مطالب مرتبط:
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران میزان بدهی دولت به شهرداری را اعلام کرد
دولت 7 هزار و 232 میلیارد تومان بدهی مکلفی به شهرداری دارد
سخنگوی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران: امیدوار به پرداخت بدهی دولت به شهرداری نیستیم/ 300 گود رهاشده در تهران وجود دارد
امیدوار به پرداخت بدهی دولت به شهرداری نیستیم/ 300 گود رهاشده در تهران وجود دارد
دولت نمی تواند به زودی بدهی های خود به شهرداری را پرداخت کند/راهکار فوری برای مطالبات پیمانکاران نداریم/آخرین وضعیت پلاسکو و ایران مال
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 خرداد 1397 ساعت 18:222018-06-19اقتصادي

میزان بدهی قطعی دولت به شهرداری


سخنگوی شورای شهر تهران گفت: بر اساس ادعای شهرداری، بدهی های قطعی و تکلیفی دولت به شهرداری 5700 میلیارد تومان است.

- علی اعطا در نشست خبری روز سه شنبه در خصوص بدهی های دولت به شهرداری گفت: برخی از بدهی هایی که دولت به شهرداری دارد، در بودجه سنواتی به صورت تکلیف بوده و برخی نیز دولت اجازه داشته تا به مدیریت شهری کمک کند که پس از گذشت سال مالی، دیگر قابل پیگیری نیست.

مدیریت شهری می تواند بخشی از بدهی ها را پیگیری کند که دولت مکلف به پرداخت آن بوده است.

در جلسه کمیسیون تلفیق، این رقم 7232 میلیارد تومان و یک میلیارد دلار تسهیلات صندوق توسعه ملی عنوان شد که شهرداری این رقم را اصلاح و اعلام کرد: رقم بدهی دولت به شهرداری 14 هزار و 500 میلیارد تومان است که 8000 میلیارد آن، کمک به توسعه حمل و نقل عمومی، بافت فرسوده و .

بوده که دولت مجاز به کمک است، اما بدهی های قطعی و تکلیفی دولت به شهرداری 5700 میلیارد تومان است که این رقم از سوی معاونت مالی اداری شهرداری اعلام شده است.

اعطا با بیان اینکه با وضعیت کنونی دولت، امیدوار نیستیم این بدهی ها پرداخت شود، گفت: اما این مطالبات را پیگیری می کنیم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص پلاسکو و صحبت های استاندار و رییس بنیاد مستضعفان افزود: باید روند قانونی ساخت ساختمان پلاسکو طی شود.

این ساختمان سه بخش دارد؛ قطعه زمینی که ساختمان اصلی پلاسکو در آن قرار داشت و به طور کامل ریزش کرد، بخش شمالی که ذی نفعان معتقدند با مقاوم سازی قابل بهره برداری است و زمین بخش شرقی که در حال حاضر بررسی می شود می توان آن را نیز به بخش اصلی اضافه کرد یا خیر.

در حال حاضر نامه ای به استانداری نوشته و در خصوص مشکلات این ساختمان توضیحاتی دادند.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: تردید نکنید برای ساخت پلاسکو باید روند قانونی طی شود و پروانه ساخت صادر شود و فکر نکنم سخنان فرمانداری مبنی بر این باشد که شهرداری از روند صدور پروانه کنار گذاشته شود.

اعطا در خصوص آمار دقیق گودهای رها شده در پایتخت گفت: در حال حاضر حدود 300 گود رها شده در پایتخت داریم که لزوماً همه آنها ناایمن نیستند، زیرا شرایط ناایمن بودن، تعریف دقیقی ندارد.

برخی از این گودها به خاطر اختلافات حقوقی و مشکلاتی که در خصوص اخذ پروانه به وجود آمده، متوقف شدند؛ مانند گود برج میلاد که مجموعه ای از مشکلات حقوقی ـ مالی دارد و به دلیل آنکه جزو گودهای پرخطر است، در سال 97 تأکید جدی بر ساماندهی این گود داریم.

