مطالب مرتبط:
با تأکید بر عدم تخلف در صدور این گواهینامه معاون وزیر ارشاد، گواهینامه درجه یک هنری اش را برگرداند
معاون وزیر ارشاد، گواهینامه درجه یک هنری اش را برگرداند
با تأکید بر عدم تخلف در صدور این گواهینامه معاون وزیر ارشاد، گواهینامه درجه یک هنری اش را بازگرداند
معاون وزیر ارشاد، گواهینامه درجه یک هنری اش را بازگرداند
معاون وزیر گواهینامه درجه یک هنری خود را پس داد!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 تیر 1397 ساعت 16:352018-06-22فرهنگي

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گواهینامه درجه یک هنری خود را پس داد


معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی شائبه های اخیر درباره اعطای گواهینامه درجه یک هنری که توسط شورای ارزشیابی هنرمندان به وی اعطا شده بود، - در نامه ای به وزیر، این گواهینامه را بازگرداند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی شائبه های اخیر درباره اعطای گواهینامه درجه یک هنری که توسط شورای ارزشیابی هنرمندان به وی اعطا شده بود، در نامه ای به وزیر، این گواهینامه را بازگرداند.

سیدمحمد مجتبی حسینی در نامه ای به سیدعباس صالحی با تاکید بر طی شدن روند قانونی برای اعطای گواهینامه درجه یک هنری به وی، دلیل تودیع (بازگرداندن) آن را جلوگیری از ایجاد حاشیه دانست.

وی در این نامه آورده است: روند بررسی پرونده اینجانب در شورای ارزشیابی هنرمندان چنانکه رییس وقت شورا نیز اعلام کرده، به طور دقیق طبق آیین نامه انجام شده و بعد از بررسی های صورت گرفته، با اعطای گواهینامه درجه یک هنری براساس سوابق نزدیک به سه دهه فعالیت هنری ام موافقت شد، چنانکه تعدادی از استادان شناخته شده و پیشکسوت خوشنویسی نیز بر این موضوع مهر تایید زده اند.

حسینی به تایید درجه هنری خود توسط استادان خوشنویسی اشاره و اعلام کرد: افتخار اینجانب است که تاییدیه هنری ام توسط پدر خوشنویسی معاصر ایران، استاد غلامحسین امیرخانی و هفت نفر از نامداران و بلندآوازه ترین خوشنویسان به امضا رسیده است.

در ادامه این نامه آمده است: اگرچه هیچگونه تخلفی در این موضوع صورت نگرفته، اما توجه به این موضوع، چند سال بعد از انجام، قابل توجه و تامل است.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن احترام به رای هنرمندان خوشنویس و اعضای وقت شورای ارزشیابی هنرمندان برای اعطای گواهینامه درجه یک هنری به وی، اضافه کرده است: برای پیشگیری از ایجاد شائبه، رفع شبهه های به وجود آمده و دور ماندن ساحت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حاشیه های برساخته، گواهینامه اعطا شده را به جنابعالی به عنوان وزیر و رییس شورای ارزشیابی هنرمندان تودیع می کنم تا در زمانی دیگر که مسئولیتی در این وزارتخانه ندارم، بررسی بایسته در این خصوص صورت گیرد.

در پی برخی شائبه ها درباره اعطای گواهینامه درجه یک هنری به معاون هنری وزارت ارشاد، چندی پیش نیز چند استاد برجسته خوشنویسی و از اعضای شورای ارزشیابی هنرمندان در نامه ای به سید عباس صالحی، از حسینی دفاع کردند.

در این نامه از وزیر خواسته شده بود از آنجا که شورای یاد شده، موافق موازین قانونی و رویه اداری سنوات قبل عمل کرده است، برای رفع ابهام نسبت به مقام و مراتب هنری و علمی او، اقدام لازم انجام شود.

نشان درجه یک هنری، یکی از گواهی نامه هایی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هنرمندان اعطا می کند؛ این درجه هنری، جایگزینی برای مدرک علمی یک هنرمند به شمار می رود.

هنرمندانی که فاقد مدرک دانشگاهی اند یا مدرک دانشگاهی آنها آن سطح را نمی پوشاند، این فرایند را طی می کنند و پس از مدتی درجه هنری دریافت می کنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین ، تاریخ انتشار 31 خرداد 97، کدمطلب: 785090 ، www.

khabaronline.

ir
کلید واژه ها: نامه - هنری - هنرمندان - وزارت فرهنگ - شورای - شورا - خوشنویسی - وزارت - ارشاد - اسلامی - معاون - فرهنگ - وزیر - وزیر فرهنگ و ارشاد - حسینی - سیدعباس صالحی - صورت - حاشیه - صالحی - تودیع - پیشکسوت - پیشگیری - اداری - آیین

آخرین اخبار سرویس:

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گواهینامه درجه یک هنری خود را پس داد

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گواهینامه درجه یک هنری خود را پس داد