مطالب مرتبط:
ابلاغ دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی
ابلاغ دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی
دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی ابلاغ شد
چرخ گردشگری می تواند صنایع دستی و میراث فرهنگی را هم به سرمایه تبدیل کند
فقر و گرسنگی در آمریکا به یک بحران تبدیل شده است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 تیر 1397 ساعت 13:252018-06-22سياسي

دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی


دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی آزمایشی به رسمی موضوع: ماده (پنج) آیین نامه اجرایی ماده (46) قانون مدیریت خدمات کشوری (بخشنامه 144189 مورخ 28/03/1397 سازمان اداری و استخدامی) - به رسمی آزمایشی و رسمی آزمایشی به رسمی موضوع: ماده (پنج) آیین نامه اجرایی ماده (46) قانون مدیریت خدمات کشوری (بخشنامه 144189 مورخ 28/03/1397 سازمان اداری و استخدامی) شعار سال:" دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی آزمایشی به رسمی به همراه فرم های مربوط به تعیین صلاحیت موضوع: ماده (5) آیین نامه اجرایی ماده (46) قانون مدیریت خدمات کشوری (بخشنامه شماره 144189 مورخ 28/03/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور) بخشنامه به کلیه دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در جلسه مورخ 07/03/1397 دستورالعمل موضوع ماده 5 آیین نامه اجرایی ماده (46) قانون مدیریت خدمات کشوری را مشتمل بر (12) ماده و (9) تبصره تصویب نمود.

مراتب به انضمام فرم تعیین صلاحیت کارمندان برای تبدیل وضعیت از رسمی آزمایشی به رسمی و فرم صورتجلسه تعیین صلاحیت کارمندان برای تبدیل وضعیت از رسمی آزمایشی به رسمی ممهور به مهر شورای مذکور برای اجراء ابلاغ می گردد.

جمشید انصاری- معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور دستورالعمل موضوع ماده پنج آیین نامه اجرایی ماده 46 قانون مدیریت خدمات کشوری ماده 1- تعاریف و اختصارات - قانون: قانون مدیریت خدمات کشوری - دستگاه اجرایی: دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری - دستورالعمل امتحانات: دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه های اجرایی موضوع بخشنامه شماره 9757/93/200 مورخ 19/7/1393 - شورای راهبری توسعه مدیریت: شورای راهبری توسعه مدیریت دستگاه های اجرایی موضوع مصوبه شماره 11852/93/206 مورخ 5/9/1393 شورای عالی اداری - فرم تعیین صلاحیت: فرم پیوست شماره یک این دستورالعمل که بر اساس معیارهای مندرج در آن، شورای راهبری توسعه مدیریت نسبت به تعیین صلاحیت کارمندان رسمی آزمایشی برای تبدیل وضعیت به رسمی اقدام می نماید و تحت عنوان فرم تعیین صلاحت کارمندان برای تبدیل وضعیت از رسمی آزمایشی به رسمی می باشد.

الف- تبدیل وضعیت استخدامی از پیمانی به رسمی آزمایشی ماده 2- در اجرای ماده یک آیین نامه اجرایی ماده (46) قانون، دستگاه های اجرایی می توانند برای پست های قابل تخصیص به مشاغل حاکمیتی درخواست صدور مجوز استخدام رسمی کارمندان پیمانی شاغل در دستگاه را به سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال نمایند.

سازمان اداری و استخدامی کشور با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و سیاست های دولت، نسبت به صدور مجوز برای تمام یا بخشی از درخواست دستگاه اجرایی اقدام می نماید.

ماده 3- در اجرای تبصره (دو) ماده (46) قانون، دستگاه های اجرایی می توانند کارمندان پیمانی واجد شرایط ذیل را پس از سنجش شایستگی های تخصصی و رفتاری و احراز صلاحیت های موضوع موضوع (42) قانون، از محل مجوزهای ماده (دو) این دستورالعمل، در مشاغل حاکمیتی به استخدام رسمی آزمایشی درآورند.

الف- حداقل پنج سال از استخدام پیمانی کارمند سپری شده باشد.

تبصره: چنانچه کارمند پیمانی از دستگاه اجرایی دیگری به دستگاه منتقل شده باشد، با رعایت حداقل سنوات موضوع این بند، باید حداقل یکسال از زمان انتقال وی به دستگاه اجرایی مقصد گذشته باشد.

ب- استخدام پیمانی کارمند از طریق قبولی در آزمون های استخدامی موضوع ماده (44) قانون که به صورت عمومی برگزار شده یا می شود، صورت پذیرفته باشد.

