مطالب مرتبط:
خراسان رضوی 38 طرح ناتمام آب شرب روستایی دارد
خراسان رضوی 38 طرح ناتمام آب شرب روستایی دارد
خراسان رضوی 38 طرح ناتمام آب شرب روستایی دارد
ده ها طرح ناتمام آب شرب روستایی در خراسان رضوی
کشف بیش از 32 تن انواع مواد مخدر در خراسان رضوی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 2 تیر 1397 ساعت 23:452018-06-23سياسي

پرونده حقوق نجومی پزشک طرح تحول سلامت روی میز بازرسی خراسان رضوی


حجت الاسلام حسن درویشیان ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه در محل سازمان بازرسی خراسان رضوی برگزار شده بود؛ گفت: یکی از وظایف قوه قضاییه در کنار اصل 146، - نظارت است و در کمتر کشوری به موضوع نظارت در کنار قوه قضاییه توجه کرده اند، در اصل 174 به صورت ویژه و برای نظارت بر حسن جریان امور، سازمان بازرسی تشکیل شده است.

رییس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه این سازمان از سال 60 مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و سال 93، آخرین اصلاح آن انجام شد، تاکید کرد: حوزه اختیارات سازمان بازرسی به صورت مستمر، موردی و فوق العاده بوده و در سال 96، حدود 54 برنامه بازرسی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه موضوعاتی همچون سیل، زلزله، آلودگی هوا در حوزه فوق العاده قرار می گیرد؛ یادآور شد: یکی از برنامه های موردی ما شامل شکایاتی است که به سازمان می رسد و بازرسی های مربوطه انجام می شود.

درویشیان انواع گزارشاتی که در حوزه وظایف این سازمان قرار می گیرد را، تخلفاتی، کیفری و اصلی دانست و یادآور شد: گزارش تخلفات مدیران کل و بالاتر برحسب اصلاح قانون، به نهاد تخلفات ریاست جمهوری ارسال می شود.

رییس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: ماده 5 قانون تشکیل سازمان، نحوه بازرسی را تشیکل می دهد و بازرسی برنامه ای حداقل با 2 بازرس صورت می گیرد، در گزارش تخلفات علاوه بر تایید بازرسی ما، یک قاضی هم باید آن را تایید کند.

وی با اشاره به اینکه اگر قاضی ابلاغیه خاص از رییس قوه قضاییه داشته باشد، اجازه صدور قرار تامین را دارد؛ متذکر شد: ماده 10 قانون بسیار حائز اهمیت بوده، گزارشات ما حاوی تعدادی پیشنهادات است و دستگاه های متخلف موظفند تا 10 روز بعد از ابلاغ، پیشنهادات ما را اجرایی کنند، در غیر این صورت، قابل تعقیب کیفری است.

درویشیان اضافه کرد: امکان استفاده از تمام تشکل ها و بخش خصوصی به ما داده شده تا برای انجام ماموریت، با هر تشکلی قرارداد منعقد کنیم.

رییس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور در خصوص قوانین اطلاع رسانی پرونده های این سازمان گفت: گزارش هایی که قطعیت یافته باشد و اعلام عمومی آن منعی نداشته باشد، با رعایت قوانین کیفری، مشکلی ندارد، اما در اعلام اسامی و دستگاه ها و کسانی که مرتکب شدند، محدودیت داریم.

وی تاکید کرد: سال 96، 200 بازرسی انجام دادیم که از این میان، 54 بازرسی آن موردی، 2 پرونده فوق العاده و 144 شکایت واصله بوده، همچنین 326 گزارش برای آن تعریف کردیم و 846 پیشنهاد ارائه داده شده، ممکن است، هر شکایت دارای چندین پیشنهاد اصلاحی و موردی باشد.

درویشیان با بیان اینکه 200 گزارش اصلی شامل پیشنهادات اصلاحی برای دستگاه ها داشته ایم؛ افزود: پیشنهادات ارائه شده توسط این سازمان، دو نوع پیشنهاد اصلاح رویه و ساختار و پیشنهاد موردی در خصوص مسئله خاص است.

