مطالب مرتبط:
نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است
نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است
سردار سلامی: دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده/ وقتی جولان به آتش کشیده شد هم آمریکایی ها و هم صهیونیست ها خفه شدند
سردار سلامی: نفوذ ایران در منطقه معنوی و غیرقابل حذف است/ تمام ذخایر انرژی خلیج فارس تحت سیطره امنیتی ماست
نفوذ ایران در منطقه معنوی و غیرقابل حذف است/ تمام ذخایر انرژی خلیج فارس تحت سیطره امنیتی ماست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 تیر 1397 ساعت 09:322018-06-22سياسي

نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است


جنگ امروز جنگ آتش ها نیست، جنگ اقتصادی و روانی است، این را که می توانیم اداره کنیم، خطر زیادی ندارد، همت، اراده، - "، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در مراسمی که به مناسبت شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، گفت: اساتید، مروجان علم و سازندگان بنای اندیشه و تفکر در جامعه هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه، بزرگی یک ملت را به وسعت تفکر، اندیشه و میدان آرمان های او و نه وسعت جغرافیایی و امکانات مادی اش دانست و افزود: اگر جامعه ای دارای آرمان های بزرگ، اندیشه های متوالی، تفکر ژرف، ذهن های وسیع و مکتب و دشمن بزرگ باشد، بزرگ است و ما می توانیم ادعا کنیم که همه این بزرگی ها را در اختیار داریم.

وی خاطرنشان کرد: رسالت اساتید انقلابی و مؤمن ما این است که بنیادها و استوانه های مستحکم ذهن و قلب جامعه را بسازند زیرا اساتید قدرت نفوذ معنوی و تکثیر در اندیشه و ترویج الگو و مدل ایفای نقش برای بخش زیادی از جامعه را دارند و امروز انقلاب ما بیش از هر زمان دیگری به استحکام در بنیان های تفکر و باور خود نیازمند است.

سردار سلامی تأکید کرد: هرچه زمان می گذرد، انقلاب ما بزرگ تر می شود و هرچه بزرگ تر می شود، سطوح تماس او با دشمن بیشتر می شود و هرچه انقلاب عمیق تر پیش می رود، چالش ها متنوع تر و میدان پیچیده تر می شود، رابطه بین این چالش ها، فضایی غیرخطی و غیرقابل پیش بینی برای ما ایجاد می کند.

جانشین فرمانده کل سپاه، دلیل بزرگی مشکلات فراروی انقلاب را بزرگ بودن خود انقلاب عنوان کرد و ادامه داد: از لحاظ جغرافیایی روزگاری تمام حواس دشمن بر قلب این سرزمین متمرکز بود؛ درست مثل یک مسابقه فوتبال، چهارشنبه شب دیدید که تمام توان حریف بر دفاع ما متمرکز بود و دروازه ما مدام تهدید می شد و زمانی که توپ را در میدان حریف به گردش در آوردیم، دروازه آنان تهدید می شد، در واقعیت نیز این مسیر را پیموده ایم.

وی اضافه کرد: بزرگترین هنر انقلاب اسلامی این بوده است که توانسته در مقطعی از زمان نقطه تمرکز را تغییر بدهد، یعنی اگر در یک مقطعی تمام ارکان قدرت دشمن بر ما متمرکز بود و آتش های دشمن بر قلب این سرزمین فرود می آمد، امروز ما از فضای جغرافیایی مرزها گذشته و در میدان استراتژی دشمن قدم گذاشته ایم تا به حسب مقیاس جغرافیایی فضاهای وسیعی را تحت کنترل در آوردیم و میدان های جنگ را به مسافت دور دست منتقل کردیم، این بزرگ شدن انقلاب است.

سردار سلامی با بیان اینکه ما روزگاری فاقد یک قدرت نظام یافته بودیم، هیچکس به ما کمک نمی کرد و علیه ما یک جنگ بزرگ با دامنه های جهانی به راه انداختند، اظهار کرد: هنر انقلاب این بود که سطح قاعده قدرت را افزایش داد و دشمن را در میدان های وسیع درگیر کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: امروز در لبنان قدرتی به نام حزب الله با هویت انقلابی شکل گرفته و می تواند موازنه میدانی و سیاسی را در شرق مدیترانه جابه جا کند و بازدارنده ای مطمئن برای انقلاب و نظام باشد و وقتی این قدرت ایجاد می شود دامنه آرمان های اسراییل کوچک می شود و مجبور به گسترش قاعده قدرت دیوارهای بتونی می شود تا از نفوذ یک عنصر فلسطینی یا لبنانی جلوگیری کند، این یعنی محبوس کردن دشمن در یک جغرافیای کوچک.

