مطالب مرتبط:
دادستان کل کشور در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران: هفته قوه قضاییه فرصتی است برای ارائه عملکرد دستگاه قضایی/ شاخص اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی برقراری عدالت است
بزرگ‎ترین شاخصه نظام جمهوری اسلامی اجرای عدالت است
شاخص اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی برقراری عدالت است
قوه قضاییه مظهر عدالت در نظام جمهوری اسلامی است
اشرافی گری مسئولان در نظام جمهوری اسلامی ننگ است/تأکید بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی و ایده پردازان دانشگاهی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 2 تیر 1397 ساعت 01:512018-06-22سياسي

محمدباقر عباسی تهدیدهای نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران


جمهوری اسلامی ایران کانون اصلی تهدید علیه صلح جهانی معرفی شده و تلاش بر آن است تا با جلب نظر محافل بین المللی، از طریق غیریت سازی، مفصل بندی جدیدی شکل گیرد.

- شکستِ غرب در تقابل با انقلاب اسلامی ایران رویکردِ جدیدی را در منظومه معنایی نظام سلطه ایجاد نمود که نقطه کانونی آن بر محور بزرگ نمایی تهدید ایران برای منطقه و نظامِ بین المللی قرار گرفت.

این رویکرد که کُنش گفتاری غرب به ویژه ایالات متحده آمریکا را صورت بندی کرده است.

در تقابل با کُنش گفتاری انقلاب اسلامی ایران که برآمده از اسلام ناب محمّدی(ص) است.

شکل جدیدی را در عرصه نظام بین الملل نمایان ساخت که ثمره آن اُلگوسازی مقاومت در برابر زیاده خواهی نظام سلطه و درنهایت، تحولِ عظیم سیاسی در جهان اسلام و حتی نظام بین الملل بود.

بر اساس این پارادایم، بسیاری از ملت های منطقه و حتی فراتر از آن این کُنش گفتاری را به عنوان اُلگویی الهام بخش موردتوجه قرار داده و شکل جدیدی از مقاومت را صورت بندی نمودند که در جریان بیداری اسلامی در منطقه غرب آسیا به منصه ظهور رسید و معنویت گرایی در کانون این تفکر، زنجیره هم ارزی مقاومت را ساماندهی کرد، که محصول آن فرو ریختن توهمِ شکست ناپذیری نظام سلطه بود.

نظام سلطه که تا پیش ازاین قدرت نظامی را حاملِ تداوم بخش حیاتِ خود در تقابلِ با سایر کشورها دنبال می کرد، صورت بندی جدیدی را در کنار راهبرد نظامی در دستور کار خود قرارداد که نقطه کانونی آن بر محور اسلام هراسی و با تمرکز بر ایران هراسی و درنهایت شیعه هراسی قرار گرفت.

در اجرای این عملیات روانی همه ابزارهای موردتوجه به کار گرفته شد که بزرگ نمایی محور آن را تشکیل می داد.

در این راستا غرب با محوریت آمریکا تلاش خود را بر آن قرارداد تا خود را به عنوان محور و ناجی گفتمان صلح معرفی نماید.

راهبرد ایالات متحده آمریکا در گفتمان سازی نیاز به غیریت سازی داشت که در این روش آمریکا، نظام ج.

ا.

ایران را هدف قرارداد و تهدیدات جدی علیه  کشورمان را به کار گرفت.

مرکز ثقل این راهبرد، ارائه چهره ای از جمهوری اسلامی ایران به عنوان تهدید جدی علیه صُلح جهانی است.

در این شیوه جمهوری اسلامی ایران کانون اصلی تهدید علیه صلح جهانی معرفی شده و تلاش بر آن است تا با جلب نظر محافل بین المللی، از طریق غیریت سازی، مفصل بندی جدیدی شکل گیرد.

در این بخش آمریکا به عنوان دالِ مرکزی و تنها ناجی ملت ها، دال های دیگری را که کشورهای همراه و همسو با آمریکاست در کنار سازمان های بین المللی، زنجیره هم ارزی خود را شکل داده و با استفاده از این شیوه تلاش دارد تا گفتمان سلطه را استحکام بخشد.

به زعم آمریکا و متحدینش در غیریت سازی، دشمنی به عنوان جمهوری اسلامی ایران که مروجِ اقدامات ضد بشری به ویژه در حوزه تروریسم دولتی است، تهدیدِ اصلی علیه صلح جهانی محسوب می شود.

