مطالب مرتبط:
تحصیل 430 هزار دانش آموز پناهنده در مدارس ایران
دانش آموز خراسانی عضو تیم المپیاد فیزیک ایران شد
عضویت دانش آموز کاشمری در تیم المپیاد فیزیک ایران
استخدام کارشناس جذب دانش آموز در موسسه فرهنگی آموزشی گام دانش
تاکید حکیم زاده بر لزوم ارائه دروس ورزشی به دختران دانش آموز
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 31 خرداد 1397 ساعت 17:522018-06-21اجتماعي

تحصیل 430 هزار دانش آموز پناهنده در ایران


مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی گفت: امروز شاهد تحصیل 320 هزار دانش آموز دارای مدرک اقامتی معتبر و 110 هزار دانش آموز فاقد مدرک اقامتی معتبر یعنی 430 هزار دانش آموز در مدارس دولتی در کنار دانش آموزان ایرانی هستیم.

- علاوه بر آن امکان ادامه تحصیل برای جاماندگان و طالبان علم با وجود کلاس های سوادآموزی فراهم شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازشما نیوز ، right;">خبرگزاری ایسنا: مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی گفت: امروز شاهد تحصیل 320 هزار دانش آموز دارای مدرک اقامتی معتبر و 110 هزار دانش آموز فاقد مدرک اقامتی معتبر یعنی 430 هزار دانش آموز در مدارس دولتی در کنار دانش آموزان ایرانی هستیم.

علاوه بر آن امکان ادامه تحصیل برای جاماندگان و طالبان علم با وجود کلاس های سوادآموزی فراهم شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا- محمد عجمی امروز در مراسم روز جهانی پناهنده در فرهنگسرای زیارت اظهار کرد: روز جهانی پناهنده در استان همزمان با سایر استان های کشور جشن گرفته می شود.

ما هیچ زمان مایل نبودیم که روزی به عنوان روز جهانی پناهنده اعلام شود.

کاش در دنیا اتفاقاتی چون جنگ، خشونت و درگیری نبود و هیچکس از خانه، کاشانه و وطن خود آواره و پناهنده نمی شد.

امیدواریم روزی باشد که هیچکس از خانه و کاشانه خود گریزان نشود.

وی با بیان اینکه امروز یادآور نفرت جامعه بشریت از جنگ و خشونت است، عنوان کرد: روز جهانی پناهنده فرصتی برای ارائه دیدگاه های کشورهای میزبان، چالش های پناهندگی و نمایش تصویری روشن از واقعیت های موجود تلخ و شیرین پدیده پناهندگی در کشورهاست.

روز جهانی پناهندگی نمادی از همبستگی، هم اندیشی و همگرایی جوامع میزبان پناهندگان و جامعه بین الملل است تا با نگاه نواندیشانه در مسیر ارج نهادن به ارزش ها، کرامت انسانی و حمایت از افراد نیازمند گام های اساسی برداشته شود.

عجمی افزود: روز جهانی پناهنده فرصتی برای بیان ارزش های انسانی و فرهنگی بین ملت ها، تبیین اصول این ارزش ها و کرامت انسانی و نمایش آن به جهانیان است.

این نامگذاری، موقعیتی را برای انعکاس شفاف، روشن و سخاوتمندی کشورهای میزبان با آلام دردهای پناهجویان و مردم بی جا شده در حال تعرض و تجاوز توسط بیگانگان فراهم می آورد.

در این روز چهره خشم، جنگ و ظلم که نتیجه آن آوارگی بیش از 68 میلیون و 500 هزار نفر انسان بی گناه در داخل و خارج از مرزهای خودشان است، به نمایش گذاشته می شود.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با همکاری کشورهای میزبان در این روز تلاش می کنند تا به جهانیان یادآوری شود که میلیون ها انسانی که مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند، با چه مشکلاتی مواجه هستند و حمایت بین المللی و کشورهای میزبان را از آوارگان و بی جا شدگان به جهانیان نشان دهند.

