مطالب مرتبط:
گزارش روزنامه اسپانیایی از تیم ملی ایران برای بازی دوم در گروه مرگ؛ نیمی از تیم ملی ایران لژیونر اروپایی هستند/منتظر تغییرات کی روش در ترکیب ایران مقابل اسپانیا باشید
یک کودک آزاری دیگر در مشهد/ مرگ پسر2.5ساله با ضربه لگد مادر
مصدومیت چشمی، واقعیت یا ترفند کی روش؟!/ تیم های گروه مرگ مخفی شدند
جایی که تحصیلات مساوی با مرگ است (+فیلم)
جام جهانی 2018 روسیه برد سوئد 3 جوان را به کام مرگ فرستاد + تصاویر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 خرداد 1397 ساعت 18:422018-06-19فرهنگي

غرابتی به وسعت مرگ


نمایش «دستورالعمل های پرواز برای خدمه و خلبان» با نویسندگی، طراحی و کارگردانی فرهاد فزونی که هرشب ساعت20:50 و به مدت 58دقیقه روی صحنه می رود - نمایش دستورالعمل های پرواز برای خدمه و خلبان با نویسندگی، طراحی و کارگردانی فرهاد فزونی که هرشب ساعت20:50 و به مدت 58دقیقه روی صحنه می رود به گزارش سایت قطره و به نقل ازشما نیوز ،نمایش دستورالعمل های پرواز برای خدمه و خلبان با نویسندگی، طراحی و کارگردانی فرهاد فزونی که هرشب ساعت20:50 و به مدت 58دقیقه روی صحنه می رود، این روزها، آخرین اجراهای خود را در سالن شماره2 تماشاخانه پالیز پشت سر می گذارد.

پگاه آهنگرانی، مارین ون هولک، فرشاد فزونی و نکیسا بهشتی؛ گروه بازیگران نمایش را تشکیل می دهند و صابر ابر به عنوان صداپیشه، در این اثر حضور دارد.

به بهانه این اجرا با فرهاد فزونی؛ نویسنده، طراح و کارگردان این نمایش و مارین ون هولک و پگاه آهنگرانی؛ بازیگران اثر گفت وگو کرده ایم.

در دستوالعمل های پرواز برای خدمه و خلبان ، شاهد ستاره سازی به رسم مالوف تئاتر نیستیم و بازیگران نمایش همه در خدمت یک تصویر و اتفاق هستند و به رخ کشیدن در بازی ها به چشم نمی خورد.

درباره پروسه ای که طی شد تا به شرایطی برسید که اتفاق و نه بازیگران خود را نشان دهند، بگویید.

فرهاد فزونی: ما همواره گفته ایم که دو سال تمرین کردیم و این تصور به وجود آمده است که دو سال قبل همه چیز مشخص بود و ما تمرین های حرکت و بازی کار کرده ایم درحالی که این گونه نبوده است.

ما حدود یک سال واندی بیشتر از این که بر روی بازی، حرکت و تصاویر کار کنیم، روی خودمان متمرکز شدیم.

همواره دیده ایم در چنین اجراهایی شرایط پیچیده می شود چون بحث هایی همچون این مسئله که کدام بازیگر قرار است چه نقشی داشته باشد و کدام نقش پررنگ تر است و.

در تئاتر و سینما دیده می شود.

تمرینی که ما برای خودمان انجام دادیم در این راستا بود که موفق شویم از تصویری که برای خودمان ساخته ایم با تصوری که می خواهیم از خودمان به عنوان بازیگر یا طراح بسازیم، خارج شویم و به خود واقعی مان برگردیم و تلاش کنیم که خود واقعی روی صحنه اتفاق بیفتد چون از دید من این تنها راهی است که می توان به درون مخاطب ورود پیدا کرد؛ وقتی تصویر یا تصوری از خودتان را به مخاطب ارائه می دهید، مخاطب گارد می گیرد و اجازه نمی دهد او را به مفاهیمی که مدنظر شماست، وارد کنید و به جای این که با لایه های درونی ذهنش با کار مواجه شود، با لایه های بیرونی ذهن و احساسش به کار ورود می کند.

