مطالب مرتبط:
نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است
سردار سلامی: نفوذ ایران در منطقه معنوی و غیرقابل حذف است/ تمام ذخایر انرژی خلیج فارس تحت سیطره امنیتی ماست
نفوذ ایران در منطقه معنوی و غیرقابل حذف است/ تمام ذخایر انرژی خلیج فارس تحت سیطره امنیتی ماست
نفوذ ایران در منطقه معنوی و غیرقابل حذف است
سردار سلامی: نفوذ ایران غیرقابل حذف است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 تیر 1397 ساعت 09:152018-06-22سياسي

نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است


جنگ امروز جنگ آتش ها نیست، جنگ اقتصادی و روانی است، این را که می توانیم اداره کنیم، خطر زیادی ندارد، همت، اراده، - جانشین فرمانده کل سپاه گفت: جنگ امروز جنگ آتش ها نیست، جنگ اقتصادی و روانی است، این را که می توانیم اداره کنیم، خطر زیادی ندارد، همت، اراده، عزم، روحیه انقلابی، تدبیر و تفکر ابزار این جنگ است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در مراسمی که به مناسبت شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، گفت: اساتید، مروجان علم و سازندگان بنای اندیشه و تفکر در جامعه هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه، بزرگی یک ملت را به وسعت تفکر، اندیشه و میدان آرمان های او و نه وسعت جغرافیایی و امکانات مادی اش دانست و افزود: اگر جامعه ای دارای آرمان های بزرگ، اندیشه های متوالی، تفکر ژرف، ذهن های وسیع و مکتب و دشمن بزرگ باشد، بزرگ است و ما می توانیم ادعا کنیم که همه این بزرگی ها را در اختیار داریم.

وی خاطرنشان کرد: رسالت اساتید انقلابی و مؤمن ما این است که بنیادها و استوانه های مستحکم ذهن و قلب جامعه را بسازند زیرا اساتید قدرت نفوذ معنوی و تکثیر در اندیشه و ترویج الگو و مدل ایفای نقش برای بخش زیادی از جامعه را دارند و امروز انقلاب ما بیش از هر زمان دیگری به استحکام در بنیان های تفکر و باور خود نیازمند است.

سردار سلامی تأکید کرد: هرچه زمان می گذرد، انقلاب ما بزرگ تر می شود و هرچه بزرگ تر می شود، سطوح تماس او با دشمن بیشتر می شود و هرچه انقلاب عمیق تر پیش می رود، چالش ها متنوع تر و میدان پیچیده تر می شود، رابطه بین این چالش ها، فضایی غیرخطی و غیرقابل پیش بینی برای ما ایجاد می کند.

جانشین فرمانده کل سپاه، دلیل بزرگی مشکلات فراروی انقلاب را بزرگ بودن خود انقلاب عنوان کرد و ادامه داد: از لحاظ جغرافیایی روزگاری تمام حواس دشمن بر قلب این سرزمین متمرکز بود؛ درست مثل یک مسابقه فوتبال، چهارشنبه شب دیدید که تمام توان حریف بر دفاع ما متمرکز بود و دروازه ما مدام تهدید می شد و زمانی که توپ را در میدان حریف به گردش در آوردیم، دروازه آنان تهدید می شد، در واقعیت نیز این مسیر را پیموده ایم.

وی اضافه کرد: بزرگترین هنر انقلاب اسلامی این بوده است که توانسته در مقطعی از زمان نقطه تمرکز را تغییر بدهد، یعنی اگر در یک مقطعی تمام ارکان قدرت دشمن بر ما متمرکز بود و آتش های دشمن بر قلب این سرزمین فرود می آمد، امروز ما از فضای جغرافیایی مرزها گذشته و در میدان استراتژی دشمن قدم گذاشته ایم تا به حسب مقیاس جغرافیایی فضاهای وسیعی را تحت کنترل در آوردیم و میدان های جنگ را به مسافت دور دست منتقل کردیم، این بزرگ شدن انقلاب است.

سردار سلامی با بیان اینکه ما روزگاری فاقد یک قدرت نظام یافته بودیم، هیچکس به ما کمک نمی کرد و علیه ما یک جنگ بزرگ با دامنه های جهانی به راه انداختند، اظهار کرد: هنر انقلاب این بود که سطح قاعده قدرت را افزایش داد و دشمن را در میدان های وسیع درگیر کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: امروز در لبنان قدرتی به نام حزب الله با هویت انقلابی شکل گرفته و می تواند موازنه میدانی و سیاسی را در شرق مدیترانه جابه جا کند و بازدارنده ای مطمئن برای انقلاب و نظام باشد و وقتی این قدرت ایجاد می شود دامنه آرمان های اسراییل کوچک می شود و مجبور به گسترش قاعده قدرت دیوارهای بتونی می شود تا از نفوذ یک عنصر فلسطینی یا لبنانی جلوگیری کند، این یعنی محبوس کردن دشمن در یک جغرافیای کوچک.

