مطالب مرتبط:
تخلف40هزارمتری دانشگاه علوم پزشکی ایران در مجاورت برج میلاد/تعیین تکلیف گود برج تا 2ماه آینده
تخلف40هزارمتری دانشگاه علوم پزشکی ایران درمجاورت برج میلاد/تعیین تکلیف گود برج تا2ماه آینده
ازلزوم نگهداری و بهره برداری سازه های تهران تا برگزاری جلسه با سرداراشتری درباره گود برج میلاد
تخلف40هزارمتری دانشگاه علوم پزشکی ایران درمجاورت برج میلاد/تعیین تکلیف گود برج تا2ماه آینده
ازلزوم نگهداری و بهره برداری سازه های تهران تا برگزاری جلسه با سرداراشتری درباره گود برج میلاد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 تیر 1397 ساعت 13:502018-06-22سياسي

پایان عمر مفید مقاوم سازی گود کنار برج میلاد/احتمال خطر برای سالن همایش های برج بدلیل گود فاز 2


رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم برخورد با زمینه سازان تخلف 40 هزار متری دانشگاه علوم پزشکی ایران از بررسی دقیق برج میلاد، - --> کد خبر: 636081 1397/04/01 13:27:49 رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم برخورد با زمینه سازان تخلف 40 هزار متری دانشگاه علوم پزشکی ایران از بررسی دقیق برج میلاد، گود کنار آن، طرح جامع و .

خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، جلسه مشترک کمیسیون شهرسازی و معماری و کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران روز پنجشنبه با حضور محمد سالاری، محمد علیخانی،شهربانو امانی و افشین حبیب زاده اعضای شورای شهر تهران و پیروز حناچی،معزی و شجاع پوریان معاونین شهردار تهران، کشت پور شهردار منطقه 2 و همچنین مدیرعامل برج میلاد و مشاورین طرح های مربوط به برج و جمعی از کارشناسان به منظور بررسی گزارش معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خصوص تهیه طرح جامع برج میلاد و همچنین بررسی مشکلات این برج و پایش و نگهداری آن و بررسی گود فاز 2 برج میلاد و ساخت و سازهای محدوده دانشگاه علوم پزشکی و برج میلاد در محل برج برگزار شد و پس از جلسه بازدیدی از گود کنار برج میلاد و ساختمان در حال احداث دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت.

محمد سالاری با اشاره به جلسه روز گذشته گفت: دستور اول این نشست مشترک، بررسی وضعیت نگهداری از مجموعه ساختمان اصلی برج میلاد اعم از سازه بتونی، زهکشی زیر فوندانسیون، سیستم تاسیسات و ایمنی تجهیزات نصب شده در آن و نیز پایش مستمر کلیه اتصالات و پیچ و مهره هایی که در محل اتصال دکل فوقانی به سازه بتونی انتهای برج تعبیه شده اند با استفاده از شتاب نگار ها، سنسورها، لرزه نگارها و بازدیدهای مستمر و دائمی بود.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: شرکت بلندپایه که سازنده برج بوده در جلسه گزارشی در این خصوص ارائه داد و معتقد است که مجموعه اتصالات پیچ و مهره ای در سازه برج میلاد به ویژه در محل اتصال دکل فوقانی با شفت اصلی، به مرور زمان و بر اثر وزش باد و لرزش و تکان های طبیعی و غیرطبیعی ممکن است سایش پیدا کند و یا باز شوند که می بایست بصورت دائم مورد چکاپ قرار گیرند.

وی با بیان این که موضوع نگهداری از تاسیسات متنوع و پیچیده و منحصربه فرد برج میلاد نیز دراین جلسه مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: برج میلاد یک مگاپروژه و از المان های شاخص عمرانی کشور است که تاسیسات و سیستم ایمنی و آتش نشانی آن به لحاظ پیچیدگی منحصر به فرد بوده و نیاز به نگهداری مستمر دارد .

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان این که مساله ی مهم این است که در ساختار مدیریت شهری تهران، سازوکار منسجم و واحدی برای نگهداشت اصولی و اساسی از پروژه ها در نظر گرفته نشده است و این در حالی است که شهر تهران پروژه های زیادی از جمله پل، تونل، برج میلاد، شهر آفتاب و .

دارد که از لحاظ فنی و اصولی نگهداری نمی شوند و وضعیت آنها به صورت روزانه و آنلاین رصد نمی شود، گفت: باید سازوکاری اندیشیده شود و زیر نظر معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران ساختاری تعبیه شود تا نسبت به نگهداری از این پروژه های شهر بخصوص مگاپروژه ها اقدام شود و در واقع حلقه مفقوده جدی در ساختار شهرداری در مورد نگهداشت و تعمیر سازه های بزرگ مقیاس اعم از پل، تونل و .

