مطالب مرتبط:
زنگنه: توافق اخیر اوپک به معنی عرضه نفت بیشتر به بازار نیست
واکنش زنگنه به خبر افزایش عرضه نفت پیش از توافق
قیمت نفت پس از توافق اوپک افزایش یافت
قیمت نفت پس از توافق اوپک افزایش یافت
پیشنهاد ایران به کرسی اجلاس اوپک نشست/تلاش بی فایده برخی کشورها برای بر هم زدن بازار نفت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 2 تیر 1397 ساعت 14:452018-06-23اقتصادي

زنگنه: توافق اخیر اوپک به معنی عرضه نفت بیشتر به بازار نیست


تهران- ایرنا- وزیر نفت کشورمان توافق روز گذشته (جمعه) اوپک را به معنی عرضه نفت بیشتر به بازارها ندانست و گفت: برخی کشورها می توانند در چهارچوب سهمیه خود در اوپک، - تولیدشان را افزایش دهند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، بیژن زنگنه روز شنبه در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا توافق دیروز سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به معنی عرضه نفت بیشتر به بازارها به میزان 600 یا 700 هزار بشکه در روز نیست؟ اظهار کرد: میزان پایبندی برخی اعضا مانند عربستان، قطر و ونزوئلا به توافق کاهش تولید نفت بیش از 100 درصد بوده است و این کشورها می توانند در چهارچوب سهمیه، تولیدشان را افزایش دهند.

**چرا ایران نظر خود را عوض کرد؟وی در پاسخ به این سوال که چرا ایران نظر خود را عوض و در نهایت با افزایش تولید موافقت کرد؟ گفت: ما نظر خود را عوض نکردیم و پیشتر گفته بودیم با حذف مازاد عرضه نفت از بازارها مشکل نداریم و در پایان سال 2016 موافقت کردیم که نفت اوپک روزانه 1.

2 میلیون بشکه کاهش یابد و این کاهش بین اعضا تقسیم شد.

زنگنه ادامه داد: در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) سطح پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید 150 درصد بود یعنی اعضا 50 درصد بیش از تبعیت کامل، از آن توافق حمایت کردند.

وزیر نفت کشورمان تصریح کرد: اکنون ادامه این توافق مورد موافقت و تاکید قرار گرفت، یعنی اعضا نمی توانند به هر اندازه که می خواهند سطح تولید خود را افزایش دهند بلکه تولید باید بر اساس سهمیه باشد.

**یک - هیچ به نفع عربستان؟مقام ارشد نفتی کشورمان در پاسخ به سوال خبرنگار بلومبرگ که پرسید آیا این افزایش تولید یا به باور شما کاهش محدودیت تولید، یک پیروزی برای عربستان که از طرف آمریکا برای افزایش تولید نفت تحت فشار بود، نیست، تصریح کرد: آنها به طور رسمی چنین نگفته اند، اما بر اساس گزارش های دریافتی، فشارهایی بر اوپک یا شاید برخی اعضا بوده است.

برای من عجیب است که رییس جمهوری آمریکا برخی اعضای اوپک مانند ایران را مجبور می کند که صادرات نفت خود را کاهش دهند و آنها را تحریم می کند و از سوی دیگر از اوپک می خواهد تا کسری عرضه نفت را جبران کنند.

وی تاکید کرد: این اقدام رییس جمهوری آمریکا، خلاف اصول بازار آزاد است و هیچ کس از آن سود نمی برد، زیرا نتیجه آن افزایش قیمت نفت است.

**پاسخی به ترامپخبرنگار بلومبرگ پرسید: پاسخ شما به ترامپ که خواستار افزایش تولید اوپک شد چیست؟وزیر نفت کشورمان گفت: اوپک یک سازمان مستقل است نه بخشی از وزارت انرژی آمریکا و برای اوپک خیلی بد است که از ترامپ دستور بگیرد.

