مطالب مرتبط:
40 طرح بازآفرینی شهری در همدان در دست اجرا است
وعدۀ ابتکار برای تداوم حضور زنان و خانواده ها در ورزشگاه آزادی+ تصاویر
حکم دادگاه ترکیه به تداوم بازداشت رییس محلی سازمان عفو بین الملل
تداوم وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان
عکس ؛ دست ستاره ی سرخپوشان از توپ طلا دور شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 تیر 1397 ساعت 11:352018-06-22اقتصادي

تداوم کاسبی کارتن به دست ها در همدان


شناسایی 585 خانه مسافر و صدور مجوز تنها برای 45 مورد از این مراکز در همدان خود گویای این واقعیت است که ساماندهی کارتن به دست ها شعاری است که تا جامه عمل پوشاندن به آن راه بسیار است.

- شعار سال: "کافی است در مسیرهای ورودی به شهر همدان دقایقی را با خودروی پلاک شهرهای دیگر تردد کنید تا در کسری از ثانیه با هجوم افرادی به خودروی شخصیتان وحشت زده شوید.

ورودی همدان از سمت ملایر به تازگی و ورودی همدان از سمت تهران طی سال های اخیر به عنوان دو مسیر پرتردد فصل گردش در شهر گردشگر پذیر همدان این روزها به تصاحب افرادی درآمده که با کارتن های کوچک و بزرگ و نگارش مطالبی روی آن؛ خود را راهنمایان مسافران معرفی می کنند! این افراد همان کسانی هستند که روزبه روز بر شمار آن ها افزوده می شود تا جایی که رفته رفته قسمت اعظمی از بلوارهای ورودی منتهی به شهر همدان را با حضورشان اشغال می کنند تا به اعتقاد خود هم مکانی را برای آسایش گردشگران در اختیار آن ها قرار دهند و هم کسب درآمدی داشته باشند.

اما آنچه نگارنده را به پرداختن این موضوع تشویق کرد اینکه روزبه روز بر تعداد افراد کارتن به دست آن هم در آستانه برگزاری رویدادهای بین المللی همدان 2018 افزوده می شود.

کارتن به دست ها حضور خود را از ضرورت های شهر گردشگر پذیر همدان می دانند یکی دو سال پیش این افراد را فقط در اطراف میدان باباطاهر همدان مشاهده می کردیم اما اکنون در میدان فرودگاه همدان و حتی میدان باغ بهشت همدان نیز اُتراق کرده اند و وقتی به گفتگو با آن ها می پرداختیم حضور خود را از ضرورت های شهر گردشگر پذیر همدان می دانستند.

همین ها سبب شد تا یک روز ظهر وقتی از سمت جاده ملایر وارد همدان می شدم دقایقی را در اطراف میدان ورودی شهر همدان توقف کنم و به سراغ آن ها بروم.

جواد که جوانی 17 ساله بود و کارتنی به ابعاد نیم متر در یک متر را در کنار خودروی 206 خود قرار داده بود بابیان اینکه چند ماهی است به تشویق پسرخاله ام وارد این کارشده ام، گفت: هیچ گاه فکر نمی کردم بتوانم درآمدی از این بخش کسب کنم.

وی که از من خواست نام کامل او را در یادداشت هایم قید نکنم ادامه داد: تمام این افرادی که می بینی و در گرمای شدید ظهر این گونه سرپا ایستاده اند تا شاید مسافری به تور آن ها بخورد خرج خانه و زندگی می دهند و وقتی شغلی برای آن ها مهیا نباشد برای کسب درآمد به هر کاری روی می آورند.

هیچ گاه فکر نمی کردم مسافران شهر و استان همدان به روستاها نیز علاقه داشته باشند و برای اسکان شبانه در روستا پول هزینه کنند وی بابیان اینکه من خودم اهل یکی از روستاهای همدان هستم و فقط چند ماه است که وارد این شغل شده ام، گفت: هیچ گاه فکر نمی کردم مسافران شهر و استان همدان به روستاها نیز علاقه داشته باشند و برای اسکان شبانه در روستا پول هزینه کنند.