وی با اشاره به ساخته شدن قدرت در سوریه بیان کرد: وقتی رژیم صهیونیستی تجلیات ظهور این قدرت را می بیند و لهجه های متنوعی از پاکستان، هند، یمن، ایران و افغانستان به گوشش می رسد، می فهمد که یک قوه بین المللی اسلامی در نزدیکی مرزهایش شکل گرفته است که آمریکا و اروپا در مقابل گسترش آن عاجزند.

سردار سلامی با اشاره به ساخته شدن قدرت در عراق و تحولات بر خلاف منافع راهبردی آمریکا تاکید کرد: دشمن در فضای عملیات روانی بسیار مهیب و هراسناک نشان داده می شود و هنر امام و رهبر عظیم الشأن ما این بوده که توانسته اند حقیقت این قدرت را از مجاز آن تفکیک کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز جنگ بر سر این است که ما دشمن را بزرگ ببینیم و خود را کوچک اظهار کرد: از لبنان و سوریه تا عراق و یمن، با آن همه فقر نشانه ظهور یک قدرت را می بینید که به نام اسلام مقاومت می کنند.

سردار سلامی با بیان اینکه انقلاب ما موازنه را برهم زده و قدرت سازی کرده است، خاطرنشان کرد: هنر دیگری که رهبران ما در انقلاب داشته اند، این بوده که توانسته اند قاعده های نبرد را تعیین کنند و موازنه ها را تغییر دهند و به همین دلیل است که دشمنان بیش از هر زمان دیگری منابع و امکانات خود را به میدان آورده اند.

وی افزود: آمریکایی ها خودشان گفته اند که تفاوت ما با نظام جمهوری اسلامی این است که ما جنبه های استاتیک مان بهترین است، درست هم می گویند، از لحاظ فیزیک قدرت همه دنیا یک طرف است و آمریکا یک طرف و بودجه نظامی شان جمع بودجه نظامی کل دیگر کشورهای جهان است.

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکا نمی تواند این قدرت را به منفعت تبدیل کند، یادآور شد: ایرانی ها بدون استفاده از هیچ جنبه فیزیکی قدرت میدان ایجاد می کنند اما آنها 7 هزار میلیارد دلار در عراق و سوریه هزینه می کنند و به اعتراف رییس جمهورشان هیچ منفعتی نمی برند.

وی ادامه داد: وقتی اسراییل پایگاه تیفور سوریه را زد، شاید هفته ها خواب از چشم سران رژیم صهیونیستی ربوده شده بود، آنقدر که آمریکا هم پیام داد که هرگونه واکنشی علیه اسراییل به عنوان یک عکس العمل علیه آمریکاست، می خواستند یک بازدارندگی روانی ایجاد کنند اما وقتی در مقابل آن جولان به آتش کشیده شد و به آن ها هم گفتیم اگر واکنش نشان دهید تل آویو ویران می شود؛ هم آمریکایی ها و هم صهیونیست ها خفه شدند و هیچ غلطی نکردند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند به رهبران بزرگ انقلاب ما تفکر راهبردی، ژرف اندیشی، دشمن شناسی و قاعده شناسی در میدان نبرد هدیه می دهد و دشمنان به تدریج از عقل راهبردی تهی می شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه تاکید کرد: کشوری مانند آمریکا هزینه می کند اما قادر نیست جریانات سیاسی را مدیریت کند و نتوانست استراتژی خود را به ابزارش منتقل کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه خیلی ها مذاکره و سازش را راه جلوگیری از جنگ می دانند، بیان کرد: ما عکس این را می گوییم ، دشمن همه ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است، به ظاهر قدرتمند است اما فرسوده شده و روزی می رسد که دشمن فروپاشیده است و آن وقت ما می گوییم حیف که آن زمان ما نمی دانستیم این دشمن تا این اندازه ناتوان است.

