مطالب مرتبط:
تغییر نام باغ توت گلگشت تبریز، به پارک "غازان"
گزارش خبرنگار اعزامی فارس از روسیه تغییر سیستم و تغییر ترکیب ایران مقابل پرتغال/ تردید کی روش در انتخاب چهارمین هافبک!
تغییر سیستم و تغییر ترکیب ایران مقابل پرتغال/ تردید کی روش در انتخاب چهارمین هافبک!
تغییر سیستم و تغییر ترکیب ایران مقابل پرتغال / تردید کیروش در انتخاب چهارمین هافبک!
تغییر سیستم و تغییر ترکیب ایران مقابل پرتغال
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 2 تیر 1397 ساعت 13:222018-06-23فرهنگي

حتی سریال های موردعلاقه مردم هم تغییر کرده است!


« از طرفی وقتی فشارهای اجتماعی وجود دارد و از جهت دیگر تغییر نسل و دیدگاهی است که به وجود آمده است.

حتی سریال های موردعلاقه مردم هم تغییر کرده است!» - گلستانی: از طرفی وقتی فشارهای اجتماعی وجود دارد و از جهت دیگر تغییر نسل و دیدگاهی است که به وجود آمده است.

حتی سریال های موردعلاقه مردم هم تغییر کرده است! به گزارش سایت قطره و به نقل ازشما نیوز ،نمایش عکس خانوادگی نوشته محمود استادمحمد و با کارگردانی رضا بهرامی از بیستم خردادماه ساعت 20 در تماشاخانه سنگلج روی صحنه رفته است.

عکس خانوادگی روایت زندگی زنی تنهاست که با مشکلات زیادی مواجه بوده است و همین مشکلات سبب ایجاد مسائلی در حال شده است.

به بهانه این اجرا با رضا بهرامی؛ طراح و کارگردان نمایش، پرستو گلستانی، مهران امام بخش و امیر عدل پرور؛ بازیگران، الهام شعبانی؛ طراح لباس و کهبد تاراج؛ مشاور کارگردان عکس خانوادگی گفت وگو کرده ایم که در ادامه می خوانید.

معمولا گروه شما نمایشنامه هایی را روی صحنه می برد که توسط خود اعضای گروه نوشته شده اند، چه شد که سراغ نمایشنامه عکس خانوادگی رفتید؟ رضا بهرامی: کهبد تاراج به من گفت که دو نمایشنامه گل یاس و عکس خانوادگی اثر محمود استادمحمد به تازگی منتشر شده است و او متن عکس خانوادگی را بسیار دوست داشت.

از سویی دیگر مسائل اجتماعی برای گروه ما بسیار اهمیت دارد.

وقتی متن را خواندم، آن را جذاب دانستم.

نگاهی که در این نمایشنامه به این قشر از زن ها وجود دارد برای من بسیار جذاب بود.

چون در جامعه امروز ما، زنان روسپی کم نیستند.

البته در جریان اجراها به این نتیجه رسیدم که این مسئله برای قشر جدید جامعه ما بی معنی است اما حس می کنم در دهه های گذشته یعنی دهه چهل، پنجاه و حتی شصت، این مسئله بسیار مهم بود و برای آن نسل هنوز هم این قضیه برایشان مهم است.

زنی که به خاطر مشکلاتی که دارد، بدن فروشی می کند، آدم هایی که با دیدگاه های خود، این زنان را قضاوت می کنند.

نسل جدید، نسلی است که بسیاری از آدم ها با ترس و نگرانی به آن ها نگاه می کنند.

این نسل با وقفه به اتفاق ها نگاه می کند و این مسئله، خطرناک است.

درحالی که نسل قدیم، به این قضیه به عنوان معضل نگاه می کردند.

کهبد تاراج: رضا بهرامی تمایل داشت نمایشنامه ای از محمود استادمحمد اجرا کند.

وقتی از محمود استادمحمد صحبت می شود، همه به یاد مرگ آسیدکاظم و شب بیست ویکم می افتند.

البته در ابتدا شب بیست ویکم را پیشنهاد دادیم چون این نمایشنامه هم موضوع روز است؛ اما شورای سنگلج قبول نکرد.

به این دلیل به سراغ عکس خانوادگی رفتیم که اثری مینیمال است که تاکنون چندان کسی به سراغ آن نرفته است.

