مطالب مرتبط:
شرایط بهره مندی از تسهیلات مالیات مقطوع تبصره ماده 100 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم
رویداد کارآفرینی مدیریت و خدمات شهری اردبیل برگزار می شود
گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم
زابالتا: مسی پس از جام جهانی بازنشسته می شود
زابالتا: مسی پس از جام جهانی بازنشسته می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 تیر 1397 ساعت 20:122018-06-22سياسي

نقاط قوت وضعف لایحه اصلاحی قانون مدیریت خدمات کشوری به تحلیل چند کارشناس بازنشسته


- فرهنگیان نیوز -تدبیر تلگرام 👈 https://telegram.

me/edufarhangian: نقاط قوت وضعف لایحه اصلاحی قانون مدیریت خدمات کشوری به تحلیل چند کارشناس بازنشسته نمایندگان محترم مردم درمجلس شورای اسلامی پس از حمد خدا وصلوات برحضرت محمد مصطفی ص وباسلام واحترام، بدینوسیله به استحضار می رساند، درپی اصلاح موادی از قانون مدیریت خدمات کشوری ودائمی شدن آن طی لایحه ای ازسوی دولت،و تضییع مجدد حقوق بازنشستگان فرهنگی، جمعی از کارشناسان بازنشسته؛ نقاط قوت وضعف لایحه اصلاحی را بررسی و به منظور رفع عیوب لایحه مذکورواحیای حقوق پایمال شده این قشرمظلوم، به شرح ذیل حضورتان تقدیم می گردد،لذا ازجنابعالی درخواست می شود مساعدت فرمایید: نکات قوت : 1-یکی از نقاط قوت لایحه تقدیمی ماده 129 است که دایمی بودن آنرا 970101 تعیین کرده است.

2-نکته قوت دیگر آن افزایش امتیاز 20 تا سقف 50 درصد امتیازات ماده 68 میباشد.

نکات منفی 1-یکی از نقاط ضعف آن حذف کلی مفهوم ماده 125 و تعریف ماده 125 قدیم در تبصره ماده 64 جدید با حذف حداقل نرخ تورم در تعیین ضریب افزایش سنوات سالانه است که با کلمه متناسب اختیارات تعیین ضرایب را به تصویب هیات وزیران محول نموده، بنابراین این تصمیم سبب میشود که کارمندان همانند دوران دولت دهم و یازدهم با هر مبلغی که هیات وزیران تصویب کند قانع به افزایش سنوات سالانه باشند.

2- با توجه به معترضه بودن کلمه متناسب ، دولت میتواند هر مبلغ دلخواه خود را مبنای پرداخت سالانه اعلان و اجرا نماید که اینکار هم میتواند بیشتر و یا کمتر و برابر نرخ تورم سالانه باشد 3- با توجه ، به سوابق دولتهای گذشته این مبنای قانونی باید به حداقل نرخ تورم جایگزین شود تا حقوق ملت محفوظ ، و بهانه ای به دست دولت داده نشود.

4- نادیده گرفتن حقوق مغفول گذشته از بازنشستگان دولتی است که به کلی صورت مسئله را با تعریف تبصره ذیل ماده 64 ، حقوق تضییع شده ،در ماده 125 را ،کلا پاک نموده اند ،وبازنشستگان دولتی از حقوق قانونی ده سال خود ، محروم کرده اند.

5-گستاخی بیش از حد در ماده 109 جدید، در لایحه دیده میشود که مورد اول آن بازه زمانی پنج سال است ودیگری 85 % بعد از پنج سال همسان سازی با دریافتی کسورات بازنشستگی شاغل همتراز مشابه سال قبل میباشد.

در حالی که دولت در ماده 126 ق م خ ک آزمایشی باید اعتبار لازم را ،در مدت آزمایشی تامین و پرداخت میکرد.

و قصور نزدیک به11 سال خود را ، با ماده 126 جدید و 109 جدید دوباره بر بازنشستگان مظلوم کشوری و لشکری تحمیل میکنند.

سخن بازنشستگان کشوری و فرهنگی خبر دوم :: اگر تغییر نکنیم بجای نخواهیم رسید! وحذف خواهیم شد! گذشته ای که هنوز همراه توست، گذشته ات نیست ،بلکه حال توست .

چنین گذشته ای عموما آینده ی تو را هم دچارمشکل خواهد کرد! عظمت ادامه راه تنها دانستن نیست بلکه تلفیقی از علم و عمل است! در سال 97 همه بازنشستگان باید خود را یک فعال صنفی و مطالبه گر آگاه ، دانا و توانا بدانند تا با شکوه و پر جمعیت دیده نشویم به جایی نخواهیم رسید، برهمین اساس در تجمع دهه سوم تیر ماه همه بازنشستگان باید دیده شوند.

افزایش حقوق بازنشستگان بصورت پلکانی قطره چکانی وافزایش این چند درصد ناچیز حقوق از چنده ماده و تبصره و.

گذشته است ،از دولت و وزارتخانه ها گرفته تا مجلس و شورای نگهبان و تشخیص مصلحت و.

برای رویاروی ومقابله بااین مسئولین نیاز به یک لشکر منسجم و متحد از بازنشستگان است ،فقط حضور واقعی تمام بازنشستگان کشور درعرصه مطالبات معیشتی می تواند ما را به حق وحقوق واقعی وطبق قانون مدیریت خدمات کشوری برساند،پس تا در تجمعات صرفا صنفی وبا شکوه شرکت ننمایم بجای نخواهیم رسید.

اقدام مسئولین دولت و نمایندگان مجلس و.

برای رفع مشکلات معیشتی ودرمانی بازنشستگان به چند سال ختم شده ولی متاسفانه تا آن سال نامعلوم سرجای اول خود هستیم و هیچ گونه تغییری از نظر حقوقی وقانونی در وضعیت معیشتی ما حاصل نمی شود، پس مشکلات معیشتی ما فقط بادیده شدن با عظمت حل خواهند شد، نه با نامه نگاری، مذاکره و.

آنچه که ازسال 95 در برنامه ششم توسعه تصویب شده و استارت آن در بودجه سال 96 وادامه آن درسال 97خورده یک سند والزامی است که حق و حقوق بازنشستگان را تا سال 1400ضایع و پایمال می کند و در ادامه هم مطمئن باشیداصلاحات لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری در سال 97 بوسیله دولت و مجلس در همین راستا است ومتاسفانه گوش شنوا هم ندارند وبه هیچ وجه نباید انتظار داشت این نوع مسئولین گوش به حرف وسخن ما با گفتگو ومذاکره و.

بدهند، همانطور که در سالهای گذشته گوش نداده اند.

ما بازنشستگان کشور تا خودمان نخواهیم و پرجمعیت و باشکوه وحضوری و بخصوص ازطریق تجمعات صرفا صنفی وارد عرصه مطالبات معیشتی نشویم کسی به دادمان نمیرسد و نخواهید رسید چون با مسئولین دروغگو طرف هستیم، وزیر دلسوز و وزارت خانه خاصی نداریم، کانونهای بازنشستگی تا کنون هیچ اقدم مثبتی برای رفع مشکلات معیشتی بازنشستگان نکرده اند بجز کارهای خدماتی و.

تجربیات سالهای گذشته نشان داد که بزرگترین اشتباه ما اعتماد و اطمینان به وعده ها و دروغ های کوچک و بزرگ مسئولین برای رفع مشکلات معیشتی بازنشستگان بود وبخصوص در ادامه راه نباید به حرف آنها اعتماد کرد ،چون فقط بفکرمنافع خود واطرافیانشان هستند.

نهایتا اینکه، برای رسیدن به نتیجه، حرکت معیشتی توسط بازنشستگان ازطریق وحدت وهمصدایی و هماهنگی برای برگزاری تجمعات صرفا صنفی امکان پذیراست وآنچه که زودتر ما را به خواستها و مطالبات و اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال86 خواهدرساند فقط و فقط تجمعات با شکوه و گسترده و بصورت خودش توسط بازنشستگان مقابل نهادهای مسئول می باشد.

