مطالب مرتبط:
مقامات آمریکایی: کره شمالی ممکن است فناوری هسته ای اش را به ایران بفروشد
نگرانی مقامات آمریکایی از فروش احتمالی فناوری هسته ای کره شمالی به ایران
مقامات آمریکایی مدعی شدند: کره شمالی ممکن است فناوری هسته ای اش را به ایران بفروشد
مقامات آمریکایی مدعی شدند: کره شمالی ممکن است فناوری هسته ای اش را به ایران بفروشد
روایت فرمانده حفاظت سپاه، ازنوع همکاری باتیم حفاظت شخصیت های خارجی/ نباید حفاظت ازشخصیت تشریفاتی شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 خرداد 1397 ساعت 02:522018-06-19سياسي

دانشمندان هسته ای و مقامات خارجی چگونه محافظت می شوند؟


پس از پیروزی انقلاب اسلامی تهدیدات بسیاری برای نظام نوپای اسلامی از سوی دشمنان انقلاب به وجود آمد که ترور و حذف شخصیت های تراز اول انقلاب اسلامی از جمله مهمترین این تهدیدات بود.

- در خرداد ماه سال 58 حضرت امام خمینی(ره) طی پیامی مسئولیت حفاظت از جان مسئولین نظام را به سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی محول کردند.

از سال 1368 به بعد سپاه حفاظت از شخصیت ها و سپاه حفاظت ولی امر از یکدیگر تفکیک می شوند و سپاه حفاظت انصار المهدی(عج) تشکیل می شود.

پس از تغییر و تحولی که در ساختار سپاه انجام می گیرد، فرماندهی حفاظت سپاه تشکیل می شود که مسئولیت اداره سپاه حفاظت انصار المهدی و سپاه حفاظت هواپیمایی را بر عهده می گیرد.

از آن زمان تاکنون سپاه توانسته است با به کارگیری شیوه های روز دنیا و همچنین ابداع روش های بومی عملکرد درخشانی در حفاظت از جان شخصیت ها و مسئولان نظام داشته باشد.

سال گذشته بود که سردار علی نصیری که فرماندهی سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) با سردار علی نصیری فرمانده حفاظت سپاه است.

* با تشکر از وقتی که در اختیار ما گذاشتید به عنوان سوال اول مقداری درباره تاریخچه و نحوه تشکیل حفاظت سپاه بفرمایید؟ - سردار نصیری:بعد از پیروزی انقلاب ما شاهد یک سری اتفاقات در کشور بودیم که با انقلاب متولد شدند.

در روزهای آغاز انقلاب شخصیت های اثرگذاری که در ابتدای انقلاب حضور داشتند مورد طمع دشمنان بودند و برنامه هایی برای ترور آنها توسط دشمنان انقلاب برنامه ریزی شد.

بعد از ترور شهید مطهری و سوء قصد به آقای هاشمی هوانوردی کشور با تعدادی از عزیزان رزمنده که در امور امنیتی هم تجربه داشتند، شروع شد و رفته رفته سپاه حفاظت هواپیمایی ساختار و سازمان خود را پیدا کرد.

پس از تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی، 20 مورد هواپیماربایی داشتیم که 15 مورد آن با اقدام عملیاتی و درگیری نیروهای ما با هواپیماربایان خنثی شد و 5 مورد آن هم با مذاکره و ارشاد هواپیماربایان برطرف شد.

در طول این سال ها هم دیگر شاهد هیچ گونه هواپیماربایی موفقی نبودیم.

* در حوزه آموزش چه اقداماتیانجام داده اید وآیا به روش های بومی و جدید هم در آموزش ها دست پیدا کرده اید؟ - سردار نصیری:ملاحظات ما در مأموریت ها برگرفته از آموزه های انقلاب است زیرا انقلاب به ما یاد داده است که هیچ کدام از کارهای ما جدای از مردم نیست.

شاید در کشورهای دیگر چنین ملاحظاتی را نداشته باشند، ما سعی می کنیم که در مأموریت ها شأن مردم حفظ شده و به رابطه مردم با مسئولان خدشه وارد نشود.

** بمب گذاری ها و اقدامات تروریستی بسیار پیشرفته تر از گذشته شده است سپاه در آغاز امر در حالی مأموریت حفاظت از شخصیت ها را پذیرفت که قبلا تجربه چنین کاری را نداشت و می بایست متناسب با تهدیدات خود را به روز می کرد و برنامه آموزشی می داشت و برای ارتقا توان نیروهایش کار می کرد.

هر قدر که زمان جلو می رود نوع تهدیدات هم تغییر می کند.

در گذشته در موضوع بمب گذاری و انفجارات با مسائل ابتدایی مواجه بودیم ولی امروز بمب گذاری ها و نوع اقدامات تروریستی بسیار پیشرفته شده است.

پس نیاز اصلی ما در این حوزه هم شناخت و هم آموزش است.

مجموعه حفاظت از ابتدا به خوبی حساسیت این موضوع را درک کرده و روی آن متمرکز شد و تا به امروز هم اقدامات خوبی در حوزه آموزش و تهیه تجهیزات خودش انجام داده است.

بخش های آموزشی ما جزو بهترین بخش های مجموعه است و دروس و متون آموزشی ما متناسب با تهدیدات به روز شده است.

همچنین در مجموعه حفاظت سپاه، مجموعه پژوهشی وجود دارد که کارشناسان آن تهدیدات را به روز احصا کرده و پیش بینی های لازم را ارائه می کنند و این دو حوزه کاری ما یعنی حوزه بررسی و تحلیل و حوزه آموزشی ما روز به روز در حال بهتر شدن است.

بر همین اساس آموزش یکی از مهمترین و اصلی ترین بخش های حفاظت سپاه است.

* مجموعه آموزشی مجزا دارید؟ - سردار نصیری:درحوزه حفاظت از شخصیت ها و امنیت پرواز مجموعه های آموزشی مجزا داریم که در آنها متناسب با تهدیدات روز آموزش های لازم به نیروها ارائه می شود.

* درحوزه حفاظت از شخصیت ها رتبه بندی هایی در سطح جهان" صورت می گیرد آیا شما خودتان را در این حوزه با کشورهای دیگر سنجیده اید؟ - سردار نصیری:امروز مجموعه حفاظت از شخصیت ها برای اینکه بتواند به روز باشد باید نسبت به کشورهای دیگر شناخت داشته باشد.

در حوزه حفاظت از شخصیت ها بعد از تشکیل سپاه انصار دیگر ترور موفق نداشتیم و این نشان دهنده آن است که نیروهای ما در حوزه تاکتیک، تکنیک، شناخت، عمل و اقدامات اطلاعاتی، توانسته اند خود را به روز کنند.

اگر شما ترور دانشمندان هسته ای را می بینید این عزیزان اصلا محافظی نداشتند و خیلی به راحتی می شد آنها را ترور کرد یا در موضوع ترور شهید صیاد، ایشان هم آن روز محافظ نداشتند یا در حوزه حفاظت هواپیمایی شاهد 20 مورد هواپیما ربایی ناموفق هستیم.

شما می دانید بیشترین تهدید هواپیماربایی در کشور ما بوده است.

در حوزه دانشمندان هسته ای هم این عزیزان در ارتقا سطح علمی کشور کار و فعالیت می کردند و دشمن نمی توانست به راحتی از کنار این موفقیت عبور کند، ولی همین دانشمندان وقتی زیر چتر حفاظت سپاه قرار می گیرند دیگر شاهد ترور آنها نیستیم.

ما اگر خودمان را با وضعیت های جدید مقایسه نکنیم و خودمان را متناسب با تهدیدات به روز نکنیم، نمی توانیم اقدامات موثری داشته باشیم.

مثلا در حوزه سپاه حفاظت هواپیمایی باید تابع یک سری قوانین بین المللی باشیم وخودمان را متناسب با قوانین بین المللی به روز کنیم.

امروز می توانیم بگوییم که حرف برای گفتن داریم و البته نباید در این مرحله متوفق بشویم و باید حرکت رو به جلو ما روز به روز ادامه پیدا کند.

ما یک نیروی انقلابی هستیم، به انقلاب معنا می شویم و با مردم هویت پیدا می کنیم و باید روز به روز و مبتنی بر همین آموزه ها جلو برویم.

* همکاری شما با سایر مجموعه هامثل ناجا و ارتش چگونه است.

آیا در حوزه های آموزشی با یکدیگر تعامل دارید؟ - سردار نصیری: در موضوع حفاظت از شخصیت ها و همچنین امنیت فرودگاه، بخشی از مأموریت به عهده برادران ما در ناجا و بخشی به عهده حراست است و این تعاملات به اجرای دقیق مأموریت ها کمک می کند.

در حوزه آموزش ها هم هر جا نیاز به همکاری باشد با یکدیگر همکاری می کنیم.

بعضی اوقات ما در مراکز آموزشی مان از آنها دعوت می کینم و گاهی هم آنها از ما دعوت می کنند و ارتباط و تعامل خوبی در این حوزه با هم داریم.

* با توجه به اینکه سال 97 از سوی رهبر انقلاب" سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده و فرمانده سپاه هم ابلاغیه هایی در این مورد داشتند، آیا به سمت استفاده محصولات ایرانی رفته ایدو آیا ابداعاتی در حوزه تجهیزات داشته اید؟ - سردار نصیری:نگاه ما به جهت نگاهی که دشمن ما به ما دارد و محدودیتی که برای ما ایجاد می کند و از طرف دیگر اگر تجهیزاتی را در اختیار ما بگذارد نقاط قوت و ضعفش را بهتر از ما می داند.

اگر به سمت استفاده از تجهیزات داخلی نرویم خودمان آسیب خواهیم دید.

از ابتدای تاسیس سپاه حفاظت، بومی سازی تجهیزات مورد تاکید بوده است.

در خصوص سلاح و تجهیزات هم در حوزه های پژوهشی و فنی اقدامات خوبی انجام شده است.

زمانی ما باید حتما خودروی ضدگلوله را وارد می کردیم اما الان خودمان این خودروها را تجهیز می کنیم.

** بخش زیادی از سلاح ها و تجهیزات حفاظتی "بومی" هستند اقدام خوبی هم که در حوزه پژوهشی انجام شده و موجبات آمیختگی خوبی بین ما و صنعت به وجود آید، در این حوزه تعامل دوطرفه ای را ایجاد کردیم که الحمدلله امروز بخش زیادی از تجهیزات و سلاح های مورد استفاده در حفاظت بومی است و در داخل کشور تولید می شود و در اختیار ما قرار می گیرد.

نگاه ما همین است.

این که یک تقسیم بندی در حوزه حفاظت از شخصیت ها انجام شده و هر دستگاهی متناسب با وظیفه ای که بر عهده دارد و مأموریت خود را دنبال می کند.

به هر حال این کار هم دارای ویژگی ها و اهمیت خاص خودش هست و با هماهنگی دستگاه های دیگر این کار دارد انجام می شود.

* با تیم حفاظت شخصیت های خارجی هم همکاری می کنید؟ - سردار نصیری:در این مورد پروتکل های مشخصی وجود دارد و آنها هم این را می دانند.

تعدادی از محافظان شخصیت های خارجی هم همراه شخصیت هستند اما کار اصلی بر عهده ما است.

** سپاه مسئول اصلی حفاظت از شخصیت های خارجی در ایران است *در حوزه پیشگیری چطور؟ - سردار نصیری:در هر مأموریتی یکی از اقداماتی که باید مورد توجه قرار بگیرد پیشگیری است و هر کاری که احتمال می دهید که اتفاق بیافتد از آن پیشگیری کنید.

موضوع پیشگیری از جمله موضوعاتی است که باید به صورت کامل اجرا شود تا یک مأموریت با صلابت و اقتدار انجام شود.

اشراف اطلاعاتی یعنی همین.

وقتی یکسری دغدغه هایی برای شما وجود دارد باید با اشراف اطلاعاتی آن را بر طرف کنید.

ما در حوزه مأموریتی خودمان با کمک دستگاه های دیگر این اشراف اطلاعاتی را ایجاد می کنیم.

* در حوزه تبادل اطلاعات برای حفاظت از شخصیت ها تعاملات اطلاعاتی وحفاظتی با کشورهای دیگر هم داشته اید؟ - سردار نصیری:معمولا کشورهایی که در این زمینه خیلی مطرح هستند، اطلاعات شان را با کشورهای دیگر رد و بدل نمی کنند.

ولی ما این آمادگی را اعلام کرده ایم که حاضریم برای کشورهای دوست این کار را بکنیم.

** اعلام آمادگی سپاه برای تبادل اطلاعات حفاظتی با سایر کشورها * سپاه چطور توانسته علی رغم همه مشغله هایی که برای حفاظت از شخصیت ها دارد، به خوبی از دانشمندان هسته ای حفاظت کند؟ - سردار نصیری:به هر حال دشمن ما امروز آن قدر جسارت و حماقت پیدا کرده که به صراحت می گوید قصد ترور دانشمندان هسته ای ما را دارد.

همچنین آنها به صراحت می گویند که برخی از شخصیت های دیگر کشورها مانند سیدحسن نصراللّه را می خواهند ترور کنند.

وقتی شما تاریخچه ترور شخصیت ها و اقدامات کوری که اینها انجام دادند را بررسی می کنید می بینید که تمام سرویس های اینها در آنها دخالت داشتند و در حوزه آموزش تروریست ها هم دخالت داشتند و امروز هم که نگاه می کنید برخی تروریست ها در رژیم صهیونیستی" و یا برخی کشورها آموزش می بینند.

برای اینکه در این حوزه بتوانیم موفق باشیم باید یک اشراف اطلاعاتی خوبی در برابر این تهدیدات داشته باشیم.

در این اشراف اطلاعاتی دستگاه های مختلفی نقش دارند که الحمدالله نشان داده شده که اگر امنیتی هست همه این دستگاه ها به صورت هماهنگ در این زمینه مشغول فعالیت و برنامه ریزی و اقدام هستند.

مجموعه ما هم همینطور.

ما هم در بخش اطلاعات فعالیت های زیادی در این حوزه انجام می دهیم.

یکی از کارهایی که ما انجام می دهیم حفاظت از اماکنی است که شخصیت ها در آن فعالیت می کنند.

یک سری رصد و کنترل و مراقبت باید در آنجا انجام بگیرد.

یکی از اقدامات مهم ما اشراف اطلاعاتی در مأموریت ها است و ما سعی می کنیم با استفاده از تجهیزات و امکانات بتوانیم این اشراف را بوجود بیاوریم، تاکنون هم اقدامات خوبی انجام داده ایم.

* در حوزه حفاظت از دانشمندان هسته ای آیا حفاظت ویژه ای در نظر گرفته شده است؟ - سردار نصیری: تمام شخصیت هایی که ما مسئولیت حفاظت از آنها را برعهده داریم حفاظت شان ویژه است.

از زمانی که شاهد تهدیدات تروریستی بودیم این عزیزان را در چتر حفاظتی خودمان قرار دادیم.

چتر حفاظتی همان اشراف اطلاعاتی و همان اقداماتی است که باید در حوزه حفاظت از شخصیت ها انجام می دادیم که انجام دادیم و این امر نشان داده شده که نیروهای ما به خوبی توانسته اند کار خود را انجام دهند.

* اقدامات شما در زمان های خاص مثل برگزاری اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد یا برنامه های مشابه و حضور شخصیت های خارجی در کشور چیست؟ - سردار نصیری:یکی از اقداماتی که ما در حوزه حفاظت از شخصیت های خارجی و حتی سفرهای استانی انجام می دهیم، رصد فضای آن منطقه و آن کشور است.

بالاخره بعضی از شخصیت های خارجی با تهدیداتی در داخل کشور خودشان مواجه هستند که سعی می کنند در زمان سفر آن شخصیت به دیگر کشورها وی را مورد هدف قرار دهند.

** رصد وضعیت کشورها پیش از سفر مقامات شان به ایران ما در حوزه پیشگیری و پیش بینی برابر اطلاعاتی که در اختیارمان قرار می گیرد پیشگیری می کنیم.

یعنی اگر احساس کنیم شخصیتی تهدیداتی خاص خودش را دارد، پیش بینی های خاص آن را انجام می دهیم و اقدامات سنگین تر اطلاعاتی برای آن انجام می دهیم.

تهدیداتی که متوجه شخصیت های خارجی است را قبل از ورود شخصیت ها به داخل کشور مورد توجه قرار می دهیم و پیش بینی های لازم را انجام می دهیم تا هیچ گونه اتفاقی صورت نگیرد.

* در حوزه بیوتروریسم هم اقدامی انجام داده اید؟ - سردار نصیری:یکی از تهدیداتی که امروز در حوزه تروریسم" مطرح است، بیوتروریسم است.

این یک تهدید نوین است و شکل آن هم متفاوت است.

ما وظیفه و مسئولیت داریم در مقابله با هر نوع تهدیدی خودمان را بروز کنیم و امکانات و ابزار و آموزش های لازم را تهیه کنیم.

** ورود سپاه به حوزه حفاظت از شخصیت ها در برابر حملات بیوتروریسم در حوزه بیوتروریسم هم امکانات و آموزش های لازم را فراهم کرده ایم و بسیاری از این امکانات را در این حوزه بومی کرده ایم.

آموزش های لازم به نیروها ارائه شده و افراد متخصص در این حوزه را جذب کرده ایم.

* برخی شخصیت ها نمی خواهند محافظ داشته باشند.

شما چگونه با این مشکل کنار آمده اید؟ - سردار نصیری:این موضوع در گذشته بسیار حاد بود.

الان هم افرادی را داریم که موافق داشتن محافظ نیستند.

البته این جنبه باید مورد توجه قرار بگیرد و نباید حفاظت از شخصیت به یک کار تشریفاتی تبدیل شود.

ما نباید به گونه ای عمل کنیم که مردم نسبت به این موضوع ذهنیت منفی پیدا کنند.

ما موظف هستیم برابر مسئولیت قانونی مان این کار را انجام دهیم.

به خصوص در مجموعه سپاه به دنبال آن هستیم تا حفاظت تبدیل به یک کار تشریفاتی نشود.

یعنی حفاظت از شخصیت ها به بهترین شکل ممکن انجام بگیرد اما در عین حال تبدیل به یک کار تشریفاتی هم نشود.

* برخی کشورهای همسایه ما درگیر جنگ هستند.

حفاظت از شخصیت ها در جریان سفر به این کشورها برعهده کیست؟ - سردار نصیری:بالاخره هر شخصیتی که وارد هر کشوری می شود، متناسب با تهدیدات آن کشور اقدامات حفاظتی صورت می گیرد.

در جاهایی که پیچیدگی ها بیشتر است یک سری ملاحظات بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

به هر حال وقتی شخصیتی وارد کشوری می شود مسئولیت حفاظت از آن شخصیت تا زمانی که در آن کشور قرار دارد به عهده کشور میزبان است و تاکنون هم نشان داده شده که تعامل خوبی در این زمینه صورت گرفته و هیچ اتفاقی نیافتاده است.

* ضمن تشکر از شما، در پایان اگر نکته ای لازم است بیان شود، بفرمایید؟ - سردار نصیری:در کشور ما بدنه جامعه" با نظام آمیختگی دارند و این به تأمین امنیت بسیار کمک می کند و مردم جلوتر از ما حرکت می کنند و حضور مردم باعث شده اقدامات دشمن ناکام بماند.


کلید واژه ها: سپاه - انقلاب اسلامی - هواپیمایی - اسلامی - هواپیماربایی - سردار - پیروزی انقلاب اسلامی - ترور - مسئولان - برنامه - ساختار - نظام - مردم - کشور - برنامه ریزی - انصار - آموزش - شهید مطهری - بمب گذاری - هسته ای - مذاکره - درگیری - ارشاد - مطهری - رابطه - اداره - هاشمی - خرداد - امام - هسته

آخرین اخبار سرویس:
تشکیل کمیته چگونگی بهره برداری از باغات

عکس/ گفتگوی شاعر مشهور با رضاخان

الیاس حضرتی: از پاسخ های وزیر اطلاعات قانع شدم

«امین موقت» روشی برای فرزندخواندگی کودکان بی سرپرست

کشف مقدار زیادی مهمات و تجهیزات نظامی توسط قوماندانی امنیه کابل +عکس

پیکر آیت الله مرتضی تهرانی در حرم مطهر رضوی تشییع شد

تکلیف مجلس به صداوسیما برای پخش رایگان برنامه های مقابله با آلودگی و تخریب خاک

روحانی: آقای ترامپ!با دم شیر بازی نکن/یا تسلیم یا مقاومت،راه دیگری نداریم

خروج آمریکا از برجام ریسک هایی برای اقتصاد جهانی دارد

سروده ای در آستانه میلاد امام رضا(ع) ای علی، ای که زموسی ید بیضا داری/ چون علی تاج ولایـت، به سر تو پیـداست

جمعیت تهران به 20 میلیون می رسد

فیلم/ طراحی زیبای پاسداران در حرکات گروهی

فیلم/ توضیحات احسان علیخانی در مورد ماجرای موسسه ثامن الحجج

شهرداری گرفتار بیماری مزمن «خویشاوند گزینی»

سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم ندارد؛ آقای ترامپ! با دُم شیر بازی نکن/ صلح با ایران مادر صلح‎ها و جنگ با آن مادر جنگ‎هاست