وی بابیان اینکه طی این چند ماه شاید حدود شش یا هفت مسافر به تور من خورده است اما همان هم برای خرج ماهانه من کافی بوده چراکه من مجرد هستم، گفت: خانواده من در روستا زندگی می کنند و دو واحد مسکونی در روستا داریم که یکی از آن ها را برای کرایه دادن به مسافران همدان مرتب کرده ایم.

وی در توضیح اینکه چه امکاناتی برای مسافران مهیا کرده اید، گفت: مثل همه خانه مسافرها امکانات اولیه مهیا است و هر مرتبه که مسافری درخواست امکاناتی داشته باشد سعی در برآورده کردن آن داریم.

یکی دیگر از افراد کارتن به دست نیز که متوجه حضور من شده بود بااینکه فاصله بسیاری با محل ایستادن ما داشت قدم زنان به سمت ما آمد و وارد گفتگوی دونفره ام با جواد شد.

وی با خطاب قرار دادن من و بیان اینکه خانم تو را خدا نان ما را آجر نکن ادامه داد: هرچند وقت یک بار عده ای به یک باره سراغ ما می آیند و حتماً مطالب شما باعث این اتفاق می شود.

چه اشکالی دارد ما هم از حضور گردشگران در استان همدان بهره ببریم رسول بابیان اینکه چه اشکالی دارد ما هم از حضور گردشگران در استان همدان بهره ببریم، عنوان کرد: هزینه هتل در همدان بسیار است و تمایل مسافران به استفاده از خانه مسافرها هم کم نیست.

وی با تأکید بر اینکه باور کنید ما هم حداقل امکانات را برای مسافران مهیا می کنیم و مایه آبروی شهر و استانمان نمی شویم، گفت: من حدود چهار سال است در این شغل هستم و تاکنون هیچ گونه نارضایتی از خدماتی که به مسافران ارائه می شود صورت نگرفته است.

وی با تأکید بر اینکه مگر انتظار مسافر از کرایه کردن یک مکان چیزی جز استفاده از آن در ایام شب و هنگام خواب است، گفت: اکثر مسافران همدانی تمام ایام روز را در شهر همدان سپری می کنند و فقط مکانی برای استراحت شبانه می خواهند.

برخی مسافران چادر زدن در پارک ها را به خانه مسافر ترجیح می دهند رسول بابیان اینکه البته در تابستان کار ما نیز تا حدی کساد می شود چراکه برخی مسافران چادر زدن در پارک ها را به خانه مسافر ترجیح می دهند، گفت: مسافر برای ما مانند مهمان عزیز است حال آنکه مسافران کرایه هم به ما پرداخت می کنند پس اینکه گفته شود خانه مسافرها امکانات مناسبی برای حضور گردشگران ندارند صحیح نیست بلکه این صحبتی است که هتل داران آن را بر زبان مسئولان انداخته اند.

در مسیری که برای تهیه گزارش انتخاب کرده بودم حداقل 23 نفر کارتن به دست حضور داشتند که حرف های اکثر آن ها یک مضمون داشت و آن اینکه در رسیدگی به مسافران و ارائه امکانات مناسب کوتاهی نمی شود ولی هر بار سؤال پرسیدم چقدر برای کرایه هر شب دریافت می کنید جوابی نشنیدم.

اما این تنها یک طرف قضیه است چراکه ورودی هر شهر به عنوان ویترین هر شهر باید تصویری زیبا برای مسافران ثبت کند نه اینکه هنوز مسافر وارد شهر نشده با هجومی از افراد که سعی در جذب مسافر دارند چهره ای نامناسب ترسیم شود.

