میلیون تومان الزامی است

"بیمه سلامت" کدام خدمات دندانپزشکی را پوشش می دهد؟

توهین طلبکار به بدهکار، جرم و قابل پیگیری است

نقش اقرار در بزه رابطه نامشروع

سیر تا پیاز ماجرای وحید مرادی

دانشگاه در چنگال مواد مخدر

870 نفر با دفتر شورای نگهبان چابهار همکاری می کنند

870 نفر با دفتر شورای نگهبان چابهار همکاری می کنند

اف ای تی اف در انتظار تعیین تکلیف

اتفاق مبارک برای شفافیت بیشتر

کشف فساد اقتصادی به ارزش 21 هزار میلیارد تومان در یک سال گذشته

فروش دیجیتالی مخدرهای فست فودی در اینستاگرام

در خواست معلمان برای ترمیم مزایای شغلی

لغو بلیت گردشگران اروپایی به ایران

دستور ویژه رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی برای رسیدگی به قطعی برق شهرک های صنعتی

راه طولانی شفافیت در ایران

سیمای ماندگار فرهنگ

مسئولان در برابر مواضع ترامپ برنامه های کاربردی تدوین کنند

فعالیت آزمایشی کشتی اقیانوس پیمای «سانی» در بندرعباس آغاز شد

300هزار شغل با نوسازی بافت فرسوده

اعتبار 80 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا برای صنایع ایران

فرزند خوانده ها وارث 30 درصد از اموال مادران مجرد

قتل زن مسافرکش برای 500 هزار تومان

متهم در دادگاه: همسرم را بخاطر شرکت در کلاس های عرفان به قتل رساندم

کلاهبرداری یک میلیارد تومانی با عکس خودرو

آرزوهای برباد رفته

حوادث جهان

دستگیری عامل قتل در جشن تولد

پیتزای 38 میلیون تومانی

سواحل مازندران هنوز آزاد نشده

معافیت مناطق زلزله زده از اعمال خاموشی ها

خروج برگزیت از بن بست مجلس عوام

بازگشت از هلسینکی با کوله بار رسوایی

دورنـــما

خبرهای خوش اقتصادی نوبخت

پینوکیو و نظام اداری ایران / آیا پینوکیو آدم می شود؟

تصاویر/ نشست توانمندسازی اساتید حوزه علمیه خواهران استان یزد

ایراد به FATF سیاسی بود؟

آغاز به کار جشنواره مولودی خوانی هه تاو در سنندج

در راه استقلال و آبادانی به دعای خیر خانواده شهداء نیازمندیم

اجلاس سران کشورهای حاشیه خزر در قزاقستان برگزار می شود

مسئولان در برابر مواضع ترامپ برنامه های کاربردی تدوین کنند

شمشیر دولبه آیین جدید دادرسی کیفری

مسئولان در برابر مواضع ترامپ برنامه های کاربردی تدوین کنند

آدمی در هنگام جان دادن چه چیزی می بیند؟

از توران دخت تا اتاق لودویگ

اهالی صحنه در انتظار روزهای خوش تئاتر

رونالدو: تاریخ یووه را هم بازنویسی می کنم

یک شب در اوج خماری آن فکر شوم به سرم زد ؛ کمی آن حوالی پرسه زدم و بعد وارد ساختمان شدم

جریان خاموشی ها روی مدار شایعات

ایمان فیفا به داوران ایرانی، سوغاتی جام جهانی

همه مردم جهان باید شعر بنویسند

هنر اپرا برای مخاطب عادی

گذشته ای که غبار فراموشی نخواهد گرفت

گفتوگوی2 ساعته خودمانی مردم خوزستان با استاندار

افکار عمومی فقط با تذکر ترمیم نمی شود

دولت از مشکلات خوزستان ، چشم برنمی دارد

سفر فعالان تفسیری قم به عراق | آغاز همکاری های مشترک قرآنی

«حجاب»؛ مسئله جمهوری اسلامی، نامسئله داعیه داران اندیشه انقلاب

اکبر عروتی تحلیل اخلاقی مسئله افشای سرّ در فرآیند مشاوره (با رویکرد اسلامی)

زمینه سازی زندگی سعادتمندانه به دست خودمان است/ نشانه های زندگی سعادتمند در قرآن

فعالیت آزمایشی کشتی اقیانوس پیمای «سانی» در بندرعباس آغاز شد

خنیاگر ترانه های بکر لرستان

غلط زیادی

هر ایرانی یک رییس جمهور

13 کیلومتر نحس

از زمین های کشاورزی روستا تا بام جهان

نخل ها در ساحل اروند تشنه می میرند

راوی روح جهانی استثمارزده

ارائه بازخورد به رییس با استفاده از هوش هیجانی

رسیدگی به 16 میلیون پرونده در 96/ در رابطه با خودروهای قاچاق جرم مشهود است

رسیدگی به 16 میلیون پرونده در 96/ در رابطه با خودروهای قاچاق جرم مشهود است