بازنشستگان کشوری جناب دکتر تقی زاده مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگان کشوری! با سلام و احترام همان طور که مستحضرید صندوق بازنشستگی کشوری در چهل سال اخیر با مدیریت دولت و نظارت هیات مدیره منتخب دولت ، اداره و مدیریت می شود که این رویه با هیچ یک از اسلوب های استاندارد جهانی مطابقت ندارد، بازنشستگان کشوری همانند یتیمان محجور هستند که از دارایی و نحوه اداره سرمایه خود در این مدت مستولی دولت بر صندوق بی بهره مانده اند و سرمایه های آنها و طلب آنها از دولت در هاله ای از ابهام قرار دارد.

صندوق به عنوان متولی حقوق بازنشستگان در ایفای وظیفه ذاتی خود کوتاهی نموده و این تبعیض ناروا در دریافتی حقوق یکی از نکات برجسته آن است.

چرا یک کارمند که امسال بازنشسته می شود 2 تا 3 برابر کسی که 10 سال پیش یا بیشتر بازنشسته شده اضافه دریافتی دارد؟در حالی که طبق قانون استخدام کشوری به علت قدمت بیشتر سنوات خدمتی و سنوات بازنشستگی باید از بازنشسته مبتدی بیشتر دریافتی داشته باشد.

دولت سرمایه صندوق را به یغما برده و عدم نظارت سهام داران صندوق بر سرمایه خود و عدم کفایت اداره امور بازنشستگان توسط دولت سبب ایجاد بحران معیشتی و درمانی برای ما حادث گردیده است و.

مع الوصف از شما مدیر عامل محترم می خواهیم ، مشارکت بازنشستگان در نظارت بر سرمایه خود و دفاع و احیای حقوق مغفول آنها در مجلس و دولت و.

اهتمام لازم را به عمل آورید تا بیش از این بر آلام و مشقات ما انباشته نشود.

بازنشستگان کشوری عسگر فریاد سلام پیشکسوتان و بازنشستگان گرامی! طبق گفته آقای ربیعی، طرح افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان یکی از سیاست های موفق دولت در سال های اخیر بوده است.

آیا شما از اجرای این طرح راضی هستید؟ anonymous poll خیر 9K 👍👍👍👍👍👍👍 95% بلی 461 ▫️ 5% 👥 9815 people voted so far.

کمپین حمایت از بازنشستگان, مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تلاش ما در صندوق بازنشستگی کشوری فقط برای یک میلیون و 400 هزار نفر بازنشسته نیست، بلکه خانواده آن ها یعنی برای 4- 5 میلیون نفر است و این فعالیت ها برای افرادی است که صدایشان شنیده نمی شود و باید من حرف هایشان را بزنم.

جناب جمشید تقی زاده مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگی ! اگر شما صدای ما را می شنوید به رییس جمهور بفرمایید که مشکل ورشکستگی صندوق های بازنشستگی هیچ ربطی به بازنشستگان ندارد و دولت ها بدهکار بازنشستگان هستند.

وظیفه بدهکار، پرداخت بدهی است.

https://telegram.

me/joinchat/Bf5tKz-pOogQr4i8uD5-nA کمپین حمایت از بازنشستگان علیرضا میزانیان نصراله خلیلی
کلید واژه ها: بازنشستگان - ماده - دولت - قانون - کشوری - حقوق - نرخ تورم - کارشناس - هیات وزیران - اصلاح - فرهنگی - مدیریت - افزایش - جدید - بازنشستگان کشوری - حقوق بازنشستگان - قدیم - تورم - همسان سازی - بازنشستگی - فرهنگیان - کارمندان - اختیارات - مبلغ - دولت دهم - اسلامی - تامین - مبلغی - شورای - تصمیم

آخرین اخبار سرویس:
پیام علی دایی به فغانی+عکس

متلاشی شدن دو تیم تروریستی ضد انقلاب

حقوق بازداشت شدگان از اتهام تا محکومیت

سپاسگزاری دلپذیرترین فضیلت انسانی است

چخوف، چخوف بزرگ

بازیگری که می توانست ستاره همه ادوار باشد

از هر 100ایرانی دو نفر به نارسایی قلبی مبتلا میشوند

فرعون بی غروب غرب

آخرین شماره روزنامه ایران!