**پیش بینی تولید نفت ایرانزنگنه در پاسخ به سوال پیش بینی شما از کاهش صادرات (نفت ایران) پس از شروع تاثیر گذاری تحریم های آمریکا چیست؟ بیان کرد: ما سعی می کنیم که از صادرات نفت خود محافظت کنیم و راه های زیادی برای تولید نفت و صادرات آن هست، اما من نمی توانم توضیح بیشتری بدهم.

خبرنگار بلومبرگ پرسید: آیا پیش بینی دارید که چه می شود؟وی پاسخ داد: نه ما فقط تلاش می کنیم، هیچ کس نمی تواند به طور دقیق موقعیت را پیش بینی کند.

**مشتریان نفت ایراناز زنگنه سوال شد، آیا مشتری هایی هستند که هنوز از ایران نفت می خرند؟ و وی در پاسخ گفت: بله اغلب آنها هنوز از ایران نفت می خرند، اما برخی پس از آنکه آمریکا نقل و انتقال پول به ایران یا بیمه حمل و نقل را ممنوع کرد، مشکلاتی پیدا کردند.

وزیر نفت کشورمان همچنین در پاسخ به این سوال که چه کسانی خرید نفت از ایران را متوقف کرده اند؟ گفت: شرکت هایی مانند توتال و شل.

**پیش بینی آیندهمقام ارشد نفتی کشورمان در مورد اینکه چه اتفاقی در ماه نوامبر (آبان - آذر) که تاثیرگذاری تحریم های آمریکا شروع می شود، می افتد؟ پاسخ داد: ما تلاش می کنیم که مقاومت و از صادرات نفت خود محافظت کنیم.

خبرنگار بلومبرگ پرسید: چگونه این مشکلات را با شرکای (تجاری) خود حل می کنید؟ آیا فکر می کنید آنها از تحریم های آمریکا معاف می شوند؟زنگنه جواب داد: نه فکر نمی کنم معاف شوند، باید راه دیگری پیدا کرد.

**امکان مذاکره با آمریکازنگنه در پاسخ به این سوال که آیا دولت ایران تلاش می کند که برای لغو تحریم ها با دولت آمریکا مذاکره کند؟ تصریح کرد: این موضوع دیگری است و ربطی به بازار نفت ندارد.

**تضمین اروپای ها به ایرانخبرنگار بلومبرگ سوال کرد: در مورد شرکای اروپایی چه، آیا تضمین هایی داده اند؟زنگنه پاسخ داد: ما سعی می کنیم مشتریان جدید پیدا کنیم، اولویت نخست ما محافظت از سطح صادرات نفت است.

این خبرنگار بار دیگر پرسید: صادرات نفت ایران اکنون چقدر است؟ وزیر نفت کشورمان گفت: ایران در ماه مه روزانه به طور متوسط 2.

8 میلیون بشکه و در ماه ژوئن (خرداد - تیر) 2.

5 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است و تولید بیشتر نفت در ماه مه به استفاده از موجودی انبارهای نفت برمی گردد.

خبرنگار مذکور پرسید: پیش بینی شما از تولید نفت در ماه های نوامبر و دسامبر زمانی که تاثیرگذاری تحریم های آمریکا آغاز شود، چیست؟ زنگنه جواب داد: خیلی چیزها در بازار تغییر می کند و نمی توان دقیقاً پیش بینی کرد.

**راه حل ایران برای غلبه بر تحریم هازنگنه همچنین در پاسخ به این سوال که آیا روشی برای غلبه بر تحریم های آمریکا، تداوم فروش نفت به مشتریان و معاف شدن آنها از تحریم ها وجود دارد؟ گفت: هر روز دولت آمریکا مقررات جدیدی وضع می کند و ما خود را برای بدترین شرایط آماده می کنیم.

خبرنگار بلومبرگ پرسید: شما هنوز به هند نفت می فروشید، اما آنها از بانک ترکیه ای برای تامین مالی استفاده می کردند.

زنگنه با قطع سخنان وی گفت: من نمی توانم در مورد برنامه ریزی های بانکی چیزی بگویم، زیرا ممکن است معاملات ما را متوقف کنند.

