مطالب مرتبط:
رییس قوه قضاییه در گفت وگوی تلویزیونی/در حال بروزرسانی... رسیدگی به 16 میلیون پرونده در سال 96/ افزایش ورودی پرونده ها ربطی به قوه قضاییه ندارد
افزایش ورودی پرونده ها ربطی به قوه قضاییه ندارد
آملی لاریجانی: افزایش ورودی پرونده ها ربطی به قوه قضاییه ندارد
رییس قوه قضاییه در گفت وگوی تلویزیونی/در حال بروزرسانی... رسیدگی به 16 میلیون پرونده در سال 96/افزایش قضات به اندازه افزایش پرونده ها نبوده است
افزایش 5درصدی پرونده های قضایی طلاق طی سال گذشته
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 2 تیر 1397 ساعت 23:162018-06-23سياسي

ارزیابی خودم از دستگاه قضایی یک فعالیت خوب و مطلوب است/ افزایش پرونده ها ربطی به قوه قضاییه ندارد


آملی لاریجانی در گفتگوی تلویزیونی گفت: من ارزیابی خودم از دستگاه قضایی یک فعالیت خوب و مطلوب است و به نظرم دستگاه قضایی توانسته آن مسئولیت هایی که براساس قانون اساسی بر عهده اش بوده است را انجام دهد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، آیت الله صادق آملی لاریجانی امشب در دومین روز از هفته قوه قضاییه در یک گفت وگوی تلویزیونی با هموطنان سخن گفت.

در زیر مشروح اظهارات رییس قوه قضاییه را می خوانید.

آملی لاریجانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و خصوصاً شهید مظلوم دکتر بهشتی اظهار کرد: اجازه می خواهم از همه کارکنان دستگاه قضایی، قضات شریف دستگاه، کارمندان و همه مدیران پرتلاش و مسئولان عالی قضایی که در انجام مسئولیت این دستگاه قضایی و اثرگذار در نظام جمهوری اسلامی سهمی دارند تشکر کنم.

وی ادامه داد: امیدواریم خداوند به همه ما توفیق خدمت بدهد و به همه کسانی که در راه تعالی انقلاب گام برداشتند خداوند توفیق عنایت کند.

رییس قوه قضاییه درباره ارزیابی کلی از دستگاه قضایی گفت: قبل از این ارزیابی باید یک مقدمه ای بگویم، دستگاه قضایی دستگاهی بزرگ و دارای مسئولیت های سنگین است و در قانون اساسی به این مسئولیت ها اشاره شده و انجام آن تلاش بزرگی را می طلبد.

رسیدگی به 16 میلیون پرونده در سال 96آملی لاریجانی تصریح کرد: اقداماتی که در دادگستری ها، نهاد های ملی دستگاه قضایی نظیر دیوان عالی کشور و سازمان های تابعه دستگاه قضایی انجام می گیرد، اقداماتی بزرگ است، به گونه ای که در سال 96 تعداد 12 میلیون پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و در مجموع در سال 96 به میزان 16 میلیون پرونده رسیدگی شده است.

وی ادامه داد: البته منظور از پرونده با احتساب تکرار ها است و نباید سوء برداشت شود، یعنی اگر پرونده ای در دادسرا مطرح شده بعد از رسیدن به دادگاه و بعد از آن در تجدید نظر این ها هر کدام یک پرونده محسوب می شود و مقصود از 12 میلیون پرونده چنین عددی است و تعداد رسیدگی ها لحاظ شده است.

وی افزود: این حجم از رسیدگی ها مجموعه ای از تلاش ها را می طلبد و قطعاً این میزان پرونده جز با یک کار جهادگونه از سوی همه قضات مدیران و کارمندان دستگاه قضایی رسیدگی نمی شود.

افزایش قضات به اندازه افزایش پرونده ها نبوده استرییس قوه قضاییه گفت: ما در سازمان ثبت 85 میلیون خدمت در سال 96 ارائه کرده ایم و در سازمان پزشکی قانونی هم در یک سال چندین میلیون خدمت ارائه کرده ایم و مجموعه ای از اقدامات انجام می شود تا پرونده مردم بر زمین نماند.

