مطالب مرتبط:
سردار سلامی: نفوذ ایران در منطقه معنوی و غیرقابل حذف است/ تمام ذخایر انرژی خلیج فارس تحت سیطره امنیتی ماست
نفوذ ایران در منطقه معنوی و غیرقابل حذف است/ تمام ذخایر انرژی خلیج فارس تحت سیطره امنیتی ماست
نفوذ ایران در منطقه معنوی و غیرقابل حذف است
سردار سلامی: نفوذ ایران غیرقابل حذف است
نفوذ ایران در منطقه معنوی و غیرقابل حذف است/ امروز فوق العاده قدرتمندیم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 تیر 1397 ساعت 09:122018-06-22سياسي

نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است


جنگ امروز جنگ آتش ها نیست، جنگ اقتصادی و روانی است، این را که می توانیم اداره کنیم، خطر زیادی ندارد، همت، اراده، - عزم، روحیه انقلابی، تدبیر و تفکر ابزار این جنگ است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازشما نیوز ، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در مراسمی که به مناسبت شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، گفت: اساتید، مروجان علم و سازندگان بنای اندیشه و تفکر در جامعه هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه، بزرگی یک ملت را به وسعت تفکر، اندیشه و میدان آرمان های او و نه وسعت جغرافیایی و امکانات مادی اش دانست و افزود: اگر جامعه ای دارای آرمان های بزرگ، اندیشه های متوالی، تفکر ژرف، ذهن های وسیع و مکتب و دشمن بزرگ باشد، بزرگ است و ما می توانیم ادعا کنیم که همه این بزرگی ها را در اختیار داریم.

وی خاطرنشان کرد: رسالت اساتید انقلابی و مؤمن ما این است که بنیادها و استوانه های مستحکم ذهن و قلب جامعه را بسازند زیرا اساتید قدرت نفوذ معنوی و تکثیر در اندیشه و ترویج الگو و مدل ایفای نقش برای بخش زیادی از جامعه را دارند و امروز انقلاب ما بیش از هر زمان دیگری به استحکام در بنیان های تفکر و باور خود نیازمند است.

سردار سلامی تأکید کرد: هرچه زمان می گذرد، انقلاب ما بزرگ تر می شود و هرچه بزرگ تر می شود، سطوح تماس او با دشمن بیشتر می شود و هرچه انقلاب عمیق تر پیش می رود، چالش ها متنوع تر و میدان پیچیده تر می شود، رابطه بین این چالش ها، فضایی غیرخطی و غیرقابل پیش بینی برای ما ایجاد می کند.

جانشین فرمانده کل سپاه، دلیل بزرگی مشکلات فراروی انقلاب را بزرگ بودن خود انقلاب عنوان کرد و ادامه داد: از لحاظ جغرافیایی روزگاری تمام حواس دشمن بر قلب این سرزمین متمرکز بود؛ درست مثل یک مسابقه فوتبال، چهارشنبه شب دیدید که تمام توان حریف بر دفاع ما متمرکز بود و دروازه ما مدام تهدید می شد و زمانی که توپ را در میدان حریف به گردش در آوردیم، دروازه آنان تهدید می شد، در واقعیت نیز این مسیر را پیموده ایم.

وی اضافه کرد: بزرگترین هنر انقلاب اسلامی این بوده است که توانسته در مقطعی از زمان نقطه تمرکز را تغییر بدهد، یعنی اگر در یک مقطعی تمام ارکان قدرت دشمن بر ما متمرکز بود و آتش های دشمن بر قلب این سرزمین فرود می آمد، امروز ما از فضای جغرافیایی مرزها گذشته و در میدان استراتژی دشمن قدم گذاشته ایم تا به حسب مقیاس جغرافیایی فضاهای وسیعی را تحت کنترل در آوردیم و میدان های جنگ را به مسافت دور دست منتقل کردیم، این بزرگ شدن انقلاب است.

سردار سلامی با بیان اینکه ما روزگاری فاقد یک قدرت نظام یافته بودیم، هیچکس به ما کمک نمی کرد و علیه ما یک جنگ بزرگ با دامنه های جهانی به راه انداختند، اظهار کرد: هنر انقلاب این بود که سطح قاعده قدرت را افزایش داد و دشمن را در میدان های وسیع درگیر کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: امروز در لبنان قدرتی به نام حزب الله با هویت انقلابی شکل گرفته و می تواند موازنه میدانی و سیاسی را در شرق مدیترانه جابه جا کند و بازدارنده ای مطمئن برای انقلاب و نظام باشد و وقتی این قدرت ایجاد می شود دامنه آرمان های اسراییل کوچک می شود و مجبور به گسترش قاعده قدرت دیوارهای بتونی می شود تا از نفوذ یک عنصر فلسطینی یا لبنانی جلوگیری کند، این یعنی محبوس کردن دشمن در یک جغرافیای کوچک.

