مطالب مرتبط:
جزییات تازه از پرونده وزیر اسراییلی متهم به جاسوسی برای ایران
جروزالم پست: جذب وزیر اسراییلی توسط ایران را نباید کوچک و نادیده گرفت
جذب وزیر اسراییلی توسط ایران را نباید کوچک و نادیده گرفت
ماجرای جنجالی جاسوسی وزیر اسراییل برای ایران چیست؟
رژیم آل خلیفه علی سلمان را در پرونده جاسوسی برای قطر تبرئه کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 تیر 1397 ساعت 01:452018-06-21بين الملل

جزییات جالب و تازه از پرونده وزیر اسراییلی متهم به جاسوسی


روزنامه هاآرتص نوشت اگر اتهامات مطرح شده علیه «گونن سِگِو» وزیر پیشین انرژی اسراییل صحت داشته باشد، استخدام او به عنوان جاسوسی و عامل اطلاعاتی، - " روزنامه هاآرتص نوشت اگر اتهامات مطرح شده علیه گونن سِگِو وزیر پیشین انرژی اسراییل صحت داشته باشد، استخدام او به عنوان جاسوسی و عامل اطلاعاتی، یک پیروزی برای ایران است.

شعارسال": روزنامه هاآرتص در یادداشتی به بررسی ماجرای جاسوس اعلام شدن گونن سِگِو وزیر اسبق انرژی رژیم صهیونیستی پرداخته و نوشت جدای از اتهامات مطرح شده، شکار یک مقام پیشین اسراییلی پیروزی برای اطلاعات ایران است.

در ابتدای این یادداشت با بیان اینکه استخدام یک عضو پیشین کابینه وزیران و نماینده کنست (پارلمان)، دستاوردی مهم برای ایران است، آمده است: سوای از صحت اتهامات مطرح شده، او می توانست اطلاعاتی را به ایرانیان بدهد که نمی توانستند از طریق اینترنت به دست بیاورند .

هاآرتص با اشاره به شبکه پیچیده ارتباطات سیاسی-تجاری و همچنین نفوذ نقش دستگاه های امنیتی در کابینه، نوشت: به عنوان یک وزیر سابق، او اطلاعات مهمی درباره صنعت انرژی اسراییل داشته که می تواند برای دشمن استفاده شود .

این روزنامه با اشاره به اینکه سِگِو حتی تلاش کرد افرادی را در حوزه های نظامی، امنیتی و دیپلماسی رژیم صهیونیستی برای ایران به کار بگیرد، نوشت: ایران و حزب الله، با هم و جداگانه اقدامات پیچیده تری را در مقایسه با کشورهای عربی، علیه اسراییل اجرا می کنند .

هاآرتص ادمه داد: آسیبی که آنها (سگو و کسانی که با آنها در ارتباط بود) می توانستند (به اسراییل) بزنند، از موارد قبلی که شهروندان غربی در اسراییل به عنوان عوامل ایران یا حزب الله و به جرم عکاسی از تاسیسات نظامی مهم دستگیر می شدند، بیشتر بود .

این روزنامه در ادامه با انتقاد از اهمال دستگاه های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در نظارت بیشتر روی سِگِو، نوشت: مشخص نیست او چگونه شش سال بدون لو رفتن، فعالیت می کرده و چه اطلاعاتی را در اختیار ایران قرار داده است.

همچنین مشخص نیست که چگونه بازداشت شده و به اسراییل آورده شد .

هاآرتص با درست فرض کردن اتهامات مطرح شده علیه او، تاکید کرد: این مسئله نشان می دهد اطلاعات ایران چه مقدار روی اسراییل متمرکز است.

علاوه بر جمع آوری اطلاعات نظامی و اقدامات افزایش یافته در جاسوسی مجازی، ایران و حزب الله از روش های سنتی جمع آوری اطلاعاتی یعنی عوامل انسانی فروگذار نکرده اند .

این روزنامه در پایان این مسئله را با عملیات ادعایی موساد در به دست آوردن اسناد هسته ای از تهران، نوشت: درپی این قضیه، شاباک به تحقیقات برای یافتن دیگر عوامل استخدام شده از سوی ایران مشغول خواهد شد .

روز دوشنبه (18 ژوئن) و پس از برداشته شدن حکم سکوت رسانه ای، اعلام شد که گونن سِگِو وزیر انرژی اسبق و نماینده پیشین پارلمان رژیم صهیونیستی به جرم جاسوسی بازداشت شده است.

سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی شاباک در بیانیه ای ادعا کرد که سِگِو 62 ساله، به برقراری تماس های غیرقانونی با عوامل ایران، افشای اطلاعات محرمانه درباره زیرساخت های نظامی و غیرنظامی رژیم صهیونیستی و جاسوسی متهم است.