در کشورهای میزبان، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان فرصتی را برای تجلیل از اندیشه ها، استعدادهای بالقوه، دیدگاه های صلح جویانه پناهندگان و نیز برقرای صلح و امنیت در کلیه کشورهای دنیا را ایجاد می کنند.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران حدود 4 دهه میزبان پناهندگانی از کشورهای افغانستان و عراق است، تصریح کرد: ایران با همکاری کمیساریای عالی سازمان ملل در روز جهانی پناهنده تلاش می نماید تا شجاعت و استقامت را در عرصه های مختلف و تلاش آن ها را برای مشارکت در فعالیت های اجتماعی، فرهنگی، علمی، ورزشی و اقتصادی به کشورهای کمک کننده، حامیان بین المللی و خود نمایندگان به نمایش بگذارد و فرصت های جدید پیش آمده برای شکوفایی و پیشرفت را حمایت و در مسیر تعاملات و ارتباطات بین المللی الگوهای موفق و برجسته را به جهانیان بشناساند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران از دیرباز با رویکرد انسانی، اسلامی و اعتقادی خود شرایط و بسترها را با اتخاد سازوکارهای اداری، قانونی، ملی و بین المللی فراهم نموده و تلاش و همت خود را برای ایجاد و توسعه امکانات و زیرساخت های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و معیشتی برای پناهندگان با همکاری حامیان بین المللی خود به کار بسته و همچنان در این مسیر با برنامه ریزی و تلاش در حال بهبود شرایط زندگی پناهندگان در ایران است.

عجمی اضافه کرد: کشور ایران در سال های گذشته تلاش کرده تا با سیاست ها و راهکارهای علمی و عملی در حوزه های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و معیشتی پناهندگان و با رویکرد افزایش و توسعه فضاها و امکانات مربوطه و نیز توانمندسازی اقشار مختلف و تربیت نیروهای مستعد، خلاق، جوان و باانگیزه، از طریق برگزاری دوره های نهادآموزی زمینه رشد، بالندگی، امید و نشاط را در جامعه پناهندگان فراهم نماید.

ما شاهد این تحولات و همراهی و همکاری کمیساریای عالی و شرکای اجرایی و تشکل های مردم نهاد در استان بوده ایم.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی با اشاره به سه نیاز دارای اولویت اساسی پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت و کمیساریای عالی در جهت این سه نیاز آموزش، بهداشت و درمان و معیشت گام های مهمی برداشته اند.

امروز ما شاهد تحصیل 320 هزار دانش آموز دارای مدرک اقامتی معتبر و 110 هزار دانش آموز فاقد مدرک اقامتی معتبر یعنی 430 هزار دانش آموز در مدارس دولتی در کنار دانش آموزان ایرانی هستیم.

علاوه بر آن امکان ادامه تحصیل برای جاماندگان و طالبان علم با وجود کلاس های سوادآموزی فراهم شده است.

وی افزود: در استان خراسان رضوی تحصیل 60 هزار دانش آموز دارای مدارک اقامتی و 17 هزار دانش آموز فاقد مدرک اقامتی با تلاش و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان در راستای علم آموزی فراهم شده و تحصیل 6000 دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان موید این مطلب است.

در حوزه درمان نیز 90 هزار نفر از پناهندگان از امکانات درمانی و بهداشتی برخوردار شده اند.