سلامت چشمهایتان را به خطر نیندازید

ساز خالوقنبر صدای خلیج فارس است

تصویری قدیمی از رهبر انقلاب در حرم مطهر حضرت معصومه (س) + عکس

تصاویری دومین روز سفر آیت الله اعرافی به استان مازندران

پروازهای فرودگاه نجف از سر گرفته شد

دلالان مسکن مهر پردیس دستگیر شدند

جزییاتی تازه از حکم ناظم مدرسه غرب تهران

پاسخ خواهر مسیح علی نژاد به آخرین پست وی

برگزاری اجلاس بسیج اساتید حوزه های علمیه با حضور اساتید برجسته

«خدمت کریمانه به رسم اهل بیت(ع) » سرلوحه کار همگان باشد

دشمنان اسلام درصدد قداست زدایی و تضعیف حجاب هستند

در گفت وگوی اختصاصی با فارس مطرح شد «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

جنیدی: خیلی سریع دستور اخیر رییس جمهور را انجام می دهیم

خانه خاوری در تورنتو کانادا و جزییاتش

حکم کپی کتاب

سرپرست حفاظت و اطلاعات زندان های فارس معرفی شد

نمی توان اداره کشور را سلیقه ای پیش برد اداره فرهنگ جامعه با سیاست امکان پذیر نیست

پروژه j5 می تواند آینده ترافیکی رشت را پوشش دهد

آغاز جشن های شکوه رضوان در حرم رضوی با شعار «خدمت کریمانه»/«در پرتو خورشید»؛ ویژه برنامه روز میلاد امام رضا(ع)

مسئولان ارشد حوزه و آموزش و پرورش گردهم می آیند

نظام اداری در تولید فکر مشکل دارد

برگزاری اجلاس بسیج اساتید حوزه های علمیه با حضور اساتید برجسته

فرهنگسرای شهرداری نایین افتتاح شد

جزییاتی تازه از حکم ناظم مدرسه غرب تهران

برخورد با مدارس لاکچری

حق شناس: هر اتفاقی برای دولت بیفتد، همه شریک هستند

وزیر نیرو: پول آب و برق مشترکان پرمصرف تصاعدی محاسبه می شود

کواکبیان:معتقدم بعد از تعطیلات مجلس، دولت باید تغییراتی در کابینه انجام دهد

جنیدی: خیلی سریع دستور روحانی را انجام می دهیم

نمی توان اداره کشور را سلیقه ای پیش برد/ اداره فرهنگ جامعه با سیاست امکان پذیر نیست

اجرای طرح ملی حفظ قرآن «بشارت 1452» در مؤسسه نورالایمان کارون

230 فرصت شغلی برای مددجویان یزدی ایجاد شد

فرهنگسرای شهرداری نایین افتتاح شد

سرمربی کرواسی: هم خوشحالیم هم ناراحت

برخورد با مدارسی که گیشه ای مردم را اغفال می کنند

اجتماع حافظان عفاف و حجاب در تبریز

معاون حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری منطقه یک رشت منصوب شد

موضوع سراوان با عزم مدیران قابل حل خواهد بود

صادرات 30 هزار تن کالا از طریق خط ریلی به آذربایجان شده است

پروژه j5 می تواند آینده ترافیکی رشت را پوشش دهد

برگزاری کلاس های طرح اوقات فراغت در 9 مسجد یزد

خرید خودرو بی. ام. و با بیت کوین

مراسم ختم محمد بسته نگار

حضرت معصومه (س) سرآمد علم و دانش و الگوی عفاف و حجاب است

برنامه جنجالی «حالا خورشید»؛ از معرفی یاسی اشکی توسط وزارت بهداشت تا دفاع از حسین یکتا