وی با اشاره به ساخته شدن قدرت در سوریه بیان کرد: وقتی رژیم صهیونیستی تجلیات ظهور این قدرت را می بیند و لهجه های متنوعی از پاکستان، هند، یمن، ایران و افغانستان به گوشش می رسد، می فهمد که یک قوه بین المللی اسلامی در نزدیکی مرزهایش شکل گرفته است که آمریکا و اروپا در مقابل گسترش آن عاجزند.

سردار سلامی با اشاره به ساخته شدن قدرت در عراق و تحولات بر خلاف منافع راهبردی آمریکا تاکید کرد: دشمن در فضای عملیات روانی بسیار مهیب و هراسناک نشان داده می شود و هنر امام و رهبر عظیم الشأن ما این بوده که توانسته اند حقیقت این قدرت را از مجاز آن تفکیک کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز جنگ بر سر این است که ما دشمن را بزرگ ببینیم و خود را کوچک اظهار کرد: از لبنان و سوریه تا عراق و یمن، با آن همه فقر نشانه ظهور یک قدرت را می بینید که به نام اسلام مقاومت می کنند.

سردار سلامی با بیان اینکه انقلاب ما موازنه را برهم زده و قدرت سازی کرده است، خاطرنشان کرد: هنر دیگری که رهبران ما در انقلاب داشته اند، این بوده که توانسته اند قاعده های نبرد را تعیین کنند و موازنه ها را تغییر دهند و به همین دلیل است که دشمنان بیش از هر زمان دیگری منابع و امکانات خود را به میدان آورده اند.

وی افزود: آمریکایی ها خودشان گفته اند که تفاوت ما با نظام جمهوری اسلامی این است که ما جنبه های استاتیک مان بهترین است، درست هم می گویند، از لحاظ فیزیک قدرت همه دنیا یک طرف است و آمریکا یک طرف و بودجه نظامی شان جمع بودجه نظامی کل دیگر کشورهای جهان است.

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکا نمی تواند این قدرت را به منفعت تبدیل کند، یادآور شد: ایرانی ها بدون استفاده از هیچ جنبه فیزیکی قدرت میدان ایجاد می کنند اما آنها 7 هزار میلیارد دلار در عراق و سوریه هزینه می کنند و به اعتراف رییس جمهورشان هیچ منفعتی نمی برند.

وی ادامه داد: وقتی اسراییل پایگاه تیفور سوریه را زد، شاید هفته ها خواب از چشم سران رژیم صهیونیستی ربوده شده بود، آنقدر که آمریکا هم پیام داد که هرگونه واکنشی علیه اسراییل به عنوان یک عکس العمل علیه آمریکاست، می خواستند یک بازدارندگی روانی ایجاد کنند اما وقتی در مقابل آن جولان به آتش کشیده شد و به آن ها هم گفتیم اگر واکنش نشان دهید تل آویو ویران می شود؛ هم آمریکایی ها و هم صهیونیست ها خفه شدند و هیچ غلطی نکردند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند به رهبران بزرگ انقلاب ما تفکر راهبردی، ژرف اندیشی، دشمن شناسی و قاعده شناسی در میدان نبرد هدیه می دهد و دشمنان به تدریج از عقل راهبردی تهی می شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه تاکید کرد: کشوری مانند آمریکا هزینه می کند اما قادر نیست جریانات سیاسی را مدیریت کند و نتوانست استراتژی خود را به ابزارش منتقل کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه خیلی ها مذاکره و سازش را راه جلوگیری از جنگ می دانند، بیان کرد: ما عکس این را می گوییم ، دشمن همه ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است، به ظاهر قدرتمند است اما فرسوده شده و روزی می رسد که دشمن فروپاشیده است و آن وقت ما می گوییم حیف که آن زمان ما نمی دانستیم این دشمن تا این اندازه ناتوان است.