وی افزود: از سال 95 تا سال 96 بیش از 900 هزار رسیدگی اضافه شده است و امروز ورودی و خروجی پرونده ها تقریبا سر به سر شده و معنای آن این است که مدیران و قضات ما تلاش کرده اند تا این 900 هزار پرونده اضافه شده زمین نماند.

آملی لاریجانی ادامه داد: هرچند در این یک سال افزایش قضات داشته ایم، اما حتماً این افزایش قضات به اندازه افزایش تعداد پرونده ها نبوده و ما هر ساله شاهد افزایش حداقل 500 هزار پرونده ای را شاهد هستیم.

وی ادام داد: اگر تنها مقداری کاستی در فعالیت همکاران من بود و تنها اگر 2 درصد کاستی را شاهد بودیم با آن افزایش 900 هزار پرونده ای باید می دیدیم چند پرونده بدون رسیدگی باقی می ماند.

بحث اطاله دادرسی باید با توجه به محدودیت ها مطرح شودرییس دستگا قضا در ادامه اظهار کرد: در دیوان عالی کشور و در دیوان عدالت اداری هم پرونده هایمان افزوده شده، اما همه همکاران من تلاش خود را انجام داده اند تا پرونده ای بر زمین نماند.

وی افزود: امروز بحث اطاله دادرسی باید با توجه به وجود محدودیت ها و افزایش پرونده ها مطرح شود و بعد بررسی صورت گیرد، حالا شما ببینید برخی غوغا سالاری هایی که در خصوص یک پرونده رخ می دهد.

آملی لاریجانی گفت: من ارزیابی خودم از دستگاه قضایی یک فعالیت خوب و مطلوب است و به نظرم دستگاه قضایی توانسته آن مسئولیت هایی که براساس قانون اساسی بر عهده اش بوده است را انجام دهد.

وی ادامه داد: گاهی مسأله افزایش پرونده ها در دستگاه قضایی را اشکالی برای دستگاه قضایی بر می شمرند و می گویند اگر ما قاطع عمل می کردیم افزایش پرونده نبود و بعد هم می گویند مردم اعتمادشان را از دست داده اند و نا امید هستند.

وی گفت: من این استدلال را نادرست می دانم، وضعیت ورود پرونده در اختیار دستگاه قضایی نیست برای مثال در موضوع سرقت بین سال 92 تا 96 تعداد وقوع دو برابر شده یا در مورد جرم توهین در همین سال ها تعداد وقوع دو برابر شده است.

آملی لاریجانی تصریح کرد: خب ما نمی توانیم به کسی که به او توهین شده بگوییم تو پرونده تشکیل نده و شکایت هم نکن هر چند اگر برخورد ها قاطع باشد شاید یک درصد کمی بازدارندگی داشته باشد، اما نمی توانیم بیش از آن چیزی که قانون تعیین کرده کسی را مجازات کنیم.

افزایش ورودی پرونده ها ربطی به قوه قضاییه نداردرییس قوه قضاییه ادامه داد: به هر تقدیر افزایش ورودی پرونده ها به قوه قضاییه ربطی ندارد.

سرقت مستوجب تعذیر از فقر و تنگدستی و بیکاری می آید به قوه قضاییه ربطی ندارد ما با یک سری جرائم مواجه هستیم و نمی شود افزایش ورودی پرونده ها را به عملکرد دستگاه قضایی ربط داد.

وی ادامه داد: نفس مراجعه فزاینده به دستگاه قضایی خودش به معنای اعتماد به دستگاه قضایی است وگرنه اگر اعتمادی وجود نداشت باید مراجعه به دستگاه قضایی را رها می کردند البته برخی این را خدشه دار می کنند و م گویند چاره ای ندارند که به دستگاه قضایی مراجعه می کنند، اما این هم درست نیست، چون به هر تقدیر یک اعتماد و امید عقلایی وجود دارد که به ما مراجعه می کنند، یک دستگاه بزرگ دارد سهم خودش را با همه مشکلات انجام می دهد.