رییس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور یادآور شد: 90 گزارش تخلفاتی و 36 گزارش کیفری که در آن جرمی رخ داده، در سال گذشته تنظیم شده است، مجموع شکایات سال گذشته یک هزار 924 شکایت بوده که به یک هزار و 493 مورد آن رسیدگی شده ، علت عدم رسیدگی به ‎دیگر شکایات این بود که آنها دراوخر سال ارسال شد و به زمان بیشتری برای رسیدگی نیاز داشت.

وی با بیان اینکه از مجموع گزارش تخلفاتی که فرستادیم، 264 نفر را به هیات رسیدگی شکایات معرفی کردیم؛ افزود: از 236 نفر، 48 نفر به مراجع کیفری معرفی شدند.

درویشیان در خصوص نظارت بر معاملاتی که در سال 96 انجام شده بود؛ اظهار کرد: 2 هزار و 294 معامله به ارزش بالغ بر 456 میلیون تومان انجام شده بود که نمایندگان ما در جلسات مناقصه شرکت کردند و 45 مورد از معاملات لغو یا تجدید شده و 826 مورد با تذکر اصلاح شده است.

رییس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: در مورد اختلاس، اگر پیش از گزارش به مراجع قضایی، مبلغ مورد نظر بازگردانده شود در مجازات تخفیف دارد.

وی عنوان کرد: 3 ماه اول سال جاری، 82 پرونده تخلف در خراسان رضوی داشتیم، برای سال 97، 60 برنامه پیش بینی شده است و در این 3 ماه 20 برنامه بازرسی در دستور کار داریم که 20 برنامه ابلاغ شده و در حال انجام است.

درویشیان خاطرنشان کرد: 6 گروه بازرسی در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، تولیدی، سیاسی قضایی، بانک بیمه و شهرداری ها داریم که دستگاه های اداری زیر مجموعه آنها را تشکیل می دهند.

رییس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه به کار 58 نفر از هیات علمی دانشگاه ها که بازنشسته بودند، اما به کار خود ادامه می دادند، رسیدگی شد؛ افزود: برای آنها 60 نفر عضو جدید در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: 7.

5 هکتار از اراضی مشهد تصرف شده بود که با پیگیری ما، 123 هزار و 855 متر مربع آن برگشت داده شد.

درویشیان با بیان اینکه فرار مالیاتی بسیاری صورت گرفته است؛ گفت: یک فروشگاه تجهیزاتی به مبلغ 50 میلیارد تومان فروخته و از عملکرد خود مالیات را پرداخت نکرده است.

رییس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور متذکر شد: بیش از 9 میلیارد تومان مالیات برای چند دستگاه در نظر گرفته شده است و در بخش ارزش افزوده بیش از 90 میلیون تومان تخلف وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه 3 میلیون تومان حقوق دولتی واریز نشده بود؛ ادامه داد: با پیگیری های انجام شده این مبالغ هم واریز شد و مطالبات یکی از بانک های خراسان رضوی که 108 میلیون تومان بود، وصول شد.

درویشیان اظهار کرد: طلب شهرداری از اشخاص حقیقی و حقوقی 4 میلیارد و 400تومان بود، با پیگیری های سازمان، وصول شد.

رییس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه مناقصه با پیگیری های انجام شده، تجدید شد؛ تاکید کرد: 5 میلیارد و 600 میلیون تومان در آن مناقصه صرفه جویی صورت گرفت.

وی با بیان این نکته که در 21 سال گذشته کارگروهی مربوط به الفاظ و دستگاه باید تشکیل می شد؛ عنوان کرد: با پیگیری و فعالیت های انجام شده، این کارگروه هم تشکیل شد.

درویشیان با اشاره به اینکه 2 هزار و 201 پروانه بهداشتی دارای مشکلاتی بود؛ گفت: بعد از هشدارهای سازمان بازرسی، 728 پرونده تعیین تکلیف شده و 86 پرونده ابطال شد.

رییس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور از ارجاع حدود 12 نفر از شورای شهرها در دوره قبل، به هیات تخلفات خبر داد و افزود: علاوه بر این کارگروهی در زیر مجموعه کمیته حمایت قضایی که در دادگستری به نام صیانت از قانون و مقررات تشکیل شده که هدف آن، رفع مشکلات واحدهای تولیدی است.

