مطالب مرتبط:
سال گذشته 16 میلیون و 300 هزار پرونده(با احتساب تکرارها) بررسی شده که نسبت به سال 95، 900 هزار پرونده اضافه شده است/راه اندازی معاونت راهبردی، معاونت پیشگیری از وقوع جرم، مرکز پژوهش های فقهی، پژوهشگاه و مرکز رسانه قوه قضاییه از تحولات ساختاریِ ایجاد شده است
دومین جلسه رسیدگی به پرونده موسسه ثامن الحجج برگزار شد
برگزاری دومین جلسه رسیدگی به پرونده موسسه ثامن الحجج
دومین جلسه رسیدگی به پرونده موسسه ثامن الحجج صبح امروز برگزار شد
شنبه 9 تیر؛ زمان برگزاری جلسه سوم رسیدگی به پرونده موسسه ثامن الحجج
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 3 تیر 1397 ساعت 00:102018-06-23سياسي

نباید بگذاریم فشار رسانه ای رسیدگی به پرونده ها را از عدالت دور کند


قوه قضاییه نهادی برای رسیدگی به پرونده ها دور از فضای رسانه ای نیاز دارد و اگر فضای رسانه ای سنگین ایجاد شود از رسیدگی عادلانه به پرونده ها جلوگیری می کند و آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج،هستیم و یاد شهدای به خصوص شهید بهشتی را گرامی می داریم و از همه کارکنان قوه قضاییه و قضات و مدیران و مسئولان که در انجام وظایف این دستگاه سهمی دارند تشکر می کنم.

وی در رابطه با وضعیت کنونی دستگاه قضا گفت: دستگاه قضایی دستگاه بزرگ با مسئولیت های بزرگ است و در فصل 11 قانون اساسی به وظایف آن تاکید شده و خدماتی که دادگستری انجام می دهد زیاد است و سازمان های تابعه در دادگستری 12میلیون و 300هزار و پرونده و در شورای های حل اختلاف نیز 3میلیون پرونده رسیدگی می شود و در کل 16میلیون 300 هزار پرونده در قوه رسیدگی شده است.

وی گفت : ممکن است یک پرونده در چند نقطه از دستگاه قضایی در حال رسیدگی باشد.

رییس قوه قضاییه گفت: در سازمان ثبت اسناد و املاک 85 میلیون خدمت ارائه شده است و در سال 96 حدود 900هزار افزایش پرونده داشتیم.

وی با اشاره به تلاش قضات در رسیدگی به پرونده های قضایی گفت: قضات و مدیران تلاش کردند که این 900 هزار پرونده افزوده شده زمین نماند.

در تمام سنوات بین 700 تا 900 هزار افزایش پرونده داشتیم و اگر کاستی در خدمات کارکنان دستگاه قضا وجود داشت، بار عظیمی از پرونده ها جمع می شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در غوغا سالاری که سر یک پرونده ایجاد می شود این حجم از کارها دیده نمی شود تاکید کرد: گاهی مسئله افزایش پرونده در قوه قضاییه را یک اشکال می دانند و می گویند اگر اطاله دادرسی وجود نداشت، پرونده ها زودتر رسیدگی می شد و استدلال می کنند که مردم از قوه قضاییه نا امید هستند.

این استدلال درست نیست، به عنوان مثال تعداد پرونده های سرقت و توهین از سال 92 تا 96 دو برابر شده است.

همچنین ما نمی توانیم برای شخصی که توهین می کند پروتده تشکیل ندهیم.

مجموعه ای از حوادثی که موجب تشکیل پرونده می شود دست قوه قضاییه نیست.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: به عنوان مثال سرقت منجر به حبس، تحت تاثیر فقر و بیکاری رخ می دهد و نفس تشکیل پرونده در دستگاه قضایی به معنی اعتماد مردم به قوه قضاییه است.

مردم برای حل مشکلات و احقاق حق خود به دستگاه قضایی مراجعه می کنند و اگر امیدی به احقاق حق وجود نداشت، مراجعه نمی کردند.

وی یادآور شد: برخلاف استدلالی که عده ای انجام می دهند، این دستگاه با تمام تلاش به کار خود ادامه می دهند.