پوشش بیمه 12 هزار نفر از اقشار آسیب پذیر پناهنده استان عجمی ادامه داد: پوشش بیمه سلامت 12 هزار نفر از اقشار آسیب پذیر جامعه پناهنده در استان خراسان رضوی برای چهارمین سال متوالی با همکاری دولت ایران و کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان اقدامی بی نظیر در ارتقای سلامت و بهداشت و درمان پناهندگان بوده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های حرفه آموزی و توانمندسازی فنی و حرفه ای پناهندگان و ایجاد کارگاه های تولیدی در شهرها و شهرستان ها از جمله اقدامات اثرگذار در جهت معیشت پناهندگان توسط جمهوری اسلامی ایران و کمیساریای سازمان ملل است.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست های ابلاغی اداره کل اتباع وزارت کشور توسعه و گسترش سازمان های مردم نهاد و NGOهای پناهندگان است، عنوان کرد: با وجود نیروهای با استعداد، نخبه و فعال پناهنده در استان خراسان رضوی امروز ما شاهد فعالیت 17 NGO در حوزه فرهنگی، علمی، ورزشی، درمانی و معیشتی هستیم که با مجوز رسمی وزارت کشور در استان فعالیت می‎کنند و خدمات گسترده ای را ارائه کرده اند.

توجه به نیازهای فرهنگی جامعه پناهندگان از جمله مواردی است که در چند سال اخیر مورد توجه و عنایت ویژه قرار گرفته است.

عجمی اضافه کرد: توسعه فعالیت های قرآنی، اقدامات فرهنگی، علمی و ورزشی نیز در این زمینه بی نظیر و چشمگیر است.

اعزام 46 هزار متقاضی عتبات عالیات در سال های 95 و 96، کسب رتبه های اول تا سوم در مسابقات قرآنی، علمی، آموزش و ورزشی از جمله اقداماتی بوده که دستگاه های فرهنگی با همکاری پناهندگان انجام داده اند.

یک اقدام فرهنگی بی نظیر که در شناخت نوجوانان و جوانان نسل دوم و سوم پناهندگان افغانستانی متولد شده در ایران، کاملا به جا بوده، برگزاری جشنواره های افعانستان شناسی طی 5 سال متوالی است.

جمهوری اسلامی ایران مصمم است که حضور پناهندگان را در حوزه های اقامتی، اشتغال، تحصیل و هر آنچه لازمه زندگی پناهندگان است، قانونمند کند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی بیان کرد: تمدید مدرک روادید پناهندگان و بیمه سلامت در حال اجراست.

علی رغم اینکه تعداد 12 هزار نفر استان سهمیه پذیرش رایگان بیمه سلامت را دارند اما مراجعه 7000 نفر از پناهندگان تاکنون جای گلایه دارد.

ما انتظار داریم پناهندگان واجد شرایط مراجعه کرده و از این امکان بسیار خوب درمانی بهر مند شوند.

وی افزود: از روز شنبه، 2 تیر ماه، توزیع کارت های آمایش مرحله سوم پناهندگان افغانستانی را در استان شروع می کنیم.

فصل ثبت نام مدارس دانش آموزان مهاجر و و پناهنده فرا رسیده و هماهنگی های لازم از سوی اداره کل اتباع و آموزش و پرورش استان برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس فراهم شده است.


کلید واژه ها: دانش آموز - پناهنده - جهانی - خراسان رضوی - تحصیل - پناهندگی - مدارس دولتی - دانش آموزان - ادامه تحصیل - انسان - کشور - امروز - خراسان - اتباع - نمایش - ایران - ایرانی - طالبان - مدارس - جامعه - استان - خشونت - گزارش - سازمان ملل - خانه - بیگانگان - واقعیت - درگیری - فرهنگی - تصویری

آخرین اخبار سرویس:
یک گونه خرس قهوه ای کمیاب درمسجدسلیمان مشاهده شد

پیش بینی بارش باران در مازندران

وجود 100 هزار نیروی مازاد صحت ندارد/ 17 هزار پست مصوب آموزش و پرورش، بلاتصدی اند

شلاق زدن وحشیانه و گروهی دانش آموزان توسط خانم معلم بیرحم + فیلم

«کهنگی و ایستایی» مهم ترین تهدید برای آموزش و پرورش است

خیزش گرد و خاک در تهران و 9 استان دیگر/ بارش باران در 5 استان

عکس ناسا ازعنکبوت های سیاه در مریخ +عکس

43 مورد کودک آزادی در رفسنجان گزارش شده است

بهره مندی نزدیک به 25 هزار نفر از خدمات سوادآموزی در آذربایجان شرقی

فرو رفتن دسته ماهی تابه داخل چشم آشپز

خیزش گرد و خاک در تهران و 9 استان دیگر

1870 دانش آموز قزوینی تحت پوشش طرح مشارکت اجتماعی هستند

چالش جدی بازنشستگی 3000 فرهنگی برای سیستم آموزشی آذربایجان شرقی

بهینه سازی فرآیند کاردر ادارات صیانت از حقوق شهروندی است.

روحیه بالای خانواده شهدا و جانبازان برای همه ما درس است

1870 دانش آموز قزوینی تحت پوشش طرح مشارکت اجتماعی هستند

حضور کاروان زیر سایه خورشید در شرق استان گلستان

تصاویر/ اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

شلاق زدن دسته جمعی دانش آموزان خبرساز شد +عکس

موج جدید گرمای هوا ایلام را فرا می گیرد

دیدار روحانی با خانواده شهیدان یاسری و یک جانباز

اخبار کوتاه خراسان شمالی از چهل سردار تا طلاسازی

عکس/ زیبایی های نهفته در قلعه دختر

آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس گسترش می یابد

عقد ازدواج یک زوج در حرم امامزادگان آستارا برگزار شد

43 مورد کودک آزادی در رفسنجان گزارش شده است

هواپیمای ایلوشین و بالگرد آب پاش فردا وارد خوزستان می شوند

آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس گسترش می یابد

روحانی: روحیه بالای خانواده شهدا و جانبازان برای همه ما درس و نشان دهنده مسیر مستقیم است

1.6 میلیون نفردر زمینه پیشگیری از اعتیاد آموزش دیدند

آغاز مرمت و حفاظت محوطه برزن در تخت جمشید

عقد ازدواج یک زوج در حرم امامزادگان آستارا برگزار شد

طرح نماد سال آینده در مدارس کشور اجرا می شود

روحیه بالای خانواده شهدا و جانبازان برای همه ما درس و نشان دهنده مسیر مستقیم است

هشدار درباره وزش باد شدید در تهران و 9 استان دیگر

6 میلیون نفردر زمینه پیشگیری از اعتیاد آموزش دیدند

بخش خبری 20، دوشنبه بیست و ششم تیرماه مرکز قزوین +فیلم

روحیه بالای خانواده شهدا و جانبازان برای همه ما درس و نشان دهنده مسیر مستقیم است / تجلیل از تلاش و فداکاری والدین جانبازان و ایثارگران

16 زندگی دوباره متولد شد

نظافت اماکن عمومی شهر جده توسط قرآن آموزان

پاداش پایان خدمت فرهنگیان آخر تیرماه پرداخت می شود

اورژانس اجتماعی در همه شهرستان های استان بوشهر راه اندازی می شود

بر پایی نمایشگاه دست ساخته های معلولان در چرام

تجلیل از برگزیدگان قرآنی قم

واگذاری فرزند به 93 دختر مجرد

پاسخ به ابهامات خط 7 مترو

آموزش و پرورش نیازمند تدوین قانون خاص است

بزرگترین و قدیمی ترین سازه بادی جهان در کجار قراردارد؟

روحیه بالای خانواده شهدا و جانبازان برای همه ما درس و نشان دهنده مسیر مستقیم است

نیجریه خواستار بهره گیری از تجارب ایران در اجرای طرح های بیابان زدایی شد

روحیه بالای خانواده شهدا و جانبازان نشان دهنده مسیر مستقیم است

روحیه بالای خانواده شهدا و جانبازان برای همه ما درس و نشان دهنده مسیر مستقیم است / تجلیل از تلاش و فداکاری والدین جانبازان و ایثارگران