صادرات 30 هزار تن کالا از طریق خط ریلی به آذربایجان شده است

ویژه برنامه تلویزیون در دهه کرامت

تصاویر منتخب جهان در هفته ای که گذشت

هر چقدر در ترویج نماز و قرآن هزینه شود باز هم کم است

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در مدرسه علمیه قروه

حق شناس:هر اتفاقی برای دولت بیفتد همه در آن شریک هستند

کواکبیان:معتقدم بعد از تعطیلات مجلس، دولت باید تغییراتی در کابینه انجام دهد

ماجرای درخواست وام پدر «احمدی روشن» از رهبر انقلاب+تصاویر

بازداشت عامل حیوان آزاری در اردبیل

معاون حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری منطقه یک رشت منصوب شد

موضوع سراوان با عزم مدیران قابل حل خواهد بود

دختران، پرورش دهندگان نسل آینده هستند

اجتماع حافظان حریم خانواده در همدان

همایش "زن مسلمان" در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

جایگاه و ارزش زن در جامعه اسلامی باید در جلسات تخصصی بحث شود

همایش حافظان حریم خانواده در شهرکرد برگزار شد

متلاشی شدن دو تیم تروریستی در غرب کشور

کیبورد کم صدای مک بوک در راه بازار

همراهی همگان با دولت در شرایط خطیر کشور و مقابله موثر با دشمنان ضروری است

بازداشت عامل حیوان آزاری در اردبیل

ساختمان مدیریت حوزه علمیه مازندران افتتاح شد

تصویر/ مجریان تلویزیون در حرم امام رضا

وزیر آموزش و پرورش: مدارس لاکچری برای فریب خانواده ها تبلیغات غیرواقعی می کنند

هویت ایرانی اسلامی کودکان مورد توجه باشد

تجمع 4 هزار نفری مدافعان حریم خانواده در گرگان/ طنین شعار دختران زینبی، مادران فاطمی

حضرت معصومه (س) از بهترین خواهران تاریخ است

پیاده روی دختران شیرازی، از حرم تا حرم

روایت اجاره نشینی پدر دانشمند شهید

همایش ملی بی بی حسنیه در تربت حیدریه برگزار می شود

تربت حیدریه به وقف های جدید و بروز نیاز دارد

آسیب های اجتماعی در استان کرمانشاه سیر کاهشی دارد

بازگشت پیکر 75 شهید دفاع مقدس

انسجام درونی و اقتدار بیرونی راهبرد اصلی نظام در برابر دشمنان است

ترامپ برای دیدار با پوتین وارد هلسینکی شد

بی توجهی به سیستم آموزشی کشور یکی از نواقص است / در سیستم آموزشی کنونی کشور،جوانان دنبال تفکر و تعقل نیستند

پاسخ خواهر «مسیح علی نژاد» به آخرین پست وی

کارشناس روابط عمومی: روابط عمومی منسجم و قدرتمند جایگاه سازمان ها را در میان مردم تقویت می کند

ساماندهی روابط عمومی دستگاههای اجرایی مازندران کلید خورد

اجتماع عظیم "حافظان حریم خانواده" در شهرکرد برگزار شد

همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد تجمع 4 هزار نفری مدافعان حریم خانواده در گرگان/ طنین شعار دختران زینبی، مادران فاطمی

اقدام جالب رییس جمهور کرواسی و اتفاقی که همه را غافلگیر کرد!

بازداشت عامل حیوان آزاری در اردبیل

حضرت معصومه (س) سرآمد علم و دانش و الگوی عفاف و حجاب است

آغاز سومین دوره طرح ملی رحله در لارستان

کتاب خوانی باعث ارتقای سطح فرهنگ عمومی می شود

پاسخ رسانه ملی به حاشیه هایی درباره پویول، یاسی اشکی و حمید استیلی

نقاط قوت وضعف لایحه اصلاحی قانون مدیریت خدمات کشوری به تحلیل چند کارشناس بازنشسته

نقاط قوت وضعف لایحه اصلاحی قانون مدیریت خدمات کشوری به تحلیل چند کارشناس بازنشسته