در این صورت است که مخاطب وقتی از سالن خارج می شود، درباره خوب بازی کردن بازیگران یا زیبایی طراحی ها و جذابیت های قصه به عنوان قصه دیگری، حرف می زند.

درحالی که ما می خواستیم آدم ها پس از خروج از سالن درباره زندگی خود حرف بزنند و فکر کنند، همان طور که ما تلاش کردیم این اتفاق در درون خودمان بیفتد.

درنتیجه ما تمام طراحان نمایش، از موسیقی گرفته تا طراحی حرکت، لباس و.

به همراه بازیگران به صورت درونی تمرین هایی انجام دادیم تا این اتفاق برای مخاطب بیفتد.

پگاه آهنگرانی: فرهاد فزونی همواره تکرار می کرد تمرین ها به اندازه اجرا اهمیت دارند و اجرا اصلا مهم تر از پروسه ای که در تمرین ها طی کردیم، نیست بلکه اجرا بخشی از تمرین است.

ما تمرین کردیم تا این اتفاق رخ دهد.

از این موقعیت ها که بازیگر بتواند جنبه های خوب شخصیت خود را به کار بیندازد، بسیار کم پیش می آید.

مارین ون هولک: در جریان نمایش با مخاطب مواجه می شویم و بهترین شکل خودمان را نشان می دهیم و سعی می کنیم نشان دهیم چقدر دوست داشتنی هستیم.

تمام بازیگران دوست دارند این را به مخاطب نشان دهند و من هم از این قائده مستثنی نیستم.

این تصویر به مرور شکسته نمی شود بلکه باز می شود و چیزهای دیگری نشان داده می شود.

این تصویر با بسیاری اتفاق های درونی همراه می شود که نتیجه را روی صحنه می بینید.

نمایش دستورالعمل های پرواز برای خدمه و خلبان نمایشی مدرن محسوب می شود و این مدرنیزم در تمام جوانب نمایش به چشم می آمد اما برخلاف عادت مألوف، این نمایش از یک قصه بهره می برد.

چگونه نمایش را پیش بردید که قصه فانتزی نمایش، با سایر شرایط هم خوانی داشته باشد؟ فرهاد فزونی: از روز نخست قرار بود نمایش قصه داشته باشد البته طبیعتا باتوجه به تجربیاتی که در پنج تا شش سال اخیر داشتم، شکل جدیدی از قصه گویی را انتخاب کردم.

به لحاظ بصری، معاصر بودن نمایش برای من و گروه طراحی بسیار طبیعی بود چون فضای ذهنی ما در همین سمت وسو هست و سال هاست چه در زمینه گرافیک و چه بخش های دیگر هنری، با ذهنیتی معاصر پیش رفته ایم.

بنابراین این مدل طراحی در صدا، موسیقی، صحنه، نور، گرافیک و حرکت، بر قصه سوار شد تا بتوانیم قصه را به شکلی متفاوت پیش ببریم.

داستان نمایش، در ابتدا برای مخاطب باورپذیر نیست اما درنهایت با یک ارجاع به زندگی امروز مواجه می شویم که عنصر باورپذیری را هم برای مخاطب به وجود می آورد.

چه راهی را طی کردید که مخاطب را به هم ذات پنداری با داستان بسیار فانتزی نمایش برسانید؟ فرهاد فزونی: اگر از بیرون به قصه زندگی هر کدام از ما نگاه کنیم، درمی یابیم تک تک این قصه ها، می توانند بسیار عجیب، فانتزی و یا غیرقابل باور باشند اما ما به آن چه در اطراف مان اتفاق می افتد، عادت کرده ایم.

درواقع ما شاهد چیزی عجیب وغریب که نام آن را زندگی گذاشته ایم، هستیم و حواس مان نیست هر لحظه از همین زندگی، یک معجزه و چیزی عجیب است.