وی با اشاره به ساخته شدن قدرت در سوریه بیان کرد: وقتی رژیم صهیونیستی تجلیات ظهور این قدرت را می بیند و لهجه های متنوعی از پاکستان، هند، یمن، ایران و افغانستان به گوشش می رسد، می فهمد که یک قوه بین المللی اسلامی در نزدیکی مرزهایش شکل گرفته است که آمریکا و اروپا در مقابل گسترش آن عاجزند.

سردار سلامی با اشاره به ساخته شدن قدرت در عراق و تحولات بر خلاف منافع راهبردی آمریکا تاکید کرد: دشمن در فضای عملیات روانی بسیار مهیب و هراسناک نشان داده می شود و هنر امام و رهبر عظیم الشأن ما این بوده که توانسته اند حقیقت این قدرت را از مجاز آن تفکیک کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز جنگ بر سر این است که ما دشمن را بزرگ ببینیم و خود را کوچک اظهار کرد: از لبنان و سوریه تا عراق و یمن، با آن همه فقر نشانه ظهور یک قدرت را می بینید که به نام اسلام مقاومت می کنند.

سردار سلامی با بیان اینکه انقلاب ما موازنه را برهم زده و قدرت سازی کرده است، خاطرنشان کرد: هنر دیگری که رهبران ما در انقلاب داشته اند، این بوده که توانسته اند قاعده های نبرد را تعیین کنند و موازنه ها را تغییر دهند و به همین دلیل است که دشمنان بیش از هر زمان دیگری منابع و امکانات خود را به میدان آورده اند.

وی افزود: آمریکایی ها خودشان گفته اند که تفاوت ما با نظام جمهوری اسلامی این است که ما جنبه های استاتیک مان بهترین است، درست هم می گویند، از لحاظ فیزیک قدرت همه دنیا یک طرف است و آمریکا یک طرف و بودجه نظامی شان جمع بودجه نظامی کل دیگر کشورهای جهان است.

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکا نمی تواند این قدرت را به منفعت تبدیل کند، یادآور شد: ایرانی ها بدون استفاده از هیچ جنبه فیزیکی قدرت میدان ایجاد می کنند اما آنها 7 هزار میلیارد دلار در عراق و سوریه هزینه می کنند و به اعتراف رییس جمهورشان هیچ منفعتی نمی برند.

وی ادامه داد: وقتی اسراییل پایگاه تیفور سوریه را زد، شاید هفته ها خواب از چشم سران رژیم صهیونیستی ربوده شده بود، آنقدر که آمریکا هم پیام داد که هرگونه واکنشی علیه اسراییل به عنوان یک عکس العمل علیه آمریکاست، می خواستند یک بازدارندگی روانی ایجاد کنند اما وقتی در مقابل آن جولان به آتش کشیده شد و به آن ها هم گفتیم اگر واکنش نشان دهید تل آویو ویران می شود؛ هم آمریکایی ها و هم صهیونیست ها خفه شدند و هیچ غلطی نکردند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند به رهبران بزرگ انقلاب ما تفکر راهبردی، ژرف اندیشی، دشمن شناسی و قاعده شناسی در میدان نبرد هدیه می دهد و دشمنان به تدریج از عقل راهبردی تهی می شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه تاکید کرد: کشوری مانند آمریکا هزینه می کند اما قادر نیست جریانات سیاسی را مدیریت کند و نتوانست استراتژی خود را به ابزارش منتقل کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه خیلی ها مذاکره و سازش را راه جلوگیری از جنگ می دانند، بیان کرد: ما عکس این را می گوییم ، دشمن همه ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است، به ظاهر قدرتمند است اما فرسوده شده و روزی می رسد که دشمن فروپاشیده است و آن وقت ما می گوییم حیف که آن زمان ما نمی دانستیم این دشمن تا این اندازه ناتوان است.

وی اضافه کرد: چند سال پیش در محیط عملیات روانی تصوری ساختند که قدرت های دنیا می خواهند به سوریه حمله کنند و سوریه با خاک یکسان می شود اما وقتی وارد شدند بسیار مضحک عمل کردند، رفتارهای آمریکا با کره شمالی را ببینید، همین رییس جمهور آمریکا که می خواهد آمریکا را به موقعیت اولیه جهانی اش تبدیل کند مجبور شد در یک فضای برابر با رییس جمهور کشوری ضعیف مذاکره کند، اگر آمریکا قدرتمند بود آیا این فضای مذاکره اش با کره شمالی می بود؟ سردار سلامی با بیان اینکه دشمن دنبال این است که از او بترسیم و به ما القا کند کوچک هستیم، تاکید کرد: ما امروز فوق العاده قدرتمندیم، میدان هایی را پشت سر گذاشته ایم در زمانی که بسیار ضعیف تر از امروز بودیم و دشمن بسیار قوی تر از امروز بود و این موفقیت 40 ساله را در عرصه های نابرابر فراموش نمی کنیم.

وی دلیل عدم وقوع جنگ را قدرتمندی ایران اسلامی دانست و عنوان کرد: دشمن می خواهد با کاهش و قطع نفوذ منطقه ای انقلاب دوباره میدان تمرکز را اینجا قرار دهد اما فراموش نکنید اینکه شما به دشمن نزدیک تر شوید بسیار آسان تر از زمانی است که می ایستید تا دشمن به شما نزدیک تر شود.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمن وقتی به ما حمله می کند که به دست خود ضعیف شده باشیم، افزود: دشمن دست گذاشته است روی نفوذ منطقه ای ایران و بعضی دوستان هم فکر می کنند اگر ما در این زمینه کوتاه بیاییم همه چیز تمام می شود در صورتی که ما امروز با ایستادگی و گشودن مرزهای جدید و ایجاد ساختارهای جدید قدرت موفق بوده ایم.

سردار سلامی با اشاره به اینکه از دست دادن قدرت نفوذ منطقه ای غیرممکن است، زیرا نفوذمان معنوی است، اظهار کرد: عقب نشینی از خاکریز اول یعنی از دست دادن همه چیز و این قاعده نبرد با دشمن است، بعد می گویند موشک ها را متوقف کنید و بردشان را کاهش دهید، یعنی قدرت بازدارنده خود را کنار بگذاریم و عجیب است از کسانی که هنوز فکر می کنند این نحوه تعامل با دشمن پاسخگوست.

وی با تاکید بر اینکه اساتید باید مروجان اندیشه متعالی و رشد یافته انقلاب باشند، گفت: می خواهند بلایی سرمان بیاورند که جرأت نکنیم از انقلابمان دفاع کنیم زیرا امروز کلمات بیش از سلاح قدرت دارند و ادراک حاصل کلمات است و دشمنان ما می خواهند ادراک جامعه ما را تغییر دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه انرژی جهان را تحت مدیریت امنیتی ایران عنوان کرد و افزود: تمام ذخایر انرژی خلیج فارس تحت سیطره امنیتی ماست و تمام مؤلفه های استراتژیک دشمن تحت اختیار ما قرار دارد و می دانند جنگ با جمهوری اسلامی ایران ابعاد جهانی دارد و قدرت را در جهان تغییر می دهد.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: بعضی از آقایان نامه نوشته اند که ما با آمریکا مذاکره مستقیم کنیم، ما 40 سال تجربه داریم و کاملا دشمنانمان را شناخته ایم، ما عزیزیم و دشمنان ما عزت ما را نمی خواهند، این ها را برای دانشجویان بیان و ذهنشان را آشنا کنید تا فرق بین ذهن ذلت آمیز را با تفکر عزت بخش بفهمند.

وی با بیان اینکه این ملت و کشور به قدری غنی است که می تواند با فرض اینکه هیچ کشور دیگری در عالم خلق نشده است، زندگی کند، اضافه کرد: اگر سست باشیم تاریخ خواهد نوشت این ها می توانستند، امروز دشمن اصلی ما القای یأس است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: بعدها خواهیم دید خروج آمریکا از برجام نمی تواند فشاری بیش از آنچه تا به امروز بر ما تحمیل شده است وارد کند، ما دشمن را با قواعد فکری خود می شناسیم.

سردار سلامی در پایان تصریح کرد: جنگ امروز جنگ آتش ها نیست، جنگ اقتصادی و روانی است، این را که می توانیم اداره کنیم، خطر زیادی ندارد، همت، اراده، عزم، روحیه انقلابی و تفکر ابزار این جنگ است.


