مطالب مرتبط:
رییس سازمان بسیج اساتید: پایان نامه ها و تحقیقات دانشجویی معطوف به حل مسایل کشور نیست
فردا همزمان با سالروز شهادت شهید چمران صورت می گیرد تجدید میثاق مسئولان سازمان بسیج اساتید و اساتید دانشگاه ها با آرمانهای شهیدچمران
مسئولان سازمان بسیج اساتید کشور به شهید چمران ادای احترام می کنند
با حضور ولایتی و فرهاد رهبر همایش بزرگ بسیج اساتید دانشگاه آزاد برگزار شد
برگزاری مراسم روز بسیج اساتید در بندرعباس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 خرداد 1397 ساعت 16:102018-06-20دانش

«بسیج اساتید» یک سازمان تصمیم ساز در حل مسائل جامعه باشد


رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ابزار و شبکه دانشگاه آزاد اسلامی، ابزار و شبکه کوچکی نیست گفت: ما می توانیم به جنگ مسائل و مشکلات روز مردم برویم.

- دکتر فرهاد رهبر در همایش بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی: بسیج اساتید یک سازمان تصمیم ساز در حل مسائل جامعه باشد رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ابزار و شبکه دانشگاه آزاد اسلامی، ابزار و شبکه کوچکی نیست گفت: ما می توانیم به جنگ مسائل و مشکلات روز مردم برویم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی در همایش بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی که با عنوان استاد بسیجی، تحول انقلابی، دانشگاه تمدن ساز برگزار شد، با بیان اینکه این همایش به مناسبت روز بسیج اساتید و همزمان با سالگرد شهادت مرد بزرگ، بسیجی و مرد خدا شهید چمران برگزار شده است، گفت: بدون شک از این همایش نتایجی استخراج خواهد شد که از آن در دانشگاه آزاد اسلامی بهره مند خواهیم شد.

شهید چمران مردی بزرگ و سرشار از عشق به اسلام بود وی با بیان اینکه شهید چمران مردی بزرگ و سرشار از عشق به اسلام، انقلاب، غرور ملی و دینی و روحیه خدمت به مردم بود، اظهار داشت: این شهید بزرگ در دل کفر و در کشور آمریکا تحصیل کرد، اما هرگز دلبسته آنجا نشد و توانست روحیه خدمت به مردم را تقویت کرده و مجموعه ای را بنیان گذاشت که بتواند همواره در خدمت مردم باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: شهید چمران فردی شجاع، مخلص، پرکار و انسانی به تمام معنا اثرگذار و انسان ساز بود.

از ویژگی های مهم شهید چمران این بود که همیشه احساس مسئولیت و وظیفه ای برای خود در نظر می گرفت که خادم مردم باشد.

دکتر فرهاد رهبر افزود: ما باید طوری برنامه ریزی کنیم تا خصلت این مرد بزرگ و انسان ساز را شناخته و به نسل جوان بشناسانیم تا روحیه خدمت و جهادی عمل کردن، جهادی زیستن و جهادی از دنیا رفتن را تقویت کنیم.

بسیج ریشه در آموزه های قرآن و سنت های الهی دارد وی با تاکید بر اینکه بسیج شجره طیبه ای است که ریشه در آموزه های قرآن، سنت های الهی، پیامبران و ائمه دارد، گفت: امام خمینی(ره) با درایت، تیزبینی و آینده نگری، زیست بومی را طراحی کرد که امروز نه تنها در ایران بلکه در جهان اسلام کارکرد خود را پیدا کرده است.

کارکرد سازمان بسیج ایجاد یک تمدن اسلامی در جهان است رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) برای ساخت یک تمدن اسلامی در جهان، مجموعه ای به نام بسیج طراحی و ابلاغ کردند.

در مراحل اولیه، کاربرد این سازمان، نظامی و مقابله با دشمن بود، اما امروز کاربرد بسیج در جهت ایجاد یک تمدن اسلامی در جهان است که رعشه به تن دشمنان انداخته است.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان در کشورهای همسایه برای اینکه سازمانی مشابه سازمان بسیج در کشور ما پا نگیرد و به کشورهای دیگر گسترش پیدا نکند، موانع جدی ایجاد می کنند، گفت: این سازمان موجب حرکت و جهت ما به سوی قله های هدف می شود و باید قدر خود را بدانیم که در یک سازمان تمدن ساز اسلامی عضو هستیم.

لزوم تقویت مولفه های قدرت ملی توسط سازمان بسیج دکتر فرهاد رهبر با تاکید بر اینکه در جمهوری اسلامی ایران باید جهانی فکر کرده و ملی عمل کرد، گفت: مولفه های قدرت ملی باید توسط سازمان بسیج تقویت شود.

همچنین اگر دشمن درصدد تضعیف این مولفه های قدرت ملی است، این سازمان باید برای مقابله با حربه دشمن و تقویت مولفه های قدرت ملی برنامه ریزی کند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین مولفه های قدرت ملی، مولفه علم و فناوری است، خاطرنشان کرد: مولفه علم و فناوری امروز در مقابل سایر مولفه های قدرت ملی سرآمد است و تمام مولفه ها در ذیل علم و فناوری تعریف میشوند.

دشمن نه تنها نسبت به رشد و پیشرفت علمی ایران خشنود نیست، بلکه موانع جدی برای جلوگیری از رسیدن کشورمان به اهداف عالیه خود ایجاد می کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دشمن می خواهد قدرت را به صورت انحصاری برای خود نگه دارد.

مصادیق این انحصار قدرت علم توسط دنیای استکبار به رهبری آمریکا، کاملاً مشهود است.

دکتر فرهاد رهبر تاکید کرد: وظیفه ما در این راه این است که بتوانیم در تقویت مولفه های قدرت ملی نقش آفرینی کنیم.

سازمان بسیج اساتید در این زمینه گام های بلندی برداشته، اما ما در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک قدرت باید در کنار بسیج قرار بگیریم.

دانشگاه آزاد اسلامی باید همه امکانات خود اعم از نیروی انسانی، تجهیزات، کارگاه ها و آزمایشگاه ها و.

را در مولفه های قدرت ملی سهیم کند تا به این قدرت دست پیدا کند.

بسیج اساتید نیز باید در این راه نقش آفرینی کرده و در کنار واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مولفه های قدرت ملی، مولفه فرهنگ است، گفت: مقام معظم رهبری به درستی اشاره کردند که تهاجم فرهنگی برای ریشه زدن انقلاب اسلامی از عرصه فرهنگی وارد این میدان خواهد شد.

اساتید بسیجی ابزار فرهنگی بسیار گسترده ای در اختیار دارند و آن جوانانی است که به آنها آموزش می دهند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امروز دشمن با تمام قدرت و تمرکز بر دو قشر زنان و جوانان در جامعه، سعی میکند فرهنگ آنها را از آنِ خود کند.

اولین برنامه آنها برای جوانان، تقویت یأس و ناامیدی درون آنان است و پس از آن، سعی در گسترش لاابالی گری و ابتذال در بین آنها دارد.

دکتر فرهاد رهبر با تاکید بر اینکه آسیب های اجتماعی به تنهایی به وجود نیامده اند، گفت: این آسیب ها با مدیریت و هدایت دشمنان ما گسترش پیدا کرده است.

سازمان بسیج اساتید باید در عرصه تقویت فرهنگ دینی و عِرق ملی تلاش کند وی خطاب به سازمان بسیج اساتید گفت: از شما خواهش می کنم مولفه فرهنگ یعنی باور و اعتماد به نفس جوانان را جدی بگیرید تا جوانان بدانند قوه عاقله و آینده ساز این مملکت و کشور هستند.

این مولفه باید توسط شما تقویت شود، چرا که امروز دشمن در حال سرمایه گذاری بر جوانان ماست.

شما باید به دقت برنامه ریزی های لازم را به کار بندید و به عنوان بسیج اساتید، سازماندهی شده در عرصه فرهنگی، دینی و تقویت عِرق ملی تلاش کنید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه یکی دیگر از مولفه های قدرت ملی، مولفه اقتصاد است، تصریح کرد: امروز شاهد این موضوع هستیم که دشمنان با تضعیف این مولفه قدرت ملی و با زمینه سازی در عرصه فرهنگی، برای براندازی نظام برنامه ریزی کرده اند.

وی افزود: البته برنامه برای براندازی نظام از پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دستور کار دشمنان ما بوده و برای این منظور، تضعیف مولفه های قدرت ملی از جمله اقتصاد را هدف قرار داده اند.

دکتر فرهاد رهبر با بیان اینکه دشمنان ما امروز معیشت مردم، درآمد و اشتغال آنها را هدف گرفته اند، گفت: دشمنان طوری برنامه ریزی کرده اند که مردم به جای اینکه به سمت خرید کالای ایرانی بروند، به سمت خرید ارز، طلا و.

رفته اند و باعث خروج سرمایه از کشور می شوند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه حل این مسائل نیاز به یک اتاق فکر دارد، گفت: باید در این اتاق فکر آسیب ها شناخته شود و در عرصه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و.

اولویت بندی صورت گیرد و متناسب با این اولویت ها، نقش آفرینی انجام شود.

سازمان بسیج اساتید باید به عنوان یک سازمان تصمیم ساز در حل مشکلات جامعه نقش آفرینی کند وی با تاکید بر اینکه سازمان بسیج به عنوان یک سازمان تصمیم ساز باید نقش آفرینی کند، گفت: این نقش آفرینی باید در عرصه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و.

باشد.

سازمان بسیج اساتید باید برنامه سال خود را تدوین کرده و مشخص کند چگونه می خواهد این نقش آفرینی را انجام دهد.

دکتر فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری به درستی اشاره کرده اند که زمانی وظیفه دانشگاه تربیت کادر بود، اما امروز دانشگاه باید مسئله محور باشد یعنی مسائل و مشکلات جامعه و مردم را بشناسد و برای حل آنها برنامه ارائه دهد و کمک کند گرفتاری مردم تقلیل پیدا کند.

باید بتوانیم این نقش را در دانشگاه آزاد اسلامی ایفا کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه همه اساتید باید اساتید بسیجی بوده و در خدمت نظام قرار بگیرند، گفت: باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد تا همه اساتید از طریق شناسایی و حل مشکلات جامعه، در خدمت مردم باشند.

وی با بیان اینکه در دوران جنگ اولین مسئله و اولویت کشور جنگ بود، گفت: شهید چمران با شناخت اولویت کشور، لباس رزم پوشید، بنابراین ما اگر خود را شاگرد آن استاد بزرگ می دانیم، باید امروز مهمترین مسئله جامعه خود را شناخته و همان برنامه را در دستور کار خود قرار دهیم.

نباید هدف و اولویت ها را گم کرده و خود را مشغول مسائل جزیی، ابتدایی و حاشیه ای کنیم.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تمام توان خود را در این راه به کار خواهد گرفت، تصریح کرد: یکی از توان های این دانشگاه، نیروی انسانی است که بخشی از این نیروی انسانی را اساتید بسیجی تشکیل می دهند که در این راه خدمت خواهند کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی،دکتر فرهاد رهبر تاکید کرد: اگر بسیج اساتید بتواند خوب برنامه ریزی کند، دانشگاه آزاد اسلامی این آمادگی را دارد که رهبری و هدایت این جریان یعنی شناسایی مسائل و مقابله با مشکلات و در خدمت مردم قرار گرفتن را به این سازمان واگذار کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ابزار و شبکه دانشگاه آزاد اسلامی، ابزار و شبکه کوچکی نیست، گفت: ما می توانیم به جنگ مسائل و مشکلات روز مردم برویم.

پس این برنامه ریزی قطعاً باید در سازمان بسیج اساتید شکل گیرد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - رییس دانشگاه آزاد - دانشگاه - اسلام - اسلامی - بسیج - آزاد - چمران - مردم - شهید - همایش - بزرگ - شبکه - انسان - فرهاد - احساس مسئولیت - جهان - برگزار - مشکلات - رهبر - دکتر - برنامه ریزی - امروز - طراحی - جامعه - تصمیم - امام - زیست

آخرین اخبار سرویس:
اختتامیه بیست و نهمین مسابقات جهانی زیست شناسی

همایش بین المللی «تبریز و انقلاب مشروطه ایران» برگزار می شود

همکاری های علمی دانشگاه بیرجند با اتحادیه اروپا گسترش می یابد

صاحب بیشترین استارتاپ های زیست فناوری در منطقه هستیم

پیام تسلیت ولایتی در پی درگذشت حضرت آیت الله حاج آقا مرتضی تهرانی

پیام تسلیت دکتر ولایتی در پی درگذشت حضرت آیت الله حاج آقا مرتضی تهرانی

فرصت دوباره برای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

همکاری های علمی دانشگاه بیرجند با اتحادیه اروپا گسترش می یابد

دانشگاه علامه رتبه اول "ارائه خدمات تغذیه ای دانشجویان" را کسب کرد

گزینه های ریاست سازمان تبلیغات اسلامی

دانشگاه علامه رتبه اول "ارائه خدمات تغذیه ای دانشجویان" را کسب کرد

مهلت ارسال آثار در جایزه ملی سلول های بنیادی تمدید شد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان خبر داد افزایش 3 برابری ورودی دانشجو به دانشگاه فرهنگیان/ کمبود 600 هزار معلم در مدارس

مهلت ارسال آثار در جایزه ملی سلول های بنیادی تمدید شد

دانشگاه اصفهان رتبه دوم کشور

4 نکته مهم درباره قوانین آموزشی ترم تابستان

اعزام 35 دانشجوی دانشگاه های استان به اردوی ولایت مشهد

امروز پایان مهلت ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه آزاد

مهلت ارسال آثار در جایزه ملی سلول های بنیادی تمدید شد

تغییر رییس سازمان تبلیغات اسلامی

دو استاد دانشگاه صنعتی اصفهان، شیمیدان برجسته ایران

استفاده از سبزیجات ریشه ای برای ساخت بناهای مستحکم تر

دانشمندان عصر ما را نامگذاری کردند

کنگره اورآسیایی علوم ورزشی در دانشگاه تبریز برگزار می شود

سوء استفاده جنسی یک پزشک از 100 دانشجو

دانشگاه های بوشهر و اسپانیا تفاهم نامه همکاری امضا کردند

اعزام 35 دانشجوی دانشگاه های استان به اردوی ولایت مشهد+ فیلم

استخدام کارشناس اعزام دانشجو،پذیرش و مهاجرت در یک موسسه معتبر

جدول زمانی فراخوان شهریور 97 جذب هیات علمی منتشر شد

همایش بین المللی تبریز و انقلاب مشروطه ایران برگزار می شود

میزان افزایش شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال تحصیلی جدید اعلام شد

تاکید وزیر علوم بر صرفه جویی در هزینه ها و پرهیز از تجمل گرایی

فرصت دوباره برای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد | اعلام نتایج در دهه اول شهریور

دانشجویان بدهکار دانشگاه اراک خوابگاه نمی گیرند

4 نکته مهم درباره قوانین آموزشی ترم تابستان

اردوی جهادی دانشجویان علوم پزشکی اصفهان برپا می شود

الحوثی: عربستان 2 گزینه پیش رو دارد

جدیدترین حکمی که در فارابی زده شد

شهریه دانشگاه غیرانتفاعی از سال تحصیلی جدید زیاد می شود

می خواهیم امید را به مردم بازگردانیم

تغییر رییس سازمان تبلیغات اسلامی/ مقصد خاموشی و 3 گزینه جانشینی او

علم روز دنیا از دیروز، امروز تا فردا

تغییر ریاست سازمان تبلیغات اسلامی/ مقصد خاموشی و 3 گزینه جانشینی او

برگزاری همایش بین المللی تبریز و مشروطه

اختصاص اعتبار 15 میلیارد ریالی بهسازی خوابگاه های علوم پزشکی مشهد/ عملیات نوسازی خوابگاه بوستان تا 20 شهریور ادامه دارد

رزرو خوابگاه دانشجویان دکتری دانشگاه بوعلی از اول مرداد آغاز می شود

ساخت آب شیرین کنهای خورشیدی پلکانی ابتکار دانشجویان دانشگاههای بیرجند و قاین

تغییر مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی/ مقصد خاموشی و 3 گزینه جانشینی او

بررسی ترکیبات شیمیایی با ربات شیمیدان!

تصاویر/ بزرگداشت شاهچراغ در شیراز

باشگاه فیزیک تهران مرداد و شهریورماه برگزار نمی شود / نشست آینده 2 مهرماه

چهارمین دوره مسابقات «فن آورد» تلویزیونی برگزار می شود

گزارش «عملکرد باشگاه دانش آموزی نانو در سال 1396» منتشر شد

اختصاص 20 هکتار زمین به پارک علم و فناوری در دانشگاه لرستان

مهلت ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه آزاد امروز به پایان می رسد

مشکلات اقتصادی دامن ریاضیات را هم گرفت!

همایش بین المللی تبریز و مشروطه در تبریز برگزار می شود

تربیت افسرانی در تراز انقلاب اسلامی، اولویت مهم دانشگاه امین

دوره آنلاین «معنویت از سنت تا مدرنیته» برگزار می شود

برپایی دومین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان/اعلام آخرین مهلت ارسال آثار

مشکلات اقتصادی دامن ریاضیات را هم گرفت!

تایمز: معرفی 10 دانشگاه برتر آمریکای لاتین

دانشگاه اصفهان رتبه دوم نشریه های برتر کشور را کسب کرد

ترکیب دبیران بخش های جشنواره هنر مقاومت کامل شد

همایش بین المللی «تبریز و انقلاب مشروطه ایران» برگزار می شود

«ابراهیم آزادگان» جایگزین «گلشنی» در گروه فلسفه علم دانشگاه شریف شد

نمودار سازمانی دانشگاه رازی براساس دانشگاه نسل سوم بازنگری می شود

دانشگاه های هلند می توانند به زبان انگلیسی تدریس کنند

توسعه نانو ذراتی که با سرعت یک میلیارد بار در ثانیه می چرخند

سامانه ملی بازنگری برنامه های درسی و آموزشی دانشگاه جامع رونمایی شد

دانشگاه اصفهان میزبان یازدهمین جشنواره ملی حرکت شد

«ابراهیم آزادگان» جایگزین «گلشنی» در گروه فلسفه علم دانشگاه شریف شد

سرپرست دانشگاه جهرم منصوب شد

زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه آزاد امروز به پایان می رسد

فیلم/ تازه های تکنولوژی و فناوری در دنیا

«اصلاح و افساد در آموزه های قرآنی» مورد بررسی قرار گرفت

اردوی جهادی نقطه شروع آگاهی از مشکلات مردم است

دانش آموزان تیزهوش، بهترین های کنکور را معرفی کردند

امکان ویرایش و انتخاب رشته مجدد ارشد دانشگاه آزاد فراهم شد

اعلام 4 گزینه پیشنهادی به وزارت کشور برای استانداری کرمان

آزمایشگاه علوم شناختی در اصفهان راه اندازی می شود

رییس دانشگاه صنعتی شریف ابقا شد

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان خبر داد آغاز ثبت نام مهارت آموزان برای شرکت در بخش کتبی آزمون اصلح از فردا

مشروطه خواهی در تبریز، هویت اسلامی و ایرانی دارد

ویرایش و انتخاب رشته مجدد آزمون ارشد دانشگاه آزاد از امروز 30 تیر شروع شد

انتصاب دکتر کامبیز مینایی به سمت سرپرست دانشگاه جهرم

ابقای ­دکتر محمود فتوحی در سمت ریاست دانشگاه صنعتی شریف

فتوحی در سمت ریاست دانشگاه صنعتی شریف ابقا شد

2500 نفر در المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان شرکت کرده اند

سرپرست دانشگاه جهرم منصوب شد

با حکم وزیر علوم رییس دانشگاه شریف در سمت خود ابقا شد

فتوحی در سمت ریاست دانشگاه صنعتی شریف ابقا شد

ارزان ترین خودروی پرنده جهان+ فیلم

تاکید وزیر علوم بر توجه ویژه به ورزش دانشجویان دختر

ارائه بسته فرهنگی ویژه حج به صورت رایگان

کشف بزرگ ترین گنجینه الماس جهان که متاسفانه دسترسی به آن غیرممکن است!

سوءاستفاده جنسی پزشک آمریکایی از 100 دانشجو!

امکان ویرایش و انتخاب رشته مجدد ارشد آزاد از امروز

آموزش و پرورش با کمبود 600 هزار معلم مواجه است

گلشنی در برنامه «ارزیابی انتقادی نهاد علم در ایران»: متأسفانه تفکر حاکم بر دانشگاه ها،تفکری سکولار است

«بسیج اساتید» یک سازمان تصمیم ساز در حل مسائل جامعه باشد

«بسیج اساتید» یک سازمان تصمیم ساز در حل مسائل جامعه باشد