تبصره- استخدام رسمی آزمایشی کارمندانی که استخدام پیمانی آنان از طریق قبولی در آزمون هایی با نشر عمومی آگهی استخدامی بر اساس ماده (44) قانون نبوده است، علاوه بر رعایت مفاد این دستورالعمل موکول به شرکت در امتحانات استخدامی عمومی (که توسط سازمان اداری و استخدامی کشور برنامه ریزی می گردد) و کسب حد نصاب نمره آزمون بر اساس دستورالعمل امتحانات ، در دوره پیمانی می باشد.

چ- متوسط امتیازات ارزشیابی سالانه سه سال آخر کارمند در دوره پیمانی از هشتاد درصد (%80) امتیازات ارزشیابی کمتر نباشد.

د- عدم محکومیت کارمند به هر یک از مجازات های بندهای هـ ، و و ز ماده (9) قانون رسیدگی به تخلفات اداری در طول دوره پیمانی.

تبصره 1- تبدیل وضع استخدامی کارمندان پیمانی به رسمی آزمایشی در دوره مأموریت، در دستگاه اجرایی مقصد امکان پذیر نمی باشد.

استخدام رسمی آزمایشی آنان در در دستگاه مبدأ نیز مشروط بر این است که حداقل یکسال منتهی به تبدیل وضع در دستگاه اجرایی مبدأ اشتغال داشته و مفاد بندهای فوق در مورد آنان رعایت شده باشد.

تبصره 2- در صورتی که تعداد شرکت کنندگان در سنجش شایستگی های موضوع این ماده بیشتر از تعداد مجوزهای استخدام رسمی ازمایشی باشد، پذیرش افراد بر اساس نمرات فضلی آنان در هر شغل خواهد بود.

تبصره 3- نحوه سنجش شایستگی های موضوع این ماده در هر دستگاه اجرایی توسط شورای راهبری توسعه مدیریت دستگاه تعیین می گردد.

ب- تبدیل وضعیت استخدامی از رسمی آزمایشی به رسمی ماده 4- شورای راهبری توسعه مدیریت هر دستگاه اجرایی، به عنوان کمیته تخصصی تشخیص صلاحیت موضوع بند الف ماده (46) قانون برای کارمندان رسمی آزمایشی، وظایف زیر را بر عهده دارد: الف- بررسی اطلاعات اخذ شده از مراجع ذیصلاح (از قبیل فرم های ارزشیابی سال های گذشته کارمند، نحوه حضور کارمند در محل کار و گزارش مدیر واحد متبوع کارمند) در مورد کارمندانی که دوره رسمی ازمایشی سه سال خود و یا دو سال تمدید شده (در خصوص کارمندانی که بند الف تبصره یک ماده (46) در مورد آنان اِعمال شده است) را طی نموده اند.

ب- بررسی و ارزیابی وضعیت کارمندان رسمی آزمایشی مورد نظر در ارتباط با هر یک از معیارهای نسجش عنوان شده در فرم تعیین صلاحیت ج- بررسی و تصمیم گیری در خصوص صلاحیت کارمند یا کارمندان موضوع بند الف ماده (46) قانون بر اساس ساز و کارهای پیش بینی شده در این دستورالعمل د- رسیدگی به شکایات کارمندان رسمی آزمایشی که به نتایج تعیین صلاحیت خود، معترض باشند.

تبصره 1- فرم راهنمای ارزیابی صلاحیت کارمندان رسمی آزمایشی برای تبدیل وضعیت به رسمی توسط شورای راهبری توسعه مدیریت و فرم صورت جلسه شورا، به پیوست دستورالعمل می باشد.

تبصره 2- شورای راهبری توسعه مدیریت دستگاه اجرایی می تواند کمیته ای را برای اجرای مفاد بند الف ماده (46) قانون تشکیل دهد.

در این صورت، تصمیمات کمیته پس از تأیید شورای مذکور مبنای عمل خواهد بود.

ماده 5- چنانچه کارمند به نتیجه ارزیابی خود معترض باشد، باید اعتراض خود را حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ نتیجه، به صورت مکتوب به دبیرخانه شورای راهبری توسعه مدیریت دستگاه اجرایی ارائه کند.

شورا نیز حداکثر دو ماه مهلت دارد تا به اعتراض فرد رسیدگی نموده و صلاحیت فرد را مجدداً مورد ارزیابی قرار داده و نتیجه نهایی را اعلام نماید.