رییس دستگاه قضا در پاسخ به این سوال که برای رشد کمیت و کیفیت قوه قضاییه چه کاری کردید گفت: تمام تلاش بنده در این سال ها تامین منابع انسانی است و بیشتر مشکلات به کمبود تیروی انسانی باز می گردد.

ما در ابتدای ورود به قوه قضاییه با 7 هزار قاضی داشتیم.

برخی معتقد بودند این تعداد قاضی کافی است.

برای راضی کردن قوه مجریه و مجلس کار زیادی انجام شد و با حمایت رهبر انقلاب توانستیم از قوه مجریه مجوز استخدام قضات را بگیریم.

وی افزود: سال گذشته 40 هزار نفر برای جذب در دستگاه قضا مراجعه کردند که از بین آنها فقط 300 نفر به دوره کارآموزی رسیدند که تعدادی از آنها هم کم می شود.

منابع انسانی مهم ترین رکن حل مشکلات دستگاه قضایی است.

ما آموزش های ضمن خدمت را بسیار اهمیت می دهیم آموزش ها نباشد، نمی توانند به احکام و دانش قضایی جدید برسند.

تعداد قضات از 7 هزار به 11 هزار نفر رسیده است آیت الله آملی لاریجانی خاطر نشان کرد: کار خوب دیگری که انجام شد بحث پرونده هایی است که برای قضات در معاونت منابع قضایی تشکیل شده است و برای تمام قضات براساس احکامی که صادر می کنند پرونده تشکیل می شود.

امروز از 7 هزار قاضی به 11 هزار و 300 قاضی رسیدیم و اگر ما به نظر افرادی که می گفتند تعداد قضات کافی است گوش می دادیم، الان به کجا می رسیدیم.

وی با اشاره به کاستی های موجود در دستگاه قضا گفت: امروز بر دستگاه قضایی نظارت می شود.

کاستی هایی وجود دارد که باید در ستاد ملی رسیدگی شود.

رهبر انقلاب تاکید داشتند که کارهای خوب قضات هم دیده شود و تشویق شوند.

وی در خصوص دفاع از حقوق عامه هم گفت: بحث حقوق عامه بحث مهمی است و در اصل 156 به آن اشاره شده، گسترش آزادی های مشروع مورد توجه قرار گرفته است که البته مقولات مفصل و بزرگی است.

آملی لاریجانی ادامه داد: حقوق عامه مسئله ای بود که متأسفانه مغفول مانده بود و رهبری هم در ملاقات های سالیانه بر این موضوع تأکید کردند، مدتی است در قوه قضاییه کارهای خوبی در این زمینه در حال انجام است.

بخاطر مردم به پرونده گوشت های آلوده، تاخیر پروازها و آزادراه قزوین ورود کردیم وی گفت: برای مثال در پرونده گوشت های آلوده یا پروازهای هواپیماها و وجود تأخیرها ما ورود کردیم و معتقدیم باید برخی از اقدامات انجام شود.

رییس دستگاه قضا گفت: ما بارها شنیده بودیم که پروازها چندین ساعت تأخیر داشت و در یکی از موارد من خواندم که مسافران را 7 ساعت در داخل هواپیما نگه داشته بودند و مردم مستآصل شده بودند، ما شرکت های هواپیمایی را مجبور کردیم که مسافران را تکریم کنند و اگر هم مسئله فنی وجود دارد حداقل به درستی به مردم و مسافران آن را به بهترین شکل اعلام کنند.

وی گفت: مردم باید طعم این را بچشند که اگر جایی دارد کار اشتباهی صورت می گیرد نهادی هست که احقاق حق کند.

رییس قوه قضاییه گفت: در موضوع آزادراه قزوین اتفاقات نادرستی در حال رخ دادن بود و این را باید کسی مورد رسیدگی قرار می داد، برای مثال قرارداد اخذ عوارض منتفی شده بود اما هنوز عوارض اخذ می شد.