زمانی که این نمایشنامه را به رضا بهرامی پیشنهاد دادم، او هم استقبال کرد.

محمود استادمحمد روی نکاتی دست گذاشته است که موضوع امروز ما هم هست و ممکن است پنجاه سال دیگر هم با این مسائل روبه رو باشیم.

محمود استادمحمد بسیار تیزهوشانه این متن را نوشته است و برخی معتقد هستند بر اساس داستان سعید حنایی نوشته شده است اما من چندان مطمئن نیستم.

این متن بسیار جسور است.

همه تماشاخانه سنگلج است را به عنوان مکانی برای اجرای نمایش های آیینی سنتی و یا شادی آور می شناسند متن برخلاف جریان کاری این تماشاخانه و می توان این اتفاق را به فال نیک گرفت.

اگر با همین رویه سنگلج پیش رود می توان امیدوار بود آثار آوانگاردتری هم در این سالن اجرا شوند.

امیر عدل پرور: کلیت این نمایش یک مشکل اجتماعی را نشان می دهد که در جامعه ما بسیار زیاد شده است و همچنان بیشتر و بیشتر می شود.

متاسفانه نگاهی که جامعه ما به این زنان دارد، نگاهی بد و کثیف است و باید این نگاه عوض شود.

این زن به خاطر مشکلی که برای شوهرش به وجود آمده است به این راه کشیده شده است و شاید اگر کمکی به او می شد، دیگر این کار را نمی کرد اما متاسفانه این اتفاق نمی افتد.

الهام شعبانی: خوش حال هستم که این متن بالاخره اجرا شد و مطمئن هستم محمود استادمحمد فکر می کرد این متن اجرا نخواهد شد همان طور که اجازه اجرا به خود او را نداده بودند.

این مسئله، داستان امروز و دیروز نیست، از گذشته وجود داشته است، امروز با این مسئله مواجهیم و در آینده هم شاهد این اتفاق ها خواهیم بود.

در آن دوران چون اینترنت نبود، مردم اطلاع چندانی نداشتند اما امروز قابل کتمان نیست.

معتقد هستم رضا بهرامی در این نمایش یکسری از دغدغه های اجتماعی ای که درست هستند را بیان کرده است.

هر سه شخصیت نمایش وجوه متفاوت و حتی متناقضی را از خود نشان می دهند؛ شخصیت زن نمایش، در ابتدا اغواگر است اما درنهایت شاهد شکستن شخصیت هستیم که در بخش هایی کاملا کودکانه رفتار می کند و از آن شخصیت مفتون کننده کاملا فاصله می گیرد.

مرد داستان هم در ابتدا شخصیتی بازیگوش دارد اما درنهایت به وحشی گری بی حدوحصری می رسد.

پسر نمایش هم با ضربه ای که گره اصلی نمایش است، به خود می آید و تغییر شخصیت او منطقی تر از سایر شخصیت ها محسوب می شود.

چگونه در این مدت زمان اندک، این تغییر شخصیت ها را به گونه ای پیش بردید که برای مخاطب قابل باور باشد؟ رضا بهرامی: باید به مرور آرایش این شخصیت فتانه وار از بین می رفت و به درون شخصیت می رسیدیم که از درد خود و از اجباری که او را به این شرایط رسانده است، بگوید.

این زن برای امرارمعاش ناچار به روسپی گری است.

خوشبختانه پرستو گلستانی هم خودش این متن را نمایشنامه خوانی کرده بود و هم در اجرایی که قرار بود با کارگردانی محمود استادمحمد اجرا شود، حضور داشت و تمرین کرده بود.

درنتیجه او این شخصیت را تحلیل کرده بود و درواقع نقش را مال خود کرده بود.

تنها نکته ای که برای من مهم بود این است که شخصیت در شرایطی قرار بگیرد که به مرور لایه های شخصیت مشخص شود.

احساس می کنم این افراد شخصیت های چندلایه تری دارند چون ناچار هستند با آدم های بسیار متفاوتی همراه شوند و باید از ترفندهای متفاوتی استفاده کنند.