درنتیجه این قصه ای که در ابتدا برای مخاطب روایت می کنیم، اتفاقی عادی شده اما درعین حال غریب است.

مواجهه با مرگ عجیب است و اگر لحظه ای بتوانیم به دنیا بازگردیم و دوباره این لحظه را نگاه کنیم، درمی یابیم چیزی غریب را از سر گذرانده ایم.

از اول بنا بود قصه یک فضای خلاف عادت باشد و ما در ذهن کسی حضور داشته باشیم و تصویرهای ذهنی و خواب های او را ببینیم.

درنتیجه همان قدر که وقتی از خواب بیدار می شویم، آنچه دیده ایم برایمان هم غیرعادی است و هم عادی، در نمایش هم شاهد وصل شدن واقعیت و چیزهای غیرواقعی به هم و با چیزی که در بدو امر غیرواقعی بود اما حالا دیگر امکان وجود یافته ، مواجه می شویم.

شما با نورپردازی توهم رنگ را به صورت عملی به مخاطب نشان دادید و همین امر سبب شد مخاطب توجه بیشتری به صحنه نمایش داشته باشد.

چگونه به این طراحی ها رسیدید؟ فرهاد فزونی: ما خواستیم با به هم ریختن ذهن مخاطب درباره وایت بالانس کاری کنیم که ترکیبی از طراحی لباس، طراحی صحنه و طراحی نور به هم کمک کنند تا مخاطب نوری غیرواقعی و غیرقابل تفکیک ببیند.

به عنوان مثال شما دکور را از نزدیک نمی بینید اما هر وجه از دکور، یک رنگ دارد البته رنگ هایی بسیار نزدیک به یکدیگر انتخاب کرده ایم تا نور و سایه در ذهن مخاطب به هم بریزد.

همین کار را با لباس هم انجام دادیم.

رنگ سفید را حذف کردیم در حالی که مخاطب رنگ هایی را سفید می انگارد.

مارین ون هولک: فرهاد فزونی به شیوه ای کار می کند که به زمان زیادی نیاز است تا تمام اتفاق ها را ببیند.

این وجه از کار او برای من بسیار جذاب بود.

برای من جالب بود که ببینم یک آرتیست چطور کار می کند و چطور کار خود را شکل می دهد.

به عنوان بازیگر خودم را در اختیار کارگردان قرار دادم.

آیا امکانات سالن برای این طراحی های بسیار عجیب نور، صدا و موسیقی، مناسب بود؟ فرهاد فزونی: اتفاق هایی که روی صحنه رخ می دهند، بیشتر از این که به امکانات احتیاج داشته باشند، با طراحی سروکار دارد.

به عنوان مثال ما از دستگاه اسلاید استفاده کردیم و هفت دستگاه اسلاید روی صحنه است که با آن ها اسلایدهایی که طراحی کرده ام را در جریان صحنه ها و بین صحنه ها، پخش می کند.

خود دستگاه اسلاید، دستگاه عجیبی نیست و تا 10 سال پیش در کلاس های آموزشی و حتی خانه ها استفاده می شد و درواقع دستگاه ساده ای است که تصویر را پخش می کند و اجداد ویدئوپروژکشن محسوب می شود.

البته الان پیدا کردن این دستگاه ها سخت هست و کم یاب شده اند.

به لحاظ نور هم از پرژکتور عجیبی استفاده نکردیم بلکه تلاش کردیم چند فیلتر رنگی خوب پیدا کنیم که این کار هم چندان دشوار نیست.

باید دنبالش گشت اما پیدا می شود.

در بخش صوت هم از دستگاه غریبی استفاده نکرده ایم بلکه صدا از باندهای خود سالن پخش می شود.

کاری که عمیق تر درباره نور، رنگ، صحنه، موسیقی و لباس اتفاق می افتند، در طراحی ها بوده است.

تکنیک هایی ابداع کردیم، بنابراین بیشتر از امکانات تکنیکی، از خلاقیت طراحی استفاده کرده ایم.