وی اضافه کرد: چند سال پیش در محیط عملیات روانی تصوری ساختند که قدرت های دنیا می خواهند به سوریه حمله کنند و سوریه با خاک یکسان می شود اما وقتی وارد شدند بسیار مضحک عمل کردند، رفتارهای آمریکا با کره شمالی را ببینید، همین رییس جمهور آمریکا که می خواهد آمریکا را به موقعیت اولیه جهانی اش تبدیل کند مجبور شد در یک فضای برابر با رییس جمهور کشوری ضعیف مذاکره کند، اگر آمریکا قدرتمند بود آیا این فضای مذاکره اش با کره شمالی می بود؟ سردار سلامی با بیان اینکه دشمن دنبال این است که از او بترسیم و به ما القا کند کوچک هستیم، تاکید کرد: ما امروز فوق العاده قدرتمندیم، میدان هایی را پشت سر گذاشته ایم در زمانی که بسیار ضعیف تر از امروز بودیم و دشمن بسیار قوی تر از امروز بود و این موفقیت 40 ساله را در عرصه های نابرابر فراموش نمی کنیم.

وی دلیل عدم وقوع جنگ را قدرتمندی ایران اسلامی دانست و عنوان کرد: دشمن می خواهد با کاهش و قطع نفوذ منطقه ای انقلاب دوباره میدان تمرکز را اینجا قرار دهد اما فراموش نکنید اینکه شما به دشمن نزدیک تر شوید بسیار آسان تر از زمانی است که می ایستید تا دشمن به شما نزدیک تر شود.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمن وقتی به ما حمله می کند که به دست خود ضعیف شده باشیم، افزود: دشمن دست گذاشته است روی نفوذ منطقه ای ایران و بعضی دوستان هم فکر می کنند اگر ما در این زمینه کوتاه بیاییم همه چیز تمام می شود در صورتی که ما امروز با ایستادگی و گشودن مرزهای جدید و ایجاد ساختارهای جدید قدرت موفق بوده ایم.

سردار سلامی با اشاره به اینکه از دست دادن قدرت نفوذ منطقه ای غیرممکن است، زیرا نفوذمان معنوی است، اظهار کرد: عقب نشینی از خاکریز اول یعنی از دست دادن همه چیز و این قاعده نبرد با دشمن است، بعد می گویند موشک ها را متوقف کنید و بردشان را کاهش دهید، یعنی قدرت بازدارنده خود را کنار بگذاریم و عجیب است از کسانی که هنوز فکر می کنند این نحوه تعامل با دشمن پاسخگوست.

وی با تاکید بر اینکه اساتید باید مروجان اندیشه متعالی و رشد یافته انقلاب باشند، گفت: می خواهند بلایی سرمان بیاورند که جرأت نکنیم از انقلابمان دفاع کنیم زیرا امروز کلمات بیش از سلاح قدرت دارند و ادراک حاصل کلمات است و دشمنان ما می خواهند ادراک جامعه ما را تغییر دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه انرژی جهان را تحت مدیریت امنیتی ایران عنوان کرد و افزود: تمام ذخایر انرژی خلیج فارس تحت سیطره امنیتی ماست و تمام مؤلفه های استراتژیک دشمن تحت اختیار ما قرار دارد و می دانند جنگ با جمهوری اسلامی ایران ابعاد جهانی دارد و قدرت را در جهان تغییر می دهد.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: بعضی از آقایان نامه نوشته اند که ما با آمریکا مذاکره مستقیم کنیم، ما 40 سال تجربه داریم و کاملا دشمنانمان را شناخته ایم، ما عزیزیم و دشمنان ما عزت ما را نمی خواهند، این ها را برای دانشجویان بیان و ذهنشان را آشنا کنید تا فرق بین ذهن ذلت آمیز را با تفکر عزت بخش بفهمند.

وی با بیان اینکه این ملت و کشور به قدری غنی است که می تواند با فرض اینکه هیچ کشور دیگری در عالم خلق نشده است، زندگی کند، اضافه کرد: اگر سست باشیم تاریخ خواهد نوشت این ها می توانستند، امروز دشمن اصلی ما القای یأس است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: بعدها خواهیم دید خروج آمریکا از برجام نمی تواند فشاری بیش از آنچه تا به امروز بر ما تحمیل شده است وارد کند، ما دشمن را با قواعد فکری خود می شناسیم.

سردار سلامی در پایان تصریح کرد: جنگ امروز جنگ آتش ها نیست، جنگ اقتصادی و روانی است، این را که می توانیم اداره کنیم، خطر زیادی ندارد، همت، اراده، عزم، روحیه انقلابی و تفکر ابزار این جنگ است.