به همین دلیل سعی کردیم در قالب بازی ای که میان زن و مرد داستان در ابتدای نمایش صورت می گیرد، یکی از لایه های زن را بیرون بکشیم و ترفندی را در نظر بگیریم که در میانه های نمایش اشک تمساح بریزد تا خودش را نجات دهد و درنهایت در پایان نمایش شاهد هستیم که ذات اصلی خود را نشان می دهد و زندگی خود شرایطی که او را به این راه کشانده است را واگویه می کند.

پرستو گلستانی: به غیراز ساختار دراماتیک متن که بسیار موجز است و باید در کوتاه ترین زمان این تغییر را در سراسر نمایش ببینیم، باید توجه کنیم که این زن قربانی شرایط اجتماعی ای است که برای او به وجود آمده است.

شاید اگر شرایط شکل دیگری بود، این اتفاق ها نمی افتاد.

او حتی در مونولوگ آخر خود می گوید: اگر مرا می دیدید، این اتفاق نمی افتاد! در همین دوران هم اگر مسئولان و افرادی که از جایگاهی برخوردار هستند که می توانند به دیگران کمک کنند، در زمان مناسب این افراد را ببینند، شاید مسیر زندگی آن ها تغییر کند.

شما از کلمه کودکانه استفاده کردید که نکته جالبی بود اما من این رفتار را کودکانه نمی بینم؛ همان طور که محمود استادمحمد هم می گفت، من این وجه از شخصیت زن را معصومانه می بینم.

همه آدم ها چند بعد دارند و هیچ کس تک بعدی نیست.

شخصیت های نمایش هم همین وضعیت را دارند، شرایطی که برای آن ها به وجود می آید و خط قصه به سمت وسویی می رود که بتوانید قربانی شدن این زن را ببینید.

شاید اگر از زاویه دیگری به داستان نگاه کنیم؛ مرد هم با توجه به اعتقاداتش کار درستی را انجام می دهد یا رفتار پسر جوان هم با توجه به شرایطی که در آن قرار گرفته است، قابل درک باشد.

قضاوت واقعا برعهده تماشاگر است.

ممکن است من به عنوان پرستو گلستانی به آن دو مرد حق ندهم اما اگر از فضای نمایش بیرون بیاییم و به شرایط اجتماع رجوع کنیم، می بینیم افراد دیگری مسئول این اتفاق هستند.

الهام شعبانی: واقعا نقش سختی است چون زمان بسیار کوتاهی در اختیار دارد که مخاطب در برهه ای دلش برای او بسوزد، در بخش دیگر از او متنفر شود و در بخشی با او هم درد شوید! تنها یک بازیگر توانمند همچون پرستو گلستانی می تواند برنامه ریزی کند تا در این مدت زمان کوتاه تمام این حس ها را در مخاطب به وجود آورد و او را به یک جای هدفمند برساند.

البته برای تمام بازیگران دشوار بود اما پرستو گلستانی و مهران امام بخش کار دشوارتری در پیش داشتند.

کهبد تاراج: هر سه شخصیت نمایش، قربانی جامعه خودشان هستند؛ مرد داستان قربانی احساس و تعصب خودش است، پسر جوان قربانی شرایط امروزش باشد و زن داستان قربانی شرایط مالی خودش است.

قهرمان و ضدقهرمان های نمایش، سه قربانی هستند.

مهران امام بخش: اگر این درست باشد که محمود استادمحمد نگاهی به سعید حنایی داشته است و شخصیتی که من بازی می کنم با نگاه به این فرد شکل گرفته است، نمی توانیم درباره این که او حق داشته است یا نه قضاوت کنیم اما این آدم هم شخصیت چندلایه ای است.

از سویی دیگر استنباط من این است که نمایشنامه آن اثر قطعی و کاملی که مرحوم استادمحمد می خواست روی کاغذ بیاورد، نبوده است چون در آن برهه نمی شد درباره این زنان حرف زد و همان طور که امروز بسیاری از معضلات را منکر می شوند، در آن دوران هم وجود این زنان را منکر می شدند.

مرحوم استادمحمد با توجه به شرایطی که وجود داشته است و خطوطی که می دانست اگر به آن ها پرداخته شود، شاید اثر دچار ممیزی می شود، موجز شخصیت ها را نشان داده است و نشان دادن لایه های شخصیت پردازی را به افرادی سپرده است که می خواهند نمایش را روی صحنه ببرند.