اعلام جرم و اتهامات علیه این مقام پیشین رژیم صهیونیستی با واکنش های متعددی در رسانه ها و نزد مقامات این رژیم همراه شد، اما نکته مشترک تمام آنها، انتقاد شدید و محکوم کردن این اقدام وی، بدون هیچگونه تلاش برای کاستن از ابعاد رسانه ای این موضوع بود.

جزییات جدید منتشر شده توسط رسانه های صهیونیستی از پرونده گونن سگو نشان می دهد وی زمانی که به عنوان پزشک در ابوجا فعالیت می کرده با منابع دیپلماتیک مختلف نیجریه ای، ایرانی و صهیونیستی ارتباط داشته است.

مقامات وزارت دادگستری و چند وکیل معتبر می گویند که اگر گونن سِگِو در پرونده جاسوسی برای ایران گناهکار شناخته شود، احتمالا با مجازات اعدام یا حبس ابد مواجه خواهد شد.

جزییات جالب و تازه از پرونده وزیر اسراییلی متهم به جاسوسی برای ایران با افشای ابعاد جدیدی از پرونده اتهامات مطرح شده علیه گونن سِگِو وزیر پیشین انرژی رژیم صهیونیستی درباره جاسوسی برای ایران، گفته می شود وی ارتباطات نزدیکی با حلقه دیپلماتیک این رژیم در نیجریه داشته است.

روز دوشنبه و پس از برداشته شدن حکم سکوت رسانه ای، اعلام شد که گونن سِگِو وزیر انرژی اسبق و نماینده پیشین پارلمان رژیم صهیونیستی به جرم جاسوسی بازداشت شده است.

سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی شاباک در بیانیه ای ادعا کرد که سِگِو 62 ساله، به برقراری تماس های غیرقانونی با عوامل ایران، افشای اطلاعات محرمانه درباره زیرساخت های نظامی و غیرنظامی رژیم صهیونیستی و جاسوسی متهم است.

اعلام جرم و اتهامات علیه این مقام پیشین رژیم صهیونیستی با واکنش های متعددی از سوی رسانه ها و مقامات این رژیم همراه شد، اما نکته مشترک تمام آنها، انتقاد شدید و محکوم کردن این اقدام وی، بدون هیچگونه تلاش برای کاستن از ابعاد رسانه ای این موضوع بود.

منابعی که در نیجریه با سِگِو در ارتباط بودند به نشریه عبری زبان والا گفتند وی گاهاً با گای فلدمن سفیر رژیم صهیونیستی در نیجریه دیده شده بود و برخی از کارمندان سفارتخانه نیز با او در ارتباط بودند.

این گزارش همچنین نشان می دهد که وی چند روز پیش از بازداشت شدن، در همایش هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم جعلی اشغالگر قدس در سفارتخانه این رژیم در نیجریه شرکت کرده بود.

به نوشته یدیعوت آحارونوت سگو در نیجریه به عنوان پزشک مشغول کار بود و دیپلمات های اسراییلی به بهانه بیماری و معاینه شدن، به نزد او رفته و اطلاعاتی را در اختیارش می گذاشتند.

شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که این وزیر اسبق، با نام مستعار گونن واندرمن به عنوان یک تاجر اسراییلی در نیجریه فعالیت می کرده و با چندین دیپلمات خارجی جهت مقاصد اطلاعاتی خود ارتباط برقرار کرده است.

به ادعای این شبکه، سِگِو از یک پاسپورت دیپلماتیک آلمانی برای سفر به ایران و ارائه اطلاعات به دست آمده، استفاده کرده بود.

وی این پاسپورت و یک خودرو با پلاک آلمانی را بعد از ازدواج صوری با یک دیپلمات آلمانی در نیجریه به دست آورده بود.

این ازدواج بعد از پایان ماموریت، به پایان رسید.

جزییات جدید منتشر شده از بازجویی های سگو در رسانه های صهیونیستی نشان می دهد که وی ادعا کرده زمانی که از سوی سفارت ایران برای ارائه خدمات پزشکی فراخوانده شده بود، برای اولین بار مورد ارتباط عوامل اطلاعاتی ایرانی قرار گرفته و از آن زمان فعالیت های مخفیانه خود را آغاز کرد.

او همچنین تلاش کرده بود که عاملین ایرانی خود را به عنوان تجار خارجی به دیپلمات های اسراییلی معرفی کند.

بنابر این گزارش، یکی از این دیپلمات ها اما به تلاش های مکرر وی برای برقراری ارتباط با ایرانی ها مشکوک شده و به سازمان اطلاعات این رژیم گزارش داده است.

سِگِو در نیمه ماه می 2018 هنگامی که قصد داشت از فرودگاه ابوجا به کشور گینه استوایی بگریزد، توسط پلیس بازداشت و به فلسطین اشغالی استرداد شد.