در این شیوه که سابقه استفاده از آن به اوایل دوران انقلاب اسلامی برمی گردد و برژینسکی   پایه گذار آن بود، نظریه فرصت سازی محور قرار دارد.

او مدعی شد انقلاب ایران به عنوان یک فرصت می تواند موردتوجه سیاست مداران آمریکایی قرار گیرد و اعلام داشت بهترین فرصت آن است که تهدیدی به نام ایران را آن قدر بزرگ کنید.

تا نگاه کشورهای عربی از دوست ما رژیم صهیونیستی به سمت تهدیدی به نام ایران معطوف شود.

وی مدعی شد این اقدام ضمن تأمین امنیت رژیم صهیونیستی از سوی اعراب، می تواند گام مؤثری برای خرید سلاح از آمریکا و تقویت بُنیه اقتصادی ایالات متحده باشد.

در پی این نظریه بود که تصمیم سازان آمریکایی این راهبرد را در دستور کار خود قراردادند که اوج آن پس از دهه سوم انقلاب اسلامی بر محورِ موضوعات هسته ای و باهدف ایران هراسی و در ادامه سوق دادن آن به شیعه هراسی و درنهایت شیعه ستیزی به منصه ظهور رسید.

در این شیوه آمریکا با بهره گیری از فضای سایبر، کُنش گفتاری خود علیه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران را ساماندهی و تلاش کرد با هژمونیک شدن نظامِ معنایی شکل دهی شده، گفتمان آمریکایی را ثبات معنایی بخشیده و به بهانه مبارزه با تروریسم و آنچه آن را تهدید علیه صلح جهانی می خواند، منطقه غرب آسیا را اولویت در اهداف راهبردی خود قرار دهد تا از این طریق به محدودسازی قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه بپردازد.

روندهای محیط جهانی مفهوم نظام بین الملل تعاملات اصلی میان واحدهای ملّی را توضیح می دهد.

امّا تعاملات تمامی کنش های تأثیرگذار در فضای جهانی را شامل نمی شوند.

در فضای جدید جهانی، روندهای متناقضی وجود دارد که فراتر از عقل عُرفی دولت های همسو و یا ناهم سو با آن، حیات دولت ها را تحت تأثیر قرار می دهند.

بر اساس پژوهش های به عمل آمده روندهای مهم جهانی که در شکل گیری تهدیدات و فرصت های مؤثر هستند، عبارت اند از: - روند انتقال قدرت به شرق و رقابت قدرت میان ایالات متحده و قدرت های نوظهور شرقی.

- روند افزایش فردگرایی، شخصی سازی و ویژه سازی کالا و خدمات.

- روند تشدید شهرنشینی.

- روند افزایش نفوذ و سرعت تحول در عرصه فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی.

- روند تشدید مدرنیزاسیون و توسعه اجتماعی.

- روند شتاب و تشدید چندقطبی شدن جهان.

- روند تشدید و تکثر درگیری های داخلی و ناامنی فیزیکی درون سرزمینی.

- روندهای حاکم بر جانشینی منابع انرژی و انرژی های نوین.

- روند تشدید بحران منابع و بحران باز توزیع درنتیجه انتقال فشار به کشورهای دارای ذخایر هیدروکربنی .

- روند انتقال بازارهای مصرف به سوی شرق به واسطه رُشد جمعیت و رُشد اقتصادی چین و هند.

- روند تشدید شکاف اقتصادی و شکاف مرکز - پیرامون در سطح جهانی.

- روند تقویت و گسترش تهدیدات شبکه ای.

- روند پُررنگ شدن ابعاد هویتی امنیت و افزایش احتمال تهدیدات و درگیری های هویتی.

- روند افزایش چند ملیت ها و بحران های سیاسی و هویتی برای میلیون ها تبعه چندملیتی.

- روند تشدید تروریسم سایبری، هک و ناامنی مجازی.

- روند تشدید تخریب محیط زیست و بحران های آب و هوایی جهانی.

- روند شکنندگی حاکمیت در سطح ملّی و فرا ملّی و دگرگونی های متکثر در ساختارهای سیاسی ملّی و فرا ملّی.

- روند مبارزه با تروریسم و مواد مخدر.

- روند منطقه گرایی و چندجانبه گرایی در مقابل جهانی شدن و یک جانبه گرایی.

- روند تحولات و دگردیسی های ضدآمریکایی.

- روند کاهش فقر، افزایش تحصیلات و ارتقای بهداشت که باعث رُشد طبقه متوسط در جوامع شده و افراد نقش بیشتری در جهان خواهند یافت، درعین حال مناقشه میان ایدئولوژی ها افزایش یافته و خواهد یافت.