وی در پاسخ به این سوال که برای رشد کمی و کیفی کارمندان و قضات دستگاه قضایی چه کرده اید، گفت: من همیشه بر بازسازی نیروی انسانی تأکید کرده ام و معتقدم مشکلات دستگاه قضایی بخش عمده اش بر سر کمبود نیروی انسانی کارآمد است یا کمیت یا کیفیت و ما از ابتدا دنبال جذب نیروی انسانی کارآمد بوده ایم.

جذب سالانه 800 قاضی با حمایت مقام معظم رهبریآملی لاریجانی گفت: در اول ورود به دستگاه قضایی با تصویر نادرستی از نیروی انسانی روبرو بودیم، آن زمان 7 هزار قاضی داشتیم و برخی می گفتند همین میزان کافی است، اما ما بررسی کردیم و دیدیم قطعاً این تعداد کم است و معلوم شد اگر این رشد فزاینده باشد باید هر سال جذب قاضی داشته باشیم و خب راضی کردن قوه مجریه و قوه مقننه کار سختی بود تا اینکه حمایت رهبری کارآمد واقع شد و مجلس دولت متقاعد شدند تا ما سالی 800 قاضی را بتوانیم جذب دستگاه قضایی کنیم.

وی افزود: وارد کردن و جذب به دستگاه قضایی کار سختی است و نمی شود دست یک فرد حقوق خوانده را بگیریم و به دستگاه قضایی بیاوریم، هرچند که البته به نخبه گزینی توجه ویژه داشتیم.

آملی لاریجانی گفت: سال گذشته 40 هزار نفر امتحان دادند و در نهایت بعد از همه معیار های موجود که اعمال کردیم تنها بیش از 300 نفر انتخاب شدند که باز هم بخشی از این افراد در گزینش موفق نمی شوند.

وی ادامه داد: ما بر روی کیفت جذب قضات تلاش ویژه و اهتمام ویژه ای داشتیم و معتقدیم منابع انسانی رکن مهمی در حل معضلات دستگاه قضایی است، آموزش های ضمن خدمت را جدی گرفته ایم، زیرا قرار نیست وقتی یک قاضی ابلاغ قضایی گرفت دیگر برود و هیچ چیزی به او آموزش داده نشود، به هر حال قوانین به روز می شوند.

حضور 11 هزار و 300 قاضی در دستگاه قضاییوی به بحث پرونده های ایجاد شده در معاونت منابع انسانی برای قضات اشاره کرد و گفت: قضات هم به لحاظ رفتار و هم به لحاظ آرای صادره مورد بررسی قرار می گیرند و مجموعه ای از اقدامات برای بازسازی نیروی انسانی انجام دادیم و مجموعه این ها امیدوار کننده است، امروز بیش از 11 هزار و 300 نفر قاضی در دستگاه قضایی داریم.

اگر سال 88 نظر آن هایی که میگفتند قاضی کم نداریم را می پذیرفتیم و افزایش نمی دادیم باید می دیدم چه مشکلاتی امروز داشتیم.

آملی لاریجانی در خصوص ایجاد تحول در قوه قضاییه و همچنین بحث سلامت دستگاه قضایی گفت: تحول فقط در حوزه سلامت و کارآمدی نیست تحول مظاهر مختلفی دارد.

تحول خودش دارای درجاتی است، برای مثال در حوزه منابع انسانی واقعا شاهد تحول بوده ایم در خود ساختار دستگاه قضایی نهاد هایی نظیر معاونت راهبردی دستگاه قضایی اضافه شد که تا به حال نبوده است.

وی ادامه داد: به نظرم کار اساسی باید در حوزه رسیدگی به پرونده ها صورت گیرد و به نقطه اصلی که همان برقراری کامل عدالت است نزدیک شویم، ما نظارت ها را در دستگاه قضایی تشدید کردیم تا سلامت دستگاه قضایی افزایش یابد، به همین دلیل از چندین مجرا در حال پالایش و تشدید نظارت ها هستیم.

رییس قوه قضاییه تأکید کرد: امروز تمام نقاط دستگاه قضایی در یک شهرستان مورد بررسی قرار می گیرد و یک مجموعه کامل ارزیابی را به مدیران ارشد دستگاه قضایی ارائه می کنند و سپس برای رفع کاستی ها تصمیم گیری های لازم صورت می گیرد.