مقامات وزارت دادگستری و چند وکیل معتبر می گویند که اگر گونن سِگِو در پرونده جاسوسی برای ایران گناهکار شناخته شود، احتمالا با مجازات اعدام یا حبس ابد مواجه خواهد شد.

شعارسال"، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیلی – خبری جهان نیوز ، تاریخ انتشار: 30 خرداد ، 1397 ، کدخبر: 621329، www.

jahannews.

com
کلید واژه ها: اسراییل - اطلاعات - ایران - اطلاعاتی - روزنامه - رژیم صهیونیستی - صهیونیستی - جاسوس - وزیر - جاسوسی - حزب الله - استخدام - انرژی - اسراییلی - نظامی - اطلاعات نظامی - کابینه - رژیم - ایرانیان - ارتباطات - دیپلماسی - اینترنت - بازداشت - تاسیسات - هسته ای - دستگیر - انتقاد - افزایش - موساد - اسناد

آخرین اخبار سرویس:
بسته پیشنهادی اروپا رضایت بخش نبود/ فروش نفت در برابر کالا مطرح نیست

تلاش آمریکا برای جلب همکاری ترکیه برای تحریم ایران

بزرگترین زرادخانه موشکی جهان در کدام کشور است؟

رژیم صهیونیستی رهبر حماس را تهدید به ترور کرد

روایت بین الملل فارس؛ محورهای سخنرانی آتی «پامپئو» علیه ایران؛ وزیر ترامپ در خلسه یک توهم

روایت بین الملل فارس؛ محورهای سخنرانی «پامپئو» علیه ایران؛ وزیر ترامپ همچنان در خلسه یک توهم

روزنامه پیروزی - 30 تیر

روزنامه هدف - 30 تیر

رسانه ها از آتش بس در نوار غره خبر دادند

روزنامه گل - 30 تیر

آپارتاید صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی / مفسد اقتصادی ستون پنجم دشمن است/ مردم در انتظار شفافیت

آپارتاید غاصبان فلسطین

آپارتاید غاصبان فلسطین

تحلیل زبان بدن ترامپ در دیدار با رهبران جهان+فیلم

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

حماس برمعادله بازدارندگی مبتنی بربمباران درمقابل بمباران تاکیدکرد

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

تاکید جنبش مقاومت حماس به دفاع از خود در برابر صهیونیست ها

منع ایرانی ها برای ورود به آمریکا برای حمایت از آنهاست

توافق بر سر آتش بس در غزه

حماس: حق داریم از خود دفاع کنیم/ جواب بمباران، بمباران است

معاون وزیر خزانه داری آمریکا: ایران متحد یا دوست ترکیه نیست

یک رسوایی جنسی دیگر برای ترامپ

آمریکا: حمایت ترکیه را در تحریم ها علیه ایران نداریم

ترامپ حق دیدار مجدد با پوتین را ندارد

تلاش آمریکا برای متقاعد کردن ترکیه برای همراهی با تحریم های ایران

برای جلوگیری از تبعات منفی تحریم های آمریکا بر ترکیه تلاش می کنیم

واکنش ایران به تصویب قانون دولت یهود در مجلس رژیم صهیونیستی/ آپارتاید در فلسطین اشغالی برچیده خواهد شد

شلیک تیر تک تیراندازان فلسطینی کارگر افتاد/ نظامی صهیونیست به درک واصل شد

هلاکت نظامی صهیونیست که هدف تک تیراندازان فلسطینی قرار گرفته بود

قاسمی: آپارتاید در فلسطین اشغالی برچیده خواهد شد

نظامی صهیونیستی که در مرز نوار غزه کشته شد درجه سرهنگی داشت

نشست فوق العاده نتانیاهو با وزیر جنگ درپی تحولات نوار غزه

چین و امارات 13 توافقنامه امضا کردند

نارضایتی آمریکایی ها از دیدار ترامپ با پوتین

حماس برمعادله بازدارندگی مبتنی بربمباران درمقابل بمباران تاکیدکرد

تروریست های الشباب شهرک راهبردی سومالی را اشغال کرد

اوکراین سفیر ایتالیا را احضار کرد

صفحه نخست روزنامه های ورزشی شنبه 30 تیر 1397

شهادت 4 فلسطینی در راهپیمایی بازگشت

آمریکا در 6 ماه اول 2018، بیش از کل 2017 سلاح فروخت

هیلی: تحریم های اقتصادی کره شمالی را به پای میز مذاکره آورد

مقام اطلاعاتی آمریکا از دعوت پوتین به کاخ سفید خبر نداشت

افشاگری جدید از پرونده جنسی ترامپ

جنگنده های رژیم صهیونیستی غزه را به شدت بمباران کردند

دعوت پوتین به آمریکا از سوی پرامپ

انتقاد آلمان از مخالفت مالک یهودی فیسبوک

گفتگوی تلفنی مرکل و پوتین درباره اوضاع بین المللی

تداوم اعتراضات در بغداد و شهر های جنوبی عراق

از «آینده واردات نفت ژاپن از ایران با شروع تحریم‎ها» تا «جنگ تجاری بر سر پرچم‎های چینی با عبارت ترامپ 2020 »