امیر عدل پرور: شخصیتی که من بازی می کنم، در جامعه ما زیاد است.

این افراد به زنان خیابانی بسیار ابزاری و لذت جویانه نگاه می کنند.

حتی در نمایش دیده می شود این شخصیت به دنبال فرصتی است که از همین زن استفاده کند اما در پایان زمانی که متوجه می شود این زن کیست، همه چیز برای او عوض می شود.

درواقع فکر او عوض می شود و سعی می کند به این زن کمک کند اما در شرایطی قرار گرفته است که هیچ کمکی از دست او برنمی آید.

او مجبور است مسیری که آغاز کرده است را ادامه دهد.

درنهایت می بینیم هر سه شخصیت غرق می شوند و به نابودی کشیده می شوند.

خانم شعبانی در طراحی لباس باید به گونه ای پیش می رفتید که تغییر شخصیت ها بدون این که کوچک ترین تغییری در لباسشان به وجود بیاید، به مخاطب القا شود.

چگونه در رنگ و طراحی این شخصیت های چندوجهی را ساختید؟ الهام شعبانی: واقعا این مسئله برای بازیگر و کارگردان بسیار دشوار است چون متن بسیار کوتاه و موجز است و این تغییر شخصیت ها باید در کوتاه ترین زمان ممکن اتفاق بیفتد.

چندوجهی بودن شخصیت ها باید در بازی ها، نور، صحنه، کارگردانی، لباس و .

لحاظ می شد.

زمانی که درباره یک زن روسپی صحبت می شود، نخستین چیزی که به ذهن می رسد، رنگ قرمز است درحالی که این تصور کاملا اشتباه است چون باید توجه کرد چه نکته ای در زندگی این زن سبب شده است او روسپی شود.

هیچ کس در بدو تولد روسپی نیست؛ شرایط و مسائلی که در زندگی او اتفاق می افتد، سبب این اتفاق شده است.

من بر اساس دیالوگ های متن استادمحمد و نوع بازی پرستو گلستانی و مشورت هایی که با کارگردان داشتم، زن را پاک و معصوم دیدم؛ این مادر، نمی خواست این اتفاق ها برایش رخ دهد، او ناچار شده است برای تامین معاش زندگی خود و فرزند و هزینه درمان شوهرش به این راه کشیده شده است.

با برای شخصیت زن نمایش لباس سفید و مشکی در نظر گرفتم.

چون این شخصیت سیاه نبوده است بلکه شرایط جامعه و اتفاق هایی که در این جامعه افتاده است، او را در این شرایط قرار داده است.

شخصیت مرد داستان، بسیار مرموز است، ما نمی دانیم او چه کاره است اما می دانیم شخصی کثیف است چون او دارای خانواده است اما می خواهد برای ارتباط با یک زن، پول پرداخت کند و پهنانی به خانه او می رود.

هر لباس رنگی ای برای او در نظر می گرفتم معنایی به او می داد که با ذات شخصیت متناقض بود.

من او را کامل سیاه دیدم.

اصلا ممکن است یکی از آدم هایی باشد که باعث شده زن در این راه قرار بگیرد.

پسر جوان را لمپن تر یافتم و چون درنهایت رازی را کشف می کند، رئالیستی تر طراحی کردم.

البته درنهایت تسلیم شخصیت تاریک داستان می شود.

کار سختی بود اما سعی کردم با فکر درستی پیش بروم.

موسیقی کاملا با فضای نمایش همراه می شود.

چه میزان موسیقی در درآوردن شخصیت ها و شرایط نمایش به بازیگران کمک می کند؟ مهران امام بخش: قاعدتا کار موسیقی همین بوده و قرار است که همین کار را بکند همین تغییر فضا و مودی که می تواند تاثیر خود را روی تماشاگر بگذارد؛ قطعا تاثیر خود را بر ما هم به عنوان کسانی که روی صحنه هستیم می گذارد.

من به عنوان بازیگر کار اعتقادم بر این است که با توجه به بار عاطفی هر صحنه، موسیقی فرایند درستی را در جریان نمایش ایجاد می کند.

معتقدم رضا بهرامی انتخاب خوبی انجام داده است.

پرستو گلستانی: جالب اینجاست که در ابتدای تمرین قرار بود شخصی برای ما موسیقی بسازد، با شنیدن موسیقی هایی در تمرین به وجد آمدم که آن شخص چه موسیقی های بی نظیری ساخته است اما رضا بهرامی گفت این موسیقی ها همگی انتخابی هستند.

بعدازآن بود که به این انتخاب رسیدیم و ازنظرم انتخاب به شدت درست و به جایی بوده است و موسیقی یکی دیگر از نقاط جذاب نمایش است.

موسیقی می توانست فضای نمایش را به یک کار ملودرام تبدیل کند.

البته این خطر در شیوه اجرایی و همچنین بازی ها هم وجود داشت.

امیر عدل پرور: موسیقی آن قدر هوشمندانه انتخاب شده است که انگار در صحنه هایی با کاراکتر همراه شده و ما جواب کاراکتر را با صدای خودش و موسیقی می شنویم.

به نوعی می خواهم بگویم که موسیقی خیلی با کار همراه شده و ازنظرم انتخاب هوشمندانه ای بوده است.

رضا بهرامی: موسیقی باید مکمل نمایش باشد و تشدید لحظات و صحنه های نمایش با موسیقی ایجاد می شود.

درباره موسیقی با عرفان پورمحمدی صحبت کردیم.

سپس از تمرین نمایش فیلم برداری کردیم تا بتوانیم آنِ لحظات را با موسیقی های مختلف بیازماییم و متوجه شویم که آنِ صحنه با کدام یک از موسیقی ها جور درمی آید و به این موسیقی رسیدیم و شکر خدا همه نقدهای مثبتی راجع به کار داشتند.

این نمایشنامه یک تراژدی به تمام معنا است.

چرا تماشاگران در ابتدای نمایش می خندیدند؟ پرستو گلستانی: این موضوع برای من هم جالب بود.

فکر می کنم در صحنه اول واقعیت نمایش را درک نکردند.

کهبد تاراج: شاید این موضوع ازآن جهت باشد که مخاطب این تماشاخانه باتوجه به کارهایی که در اینجا به صحنه رفته است، انتظار نمایش کمدی را دارد.

رضا بهرامی: اتفاقا از خنده های اول خوشحال می شدم.

به این دلیل که بعدازاین خنده هاست که ضربه اصلی به مخاطب وارد می شود.

مخاطب در ابتدا همه چیز را شوخی می بیند اما وقتی متوجه همسر کاراکتر زن نمایش می شود، تازه تا حدودی متوجه فاجعه می شود اما داستان به همین جا ختم نمی شود و مخاطب بازهم با ضربه ای جدی تر مواجه می شود.

چه میزان این خندیدن از این ناشی می شود که نمی توانند تصور کنند ممکن است در جامعه ما همین اتفاق برای خودشان یا بستگان درجه اولشان اتفاق بیفتد؟ امیر عدل پرور: دقیقا این خنده ها نشانه نگاه جامعه به این قشر است.

به قدری از بالا به پایین و سطحی به این قشر نگاه می شود که حد ندارد.

شخصیتی که من در این نمایش بازی می کنم دقیقا در حال ایجاد همین ویژگی است که در آخر متوجه نزدیکی خود با کاراکتر زن می شود.

اگر تماشاگر مادر یا خواهر خودش را جای شخصیت زن ببیند قطعا خنده بر صورتش خشک می شود؛ یعنی همان اتفاقی که برای شخصیت من در پایان نمایش افتاد.

رضا بهرامی: فکر می کنم هنوز که هنوز است مهران امام بخش صحنه بحرانی اثر که همسر زن را می بیند را باور نکرده است.

دلیل این موضوع را یک بار در تمرین ها به من گفت و آن این بود که او هیچ وقت نتوانسته چنین چیزی را تصور کند که به صورت واقعی اتفاق می افتد اما این موقعیت برای آدم های نسل ما عادی است.

پرستو گلستانی: شاید این موضوع به دلیل گستردگی این اتفاق در زمان حال باشد.

از طرفی وقتی فشارهای اجتماعی وجود دارد و از جهت دیگر تغییر نسل و دیدگاهی است که به وجود آمده است.