که با سرمایه شهروندان احداث شده است می باشد.

سالاری با بیان این که در این جلسه مقرر شد لایحه ای توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران به شورای شهر ارائه شود که براساس آن برای نگهداری و نگهداشت پروژه های بزرگ در سطح کلی تصمیم گیری شود، گفت: با تعیین متولی مشخص می توانیم با نگهداشت درست، نسبت به طولانی کردن عمر سازه ها، عدم افزایش بار مالی، عدم آسیب رساندن جدی به سازه اقدام کنیم و از بروز حوادث جبران ناپذیر جلوگیری کنیم.

وی با بیان این که در ادامه جلسه به موضوع سند جامع برج میلاد پرداخته شد، افزود: برج میلاد یک مجموعه دارای عرصه 120 هکتاری است که متاسفانه علی رغم این که قرار بوده همزمان با طراحی فاز اول برج میلاد که شامل ساختمان یادمان و سالن همایش ها است، طرح جامع برج میلاد تدوین شود و در مراجع ذیصلاح به تصویب برسد، تاکنون علی رغم پیگیری های مستمر کمیسیون شهرسازی و معماری انجام نشده است.

وی اظهار داشت: اساسا اهتمامی در مدیریت شهری قبلی برای تدوین سند طرح جامع برج میلاد وجود نداشت و این در حالی بود که ما معتقدیم عرصه های عمومی همچون برج میلاد، اراضی عباس آباد، بوستان ولایت و .

که کارکردشان ارائه ی خدمات در حوزه های مختلف است و جاذب سفر هستند می بایست طرح و سند بالادستی داشته باشند که حتی فعالیت های معمول همچون گسترش فضای سبز یا هرگونه بارگذاری و کاربری جدید مبتنی بر سند فرادستی باشد.

سالاری افزود: برهمین اساس در این جلسه قرار شد معاونت شهرسازی ظرف مدت سه ماه مطالعه، تدوین و تصویب طرح جامع برج میلاد که شامل بارگذاری فاز دوم برج نیز می شود را از طریق کمیسیون ماده 5 در صورت نیاز شورای عالی شهرسازی و معماری به سرانجام برساند.

وی در ادامه با بیان این که در مورد سرانجام فاز دوم برج میلاد و گود رهاشده آن نیز در این جلسه صحبت شد، اظهار کرد: فاز دوم برج میلاد براساس تصمیم کمیسیون ماده پنج در سال 1378 که در مورد مجموعه برج میلاد بود، تصمیم گیری شد.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان این که 424 هزار مترمربع بنا به موجب مصوبه کمیسیون ماده 5 در سال 78 در کل عرصه و اراضی برج میلاد قرار بود احداث شود که شامل مرکز تجارت جهانی، هتل پنج ستاره، مجموعه برج میلاد و .

می شد، ادامه داد: اشکال کار این بود که اساسا طرحی که برای فاز دو برج میلاد توسط زها حدید ارائه شد در حد ایده و کانسپت اولیه بود و در حد نقشه های فاز صفر هم نبود که براساس آن در فاز دو، دو برج دوقلو در کنار برج میلاد بارگذاری می شد که توسط شورای شهر به علت ارتفاع و همچنین معماری آن که مبتنی بر معماری ایرانی اسلامی نبود، این طرح رد شد.

البته شهرداری تهران همان زمان توسط سازمان سرمایه گذاری شهرداری با بنیاد تعاون ناجا توافق کرد که بصورت مشارکتی فاز دو برج میلاد ساخته شود و این در حالی بود که طرح هنوز نهایی نشده و تایید پلان ها و پروانه اصلی صادر نشده بود و متاسفانه برای آن مجوز گودبرداری صادر شد که با توجه به اختلافات، پروژه متوقف شد و حالا با گودی مواجه هستیم که چهار پنج سال است که رها شده و مقاوم سازی نیلینگ آن انجام شده اما عمر مفید مقاوم سازی آن به اتمام رسیده است.

سالاری با بیان این که با توجه به مجاورت این گود با مرکز همایش ها، احتمال ریزش و آسیب جدی وجود دارد، گفت: در این جلسه قرار شد ظرف دو ماه، معاونت مالی و اقتصادی شهرداری ماموریت یابد که با محوریت شهرداری تهران با مدیران ارشد ناجا و بنیاد تعاون جلسه بگذارند و سرانجام این گود تعیین تکلیف شود، چرا که بنابر گزارش سازمان سرمایه گذاری شهرداری، بنیاد تعاون ناجا به تعهدات خود عمل نکرده و ادله قانونی برای فسخ قرار داد وجود دارد.

