مطالب مرتبط:
فیلیپ جیرالدی منافع آمریکا، قربانی لابی قدرتمند یهود
رمزگشایی از نحوه نفوذ «قدرت یهود» در آمریکا/ یهودیان از چه شگرد هایی برای خاموشی منتقدان استفاده می کنند؟
شکایت جدید علیه رییس جمهور آمریکا؛ هتل ترامپ صلاحیت عرضه مشروبات الکلی را ندارد
چین به رغم تحریم های آمریکا روابط عادی را با ایران ادامه می دهد
محدودیت در تعاملات علمی ایران با کشورهای تابع آمریکا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 تیر 1397 ساعت 11:422018-06-22سياسي

منافع آمریکا، قربانی لابی قدرتمند یهود


لابی اسراییل یک زیر طبقه از لابی یهودی است که خود مورد حمایت چیزی قرار دارد که من آن را قدرت یهود می نامم؛ آمیزه ای از پول یهودی، کنترل بر رسانه ها و صنایع سرگرمی ساز، - اخیرا از من خواسته شد تا در کنفرانسی با عنوان شناخت یهودیت: بازسازی پارادایم قدرت سخنانی ایراد کنم که عنوان سخنرانی من چگونه قدرت یهودی روایت اسراییل را حفظ می کند بود.

هنگام کار روی سخنرانی ام مجبور شدم شاهد تطور دیدگاه های خودم هم در مورد فساد دولتی در آمریکا و هم توانایی لابی های داخلی قدرتمند برای ایجاد انحراف عامدانه از برداشت موجود از منافع ملی به نفع کشورهای خارجی، حتی زمانی که این فرایند لطمات سنگینی به آمریکا وارد می آورد، باشم.

سفر شخصی من نیم قرن پیش آغاز شد.

من به دنبال فارغ التحصیلی از کالج در سال 1968 و بعد از ثبت نام برای شرکت در جنگ ویتنام، جزیی از دولت امنیت ملی آمریکا شدم.

در آن زمان شدیدا طرفدار جنگ و خریدار این استدلال رسانه ها بودم که کمونیسم بین الملل تهدید بزرگی را متوجه جنوب شرق آسیا کرده است.

همچنین جنبش دانشجویی ضد جنگ به چشمم مقبولیتی نداشت، چون با بسیاری از سخنگویان آن آشنا بودم و می دانستم که انگیزه آنها دروهله اول میلی به پرهیز از ثبت نام در ارتش است و هیچ گونه برداشتی از اینکه خود جنگ غلط یا ناموجه است ندارند.

اطلاعات زیادی از جنگ های بین روم و کارتاژ داشتم، ولی درباره هندوچین پیشین فرانسه درک بسیار کمی داشتم و ظنین بودم کسانی که شعارهای هو-هو-هوشی مین را سر می دهند، احتمالا حتی کمتراز من آگاهی داشته باشند.

چون کمی روسی بلد بودم به مدت سه سال در یک واحد گردآوری اطلاعات نظامی در برلین غربی مشغول به کار شدم.

در آنجا من و 50 نفر یا بیشتر از به اصطلاح رفقایم مطلقا هیچ کاری جز مشروب نوشیدن و مهمانی گرفتن انجام نمی دادیم.

این مقدمه آشنایی من با نحوه عملکرد واقعی دولت بود، در صورتی که اصلا کارآیی نداشت و پول مزایای پس از جنگ مرا تامین می کرد تا به دانشگاه بروم و تحصیلاتم را ادامه دهم.

بعد از گرفتن دکترا انتقال به سیا برایم نسبتا ساده بود، با توجه به این واقعیت که مدرک من چنان مبهم و غامض بود که هیچ کس جز دولت مرا استخدام نمی کرد.

سفر از یک واحد ارتشی بدون فعالیت به سیا که گرفتار حال و هوای کوچک سازی گسترده پس از ویتنام بود، برایم کاری آموزشی بود.

درحالی که ارتش حتی به شکل تقلبی متکبر و خودخواه بود، سیا در خلق بحران و سپس عمل کردن در قامت مدافع منافع آمریکایی ـ گویی که او بوده که مشکلات مختلفی که خود به وجود آورده بوده حل کرده ـ کاملا توانا بود.

جنگ علیه کمونیسم اروپایی که من درگیر آن بودم، به عنوان تهدید بزرگ بعدی علیه شیوه زندگی آمریکایی بعد از گاف بزرگ ویتنام در بوق و کرنا شد و بی فایده منابع را می بلعید، چرا که نه فرانسه، نه اسپانیا و نه ایتالیا تا آن زمان به ورود به مدار سرخ نزدیک هم نشده بودند.

همینطور که از پله های نردبان سیا بالا می رفتم متوجه چیز دیگری شدم.

چیزی هم سنگ یک توطئه جهانی برای تبلیغ تهدیدات وجود داشت تا دولت بزرگ مبتنی بر امنیت ملی با بودجه های کلان سرجای خود باقی بماند.

درترکیه که بودم شروع کردم به یادداشت کردن گزارش های ارتباط اطلاعاتی قابل توجهی که از طرف اسراییلی ها و دیگران برای پیش بردن دستور کارهای خودشان می رسید.

این اطلاعات در ماهیت خود همواره خیالی بودند، اما خطری که وجود داشت این بود که با گزارش های معتبرتر موجود حتی با وجود اصطکاک بین آنها، ترکیب شوند.

مصرف کنندگان این گزارش ها در دولت آمریکا، به ناگزیر جذب کننده دیدگاهی مردد بودند که عرب ها و ایرانی ها تبلیغ می کردند و به طور اساسی غیرقابل اعتماد بودند و با شوروی ها در یک بستر قرار داشتند.

گزارش های منفی قابل توجهی درباره صدام حسین نیز از طرف اسراییل می رسید و از حمایت او از فلسطینی ها انگیزه می گرفت.

برخی از این گزارش ها درنهایت در ارزیابی های پل ولفویتز- دوگ فیت از اطلاعاتی که از قلم انداخته شد و نهایتا بهانه های لازم را برای جنگ فاجعه بار عراق فراهم کردند، به سطح آمدند.

من بعدها دریافتم که هم فیت و هم ولفویتز یک در چرخان واقعی با مقامات اطلاعاتی و دیپلمات های اسراییلی دارند که از طریق آن دفاتر پنتاگون را به سمت آن جنگ هدایت می کردند.

لازم نبود زیاد نقطه ها را به هم وصل کنم تا متوجه شوم که اسراییل از یک دوست و متحد فراتر می رود و کاتالیزور اصلی بسیاری از گام های اشتباهی بوده که ایالات متحده در خاورمیانه برداشته است.

سیاست های آمریکا در این منطقه تعمدا حول دغدغه های یهودیان آمریکایی در پنتاگون و کاخ سفید شکل می گرفت که قطعا می دانستند آنها چه می کنند.

هیچ کس را نباید سرزنش کرد که اسراییلی ها درجهت منافع ملی خودشان عمل می کنند، اما تک تک آمریکاییان وفادار باید لیبیز، فیت و ولفویتز را به خاطر تمایلشان به مقدم دانستن منافع اسراییل بر منافع کشور خودشان سرزنش کنند.

بعد از ترک دولت که بخشی از آن به دلیل مخالفتم با جنگ عراق بود، این تمایل به قرار دادن ایالات متحده در معرض خطر در نتیجه خدمت کردن به منافع یک کشور بیگانه، کم کم مرا ناراحت کرد و دریافتم که هیچ کشوری وجود ندارد که بهتر و مستمرتر از اسراییل بتواند دولت آمریکا را مورد دستکاری قرار دهد.

من در نهایت با کسانی به همکاری پرداختم که که علیه لابی اسراییل کار می کردند، هر چند که تا قبل از انتشار کتاب تعیین کننده استفن والت و جان مرشایمر لابی اسراییل و سیاست خارجی آمریکا در سال 2006 عمدتا از این کارها با این اصطلاحات یاد نمی شد.

انسان لازم نیست یک نابغه باشد تا بفهمد که آمریکا عمیقا در یک رشته از جنگ های ظاهرا بی پایانی گرفتار شده که آن را در مقابل کشورهای عمدتا مسلمان قرار می دهد، با اینکه واشنگتن هیچ منافع حیاتی در مکان هایی نظیر سوریه، لیبی و عراق ندارد که به مخاطره افتاده باشد.

چه کسی این روند ها را به پیش می برد و از آنها منتفع می شود؟ اسراییل به وضوح قصد دارد طرف ذینفع یک تلاش هماهنگ شده باشد که از جمع بیش از 600 سازمان یهودی در آمریکا تشکیل شده که دست کم بخشی از برنامه های آنها را تبلیغ و حفاظت از اسراییل شکل می دهد.

کنایه آمیز آنکه سازمان هایی که منافع خارجی دولت را تبلیغ می کنند، قرار است علی الظاهر تحت قانون ثبت سازمان های خارجی مصوب سال 1938 ثبت نام شوند، اما حتی یک سازمان طرفدار اسراییلی تاکنون این کار را نکرده یا حتی به طور جدی از این نظر به چالش کشیده نشده، و این یکی از مشخصه های قدرت آنها در برخورد با دولت فدرال محسوب می شود.

کسانی که سکان هدایت روند تبلیغ اسراییل را در دست دارند، چیزی هستند که تحت عنوان لابی اسراییل توصیف می شوند و من ترجیح می دهم آنها را یک زیر طبقه از لابی یهودی بنامم که خود مورد حمایت چیزی قرار دارد که من آن را قدرت یهود می نامم؛ آمیزه ای از پول یهودی، کنترل بر جنبه های کلیدی رسانه ها و صنایع سرگرمی ساز بعلاوه دسترسی آسان به سیاستمداران فاسد و آرزومند اعطای کمک های مالی رسانه ای و انتخاباتی.

این نفوذ و کنترل بر گفتمان عمومی، به خلق چیزی انجامیده که من از آن تحت عنوان روایت اسراییل رسمی یاد می کنم.

در قالب این روایت، اسراییل که مدعی قربانی بودن همیشگی است، به طور واکنشی به عنوان تنها دمکراسی در خاورمیانه و نزدیک ترین متحد و دوست واشنگتن از آن یاد می شود، تاکیداتی که به کلی نادرست هستند اما به شکلی تهاجمی و موفقیت آمیز برای شکل دهی نحوه دیدگاه آمریکایی ها از کشمکش اعراب - اسراییل تبلیغ شده است.

فلسطینی هایی که دربرابر اشغال اسراییلی مقاومت می کنند، هم در آمریکا و هم اسراییل، بدون استثنا به عنوان تروریست ها توصیف می شوند.

قدرت یهود چیز مضحکی است.

اگر رسانه های یهودی یا مطبوعات اسراییلی از جمله فوروراد، آژانس تلگرافی یهود، ها آرتص و جروزالم پست را بخوانید، در می یابید که اشارات مکرری به آن وجود دارد و تقریبا همیشه به کلی قابل ستایش است.

پروفسور آلن درشویتز از هاروارد و یکی از خوراک دهندگان این سیاست، اخیرا لاف زده که: یهودیان نباید به خاطر اینکه چنین ثروتمندند، بر رسانه ها کنترل دارند یا بر مباحث عمومی اثرگذاری دارند پوزش خواهی کنند.

آنها این چیزها را به دست آورده اند.

هرگز برای استفاده از توانشان عذرخواهی نمی کنند.

برای یهودیان بسیار چون درشویتز، قدرت یهود چیزی است که باید به آن افتخار کرد، ولی آنها همچنین معتقدند که غیریهودیان نباید متوجه آن شوند یا آن را بررسی کنند.

انتقادات ملایم از رفتار جمعی یهودیان چیزی است که باید همچنان ممنوع باشد، درست همانطور که قبل از والت و میرشیمر عمدتا سخن گفتن از لابی اسراییلی تابو بود.

طرفداران اسراییل مرتبا در افترا زدن و بدگویی کردن از افرادی - از جمله خود من شرکت دارند - که به تابوهایی چون یهودستیزی یا منکران هولوکاست اعتنایی ندارند؛ برچسب هایی که هر جا که لازم است، عامدانه به عنوان سلاح هایی برای خاتمه دادن به بحث و گفتگو و ساکت کردن منتقدان به کار می روند.

پس چرا من معتقدم که ما باید شروع به گفتگو درباره قدرت یهود کنیم که با تعبیر لابی اسراییل مخالفت دارد؟ به این دلیل که جنگ های جاری در خاورمیانه که چنین لطمات سنگینی بر ایالات متحده وارد آورده، دست کم به شکلی برای تامین منافع اسراییل بوده اند و عمدتا یهودیان ثروتمند و قدرتمند آن را به پیش برده اند.

اگر آمریکا با ایران وارد جنگ شود، همانطور که هر چه می گذرد احتمال آن بیشتر می شود، همه چیز به اسراییل مربوط می شود و چنین جنگی از طرف سرویس های سیاسی و مالی محور واشنگتن- وال استریت ترتیب داده می شود، مبادا اشتباه کنید.

از نظر من اسراییل معضل سیاست خارجی شماره یک آمریکا محسوب می شود و قادر و مشتاق به آغاز کردن جنگ های بالقوه فاجعه بار با کشورهایی است که چهره ترسناکی از آنها را به نمایش گذاشته، اما این کشورها هیچ تهدیدی برای ایالات متحده به شمار نمی آیند.

و کسانی که این دستکاری ها را انجام می دهند الیگارش های یهودی از هر دو حزب هستند، با جیب های گل و گشاد که از سازمان ها، اندیشکده ها و رسانه های پرشمار طرفدار اسراییل حمایت می کنند که برای فاسد کردن روندهای سیاسی آمریکا کارهای زیادی انجام داده اند.

حییم سابان تولیدکننده هالیوودی یکی از طرفداران اصلی حزب دمکرات گفته است که برای او فقط و فقط یک مسئله مطرح است و آن مسئله اسراییل است.

کمک کننده مالی اصلی جناح محافظه کار و فعال کازینویی شلدون آدلسون که در جنگ جهانی دوم در ارتش آمریکا خدمت کرده، گفته است که او از این خدمت خود پشیمان است و ترجیح می داد که در نیروهای دفاعی اسراییل خدمت می کرد.

آنها در کنار دیگران از جمله مدیر مالی پل سینگر و برنارد مارکوس از هوم دیپات یهودیانی هستند که به نفع دولت خودخوانده یهود کار می کنند، در حالی که نومحافظه کارانی که به شدت حافظان اسراییل هستند نیز تقریبا همگی یهودی اند.

اصرار بر این واقعیت که آنها یهودیانی هستند که برای یک دولت یهودی کار می کنند، می تواند امری نامربوط باشد، چرا که آنها کاری را که برای آمریکا خوب است نیز انجام می دهند.

همانطور که مسیحی- صهیونیست های کمربند انجیلی حامی اسراییل مکررا گفته اند، آنها قطعا پر شمار هستند، اما همچون یهودیان به قدرت واقعی درآمریکا دسترسی ندارند.

بعلاوه قدرت یهود چیزی است که آمریکا را به سمت یک مزبله اخلاقی هم سوق داده است.

تک تیراندازان اسراییلی تعداد زیادی از تظاهرات کنندگان غیرمسلح غزه ای را از پای درآوردند و به سختی کسی در واشنگتن چیزی در این باره گفته است.

سفیر آمریکا در اسراییل که یک وکیل یهودی ارتدوکس به نام دیوید فریدمن است و پیوندهای چندگانه ای با یهودی نشین های غیرقانونی اسراییل دارد، از سمت خود برای دفاع از اسراییل استفاده می کند و منافع آمریکا را نادیده می گیرد.

هفته گذشته او کنفرانسی مطبوعاتی برگزار کرد که در آن به خبرنگارانی که از سلاخی غزه ای ها به دست اسراییل انتقاد داشتند گفت که دهانشان را ببندند.

وقتی یک پرستار فلسطینی جوان هنگام مداوای یک مرد زخمی تعمدا هدف قرار گرفت و کشته شده، این خبر بازتاب چندانی در رسانه های آمریکایی نداشت.

نوجوانان عربی که از دست سربازان اسراییلی می گریزند تا دور شوند، از پشت مورد اصابت گلوله آنها قرار می گیرند، در حالی که یک زن جوان به خاطر سیلی زدن به یک سرباز اسراییلی که پسرعمویش را مورد شلیک گلوله قرار داده و به خانه خود آن زن یورش آورده، به زندان محکوم شده است.

یهودی نشینان اسراییل تا بن دندان مسلح عنان گسیخته ترکتازی می کنند، اعراب را مورد ضرب و شتم قرار می دهند و می کشند و زندگی شان را از بین می برند.

این چیزی است که برای اسراییل و بنیامین نتانیاهو نخست وزیرش موضوعیت دارد و دقیقا همان نوع کشوری است که آمریکا نباید بخواهد به آن تبدیل شود، ولی متاسفانه نقش واشنگتن به عنوان سگ دست آموز و فرمانبردار اسراییل، در حال سوق دادن کشور روزگاری بزرگ ما به سمت مسیری نادرست است.

تمام این ها با قدرت یهود صورت گرفته و زمان آن است که چشم به روی این واقعیت بگشاییم و صادقانه به آن بپردازیم.

نویسنده: فیلیپ جیرالدی[1] Philip Giraldiمدیر شورای منافع ملی و از مدیران سابق سیا
کلید واژه ها: آمریکا - دولت - قدرتمند - سخنرانی - اسراییل - اطلاعات - ثبت نام - اطلاعات نظامی - جنبش دانشجویی - جنوب شرق آسیا - ویتنام - ارتش - برداشت - رسانه - دانشجویی - آشنا - آمریکایی - بازسازی - استخدام - اروپایی - دانشگاه - فرانسه - قربانی - واقعیت - انگیزه - مشکلات - انتقال - سرگرمی - صورتی - امنیت

آخرین اخبار سرویس:
استقبال مردم از خادمان رضوی نشان از ولایمتداری است

11 نفر در درگیری تروریستی مرزهای مریوان به شهادت رسیدند

وسایل توزین سنگین درالبرزمورد آزمون قرار گرفت

صبح کارون: کارنامه یکساله شورای شهر

سید حسن خمینی: جامعه ایران از گردنه ها عبور خواهد کرد

زن انگلیسی با حالتی عجیب در جشن انقلاب تابستانی+عکس

تمیزی بیرجند افسانه یا واقعیت؟

رودانی ها از خادمان حرم رضوی استقبال کردند

چرا باید تا ابد با آمریکا قهر بود؟

سفر مقتدی صدر به لبنان

چهار سلاح قدرتمند چین در مقابله با جنگ تجاری آمریکا

حال و هوای این روزهای شکارچی تانک های دشمن

وزارت خارجه ادعای وجود دهها سفیر بازنشسته را رد کرد

رد نقل قول های منتسب به معاون ظریف

اختتامیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی

خدمت کریمانه سیره ائمه اطهار(ع) است

انصارالله به رییس جمهور چین پیام فرستاد

پاسخ وزارت امور خارجه به ادعای وجود ده ها سفیر بازنشسته

حسام الدین سراج: خوشحالیم که سد مقاومت در برابر موسیقی در مشهد شکست

خبر 20 شنبه 30 تیر 1396

در سازمان خصوصی سازی فساد نیست

رای بحث انگیز جنتی و توضیحات مجید انصاری

فال روزانه یکشنبه 31 تیر 1397

پافشاری کمیسیون شوراها و نمایندگان مجلس حق را به حق دار رساند

تصمیم امروز مجمع مانع تفسیر قانون و محدودیت حقوق شهروندی اقلیت ها می شود

مصوبه مجمع تشخیص مصلحت درباره اقلیت های دینی حاکی از درک شرایط کشور است

موضوع ‎سپنتا نیکنام ختم به خیر شد اما هزینه های فراوانی را ایجاد کرد

120 محیط بان شهید مشمول خدمات بنیاد شهید شدند

واکنش ها به رای مجمع درباره سپنتا نیکنام/ حمله تروریست ها به پاسگاه مرزی نیروی زمینی سپاه/ برگزاری دهمین جلسه دادگاه موسسه ثامن الحجج/ شکایت مهران مدیری از روزنامه شرق/ توصیه رهبری به دیپلمات های کشورمان

بایدها ونبایدهای سیاست خارجه از نگاه رهبرمعظم انقلاب

بایدها و نبایدهای سیاست خارجه از نگاه رهبر معظم انقلاب

سهل انگاری دلیل بیش از 80 درصد پرونده های تخلف اداری

استاندار: مردم کردستان به عقب باز نخواهند گشت

تشریح جزییات درگیری تروریستی مرزهای مریوان این حادثه 11 شهید داشت

برداشت از ذخائر معادن، نظارت شود

2روایت ازمصوبه حضور اقلیت ها درشوراها/عارف:مجمع بن بست شکنی کرد/صدر:بسیاری ازتوطئه های ترامپ خنثی شد

گزارش تصویری / زهیر صیدانلو تجدید میثاق ظریف و سفرای ایرانی با آرمان‎های امام راحل

حجت الاسلام رییسی: خدمت کریمانه سیره ائمه اطهار(ع) است

تکلیف 50 قرارداد بعد از برجام مشخص شود

وزارت خارجه: تنها 3 سفیر بازنشسته مشغول کار اند

رییس شورای عالی سیاسی یمن نامه ای برای مکرون ارسال کرد

استقبال پنتاگون از دعوت پوتین به واشنگتن

حمله به پاسگاه زمینی سپاه؛ شهادت 10 رزمنده

دوره «اختبار و تثبیت» طلاب جدید قزوین اول مرداد آغاز می شود

اختتامیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی

بانوان البرز در عرصه های مختلف حضور قوی و چشمگیر دارند

تجدید میثاق کارکنان وزارت امور خارجه با آرمان های امام (ره)

استاندار: مردم کردستان به عقب باز نخواهند گشت

30 پرونده رفع تصرف اراضی در سبزوار تشکیل شد

آزمایشگاه آبفای کهگیلویه و بویراحمد به دستگاه پیشرفته مجهز شد

دولت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات اقتصادی بکار گرفته است

ظریف: اروپا برای حفظ برجام اقدام عملی انجام دهد

مردم ابرکوه 21خشت طلا به ستاد عتبات اهدا کردند

حمایت از تولید داخلی عمل به منویات رهبری است

اعلام اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی خلاف امنیت ملی است

70 پروژه داوطلبی توسط هلال احمر اصفهان اجرا شد

پیکر آیت الله مرتضی تهرانی در مشهد تشییع شد

جرییات 3 میلیارد پول واریزی ثامن الحجج به حساب مجری معروف/چتر حمایت صدا و سیما برای احسان علیخانی/

دیدار وزیر امور خارجه، سفیران و مسئولان نمایندگی های ایران در خارج از کشور با مقام معظم رهبری

وزارت خارجه ادعای وجود دهها سفیر بازنشسته را رد کرد

گرگرفتگی و درمان آن

وزارت خارجه: تنها سه سفیر بازنشسته را به کار گرفته ایم

به زودی  تلگرام در ایران فراموش می شود

کسب 7 عنوان برای دوومیدانی کاران ایران/یک رکورد ملی شکسته شد

سرمایه گذاران دریاچه نمک حمایت می شوند

وزارت خارجه ادعای وجود دهها سفیر بازنشسته را رد کرد

واکنش سینا حجازی به خبر دستگیری خواننده پاپ جنجالی + عکس

نگذاریم ‎خشونت و ‎ترور جای ‎صلح و ‎گفت وگو را در این سرزمین بگیرد/ مناطق مرزی ایران را دریابیم

تاکید ابتکار بر پیگیری های جدی برای تسریع در روند درمانی دختران شین آبادی

لحظه ی حضور سپنتا نیکنام در شورای شهر

نمی توان دین مردم را با زور تغییر داد/ دشمنان می خواهند اسلام را به عنوان دین خشونت، تحجر و اجبار معرفی کنند

دیدار خادمان حرم رضوی با خانواده های شهدای آبیک+ عکس

سراج: خوشحالیم که سد مقاومت در برابر موسیقی در مشهد شکست

به زودی تلگرام در ایران به بوته فراموشی سپرده خواهد شد

وقتی که شیخ کافی به کاباره رفت!

مدیر حوزه تهران درگذشت فقیه انقلابی را تسلیت گفت

وزارت خارجه ادعای وجود دهها سفیر بازنشسته را رد کرد

هیچ یک از معاونان ظریف در سفر ولایتی به مسکو حضور نداشتند

تجدید میثاق ظریف و روسای نمایندگی های ایران در جهان با آرمان های امام خمینی (ره)

بازی Middle-earth: Shadow of War را به صورت رایگان تجربه کنید

فعالیت 29 میلیون ایرانی در 7 پیام رسان داخلی

لباس اقوام ایرانی باید به جهان معرفی شود

تشییع پیکر آیت الله مرتضی تهرانی در مشهد

درخواست ربیعی درباره تحقیق از صندوق بازنشستگی

دستگاه های دولتی برای حفظ باغستان سنتی قزوین به میدان بیایند

از آماده باش پلیس فرودگاه برای سفر حجاج تا دهه هفتاد و هشتادی هایی که مضیقه ازدواج ندارند

آمار اسیدپاشی در انگلستان 8 برابر ایران

رحلت آیت الله مرتضی تهرانی

تعقیب قضایی عاملان شهادت 11 رزمنده سپاه

جایگزینی جریان دیجیتال به جای سیستم سنتی کتابخوانی ظلم به علم است

خدا را شکر که سد موسیقی در مشهد شکسته شد

واکنش وزارت امور خارجه به ادعای برکناری 75 سفیر

مردم پشتوانه محکم برای شورا هستند/ ساختار شهرداری نیاز به اصلاح جدی دارد

سرمایه گذاران دریاچه نمک حمایت می شوند

وزارت خارجه ادعای وجود دهها سفیر بازنشسته را رد کرد

تشییع پیکر شهدای عملیات تروریستی شهرستان مریوان

وزارت خارجه ادعای وجود دهها سفیر بازنشسته را رد کرد

مراسم ذکر سالیانه فرقه تیجانیه در سنگال برگزار شد

توضیح بطحایی درباره حجاب برخی دختران در المپیاد

معاون روحانی: اقلام اساسی با تمام توان دولت تامین خواهد شد / متأسفم اگر پرونده اسیدپاشی مختومه شده باشد

منافع آمریکا، قربانی لابی قدرتمند یهود

منافع آمریکا، قربانی لابی قدرتمند یهود