- روند بی ثباتی در کشورهای نامتعادل، در حال حاضر نزدیک به 50 کشور در مرحله ای نامتعادل میان استبداد و دموکراسی هستند.

کشورهایی که از استبداد به دموکراسی حرکت می کنند، گرفتار بی ثباتی می گردند.

- روند افول هژمونی آمریکا به ویژه در بُعدِ نظامی و اقتصادی.

- روند نابودی رژیم غاصب صهیونیستی و تشکیل کشور فلسطین مستقل جدید.

- روند افزایش کمّی و کیفی جبهه مقاومت به پیشرانی ج.

ا.

ایران.

- روند نابودی کامل فیزیکی داعش در سطح کره زمین.

ازجمله ویژگی های مطرح در نظام امنیت بین الملل در شرایط کنونی؛ بی نظمی، عدم قطعیت و سیال بودن امنیت بین الملل است.

این نظام امنیتی با اقدامات غیرقانونی غرب و به ویژه آمریکا و نقض اصول و قواعدی همچون پذیرش حق تعیین سرنوشت ملت ها، احترام به حاکمیت ملّی، عدم مداخله در امور داخلی کشورها و توسل به زور در مناطق مختلف جهان با چالش های نظامی و امنیتی متعدد، پیچیده، ترکیبی و سیال مواجه گردیده و با توسعه ناامنی، بی ثباتی و آشوب، امنیت جهان و ازجمله منطقه غرب آسیا را تهدید نموده است.

پیشرفت های حاصله در حوزه فناوری و فضای مجازی باعث دسترسی سریع و آسان به اطلاعات و یا چرخش سریع اطلاعات در جهان شده است، به همین دلیل روندهای محیط جهانی بیانگر این است که جهان به سمت دموکراسی، و چندجانبه گرایی و قطبی شدن پیش می رود، بنابراین دوران قدرت نمایی ابرقدرت هایی مثل آمریکا به پایان رسیده و طی سال های آینده هژمونی و قدرت آمریکا در سطح جهان کاهش یافته و قدرت های نوظهور روندهای یک جانبه، گرایی را به چندجانبه گرایی تبدیل می کنند.

روندهای محیط پیرامونی جمهوری اسلامی ایران بررسی اوضاع حاکم بر کشورهای همسایه و به طور مشخص شرایط ناشی از حضور نظامیان آمریکایی در کشورهای افغانستان و عراق، شرایط سختی را از منظر امنیتی متوجه منافع امنیت ملّی ج.

ا.

ایران نموده است.

مهم ترین این تأثیر در شرایط حاضر ناشی از افزایش قدرت نظامی این کشورها در مقایسه باقدرت دفاعی ج.

ا.

ایران است.

نیروهای مسلح ج.

ا.

ایران که با تحریم شدید اقتصادی و نظامی آمریکا و هم پیمانانش، دوران جنگ هشت ساله را با همه سختی ها، کمبودها و نواقص ناشی از عدم وجود تجهیزات نظامی کارآمد، پُشت سر گذاشته بودند، همچنان در دوران پس از جنگ نیز تحت همین شرایط ضعف تجهیزات نظامی را تجربه کردند.

درصورتی که در همین دوران، کشورهای منطقه با توجه به شرایط جنگی حاکم بر منطقه غرب آسیا که در پی حمله اوّل آمریکا به عراق در سال 1991 به اوج خود رسید، رویکرد تقویت توان نظامی را در دستور کار خود قرار داده و با خرید انواع و اقسام تجهیزات نظامی پیشرفته، منطقه غرب آسیا را به زرادخانه ای نظامی تبدیل کردند.

اگرچه این اقدام ازیک طرف ناشی از تلاش زیرکانه و استعماری کشورهای قدرتمند در جهت نجات از فشارهای اقتصادی حاکم بر کشورهای خود و به منظور فروش هرچه بیشتر تسلیحات نظامی صورت گرفته است، امّا توجه به این نکته که به هرحال این قبیل اقدامات، گام مؤثری در جهت تقویت توان نظامی کشورهای منطقه محسوب می شود.

تغییر در سیاست های انتقال تسلیحات کشورهای بزرگ تولیدکننده و صادرکننده اسلحه را باید به عنوان یکی از دلایل عمده افزایش صادرات اسلحه به غرب آسیا معرفی نمود.

فروش اسلحه یک راه مناسب برای بهبود کسری تراز پرداخت ها است.

حمایت از صنایع نظامی داخلی، کاهش هزینه های تولید تسلیحات برای استفاده نیروهای نظامی ملّی و فراهم نمودن امکانات مالی توسعه و پژوهش برای کشورهای تولیدکننده اسلحه، از دیگر دلایل افزایش صادرات نظامی به کشورهای منطقه به شمار می آید.

سقوط رژیم بعث عراق، تحرکات تنش زای ناشی از افزایش قدرت نظامی مربوط به انباشت تسلیحات نظامی را در میان کشورهای منطقه تشدید نمود.

پول های بادآورده ناشی از افزایش قیمت نفت، حکام این کشورها را در جهت خرید بیشتر تجهیزات نظامی، بیش از گذشته ترغیب کرد.

اکثر این کشورها با برپایی رزمایش های مشترک نظامی با آمریکا در منطقه، سلاح های خریداری شده را مورد آزمون قرار داده اند.

این اقدامات بیانگر راهبرد جدید دشمن در منطقه غرب آسیاست.

عدوات و کینه سران آمریکا نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران و اقدامات مستقیم و غیرمستقیم این کشور علیه منافع ملّی کشورمان و اظهارات صریح برخی از سران تندروی کشورهای حامی، ازجمله رژیم صهیونیستی و انگلیس درخصوص نابودی جمهوری اسلامی ایران ، حاکی از آن است که آمریکا در تلاش به منظور استفاده از فرصت موجود در عراق، افغانستان و سایر کشورهای منطقه است.

با توجه به روندهای جهانی، مهم ترین روندهای قابل ذکر در سطح منطقه غرب آسیا که به نظر می رسد شکل دهنده محیط امنیتی ج.

ا.

ایران طی سه سال آینده است، عبارت اند از: -    منافع پایدار ایالات متحده در منطقه غرب آسیا و تردید در تداوم آن.

-    پیوندهای سیاست و اقتصاد باثبات در منطقه.

-    موضوع هسته ای جمهوری اسلامی ایران، تقابل و تعامل.

-    ژئوپلیتیک پُرآشوب و متزلزل منطقه ای.

-    ماهیت در حال تغییر تهدیدهای نیمه سخت مسلحانه.

-    پیشرفت مأیوس کننده در مذاکره های صلح فلسطینی- صهیونیستی.

-    کشمکش و فشارهای اقتصادی باعث گسترش روزافزون سلاح های کشتارجمعی می گردد.

-    تکامل تدریجی نبردهای ترکیبی که تاکتیک های نامنظم را با تسلیحات پایه ثابت ترکیب می کند، ابعاد جدیدی به شکل کنونی جنگ بین نیروهای منظم و نامنظم در افغانستان و عراق می دهد.

-    امکان افزایش همگرایی قدرت های بزرگ در مبارزه علیه چالش های کشورهای ضعیف و شکننده وجود دارد و روندهای منطقه ای، کشورها را به دو سمت سوق می دهد: ازلحاظ اقتصادی به سمت کشور چین و ازلحاظ امنیتی به سمت آمریکا.


کلید واژه ها: جمهوری اسلامی - اسلام - ایران - نظام - اسلامی - بین المللی - آمریکا - انقلاب اسلامی - جمهوری - ایالات متحده - قرارداد - مقاومت - جهان - جهانی - منطقه - بیداری اسلامی - صورت - نظامی - فرو ریختن - شکست - بزرگ - مرکزی - عباسی - سیاسی - تمرکز - همراه - آسیا - شیعه - عظیم - چهره

آخرین اخبار سرویس:
جریان مدیریت شده ای به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در مردم است/ تشکل های دانشجویی مانع تحقق اهداف این جریان شوند

اجبار و عدم اجبار حجاب در اختیار نظام اسلامی است

تشکل های دانشجویی در مقابل جریان مدیریت شده ای که به دنبال ناامیدی مردم هستند، بایستند

برنامه دانشگاه علم وصنعت برای افزایش "نشاط اجتماعی"/ بازسازی خوابگاه 180 نفری

تشکل های دانشجویی در مقابل جریان مدیریت شده ای که به دنبال یاس و ناامیدی مردم هستند بایستند

حسین محققیان, محمد کاظم رحمان ستایش تأثیر ویژگی های زمانه بر صدور، فهم و تبیین روایات

مروری تفصیلی بر کودتای نافرجام «نوژه»؛ بخش ششم ستاد خنثی سازی کودتا

مصطفی سلیمانی اصل ، محمدهادی امین ناجی ارزیابی انتقادی اخلاف خوارج و سلفی های معاصر بارویکرد اخلاق فضیلت گرا

مروری تفصیلی بر کودتای نافرجام «نوژه»؛ بخش هفتم کودتای نوژه برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و ارتش بود!