وی گفت: ما مقولات متنوع و زیادی در کل کشور داریم که باید یک نهادی باشد تا آنها را رسیدگی کند، برای مثال مسائل محیط زیستی یا همین آلودگی هوا که چند سالی است شهرها گرفتار آن هستند شاید کمبودهای بودجه ای مطرح باشد اما دستگاه ها باید بیایند و بگویند با همان بضاعتشان برای رفع مسائل و مشکلات چه کرده اند؟ آملی لاریجانی گفت: دستگاه قضایی و ذیل آن سازمان بازرسی کل کشور ورود می کنند و مورد رسیدگی قرار می دهند زیرا معتقدیم حفظ حقوق عامه امری مهم و قابل توجه است.

وی در رابطه با رسانه ها کفت: دستگاه قضایی باید اطلاع رسانی دقیق و درست انجام دهد و ما نمی توانیم ادعا کنیم قوه قضاییه در این زمینه درست عمل کرده است.

بلکه کاستی هایی داریم به همن منظور مرکز رسانه در قوه قضاییه تشکیل شد و خبرگزاری میزان به عنوان خبرگزاری مرجع شروع به کار کرد و سخنگوی قوه قضایی هم پرونده های مهم را اطلاع رسانی می کند.

رییس دستگاه قضا ادامه داد: مردم باید کمی هوشیاری نشان دهند و هر حرفی را قبول نکنند.

به عنوان مثال چند روز اخیر گفته شد که قوه قضاییه در یک پرونده مماشات می کند و به آن رسیدگی نمی کند که درست نبود.

نباید بگذاریم فشار رسانه ای رسیدگی به پرونده ها را از عدالت دور کند وی یادآور شد: فضای رسانه ای، فضایی را ایجاد می کند که دست ما نیست.

قوه قضاییه یک نهاد است که پرونده های را تمام می کند و اگر بنا باشد به یک یک پرونده ها جواب دهد، از کار اصلی خود باز می ماند.

باید برای هر پرونده سر موقع خودش اطلاع رسانی کرد.

قوه قضاییه نهادی برای رسیدگی به پرونده ها دور از فضای رسانه ای نیاز دارد و اگر فضای رسانه ای سنگین ایجاد شود از رسیدگی عادلانه به پرونده ها جلوگیری می کند و آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی در رابطه با اطلاله دادرسی گفت : مردم انتظار دارند که پرونده ای که تشکیل می شود به سرعت رسیدگی شود اما ریشه اول اطاله دارسی کمبود نیروی انسانی است و گاهی هم اطاله دارسی به دلیل تخلفات برخی قضات است.

در حال حاضر به تامین نیروی انسانی تلاش می کنیم.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: مردم باید به حقوق خود اطلاع پیدا کنند زیرا بسیاری از پرونده های کیفری و حقوقی که تشکیل می شود ناشی از دانش کم حقوقی مردم است که باید اطلاع رسانی های حقوقی انجام شود.

وی ادامه داد: اطاله دادرسی در کشور چیز غیر عادی نیست و در تمام کشورها وجود دارد و در اجرای احکام حدود 300 روز رسیدگی به یک پرونده طول می کشد.

اختاپوس رسانه ای غرب در تلاش است تا برای ما هزینه ایجاد کند وی ادامه داد: کار دستگاه قضایی فصل خصومات است و باید دعاوی را حل و فصل کند و نمی تواند هر روز با رسانه ها سرشاخ باشد.

شما می دانید که اختاپوس رسانه ای غربی تلاش می کند تا برای ما هزینه ایجاد کند.

وی گفت: هرچند که ما معتقدیم که قوه قضاییه باید پرونده های مورد توجه افکار عمومی را در لحظه اطلاع رسانی کند و تلاش مان هم در همین مسیر بوده اما نباید فراموش کنیم که کار دستگاه قضایی چیزی فراتر از حضور در فضای رسانه ای است و ما باید در یک فضای تعادلی میان رسانه و رسیدگی به پرونده ها حرکت کنیم.

باید مانع فساد اقتصادی از سرچشمه شویم وی در رابطه با پرونده های مفاسد اقتصادی و نحوه مقابله با مفاسد اقتصادی گفت: بحث مفاسد اقتصادی تنها مختص به کشور ما نیست و تقریبا مسئله اول تمام کشورهاست و قوه قضاییه درست عمل کرده و به پرونده های بزرگی مثل پرونده سه هزار میلیاردی و مه آفرید رسیدگی کرده و برخوردها قاطع بود و حکم اعدام صادر شد.