کلید واژه ها: بزرگ - اندیشه - سلامی - جامعه - تمرکز - دانشگاه فردوسی مشهد - امروز - سردار - دانشگاه فردوسی - انقلاب اسلامی - جانشین - دروازه - آرمان - بزرگترین - چهارشنبه - پیش بینی - اقتصادی - دانشگاه - مسابقه - اسلامی - فردوسی - واقعیت - مشکلات - برگزار - فضایی - شهادت - چمران - رابطه - اداره - ایران

آخرین اخبار سرویس:
احسان رحیمی، اسداله گنجعلی تبیین مبانی انسان شناختی مدیریت منابع انسانی اسلامی با تأکید بر نظرات علامه طباطبایی

احمد ولیعی ابرقویی، عبدالله محمدی نقد روش ‏شناسی عرفانی مکتب حلقه

گزارش تصویری / محسن عطایی نشست هم اندیشی نمایندگان خارجی مقیم ایران و فعالان تجاری

پیشوای متقیان در مصرف بیت المال چگونه رفتار می کرد؟

می خواهم راه بروم

فاطمه اربابی فر، امیرمحمد گمینی نقش قطب الدین شیرازی در علم مناظر (اپتیک)

صفحه نخست روزنامه های امروز

خبرهای عجیب از اردوی استقلال

تاکید حکیم بر ضرورت مقابله با عناصر خرابکار در عراق

مسلم باقری، سمانه اصغری، سید محمدهاشم پورمولا تبیین مصادیق امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فعل اخلاقی همگانی در سازمانها

صفحه نخست روزنامه های امروز

تقدیر از عوامل اجرایی طرح استقبال بهار

انتصاب یک بوشهری در قوه قضاییه

"لیلا برخورداری" با لباس محلی ترکمن ها + عکس

"فاطمه گودرزی" کنار دختر جوانش + عکس

یادداشت | جنبش حمایت از کالای ایرانی و ظرفیت مغفول جبهه انقلاب

خانه ای که در آن قرآن خوانده نمی شود، دچار 3 گرفتاری می شود

قدرت الله قربانی تجلّی عدالت در سنّتهای الهی و اجتماعی قرآن

عمار حکیم: به خواسته های مشروع مردم عراق باید سریعا پاسخ داده شود

علی آدمی، عبداله مرادی ساختار نظام بین الملل و هویت یابی اسلام سلفی-افراطی

مجلس عوام به برنامه برگزیت دولت «می» رأی موافق داد

هم فکری و اجتهادات علما پاسخگوی مشکلات عرصه زنان است

برای مدیریت افکار عمومی همه باید احساس مسئولیت کنند

فرایند جذب اعضای هیأت علمی"استانی" می شود

رهبری بر کمک به دولت برای حل مشکلات کشور تاکید دارند

زخم کهنه ای که با قتل «وحید مرادی» دهان باز کرد

آخرین اخبار از تعیین قائم مقام جدید آیت الله جنتی

دولت در اجرای رهنمودهای رهبری عزم جدی دارد

سخن امام صادق(ع) درباره گناهی که عمر را کوتاه می کند

ماجرای ممنوع التصویری مجری زن جنجالی از زبان خودش

محمد تقی پوریان نقدنظریه انتخاب عقلانی در تصمیم گیری سیاست های راهبردی

تجاوز یک تهیه کننده به بازیگر معروف+ عکس

نماینده مجلس: حتما فردا می خواهند زیر میز رییس جمهور را هم حفاری کنند

صدا و سیما تذکر گرفت

سخنرانی سردار سلیمانی صهیونیست ها را دستپاچه کرد

جدیدترین شرایط عفو رهبری

اعظم ریاحی، صالح پرگاری علل مهاجرت از مرزهای خراسان به افغانستان (دوره پهلوی اول)

نحوه پیدا کردن کار بدون مدرک

آیا کودکان را به مادربزرگ ها و پدربزرگ ها بسپاریم؟

متن های زیبا و آموزنده (5)

چه کسی قائم مقام جدید آیت الله جنتی خواهد شد؟

حمید نساج، نصیبه عبدی پور، پرویز جمشیدی مهر علل ظهور و تکوین گروه های تکفیری در جهان اسلام

اعمال و وقایع ماه ذی القعده

ارزش زن در نگاه اهل بیت فراتر از یک حقوق است

مصطفی مطلبی کربکندی، غلامرضا گودرزی، عبدالرحیم پدرام روندهای تأثیرگذار بر آینده دانشگاه امام صادق(ع)

از احیای «دریاچه ارومیه» تا توسعه خدمات بهداشتی و حمل ونقل ریلی

هاشم قربانی الزامات و راهکار تدریس «عرفان عملی در اسلام»