جهت گیری دانشگاه آزاد به سمت ارتقای کیفیت در تولید علم است/ صنعت باید خریدار علم دانشگاه باشد

مجلس از پاسخ های «علوی» درباره دستگیری مدیران کانال های تلگرامی قانع شد

گرما و بی آبی در خوزستان زورش را به گاومیش ها هم نشان داد/ روستاییانی که حاضرند با آب شور حمام کنند؛ اما دام هایشان سیراب شود

ارزیابی آمادگی استان های معین از اختیارات سازمان مدیریت بحران است

تجمع آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی مقابل مجلس/انتقاد اصلی از محدودیت های «قانون تعیین تکلیف» است

به همت اداره کل میراث فرهنگی استان همدان شهر زیرزمینی ارزانفود با انرژی خورشیدی روشن شد

صدور احکام جدید برای مقصران حادثه سنندج

نقش رهبری در جلوگیری از وقوع فاجعه در حوزه بهداشت و آموزش و پرورش

مجلس از پاسخ های وزیر اطلاعات قانع شد

سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد حضور یافت

رییس شورای عالی سیاسی یمن خواستار بازگشایی سفارت فرانسه در صنعا شد

چرا وزارت اطلاعات اجازه می دهد برخی در حوزه او دخالت کنند

رحلت عالم ربانی و معلم اخلاق

آذری: آقایان اگر مدیری دارند که می تواند در این شرایط کار کند، بسم الله/ استعفای رسمی نداده ام و فقط حق بازیکنانم را می خواهم

کاهش ظرفیت استخدام دستگاه های اجرایی

شعبه ویژه دادرسی در دادگستری یزد افتتاح شد

جزییاتی از دیدار اخیر هیأت دولت با رهبر انقلاب از زبان معاون پارلمانی رییس جمهور

پیشگیری از جرم، مستلزم مشارکت همگانی

خودزنی های داخلی را کنار گذاریم/کشورداری سلیقه ای مانع پیشرفت شده است

علوی:
 
 دخالت دادن مسائل جناحی، قومی و دینی کار اطلاعاتی را به انحراف می کشاند

لزوم جلوگیری از تفکیک و بارگذاری اردوگاه شهید باهنر توسط شهرداری تهران

تاثیر 30 درصد معدل در کنکور، موضوع عدالت آموزشی را به چالش می کشد

استخدام کارگر ماهر در کارواش رضا

اعزازی: روابط نمی گذارد با فساد برخورد شود

مونسان: میدان مشق به محلی برای موزه های فاخر تبدیل شود

جزییات سوال علی مطهری از وزیر اطلاعات

استخدام مصالح ساختمانی صاحب پند در گیلان

برداشت زردآلو از باغهای چهارمحال و بختیاری

بهترین روشها برای ابراز علاقه به همسر چیست؟

­آن سوی افشاگری رویترزاز کارزار تبلیغاتی دولت ترامپ علیه ایران

اجازه فروش ملک دولتی را نداریم / واگذاری اردوگاه باهنر به صورت اجاره به شرط تملیک

افراد بد اخلاق کارآیی بالاتری دارند

استخدام نیروی آقا برای سوپر مارکت در زنجان

آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن

وزیر اطلاعات: هشدار، اخطار و تذکر را بر برخورد سخت افزاری مقدم داریم

استخدام آشپز و کمک آشپز آقا با جای خواب در اصفهان

شکایت دادستان کل کشور علیه سردار رحیمی رییس پلیس تهران

90 دقیقه گفت وگو/ با اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان موافق هستید؟

گزارش تصویری: بازگشت سپنتا نیکنام به شورای اسلامی شهر یزد

روحانی جواب توهین ها و تحقیر های آمریکا را داد

دیدنی های امروز

«هفت موج اصلاحات» در بازار کتاب

استخدام فروشنده حرفه ای خانم جهت پوشاک زنانه در اصفهان

آیت الله هادوی تهرانی: فقدان حاج آقا مرتضی تهرانی ثلمه ای است که جبران نمی شود

ولایتی درگذشت پدر سید وحید حقانیان را تسلیت گفت

روزنامه همدلی: کنکور و چالشی به نام «آموزشگاه های دروغ گو»

فارس گزارش می دهد 3 روز تا انتخابات پاکستان؛ حذف و اضافه احزاب در ایستگاه آخر

استخدام دو نفر شاگرد ماهر کاشیکار در زنجان

نمایشگاه دارن خودرو در ورامین مراقب باشند

روزنامه جوان: چرا باید یک حامی مالی بتواند اینقدر به مجری های تلویزیون نزدیک شود؟

جزییاتی از دیدار اخیر هیأت دولت با رهبر انقلاب

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری خبر داد موافقت مجلس با اولویت بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان

کدخدایی: عکس ها مربوط به رأی گیری نهایی درباره سپنتا نیکنام نبود

از «سلام آیت الله» یک دختر بچه تا مشتری لس آنجلسی

پدر معنوی ترامپ یک بنیاد پوپولیستی در اروپا تاسیس می کند

مجلس مصادیق اقدامات تروریستی را تعیین کرد

استخدام شرکت آجرنسوز نوید

گوترش خواستار اجتناب از جنگ ویرانگر در غزه شد

محمدعلی مرادی پژوهشگر فلسفه درگذشت

گرد و خاک ادارات ایذه و دهدز را تعطیل کرد

علوی در پاسخ به سؤال حضرتی: وزارت اطلاعات از اعمال مسائل جناحی در موضوعات اطلاعاتی استنکاف می کند

آغاز مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام ایران خودرو

یک انفجار در حلب سوریه به وقوع پیوست

طرح اصلاح قانون مجلس اعلام وصول شد

انهدام باند بین المللی قاچاق مواد مخدر

پرداخت مطالبات کارگران بازنشسته اولویت شهرداری تهران باشد

استخدام منشی آقا مسلط به نرم افزار هلو و کامپیوتر در تهران

کریمی قدوسی: دوتابعیتی ها چه چیزی را تکذیب می کنند/ فرشچی دو تابعیتی است/ معاون وزارت بهداشت هم تابعیت فرانسه داشت

فارس خبر می دهد جزییات تشییع و ترحیم آیت الله مرتضی تهرانی/ کربلا، مدفن احتمالی استاد اخلاق

روحانی: آقای ترامپ! با دم شیر بازی نکن، پشیمان کننده است/ ملت ایران آقاست و هرگز نوکر کسی نخواهد شد/ ضد حقوق بشرتر از رژیم صهیونیستی وجود ندارد/ تنگه های زیادی داریم؛ هرمز فقط یکی از آنهاست / آمریکا بداند صلح با ایران مادر صلح ها و جنگ با ایران مادر جنگ هاست

اتفاق تاسفباری که در پشت پرده مجلس در جریان است؛ معاونان پارلمانی با «کیسه امتیازات» در مجلس، برای «استثنا کردن رؤسا از طرح منع به کارگیری بازنشستگان» / «افکارعمومی» به میدان آیید تا «هزاران استثنا» به خانه بروند!

برگزاری جلسه کمیته ایراپن در مرکز بهداشت شرق اهواز

رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران:

سازش دو طایفه و نجات جان دو نفر از قصاص

صداوسیما مکلف به پخش رایگان برنامه های مقابله با آلودگی خاک شد

روحانی جواب همه توهین ها و تحقیر های آمریکا را داد

موضوع تکریم ارباب رجوع به صورت عملی اتفاق بیفتد

از قوه قضاییه انتظار بیشتری داریم/ مالیات بر سرمایه یکی از ابزار های اجرای مدیریت صحیح است

نجفی توانا: چگونگی ثروت اندوزی مدیران از انقلاب تاکنون بررسی شود

یک زن عضو هیات نمایندگان اتاق تهران: آقای رییس جمهور چرا بخش خصوصی نداریم/ نه ما مقصریم نه شما بی تقصیر

روایتی تصویری از اتفاقات روز گذشته/ خادمی افتخاری سردار سلیمانی در حرم امام رضا (ع) / انهدام سلاح های توقیف شده در آمریکا

تشییع پیکر شهید حمله تروریستی مریوان در سنندج

موضوع انتخاب شهردار

تصویب بخشی از لوایح چهارگانه/ غیبت 44 نماینده/ 54 نماینده در رای گیری شرکت نکردند!

مجازات انتقال و فروش خاک به خارج از کشور چیست؟

دانشمندان هسته ای و مقامات خارجی چگونه محافظت می شوند؟

دانشمندان هسته ای و مقامات خارجی چگونه محافظت می شوند؟