حتی سریال های موردعلاقه مردم هم تغییر کرده است! مینا صفار
کلید واژه ها: محمود استادمحمد - کارگردان - اجتماعی - مشکلات - سریال - مردم - جامعه - طراح لباس - هایی - جدید - زنان - پیشنهاد - خطرناک - گزارش - مهران - منتشر - شورای - فروشی - اهمیت - مشاور - زندگی - امروز - امام - معضل - ساعت - نیوز - لباس

آخرین اخبار سرویس:
10 مورد از بهترین فیلم های رازآلود و پیچیده تاریخ سینما را بشناسید [قسمت اول]

اختتامیه سومین جشنواره موسیقی مقامی خراسان شمالی

پیدا و پنهان سینما

بخش خبری 20 پنج شنبه بیست و هشتم تیر+ فیلم

رعایت نکردن این نکات حین آفتاب گرفتن خطرات جدی دارد

مخالفت اهل سنت با وهابیت +فیلم

جشنواره فیلم فجر امسال قضاوت می شود/افزایش قیمت بلیت سینما باعث کاهش مخاطب نشده است

ضیاءالدین دری در بیمارستان بستری شد

ترانه ی «ترانه علیدوستی»، هدیه ی «هدیه تهرانی» +تصاویر

اهدای 200 جلد کتاب به مراکز برتر جشنواره رضوی

برج میلاد تهران امشب میزبان آذربایجان غربی است

شکایت مهران مدیری از روزنامه شرق

شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه هدیه میلیاردی

برج میلاد تهران امشب میزبان آذربایجان غربی است

افتادن دختر هنرمند امریکایی سپورتمین از ارتفاع بلند+ویدیو

تصویر/ حادثه ناگوار برای بهاره رهنما در صحنه تئاتر

جشنواره آواها و نواهای رضوی در شهرری برگزار شد

نفرات برتر جشنواره ملی شعر و داستان طنز معرفی شد

مسابقه دهکده اقتصادی در لارستان + فیلم

می توان مسائل و آسیب های اجتماعی را به زبان کودکانه مطرح کرد

وکیل مهران مدیری: شکایت می کنم

جشنواره آواها و نواهای رضوی در شهرری برگزار شد

نفرات برتر جشنواره ملی شعر و داستان طنز معرفی شد

دعوت متین ستوده از علیرضا بیرانوند (فیلم)

واکنش مهران مدیری به خبر دریافت وام میلیاردی از موسسه ثامن الحجج: شکایت می‎کنم

فروش بی سابقه یک فیلم کمدی

شهرک سینمایی در منطقه آزاد ماکو راه اندازی می شود

نگاه به جشنواره فیلم کودک و نوجوان باید فرایند محور باشد فضا را باز کرده ایم

شهر کتاب پاتوق فرهنگی اصفهانی ها

سلفی بهنوش بختیاری با مجری ممنوع التصویر

برگزاری جشنواره بین المللی آواها و نواهای رضوی درپاکدشت

مهلت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی تا 10 مرداد تمدید شد

رقابت 20 گروه سرود جشنواره رضوی در قم آغاز شد

794 اثر به دبیرخانه جشنواره مطبوعات قم ارسال شد

شهرک سینمایی در منطقه آزاد ماکو راه اندازی می شود

نمایشگاه مقاومت گزینه ماست در دمشق برپا شد

وکیل مهران مدیری: شکایت می کنم

وکیل مهران مدیری: شکایت می کنم

ترویج فرهنگ شیطان پرستی، رویکرد جدی هالیوود در دهه های اخیر است/ ناجی آمریکایی؛ شاخصه اصلی فیلم های آخرالزمانی غرب