600 میلیارد تومان هم جریمه مالی کرده است اما فساد اقتصادی را باید از ریشه حل کرد.

پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان 300 جلد است رییس دستگاه قضا یاد آور شد: در رسیدگی به پرونده های فساد باید درست عمل کرد و نمی توان به صورت رسانه ای و با بگیر و ببند رسانه ای به آنها رسیدگی کرد.

به عنوان مثال پرونده ذخیره فرهنگیان سنگین است و پرونده حدود 300 جلد شده است.

پولشویی بوسیله بانک های پاکستانی وی ادامه داد: گاهی در پرونده های مالی پولشویی انجام می شود.

به عنوان مثال در پرنده یک موسسه مالی پول های کلانی را به بانک های کشور پاکستان بردند و دوباره به کشور وارد کردند.

هر بدهکار بانکی مجرم نیست رییس دستگاه قضا افزود: در حال حاضر تلاطم های اقتصادی کشور باعث آسیب به تولید کننده ها شده و نمی توانند مطالبات خود را به موقع پرداخت کند.

به همین دلیل تمام افرادی که معوقات بانکی دارند را نمی توان یکی کرد.

انصاف این است که چرخه کار در کارخانه ها از کار نایستد.

در این خصوص باید بررسی شود آیا وام هایی که گرفته شده در جای خود مصرف می شود و یا نه و این کارها فراتر از وظیفه قضاییه است و ما فقط در جایی که جرمی رخ دهد وارد می شویم و سازمان بازرسی به آن ها رورد پیدا می کند و هر شخصی که معوقات بانکی دارد مجرم نیست.

وی تاکید کرد: ما افراد را مجبور کردیم که چندین هزار میلیارد از معوقات بانکی را پس دهند.

وی در رابطه با ممنوع الخروجی ها گفت: قوه قضاییه تنها مرجع ممنوع الخروجی نیست و گاهی بانک و نهادهای دیگر بدهکاران را ممنوع الخروج می کنند.

دستگاه های اجرایی باید به دستگاه قضایی کمک کند و جایی که تخلفی رخ می دهد را اعلام کند و گاهی هم خودمان وارد می شویم به تخلفات رسیدگی می کنیم.

وی در رابطه با سرعت در اجرای احکام گفت: ما در این زمینه هم کارهای بزرگی انجام دادیم و در گذشته اجرای احکام زمان بر بود و افراد تلاش می کردند حکمی صادر شود اما در مرحله اجرای خود باقی می ماند.

ما به پرونده هایی که دو سال از انها می گذرد، پروند مسن می گویم و به قضات تاکید شده پرونده های مسن به سرعت رسیدگی شود.

به قضات تاکید شده در زمینه اجرای احکام به سرعت کار کنند تا شیرینی صدور یک حکم برای افراد از بین نرود.

پیشگیری از آسیب های اجتماعی در اولویت است وی در رابطه با آسیب های اجتماعی گفت: رهبری برای تمام دستگاه ها هر 6 ماه یک بار جلسه می گذارند و به مسائل آسیب های اجتماعی رسیدگی می کنند.

بحث آسیب های اجتماعی گسترده است و نهادی در وزارت کشور تشکیل شده است که وظایف هر دستگاه به آن اعلام شده است.

دستگاه قضایی در حوزه آسیب های اجتماعی در خصوص زندان ها و مواد مخدر و سرقت نقش دارد.

در حوزه آسیب های اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم اهمیت دارد.

وی تاکید کرد: قوه قضاییه در خصوص طلاق های توافقی کارهای زیادی کرده و تلاش دارد افرادی که برای اولین بار به زندان می آیند سرعت تر آزاد شود.

وزارت تعاون مقصر ایجاد موسسات مالی وی در خصوص موسسات مالی و اعتباری گفت: وظیفه اصلی قوه قضاییه برخورد با موسسات متخلف است و به پرونده موسسات مالی فرشتگان و دیگر موسسات مالی رسیدگی کرده است و تعدادی هم به زندان رفتند.

ما با رییس بانک مرکزی و نمایندگان مجلس جلساتی داشتیم و از رهبری استمداد گرفتیم و با راهنمایی رهبری جلسات سران سه قوه تشکیل شد.

آیت الله املی لاریجانی یاداور شد: موسسات مالی زمانی خارج از نظارت بانک مرکزی بودند که درست نبود و به جای اینکه به تعاونی های مالی بانک مرکزی مجوز دهد، وزارت تعاون سابق مجوز می داد.

سود زیاد موسسات مالی نشانه خطر است وی تاکید کرد: مردم هم باید بدانند که موسسات و بانک هایی که باید 15 درصد سود دهند، وقتی اقدام به دادن سود بالای 25 درصد می کند حتما روزی دچار مشکل می شود.

به عنوان مثال در کرمانشاه موسسه کیم و گبه به مردم گفته بود که سود کلان می دهد و پرونده بزرگی تشکیل شد.

دولت تا امروز 30 هزار میلیارد موسسات مالی را تقویت کرده است و دستگاه قضایی هم اموال این موسسات را توقیف کرد.

بعید می دانم اموال قوه مجریه در پرونده موسسات مالی بازگردد آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: امروز قوه مجریه واقعا پای کار آمده است.

امروز تا سقف یک میلیارد تومان به بدهکاران تعهد پرداخت داده شده است اما بعید است که اموال قوه مجریه باز گردد.

وی ادامه داد: ما نمی توانیم جرمی را در دستگاه قضایی پیشگیری کنیم تا زمانی که دستگاه های دیگر پای کار نیایند.

به عنوان مثال ریشه اعتیاد فقر و بیکاری است و سر ریز کوتاهی تمام دستگاه ها وراد قوه قضاییه می شود.

امروز در تمام استان ها مراکز پیشگیری از وقوع جرم تشکیل شده است.

برخورد قاطعانه با سارقان مسلح وی در رابطه با امینت اجتماعی گفت: قوه قضاییه در این زمینه هم کار زیادی انجام داده است به بحث مواد مخدر، اشرار و سرقت های مسلحانه واردشد.

به ما می گویند چرا سارقان مسلحانه به زندان طویل المدت می روند که ما می گوییم سرقت مسلحانه در حکم محاربه است و حکم اعدام دارد و ما به آن حکم زندان می دهیم.

ما با افرادی که اقدام به سرقت مسلحانه می کنند قاطعانه برخورد می کنیم.

اسناد جعلی واردات خودرو را کشف کردیم وی در خصوص اینکه گفته می شود قوه قضاییه با مسئله قاچاق برخورد قاطع ندارد گفت: قوه قضاییه در بحث اموال توقیفی کار زیادی نمی کند و در خصوص قاچاق کالا گمرک ها باید نظارت زیادی داشته باشند.

رییس دستگاه قضا تاکید کرد: ما اسناد جعلی را در دستگاه های اجرایی کشف کردیم.

در این خصوص اختلاف نظرهایی بین دستگاه قضایی و دستگاه اجرایی وجود دارد که البته حق با قوه قضاییه است.

به عنوان مثال ما اعتقاد داریم که در بحث ورود خودروهای گران قیمت به کشور تخلف صورت گرفته اما گمرک می گوید که تخلفی رخ نداده است.

که ما اسنادی برای اثبات تخلف در این زمینه داریم.

حبس زدایی به حفظ خانواده ها کمک می کند وی در رابطه با حبس زدایی گفت: زمانی که حکم حبس برای فردی صادر می شود، مشکلاتی برای خانواده وی ایجاد می شود و ما اعتقاد داریم حکم حبس باید در اخرین مرحله صادر شود و مجرمان با کمک دستبندهای الکترونیکی درکنار خانواده خود باشد.

البته اشرار و قاچاقچان مواد مخدر باید در حبس باشند.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: گاهی کوتاهی قضات باعث می شود که افراد به زندان بروند و می توانند با صدور قرارهای وثیقه حکم های حبس کاهش پیدا کند.

حبس باید آخرین مرحله مجازات باشد.

در آیین دادرسی مجازات های جایگزین در نظر گرفته شده است.

برخی وکلا در ماجرای خیابان پاسداران با آمریکا هم زبان شدند وی گفت: بحث مهم بحث حقوق بشر است.