هرسال بارها و بارها جلساتی برای ساماندهی کارتن به دست ها برگزار می شود که متأسفانه آنچه مشهود است اینکه تاکنون در ساماندهی این موضوع موفقیتی حاصل نشده است.

سازمان میراث فرهنگی به عنوان دستگاه متولی گردشگری از دو سال قبل خانه مسافرها را به تأسیسات رسمی گردشگری اضافه کرد در همین خصوص معاون گردشگری میراث فرهنگی استان همدان در خصوص مشکل خانه مسافرها در همدان بابیان اینکه این مسئله به مشکل بزرگ ملی تبدیل شده است، گفت: سازمان میراث فرهنگی به عنوان دستگاه متولی گردشگری از دو سال قبل خانه مسافرها را به تأسیسات رسمی گردشگری اضافه کرد.

علی خاکسار بابیان اینکه برای ساماندهی خانه مسافرها دستورالعملی تدوین شد، گفت: به مجری استانی ساماندهی خانه مسافرها در استان همدان مجوز داده شده است.

وی بابیان اینکه کار در حال انجام است اما متأسفانه افراد بسیار زیادی همچنان به صورت غیرمجاز در حال فعالیت هستند، گفت: این یک معضل است و تمام مسئولان استان از استانداری گرفته تا دستگاه قضایی و دادستان در جریان موضوع بوده و پیگیر امر هستند تا وضعیت ساماندهی شود.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان همدان بابیان اینکه آخرین جلسه پیرامون ساماندهی این وضعیت یک ماه پیش در شورای شهر برگزار شد، گفت: طرحی ارائه شده و سعی بر این است به صورت جدی این قضیه مدیریت شود.

شناسایی 585 واحد خانه مسافر طی بررسی میدانی در استان همدان وی بابیان اینکه با متخلفان برخورد خواهد شد، از شناسایی 585 واحد خانه مسافر طی بررسی میدانی در استان همدان خبر داد و اضافه کرد: تاکنون به 470 شخص که اداره کننده این خانه مسافرها در استان همدان هستند اخطار داده شده است.

خاکسار بابیان اینکه در پی این اخطار 40 واحد پلمب شده است، گفت: برای 110 مورد پرونده تشکیل و افراد به اماکن معرفی شدند که در پی آن اماکن برای 45 خانه مسافر صدور مجوز فعالیت را بلامانع اعلام کرد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان همدان بابیان اینکه از مجموع 585 واحد شناسایی خانه مسافر در استان همدان تنها 45 خانه مسافر از سوی میراث فرهنگی همدان مجوز فعالیت دارند و مابقی فعالیتی غیرقانونی دارند، ابراز امیدواری کرد: این معضل به زودی رفع شود.

اما شورای شهر همدان نیز به عنوان یکی از متولیان ساماندهی این وضعیت باید سریع تر دست به کار شود تا شاید چهره نامناسبی که از شهر برای مسافران ترسیم می شود تغییر کند.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان در همین خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه متأسفانه عزم جدی برای ساماندهی خانه مسافرها در همدان وجود ندارد، گفت: در دوره چهارم شورای شهر جلساتی برای ساماندهی این معضل تشکیل و از دستگاه های مرتبط دعوت شد اما فقط هماهنگی های اولیه انجام شد.

کارتن به دست ها مستقل عمل می کنند کامران گردان بابیان اینکه برای رفع این مشکل ابتدا باید خانه مسافرها جمع آوری و سپس ساماندهی شود، گفت: بر اساس آنچه به دست آمده کارتن به دست ها مستقل عمل می کنند و به قوانین بی توجه هستند.

وی بابیان اینکه در ابتدا باید میراث فرهنگی دستورالعمل ساده تری ارائه دهد، گفت: اماکن و نیروی انتظامی باید وارد کار شوند تا از حضور کارتن به دست ها در ورودی های شهر همدان جلوگیری شود.

جامعه هتل داران هنوز نتوانسته درزمینهٔ استقرار کانکس راهنمای مسافران در ورودی های شهر اقدامی انجام دهد رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان بابیان اینکه جامعه هتل داران هنوز نتوانسته درزمینهٔ استقرار کانکس راهنمای مسافران در ورودی های شهر اقدامی انجام دهد، گفت: اگر خانه مسافرها در نقاط مختلف شهر همدان شناسایی و ساماندهی شوند معضل به راحتی حل خواهد شد اما سایر دستگاه ها همکاری نمی کنند و کار به تنهایی از عهده شهرداری برنمی آید.

گردان بابیان اینکه وقتی یک راننده تاکسی 100 تومان بیشتر از مسافر دریافت می کند موضوع به تعزیرات ارجاع می شود، گفت: این در حالی است که خانه مسافرها رهاشده اند و تعزیرات وارد عمل نمی شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان بابیان اینکه باید مسئولان و فرمانداری ها پای کار بیایند، گفت: شهرداری و شورای شهر همدان آماده همکاری در این زمینه هستند.

وی خواستار تشکیل جلسه ای مشترک شد و بابیان اینکه باید وظایف مشخص شود، گفت: در این صورت اگر سازمان یا مسئولی وظیفه خود را انجام ندهد باید پاسخگو باشد.

گردان تأکید کرد: این اقدام سبب ساماندهی وضعیت خانه مسافرها و تبع آن رونق گردشگری در همدان خواهد شد.

اهرم قانونی برای برخورد با خانه مسافرها وجود ندارد رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان نیز بابیان اینکه اهرم قانونی برای برخورد با خانه مسافرها وجود ندارد، گفت: این موضوع نباید موجب عدم پیگیری مشکل شود.

رضوان سلماسی بابیان اینکه باید راهکارهایی ارائه و با کمک ارگان های وابسته موضوع ساماندهی خانه مسافرها را در دستور کار قرارداد، گفت: در ساماندهی این موضوع متولی اصلی شهرداری نیست اما متأسفانه همه نگاه ها به سمت شهرداری است.

وی با تأکید بر راه اندازی کانکس راهنمایی مسافران و ارائه اطلاعات موردنیاز گردشگران در این مراکز عنوان کرد: ساماندهی خانه مسافرها امنیت حضور مسافران در شهر را افزایش می دهد.

ظرفیت واقعی خانه مسافرها و هتل ها در همدان مشخص شود رییس کمیسیون حقوقی شورای شهر همدان نیز در این خصوص بابیان اینکه باید ظرفیت واقعی خانه مسافرها و هتل ها در همدان مشخص باشد، گفت: این معضل باید توسط بخش خصوصی و زیر نظر دستگاه های متولی ازجمله میراث فرهنگی و شهرداری ساماندهی شود.

سید مسعود عسگریان بابیان اینکه بخش خصوصی باید برای ساماندهی خانه مسافرها به شورای شهر همدان برنامه ارائه دهد، گفت: بهتر است کانکس های راهنمای گردشگران به صورت آزمایشی در ورودی شهر همدان برای مسافر گیری مستقر شود.

اگر هم اکنون به فکر ساماندهی خانه مسافرها نباشیم روزبه روز بر تعداد واحدهای غیرمجاز افزوده می شود وی بابیان اینکه اگر هم اکنون به فکر ساماندهی خانه مسافرها نباشیم روزبه روز بر تعداد واحدهای غیرمجاز افزوده می شود، گفت: برای جمع آوری افراد غیرمجاز باید ظرفیت مجاز برای مسافران تعریف شود.

عسگریان بابیان اینکه باید دستگاه های متولی باهم هماهنگ باشند، گفت: دستگاه های متولی باید پای کار بیایند اما شورای شهر همدان از ورود بخش خصوصی در راستای ساماندهی این معضل حمایت می کند.

وی با تأکید بر فعالیت بخش خصوصی برای توسعه خانه های بوم گردی در همدان عنوان کرد: شهر همدان ظرفیت راه اندازی حداقل 10 خانه بوم گردی را دارد.

رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز بر ساماندهی خانه مسافرهای غیرمجاز سطح شهر تأکید کرد و افزود : با توجه به اینکه مسافران از اقشار مختلف جامعه هستند و بعضی از آن ها بضاعت مالی خوبی برای اسکان در هتل ها را ندارند بنابراین احداث کمپ های اقامتی ارزان قیمت و ساماندهی خانه مسافرهای سطح شهر امری ضروری است.

مریم روان بخش بابیان اینکه برای توریست پذیری شهر باید تمامی جوانب ازجمله امکانات رفاهی و اسکان مناسب را در نظر گرفت، اظهار کرد: فعالیت کارتن به دستان برای اسکان مسافران در سطح شهر در کنار معایبش نسبتاً مزایایی نیز برای شهر به دنبال دارد اما باید این فعالیت ساماندهی شده و بر اساس اصول و چارچوب مشخصی باشد، چراکه این امر به آبروی شهر و استان مربوط است.

وی با تأکید بر اینکه مسافران و گردشگران باید در اماکن امن از همه لحاظ اسکان یابند، افزود: در ساماندهی خانه مسافرها باید تمامی جوانب ازجمله ایمنی منازل، مکان و فضای فیزیکی و روحی منطقه مدنظر باشد چراکه این موارد در جذب دیگر گردشگران بسیار تأثیرگذار است.

وی گفت: ساماندهی خانه مسافرها رشد و رونق صنعت گردشگری و اقتصادی را به دنبال دارد و باید برای جذب مسافر و گردشگر زیرساخت های لازم فراهم شود رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با اشاره به معضل فعالیت سوییت منزل های غیرمجاز در شهر اظهار کرد: ساماندهی این منازل در شهرهای شمالی صورت گرفته اما در همدان به دلایلی برنامه ای برای آن تدوین نشده است.

روان بخش بابیان اینکه ساماندهی خانه مسافرها از مطالبات شهروندان است، افزود: این ساماندهی از حساسیت بالایی برخوردار است و براین اساس باید تمامی ارگانهای ذی ربط با برنامه منسجم و منظمی وارد شوند.

آنچه مسلم است هنوز هم برای ساماندهی این وضعیت دیر نشده و تعطیلات تابستانی در پیش است و مدیران می توانند برای جبران مافات تلاش مضاعف کرده تا جلوی آسیب ها گرفته شود.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار 29 خرداد 97، کد مطلب: 397652، www.

mehrnews.

com
کلید واژه ها: همدان - گردشگر - درآمد - روستا - مسافران - روستاها - ملایر - تشویق - بین المللی - خانه - گردشگران - روستاهای - فرودگاه - واقعیت - جوانی - مکانی - گفتگو - هزینه - تهران - استان - شبانه - زندگی - ماهی - بینی - جاده - مجوز - کوچک - بزرگ

آخرین اخبار سرویس:
تمام درآمدهای تامین اجتماعی برای پرداخت حقوق بازنشستگان است

اختصاص هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات به معادن بخش خصوصی

برگزاری جشنواره محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی در بلده نور

35 درصد آب استان تهران در بخش شرب مصرف می شود

هشدار وزیر اقتصاد به فراریان مالیاتی و دارندگان کارت های بازرگانی اجاره ای

دیروز 2 میلیون لیتر بنزین در جایگاه ها توزیع شد

آبرسانی به پنج روستای روانسر در حال اجراست

با بی سر و سامانیهای بازار لوازم خانگی چه کنیم؟

صعود باورنکردنی قیمت ارز و طلا

خودداری از فروش طلا به بهانه افزایش لحظه ای قیمت!

ارتقاء سطح دانش مالی کارشناسان برای اعتبارسنجی مشتریان

عملکرد ده ماهه تامین مالی مسکن

افتتاح بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی مازندران با تسهیلات بانک صنعت و معدن

خودداری از فروش طلا به بهانه افزایش لحظه ای قیمت!

اولویت رییس جدید بیمه مرکزی اعلام شد

انتشار تصاویر جاسوسی جدید

کمک 295 میلیون دلاری چین به سریلانکا

استاندار تهران: دستیابی به 132 هزار فرصت شغلی جدید نیازمند همراهی سرمایه گذاران است

معاون شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور خبرداد ساخت سالانه 200 هزار مسکن امید برای عموم مردم

رانندگان صف خود را از دشمنان جدا کرده اند

 روز سبز تالار شیشه ای

زبان الکتریکی برای تشخیص عسل تقلبی

150 هزار میلیارد تومان گردش مالی کشور، زیر زمینی است

شناسایی 3هزار شرکت صوری /سخت گیری نسبت به فراریان مالیاتی

باطل شدن 20 پروانه استاندارد اجباری در کرمان

دستگاه های اجرایی سرانه اشتغال کرمان را افزایش دهند

نیشکر نباید در تقابل با کشت های دیگر مثل برنج قرار گیرد

تجاری کردن جراح کوچک در انتظار نگاه حمایتی/ برندسازی زالوی کاسپین برای ارزآوری

پایش تجربیات جهانی مقابله با تحریم ها امشب در شبکه یک

برداشت انگور در رباط کریم آغاز شد

بدهی مالیاتی یک میلیارد و 400 میلیون تومانی فدراسیون گلف

خودروی کره ای در ایران تولید می شود

برداشت انگور در رباط کریم آغاز شد

کشاورزان ابرکوه از کاشت هندوانه پرهیز کنند

تغییر ساعت کار اداره های زنجان تا پایان مرداد تمدید شد

طغیان رودخانه کاجوی قصرقند

راهکارهای صرفه جویی برق در ساعت اوج مصرف

قم می تواند الگوی اجرای طرح های اقتصادی کشور باشد

فقط 6 هزار فقره از وامهای صندوق یکم به بافت فرسوده تعلق دارد

دو میلیون و 300 هزار نفر در سکونت گاههای غیررسمی تهران سکونت دارند

مظنه خانه های ویلایی در تهران/ قیمت طلا رشد کرد /قصد خرید تیبا دارید بخوانید

چگونگی تامین ارز حجاج از دغدغه ها است

قم می تواند الگوی اجرای طرح های اقتصادی کشور باشد

چگونگی تامین ارز حجاج از دغدغه ها است

تغییر ساعت کار اداره های زنجان تا پایان مرداد تمدید شد

تابستانی داغ و گیمرهایی که در رویای کارت گرافیک هستند

حباب سکه برای اولین بار به هفتصدهزار تومان رسید

افزایش 23 درصدی تعداد و 28 درصدی اشتغال جوازهای تاسیس صادره در 2 ماهه اول امسال

بررسی پرونده ثبت سفارش غیرقانونی خودرو در قوه قضاییه  

توضیحات وزیر صنعت درباره تخلفات ثبت سفارش خودرو

استخدام برنامه نویس Back End درشرکت پردازشگران شبکه هوشمندویرا

ساعت کاری شعب بانک سپه تهران تغییر کرد

ساعت کار شعب بانک ملی در استان تهران تغییر کرد

شایعه حذف ارز مسافرتی بهانه دست بازار داد

آغاز سومین فصل مرمت کلیسای هفتوان سلماس

بازرس خانه احزاب در گفت و گو با فارس مطرح کرد نقد به دولت دلیل عدم پرداخت یارانه به احزاب از سوی وزارت کشور

نبود مکانی مناسب برای اقامت شبانه جاده ای آذربایجان غربی

کنترل بازار در دستور کار مدیران

نبود بانک اطلاعاتی جامع از بیکاران چهارمحال و بختیاری

نامه موجر و مستأجری آخوندی به جهانگیری/ افزایش اجاره فقط 10 درصد

کشاورزان ابرکوه از کاشت هندوانه پرهیز کنند

حباب سکه برای اولین بار به هفتصدهزار تومان رسید

دستگاه های اجرایی سرانه اشتغال کرمان را افزایش دهند

6.4 هزارفقره تسهیلات خرید مسکن در بافت فرسوده پرداخت شد

ایران مجموعه قدرتمند تحقیقاتی در عرصه جهانی ایجاد می کند

برداشت انگور در رباط کریم آغاز شد

در گفت و گو با خبرنگار فارس مطرح شد تجاری کردن جراح کوچک در انتظار نگاه حمایتی/ برندسازی زالوی کاسپین برای ارزآوری

روایت آزادیخواه از جزییات نشست کمیسیون فرهنگی مجلس: محمدی: هزینه سفر حجاج با قیمت دلار در زمان واریز هزینه محاسبه شده است

سیاست های پولی و بانکی تیم اقتصادی دولت جزیره ای است/ دولت به جراحی اقتصادی نیاز دارد

سوخت لنج های بوشهر در آب های داخلی یارانه ای می شود

روایت آزادیخواه از جزییات نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس: محمدی: هزینه سفر حجاج با قیمت دلار در زمان واریز هزینه (دلار 3900 تومان) محاسبه شده است

نبود بانک اطلاعاتی جامع از بیکاران چهارمحال و بختیاری

برداشت انگور در رباط کریم آغاز شد

قیمت سکه در بازار تهران تاریخ ساز شد/ جدول

ایران مجموعه قدرتمند تحقیقاتی در عرصه جهانی ایجاد می کند

پیشرفت92 درصدی طرح ملی پتروشیمی لردگان

شمیم عطر حرم رضوی در بازار تهران

4 هزارفقره تسهیلات خرید مسکن در بافت فرسوده پرداخت شد

دستگاه های اجرایی سرانه اشتغال کرمان را افزایش دهند

حباب سکه برای اولین بار به هفتصدهزار تومان رسید

کشاورزان ابرکوه از کاشت هندوانه پرهیز کنند

بزرگترین تغییرات ایجاد شده در عنوان NBA 2K19 نسبت به نسخه های قبلی

چرا تیم های خلاق کوچک قوی تر از تیم های بزرگ هستند

صورتهای مالی شرکت بیمه حافظ به تصویب رسید

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آرمان به حدنصاب نرسید

گوشی هایی که ارز 4200 تومانی میگیرند

وضعیت اقتصادی غیر طبیعی است

رشد 104 برابری قیمت مسکن در 23 سال

استخدام فروشنده حضوری و تلفنی در شرکت صنایع غذایی ب.آ در تهران

بی درایتی برخی از دست اندرکاران مشکلاتی در حوزه اقتصادی به وجود آورد

خرید لیسانس برای مخ زنی!

جزییات تغییر ساعات کار ادارات در مرداد ماه

جزییات تغییر ساعات کار ادارات در مردادماه

عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت وگو با فارس: سیاست های پولی و بانکی تیم اقتصادی دولت جزیره ای است/ دولت به جراحی اقتصادی نیاز دارد

30 درصد شهر ثلاث نیم ساعت با خاموشی پس از زلزله مواجه شد/ روستاها باکم باری برق روبرو هستند

ساعت کار شعب بانک ملی تهران تغییر کرد

مبارزه بیولوژیک در 1500 هکتار از اراضی زیرکشت گوجه فرنگی

طرح تقویت فشار گاز شمال غرب کشور در اندیمشک در دست اجراست

نیشکر نباید در تقابل با کشت های دیگر مثل برنج قرار گیرد

افزایش 2 درصدی رضایتمندی مشتریان داخلی و خارجی فولاد مبارکه

تداوم کاسبی کارتن به دست ها در همدان

تداوم کاسبی کارتن به دست ها در همدان