ماده 6- تبدیل وضعیت استخدامی کارمند به رسمی پس از طی دوره رسمی آزمایشی سه ساله و مشروط به کسب شرایط ذیل می باشد: الف- کسب حداقل هفتاد و پنج درصد از مجموع امتیازات فرم تعیین صلاحیت ب- طی دوره های آموزشی و کسب امتیازات لازم ج- تأیید گزینش ماده 7- چنانچه کارمند حائز هر یک از شرایط موضوع ماده (6) نباشد، اعمال هر یک از روش های عنوان شده در ذیل تبصره یک ماده (46) قانون مطابق با بندهای زیر صورت می پذیرد: الف- ویژگی های بند الف ماده (46) قانون: در صورتی که کارمند حد نصاب لازم (75 امتیاز) را از فرم تعیین صلاحیت کسب ننماید به شیوه های زیر عمل می شود: 1- در صورتی که امتیاز مکتسبه فرد حداقل (65) درصد و پایین تر از (75) درصد امتیاز کل باشد، مهلت دو ساله دیگر به وی اعطا می شود.

این مهلت فقط یک بار اعطا گردیده و قابل تمدید نمی باشد.

2- در صورت کسب حداقل (55) درصد و پایین تر از (65) درصد امتیاز کل، وضع استخدامی فرد به پیمانی تبدیل می گردد.

3- چنانچه امتیاز ارزیابی کارمند کمتر از (55) درصد امتیاز کل باشد، حکم استخدامی وی لغو می گردد.

ب- دوره های آموزشی: عناوین دوره های آموزشی موضوع این بند، علاوه بر دوره های آموزشی که در شرایط تصدی مشاغل در طرح های طبقه بندی مشاغل دولت به تصویب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رسیده است، منطبق با نظام آموزش کارمندان دولت که حداقل سه دوره آموزشی و یا (120) ساعت آموزش می باشد، توسط دستگاه اجرایی تعیین می گردد.

افردی که دوره های آموزشی شرایط تصدی را در دوره خدمت پیمانی طی نموده باشند، نیازی به طی مجدد این دوره ها نخواهند داشت.

نصاب امتیاز لازم برای دوره های آموزشی دوره رسمی آزمایشی هفتاد درصد (70%) امتیاز هر دوره است.

چنانچه کارمند حائز بندهای الف و ج ماده (6) بوده ولی کلیه دوره های آموزشی مورد اشاره در بند ب را با موفقیت طی نکرده باشد، حداکثر دو سال دیگر مهلت دارد تا دوره های آموزشی مذکور را طی نماید.

در طول این مدت، به محض موفقیت در طی دوره های آموزشی، حکم استخدام رسمی کارمند صادر گردیده و نیازی به اتمام مهلت دو ساله نمی باشد.

دستگاه اجرایی مکلف است حداقل یک بار امکان شرکت در دوره های مزبور را برای کارمند در طول دوره رسمی آزمایشی فراهم نماید.

تبصره- چنانچه پس از اتمام مهلت دو سال موضوع بند الف تبصره یک ماده (46) قانون، دوره های آموزشی مورد نظر توسط کارمند طی نشده و یا حد نصاب لازم را کسب ننماید، وضعیت استخدامی وی به پیمانی تبدیل می گردد.

ج- گزینش: تأیید گزینش دستگاه های اجرایی، از شروط لازم برای تبدیل وضعیت کارمند از رسمی آزمایشی به رسمی است.

ماده 8- واحدهای توسعه منابع انسانی (یا عناوین مشابه) دستگاه های اجرایی، مسئول جمع آوری تصمیمات مراجع مذکور بوده و مکلف هستند پس از اخذ نظر شورای راهبری توسعه مدیریت ، هسته گزینش و واحد آموزش ، نسبت به اعمال تصمیمات در خصوص کارمند مورد نظر اقدام نمایند.

ماده 9- کارمندان رسمی آزمایشی که مهلت دو ساله دیگر به آنان اعطا می شود، باید پس از اتمام مهلت دو ساله، صلاحیت ها و امتیازات مورد نظر در ماده (6) این دستورالعمل را کسب نمایند.

در غیر این صورت، بر اساس ضوابط مندرج در ماده (7) دستورالعمل (به استثنای ردیف یک بند الف ماده مذکور)، وضعیت استخدامی آنان به پیمانی تبدیل شده و یا لغو حکم می گردد.

ماده 10- واحدهای منابع انسانی دستگاه های اجرایی مکلف هستند مشخصات کارمندان رسمی آزمایشی را سه ماه قبل از انقضای سه سال یا دو سال تمدید شده (در صورت اعطای مهلت دو ساله دیگر) به شروای راهبری توسعه مدیریت، هسته گزینش و واحد آموزش دستگاه اعلام کرده و نظر آن مراجع را در مورد کارمندان مورد نظر کسب نمایند.

مراجع مزبور نیز موظف هستند نظر خود را در مهلت تعیین شده (سه ماه)، به واحد منابع انسانی جهت اعمال تصمیمات اداری و استخدامی اعلام کنند.

تبصره- چنانچه هر یک از مراجع مزبور نظر خود را در موعد مقرر به واحد منابع انسانی ارسال ننمایند، به منزله نظر مثبت آن مراجع برای تبدیل وضعیت استخدامی کارمند از رسمی آزمایشی به رسمی تلقی شده و این امر مبنای تصمیمات اداری قرار می گیرد.

ماده 11- تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران بر اساس قوانین و مقررات مربوط صورت می پذیرد.

ماده 12- با ابلاغ این دستورالعمل، دستورالعمل شماره 12175/93/200 مورخ 11/09/1393 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور (وقت) لغو می گردد.

پیوست شماره 2- فرم تعیین صلاحیت کارمندان برای تبدیل وضعیت از رسمی آزمایشی به رسمی پیوست شماره 2- فرم صورت جلسه تعیین صلاحیت کارمندان برای تبدیل وضعیت از رسمی آزمایشی به رسمی سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از سایت شناسنامه قانون، تاریخ انتشار 29 خرداد 97، کد مطلب: 4728، www.

shenasname.

ir
کلید واژه ها: تبدیل وضعیت - مدیریت - کارمندان - ماده - قانون - استخدام - توسعه مدیریت - نامه - کشور - استخدامی - کشوری - بخشنامه - صلاحیت - شورای - اداری - آیین - توسعه - معاون رییس جمهور - امتحان - استخدام رسمی - رییس جمهور - شاغل - تعاریف - سرمایه - همراه - معاون - عالی - کلیه - مجوز

آخرین اخبار سرویس:
یک منبع مطلع در مجمع تشخیص مصلحت نظام: بعید است موضوع سپنتا نیکنام در جلسه امروز مجمع مطرح شود

خدا را در نظر بگیرید و از جَو سازی های اشخاص نادان پیروی نکنید

مهران مدیری در دفاع از خود در ماجرای موسسه ثامن الحجج ویدئو منتشر کرد+فیلم

مصوبه نژادپرستانه رژیم صهیونیستی و آغاز دور تازه کوچ اجباری فلسطینیان

دیدگاه رهبر انقلاب درباره دست زدن در هیأت

اتاق فکر، نیاز همه بخش های حاکمیتی

تشریح محتوای گفت وگوهای ترامپ و پوتین در سفر نماینده رییس جمهوری روسیه به ایران

مردم عراق منتظر عملکرد مسئولان هستند/ شعار توخالی نتیجه منفی دارد

دنیا بعد از ظهور امام زمان (عج) چگونه خواهد شد؟

کاروان «زیر سایه خورشید» در بجنورد

ظریف: فروش نفت در برابر کالا جزو بسته همکاری ایران و روسیه نیست

ستاد فرماندهی جنگ اقتصادی، تیم اقتصادی دولت است

هفته نامه استخدامی تبریز | هفته اول مرداد 97

«اف بی ای» از تلاش ترامپ برای لاپوشانی فساد جنسی اش فایل ضبط شده دارد

ظرفیت اتاق فکرهای احزاب

زمان مچ گیری از دولت نیست

احزاب؛ مبدع گفت‎وگوی داخلی شوند

رابطه احزاب و دولت تقویت شود

احزاب جایگاه نخبگان

حسن معلمی تأملی در رابطه علم تفصیلی خداوند به ماسوی‏ الله در مرتبه ذات و قاعده بسیط الحقیقه در کلمات ملاصدرا

سالروز بازنشستگی برنامه شاتل های فضایی ناسا

اتاق فکر، ابتکاری لازم اما ناکافی است

مدارس؛ سنت های اشتباه یا اشتباه های سنتی

افتتاح بیمارستان 96 تختخوابه در ورامین

چقدر آب در ایران هدر می رود؟

واکنش آیت الله العظمی مکارم به قطعی برق در کشور/ از مردم عذر خواهی کنید

​حسن البناء و ایدئولوژی سیاسی اسلام در قرن بیستم

ایران مصوبه نژادپرستانه مجلس رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

درخواست سپنتا نیکنام از رییس جمهور/پرونده نماینده سپرده گذار 40 میلیاردی در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان/بانک مرکزی به روزنامه شرق گفته خبرسازی کند؟

حضور کاروان زیرسایه خورشید در شهرستانها

واردات بیش از یک گوشی از سوی مسافران ممنوع

خودرو سایپا با نام تجاری رهام معرفی شد

اما و اگرهای پرداخت ارز مسافرتی

سیاست منطقه ای ایران نیازمند تغییر و بازنگری است

آلیسون برزیلی، گران ترین دروازه بان تاریخ شد

سبقت تولید از اکران در میدان رقابت سینما

ما به امپراطوری چینی ها پایان دادیم

چرا و چطور دروغ می گوییم؟!

روزِ گرمِ قیام

میلادا

حرمان ها، سختی ها و فراموشی ها

حماسه دوران

زائران در ایام حج از بازارگردی بپرهیزند

اجرای 2 طرح ترافیکی ویژه از امروز در پایتخت

جنایت در باغ مرکبات

حکم خواستگار کینه توز شکست

آرزوهای برباد رفته

مسیری پر پیچ و خم به نام اعسار

مسمومیت آبی، 150 نوشهری را راهی بیمارستان کرد

طغیان ترامپ علیه اقتصاد جهان

هدر رفت آب زیر پای شهرهای تشنه

کیش و مات مهره ها

چشم امید معترضان عراقی به تدبیر آیت الله سیستانی

دنیای عجیب و غریب یک قاتل حرفه ای

موج تازه تبعیض نژادی در اسراییل زیر سایه قانون جدید

شاه و اختیارات مصدق

دورنـــما

دختران دهه شصتی در تیررس سرطان پستان

درس انسانیت زیر بارش محبت

پاک مثل کودکان پاکستان

سی ام تیر ،1331 قیام ملی با تبعاتی نافرجام

مادرانه های دختر شالیزار

با زور بازنشسته کردن عده ای، حاوی پیام مقاومت در برابر جوانگرایی است

خراسان شمالی پایان امسال روستای بدون گاز نخواهد داشت

کمیته ویژه کاستی های خوزستان در بودجه 98 لحاظ می شود

کمیته ویژه کاستی های خوزستان در بودجه 98 لحاظ می شود

کودک 178 کیلوگرامه آسترالیایی

ارادت ورزی شاعران به امام هشتم در عصر شعر «مهر رضا»

تصویب لایحه عوارض خروج از کشور

«اف بی ای» از صحبت های ترامپ درباره لاپوشانی فساد جنسی اش فایل ضبط شده دارد

خراسان شمالی پایان امسال روستای بدون گاز نخواهد داشت

ویدئو / موضوع «پارازیت» بالاخره شفاف می شود؟

برنامه های تلویزیون در دهه 60 درجا می زند

استاندار خراسان شمالی: همه باید دولت را کمک کنند

ایران مصوبه نژادپرستانه مجلس رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

تجمع مردم دشتستان بوشهر به دلیل بی آبی

تصاویر/ مراسم بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام والمسلمین رسولی اراکی درقم

زاهدی در گفت وگوی تفصیلی با فارس: تغییر قوانین شرط کاربردی شدن علوم/ سیاست زدگی پاشنه آشیل آموزش عالی است

روز بزرگداشت حضرت احمدابن موسی الکاظم (ع)

ایران مصوبه نژادپرستانه مجلس رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

استاندار خراسان شمالی: همه باید دولت را کمک کنند

ارادت ورزی شاعران به امام هشتم در عصر شعر «مهر رضا»

33 سال پیش در چنین روزی تصویب لایحه عوارض خروج از کشور

ترتیل صفحه 410 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

استفاده از جوانان یک ضرورت است، نه صرفا یک الزام قانونی

هرگونه تأخیر غیر موجه در تشکیل دولت، درهای جهنم را به روی عراق باز می کند

جاذبه های گردشگری قشم

لزوم پیگیری جدی مفاسد اقتصادی و قاچاق در کشور

غربت قره باغ/منصورحقیقت پور

حکم معامله با بهاییان

گزارش نشست رسانه های عضو بریکس

منصورحقیقت پور: غربت قره باغ

پیشبرد اهداف فرهنگی در شهرستان ها عزم جدی می طلبد

بحرین جزیی از خاک عربستان است

متاسفانه پنجره روابط عمومی ها غبار گرفته است

عملیات سایبری دشمن در شبکه های اجتماعی با پمپاژ شایعه/ موج ایثار در کشور لازم است

پیام تسلیت سید حسن خمینی به وحید حقانیان

آغاز ثبت نام در مسابقات کدنویسی

نمایش تصاویر دونالد ترامپ در نتایج تصاویر گوگل با جستجوی واژه idiot

واکنش مهاجم جدید استقلال به انتقادات

دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی

دستورالعمل تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی