مطالب مرتبط:
لندن: پاسخ ایران به خروج آمریکا از برجام، حساب شده بوده/شاید آنهایی که تابع تحریم های آمریکا باشند را جریمه کنیم
ارزیابی مطلوب موسسه مفید راهبر از عملکرد صندوق قرض الحسنه شاهد
صالحی به دبیرکل سازمان ملل: پیشنهادهای اروپا برای انتظارات ایران در برجام کافی نیست
صالحی پیشنهادهای دریافتی از اتحادیه اروپا برای انتظارات ایران درباره برجام را کافی ندانست
صالحی پیشنهادهای دریافتی از اتحادیه اروپا برای انتظارات ایران درباره برجام را کافی ندانست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 خرداد 1397 ساعت 15:552018-06-20سياسي

ارزیابی لندن از عملکرد ایران در برجام


وزیر خارجه انگلیس در نامه ای به یک قانونگذار ارشد این کشور، سیاست های دولت انگلیس برای حفظ توافق هسته ای برجام، بعد از خروج آمریکا از این توافق را تشریح کرد.

- بوریس جانسون ، وزیر خارجه انگلیس در نامه ای به رییس کمیته امور خارجی مجلس عوام این کشور بار دیگر بر پایبندی این کشور به توافق هسته ای برجام بعد از خروج آمریکا از آن تأکید کرده است.

تام تاگنهات ، روز 22 می (اول خرداد ماه) در نامه ای از جانسون خواسته درباره برنامه های انگلیس برای تضمین بقای برجام بعد از خروج آمریکا توضیحاتی را ارائه دهد.

♦️ ضمانت اجرای برجام بدون آمریکا جانسون در نامه ای که روز سه شنبه روی وب سایت پارلمان انگلیس قرار گرفته ضمن تأکید بر اینکه انگلیس قصد خروج از توافق هسته ای با ایران ندارد به تشریح برنامه های لندن برای حفظ این توافق بعد از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران پرداخته است.

او می نویسد: همان طور که من و نخست وزیر هر دو در پارلمان مشخص کرده ایم، انگلیس قصدی برای خروج از برنامه جامع اقدام مشترک ندارد.

توافق هسته ای ایران برای امنیت ما حیاتی است و ما، تا هنگامی که به ایران به محدودیت های مشخص شده ذیل این توافق پایبند باشد به آن متعهد می مانیم.

آژانس برای یازدهمین بار پایبندی ایران به برجام را تاکید کرد جانسون در پاسخ به سوال قانونگذار انگلیسی، مبنی بر اینکه لندن چه گام هایی برای اجرای تضمین تداوم اجرای برجام برداشته نوشته است: ما به همکاری با تمامی طرف های باقی مانده در برجام برای حفظ آن ادامه می دهیم.

بیانیه سران سه کشور اروپایی در روز 8 می به روشنی این را بیان کرد، ضمن آنکه در دیدار وزرای خارجه تروییکای اروپا و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل روز 15 می و نشست تمامی 28 وزیر خارجه اتحادیه اروپا در نشست شورای امور خارجی اروپا هم بر همین نکته تأکید شد.

جانسون در ادامه نوشته در نشست کمیسیون مشترک برجام که روز 25 می برگزار شده هم طرف های باقی مانده در برجام درباره ادامه این توافق بدون آمریکا بحث و تبادل نظر کرده اند.

♦️ ادامه پایبندی ایران به برجام تام تاگنهات در نامه خود پرسیده دولت انگلیس چه تعهداتی از ایران برای پایبند ماندن این کشور به تعهداتش در برجام دریافت کرده است.

جانسون در پاسخ، ضمن اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازاخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره پایبندی ایران به برجام نوشته است: پاسخ ایران به خروج آمریکا تا کنون، حساب شده بوده است.

رییس جمهور روحانی، در حالی که به مقام های سازمان انرژی اتمی گفته آماده از سرگیری غنی سازی در سطح صنعتی باشند، اعلام کرده که ایران قصد دارد در برجام باقی بماند.

وزیر خارجه انگلیس نوشته کشورش انتظار دارد ایران به تعهداتش پایبند بماند.

او ادامه می دهد: در عوض، ما هم با شریکان اروپایی و سایر شریکانمان گام های لازم را برمی داریم تا اطمینان حاصل کنیم که ایران از کاهش تحریم ها به موجب برجام برخوردار شود.

او در ادامه تصریح می کند: ما ایران را برای نشان دادن خویشتنداری در پاسخ به تصمیم آمریکا ترغیب کرده و کماکان در این راستا تحت فشار قرار می دهیم؛ ایران بایستی به تعهدات خودش ذیل این توافق پایبند بماند و کاملاً با الزامات آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمینه بازرسی ها همکاری کند.

♦️ رایزنی های انگلیس با آمریکا قانونگذار انگلیسی در نامه خود پرسیده آیا دولت انگلیس، بعد از خروج آمریکا از برجام با واشنگتن درباره نحوه اجرای برجام و اطمینان از منع اشاعه اتمی رایزنی کرده است یا خیر؟ برجام در منگنه آمریکا و اروپا؛ قاره سبز در امتحان تاریخ چه می کند؟ وزیر خارجه انگلیس نوشته است: ما بعد از سخنرانی ترامپ در روز 12 ژانویه و تصمیم او در روز 8 می برای خروج از برجام رایزنی های فشرده متعددی با آمریکا داشته ایم.

بوریس جانسون در ادامه نامه تصریح کرده ارزیابی دولت انگلیس این است که در صورت آغاز مذاکرات جدید با ایران بر سر مسائل غیرهسته ای، نمی توان در چارچوب زمانی معقول به نتیجه رسید.

او می نویسد: موضع ما تغییر نکرده است- برجام، محصول موفقیت آمیز 13 سال دیپلماسی خستگی ناپذیر است و دیدگاه ما این است که شروع مذاکراتی جدید که در آن تمامی رفتارهای غیرقابل قبول ایران با همدیگر در نظر گرفته شوند بعید است که در یک چارچوب زمانی معقول موفق شود.

♦️ قوانین مسدودساز اروپا قانونگذار انگلیسی از جانسون پرسیده است: سران کشورهای اتحادیه اروپا روز 16 می به اتفاق آرا با فعال کردن قوانین مسدودساز که شرکت های اروپایی را از پایبندی به آثار فراسرزمینی تحریم های آمریکا منع می کند، موافقت کردند.

قوانین مسدودساز در عمل چگونه کار می کنند و دولت انگلیس، چه گام هایی برداشته تا همزمان با محافظت از شرکت های انگلیسی در برابر تحریم های ثانویه آمریکا به آنها برای تبعیت از این قوانین کمک کند؟ آیا قوانین مسدودساز اروپا تضمین عملی به ایران محسوب می شود؟ جانسون در پاسخ نوشته است: مقررات مسدودساز اتحادیه اروپا سال 1996 به تصویب رسید.

این مقررات، ساکنان کشورهای عضو، اشخاص حقوقی ثبت شده در اتحادیه اروپا و افرادی که در داخل قلمرو اتحادیه اروپا فعالیت حرفه ای دارند را از تبعیت از تحریم های آمریکا با آثار برون مرزی منع می کند.

اجرای این مقررات، مسئولیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و ممکن است علیه آنهایی که با نقض این مقررات از تحریم های آمریکا پیروی می کنند.

وی در ادامه نوشت: کمیسیون اروپا فرایند افزایش دامنه این مقررات را گسترش داده تا تحریم هایی با آثار برون مرزی که آمریکا قرار است بعد از خروج از برجام اعمال کند را شامل شوند.

این اقدام بخشی از بسته گسترده تر اقداماتی است که اتحادیه اروپا برای حمایت از برجام در نظر دارد.

می دانیم که این اقدام ممکن است روی کسب و کار اثراتی داشته باشد.

ما هم در سطح ملی و هم در سطح اتحادیه اروپا تعامل خواهیم داشت تا اطمینان حاصل کنیم شرکت ها از حداکثر شفافیت و راهنمایی برخوردار هستند.

♦️ انگلیس و پایبندی به تحریم ها پس از برگزیت قانونگذار انگلیسی به عنوان یک سوال دیگر پرسیده آیا دولت انگلیس، بعد از خروج از اتحادیه اروپا، کماکان متعهد به پایبندی از سیاست های اتحادیه اروپا در خصوص تحریم ها خواهد بود؟ اندیشکده انگلیسی: برگزیت اجرای تحریم ها علیه ایران و روسیه را پیچیده تر می کند وزیر خارجه انگلیس پاسخ داده است: بعد از برگزیت، انگلیس جزء برجام خواهد بود و بنابراین، همکاری نزدیکی با اتحادیه اروپا خواهد داشت تا اطمینان حاصل کند که تدابیر مندرج در برجام، ایران را به پایبندی ترغیب می کند.

انتظار داریم تمامی تحریم های موجود اتحادیه اروپا علیه ایران را (بعد از برگزیت) منتقل کنیم.

این، ضمانت خواهد کرد که انگلیس به برجام پایبند می ماند.

برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام، تیرماه سال 1394 میان ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان (موسوم به گروه 1+5) حاصل شد.

دولت آمریکا از نخستین روزهای اجرایی شدن این توافق، کارشکنی ها در اجرای آن و تلاش برای کاستن از مزایای اقتصادی ایران از آن را آغاز کرد.

با روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا این کارشکنی ها شدت گرفت و او بارها تهدید کرد کشورش را از توافق هسته ای خارج خواهد کرد.

ترامپ سرانجام سه شنبه 8 می (18 اردیبهشت ماه) به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج کرد و فرمانی را برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران پس از دوره های زمانی 90 و 180 روزه امضا کرد.


کلید واژه ها: انگلیس - ایران - توافق هسته ای - آمریکا - توافق - توافق هسته - وزیر خارجه انگلیس - نامه - مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا - وزیر خارجه - هسته ای - اروپا - آژانس بین المللی انرژی اتمی - اتحادیه اروپا - خروج - خارجه - کشور - انرژی اتمی - برنامه - هسته - سازمان انرژی اتمی - وزیر - پارلمان انگلیس - لندن - سیاست خارجی - وزرای خارجه - انرژی - آژانس - رییس جمهور - بین المللی

آخرین اخبار سرویس:
نظرات صریح مجمع تشخیص مصلحت نظام در رد لایحه پالرمو و FATF

تقویت باجه های بانکی از برنامه های اصلی پست بانک ایران

بعید می دانم نظام تصمیمی درباره تصویب لوایح مرتبط با FATF گرفته باشد

برگزاری 2 دوره قرآنی ویژه طلاب و اساتید خوزستانی در تابستان 97

استخدام یک نفر تکنسین برق صنعتی آقا با سابقه کار در قم

بازدید مسئولان استانداری ایلام از پروژه حوزه جامع شهر ایلام

استخدام منشی در یک مطب دندان پزشکی معتبر در کرمان

مدیر حوزه های علمیه: کارگروه مشترک برای بررسی جدی مدارس معارف اسلامی تشکیل شود

واکنش امام (ره) به پیشنهاد مرحوم هاشمی برای قبول مسئولیت پایان جنگ

بیش از 30 میلیون کاربر، فیلترشکن ایرانی را ترجیح داده اند

محکومیت 31 نفر در ترکیه به حبس ابد

در دیدار وزیر علوم با لاریجانی عملکرد وزارت علوم در دولت دوازدهم بررسی شد

با آماده کردن زیر ساخت ها باید اقدام به واگذاری شرکت های دولتی کنیم

خاطره همسر امام (ره) از پذیرش قطعنامه 598/ واکنش امام (ره) به پیشنهاد مرحوم هاشمی برای قبول مسئولیت پایان جنگ

اعزام نخستین کاروان حج تمتع؛ بامداد فردا

علیرغم تبلیغات گسترده دشمن مردم به نهاد های امنیتی جمهوری اسلامی ایران کاملا اعتماد دارند

بازدید مدیرعامل بنیاد برکت از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان

دولت لایحه شفافیت را تقدیم مجلس می کند

افتتاح مدرسه تابستانه طبیعت دانشگاه تبریز

پیگیری برای اجرای طرح «پیشرفت و آبادانی» در شهرستان محروم دلفان

جشنواره ملی تولید محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه برگزار می شود

امر به معروف و نهی از منکر با صدور بخشنامه محقق نمی شود

حضور روحانیون آشنا به حوزه تعلیم و تربیت در مدارس

چرا آموزش و پرورش امتیاز سختی کار معلمان را حذف کرد؟

آلت قتل وحید مرادی مشخص شد

«قانون» در نقش متهم (گفت وگو با عیسی کشوری، حقوقدان)

15 اثر تاریخی اردبیل برای ثبت در فهرست آثار ملی شناسایی شد

بررسی چالش های آموزش عالی و مسایل معیشتی اساتید

رسانه ها مسوولان را در حل مشکلات یاری کنند

ضرورت تبیین درست ودقیق مسئله غدیر برای نسل جوان

خانواده های افراد بهبودیافته حمایت شوند

بازدید مدیرعامل بنیاد برکت از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان

برگزاری مجمع استانی بانک قوامین در هرمزگان

بانک تجارت میزبان نشست هم اندیشی مدیران عامل بانکها

بدافزاری جدید در کمین دستگاه های متصل به شبکه

پیری در انتظار 40 درصد از جمعیت ایران

امام جمعه اصفهان: حکومت آل سعود عقل و دین ندارد و ممکن است حج ما را بهم بزند

روایتی جدید از پشت پرده "قرارداد کرسنت"

قلعه «محمود خاوری» در کانادا ! +تصاویر

حجت الاسلام سعیدی: نیروی مسلح مکتبی باید جریان های سیاسی را کاملاً بشناسد

استخدام منشی خانم جهت انجام امور دفتری و اداری یک مجله معتبر

با قواره کنونی دولت، هر برنامه ای ناموفق است

برگزاری دومین انتخابات مجامع دبیران منتخب استانی کل کشور سازمان جوانان جمعیت هلال احمر

واکنش امام (ره) به پیشنهاد مرحوم هاشمی برای قبول مسئولیت پایان جنگ

توکلی: بلایی که سر ارز آمده تقصیر "سیف" است/ اتهام بقایی و مشایی مالی است نه سیاسی

برگزاری مجمع عمومی سلامت اصفهان

تحقیق از 36 مدیرعامل شرکت های وارد کننده موبایل/ آخرین وضعیت پرونده زمین خواری در شرق استان تهران/ محکومیت 258 نفر از عوامل آشوب های اسفندماه

گزارش تصویری تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن کریم در یزد

در بیانیه جبهه جانبازان انقلاب اسلامی مطرح شد پذیرفتن بی قید و شرط برجام اروپایی فرصت سوزی است/ جایگزینی مسئولین شجاع و مقاوم

جزییات خدمات پزشکی به زائران در ایام تشریق

جمع آوری 600 میلیون تومان برای زندانیان غیرعمد در پویش مردمی رادیو ایران

دولت آبادی: محکومیت 258 نفر در رابطه با حوادث اسفند 96

آشنایی با نتایج 26 پژوهش مرتبط با بانک پاسارگاد(1397-1395)

مدیر روابط عمومی صداوسیما درباره ماجرای «مائده هژبری» پاسخگو نیست

خبر خوش دولت برای نانواها

لایحه ارتقای شفافیت و الکترونیکی کردن امور اداری کشور در مجلس است

مندایی

دوره تربیت معلم قرآن در تنها مؤسسه قرآنی اهل سنت شیراز برپا می شود

آقای خواننده در کودکی /عکس

آموزش وپرورش با اردوگاه با هنر چه کرده است؟

تلف شدن خرس گریزلی با اصابت گلوله در ماسال

لزوم همکاری شهرداری و سازمان زیباسازی

راه اندازی صندوق حمایتی مراکز واحدهای پژوهشی/فعالیت 186 واحد پژوهشی در حوزه

توصیه فوری رییسی به دولت

دختران جلوه رحمت الهی هستند

استخدام اصلاح کار جهت سالن زیبایی خاتون چهره در شیراز

دوره های تربیت مربی تابستانی قرآن در شیراز برگزارمی شود

تذکر به صداوسیما درمورد پخش مستند جنجالی بیراهه

سنندج میزبان کارگاه آموزشی «پیوندهای آسمانی»

استخدام کارمند فروش،حسابدار خانم در یک شرکت معتبر در تهران

دانشگاهیان هنوز از اینترنت بدون فیلتر محرومند

رییس جمهور چین خواستار تقویت روابط با اتحادیه اروپا شد

میزگرد «نحوه مواجهه با اعتراضات مدنی» در ایرنا

مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه گلستان معرفی شد

جشنواره تولید محتوای دیجیتال برای دریاچه ارومیه

محکومیت 258 نفر از عوامل آشوب های اسفندماه/ تحقیق از 36 مدیرعامل شرکت های وارد کننده موبایل/ آخرین وضعیت پرونده زمین خواری در شرق استان تهران/ ارجاع چند پرونده مهم به شعب ویژه

آزمون سراسری قضاوت 27 مهر برگزار می شود

آزمون قرائت قرآن از داوطلبان نمایندگی مجلس آچه

تصویب لایحه نظارت بر شبکه های اجتماعی در پارلمان مصر

نشست خبری با پوتین جدی ترین اشتباه ترامپ بود

حاشیه نشینی در کلان شهرها بحران زا شده است

کتاب "زن (فاطمه فاطمه است)" از علی شریعتی+ عکس

12 پروژه گردشگری گرمسار در دست اجرا است

زندگینامه "حاتم عسگری"+ عکس

پاسخ سپاه به ادعاهای ترامپ درباره گشت های خلیج فارس

احساس وصل جدید ترین اثر گروه انوار الهدی در وصف کریمه اهل بیت(ع)+صوت

همسر و فرزندان رییس جمهور کرواسی

60 تا 80 درصد مشکلات کشور تقصیر خودمان است، دشمن نمک و فلفل اضافه می کند

حذف کنکور تا چهار سال آینده عملیاتی نیست

گزارش تصویری : همایش مواجهه با آسیب‎های اجتماعی از دیدگاه اسلام

رسانه ها مسوولان را در حل مشکلات یاری کنند

مجری معروف برای همیشه از کشور می رود+عکس

در صورت تصویب لایحه ارزش افزوده اتفاق می افتد

درآمد مناطق و سازمان ها باید به خزانه شهرداری واریز شود

اسکن بیش از 6 هزار دفتر املاک در مازندران

محکومیت 258 نفر در رابطه با حوادث اسفند 96

بخشی نگری از دلایل مهم عدم توسعه متوازن است

مشارکت 6 هزار ایرانی در پویش «قرار آسمانی»

خاطره ای از حضرت آیت الله العظمی سیستانی: تواضع در درس فلسفه ی میرزا مهدی اصفهانی (ره)

حضور در جبهه را از ماندن در جماران مهمتر دانست

ارزیابی لندن از عملکرد ایران در برجام

ارزیابی لندن از عملکرد ایران در برجام