این در حالی است که ما به گفته رهبری عمل کردیم و در کنار برخورد با افرادی که اشکالاتی داشتند افرادی هم که کار های خوبی انجام دادند را مورد تشویق قرار دادیم.

وی درخصوص دفاع از حقوق عامه هم گفت: بحث حقوق عامه بحث مهمی است و در اصل 156 به آن اشاره شده، گسترش آزادی های مشروع مورد توجه قرار گرفته است که البته مقولات مفصل و بزرگی است.

آملی لاریجانی ادامه داد: حقوق عامه مسأله ای بود که متأسفانه مغفول مانده بود و رهبری هم در ملاقات های سالیانه بر این موضوع تأکید کردند، مدتی است در قوه قضاییه کار های خوبی در این زمینه در حال انجام است.

ورود جدی قوه قضاییه به پرونده تخلفات هواپیماییوی گفت: برای مثال در پرونده گوشت های آلوده یا پرواز های هواپیما ها و وجود تأخیر ها ما ورود کردیم و معتقدیم باید برخی از اقدامات انجام گیرد.

رییس دستگاه قضا گفت: ما بار ها شنیده بودیم که پرواز ها چندین ساعت تأخیر داشت و در یکی از موارد من خواندم که مسافران را 7 ساعت در داخل هواپیما نگه داشته بودند و مردم مستآصل شده بودند.

آملی لاریجانی تصریح کرد: ما شرکت های هواپیمایی را مجبور کردیم که مسافران را تکریم کنند و اگر هم مسأله فنی وجود دارد حداقل به درستی به مردم و مسافران آن را به بهترین شکل اعلام کنند.

وی گفت: مردم باید طعم این را بچشند که اگر جایی دارد کار اشتباهی صورت می گیرد نهادی هست که احقاق حق کند.

رییس قوه قضاییه گفت: در موضوع آزادراه قزوین اتفاقات نادرستی در حال رخ دادن بود و این را باید کسی مورد رسیدگی قرار می داد، برای مثال قرارداد اخذ عوارض منتفی شده بود، اما هنوز عوارض اخذ می شد.

وی گفت: ما مقولات متنوع و زیادی در کل کشور داریم که باید یک نهادی باشد تا آن ها را رسیدگی کند، برای مثال مسائل محیط زیستی یا همین آلودگی هوا که چند سالی است شهر ها گرفتار آن هستند شاید کمبود های بودجه ای مطرح باشد، اما دستگاه ها باید بیایند و بگویند با همان بضاعتشان برای رفع مسائل و مشکلات چه کرده اند؟آملی لاریجانی گفت: دستگاه قضایی و ذیل آن سازمان بازرسی کل کشور ورود می کنند و مورد رسیدگی قرار می دهند، زیرا معتقدیم حفظ حقوق عامه امری مهم و قابل توجه است.

گرفتن امنیت روانی مردم به واسطه اخلال در نظام اقتصادی کشور جرم استوی درباره ورود دستگاه قضایی به بازار های متلاطم اخیر گفت: بحث ارز، طلا، خوردو و مسکن از دو منظر قابل بررسی است، اولاً بخشی از این تلاطمات به خاطر مسائل اجرایی است که قطعاً از عهده قوه قضاییه خارج است البته ما می توانیم به گونه ای ورود کنیم.

آملی لاریجانی ادامه داد: خود گرفتن امنیت روانی مردم به واسطه اخلال در نظام اقتصادی کشور حتماً جرم است، دولت از قوه قضاییه درخواست کمک کرد و ما هم تمام و کمال در خدمت دولت بودیم تا بتواند این تلاطم را ساماندهی کند.

باز پس گیری 70 میلیارد از اموال دلالانرییس قوه قضاییه گفت: در بازار خودرو و مسکن هم حتماً دستگاه قضایی ورود خواهد کرد، ما 70 میلیارد از اموال دلالان را از آن ها گرفتیم و تعداد زیادی از افراد متخلف بازداشت شدند و برایشان پرونده تشکیل شد.