ما در این دو سال موفق شدیم تیم طراحی را به هم نزدیک کنیم، پس این امکان به وجود آمد که تمام گروه چیزی بسازند که قابل تفکیک نباشد.

نور، صحنه، لباس، حرکت، موسیقی، بازی و حتی قصه را نمی توان از هم تفکیک کرد چون قصه هم در همین دو سال نوشته شده است و از ابتدا قصه ای وجود نداشته است.

مارین ون هولک: این که همه می توانستند نظر بدهند و حرف خود را بزنند، اتفاق خوبی بود اما در تئاتر، باید کارگردان حرف نهایی را می زند و بازیگر در راستای آن چه او می خواهند حرکت کنند.

بازیگران و طراحان نمایش، همگی تلاش کردند پشت تصویرسازی فرهاد فزونی بایستیم و هر کاری که از دستمان برمی آمد را انجام دادیم تا بهتر و بیشتر این نمایش را پیش ببریم.

از دید من تصویر بسیار زیبایی ساخته ایم و از نتیجه کار راضی و خوش حال هستم.

در این نمایش برای مخاطب تصور حضور در هواپیما را ساخته اید که به نوعی سبب می شود حس حرکت و سفر در عین سکون به مخاطب منتقل شود و صدای ضبط شده خدمه پرواز هم به این تصور بسیار کمک کرده است.

آیا این سفر مخاطب، در راستای سفر ذهنی ای که در جریان نمایش وجود دارد، در نظر گرفته شده است؟ فرهاد فزونی: این فضای نمایش، ترکیبی است از فضای بیمارستان، فضای فرودگاه و فضاهای خیالی ای که در قصه های موازی نمایش وجود دارد.

البته خود مفهوم مسیر در تمام این بخش ها بسیار پررنگ است؛ بیشتر از این که بخواهیم قصه بشنویم یا تئاتر ببینیم، حس می کنیم از نقطه ای به نقطه ای دیگر حرکت کرده و مسیری را طی کرده ایم که همچنان این مسیر ادامه دارد.

درواقع پرداختن به فلسفه طی کردن مسیر مهم ترین نکته نمایش بود.

در زندگی خودمان این فلسفه حضوری مداوم دارد اما معمولا تنها به رسیدن به اهداف مان فکر می کنیم و بخش طی کردن مسیر را از دست می دهیم.

بنابراین حضور در هواپیمایی در حال پرواز ماجرای طی کردن مسیر را به مخاطب نشان می داد، هواپیما طبیعتا وسیله ای است برای سفر کردن اما ما با شکل های قدیمی تر هواپیما نظیر کاروان و کشتی و.

آشنا هستیم و در گذشته از این ها برای مثال زدن درباره زندگی، سفر و مسیر استفاده می کردند که در آن دوران واقعی بود اما برای ما به کلیشه تبدیل شده اند.

هواپیما مفهوم امروزی و جایگزین کاروان، کشتی و.

است.

می خواستیم این مفاهیم قدیمی که کلیشه شده اند را حذف کنم و به وسیله ای امروزی که ما مدام با آن ها سروکار داریم، بپردازم.

درنتیجه هواپیما را شبیه سازی کردیم تا بتوانیم سفر به لحاظ حسی و نه تنها کاملا بصری را شبیه سازی کنیم تا وقتی مخاطب از سالن خارج شد، حس کند در مکان متفاوتی نسبت به زمانی که وارد آن شده، قرار دارد.

به روزهای پایانی اجرای دستورالعمل های پرواز برای خدمه و خلبان رسیده ایم.

بازخوردها چگونه بوده اند؟ فرهاد فزونی: البته من چندان صلاحیت لازم برای حرف زدن درباره بازخوردها را ندارم چون طبیعتا آن چه به من گفته می شود ممکن است با آن چه مخاطبان با خود و یا دیگران می گویند، متفاوت باشد.

درنتیجه بازخوردی که من گرفته ام لزوما جامع نیست اما نظر افرادی که برای من اهمیت دارند را جویا شده ام.

