مطالب مرتبط:
بیانیه جبهه مردمی درباره تسلیم نامه اصلاح طلبان: ایران زیر فشار سیاسی تسلیم نخواهد شد/ نباید با وجود تجربه برجام حرف از تکرار مذاکره با آمریکا زد
دبیرکل سازمان ملل خروج آمریکا از برجام را محکوم کند
دبیرکل سازمان ملل خروج آمریکا از برجام را محکوم کند
ایران قصد دارد با وجود تحریم های آمریکا به حزب الله کمک مالی ارسال نماید
وزارت خارجه به بیانیه مداخله جویانه آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 خرداد 1397 ساعت 01:062018-06-19سياسي

لندن: پاسخ ایران به خروج آمریکا از برجام، حساب شده بوده/شاید آنهایی که تابع تحریم های آمریکا باشند را جریمه کنیم


وزیر خارجه انگلیس در نامه ای به یک قانونگذار ارشد این کشور سیاست های دولت انگلیس برای حفظ توافق هسته ای برجام، بعد از خروج آمریکا از این توافق را تشریح کرده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل خبرگزاری فارس، بوریس جانسون ، وزیر خارجه انگلیس در نامه ای به رییس کمیته امور خارجی مجلس عوام این کشور بار دیگر بر پایبندی این کشور به توافق هسته ای برجام بعد از خروج آمریکا از آن تأکید کرده است.

  تام تاگنهات ، روز 22 می (اول خرداد ماه) در نامه ای" از جانسون خواسته درباره برنامه های انگلیس برای تضمین بقای برجام بعد از خروج آمریکا توضیحاتی را ارائه دهد.

  ♦️ ضمانت اجرای برجام بدون آمریکا جانسون در نامه ای "که روز سه شنبه روی وب سایت پارلمان انگلیس قرار گرفته ضمن تأکید بر اینکه انگلیس قصد خروج از توافق هسته ای با ایران ندارد به تشریح برنامه های لندن برای حفظ این توافق بعد از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران پرداخته است.

او می نویسد: همان طور که من و نخست وزیر هر دو در پارلمان مشخص کرده ایم، انگلیس قصدی برای خروج از برنامه جامع اقدام مشترک ندارد.

توافق هسته ای ایران برای امنیت ما حیاتی است و ما، تا هنگامی که به ایران به محدودیت های مشخص شده ذیل این توافق پایبند باشد به آن متعهد می مانیم.

آژانس برای یازدهمین بار پایبندی ایران به برجام را تأیید کرد"   جانسون در پاسخ به سوال قانونگذار انگلیسی، مبنی بر اینکه لندن چه گام هایی برای اجرای تضمین تداوم اجرای برجام برداشته نوشته است: ما به همکاری با تمامی طرف های باقی مانده در برجام برای حفظ آن ادامه می دهیم.

بیانیه سران سه کشور اروپایی در روز 8 می به روشنی این را بیان کرد، ضمن آنکه در دیدار وزرای خارجه تروییکای اروپا و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل روز 15 می و نشست تمامی 28 وزیر خارجه اتحادیه اروپا در نشست شورای امور خارجی اروپا هم بر همین نکته تأکید شد.

جانسون در ادامه نوشته در نشست کمیسیون مشترک برجام که روز 25 می برگزار شده هم طرف های باقی مانده در برجام درباره ادامه این توافق بدون آمریکا بحث و تبادل نظر کرده اند.

  ♦️ ادامه پایبندی ایران به برجام  تام تاگنهات در نامه خود پرسیده دولت انگلیس چه تعهداتی از ایران برای پایبند ماندن این کشور به تعهداتش در برجام دریافت کرده است.

  جانسون در پاسخ، ضمن اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازاخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره پایبندی ایران به برجام نوشته است: پاسخ ایران به خروج آمریکا تا کنون، حساب شده بوده است.

رییس جمهور روحانی، در حالی که به مقام های سازمان انرژی اتمی گفته آماده از سرگیری غنی سازی در سطح صنعتی باشند، اعلام کرده که ایران قصد دارد در برجام باقی بماند.

وزیر خارجه انگلیس نوشته کشورش انتظار دارد ایران به تعهداتش پایبند بماند.

او ادامه می دهد: در عوض، ما هم با شریکان اروپایی و سایر شریکانمان گام های لازم را برمی داریم تا اطمینان حاصل کنیم که ایران از کاهش تحریم ها به موجب برجام برخوردار شود.

او در ادامه تصریح می کند: ما ایران را برای نشان دادن خویشتنداری در پاسخ به تصمیم آمریکا ترغیب کرده و کماکان در این راستا تحت فشار قرار می دهیم؛ ایران بایستی به تعهدات خودش ذیل این توافق پایبند بماند و کاملاً با الزامات آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمینه بازرسی ها همکاری کند.

♦️ رایزنی های انگلیس با آمریکا  قانونگذار انگلیسی در نامه خود پرسیده آیا دولت انگلیس، بعد از خروج آمریکا از برجام با واشنگتن درباره نحوه اجرای برجام و اطمینان از منع اشاعه اتمی رایزنی کرده است یا خیر؟ گزارش فارس:" برجام در منگنه آمریکا و اروپا؛ قاره سبز در امتحان تاریخ چه می کند؟   وزیر خارجه انگلیس نوشته است: ما بعد از سخنرانی ترامپ در روز 12 ژانویه و تصمیم او در روز 8 می برای خروج از برجام رایزنی های فشرده متعددی با آمریکا داشته ایم.

بوریس جانسون در ادامه نامه تصریح کرده ارزیابی دولت انگلیس این است که در صورت آغاز مذاکرات جدید با ایران بر سر مسائل غیرهسته ای، نمی توان در چارچوب زمانی معقول به نتیجه رسید.

  او می نویسد: موضع ما تغییر نکرده است- برجام، محصول موفقیت آمیز 13 سال دیپلماسی خستگی ناپذیر است و دیدگاه ما این است که شروع مذاکراتی جدید که در آن تمامی رفتارهای غیرقابل قبول ایران با همدیگر در نظر گرفته شوند بعید است که در یک چارچوب زمانی معقول موفق شود.

  ♦️  قوانین مسدودساز اروپا  قانونگذار انگلیسی از جانسون پرسیده است: سران کشورهای اتحادیه اروپا روز 16 می به اتفاق آرا با فعال کردن قوانین مسدودساز که شرکت های اروپایی را از پایبندی به آثار فراسرزمینی تحریم های آمریکا منع می کند، موافقت کردند.

قوانین مسدودساز در عمل  چگونه کار می کنند و دولت انگلیس، چه گام هایی برداشته تا همزمان با محافظت از شرکت های انگلیسی در برابر تحریم های ثانویه آمریکا به آنها برای تبعیت از این قوانین کمک کند؟ گزارش فارس:" آیا قوانین مسدودساز اروپا تضمین عملی به ایران محسوب می شود؟   جانسون در پاسخ نوشته است: مقررات مسدودساز اتحادیه اروپا سال 1996 به تصویب رسید.

این مقررات، ساکنان کشورهای عضو، اشخاص حقوقی ثبت شده در اتحادیه اروپا و افرادی که در داخل قلمرو اتحادیه اروپا فعالیت حرفه ای دارند را از تبعیت از تحریم های آمریکا با آثار برون مرزی منع می کند.

اجرای این مقررات، مسئولیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و ممکن است علیه آنهایی که با نقض این مقررات از تحریم های آمریکا پیروی می کنند.

وی در ادامه نوشت: کمیسیون اروپا فرایند افزایش دامنه این مقررات را گسترش داده تا تحریم هایی با آثار برون مرزی که آمریکا قرار است بعد از خروج از برجام اعمال کند را شامل شوند.

این اقدام بخشی از بسته گسترده تر اقداماتی است که اتحادیه اروپا برای حمایت از برجام در نظر دارد.

  می دانیم که این اقدام ممکن است روی کسب و کار اثراتی داشته باشد.

ما  هم در سطح ملی و هم در سطح اتحادیه اروپا تعامل خواهیم داشت تا اطمینان حاصل کنیم شرکت ها از حداکثر شفافیت و راهنمایی برخوردار هستند.

  ♦️ انگلیس و پایبندی به تحریم ها پس از برگزیت قانونگذار انگلیسی به عنوان یک سوال دیگر پرسیده آیا دولت انگلیس، بعد از خروج از اتحادیه اروپا، کماکان متعهد به پایبندی از سیاست های اتحادیه اروپا در خصوص تحریم ها خواهد بود؟ اندیشکده انگلیسی: "برگزیت اجرای تحریم ها علیه ایران و روسیه را پیچیده تر می کند   وزیر خارجه انگلیس پاسخ داده است: بعد از برگزیت، انگلیس جزء برجام خواهد بود و بنابراین، همکاری نزدیکی با اتحادیه اروپا خواهد داشت تا اطمینان حاصل کند که تدابیر مندرج در برجام، ایران را به پایبندی ترغیب می کند.

انتظار داریم تمامی تحریم های موجود اتحادیه اروپا علیه ایران را (بعد از برگزیت) منتقل کنیم.

این، ضمانت خواهد کرد که انگلیس به برجام پایبند می ماند.

برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام، تیرماه سال 1394 میان ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان (موسوم به گروه 1+5) حاصل شد.

  دولت آمریکا از نخستین روزهای اجرایی شدن این توافق، کارشکنی ها در اجرای آن و تلاش برای کاستن از مزایای اقتصادی ایران از آن را آغاز کرد.

با روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا این کارشکنی ها شدت گرفت و او بارها تهدید کرد کشورش را از توافق هسته ای خارج خواهد کرد.

ترامپ سرانجام سه شنبه 8 می (18 اردیبهشت ماه) به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج کرد و فرمانی را برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران پس از دوره های زمانی 90 و 180 روزه امضا کرد.

انتهای پیام/ M http://fna.

ir/bmpyzk
کلید واژه ها: انگلیس - آمریکا - ایران - توافق هسته ای - توافق - توافق هسته - نامه - وزیر خارجه انگلیس - مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا - وزیر خارجه - خروج - هسته ای - اروپا - آژانس بین المللی انرژی اتمی - اتحادیه اروپا - کشور - خارجه - برنامه - هسته - وزیر - پارلمان انگلیس - لندن - برگزار - سیاست خارجی - وزرای خارجه - گزارش - آژانس - تحریم - انرژی اتمی - بین المللی

آخرین اخبار سرویس:
انبوه سازان نقش بسزایی در توسعه پایدار و فرهنگی ایران دارند / سطح مشارکت مهندسان در انتخابات سازمان نظام مهندسی قابل پذیرش نیست!

چین و روسیه متحدین راهبردی ایران

تاکید عضو هیات مدیره بانک ملّی ایران بر جذب منابع با رویکرد حفظ مشتریان وفادار

شکایت اردوغان از رهبر حزب جمهوریت به خاطر یک کاریکاتور

بخواهید یا نخواهید، ایران «قوی ترین بازیگر» در عراق می ماند

نشست شورای مرکزی جبهه پایداری در قم برگزار می شود/ دیدار با آیت الله مصباح یزدی

پیگیری تملک خانه تاریخی «افتخارالاسلام»

ساخت و سازها مانع ثبت جهانی «گهر» است

محصولی به فارس خبر داد: نشست شورای مرکزی جبهه پایداری در قم برگزار می شود/ دیدار با آیت الله مصباح یزدی

بندرامامی ها از 75 شهید استقبال کردند

امام جمعه تبریز: حجاج برای تجارت به مکه نمی روند

ولایتی: مخالف هرگونه حضور آمریکا در منطقه هستیم

رییس سازمان میراث فرهنگی: ساخت و سازها مانع ثبت جهانی «گهر» است

محسن هاشمی:حضورم در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد صحت ندارد/سوء تفاهم رسانه ای است

روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان

معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی منصوب شد

مجری زن رسانه ملی: ممنوع التصویر نیستم!+عکس

شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک شد

آقای بطحایی! صادقانه پاسخ فرهنگیان را بدهید

حاشیه ای بر سخنان دادستان کل کشور

سفیر پیشنهادی ایران در فنلاند دوتابعیتی نیست

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد: روابط عمومی سنتی پاسخگو نیست

برگزاری همایش روز ملی بزرگداشت امامزادگان در کردستان

نشست مشترک شورای اداری شهرستان های نوشهر ، چالوس و کلاردشت در چالوس

همایش روسای شوراهای اسلامی مراکز استانها و کلانشهرها

آب شرب خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارد

هشدار ریاست اجراییه از استفاده سیاسی از نیروهای کماندو

کارهایی که باید قبل از صبحانه خوردن انجام دهیم

انتصاب سردار آبرومند به عنوان جانشین فرمانده قرارگاه جنگ نرم سپاه

واکنش علاءالدین بروجردی به شایعه بازداشت: دشمن به دروغ پردازی عادت دارد/ از بدو انقلاب به آمریکا ممنوع الورود شدم

عکس| چهره جدید علیرضا جهانبخش خیلی یهویی!

دشمن به این گونه دروغ پردازی ها عادت دارد/ از بدو انقلاب به آمریکا ممنوع الورود شدم

واکنش بروجردی به شایعه بازداشتش

نخستین پایگاه سلامت اجتماعی در شهر فیض آباد راه اندازی شد

دفتر ریاست جمهوری ایران: ترامپ 8 بار درخواست ملاقات با روحانی نمود

وحدت مسؤلان خنثی کننده توطئه دشمن است

فلاحت پیشه: سفیر پیشنهادی ایران در فنلاند، تابعیت مضاعف ندارد

بازداشت علاءالدین بروجردی تکذیب شد

اعلام آمادگی دبیرکل سازمان جهانگردی برای حضور در همدان

سیاست برون سپاری در دستگاه های اجرایی طارم تقویت شود

واکنش علاءالدین بروجردی به شایعه بازداشتش: دشمن به این گونه دروغ پردازی ها عادت دارد/ از بدو انقلاب به آمریکا ممنوع الورود شدم

حضورم در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد صحت ندارد/بدهی 14 هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران

محسن هاشمی: حضورم در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد صحت ندارد/بدهی 14 هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران

سفیر جدید ایران در فنلاند تابعیت آمریکا دارد

نظر زیباکلام درباره قدرت فضای مجازی در جامعه

تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم در قم

پیکر مطهر شهید مدافع حرم در قم تشییع شد

تکذیب ارسال پیامک به خانواده شهدا برای شکایت از استاندار تهران

سیاست برون سپاری در دستگاه های اجرایی طارم تقویت شود

نفرات برتر یازدهمین رویداد شتاب آذربایجان معرفی شدند

پرچم متبرک رضوی وارد شهرتوپ آغاج کردستان شد+ تصاویر

افغانستان امروز به عالمان جریان ساز نیاز دارد

حکم استفاده از دفترچه ی بیمه ی درمانی دیگران

قرآن پاسخ می دهد: آیا مادر می تواند کمتر از دوسال به فرزند شیر دهد؟

ابلاغ برنامه محرومیت زدایی از سیستان به 18 دستگاه اجرایی

محسن هاشمی: حضورم در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد صحت ندارد/بدهی 14 هزار میلیارد تومانی دولت به شهرداری تهران

تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم سید رضا هاشمی از تیپ فاطمیون - قم

حضور کم رنگ دعا خوانان در روزهای عادی

نفرات برتر یازدهمین رویداد شتاب آذربایجان معرفی شدند

سردار آبرومند جانشین فرمانده قرارگاه جنگ نرم سپاه شد

تکذیب ارسال پیامک به خانواده شهدا برای شکایت از استاندار تهران

بزرگترین مجسمه مذهبی دنیا کجاست؟ + عکس

دبیرکل سازمان جهانگردی برای حضور در همدان اعلام آمادگی کرد

تکذیب شبکه فساد درخرید تضمینی گندم؛ تخلف اعلام تا بررسی شود

تکذیب شبکه فساد درخرید تضمینی گندم؛ تخلف اعلام تا بررسی شود

نفوذی ها مانع تحقق مطالبات مقام معظم رهبری اند/ حکم بابک زنجانی قطعاً اجرا می شود

دشمن به دنبال استحاله و نابودی حقیقت انقلاب از درون است/ ماموریت های مهم امروز حوزه و روحانیت انقلابی

تبارشناسی مقابله علما با کالای خارجی

رأی دادن به افراد ناشایست در انتخابات حرام است

مواظب باشیم ضد انقلاب نشویم

شهید محمد صادق صدر الگوی مبارزه با طاغوت بعثی بود

آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم مشایی

همراه اول تنها روابط عمومی 8 ستاره سرآمدی ایران

آبشار«بیشه»قطب گردشگری کشور می شود

بازداشت علاءالدین بروجردی تکذیب شد

واکنش بروجردی به خبرسازی دروغین کانال های خبری درباره بازداشت وی / دشمنی با آمریکاو اسراییل هزینه های خود را دارد!

واکنش معاون دفتر رییس جمهور به یک ادعا: مشکل، همان پشت صحنه شماست!

پاسخ کدخدایی به یک پرسش: اگر نامزدی به اشتباه ردصلاحیت شود، چه می کنید؟/آخرین وضعیت پرونده اسفندیار رحیم مشایی/برادر خاتمی: اصلاح طلبان سوپاپ اطمینان نظامند/بازداشت شبانه یک مقام فاسد مرتبط با پرونده خودرو

همایش بزرگداشت امامزادگان

شرکت های مختلف با ارز دارویی چه کالاهایی وارد می کنند؟

امکان مدیریت فالورها در اینستاگرام امکانپذیر می شود

حوزه حریم خصوصی ندارد/ همه باید بدانند در حوزه چه خبر است

تفکر سکولاریسم اجتماعی حوزه های علمیه را تهدید می کند/ معیار اعتدال تبعیت از ولایت فقیه است

حکومت اسلامی در برابر تجاهر به فسق مسئول است

چند نکته جالب درباره بهترین دوست خانم ها: المــــاس !

دریای خزر از فضا

آقای بطحایی! صادقانه پاسخ فرهنگیان را بدهید

نماز جمعه سنگر فرهنگی است

زیارت 60 شهید تازه تفحص شده

پرونده مشایی اخیرابه دادگاه رفت

همیشه گوشه چشمی سوداگرانه به نوسازی داشته ایم

سردار آبرومند جانشین فرمانده قرارگاه جنگ نرم سپاه شد

مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها در ارومیه

دامن زدن به اختلافات به منافع ملّی آسیب خواهد زد

حراست و بازرسی محور صیانت از دستگاه های اجرایی است

به بهانه اختلاس دیگران دست از کار خیر نکشید

انتشار «فلسفه سیاسی آیت الله خامنه ای» به ترکی استانبولی

دلخوشی به غرب سبب معطل ماندن سرمایه و ظرفیت های داخلی می شود| اقتصاددانان غرب گرا به عنوان مسببان اصلی مشکلات مورد بازخواست قرار گیرند

رییس جمهوری برنامه محرومیت زدایی از سیستان را ابلاغ کرد

لرستان به مقصد «قطارهای گردشگری» تبدیل می شود

لندن: پاسخ ایران به خروج آمریکا از برجام، حساب شده بوده/شاید آنهایی که تابع تحریم های آمریکا باشند را جریمه کنیم

لندن: پاسخ ایران به خروج آمریکا از برجام، حساب شده بوده/شاید آنهایی که تابع تحریم های آمریکا باشند را جریمه کنیم