دشمنان ما در خارج از کشور به خصوص امریکا که درخصوص حقوق بشر کارنامه سیاهی دارند بر ای ما تبلیغ های سیاه می کنند و برخی هم در داخل و خارج کشور با آنها هم صدا هستند البته این کشورها اخبار خود را از منافقان دریافت می کنند.

رییس دستگاه قضا افزود: ما در زمینه حقوق بشر با کشورهای مدعی حقوق بشر اختلاف های مبنایی داریم.

به عنوان مثال در زمینه صدور حکم اعدام اختلاف نظر داریم.

خود امریکا که ادعا دارد که حقوق بشر در کشورهای دیگر را رصد می کند از شورای حقوق بشر خارج شده است.

اتهام های بی خود و دروغ های کذایی می گویند به عنوان مثال برای فردی که در رابطه با خیابان پاسددران اعدام شد آن را به یک موضوع حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی تبدیل کردند و عده ای از جمله تعدادی وکیل هم در داخل کشور با آنها هم صدا شدند در حالی که خود این فرد هم به اتهام خود اقرار کرده بود.

نگاه قرآنی راه نجات از مشکلات اخلاقی رییس دستگاه قضا با بیان اینکه بافت کشور دینی و اخلاقی است گفت: درسته که برخی معیارهای حجاب را رعایت نمی کنند اما در بزنگاه های حساس پای میدان بودند.

بنده فکر می کنم دستگاه های اجرایی و قوه مجریه باید کاری کنند که این جوهره دینی و اخلاقی حفظ شود.

امروز کشورهای سلطه با طرق مختلف درحال تخریب دین در کشور ما هستند و ما باید در برابر این شبیخون فرهنگی آماده باشیم.

یک زمانی یک مسئول در وزارت ارشاد گفته بود که ما به این مسائل کاری نداریم اما وظیفه همه مقابله با این شبیخون فرهنگی هستیم.

وی ادامه داد: زمانی که تکنولوژی غربی وارد کشور ما شد، حیات ما را گرفت.

انسان قرآنی دائما دنیای فراتر از این دنیا را می بیند.

احیای نگاه قرآنی مسئولیت تمام افراد است.

رفتن ما به سمت حیات مادی یک کثرت است و امروز مظاهر دنیوی رو به افزایش است و ما را در خود غرق کرده است و این دور از نگاه قرانی است.

تلنگوهای قرآنی بسیار مهم است که باید به آنها توجه کنیم و این تذکر ها است که انسان را زنده می کند.

کشور های سلطه با بازی ها و فیلم ها مردم را سرگرم می کنند که ما باید در زندگی نگاه قرآنی داشته باشیم.

کار قضایی نیاز به صبوری دارد و خانواده کارکنان دستگاه قضایی باید با آنها همراهی کنند.


کلید واژه ها: قوه قضاییه - قضایی - دستگاه قضایی - سازمان ثبت اسناد و املاک - آیت الله آملی لاریجانی - افزایش - دادگستری - پرونده های قضایی - سازمان ثبت اسناد - رسانه - کارکنان - رییس دستگاه قضا - رییس قوه قضاییه - آملی لاریجانی - مردم - مدیران - قانون اساسی - ثبت اسناد - بزرگ - خبرگزاری - امید - سرقت - لاریجانی - آیت الله - مسئولان - بیکاری - مشکلات - اسناد - رابطه - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
استان مرکزی صاحب خانه احزاب می شود

مجمع سلامت شهرستان سهریار

پیروان شهدا با گذر از گردنه های تحریم به خودکفایی رسیدند

دیدار امام جمعه بروجرد با نماینده ولی فقیه در لرستان

رقابت 20 گروه سرود جشنواره رضوی در قم آغاز شد

معاون رییس جمهور: لوایح چهارگانه FATF برای ما بسیار حیاتی است / تصویب نشدن لوایح حتماً کشور را با خسارت های غیرقابل جبرانی مواجه می کند / ورود مجمع تشخیص به شکل فعلی ایراد حقوقی دارد؛ در قانون نداریم که مجمع به شورای نگهبان نظر مشورتی بدهد