وی یکی از برنامه های مهم سازمان را برنامه آموزشی برای تمام سطوح مدیریتی دانست و اضافه کرد: این آموزش برای کلیه سطوح مدیریتی در نظر گرفته شده که پنجشنبه آینده اولین جلسه آن برگزار می شود.

درویشیان از طرح بازرسی سرزده از دستگاه های مختلف خبر داد و گفت: در سال 96، حدود 56 بازرسی سرزده صورت گرفت که در ایام عید به لحاظ نظارت بر خدمات زائرین و مجاورین انجام شده است.

رییس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بخش تولیدی بازرسی ها بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است؛ یادآور شد: حدود 30 درصد از بازرسی ها در حوزه تولیدی و سپس در حوزه اقتصادی صورت می گیرد.

وی در خصوص حقوق های نامتعارف در خراسان رضوی تاکید کرد: گزارشی در این خصوص تدوین کردیم و برخی از این حقوق های دریافتی، طبق قانون بوده، اما برخی دیگر به صورت غیر قانونی صورت گرفته که بخش عمده آن به طرح تحول سلامت مربوط می شود، در ماه بالغ بر 100 میلیون تومان به پزشک پرداخت می شد و براساس طرح جدید، حداکثر مبالغ برای پزشکان جراح پرکار تا 60 میلیون تومان است.

درویشیان تاکید کرد: در خراسان رضوی حداقل 6 مدیرکل تخلفاتی داشتند که به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

وی تضییع حقوق بیت المال را مهم ترین تخلف آنان عنوان کرد و افزود: در 2 فقره از این تعداد یکی به 170 میلیارد و دیگری به مبلغ 35 میلیارد ریال به خاطر کوتاهی و عدم دقت مدیران در انجام پروژه های عمرانی، تضییع حقوق صورت گرفته است.

رییس منطقه 2 سازمان بازرسی کل کشور از اختلاس، رشوه و تخلف در 3 ماهه اول سال 97 خبر داد و گفت: در سال گذشته، 3 میلیارد تومان برگشت وجوه به بیت المال را داشتیم، در حوزه مالیاتی 9 میلیارد تومان، در حوزه اقتصادی 5 میلیارد و 400 میلیون تومان ، در فرهنگی یک میلیارد و 200 میلیون تومان که حق الزحمه مربوط به یکی از دانشگاه ها بود، برگشت داده شده است.

وی با اشاره به اینکه اماکن ورزشی که در اختیار هیات قرار می گرفت، قیمت پایینی برای مزایده داده بود؛ متذکر شد: با همکاری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، این اماکن ورزشی از طریق مزایده واگذار شد و به این طریق، 2 میلیارد و 400 میلیون تومان به درآمد دولت افزوده شد.


کلید واژه ها: سازمان بازرسی - سازمان بازرسی کل کشور - قوه قضاییه - گزارش - فوق العاده - پیشنهاد - تخلفات - خراسان رضوی - برنامه - کشور - صورت - مجلس شورای اسلامی - منطقه - قانون - اصلاح - نظارت - رییس قوه قضاییه - طرح تحول سلامت - قوانین - خراسان - ریاست جمهوری - اطلاع رسانی - شکایت - آلودگی هوا - نشست خبری - اختیارات - قاضی - ماده - قرارداد - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
سمینار تنظیم صورت های مالی با IFRS

توضیح یک عکس

معرفی هفت عضو کابینه برای پاسخ به سوالات نمایندگان از رییس جمهور+ اسامی

هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران

معاون رییس جمهوری در آیین اختتامیه نمایشگاه لباس اقوام ایرانی: پوشاک سنتی ایرانی الگوی مناسب عفاف و حجاب

آمریکا، اسراییل و برخی کشورهای منطقه در ناامن سازی مرزها فعال هستند

توضیح روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد تصاویر رای اعضا در رابطه با قانون حضور اقلیت ها در شوراهای شهر و روستا