کلید واژه ها: بزرگ - اندیشه - سلامی - جامعه - تمرکز - دانشگاه فردوسی مشهد - سردار - امروز - دانشگاه فردوسی - انقلاب اسلامی - دروازه - جانشین - آرمان - بزرگترین - چهارشنبه - پیش بینی - دانشگاه - اقتصادی - برگزار - مشکلات - اسلامی - فردوسی - واقعیت - مسابقه - اداره - ایران - گزارش - چمران - رابطه - شهادت

آخرین اخبار سرویس:
سردار حقانیان سوگوار شد

اجرای آهنگ "یه من میمونم، یه تو" توسط علیرضا طلیسچی (فیلم)

«باید اینگونه باشید»

پاسخ احسان علیخانی به دریافت هدیه سه میلیاردی از ثامن الحجج

استقبال ویژه مردم کوشکک از خدام بارگاه امام رضا(ع)

در دیدار هیأت دولت با رهبر انقلاب چه گذشت؟

پایان 6 سال رابطه عاشقانه زوج معروف

روحانیون بسیجی، مرزبانان عقیدتی امت اسلامی هستند/ سرمایه گذاری دشمن علیه مولفه های برتری انقلاب اسلامی

نخستین اجلاس اساتید و نخبگان بسیجی حوزه های علمیه کشور پایان یافت

یادواره شهید علیرضا اشرف گنجویی در کرمان

از طلبگی به رسم آیت الله مجتهدی تهرانی تا دوره آموزشی روزنامه نگاری برای طلاب تهرانی

جزییات انفجارهای مهیب در مناطق روستایی اصفهان

استقبال اهالی روستای بورنگ درمیان از حضور پرچم و کاروان خدام امام رضا (ع)

تصاویری از حضور رهبر معظم انقلاب در بارگاه مطهر امامزاده یحیی (ع) سمنان + فیلم

گزارش: افغانستان ناامن ترین کشور برای خبرنگاران

انتقاد فرماندار ماسال از سختگیری های برخی دستگاه ها

برای مواجهه با تغییرات جمعیتی باید آماده شویم

تحصیلات دانشگاهی بدون کسب مهارت ، ما را به هدف نمی رساند

باید نقش های تعریف شده در ماموریت های روابط عمومی کاربردی شود

آغاز به کار مزرعه 50 مگاواتی بادی در میل نادر سیستان در دستور کار دولت

کاهش تعرفه های آب و برق و انتقال آب از دریا دو مطالبه جدی مردم سیستان و بلوچستان

افتتاح همزمان 7 پروژه زیربنایی، تحولی عظیم در صنعت برق سیستان و بلوچستان

‍ ظرافتهای قائم مقام شهردار کرج به اظهارات یک عضو شورای شهر

ضرورت تشکیل کمیته کارشناسی برای تسریع ساخت باغ موزه زنجان

50 میلیون متر مکعب برداشت غیر قانونی از زاینده رود وجود دارد

بازدید مسئولان ارشد استان اردبیل از مناطق عملیاتی شمالغرب کشور

خط حزب الله 142 / باید اینگونه باشید

ارائه طرح در تابستان، اجرا شاید وقتی دیگر

محمد صادق مسلمی رتبه نخست قرائت مازندران/ معرفی برترین های قرائت

نبود روابط عمومی فعال آسیب جدی در اداره های دولتی است

دانلود آهنگ جدید هوروش بند بنام هرچی تو بگی

جایزه شهدا

سفر وزیر نیرو به زاهدان‎

بانک جامع اطلاعات جوانان بیکار ایجاد شود

اوضاع نابسامان اقتصادی ایران : فشار خارجی یا عامل داخلی؟

رییس ائتلاف فتح عراق خواستار رسیدگی به مطالبات معترضان شد

صحبت های مهم رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا

صدوچهل ودومین شماره خط حزب الله منتشر شد

کار شبانه روزی سپاه برای مردم خوزستان

تلاوتی از مسعود موحدی راد/ آیاتی از سوره های مبارکه اسراء و ضحی+عکس و صوت

پنج چیزی که انسان در لحظه مرگش می بیند؟

2 تَن از بسیجیان طرح امنیت منطقه کورین زاهدان به شهادت رسیدند

رسیدگی به شکایات کامیونداران شرکت های حمل و نقل سراسری

گازرسانی از برکات ارزشمند انقلاب دراستان

تسلیت رییس ستاد نیرو های مسلح به خانواده شهیدان ردانی پور

دانلود آهنگ جدید بهزاد پارسایی بنام من عاشقت بودم

ما شیعیان افغانستانی همه اهل جهاد و شهادتیم

خادمان امام رضا سفیران معرفت هستند

اردوغان از رهبر و 72 عضو حزب جمهوری خواه خلق ترکیه شکایت کرد

پرستو صالحی عزادار شد+عکس

خدمت ناخواسته ترامپ به سپاه پاسداران

در درگیری با اشرار مسلح 2 تَن از بسیجیان طرح امنیت منطقه کورین زاهدان به شهادت رسیدند