استان مرکزی صاحب خانه احزاب می شود

سناریو جدید برای دختر اینستاگرامی

حمایت آستان قدس رضوی از 1000 بیمار

باغات در اختیار نهادهای حاکمیتی آزادسازی شود /قوه قضاییه به وظایف خود نسبت به حفظ باغات عمل نکرده است

وزیر بهداشت: مردم درگیر فشارهای زیاد اقتصادی هستند

روحانیان عالمانه و مستند با عرفان های نوظهور مقابله کنند

پس از دو سال؛ وضعیت اضطراری در ترکیه پایان یافت

روستاهای استان یزد میزبان جشن های «زیر سایه خورشید»

ناگفته هایی از تغییر در کتب دینی / جایگاه ولایت فقیه را تضعیف کرده بودند/ خاطره ای شنیدنی از مقام معظم رهبری

استخدام کارمند تور خارجی،گرافیست وب،برنامه نویس Php کار،کارمند

وزیر بهداشت: مردم درگیر فشارهای زیاد اقتصادی هستند

جزییات تمایل ترامپ برای دیدار با روحانی

تدبیر تنها ابزار مقابله با شرایط کنونی کشور است

نباید در ایجاد امنیت به افراط و تفریط مبتلا شد

913 زائر بیت الله الحرام از فرودگاه بندرعباس اعزام می شوند

همراه اول برگزیده روابط عمومی های سرآمد شد

بقاع متبرکه موجب اتحاد مسلمانان باشد

آیت الله سعیدی: اقتدار ناجا همراه با رافت اسلامی باشد

رد ادعای صهیونیست ها در سرقت اسناد محرمانه ایران

همراه اول برگزیده روابط عمومی های سرآمد شد

دیدار نماینده ولی فقیه در گیلان با اعضای بسیج اساتید دانشگاه علوم پزشکی

بخشی از هویت یزد با ایجاد اولین خیابان از بین رفت

وحید حقانیان عزادار شد

عمران خان: حکومت های "حزب نواز" و مردم رکورد فساد اقتصادی را زده اند

وجود 74 امامزاده و بقاع متبرکه در کردستان

نقطه اوج لشکر اسلام در محبت الهی و انسانی است

فاز سوم بلوار آیت الله بروجردی بازگشایی می شود

شهردار جدید نوشهرانتخاب شد

از رونمایی نقاشی دیواری آیت الله مرعشی نجفی تا افتتاح پارک بازیافت

شهردار جدید نوشهرانتخاب شد

معاون استاندار کردستان:مسئولان گزینش اعتماد مردم را جلب کنند

نارضایتی کنگره آمریکا از عملکرد شبکه های اجتماعی

پاسخ واعظی به درخواست برخی اصلاح طلبان برای استعفای روحانی

آیت الله علم الهدی: اسلام احیاگر هویت زن است

حجه الاسلام زائری در کنار دختران شید آبادی +عکس

وحید حقانیان عزادار شد

ایران از نظر سیاسی در مجامع بین المللی حرف اول را می زند

دیدار رییس سازمان میراث فرهنگی با نماینده ولی فقیه در استان لرستان/ مونسان: با توجه به طبیعت، تاریخ و جاذبه های گردشگری موجود، استان لرستان می تواند به قطب گردشگری تبدیل شود/ در حال حاضر 1700 پروژه گردشگری در کشورمان در حال انجام است

رقابت خنداننده شو در خندوانه این هفته

امیدواری نسبت به تغییر رویکرد آمریکا در قبال پیگیری سیاست های یکجانبه

پدر معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری دعوت حق را لبیک گفت

مردم گرفتار فشارهای بین المللی و ناکارآمدی مسئولان هستند/ در حاشیه تهران کمبود شدید تخت بیمارستانی داریم

هدف گذاری 2000 واحد بوم گردی در کشور

وحید حقانیان عزادار پدر شد

طرح حفظ یک ساله قرآن اثر بخش نیست

برگزاری همایش بزرگداشت امام زادگان لرستان

گزینه های روی میز ایران، مقابل خروج آمریکا از برجام

علی دهقان دبیر اتحادیه دفتر تحکیم وحدت شد

پوتین اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران را مغایر با توافقنامه بین المللی برجام می داند