به مناسبت سالروز تأسیس شورای نگهبان؛ این فریادها طبیعی است!

دریادارسیاری: ارتش ایران هر روز آماده تر از روز قبل است

بازتاب اظهارات مجید انصاری درباره جریان سوم در توییتر

تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار کارگزاران حج تلخی حج خونین 94 همچنان باقی است!

جملات تبریک تولد خاص و زیبا

علی خیاط بررسی شیوه های اثبات استنادپذیری نهج البلاغه

33 سال پیش در چنین روزی بررسی لایحه افزایش عوارض خروج از کشور

حضور سخنگوی دولت بر بالین جمشید مشایخی/عکس

کلان شهر ها خالی از سکنه‏ می شوند؟

حسن رضا زین آبادی، سهیلا احمدیانفر تاملی بر مشکلات مدیران تازه کار در مدارس ابتدایی

علی نصرتی بررسی تبدیل إلی جدّکم به إلی أخیک در زیارت جامعه کبیره

حضور 2 بازیگر زن ایرانی در شوی لباس+عکس

هشدار صریح اساتید بسیجی به وزارت خارجه

ادامه حواشی نشست هلسینکی؛ این بار دستکاری ترامپ در متن صحبت هایش

محمد میرزایی پژوهشی دربایسته های راهبردی زندگی ایمانی با تأکید بر حدیث «لایستکمل العبد حقیقهالایمان حتی...»

نشست کمیته پیگیری برنامه های 40 سالگی انقلاب

"فریبا نادری" و ظرف سبزیجات + عکس

ملا احمد نراقی از آثار پرخوری و شکم پرستی می گوید

7 مانع استجابت دعا از زبان امام سجاد(ع)

نظارت شورای نگهبان از همان سال 59 استصوابی بود

بررسی مشکلات ساختار نظام بانکی با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس

راه اندازی اورژانس تخصیص عضو

گزارش 21 هزار تخلف ساختمانی در پایتخت

جایگاه محیط زیست در FATF

مشکل بی هویت ها با طرح نمایندگان هم حل نشد

بازتولید مناسبات قدرت در دانشگاه

جهانگیر موذن زاده، میر سعید موسوی کریمی دفاع از واقع گرایی هستی شناختی بدون التزام به واقع گرایی معرفت شناختی

اهمیت بوردیو برای پسامدرنیسم

بازدید سرلشکر باقری از مناطق عملیاتی و مرزی شمال پاکستان

مُد ایران، خانه ندارد

آیا میدانید طبقات ارث چگونه است ؟

دشمن تا تسلیم کامل دست از فشار بر نمی دارد| تنها راه پیروزی مقاومت است

دکتر کاووس روحی، دکتر علی حاجی خانی، محسن فریادرس واکاوی و ارزیابی ترجمه مفردات قرآن

پاسپورتی پر از مُهر سوریه

آذر کراچیان، علی اکبر خسروی بابادی بررسی تاثیر عناصر برنامه درسی موجود فیزیک1 و آزمایشگاه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

‏ مریم رشیدی، دکتر سیده مریم روضاتیان تبیین کارکرد مقاربه «خواستن» به عنوان معادلی گویا برای فعل مقاربه «کاد» در ترجمه فارسی قرآن کریم‎ ‎

علی محمد میرجلیلی, حسن رضایی هفتادر, سمیرا دهقان شخصیت رجالی سَماعهبن مِهران حضرمی

خلاصه داستان نماز باران امام رضا (ع)

شرایط ارز دیجیتال تا دو ماه آینده اعلام می شود

سخن امام صادق(ع) درباره یکی از راه های استجابت دعا

عکس/ رییس جمهور در منزل جانباز 70 درصد

تیپ جدید زلیخای سینمای ایران/عکس

ابراهیم دادجو ذات گرایی جدید در فلسفه علم معاصر (جریانی مهم، اما ناآشنا در ایران معاصر)

آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم مشایی

رضا خاتمی: وقت گفت و گوی منصفانه با مردم است/اصلاح طلبان ابایی از این ندارند که بگویند ما سوپاپ اطمینان نظامیم