واکنش وزیر ارتباطات به فعالیت تلگرام طلایی : بازی های سیاسی را رها کنید

تسلیت رییس ستاد نیروهای مسلح به خانواده شهیدان ردانی پور

همایش کاهش جمعیت کیفری در خوی

واعظی درگذشت آیت الله حاج حسین حق شناس را تسلیت گفت

حجتی: سرانه مصرف مرغ در ایران به ازای هر نفر 28 کیلوگرم است

واعظی درگذشت آیت الله حاج حسین حق شناس را تسلیت گفت

اگر برادرم شهید نمی شد امروز مدافع حرم بود

تشویق به تفکر ویژگی فرهنگ اسلامی و شیعی است

توضیح احسان علیخانی در باره پولهای دریافتی از موسسه جنجالی ثامن الحجج

سعیدابوطالب: بگیر و ببند شکست خورده؛ حاکمیت در حوزه های فرهنگی و اجتماعی تساهل نشان دهد/ نیروی انتظامی متولی فرهنگ نیست

ادامه اظهارات جنجالی ترامپ: مونته نگرو جنگ جهانی سوم را آغاز می کند!

زمان اعلام نتیجه کنکور کارشناسی و ارشد مشخص شد

واکنش وزیر ارتباطات به فعالیت تلگرام طلایی

آب نرسد، جمعیت کوچ می کنند

گردهمایی همسران شهید در شیراز

اجازه نمی دهیم تحریم ها به معیشت مردم آسیب بزند

معاون سازمان برنامه و بودجه به خوزستان سفر می کند

خط حزب الله 142 باید اینگونه باشید

معاون سازمان برنامه و بودجه مشکلات خوزستان را بررسی می کند

شوشان: ایمنی نامطلوب پارک های کودکان در اهواز

معاون سازمان برنامه و بودجه به خوزستان سفر می کند

راکعی: بهبهانی شانه به شانه بنیانگذاران ادبیات تلاش کرد

جزییات پول های دریافتی 2 چهره مشهور تلویزیون از موسسه ثامن الحجج

رکود تورمیِ عرصه سیاست

روایاتی زیبا و خواندنی از معصومین(ع) درباره حقوق زن و شوهر

باید از وسایل روز برای نشر فرهنگ اسلامی استفاده کرد

گزارش تصویری دیدار هنرمندان لرستان با مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان

دانلود آهنگ جدید امید برومند بنام تو بمون

دانلود آهنگ جدید مهدی جواهری خواه بنام عاشقم نبودی

اجرای 104 هزار طرح اشتغال در خراسان رضوی توسط کمیته امداد

در برابر تحریم ها دست مان بسته نیست

قرائت سید محمد صادق مسلمی در مسابقات

حاج صادق ششمین شهید خانواده اش بود

2 بسیجی در کورین زاهدان به شهادت رسیدند

ربیعی:سازمان تامین اجتماعی را با چنگ و دندان اداره می کنیم

حجم اسکناس ظرف کمتر از3سال،هفت برابر شده/حقوق کارمندان را سه ماه یکبار تغییر دهید

شوخی بامزه عموپورنگ با مادرش (فیلم)

گزارش زومیت از بیستمین رویداد استارتاپ گرایند اصفهان با حضور موسس استارتاپ بقچه

واکنش منوچهرمتکی و «ح.ص» به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج/ متکی: شکایت می کنم

ربیعی: سازمان تامین اجتماعی را با چنگ و دندان اداره می کنیم

100هزار تن گندم غیب شد!

در دیدار هیأت دولت با رهبر انقلاب چه گذشت؟

نماینده ایذه و باغملک: آب نرسد، جمعیت کوچ می کنند

مشکل جابجایی اعتبار شهرداری ها و دهیاریها به زودی حل می شود+مصاحبه

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی خبر داد اجرای 104 هزار طرح اشتغال در خراسان رضوی توسط کمیته امداد

دانلود آهنگ جدید محمد عبادی بنام مرحم دلم

تقویت خطوط مخابراتی از نیازهای ضروری شهرها است

امامزادگان موجب تقویت هویت دینی و ملی شده اند

نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است

نفوذ ایران غیرقابل حذف است/ دشمن ظرفیت های خود را برای جنگ از دست داده است