وی با بیان این که رویکرد مدیریت شهری جدید تعامل دوسویه و احترام به تعهدات است، اظهار کرد: برهمین اساس قرار شد در جلسه ای با حضور مسئولان ارشد از جمله شهردار تهران و مقامات ارشد نیروی انتظامی و بنیاد تعاون ناجا برگزار شود تا ضمن بررسی ابعاد مختلف این پروژه تصمیمی در این خصوص گرفته شود و اگر ظرف دو ماه آینده در مورد این گود به توافق نرسند، شهرداری تهران می بایست نسبت به پرکردن این گود اقدام می کند، چرا که بیش از این صلاح نیست که این گود خطرناک رها شود.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: اگر چشم انداز مناسبی برای ادامه همکاری یا فسخ قرار داد باشد، نیازی به پرکردن گود نیست.

سالاری همچنین در مورد قیمت گذاری این زمین، اظهار کرد: جالب است که بدانید که در فرآیند انعقاد قرار داد به شهرداری برای این پروژه متاسفانه این 43 هزار متر زمین که در اصل از لحاظ موقعیت مکانی منحصر به فرد است و جزو سرمایه های ارزشمند و کم نظیر شهرداری تهران می باشد به قیمت متری چهار میلیون تومان به مشارکت گذاشته شده که به هیچ عنوان با ارزیابی های مشابه آن زمان تطابق ندارد و لذا معاونت مالی در رایزنی با مسئولان ناجا باید به صرفه و صلاح شهر و عدم اجحاف حقوق شهروندان در این پروژه توجه جدی داشته باشد.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان این که در ادامه جلسه در مورد تخلفات ساختمان دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز صحبت شد، گفت: متاسفانه علی رغم این که در محدوده 120 هکتاری فضای برج میلاد می بایست تمامی ساخت وسازها، تغییر کاربری و .

مبتنی بر اصول شهرسازی و طرح های موضعی و موضوعی مصوب باشد اما متاسفانه شاهدیم در طی مدیریت شهری قبلی و فعلی، 40 هزار مترمربع تخلف ساختمانی توسط علوم پزشکی ایران انجام گرفته است و علی رغم آنکه در دوره چهارم و پنجم شورای شهر مکاتبه و تذکرات زیادی به شهردار وقت شد، اما شهرداران مناطق قصور جدی در این تخلف داشتند و بدون طی فرآیند قانونی و عدم ارسال پرونده به کمیسیون ماده 100 در توافقی دستی کل 40 هزار مترمربع تخلف را تثبیت کرده و حدود چهار میلیارد تومان بابت عوارض دریافت کردند که این فرایند کاملا تخلف است.

سالاری با بیان این که چطور ممکن است که برای مردم عادی تخلفات زیرپله ای و در حد انباری مردم را شناسایی و با آن برخورد می کنند اما 40 هزار متر تخلف در کنار اتوبان همت که کاملا مشهود است را ندیده اند، اظهار کرد: وزارت بهداشت و درمان و شهرداری تهران با یک تصمیم مدیریتی مماشات کرده و برخلاف مقررات معماری و شهرسازی و حقوق شهروندی برای این 40 هزار متر تخلف به توافق رسیده اند که این روند بر خلاف اصول و ضوابط شهرسازی است.

وی با بیان این که باید با متخلفان برخورد شود، ادامه داد: از شهرداری می خواهیم تمام عوامل این تخلف از جمله عوامل شهرداری ، مهندس ناظر و .

که در فرآیند تخلف چشم پوشی کرده اند را شناسایی و به کمیته انضباطی، سازمان بازرسی و حتی قوه قضاییه معرفی کنند.

وی اضافه کرد: شهرداری تهران بجای اقدام قانونی در جلوگیری از انجام تخلفات، نهایتا بجای برخورد با تخلفات صورت گرفته و اقدام برای قلع بنا و اخذ جرائم متناسب و قابل توجه در کمیسیون ماده صد، با رویکرد تشویقی با این تخلفات برخورد کرده و تخفیف قابل توجهی هم داده اند.