این افراد دو دسته هستند، آرتیست هایی که من آن ها را آرتیست های واقعی می دانم چون در جست وجوی چیزی هستند، سوال دارند، دغدغه مند هستند و نمی خواهند خود را نشان دهند.

از این افراد بازخوردهای احساسی و بسیار خوبی گرفتم.

دومین دسته، مخاطبانی هستند که به آن ها مخاطب عام می گویند هرچند تبلیغات خود مخاطبان یا مدل گرافیکی کار و.

دعوت کننده قشر خاصی از مخاطبان است و نمی توانیم مخاطبان نمایش را عام بدانیم.

پیش از اجرا بسیاری از دوستان به من تذکر می دادند که احتمالا برای مخاطب عام نمایش ما سنگین است، بازخوردها اصلا این گونه نبود.

از لحاظ زیبایی شناسی توانسته بودند کشف کنند و زیبایی بصری برای آن ها قابل درک بود و به لحاظ مفهومی هم توانسته بودند مضامین معنایش را بسیار عمیق درک کنند.

البته در نمایش شما شاهد حضور بسیار پررنگ عنصر تکرار بوده ایم و این تکرار سبب می شد تمام مخاطبان از داستان نمایش باخبر شوند! فرهاد فزونی: تلاش کردیم شرایط نمایش را به گونه ای پیش ببریم که هم برای افرادی که چه به لحاظ شغلی و چه باتوجه به تمرینات ذهنی ای که داشته اند، می توانند به سرعت نکات مورد نظر نمایش را درک کنند، نکاتی را در نمایش پنهان کنیم که بتوانند آن ها را کشف کنند و از این اثر خسته نشوند بلکه مدام لذت ببرند از آن چه خود کشف می کنند و هم برای کسانی که کمتر به این نوع آثار عادت دارند و سخت می توانند داستان ها را درک کنند، شرایطی را در نظر گرفته ایم که بتوانند با کار ارتباط برقرار کنند تا به هیچ کدام از دو گروه بی احترامی نشود.

واقعا کار دشواری بود که به قشر گسترده از مخاطب عام تا خاص احترام بگذاریم! انرژی و زمان بسیار زیادی برای این منظور صرف شد تا گروه اول مخاطبان حس نکنند که موضوعی ساده را تکرار کرده ایم و به شعورشان توهین شده است و دسته دوم، حس نکنند گروه خواسته است به آن ها بگوید که ما می فهمیم و تو نمی فهمی! اصلا رویکرد هنر برای هنر نداشته ایم و احترام به تمام مخاطبان هدف ما بود.

مارین ون هولک: احساس می کنم مکان امنی ایجاد کرده ایم که هیچ کس دیگری را قضاوت نمی کرد.

در تئاتر بسیار مهم است که بتوانید فضایی را فراهم کنید تا همه بتوانند خودشان باشند.

با حسی که در گروه جریان داشت بسیار ارتباط برقرار کردم و از این شرایط در گروه لذت بردم.

همیشه نباید به دنبال نتیجه یا پایان تولید باشیم.

برای من دوره تمرینات بسیار جذاب بود.

پگاه آهنگرانی: نتیجه کار همان چیزی است که همه ما روی آن کاملا ایستادیم.

دو سال تلاش کردیم تا این اتفاق بیفتد.

اصلا به همین دلیل اجراهای نمایش آغاز شد چون همواره با خود می گفتیم که حتی اگر دو روز باقی مانده به آغاز اجراها، احساس کردیم که نمایش آماده نیست و اجرا درنیامده است، اجرا را لغو می کنیم.