وی اضافه کرد: چند سال پیش در محیط عملیات روانی تصوری ساختند که قدرت های دنیا می خواهند به سوریه حمله کنند و سوریه با خاک یکسان می شود اما وقتی وارد شدند بسیار مضحک عمل کردند، رفتارهای آمریکا با کره شمالی را ببینید، همین رییس جمهور آمریکا که می خواهد آمریکا را به موقعیت اولیه جهانی اش تبدیل کند مجبور شد در یک فضای برابر با رییس جمهور کشوری ضعیف مذاکره کند، اگر آمریکا قدرتمند بود آیا این فضای مذاکره اش با کره شمالی می بود؟ سردار سلامی با بیان اینکه دشمن دنبال این است که از او بترسیم و به ما القا کند کوچک هستیم، تاکید کرد: ما امروز فوق العاده قدرتمندیم، میدان هایی را پشت سر گذاشته ایم در زمانی که بسیار ضعیف تر از امروز بودیم و دشمن بسیار قوی تر از امروز بود و این موفقیت 40 ساله را در عرصه های نابرابر فراموش نمی کنیم.

وی دلیل عدم وقوع جنگ را قدرتمندی ایران اسلامی دانست و عنوان کرد: دشمن می خواهد با کاهش و قطع نفوذ منطقه ای انقلاب دوباره میدان تمرکز را اینجا قرار دهد اما فراموش نکنید اینکه شما به دشمن نزدیک تر شوید بسیار آسان تر از زمانی است که می ایستید تا دشمن به شما نزدیک تر شود.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمن وقتی به ما حمله می کند که به دست خود ضعیف شده باشیم، افزود: دشمن دست گذاشته است روی نفوذ منطقه ای ایران و بعضی دوستان هم فکر می کنند اگر ما در این زمینه کوتاه بیاییم همه چیز تمام می شود در صورتی که ما امروز با ایستادگی و گشودن مرزهای جدید و ایجاد ساختارهای جدید قدرت موفق بوده ایم.

سردار سلامی با اشاره به اینکه از دست دادن قدرت نفوذ منطقه ای غیرممکن است، زیرا نفوذمان معنوی است، اظهار کرد: عقب نشینی از خاکریز اول یعنی از دست دادن همه چیز و این قاعده نبرد با دشمن است، بعد می گویند موشک ها را متوقف کنید و بردشان را کاهش دهید، یعنی قدرت بازدارنده خود را کنار بگذاریم و عجیب است از کسانی که هنوز فکر می کنند این نحوه تعامل با دشمن پاسخگوست.

وی با تاکید بر اینکه اساتید باید مروجان اندیشه متعالی و رشد یافته انقلاب باشند، گفت: می خواهند بلایی سرمان بیاورند که جرأت نکنیم از انقلابمان دفاع کنیم زیرا امروز کلمات بیش از سلاح قدرت دارند و ادراک حاصل کلمات است و دشمنان ما می خواهند ادراک جامعه ما را تغییر دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه انرژی جهان را تحت مدیریت امنیتی ایران عنوان کرد و افزود: تمام ذخایر انرژی خلیج فارس تحت سیطره امنیتی ماست و تمام مؤلفه های استراتژیک دشمن تحت اختیار ما قرار دارد و می دانند جنگ با جمهوری اسلامی ایران ابعاد جهانی دارد و قدرت را در جهان تغییر می دهد.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: بعضی از آقایان نامه نوشته اند که ما با آمریکا مذاکره مستقیم کنیم، ما 40 سال تجربه داریم و کاملا دشمنانمان را شناخته ایم، ما عزیزیم و دشمنان ما عزت ما را نمی خواهند، این ها را برای دانشجویان بیان و ذهنشان را آشنا کنید تا فرق بین ذهن ذلت آمیز را با تفکر عزت بخش بفهمند.

وی با بیان اینکه این ملت و کشور به قدری غنی است که می تواند با فرض اینکه هیچ کشور دیگری در عالم خلق نشده است، زندگی کند، اضافه کرد: اگر سست باشیم تاریخ خواهد نوشت این ها می توانستند، امروز دشمن اصلی ما القای یأس است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: بعدها خواهیم دید خروج آمریکا از برجام نمی تواند فشاری بیش از آنچه تا به امروز بر ما تحمیل شده است وارد کند، ما دشمن را با قواعد فکری خود می شناسیم.