کلید واژه ها: برج میلاد - شورای شهر تهران - دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه علوم پزشکی ایران - شورای شهر - شهر تهران - شهرسازی - تهران - معماری - دانشگاه - شورای - تاسیسات - پزشکی - شهردار - علوم - گزارش - ساختمان - اتصالات - اعضای شورای شهر - شهرداری تهران - محمد - سیستم ایمنی - شجاع پوریان - منحصربه فرد - ایران - عمران - طبیعی - ایمنی - آتش نشانی - صورت

آخرین اخبار سرویس:
وداع باشکوه با فرزند فروغ

مجوز 123 کنسرت صادر شده است

تغییر در کابینه دولت با رویکرد فراجناحی و دشمن ستیزی باشد

حضور فعالانه رهبری در مدت اخیر کار دولت را راحت تر کرده است

مصباحی مقدم خبر داد: پرونده سپنتا نیکنام فردا در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی می شود

تشییع بی فروغ فرزند «فروغ» (+عکس)

3 کشته و 2 مجروح در تصادف پراید و اتوبوس

تفاوت مجمع تشخیص هاشمی رفسنجانی با تشخیص مصلحت هاشمی شاهرودی

بداهه نویسی خوشنویسان شیرازی در حرم شاهچراغ(ع)

ایجاد تشکل فراگیر و تعاونی برای توسعه صادرات ضروری است

نقشه شوم رژیم صهیونیستی برای فلسطین بی نتیجه است/ لزوم مقابله با مخلان اقتصادی

60 موسسه بین المللی برای حمله فرهنگی به ایران فعالیت می کنند

تفاوت مجمع تشخیص هاشمی رفسنجانی با تشخیص مصلحت هاشمی شاهرودی

پشتیبانی رهبر انقلاب، دلگرمیِ دولت برای خدمت است

مسئولان البرز آمار عملکرد خود را صادقانه به مردم اعلام کنند

رسانه های اجتماعی تحت سلطه رونالدو/کاریکاتور

واژگونیِ کشتی گردشگری در آب های آمریکا جان 8 نفر را گرفت

شهادت دو بسیجی در زاهدان

مجموعه رهنمودها و بیانات رهبر انقلاب در موضوع دانشگاه منتشر شد

ارائه جزییات «تانک آینده» توسط ارتش اسراییل

ترس از شکست و احساس گناه از پیروزی، عوامل اصلی عدم موفقیت

نمایش اسلحه جدید روز قیامت روسیه

با مفسدان اقتصادی منتسب به هر فرد و جایگاهی شدیداً برخورد شود/ اگر آمریکا و اروپا ببینند ما در بن بستیم فشار را افزایش می دهند

اهمیت دیدار خویشاوندان از نگاه رییس مکتب شیعه

دشمنان پروژه «اعتبار زدایی» و «اعتماد زدایی» از انقلاب و نظام را کلید زده اند

گره زدن سرنوشت کشور به مذاکرات اشتباه است

شکست ناپذیری اقتدار ایران

امام جمعه موقت قزوین : مسئولان خودشان را به مردم نزدیکتر کنند

باید با مفسدان برخورد جدی شود

محمّدکاظم انبارلویی بیراهه روی و بیهوده گویی

عضو مجمع تشخیص مصلحت: پرونده سپنتا نیکنام در جلسه فردای مجمع تشخیص رسیدگی می شود

رسیدگی به پرونده سپنتا نیکنام در جلسه فردا مجمع تشخیص مصلحت نظام

مسئولان خودشان را به مردم نزدیکتر کنند

خودباوری ملی عامل پیروزی در مقابل توطئه ها 

سالگرد شهدای قله شنام+گزارش

حجاج مایحتاج خود را از تولیدات داخل کشور تهیه کنند

افتتاح خانه شعر و داستان طلاب و روحانیون فارس/ لزوم گسترش تفکر حقیقت گرایانه به سمت مهدویت

اروپا برای خاموشی آتش ویرانگر جنگل های سوئد بسیج شده است

تفاوت مجمع تشخیص هاشمی رفسنجانی با تشخیص مصلحت هاشمی شاهرودی

ریزش آوار در خیابان مجیدیه شمالی با 3 کشته و زخمی

کاربران مراقب بدافزار اندرویدی باشند

گسترش چتر حمایتی بیمه برای کاهش هزینه های مردم

ضرورت تبیین نقشه راه اقتصادی کشور / مقابله با فقر و فساد باید اولویت باشد

پرونده سپنتا نیکنام فردا رسیدگی می شود

تشرف خادمان حرم حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) به حرم شاهچراغ(ع)