وی در پاسخ به اینکه برخی از اقدامات در دستگاه قضایی رخ می دهد، اما مردم از آن با خبر نمی شوند، گفت: مطالبه درستی است که دستگاه قضایی باید اطلاع رسانی دقیق و به موقع داشته باشد، البته ما ادعا نمی کنیم که حتما توانسته ایم این کار را بکنیم، اما اقداماتی در این مسیر همچون تأسیس مرکز رسانه انجام شد.

رییس دستگاه قضا تصریح کرد: ما اخباری داشتیم که تحریف شده در رسانه ها منتشر می شد، اما تلاش شد تا با اقداماتی از این موضوع پیشگیری شود، البته ما معتقدیم همه چیز با رسانه حل نمی شود و باید مسئولان دستگاه قضایی مواجهات حضوری داشته باشند و به میان مردم بروند و با مردم چهره به چهره ملاقات کنند.

وی ادامه داد:من خودم با یک عده ای از دانشجویان دیدار داشتم، اما همان جا هم گفته شد که این دیدار خوب است، اما حیف که همه مباحث منتشر نمی شود که درست هم می گفتند.

مماشات دستگاه قضا برای خلع ید از یک مکان صحت نداشتآملی لاریجانی افزود: البته مردم هم باید بصیرت خود را به میدان بیاورند و بدانند همه مطالب درست نیست، برای مثال در پرونده اخیر به گونه ای مطرح شد که گویا دستگاه قضایی برای خلع ید از یک مکانی مماشات می کند در صورتی که اصلاً اصل موضوع در دستگاه قضایی مطرح نشده بود، به هر تقدیر باید بدانیم که برخی مطالباتی برای مردم ایجاد می شود که اصلا ربطی به قوه قضاییه نداشته و دستگاه قضایی از آن با خبر نبوده است.

اختاپوس رسانه ای غربی در تلاش است تا برای ما هزینه ایجاد کندوی ادامه داد: کار دستگاه قضایی فصل خصومات است و باید دعاوی را حل و فصل کند و نمی تواند هر روز با رسانه ها سرشاخ باشد.

شما می دانید که اختاپوس رسانه ای غربی تلاش می کند تا برای ما هزینه ایجاد کند.

وی گفت: هرچند که ما معتقدیم که قوه قضاییه باید پرونده های مورد توجه افکار عمومی را در لحظه اطلاع رسانی کند و تلاش مان هم در همین مسیر بوده، اما نباید فراموش کنیم که کار دستگاه قضایی چیزی فراتر از حضور در فضای رسانه ای است و ما باید در یک فضای تعادلی میان رسانه و رسیدگی به پرونده ها حرکت کنیم.

آملی لاریجانی درخصوص اتقان آرا و اطاله دادرسی گفت: انتظار خیلی ها این است که پرونده مطرح شده در دستگاه قضایی سریعا رسیدگی شود که این انتظار به جا نیست، زیرا ما کمبود نیروی انسانی را داریم البته علت اطاله دادسری فقط نیروی انسانی نیست.

ضرورت افزایش اطلاعات حقوقی مردمرییس قوه قضاییه ادامه داد: گاهی تخلفاتی رخ می دهد و برخی موارد دیده ایم که یک قاضی سوءاستفاده کرده و پرونده را در وقت مقرر رسیدگی نکرده است البته ما بحث های مطولی داشته ایم و تلاش کردیم تا این ریشه ها را حل کنیم.

آملی لاریجانی به ضرورت افزایش اطلاعات حقوقی مردم و همچنین پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: خیلی از موارد پرونده های ایجاد شده به دلیل آن است که افراد اطلاعات حقوقی کمی دارند، برای مثال خرید و فروشی رخ می دهد، اما سند درست تنظیم نشده است و مشکلات حقوقی برای طرفین ایجاد می کند.

رییس قوه قضاییه گفت: در بسیاری از کشور ها اینگونه نیست که خیلی از ما جلوتر باشند و این اطاله دادرسی خیلی هم زیاد نیست، ما در بحث های کیفری حدود 200 روز زمان نیاز داریم و در بحث های حقوقی حدود 300 روز زمان می برد تا یک پرونده به نتیجه برسد.

وی گفت: البته من نمیگویم ما پرونده ای نداریم که 5 سال طول کشیده باشد، اما این پرونده ها کم بوده و استثنا محسوب می شوند.

تشریح شگرد یکی از مؤسسات بانکی برای جا به جایی پولوی درباره فساد اقتصادی و برخورد دستگاه قضایی با مفاسد اقتصادی گفت: اصل فساد اقتصادی مخصوص کشور ما نیست، فساد در همه جای دنیا بوده و بر حسب گزارش های رسیده از سازمان های مدنی جهانی این موضوع در همه جای دنیا وجود دارد.

قوه قضاییه برخورد های کلانی با مفسدان داشته و تعداد این برخورد ها هم کم نبوده است، رسیدگی ساری و جاری است و برخورد ها هم قاطع بوده تا حدی که افرادی اعدام شده اند، برای مثال متهم به 600 میلیارد جریمه محکوم شده، اما نکته مهم این است که دستگاه قضایی نقش برخورد کننده دارد.

آملی لاریجانی با بیان اینکه باید فساد را از سرچشمه آن خشکاند، گفت: نمی شود دستگاه ها کار های خودشان را انجام ندهند و بعد از دستگاه قضایی توقع برخورد داشته باشند، رسیدگی به یک پرونده اقتصادی به میزان زیادی کار کارشناسی نیاز دارد.

وی گفت: برای مثال در موضوع یکی از موسسات مالی 300 جلد پرونده تشکیل شده است، حالا شما حساب کنید چه میزان کار کارشناسی رخ داده تا این 300 جلد ایجاد شده است.

رییس دستگاه قضا ادامه داد: در یکی از این پرونده ها مدیران موسسه مالی پول ها را به پاکستان برده و سپس به گونه ای دیگر وارد کشور می کرده اند، شما محاسبه کنید برای ردیابی پول چه کاری باید انجام گیرد.

وی گفت: ما کارمان را در دستگاه قضایی انجام می دهیم، اما برخی موارد هم شاهد کار رسانه ای هستیم، قطعاٌ برخی آدرس های غلط به مردم داده می شود.


کلید واژه ها: دستگاه قضایی - قضایی - آملی لاریجانی - قوه قضاییه - رییس قوه قضاییه - لاریجانی - آیت الله صادق آملی لاریجانی - قانون اساسی - عالی - افزایش - سازمان پزشکی قانونی - آیت الله صادق آملی - کارمندان - گفتگوی تلویزیونی - قانون - دیوان عالی کشور - جمهوری اسلامی - مدیران - برداشت - بزرگ - پزشکی قانونی - میزان - دادگستری - خبرگزاری - آیت الله - کارکنان - اجتماعی - مسئولان - اسلامی - جمهوری

آخرین اخبار سرویس:
ویژه برنامه هسته ای «ثریا» در سالگرد شهید رضایی نژاد

بازرس های ناخوانده

از سوی رییس قوه قضاییه دستورالعمل اجرایی کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار ابلاغ شد

احکام اعضای شورای امر به معروف دانشگاه آزاد ابلاغ شد

نشست «نقش و جایگاه رادیو در فضای جدید رسانه ای» برگزار می شود

رییسی در مراسم جایزه جهانی گوهرشاد هویت زن در جامعه غربی ترور شده/ لزوم معرفی چهره هایی چون گوهرشاد برای ترویج کرامت

طرح 24 ماده ای مجلس برای برون رفت از شرایط اقتصادی از دستور کار خارج شد/ دولت باید لایحه بدهد

کانون اندیشه جوان در قاب تصویر

برخورد خشونت بار با بدحجابی جواب نمی دهد

6 مطالبه رییس جمهور از رییس کل جدید بیمه مرکزی

فرماندهان ولایی ،عامل اتحاد ارتش جمهوری اسلامی

انتقاد اینستاگرامی دو قهرمان کشتی از مسئولان/ دست تنهاییم

استخدام کارمند مسلط به word و اکسل در محدوده شادآباد تهران

وظیفه علمای دین، مرزبانی از عقیده و اعتقاد است

استخدام تعدادی سالن کار کمکی برای رستوران در تهران

استخدام تعدادی چرخکار شلوار دوز زنانه در حوالی افسریه تهران

خطیب توانا می تواند در برابر هجمه های فضای مجازی بایستد

استخدام سالن کار آقا جهت رستورانی در تهران

برگزاری جشن های بزرگ مردمی کرامت در 6 آستان مقدس در کاشان+تصاویر

چند ایرانی به خاطر چک بی محل در زندان هستند؟

توضیحات زاکانی درباره نشست های اخیر اصولگرایان با رییسی

استخدام سالن کار خانم جهت کافه رستوران در تهران

سلفی داغِ داغ «بهرام رادان» /عکس

روحانی که اشعارش هر خواننده ای را جذب می کند

استخدام فروشنده و حسابدار در فروشگاه پوشاک

ولایتی: نتانیاهو مثل گدا عمل می کند/ وارد بازی ترامپ نمی شویم

رییس کل بیمه مرکزی تعیین شد

پاسخ اسماعیلی به ادعاهای مطرح شده درباره ارتباط بین خاموشی های اخیر و معاهده پاریس

هیچ اطلاعی از تصمیم روحانی در زمینه اصلاح هیات وزیران ندارم

وحدت حول محور ولایت فقیه رمز موفقیت در برابر دشمن است

سردار سلامی جایگزین سردار آبرومند شد

در جلسه رهبری تاکید شد در امور اقتصادی میان داری با دولت است/ شورای عالی هماهنگی اقتصادی در اتخاذ سریع تصمیمات اقتصادی راهگشا است

اقدامات سازمان انرژی اتمی در چارچوب فرمان مقام معظم رهبری

درخشش اداره کل روابط عمومی راه آهن در سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

امروز در هیات دولت بحث ترمیم کابینه مطرح نشده است

نشست مشترک کارگروه تخصصی ساماندهی، سواحل و بنادر استان مازندران

سردار سلامی با حفظ سمت "سرپرست معاونت هماهنگ کننده سپاه" شد

جایزه جهانی گوهرشاد به هشت بانوی نیکوکار نمونه اعطا شد

برخورد متفاوت بهاره افشاری با رسانه های داخلی و رسانه های ضدانقلاب +عکس

انتشار کتاب راه نشان با موضوع دوران بلوغ و سن تکلیف

نماینده مجلس: مذاکره ولایتی و پوتین با درخواست روحانی از رهبری انجام شد

نماینده مجلس: افزایش مهاجرت به شمال به خاطر خشکسالی

ایران، صدررنکینگ آسیاراازاسترالیا پس گرفت

سرپرست معاونت هماهنگ کننده سپاه منصوب شد

کانون اندیشه جوان

گزارش تصویری از حواشی جلسه هیات دولت

دیدار با خانواده شهید «قاسم خاوه ای» در برنامه ستارگان پرفروغ

درمانگاه تخصصی امام رضا(ع) قشم به بهره برداری رسید

رییس بیمه مرکزی معرفی شد / رییس جدید بیمه مرکزی در جلسه هیئت دولت مشخص شد

به مناسبت 28 تیر روایتی از آخرین جلسه درس عرفان حجت الاسلام مهندسی

طبق اعلام استاندار همدان دبیر کل سازمان جهانگردی برای حضور در همدان اعلام آمادگی کرد

زمینه برای بازگشت «نخبگان و سرمایه داران ایرانی» به کشور مهیا می شود؟!

دبیر کل سازمان جهانگردی برای حضور در همدان اعلام آمادگی کرد

دشمن روی بی اعتمادی سرمایه گذاری می کند (گفت وگو با یحیی آل اسحاق، درباره فساد، فضای فسادزا و راه های مبارزه با فساد)

کلید علم در قفل اقتصاد نمی چرخد/ کشور با روزمرگی اداره می شود

معاون هماهنگ کننده سپاه تغییر کرد/ سردار سلامی جایگزین سردار آبرومند شد

دعوت مجلس از آخوندی برای پاسخگویی به مشکلات کامیون داران

8 درخواست ترامپ برای ملاقات با روحانی رد شد

برخورد خشن با حجاب جواب نمی دهد

واکنش آذری جهرمی به تبلیغاتی خواندن بازدید از طبقه 9 ساختمان وزارت ارتباطات: چیزی برای پنهان کردن نداریم

سهم تهران هوشمند در برنامه سوم شهر باید جدی باشد

وجود فرماندهان یکپارچه و ولایی ،عامل اتحاد ارتش جمهوری اسلامی ایران

واکنش آذری جهرمی به تبلیغاتی خواندن بازدید از طبقه 9 ساختمان وزارت ارتباطات: چیزی برای پنهان کردن نداریم

واکنش پرویز پرستویی به یک گزارش

ولایتی: نتانیاهو مثل گدا عمل می کند

بیش از 75 هزار نفر در آزمون سردفتری ثبت نام کرده اند

حجاب و عفاف فقط مختص زنان نیست، مردها هم مراقب پوشش خود باشند

برای برگزاری جایزه جهانی گوهرشاد هیچ هزینه ای نکرده ایم/می خواهیم در تمام دنیا این عمل خیر را گسترش دهیم

مساعدت لازم برای در اختیار گرفتن ساختمان جدید اتحادیه قرآنی یزد انجام شود

حضور پیشکسوتان دفاع مقدس در شیفت شب موزه انقلاب

موزه بنیاد شهید باید به صورت ملی اداره شود

عراق پیکر 76 شهید دفاع مقدس را تحویل ایران داد

استخدام صافکار ماهر در محدوده درکه تهران

استخدام تراشکار و فرزکار در کارگاه خدمات قالب

استخدام آشپز ماهر مسلط به پیتزا و پاستا در تهران

استخدام وسط کار در تولیدی پوشاک

استخدام پیک موتوری و کارگر ساده آشنا به امور آشپزی در تهران

هیات رییسه فراکسیون امید دوشنبه آینده با روحانی دیدار می کند

استخدام نصاب ماهر پرده و فروشنده ترجیحا ساکن غربِ تهران

سهم بیت کوین و سایر رمزینه ها از ارزش بازار در طی زمان

کتاب «فلسفه سیاسی آیت الله العظمی خامنه ای»

استخدام نیروی بخار کار وارد به بسته بندی در تهران

​انتشار کتاب «فلسفه سیاسی آیت الله العظمی خامنه ای» به زبان ترکی استانبولی

«مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران» تغییر کرد

آغاز بازنگری طرح جامع حمل و نقل شهر تهران

فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوی ادیان تبیین شد

بررسی بایدها و نبایدهای استفاده از پلاستیک در «طبیعت 360 درجه»

رییس دفتر رییس جمهور: ترامپ 8 بار ملاقات با روحانی را درخواست کرد / تیم اقتصادی تغییرات خواهد داشت

استخدام نقاش،بنا،کاشی کار و گچ کار در یک شرکت معتبر در تهران

ادعای عضو کمیسیون امنیت ملی: مذاکره «ولایتی» با «پوتین» به درخواست روحانی از رهبر معظم انقلاب انجام شد

سر و وضع گوینده خبر خارج از تلویزیون

وضعِ مصنوعیِ علم در ایران بررسی می شود

توضیحات نهاوندیان درباره اقدامات اقتصادی اخیر دولت

ویژه برنامه هسته ای «ثریا» در سالگرد شهید رضایی نژاد

بررسی رییس جمهوربرای تغییرات دردولت/درخواست ملاقات ترامپ ازروحانی

6 مطالبه رییس جمهور از رییس کل جدید بیمه مرکزی

استقبال از 75 شهید دوران دفاع مقدس در مرز شلمچه

تعیین سرپرست معاونت هماهنگ کننده سپاه

اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله خاتمی

مورالس: ترامپ دشمن بشریت است

ارزیابی خودم از دستگاه قضایی یک فعالیت خوب و مطلوب است/ افزایش پرونده ها ربطی به قوه قضاییه ندارد

ارزیابی خودم از دستگاه قضایی یک فعالیت خوب و مطلوب است/ افزایش پرونده ها ربطی به قوه قضاییه ندارد