روحیه بالای خانواده جانبازان نشان دهنده مسیر مستقیم است

آموزش و پرورش نیازمند تدوین قانون خاص است

خبر 20، سه شنبه 26 تیر 97

فخرفروشی به سبک آلمانی توسط بچه پولدارهای تهرانی ! + عکس

برگزاری دوره آموزش مدیریت بحران در بهمیی

کلاس آموزش حفظ قرآن ویژه خردسالان در شهر یاسوکند برگزار می شود

عکس/ پاریس از نگاهی دیگر

روستای کرتویج میزبان دومین جشنواره روغن کرمانشاهی است

نشست اخلاق و محیط زیست

22 تقاطع شیراز به سیستم برق اضطراری مجهز می شود

کاروان حفاظت پوتین در فنلاند

نظام درسی 6-3-3 سردرگمی های بسیاری ایجاد کرد

500 کیلومتر از دریاچه ارومیه پارک می شود!

22 تقاطع شیراز به سیستم برق اضطراری مجهز می شود

میزبانی از  130 عروسک دست ساز مادران بشرویه ای در کتابخانه

همه آنچه درباره برج چهل دختران استان سمنان باید بدانید! +تصاویر

رویدادهمدان 2018 فرصتی برای ترویج فرهنگ ناب ایرانی اسلامی

برگزاری دو کنکور در سال 98

10 پروژه عمرانی در شهرجدید عالیشهر بوشهر تصویب شد

آسفالت معابر شهر قلعه رییسی تا پایان ماه جاری

پوپولیسم آمریکایی/ روی دیگری از دونالد ترامپ 

لغو دروس اسلامی در همه مدارس دولتی عربستان

برگزاری مراسم آغاز سال جدید صابیین مندایی در اهواز

رگبار و رعد و برق، امروز در غرب و فردا در شرق کشور

دمای هوای بیشتر مناطق کشور 4 درجه گرم تر می شود

نمایشگاه حجاب و عفاف با 35 غرفه در شهرستان قرچک برپا شد

کاروان زیر سایه خورشید وارد بیجار شد

عکس/ مراسم غسل تعمید صابیین مندایی در اهواز به مناسبت تولد حضرت آدم (ع)

سنگاپور از اون بالا!/شهری درباغ.../تصاویر

اجرای طرح سنجش سلامت برای نوآموزان ارسنجانی

بدرقه کاروان پیاده حضرت شاهچراغ (ع) در فیروزآباد

برگزاری کلاسهای رایگان آموزش صنایع دستی در درگز

کمبود سرانه فضاهای ورزشی دانش آموزان در آذربایجان غربی مشهود است

هوای خنک و بارانی گیلان در چله تابستان

نمایشگاه حجاب و عفاف با 35 غرفه در شهرستان قرچک برپا شد

بازگشت 75 پیکر تازه تفحص شده به ایران

آغاز اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی

پیر شدن 40 درصد جمعیت ایران طی سه دهه آینده

از هر10 نفر در جهان 9 نفر به هوای پاک دسترسی ندارد

بارش باران و وزش باد در برخی از استان ها/ وضعیت بارندگیها تا سه روز آینده

افتتاح طرح های هفته بهزیستی در میبد وتفت

آغاز اعزام زائران ایرانی به حج؛ بامداد فردا

یک عکس زیبا...

جهانگرد زمین شناس و شغل هیجان انگیز اش!/تصاویر

یک جای خنک مخصوص تابستان/تنگه اردشیری/عکس

گرجستـان؛کشوری زیبا برای عاشقان طبیعت/تصاویر

دو عاشق به دنبال عشق در تونل عشق!/تصاویر

بارش های امسال 27 درصد کمتر از میانگین 50 سال اخیر

تحصیل 430 هزار دانش آموز پناهنده در ایران

تحصیل 430 هزار دانش آموز پناهنده در ایران