ناراحتی مردم از مشکلات دلیل مخالفت با نظام نیست

استفاده صحیح از منابع داخلی در مقابل فشار اقتصادی دشمن به کارمان می آید

نامه انصارالله یمن به پوتین

گره زدن سرنوشت کشور به مذاکرات اشتباه است

بررسی پرونده نماینده سپرده گذار 40 میلیاردی در موسسات مالی

دنیا و آخرت ما با امام زمان(عج) گره خورده است

خشم طرفداران محور مقاومت در تونس از موضعگیریهای خائنانه عربستان

اختلافات سیاسی نباید حج را تعطیل کند

حج از مهمترین ارکان مورد تاکید اسلام است

برگزاری همایش تخصصی مسئولان روابط عمومی های سراسر کشور بیمه ایران

مهمترین سرمایه صندوق، نیروی انسانی است

پرونده سپنتا نیکنام در جلسه فردای مجمع تشخیص رسیدگی می شود

یک مقام بلندپایه ناتو اصل دفاع جمعی را به ترامپ یادآور شد

گرامی داشت یاد وخاطره شهدای سورک میبد+ تصاویر

آیین نکوداشت امامزادگان

پرونده سپنتا نیکنام در جلسه فردای مجمع تشخیص رسیدگی می شود

کاروان زیر سایه خورشید وارد کنارک شد

سرنا و کرنا رو به خاموشی است

ناراحتی مردم از مشکلات دلیل مخالفت با نظام نیست

FATF همچنان در دست بررسی است

شب شعر ملی «ملکوت هشتم» در حرم شاهچراغ(ع)

برگزاری دوره های تخصصی قرآن ویژه دانشجویان عراقی

امام جمعه گرگان به مسوولان شرکت برق تذکر داد

با موتور سپاه تا نانوایی هم نمی رفت

آتش سوزی در محدوده خیابان بهار

روسیه سلاح های فوق پیشرفته خود را به رخ حریفان کشید

بالن هایی که اینترنت را به کنیا می رسانند

جزییاتی تازه از انفجار در خمین

همایش امام زادگان منطقه فین کاشان برگزارشد

علم الهدی چیزی از ثامن الحجج نگفت

گیجی تمام؛ نه بلیط های مجانی دولتی، نه نشست های پرادعای روشنفکری

عارف: سند 2030 به هیچ وجه در دستورکار دولت و مجلس نیست

برادرانی که در شهادت از یکدیگر سبقت گرفتند

تأکید امام جمعه مهاباد بر وحدت مردم برای غلبه بر توطئه ها دشمنان

مشکلات کشور با جلسات بی خاصیت و پشت میزنشینی حل نمی شود

تقدیر از توجه دولت به صنعتی شدن کردستان

امام جمعه گرگان به مسوولان شرکت برق تذکر داد

مدیران برای قطعی برق برنامه ریزی درست داشته باشند

حج با فلسفه تقویت دین واجب شده است/برخی گناهان جز در عرفه بخشیده نمی شوند

لزوم تکیه بر توانمندی های داخلی برای عبور از مشکلات اقتصادی

امام جمعه موقت اصفهان: دلارها را به کسانی دادند که در فکر سفر به کشورهای خارجی و تفریح هستند

گزارش تصویری / زهیر صیدانلو نماز جمعه تهران / 29 تیر 97

آیت الله علم الهدی: اگر جواب من فحش است، آن ناسزا را به فرزندانم ندهید

دنیایی وسیع پیش روی ایران اسلامی قرار دارد

طعنه محمودصادقی به ماجرای حکم ناظم مدرسه

حادثه انفجار خمین دو فوتی و یک مصدوم داشت

محور سخنان امامان جمعه مهریز، ابرکوه، بهاباد، تفت و میبد

وحید امیری به ترکیه رفت

بکر گرانترین دروازه بان جهان پس از امضای قرارداد با لیورپول

با مفسدان اقتصادی قاطعانه برخورد شود

ایران در سایه اهل بیت(ع) به قدرت منطقه ای و فرامنطقه ای تبدیل شده است

5 روش برای مادر بهتر بودن

ثواب هیچ صدقه ای به اندازه حج نیست/ حج بهترین جایگاه برای ارتباط با مسلمانان جهان است

29 تیر؛ گزارش نماز جمعه تهران

خاتمی: فساد، خوره هر نظامی است

پایان عمر مفید مقاوم سازی گود کنار برج میلاد/احتمال خطر برای سالن همایش های برج بدلیل گود فاز 2

پایان عمر مفید مقاوم سازی گود کنار برج میلاد/احتمال خطر برای سالن همایش های برج بدلیل گود فاز 2