کلید واژه ها: بازی - بازیگر - بازیگران - کارگردان - نمایش - فرهاد - مخاطب - پرواز - طراحی - خلبان - تصویر - اتفاق بیفتد - شرایط - تئاتر - هایی - سالن - صابر ابر - تصاویر - تصویری - جذابیت - زیبایی - گزارش - ستاره - سینما - صورت - موفق - نشان - نیوز

آخرین اخبار سرویس:
تصاویر/ جشنواره مردمی کرامت با حضور خادمان حضرت معصومه (س) در امامزاده بی بی زینب یزدل

احسان علیخانی: از روزنامه شرق هیچ گلایه ای ندارم (فیلم)

فیلمنامه نویس کوروساوا در 100 سالگی درگذشت + عکس

حال دوبلور پیشکسوت مساعد نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: روابط عمومی ها نقش ویژه ای در کاهش هزینه ها دارند

انتشار تازه ترین مستند فارس فیلم/ مستند جنجالی «خیلی محرمانه» منتشر شد

اخراج یک کارگردان به خاطر توییت های توهین آمیز + عکس

کریم آقا از ارومیه جوایز جشنواره تئاتر اردبیل را درو کرد

جشن تولد 65 سالگی سیدضیاء الدین دری در آی سی یو + عکس

بوسه داریوش ارجمند بر دستان جمشید مشایخی + عکس

همایون: بگذارید بهروز وثوقی بیاید

چرا خانه های کوچک سوئدی بزرگ به نظر می رسند

سروش صحت مشغول نگارش فوق لیسانسه ها/اگر فیلمنامه به سرعت آماده نشود تولید به سال 98 می رسد

سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی در تهران پایان یافت

مستند سینمایی «سفر سهراب» در خانه هنرمندان نقد می شود

مژگان ترانه بازیگر نقش مادر لیلا در سریال پدر + عکس ها

نوش آفرین طوسی بازیگر نقش سوسن در سریال پدر + عکس ها

درخواست سیاسی و جنجالی هنرپیشه معروف + عکس

اکران فیلم «همه می دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی + عکس

30 فیلم سینمایی بر اساس بازی ها که به زودی اکران می شوند (قسمت اول)

تصویر/ مهناز افشار و سحر دولتشاهی در مراسم اکران «دلم می خواد»

جهان تشنه معرفی اسوه های اخلاق است

کنایه رشیدپور به پنهان شدن موسسه ثامن الحجج در سایه سلبریتی ها/فیلم

انیمیشن کوتاه بالکن

هنرمندان موسیقی گلستان چشم انتظار فصلی تازه هستند

تجلیل از برترین های هفته جهانی المپیک در بجنورد

گیر کردن مار پیتون 10 متری زیر چرخ های خودرو!+فیلم

مهلت شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تمدید شد

پریدن از پنجره برای فرار از دست دختران!

«دلم می خواد» در فرهنگسرای ارسباران اکران و نقد می شود

لحظه پرت شدن بازیگر سیرک به داخل تماشاچیان!+فیلم

تصویری از خانم بازیگر در شهربازی+عکس

10 عنوان از بهترین سریال های پخش شده در سال 2018 تاکنون [قسمت اول]

فیلم/ متهم پرونده ثامن الحجج: از مهران مدیری وثیقه خانه اش را گرفتند

عکسی خاص از دختر جوان انگلیسی در جشن انقلاب تابستانی

فیلم/لیورپول به همراه صلاح و دیگر ستاره ها راهی آمریکا شد

شاهنامه پشت شیشه

سینما در گذر زمان، قسمت سوم: مکتب اکسپرسیونیسم آلمان

زمزمه های جدایی حسینی به گوش می رسد

رضا شفیعی جم مهمان برنامه شبی با عبدی (فیلم)

معرفی نامزدهای جایزه ادبی واو

تولید ماهی تک جنسی در اصفهان + فیلم

لحظه های ناب زیارت از طریق عکس روایت می شود

سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی در تهران پایان یافت

«جایزه ملی سینمای 100» اهدا می شود

اختصاص یک ساعت از آنتن تلویزیون به دفاعیات یک مجری

آخرین وضعیت جسمانی جمشید مشایخی

گردش و خوشگذرانی خانم بازیگر در بلژیک +عکس

آخرین وضعیت جسمانی جمشید مشایخی

آخرین وضعیت جسمانی «کمال الملک» سینمای ایران

قدرتمندترین SUV های حال حاضر جهان (+فیلم)

جمشید مشایخی فردا به بخش منتقل می شود

حضور مهران مدیری در دادسرای رسانه

پشت صحنه فیلم سینمایی ما میلرها هستیم

مرور آثار لئوناردو دی کاپریو در شبکه نمایش

اختتامیه سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی/ علیزاده: امیدوارم پلِی بَک برای همیشه از بین برود

حرف های احسان علیخانی درباره پولی که از موسسه مالی ثامن الحجج گرفت/فیلم

حال دوبلور پیشکسوت مساعد نیست

روابط عمومی ها نقش ویژه ای در کاهش هزینه ها دارند

حرف های احسان علیخانی درباره حضورش در یک موسسه مالی/ فیلم

اختصاص یک ساعت از آنتن تلویزیون به دفاعیات یک مجری

علیخانی برنامه رشیدپور را به تاخیر انداخت؟

اختصاص یک ساعت از آنتن تلویزیون به دفاع یک مجری

تمرین رزمی محمدرضا گلزار با نانچیکو (فیلم )

اقدام خیره کننده شرکت اینتل به مناسبت سالروز تاسیس + فیلم

منشا شایعه پراکنی و جعل خبر در آمدنیوز +فیلم

رسانه ملی در تباهی ذوق هنری مردم نقش داشته است

جمشید مشایخی فردا به بخش منتقل می شود

فیلم/ مهناز افشار : آزادی را از ما گرفته اند

بازدید رییس سازمان میراث فرهنگی از کافه کتاب دارالخلافه

درمان همزمان بیماران سرطانی و قلبی + فیلم

بویین میاندشت؛ خنک ترین نطقه استان + فیلم

بیش از 100 اثر به جشنواره دف نوای رحمت در کردستان ارسال شد

کنسرت مرداد ماه نتیجه 50 سال فعالیتم در موسیقی است

عکسی دیده نشده از اصغر فرهادی پشت صحنه یک سریال قدیمی

رعایت عدالت رسانه ای از وظایف مهم روابط عمومی ها است

نقاشی هایی از شاهنامه پشت شیشه

نمایشگاه نقاشی کفش و رنج ها

پوستر فیلم سینمایی «مواجهه» رونمایی شد

چه کسانی مانع بازگشت بازیگر جم به ایران هستند؟ + عکس

برشهایی از فیلم سینمایی دختر لر

فیلم/آماده سازی رم برای فصل 2018/19

فیلم/ پاسخ احسان علیخانی به اتهامات مالی اخیر

ایستگاه کتاب

شهروند خبرنگار ما باشید + فیلم

واکنش مدیر شبکه سه به اتهامات علیه احسان علیخانی

پشت صحنه عکاسی و تصویربرداری از کیت جدید تاتنهام + ویدئو

توضیحات احسان علیخانی درباره شایعات اخیر گوشت های قربانی جذابی هستیم/ پشمک هم بی مجوز در تلویزیون تبلیغ نمی شود+فیلم

فیلم/استقبال قابل توجه رونالدو از نوجوان معلول

نقد فیلم مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» برگزار می شود

جمشید مشایخی فردا به بخش منتقل می شود

تبدیل دارالخلافه به کافه کتاب اقدام موثری است

«دارکوب» به نفع «زنان خانه خورشید» و «طلوع بی نشان» اکران می شود

اختتامیه جشنواره قرآنی طیبات

گزارش ایسنا از وضعیت دوبلور پیشکسوت در بیمارستان

عیادت فاطمه گودرزی از جمشید مشایخی+عکس

گزارش ایسنا از وضعیت دوبلور کارتون «لوک خوش شانس» در بیمارستان

بیوگرافی محمد نادری / بازیگر مجموعه دورهمی

محمدرضا شجریان در بیمارستان بستری شد/ آخرین گزارش از وضعیت استاد

شروع ثبت بازی برای حضور در جشنواره IMGA MENA

غرابتی به وسعت مرگ

غرابتی به وسعت مرگ