تعظیم امام زادگان از نشانه های تقوای دل است/لزوم نشر کرامات امام زادگان

چهار هزار میلیارد ریال برای راهسازی بخش لوداب هزینه شد

برادرانی که در شهادت از یکدیگر سبقت گرفتند

بهنوش بختیاری در کنار مجری ممنوع التصویر تلویزیونی + عکس

استخدام حسابدار جهت یک شرکت در کرج

نماینده ویژه پوتین در تهران: روسیه متعهد به پشتیبانی از توافق های بین المللی است

محمدرضا عارف: جهت گیری کلی فراکسیون امید حمایت از 4 لایحه FATF است

امیدواری نسبت به تغییر رویکرد آمریکا در قبال پیگیری سیاست های یکجانبه

استخدام تعدادی راننده با خودرو جهت تاکسی تلفنی در اصفهان

واکنش گروه های فلسطینی به تصویب قانون «کشور یهود»

پدر معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری در گذشت

مهلت 48 ساعته روبه اتمام است

ساماندهی محوطه ی کاخ ساسانی دردستور کار قرار گرفت

تعظیم امام زادگان از نشانه های تقوای دل

گزینه های روی میز ایران، مقابل خروج آمریکا از برجام

وزیر بهداشت: پزشکان اعزام دختران شین آباد به خارج از کشور را صلاح نمی دانند

چهار هزار میلیارد ریال برای راهسازی بخش لوداب هزینه شد

دستور کار جلسات علنی مجلس در هفته آینده اعلام شد

واکنش تند واعظی به درخواست استعفای روحانی: بزرگ شان نکنید/ بزرگترین سمت آنها در کشور عنوان "فعال سیاسی" است

برگزاری شورای ترافیک شهرستان لنده

وحدت شیعه و سنی سبب ناامیدی دشمنان از دستیابی به اهدافشان

تشکیل حوزه های مدیریت امور مهندسان و شورای انتظامی

بازیگری منفی رژیم صهیونیستی تاثیری بر همکاری ایران و روسیه ندارد

استقبال از خدام امام رضا( ع) در چرام

آخرین وضعیت جسمانی خواننده پاپ

درس های قطعنامه 598 برای ایران امروز

ایران آماده انتقال تجربیات موفق خود در مبارزه با تروریسم است

بازآماد یک فروند جنگنده اف 14 در پایگاه هوایی اصفهان

نامه وزیر بهداشت به رییس کل بانک مرکزی درخصوص دریافت کنندگان ارز دولتی

ارتباط اشتغال مادران با میزان موفقیت فرزندان

عملیات اجرایی بیمارستان 200 تختخوابی ورامین آغاز شد

"سید وحید حقانیان" عزادار شد

تصاویر/ اختتامیه «طرح میثاق طلبگی» طلاب جدیدالورود کردستان

معاون پارلمانی رییس جمهور:
 
 لوایح چهارگانه FATF برای ما بسیار حیاتی است / تصویب نشدن لوایح حتماً کشور را با خسارت های غیرقابل جبرانی مواجه می کند / ورود مجمع تشخیص به شکل فعلی ایراد حقوقی دارد؛ در قانون نداریم که مجمع به شورای نگهبان نظر مشورتی بدهد

گزارش گفت وگوهای ترامپ و پوتین در اختیار ایران قرار گرفت

حل مسائل ثبت سفارش فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تا هفته آینده

وحید حقانیان عزادار شد

قدردانی نماینده ورامین از وزیر بهداشت

گزارش گفتگوهای اخیر رؤسای جمهور روسیه و امریکا

انصارالله فرودگاه جیزان عربستان را هدف موشک بالستیک قرار داد

نشست وزیر نیرو با مسئولان سیستان و بلوچستان در زابل

مأموریت اصلی ما توانمندسازی مناطق محروم است

تشرف نوجوانان شهرستان سر پل ذهاب به حرم مطهر رضوی

خرید سوغات حجاج

وحید حقانیان عزادار پدر شد

نباید بگذاریم فشار رسانه ای رسیدگی به پرونده ها را از عدالت دور کند

نباید بگذاریم فشار رسانه ای رسیدگی به پرونده ها را از عدالت دور کند