یک نظامی صهیونیست درغزه به هلاکت رسید

از «آینده واردات نفت ژاپن از ایران با شروع تحریم ها» تا «جنگ تجاری بر سر پرچم های چینی با عبارت ترامپ 2020 »

2 شهید در حمله رژیم صهیونیستی به مواضع مقاومت

حمایت کاخ سفید از حملات روز جمعه رژیم صهیونیستی به غزه

آغاز مراحل درمانی شیخ عیسی قاسم در هفته آینده

هفدهمین راهپیمایی بازگشت در غزه

هشدار پوتین به ناتو؛ به گرجستان و اوکراین نزدیک نشوید

نیم صفحه اول روزنامه های ورزشی 30 تیر

وب سایت جدید سعودی ها به زبان فارسی!

ادامه حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه

تایید هلاکت نظامی صهیونیست در مرز غزه

بادبادک های آتش زا؛ معضلی جدی برای اسراییل

دفاع آمریکا از حملات رژیم صهیونیستی به غزه

حماس: حق داریم از خودمان دفاع کنیم/ جواب بمباران، بمباران است

ارائه لایحه تحریم مالی ترکیه از سوی سناتورهای آمریکایی به کنگره

شش سناتور به کنگره آمریکا لایحه تحریم مالی ترکیه را ارائه داد

مرکل: گفته بودم آمریکا قابل اتکا نیست

استان قنیطره در آستانه پاکسازی از لوث تروریسم

تبعیض علیه مسلمانان در آمریکا

جنگ سوریه و اسراییل منطقه و جهان را به جهنم سوق می دهد

احتمال گزینه خروج نظامیان امریکایی از افغانستان

رسانه های صهیونیست ادعای «نتانیاهو» درباره ایران را رد کردند

واکنش حماس به یادداشت سه مقام آمریکایی

واکنش حزب الله و میشل عون به قانون نژادپرستانه کنست

تک تیراندازان فلسطینی، نظامی صهیونیست را هدف قرار دادند

1.7 میلیون آواره سوری به مناطق خود باز خواهند گشت

تیر تک تیراندازان فلسطینی کارگر افتاد/ نظامی صهیونیست به درک واصل شد

رهبر شیعیان بحرین سه شنبه آینده عمل جراحی می شود

درخواست مسئولان دولت ترامپ از حماس

کویت برای نیروگاه های برق عراق سوخت می فرستد

ائتلاف الفتح: شروط احزاب کُرد برای تشکیل فراکسیون بزرگ مردود است

ترامپ: به دنبال دیدار دوم با پوتین هستم

پیش بینی میلیاردر صهیونیستی درباره کناره رفتن ترامپ از قدرت

اظهارات تامل برانگیز میلیاردر یهودی درباره آل سعود

روایت اهالی «فوعه و کفریا» از کارشکنی تروریست ها +عکس

آمریکا حمایت ترکیه را دراعمال تحریم ها علیه ایران ندارد

بیانیه وزارت خارجه ترکیه بعد از دیدار با هیات آمریکایی

ادامه اعتراضات در عراق/ آماده باش نیرو های امنیتی

عادی سازی روابط هلند و ترکیه

نیویورک تایمز گزارش داد: «اف بی ای» از تلاش ترامپ برای لاپوشانی فساد جنسی اش فایل ضبط شده دارد

دفاع آمریکا از حملات رژیم صهیونیستی به غزه

نیویورک تایمز گزارش داد: «اف بی ای» از مکالمه ترامپ با وکیلش برای لاپوشانی فساد جنسی فایل ضبط شده دارد

مردم چین آماده تحریم کالاهای آمریکایی هستند

ناتوانی رژیم صهیوینستی در برابر بادبادک های آتش زا

اعتراضات عراق 1 کشته و 41 زخمی بجا گذاشت

5 زخمی در اثر انفجار در «بلوچستان» پاکستان

جزییات تازه از حمله به مسافران اتوبوس در آلمان

عامل حمله به پارلمان انگلیس به 40 سال حبس محکوم شد

روزنامه های اقتصادی ‎شنبه 30 تیرماه 97

نشست اضطراری نتانیاهو با سران نظامی

جزییات جالب و تازه از پرونده وزیر اسراییلی متهم به جاسوسی

جزییات جالب و تازه از پرونده وزیر اسراییلی متهم به جاسوسی