امیر بهرام عرب احمدی ردپای هویت بلوچ در زنگبار

مجموعه تاریخی ینگی امام البرز با مشارکت یونسکو مرمت می شود

حضور ایران در سوریه ربطی به آمریکا و روسیه ندارد

جلیل بیات، محسن اسلامی امکان کاربرد الگوی تنش زدایی آمریکا - کوبا در روابط ایران و آمریکا

حوزه علمیه نمی تواند با روش های 50 سال قبل پاسخ گویی نیازهای روز باشد

روایت جهانگیری از دیدار هیات دولت با رهبر انقلاب

حشمت الله فلاحت پیشه، مجتبی نوروزی مبانی انسانی پیشرفت سیاسی از دیدگاه اسلام

انتقال نادرست عملکرد دستگاههای اجرایی یک تهدید است

مراتع ایران به قطری ها اجاره داده شده است؟

فواید مدیتیشن برای مغز و خلق و خو

راهکار کشورهای پرمصرف برای مقابله با خاموشی

یونسکو برای مرمت یک اثر تاریخی در البرز اعلام آمادگی کرد

قول سردار آزمون به کارلوس کی روش

چه خبر از شفاف سازی مالی معاونت هنری؟

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب خبر داد تصویب دستورالعمل نحوه تخصیص اعتبارات کمک به احزاب

امیرانتظام: از زندان اخراج شدم (بازخوانی گفت وگوی سید ابراهیم نبوی با عباس امیرانتظام)

سید علی مزینانی، حسن قرچانلو جاده وخان در مبادلات تجاری میان ایران و چین

کلید ورود به قلب خانم ها

رزمایش واکنش در شرایط اضطراری

انتقال نادرست عملکرد دستگاههای اجرایی یک تهدید است

در این ساعت هر چیز نیکی از خدا بخواهید،به شما عطا می شود

تصمیمات جدید ستاد اقتصاد مقاومتی

امربه معروف و نهی از منکر و توسعه سیاسی در جمهوری اسلامی ایران

ترویج نگاه جنسیتی و توهینی آشکار به شعور شهروندان بوشهری! +عکس

همایش بصیرتی طلاب و روحانیون بسیجی

سکانس هایی از زندگی خصوصی یک رییس جمهور

راه برون رفت از مشکلات فعلی توجه به ظرفیت های داخلی است

هدیه ویژه رییس جمهور کرواسی به پوتین/ عکس

میراث اداری ساسانیان در ایران دوره سامانی

یک سفر با چند گام بلند

هلاکت 12 مزدور ائتلاف متجاوز سعودی در جبهه ساحل غربی یمن

تذکر به صداوسیما برای پخش مستند "بی راهه"

روایت اتهام 39 ساله؛ گزارش روزنامه شرق وقتی عباس امیرانتظام در گذشت

بازداشت یک دختر جوان روسی به جرم جاسوسی در امریکا

«هزار راه نرفته»|یک راه ساده برای رفع 50 درصد تحریم‎ها

رویکرد روزنامه اختر به توسعه علمی و پیشرفت و عقب ماندگی

سامان ستاریان، هوشنگ خسرو بیگی، جمشید نوروزی، سید حسن قریشی میراث اداری ساسانیان در ایران دوره سامانی

عناوین روزنامه های سیاسی 26 تیر 97/ معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد +تصاویر

محمدباقر خرمشاد، اسحق صیاد رودکار امربه معروف و نهی از منکر و توسعه سیاسی در جمهوری اسلامی ایران

یادداشت/ سعدالله زارعی یک سفر با چند گام بلند

برای خشکاندن ریشه فساد با رانت سازان دیوانی هم برخورد شود

افشای اسناد مرموزترین زن جاسوس در صحنه آمریکا+ تصاویر

به آسانی فایل های تلفن همراه خود را مدیریت کنید

مادر شهید ردانی پور به دیار باقی شتافت

با کولر شخصی از تابستان لذت ببرید

رکوردشکنی کاربران در شبکه های اجتماعی

آثار و برکات زیارت امام رضا(ع)/ فراهم شدن توشه آخرت با زیارت امام هشتم

سرورهای تلگرام پیدا نشد

تجهیزات و تسلیحات بدست آمده از تروریست های شمالغرب کشور+ تصاویر

وزیر اطلاعات: رییس جمهوری آمریکا ارزش مذاکره ندارد

مدیر کل بازرسی وزارت نفت منصوب شد

مناظره قدیمی عباس عبدی و عباس سلیمی نمین درباره زندانی کردن عباس امیرانتظام

پیام اقتدار یک دیدار

نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است

نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است