سردار سلامی در پایان تصریح کرد: جنگ امروز جنگ آتش ها نیست، جنگ اقتصادی و روانی است، این را که می توانیم اداره کنیم، خطر زیادی ندارد، همت، اراده، عزم، روحیه انقلابی و تفکر ابزار این جنگ است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: فرمانده کل سپاه - بزرگ - اندیشه - امروز - تمرکز - جامعه - دانشگاه فردوسی مشهد - جانشین - سلامی - اقتصادی - دانشگاه فردوسی - انقلاب اسلامی - سپاه - دروازه - سردار - آرمان - اداره - بزرگترین - چهارشنبه - پیش بینی - دانشگاه - مسابقه - برگزار - اسلامی - فردوسی - واقعیت - مشکلات - ایران - رابطه - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
عکس دیده نشده «ویشکا آسایش» در حال کوهنوردی

سپنتا نیکنام: در نهایت نتیجه شیرین بود/ مردم مناطق زلزله زده کرمانشاه وقتی من را می دیدند من را دلداری می دادند

شش پیشنهاد کوچک جلایی پور به روحانی

از تظاهرات مسالمت آمیز مردم عراق حمایت می کنم

گردهمایی خودروهای کلاسیک در تهران/گزارش تصویری

سرلشکر قاسم سلیمانی خادم حرم امام رضا(ع) شد

آبروی نظام را برای یک نفر خدشه دار نکنیم

برای مواجهه با تغییرات جمعیتی باید آماده شویم

قابلیت آستارا برای تبدیل شدن به بازار ملی گیاهان دارویی

نخستین و آخرین مطالبه مردم کردستان رفع بیکاری است

افزایش مشارکت مردم و خیران در امور جامعه مستلزم اعتمادسازی است

صمد رسول زاده اقدم، هادی رضانژاد اصل بناب، رقیه سالک قهفرخی، بهنام قاسم زاده بررسی مشخصه های معماری مسکن بر اساس معیارهای فرهنگ و سبک زندگی

ثبت خاطرات والدین شهدا یک ضرورت انکارناپذیر است

ترامپ از پوتین می ترسد

نماینده ایران در آژانس: برخی دسترسی ها به آژانس بر اساس تصمیمات در سطح عالی نظام ارائه می شود / توافق پنهانی برای بازدید از دانشگاه ها یا اماکن دیگر وجود ندارد

ناگفته هایی از دادگاه پرونده پارازیت هایی که در حال پخت و پز مردم هستند/ هفت نقطه در تهران که منشا پارازیت ها هستند، کدامند؟

منع پخش شبکه تلویزیونی اسلامی در جامو و کشمیر را محکوم میکنیم

خارج گردی خانم بازیگر با تیپی خاص/ تصاویر

آیا در این اوضاع، رهبری اقدام نمی کنند؟ /مفاسد اقتصادی سوهان روح مردم/شش پیشنهاد کوچک به جناب روحانی/مجلس را از عناصر ناباب پاکسازی کنید

آیت الله مرتضی تهرانی از از اسوه های اخلاق تهران بودند

پایان کار منتخبان ایران با کسب 3 مقام اولی، 3 عنوان دومی و یک مقام سومی/ یک رکورد ملی شکسته شد

امامزاده سال ها هیچ زائری نداشته است

واکنش مدیر مسئول روزنامه شرق به شکایت مهران مدیری

جنجال جدید«حمید هیراد»

فعالیت 900 مداح اهل بیت(ع) در استان کردستان

ناتو در عراق پایگاه نظامی احداث می کند

خبر شهادت مرزبانان ایرانی چه افرادی را شاد کرد؟+عکس

انتقاد دیرین دیرین از صدا و سیما

روزنامه های یک شنبه 31 تیر ماه 97

آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه از 10 شهریور | شرایط انتقال و مهمانی طلاب اعلام شد

علیخانی: از روزنامه شرق شکایتی ندارم

اختلاف طبقاتی در تهران/عکس

کارهایی که بر جنب حرام است

مشخصات فنی پیکان 44 سال پیش +عکس

عضو شورای ریاستی لیبی: مصر درصدد تصرف بخش هایی از خاک لیبی است

گلایه مادر شهید:دیگر کسی سراغ ما را نمی گیرد

زینب محمدیانی ,علی محمد احمدوند ,حدیثه خدادادی ابیازنی مدل سازی سیستم حمل ونقل شهری با استفاده از رویکرد پویایی شناسی سیستم

ارزش و جایگاه دعای سحر از دیدگاه «امام رضا علیه السلام»+صوت

دعاگویان ,حسن نوری زاده داود آسیب شناسی فرایند آموزشی آموزشگاه های رانندگی شهر کرج

پشت پرده ماجرای مائده هژبری چه بود؟

دختران شین آباد به آرزوی خود رسیدند

برای اولین بار یک زن مسلمان سرلشگر ارتش شد

مصوبه مجمع تشخیص مصلحت یعنی بن بستی در جمهوری اسلامی وجود ندارد

تجدید بیعت مقامات وزارت خارجه با آرمان های امام(ره)

توضیح سخنگوی شورای نگهبان درباره جلسه شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام

سفر فوق العاده در جاده ای مه آلود

فاز جدید روابط نظامی ایران و پاکستان

عکس/ مژدگانی 10میلیونی برای پیدا کردن سگ خانگی!