کمین گاه مرصاد پایان یک توهم دروغین

توضیح توکلی درباره پرونده ثامن الحجج

ضرورت نهادینه سازی کانون های گردشگری، اقوام و محیط زیست در دانشگاه ها

مصادیق اقدام تروریستی مشخص شد/شامل شعار "مرگ بر آمریکا و اسراییل" هم می‎شود؟

آخرین عضو یک قبیله در جنگل آمازون

علمای مریوان شهادت بسیجیان را تسلیت گفتند

نایب قهرمانی دانشجویان ایرانی در جهان با 1 طلا، 4 نقره و 5 برنز/ کومیته تیمی نقره گرفت

آقای ترامپ با دم شیر بازی نکنید، پشیمان می شوید + فیلم

رد طرح الزام شهرداری تهران به ارائه گزارش از میزان آمادگی و ایمنی زیرساخت های امدادی

توضیح روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره یک عکس بی ربط

شاخص بورس در قله 108هزار و 830واحد

تمدید تغییر ساعت کاری و ادارات و دستگاه های اجرای تا 19مرداد

بیش از 9هزار جیرفتی آموزشهای پیشگیری از اعتیاد را آموختند

خودرو شاسی بلند در فرودگاه امام 2 نفر را زیر گرفت

ادامه خاموشی ها تا شهریور

قطع گاز در برخی مناطق شیراز

برگزاری انتخابات بازرسان خانه های مطبوعات سراسر کشور به صورت الکترونیکی

ادعاهای مضحک سفیر سعودی در واشنگتن/ همکاری ایران و القاعده

اطفای حریق در بخش عراقی هورالعظیم ادامه دارد

مشاهده گونه نادر خرچنگ در قنات های ماهان کرمان

استخدام دندانپزشک در درمانگاه هاشمی

استخدام نیروی خانم جهت انجام امور دفتری در یزد

استخدام طراح 3DMAX برای کار کابینت و دکوراسیون در تهران

استخدام تکنسین کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو

استخدام فروشنده خانم برای شیفت صبح در خراسان رضوی

استخدام تعدادی نیروی آقا آشنا به کار تاسیسات در هتل

استخدام MDF کار ماهر آقا مسلط به برش و مونتاژ در کرج

استخدام تکنسین فنی آزمایشگاه در حوالی ونکِ تهران

استخدام پذیرشگر آقا مسلط به زبان انگلیسی در یزد

استخدام آبدارچی خانم جهت شرکت مهندسی در تهران

استخدام کار درمان، مربی آموزش و روانشناس در تهران

انتقاد یک نماینده از تعلل در پیگیری پرونده فاجعه منا

استخدام طراح مسلط به 3d در یک شرکت تولیدی

استخدام مهماندار آقا در سالن فست فود

سیاه نمایی این بار با طعم انتقام / وقتی سناریوی تحقیق و تفحص مجدد کلید می خورد!

رییس مرکزکارآفرینی دانشگاه تهران: آموزش و پرورش سرمایه دارترین نهادها از حیث نیروی انسانی است

سریال پرطرفدار این شبها و سوژه ای که دست فضای مجازی داد!

ادامه تظاهرات مردم آمریکا علیه سیاست های ترامپ در زیر باران

29 میلیون کاربر ایرانی در 7 پیام رسان داخلی فعالیت دارند

نخستین نمایشگاه فرصت های طراحی و ساخت قطعات هوانوردی برگزار می شود

لزوم جلوگیری از تفکیک و بارگذاری اردوگاه شهید باهنر توسط شهرداری تهران

مصادیق اقدام تروریستی مشخص شد

نجفی توانا: چگونگی ثروت اندوزی مدیران از انقلاب تاکنون بررسی شود

خودزنی های داخلی را کنار گذاریم/کشورداری سلیقه ای مانع پیشرفت شده است

به حجاج هم نباید ارز دولتی داد

کشتی های چینی با مجهزترین امکانات به جان صیادان سنتی افتاده اند

حاشیه های جلسه امروز شورای شهر تهران فامیل بازی در شهرداری تهران

گزارش فارس از تشییع پیکر شهدای مریوان حافظان دیروز امنیت، ضامنان امروز آسایش

خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز 31 تیر ماه

شاعری: دولت مطالبات گندمکاران را پرداخت کند/ جلوی واردات برنج گرفته شود

عضو جبهه پایداری: حفظ نظام از نماز شب واجب تر است/مردم با نداشتن و فقر مشکلی ندارند!/چرا برخی مسئولان فقط دروغ می گویند؟/مشروعیت نظام و رییس جمهور به ولی فقیه است/جوانان انقلابی برای انتخابات رییس جمهوری و مجلس آماده شوند

توضیح روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد تصاویر رای اعضا در جلسه اخیر

راه اندازی دفتر باشگاه خبرنگاران جوان در اردکان-به زودی

«تجدید میثاق با امام» سنت حسنه ای است که همواره وجود داشته است

تلاش برای برگرداندن اعتبارِ یک شبکه تعطیل شده

150 نفر از مردم بزمان ویزیت رایگان شدند

یک شرکت حمل و نقل کالا در رودبار جنوب پلمب شد

یادی از شهدای رمضان در کنار فرمانده

رسانه های غربی:ایران بر آزادی اقلیت های مذهبی تاکید کرد

محرز شدن تخلف دولت در حقوق کارمندان + متن نامه

در نشست علنی امروز مجلس صورت گرفت تذکر نماینده اصفهان به رییس جمهور و وزیر نیرو برای حل مشکل آب

هر رأی دهنده یک موز

کمبود منابع درآمدی، مهمترین چالش کلانشهرهای کشور

رسوب بیش از 11 میلیون نفر از جمعیت کشور در حاشیه شهرها

سیدمحمدهاشمی: بدعمل کردن به قانون، مسأله اصلی است

عارف: محصورین را به جامعه برگردانیم/ وضعیت موجود را در شأن ایران نمی دانم/سطح نشاط اجتماعی به شدت سقوط کرده/با بحران های آبی و خاک و هوا مواجه هستیم/باید اعتراضات مردم شنیده شود

تشییع پیکر شهید حمله تروریستی در سنندج +عکس

لحظه ای غفلت در دفاع از آسمان کشور مجاز نیست

150 نفر از مردم بزمان ویزیت رایگان شدند

پژمان فر: دستگاه قضایی باید با به استناد مصوبات مجلس با متخلف برخورد کند

توضیح روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد تصاویر رای اعضا در جلسه اخیر

11 شهر و روستای جدید ملی صنایع دستی مشخص شدند

هدف اصلی بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

دانش آموزان شاهد و ایثارگر باید در عرصه علمی پیشتاز باشند

پیکر آیت الله مرتضی تهرانی در تهران تشییع می شود

یادی از شهدای رمضان در کنار فرمانده

استخدام املاک گروه نگین جردن

امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم ندارد

استخدام برنامه نویس آشنا به زبان های php،css،html در یزد

استخدام برنامه نویس دلفی یا سی شارپ در تهران

استخدام مربی و خدمه خانم جهت مهد کودک در تهران

حضور مهران مدیری در دادسرای فرهنگ و رسانه

استخدام راننده با اتومبیل مدل بالا در محدوده حرم مشهد

استخدام سالن دار جهت رستورانی در محدوده جاده ملارد

رسیدگی به شکایات ثبت نام مدارس ظرف 48 ساعت

استخدام تعدادی توزیع کننده در دفتر روزنامه

استخدام حسابدار و خانم مسلط به زبان انگلیسی در خراسان رضوی

کدهای دستوری تلفن همراه ناامن نیست

حادثه در اتوبان همت جان عابر پیاده را گرفت

آلودگی آب آشامیدنی روستای بندپی نوشهر کنترل شد

آغاز بررسی پیشنهاد افزایش اختیارات استان ها در دولت

خسارت های جزیی زلزله در لارستان

استخدام 2 نفر مکانیک نیمه ماهر با جای خواب و حقوق مکفی

پرونده حقوق نجومی پزشک طرح تحول سلامت روی میز بازرسی خراسان رضوی

پرونده حقوق نجومی پزشک طرح تحول سلامت روی میز بازرسی خراسان رضوی