نقد فیلم هزارپا ، میکس کمدی های سال های دور و نزدیک

رشت شهر اولین ها باقی خواهد ماند برگزاری باکیفیت تئاتر دائمی خیابانی رشت

برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری در لوداب+فیلم

افتتاح خانه شعر و داستان طلاب در شیراز

انفجار لوله بخار شهری در منهتن + فیلم

شباهت زمین با گدازه های آتشفشان + فیلم

مجموعه خبری 27 تیرماه 97

شباهت زمین با گدازه های آتشفشان

تصویر/ بوسه داریوش ارجمند بر دست جمشید مشایخی در بیمارستان

بزرگداشت امامزادگان

گازرسانی از برکات ارزشمند انقلاب دراستان+فیلم

خاص ترین جشن ازدواج

پشت صحنه فیلم سینمایی ایکوالایزر

«برسد به دست آقای بنان» در خانه هنرمندان

مجموعه خبری 26 تیرماه 97

دلیل پرویز پرستویی برای ماندن در فضای مجازی

مشهورترین آثار هنری سرقت شده دنیا + عکس ها

جذاب ترین آمارهای جام جهانی 2018+فیلم

طنز قمپز با سنگ پا

عکس/ بوسه داریوش ارجمند بر دست جمشید مشایخی

کارگاه آموزشی حافظه جهانی

بضاعت بسیار خوب رسانه های کشور در معرفی جلوه های فرهنگ رضوی

توضیحات احسان علیخانی: (ا-ع) من نیستم، اشتباه گرفته اید

جشنواره فرهنگ و هنر در لوداب

سکانس هایی از فیلم سینمایی عطش

تاریخ اکران «همه می دانند» در کشورهای مختلف

تاریخ اکران «همه می دانند» در کشورهای مختلف

عکس | بوسه داریوش ارجمند بر دست جمشید مشایخی در بیمارستان

از تماس با موجودات فضایی تا اسباب بازی فروشی عجیب

از تماس با موجودات فضایی تا اسباب بازی فروشی عجیب

بازسازی سکانس به یاد ماندنی "هامون" توسط لقمه شو (فیلم)

توقف ساخت و ساز در حریم رودخانه فرهنگ شهر گرگان + فیلم

شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) کودکان و نوجوانان فارس برگزیدگانش را شناخت

​مجتمع فرهنگی هنری اسوه میزبان فیلم های دومین جشنواره ایثار

میناکاری؛ فرصتی برای کسب روزی حلال

رسانه ها در تعمیق گفتمان فرهنگی و توسعه نقش کلیدی دارند

برپایی نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری در نیشابور

رسوایی جدید برای شبکه العربیه

ویژه برنامه های بزرگداشت احمد بن موسی (ع)+فیلم

ارسال پرونده قلعه فلک الافلاک برای ثبت در یونسکو

درخشش خبرگزاری ایکنا در جشنواره ملی «جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها»

فیلم/ تلاش های یک روحانی روستا برای اشتغال مردان و زنان

استقبال از مسافران جشنواره تابستانی کیش

درآمد قابل توجه و باورنکردنی دواین «راک» جانسون از دنیای بازیگری در سال 2018

تجلیل از 28 منتخب جشنواره ملی «جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها» در رشت

نگاه به جشنواره فیلم کودک و نوجوان باید فرایند محور باشد/ فضا را باز کرده ایم

بضاعت مطلوب رسانه های کشور در معرفی جلوه های فرهنگ رضوی

پخش 30 فیلم سینمایی از تلویزیون در تعطیلات آخر

کشف دو خمره تاریخی متعلق به دوره ساسانی در استان

بضاعت بسیار خوب رسانه های کشور در معرفی جلوه های فرهنگ رضوی

ملکه خاموش

سیدمحمد حسینی: تضعیف هویت اسلامی در فضای مجازی دنبال می شود

فیلم/ گفت وگوی شبکه قرآن با مدیرعامل بنیاد فرهنگی امامت

ثبات شرایط جوی پایدار در اصفهان + فیلم

خواننده تیتراژ «بانوی سردار» انتخاب شد

آشنایی با سینمای بوسنی و هرزگوین

فارس گزارش می دهد از بوی متعفن آب در سیستان تا فریاد رشیدپور برای تأمین تانکر آب در بلوچستان+ فیلم و عکس

همسر و فرزندان خانم بازیگر /عکس

فارس گزارش می دهد از بوی متعفن آب در سیستان تا فریاد رشیدپور برای تامین تانکر آب در بلوچستان+ فیلم و عکس

فیلم/ چرا صدا و سیما به منتقدان برجام تریبون نمی دهد؟

مرمت رواق های ایوان شمالی آستان امامزاده اسماعیل (ع)

حتی سریال های موردعلاقه مردم هم تغییر کرده است!

حتی سریال های موردعلاقه مردم هم تغییر کرده است!