تشییع پیکر شهدای عملیات تروریستی شهرستان مریوان + تصاویر

جنجال کتک زدن دانشجویان توسط بادیگارد ماکرون

عکس/ آب لوله کشی یزد فبل و بعد از تصفیه خانگی!

یک مستندساز در گفت وگو با فارس: «نار و انار» راوی مظلومیت شیعیان آذربایجان است/ پیشنهاد اکران در پیاده روی اربعین

تصویری زیبا از طبیعت خروشان سردشت

تشریح علل موثر بر بی ثباتی اقتصادی/ضرورت برخورد با متخلفین و ارتقاء کابینه برای جلب اعتماد مردم

رییس جمهور با مردم سخن می گوید

رسیدگی به شکایات ثبت نام مدارس ظرف 48 ساعت/ کنترل قولنامه های سوری محدوده محل سکونت با مدرسه

سردار سلیمانی خادم امام رضا (ع) شد+ عکس

محورهای استیضاح وزیر علوم

پایان تعطیلات تابستانه مجلس

شادی مادران با 5 نکته طلایی

هیئتی از آستان قدس رضوی با آیت الله نابلسی از علمای لبنان دیدار کرد

تحقیر المپیاکوس در حضور ملی پوشان ایرانی

قابلیت خاص هواپیمای ترامپ/ عکس

لحظه رای گیری از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص وضعیت سپنتا نیکنام/عکس

حقوق شهروندی تمام ایرانیان

چگونه سرعت کامپیوتر خود را افزایش دهیم

خواب خود را به کمک عینک هوشمند تنظیم کنید

دیپلماسی اقتصادی اولویت سفرای ایران

آیا با تهدید می توان افراد را به استفاده از پیام رسان های داخلی وادار کرد

برای مقابله با مشکلات اقتصادی باید از ظرفیت عظیم مردم استفاده کنیم

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 31 تیر 97

بررسی 4 طرح پژوهشی در کارگروه تخصصی پایان نامه های حوزه خواهران مازندران

مژدگانی 10میلیونی برای سگ خانگی!/ عکس

پانزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران برگزار می شود

کاریکاتورهای مفهومی و جالب (72)

متن عاشقانه احساسی و بسیار زیبا

در سازمان خصوصی سازی فساد نیست

ورود مجلس به اختیارات مجمع تشخیص مصلحت؛ بدعت یا ناآگاهی؟

سه انتخاب پیامبر با نشانه شایسته سالاری

شش پیشنهاد کوچک به جناب روحانی

پیگیری دیپلماسی اقتصادی محور گردهمایی سفرا

چه کسانی می گفتند انرژی هسته ای نمی خواهیم؟

تب گرایش به علوم تجربی در جان آموزش عالی؛ فرهنگ غلط جامعه یا سراب کسب درآمد

تجدید بیعت مقامات وزارت خارجه با آرمان های امام راحل

رسیدگی به شکایات ثبت نام مدارس ظرف 48 ساعت/ کنترل قولنامه های سوری محدوده محل سکونت با مدرسه

پابلو کاسادو رهبر حزب مردم اسپانیا شد

هفت چگونه باز می گردد؟!

بستن مسیر محدودسازی ها

دوست نداشتم اولین و آخرین ایرانی غیر مسلمان در شوراهای شهر باشم

اشلانسک با فرشاد احمدزاده به صدر رفت

طالبان در یک قدمی کابل

تصمیم خردمندانه مجمع

تشدید مشکلات تولید دارو با تحریم و کمبودنقدینگی

ریل گذاری ورود نقدینگی به تالار شیشه ای

60 درصد خواسته های کامیونداران برآورده شد

صرفه جویی 30 درصدی انرژی با لوازم برقی استاندارد

سلفی آقای بازیگر در یک جای عجیب و غریب/عکس

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

تصاویری از حواشی جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور احمدی نژاد، رییسی و...

​درون هر سیاستمداری یک هیتلر بالفعل وجود دارد؛ اگر دستشان به بمب اتم نمی رود، از ترس «افکار عمومی» است

نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است

نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است