کرامت انسانی پشتوانه حجاب و عفاف است

صفحه رسمی فاطمیون مجدداً توسط اینستاگرام مسدود شد

برگزاری مراسم عید پاک صابیین مندایی در اهواز+تصاویر

عکس/ اولین گورستان مسلمانان ایران کجاست؟

عابد بدریان تعریف نظری سواد شیمی از نگاه مدرسان شیمی دانشگاه ها و دبیران مدارس دوره متوسطه

علی قربان نژاد، محمد محمدی پور، علی اکبر سلیمانیان اثربخشی روش آموزش ذهن آگاهی بر باورهای هوشی و راهبردهای مطالعه در دانش آموزان پسر

فخرفروشی آلمانی سواران در تهران!/عکس

ترامپ: ناتو تنها به خاطر من وضعیت مالی بهتری دارد

کلید حل مشکلات در کلام «حضرت علی علیه السلام»+عکس

محمد پاک نژاد، دکتر الخاص ویسی، دکتر محمود نقی زاده تحلیل و بررسی توالی های گفتمان نماها در شش ترجمه معاصر فارسی و انگلیسی

جایزه منفورترین شخصیت سال به ترامپ رسید+عکس

برنامه دانشگاه علم و صنعت برای افزایش"نشاط اجتماعی"/بازسازی خوابگاه 180 ظرفیتی

صهیونیست ضدایرانی، همکار سازمان محیط زیست جمهوری اسلامی ایران! +عکس

جلال مصطفایی اجلالیه, داود معماری جایگاه و نقش روایات در تفسیر اطیب البیان

آیت الله نوری همدانی: حوزه های علمیه باید انقلابی باشند

پشت پرده «قرارداد کرسنت» چه بود؟

بررسی نگرانی دانش آموزان از تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98

FATF گامی در راستای از بین بردن انقلاب است| با حفظ استقلال حوزه و مرجعیت حامی نظام اسلامی هستیم| تا تسلیم کامل نشویم دشمن قانع نخواهد شد

شوخی استقلالی ها با سنگربان پرسپولیس

دکتر کیومرث کلانتری، خانم فاطمه نوری، سید ابراهیم قدسی پیشگیری از جرایم غیر عمدی: رویکردی اخلاق مدار

راه حلی برای عبور از پل صراط/عملی که صورت را نورانی می کند

تشریح آخرین اقدامات انجام شده برای خانواده شهدای سانچی

حمیدرضا شاکرین بررسی انتقادی نگره علم شناختی تفکیکی

محمد اسلامی ، دکتر سید حسین شرف الدین لایه ها و سطوح معنایی فیلم و سنجش تأثیرات اخلاقی آن بر تماشاگر

عراقچی: ایران و هند برای پیشبرد روابط جدی هستند

معامله پرسودی که حجت الاسلام قرائتی به مردم پیشنهاد داد+فیلم

مشکل شوری آب حفار شرقی خرمشهر تا مرداد ماه برطرف می شود

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | چهارشنبه 27 تیر 97

بازگشت پیکر 75 شهید دوران دفاع مقدس

مرگ عجیب دختر 6 ماهه در همدان

نمایشگاه نقاشی کودکان سرطانی برپا شد+عکس

پیشکسوتان، موزه تاریخی نیستند

اصلاح اصلاحات

روایتی از تقابل ادبیات متعهد و روشنفکرانه

فعالیت آزمایشی کشتی اقیانوس پیمای مسافربری "سانی"

وجود 100 هزار نیروی مازاد صحت ندارد/ 17هزار پست مصوب آموزش و پرورش بلاتصدی اند

موضع گیری عمار حکیم درباره اعتراضات عراق

‏ زهره باقری، دکتر یحیی معروف، دکتر جهانگیر امیری، دکتر تورج زینی وند آسیب شناسی ترجمه فارسی محمّد یزدی از قرآن کریم‎ ‎

انگلیس به دنبال بهترین راه ها برای همکاری با ایران است

عمل به قرآن مهم تر از حفظ آن است/ نباید ما یک قرآنی تنها باشیم

انسجام ملی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است

اتاق های ما دیگر امن نیست

شکایت ایران از آمریکا در دیوان دادگستری بین المللی ثبت شد

گزارش وضعیت مسکن مهر

علی نصیری ناکارآمدی تقسیم رباعی احادیث با توجه به کاستی های منابع رجالی

مجری تلویزیون در آغوش مادراش+عکس

محمدباقر عباسی تهدیدهای نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران

محمدباقر عباسی تهدیدهای نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران