مطالب مرتبط:
نظام پایش مدیریت سبز دراستان بوشهر اجرا می شود
تکثیر بچه میگو درخانه های روستایی بوشهر اجرا می شود
تکثیر بچه میگو درخانه های روستایی بوشهر اجرا می شود
طرح آمایش اتباع خارجی در قزوین اجرا می شود
دولت مشوق های صادراتی را اجرا می کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 تیر 1397 ساعت 09:452018-06-22سياسي

نظام پایش مدیریت سبز دراستان بوشهر اجرا می شود


بوشهر- ایرنا - استاندار بوشهرگفت:در راستای استفاده بهینه از منابع نظام پایش مدیریت سبز دردستگاه های اجرایی این استان شامل هوشمندسازی برق مصرفی و مدیریت مصرف آب اجرایی شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا عبدالکریم گراوند درنشست شورای حفاظت آب استان بوشهراعلام کرد:یکی از عقب ماندگی های تاریخی این استان در حوزه تامین آب است که اجرایی شدن طرح های تدوین شده باید بر اساس برنامه زمان بندی تکمیل شود.

وی یادآورشد: طرح ها و برنامه های شورای حفاظت آب باید به سمتی هدایت و اجرایی شود که حل مشکلات آب استان را در پی داشته باشد.

رییس شورای حفاظت آب استان بوشهر گفت:افزون بر نصب شیرهای کاهنده مصرف آب در دستگاه های اجرایی این استان استفاده از پساب فاضلاب در شهرهای بوشهر، دیلم و گناوه برای تامین آب فضای سبز با نصب دستگاه تصفیه فاضلاب نیز مورد تاکید است.

وی با اشاره به قطع آب شبکه آبرسانی در فضاهای سبز شهرداری های استان بوشهر افزود: این اقدام بخشی از مشکل تامین آب آشامیدنی شهرها از این طریق برطرف می شود.

گراوند با اشاره به نقش مهم اجرای طرح آبیاری نوین در کاهش مصرف آب در اراضی کشاورزی گفت: بدون شک حجم قابل توجهی از مصرف آب در تبدیل آبیاری سنتی به نوین در اراضی نخلستانی استان ذخیره و صرفه جویی می شود.

وی یادآورشد: دراجرای طرح نخلستان، اراضی کشاورزی سعدآباد دشتستان به آبیاری نوین مجهز می شود که امسال 2 هزار و 400 هکتار اراضی نخلستانی این منطقه تحت پوشش طرح آبیاری تحت فشار قرار می گیرد.

استاندار بوشهر تصریح کرد: در این راستا اجرای طرح ایستگاه پمپاژ، خط انتقال آب به اراضی و توسعه زیرساخت ها باید مورد توجه قرار داده شود.

وی گفت:بازچرخانی آب در صنایع معدنی و توسعه کشت گلخانه ای از دیگر راهکارهای کاهش مشکلات فراروی تامین آب است.

استاندار بوشهر بااشاره به اینکه کشت گونه های جدید گیاهی کم آب بر در بوستان های روستایی در حال اجراست افزود: در این زمینه همکاری پژوهشی مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه خلیج فارس مورد توجه است که اعتبارات پژوهشی این بخش تامین می شود.

گراوند ادامه داد:حفاری چاه های طراحی شده در تامین آب آشامیدنی مناطق مختلف دشتستان تسریع شود.

وی گفت:آب مورد نیاز احشام و فضای سبز روستاها با آب آشامیدنی ساکنان روستاها باید تفکیک شود که اقدام آبفا استان در تدوین اجرای طرح آب انبارهای روستایی مورد تقدیر است.

استاندار بوشهر تصریح کرد: از اعتبارات و منابع مالی دهیاری ها درحل مشکلات روستاها از جمله ساخت آب انبار برای تامین آب فضای سبز و دام روستاییان استفاده شود.

گراوند با تاکید بر توجه به آموزش و فرهنگ سازی در عرصه های گوناگون به ویژه مدیریت مصرف آب و انرژی برق گفت: استفاده از ظرفیت سمن ها برای آموزش و آگاه سازی جامعه در راستای مقابله با مشکلات گوناگون از جمله ترویج مدیریت مصرف آب و انرژی برق باید مورد توجه قرار بگیرد.


کلید واژه ها: استان - بوشهر - استان بوشهر - تامین - استاندار - آب آشامیدنی - آبیاری - روستاها - روستایی - مصرف - مدیریت - مشکلات - مشکل - شورای - کشاورزی - برنامه - فاضلاب - نوین - ایرنا - توسعه - روستاییان - خلیج فارس - کاهش مصرف - صرفه جویی - کاهش - نظام - شهرداری - دانشگاه - تاریخی - دهیاری

آخرین اخبار سرویس:

نظام پایش مدیریت سبز دراستان بوشهر اجرا می شود

نظام پایش مدیریت سبز دراستان بوشهر اجرا می شود