خبرنگار مذکور سوال کرد: وقتی در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما برنامه جام اقدام مشترک (برجام) امضا و تحریم ها لغو شد، منافع زیادی برای اقتصاد ایران به ویژه در بخش نفت پدید آمد و این بخش رشد کرد.

برای اینکه این رشد (پس از تحریم مجدد) ادامه یابد، چکار می کنید؟ وزیر نفت کشورمان تصریح کرد: من رد یا کتمان نمی کنم که تداوم رشد در بخش نفت سخت می شود اما تا جایی که بتوانیم تلاش خواهیم کرد که صادرات نفت کاهش نیابد.

وی پرسید، آیا ایران قصد دارد اقدام آمریکا برای تحریم این کشور را تلافی کند؟مقام ارشد نفتی کشورمان تاکید کرد: ما فقط می توانیم با حفظ سطح صادرات نفت خود مقاومت کنیم و برای استفاده از پول نفتی که می فروشیم راهی پیدا کنیم.

زنگنه در جواب این سوال که شما گفتید که شرکای شما از تحریم های آمریکا معاف نمی شوند و به دنبال راه های دیگری (برای ادامه همکاری اقتصادی با آنها) هستید، این راه ها کدام است اظهار کرد: نمی توانم در این مورد چیزی بگویم چون اگر آمریکا بداند که ما می خواهیم چکار کنیم، جلوی ما را می گیرد.

خبرنگار بلومبرگ ادامه داد: اما در عین حال، کار خود را می کنید، اینطور نیست؟ زنگنه پاسخ داد: بلهوی پرسید: آیا کشور خاصی هست که ایران سرگرم مذاکره با آن در مورد یافتن راه های دیگری برای امکان پذیر کردن معاملات است؟ وزیر نفت کشورمان پاسخ داد: من نمی توانم بگویم که چطور و کی می خواهیم تاثیر تحریم های آمریکا را کاهش دهیم.

**معاملات تهاتری با روسیهخبرنگار بلومبرگ پرسید: آیا معاملات تهاتری کالا با کالا با روسیه، یکی از این راه حل هاست؟ وی پاسخ داد: ما قرارداد معامله کالا با کالا با روسیه نداریم بلکه با این کشور قراردادی امضا کرده ایم که بر اساس آن نفت می فروشیم، پول می گیریم و سپس 50 درصد این پول را از روسیه کالا وارد می کنیم.

**قیمت 70 دلار در هر بشکه برای ایران مناسب استوی در مورد این سوال که نظرتان در مورد قیمت 75 دلار در هر بشکه نفت چیست گفت: قیمت 70 دلار در هر بشکه برای نفت را مناسب می دانیم و نمی خواهیم به مصرف کنندگان فشار وارد بیاید و در عین حال می خواهیم ما نیز پول کافی برای سرمایه گذاری و تامین بودجه مورد نیاز خود داشته باشیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، وزیران نفت کشورهای اوپک و هم پیمانان غیراوپک این سازمان آخر هفته گذشته در مورد تولید نفت در وین با یکدیگر گفت و گو و موافقت کردند که رقم کاهش یک میلیون و 800 هزار بشکه مورد توافق رعایت شود و میزان کاهش بیش از حد که در حدود یک میلیون بشکه پیش بینی می شود، در بازار جبران شود.


کلید واژه ها: تولید - اوپک - افزایش - توافق - رییس جمهوری آمریکا - آمریکا - بازار - کاهش - وزیر نفت - رییس جمهوری - عربستان - بلومبرگ - سهمیه - زنگنه - ایران - خبرنگار - وزیر - درصد - جمهوری - افزایش قیمت - گزارش - میزان - صادرات نفت - تلویزیون - قیمت نفت - نفت اوپک - ونزوئلا - صادرات - مصاحبه - تحریم

آخرین اخبار سرویس:
افتتاح 10 باب مسکن خانواده های دو معلولی در چرام

ورود شرکت های خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی

ال جی موبایل؛ از عرش تا فرش [بخش سوم-آخر]

طرح مشوق های بیمه ای کارفرمایان در گلستان آغاز شد

چاه های غیرمجاز تهدیدی جدی برای آینده منابع آب هستند

شریعتمداری: باید با مردم با شفافیت و صداقت گفت وگو کنیم

همه چیز درباره Cygnet؛ ریزه میزه ترین خودروی استون مارتین +تصاویر

وزیر صنعت: نتوانستیم تورم زیر 10 درصدی را برای مردم شفاف سازی کنیم

تشدید بازرسی ها از بازار + فیلم

اعمال تغییرات ساختاری برای کارآمد شدن نظام بانکی و ادغام بانک های نظامی

پژو و رنو تحریم ایران را دور می زنند

آخرین وضعیت مصرف برق در تهران

افزایش 13.29 درصدی درآمدهای مستقیم مالیاتی در رودسر

اعمال تغییرات ساختاری برای کارآمد شدن نظام بانکی

خدمات ارزی در ساختمان فردوسی بانک مرکزی ارائه می شود

چرا صادرات برق به عراق متوقف شد؟

تلاش برای افزودن این رشته به المپیک 2024 ادامه دارد

یک گام دیگر برای ادغام بانک های نظامی /درخواست برای اعلام دریافت کنندگان ارز دولتی

آدیداس تا سال 2024 تمامی محصولاتش را از مواد بازیافتی می سازد

ریزگرد نمکی؛ خطری که احیای دریاچه ارومیه آنرا خنثی کرد!

اعمال تغییرات ساختاری برای کارآمد شدن نظام بانکی و ادغام بانک های نظامی

ممنوعیت صادرات 18 قلم کالای داخلی از هرمزگان

طرح های ساعت راجر دوبویس

توزیع 35 هزار لاستیک یارانه ای در پایانه بار بندرعباس

رفع تصرف اراضی ملی در شهرستان بستک

توزیع ماهی با تخفیف حداقل 30درصد

قیمت نفت برنت کمتر از 72 دلار شد

قیمت سکه رشد 119 هزار تومانی داشت+ جدول

احتمال تغییر دوباره ساعات کاری ادارات تهران در مرداد ماه (+جزییات)

فراهم شدن زمینه صادرات خرمای جهرم به هندوستان

نتوانستیم تورم زیر 10 درصدی را برای مردم شفاف سازی کنیم

Android Auto چیست و چه تفاوتی با Google Maps دارد؟

پژو و رنو تحریم ایران را دور می زنند

واکاوی تغییر جهت سکه

تحقق 80 درصدی مطالبات کامیون داران

970 هکتار زمین برای پرورش میگو تخصیص پیدا کرد

وزارت نیرو و تقسیم سهم آب کردستان/ مناقشه بر سر حقی که مال مردم است

موفقیت اجرای طرح یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در لرستان

170 هکتار زمین برای پرورش میگو تخصیص پیدا کرد

ترمز مالیاتی در بازار سکه

فارس گزارش می دهد وزارت نیرو و تقسیم سهم آب کردستان/ مناقشه بر سر حقی که مال مردم است

نتوانستیم تورم زیر 10 درصدی را برای مردم شفاف سازی کنیم

تعلل یک ساله بانک مرکزی در ارائه گزارش ارزهای دیجیتال

وثیقه 4000 میلیارد تومانی برای «الف - م»

رتبه ایران در تولید علم در دنیا

اعمال تغییرات ساختاری برای کارآمد شدن نظام بانکی و ادغام بانک های نظامی

بازدید خبرنگاران از واحدهای تولیدی

تعلل یک ساله بانک مرکزی در ارائه گزارش ارزهای دیجیتال

محدودیت تولید تیبا تا پایان شهریور ماه جبران می شود

تجربه دنیا برای بهبود اشتغال چیست؟

ارزان ترین بنزین دنیا در ونزوئلا و ایران

ثروت ثروتمندترین فرد جهان از 150 میلیارد دلار گذشت

ورود خودروهای احتکاری به بازار

احیای دریاچه ارومیه چه خطری را خنثی کرد؟

تهران را یک روز تعطیل کنید، کمبود برق جبران می شود!

پیشرفت76 درصدی سد نرمآب چهل چای مینودشت+ فیلم

1.2میلیون مودی مالیاتی در تهران/ وصول 58 درصدی مالیات تهرانی

پاداش پایان خدمت فرهنگیان آخر تیرماه پرداخت می شود

تجربه مالکان MVM X33 جدید؛ نقاط قوت و ضعف کراس اوور اقتصادی مدیران خودرو

تجاوز حریم قانونی راه ها بدون اجازه وزارت راه و شهرسازی ممنوع است

والت دیزنی با تصاحب فاکس به 40 درصد باکس آفیس دسترسی پیدا می کند

ثروت مدیرعامل آمازون از 150 میلیارد دلار گذشت

دانلود رایگان سوالات تخصصی هنر آموز کامپیوتر سال 94

باید سالانه 12.5 درصد از مراجعه مردم به دستگاه ها کاهش یابد

پیشنهاد تعطیلی یک روز در هفته برای کاهش مصرف برق / 10 درصد کاهش مصرف

تصویب ساخت 12 مجتمع گردشگری در استان مرکزی

دانلود رایگان سوالات تخصصی استاد کار کامپیوتر سال 95

هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو در شیراز گشایش یافت

سال گذشته 58 درصد مالیات کشور در تهران وصول شد

1.2میلیون مودی مالیاتی در تهران/وصول 58 درصدی مالیات تهرانی

تمدید اجرای بخشنامه تغییر ساعت کاری ادارات

احتمال تمدید تغییر ساعت کاری ادارات در تهران

وزارت نیرو سهم آب محیط زیستی دریاچه ارومیه را رهاسازی می کند

افزایش 119 هزار تومانی قیمت سکه طرح جدید

دانلود رایگان سوالات تخصصی هنر آموز حسابداری سال 95

دانلود رایگان سوالات تخصصی آموزگار ابتدایی سال 95

دانلود رایگان سوالات عمومی مشترک خوشه چهارم سال 95

دانلود رایگان سوالات عمومی مشترک خوشه دوم سال 95

1.2میلیون نفر از مودیان مالیاتی درتهران/وصول85درصدی مالیات تهرانی

پیگیری برای پرداخت مابه التفاوت افزایش مستمری مددجویان استان سمنان+ فیلم

280 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال استان/ بیش از 4 هزار شغل در راه است

دانلود رایگان سوالات تخصصی آموزگار ابتدایی سال 96

پاداش پایان خدمت فرهنگیان آخر تیرماه پرداخت می شود

تلاش پژو و رنو برای دور زدن تحریم ایران

پژو و رنو تحریم ایران را دور می زنند

وضعیت برق ، محور جلسه مجمع نمایندگان استان مرکزی

درآمد خانوارهای شهری افزایش و روستاییان کاهش یافته است

هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو در شیراز گشایش یافت

تعطیلی یک روز پایتخت 10درصد مصرف برق را کاهش می دهد

استخدام شرکت دکستروز پارس

عکاسی جالب از یک آشیانه پرنده!

دانلود رایگان سوالات عمومی مشترک خوشه سوم سال 96

دانلود رایگان سوالات عمومی مشترک خوشه ششم سال 96

شرایط ارز دیجیتال تا دو ماه آینده اعلام می شود

یک درجه افزایش دما در تهران برابر با 150 تا 200 مگاوات افزایش بار مصرف برق

سرپرست جدید مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد/ تأکید محمد شریعتمداری بر اطلاع رسانی دستاورد های صنعتی و تولیدی به مردم

تعطیلی روزانه به کاهش10درصدی مصرف برق منجر می شود

تصویب ساخت 12 مجتمع گردشگری در استان مرکزی

هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو در شیراز گشایش یافت

سال گذشته 58 درصد مالیات کشور در تهران وصول شد

زنگنه: توافق اخیر اوپک به معنی عرضه نفت بیشتر به بازار نیست

زنگنه: توافق اخیر اوپک به معنی عرضه نفت بیشتر به بازار نیست