وی در خصوص آخرین وضعیت بازنگری در مصوبه برج باغ ها تصریح کرد: پیشنهاد جایگزین این مصوبه از سوی شهرداری مطرح شده و پیشنهاد آنها، کم کردن تعداد طبقات است و سختگیری بیشتر در سطح اشغال 30 درصد؛ این موضوع یکبار در جلسه ای با حضور چهار کمیسیون بررسی شد و همچنان روند اصلاح آن ادامه دارد.

دو نگاه در این رابطه وجود دارد؛ یکی اینکه نگاه حفاظتی به باغات تهران ادامه داشته باشد و باغات به همان شکل حفظ شوند و با کاربری های خاص مانند رستوران، مالک منتفع شود و دوم اینکه حقوق مالکانه مالکان در نظر گرفته شود و اجازه ساخت و ساز با مقررات به آنها داده شود.

پیش از این محدودیت ارتفاعی برای ساخت و سازهای برج باغ ها وجود نداشت که در پیشنهاد جدید، این موضوع در نظر گرفته شده، اما هنوز به راهکار پایدار و قطعی نرسیده ایم و در حال بررسی موضوع هستیم.

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه در پاسخ به پرسشی در خصوص استخدام های شهرداری و نظارت شورا گفت: به طور کلی شهرداری دچار تورم نیروی انسانی است، اما نباید نسبت به هر استخدامی موضع گیری کنیم، زیرا در برخی سطوح مدیریتی نیاز است افرادی کارآمد بر اساس ضوابط و نگاه مدیریت جدید شهری وارد مجموعه شوند، اما در خصوص استخدام های دیگر، این موضوع از چشم ناظران پنهان نمی آمد و در کمیسیون نظارت حقوقی قرار شده موضوع نظارت بر استخدام ها را تقویت کنیم.

اعطا در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اعلام هزینه نگهداشت شهر گفت: هزینه نگهداشت شهر، رفت و روب و پرداخت حقوق پرسنل، رقمی حدود هزار میلیارد است و اینکه رییس شورای شهر تهران رقم 12 هزار میلیارد هزینه جاری را اعلام کرده، دور از ذهن نیست.

وی در خصوص اینکه پیش از این شهردار اسبق تهران اعلام می کرد، هزینه نگهداشت شهر 5000 میلیارد است، اظهار کرد: این حرف ها و رقم ها بیشتر شعار است.

اعطا درباره پیگیری تخلفات شهرسازی نیز گفت: این موضوع در کمیسیون ماده 100 شهرداری دنبال می شود.

پیش از این 9 درصد درآمد کلانشهرها از محل جرایم کمیسیون ماده 100 بود که تلاش شده این موضوع آسیب شناسی شود و شهرداری از این منابع کسب درآمد نکند.

سخنگوی شورای شهر تهران همچنین درباره همکاری دولت با شهرداری در پرداخت هزینه هایی که به آن مکلف است، افزود: بین دولت و شهرداری هماهنگی لازم برقرار است و 150 میلیارد تومان جرایم راهنمایی و رانندگی در سال گذشته پرداخت شده است.

وی در خصوص تخلفات ایران مال نیز توضیح داد: در گذشته نظارتی بر این پروژه پرتخلف نشده، در حال حاضر کمیسیون ماده 100 از کمیسیون معماری و شهرسازی درخواست کرده پرونده تخلفات را برگشت داده تا فرم تخلفات اصلاح شود که ما با آن مخالفت کردیم و درخواست کردیم اصلاحیه های تخلفات جدید به شورا ارسال شود.

همچنین سازمان بازرسی شهرداری گزارشی محرمانه و مفصلی در خصوص این پروژه به شورا ارسال کرده است.

اعطا درباره بدهی پیمانکاران گفت: این موضوع در اولویت ماست اما راهکار فوری برای آن نداریم، زیرا حجم بدهی ها به گونه ای نیست که در بازه زمانی کوتاه پرداخت شود، اما در بودجه سال 97، 43 درصد نسبت به بودجه 96 پرداخت بدهی ها را افزایش داده ایم.

سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص پخش مسابقات جام جهانی در فضاهای باز افزود: این موضوع نیاز به هماهنگی بیشتری داشت و باید قبل از تصمیم گیری، توافق نهادهای تصمیم گیر را به دست می آوردیم و نگرانی ها را برطرف می کردیم.

وی در خصوص بلیت فروشی با رقم های سلیقه ای که به صورت شخصی در فضاهای شهری می شود، گفت: این موضوع درست است و شورا آن را پیگیری می کند.

اعطا در خصوص عدم جمع آوری زباله های برج میلاد توسط شهرداری منطقه 2 نیز توضیح داد: این موضوع مربوط به اختلاف کلی تری است که باید حل شود.

متأسفانه ساخت و سازهای درون شهرداری روند قانونی را طی نمی کنند و در برج میلاد نیز این اتفاق افتاده است که اگر این موضوع حل شود، این جریان کوچک نیز برطرف می شود.

سخنگوی شورای شهر تهران درباره شکایت مدیر مسئول سابق همشهری از فخاری گفت: قراری برای فخاری صادر نشده و جلسه نخست، جلسه بازپرسی بوده است.

وی در خصوص موضوع نظارت بر عملکرد اعضای شورا تصریح کرد: این موضوع در حال بررسی است و منتظر پیشنهادات دقیق تری از سوی مطرح کننده این پیشنهاد هستیم.

اعطا در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اظهارات میرلوحی که اعلام کرده بود پرونده املاک واگذار شده در شهرداری به 1300 ملک رسیده است، افزود: مستندات این موضوع در اختیار من نیست و اطلاعات دقیقی از آن ندارم.

سخنگوی شورای شهر تهران درباره قائم مقام شهردار اسبق خاطرنشان کرد: اعضا پیش از این گله داشتند که چرا در خصوص پرونده ایشان اطلاعی نداریم و درخواست داشتند جزییات پرونده قضایی وی به اطلاع اعضای شورا برسد.

منبع:مهر
کلید واژه ها: شهرداری - میلیارد - سخنگوی شورای شهر تهران - دولت - ساختمان - شورای شهر تهران - پروانه - مشکلات - شهر تهران - شورای شهر - استاندار - مالی - پیشنهاد - صندوق توسعه ملی - مدیریت - پایتخت - بافت فرسوده - پروانه ساخت - تهران - شورای - توسعه - فرمانداری - خبرنگاران - بدهی دولت - برج میلاد - نشست خبری - زمین - حمل و نقل - مطالبات - تسهیلات

آخرین اخبار سرویس:
آلزایمر سیاسی رضا پهلوی

مهندس نقشه بردار از چنگ آدم ربایان آزاد شد/ هیچ وجه نقدی پرداخت نشد

واردات لاستیک فرغون 6 میلیاردی شد + جدول

طرز تهیه شیرینی نان چرخی

تکمیل طرح های نیمه تمام آبی 50 سال زمان می خواهد!

نیازهای سوختی تونس از طریق قاچاق از لیبی تامین می شود

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24 تیر

طوطی و بقال

بیش از 5000 دستگاه ، پژو 2008 تحویل مشتریان شده

برگزاری همایش بهینه سازی مصرف آب و برق ویژه بانوان شاغل در ادارات استان

اولویت بندی ثبت سفارش با ارز رسمی در وزارتخانه ها

افزایش کیفیت نان با گلایه های نانوایان

قطعی برق دستکم تا دو هفته آینده در کشور ادامه دارد

چرخش 180 درجه ای شفر

توقف صعود «تسه»ها

پیشرفت مطلوب پروژه های ریلی در حال اجرا

بایننس، اولین بانک غیر متمرکز جهان را می سازد

داروی گران قیمت بیماران پیوند کلیه رایگان شد

ترامپ در اندیشه کودتای گازی؛ محور تهران-مسکو چطور پاسخ می دهد؟

آمریکا با یکی از فقیرترین کشورهای دنیا هم جنگ تجاری به راه انداخت

دولت ایرلند قصد دارد ذخایر نفت خود را از انگلیس پس بگیرد

احمدی نژاد و روحانی چقدر نفت فروختند؟

گرد و خاک و گرمای 40 درجه در پایتخت

کاهش تخلیه و بارگیری کالا در بنادر در خرداد

شناسایی خریداران عمده سکه/برخورد با سوءاستفاده کنندگان ارز مسافری

فارس بررسی کرد اما و اگرهای تأسیس داروخانه های زنجیره ای

از واردات غیرمجاز سایر کالاها غافل نشویم

پرداخت حقوق بالا و مزایای آن در پیشرفت نیروی انسانی

آیا می توان شتاب حرکت زمین را اندازه گرفت؟

ترامپ در اندیشه کودتای گازی؛ محور تهران-مسکو چطور پاسخ می دهد؟

ترکیه؛ از پرداخت طلای مستعمل ایرانی تا صادرات به ایران/ صادرات طلای ایران صفر شد

دشمن مشترک رقبای قدیمی را متحد می کند هم پیمانی شیر ایرانی و خرس روسی در مقابل کودتای گازی ترامپ

باید برای راه اندازی واحدهای راکد چاره اندیشی شود

اعلام فهرست اقلام قیر مشمول استاندارد اجباری

ارز آوری 20 میلیون تومانی در هرهکتار کشت آویشن

باید برای راه اندازی واحدهای راکد چاره اندیشی شود

خریداران عمده ارز و سکه شناسایی شدند

اختصاص شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده های ارز و سکه+فیلم

دردسرهای بدل ایرانی کی روش +عکس

دلالان مسکن مهر پردیس دستگیر شدند

پروازهای فرودگاه نجف از سر گرفته شد

خیرین برای ساخت کتابخانه در درمیان مشارکت کنند

جزییات دلالی برای خرید و فروش ارز حاصل از صادرات پتروشیمی ها

نقدینگی، تنها دغدغه بنگاه های اقتصادی مشکل دار نیست

باید برای راه اندازی واحدهای راکد چاره اندیشی شود

پچ 1٫2٫3 عنوان Destiny 2 سیستم جوایز را به بازی می آورد

علل افزایش قطع برق خارج از برنامه در پایتخت

بدهی آرژانتین در سال 2018به 65 درصد تولید ناخالص ملی می رسد

وزیر اقتصاد: خریداران عمده سکه و ارز شناسایی و مکلف به پرداخت مالیات شدند

افزایش 39 درصدی میزان تبادلات تجاری میان ایران و آذربایجان

تصویب مهلت دوساله برای بازپرداخت وام کشاورزان خسارت دیده

دریافت کنندگان ارز به نرخ رسمی مربوط به کل صنایع منتشر شد

آمریکا با یکی از فقیرترین کشورهای دنیا هم جنگ تجاری به راه انداخت

خریداران عمده سکه و ارز شناسایی و مکلف به پرداخت مالیات شدند

توسعه منطقه آزاد ماکو باید سبز و هوشمندانه باشد

افزایش 39 درصدی میزان تبادلات تجاری میان ایران و آذربایجان

یزد؛ استان سبز در زمینه تولید انرژی الکتریکی

خیرین برای ساخت کتابخانه در درمیان مشارکت کنند

هشدار رییس لکسوس به شتاب بیش از حد الکتریکی سازی

دلالی برای خرید و فروش ارز حاصل از صادرات پتروشیمی ها

بدهی آرژانتین در سال 2018به 65 درصد تولید ناخالص ملی می رسد

پیش بینی بازارهای مالی در سال 97 برای سرمایه گذاران

مشکلات 5 طرح تولیدی بررسی شد

بزرگ ترین رسوایی ها در تاریخ صنعت خودروسازی

راهکار خلاقانه اپل برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به دستگاه های مک بوک پرو

بازار ثانویه ارز، فرسایش توان تولیدی کشور

نمایشگاه بین المللی صنعت فلزات گرانبها و طلا در اصفهان گشایش یافت

ضرورت ها و چالش های هوشمندسازی پدافند غیرعامل

مشکلات 5 طرح تولیدی بررسی شد

توسعه منطقه آزاد ماکو باید سبز و هوشمندانه باشد

خریداران عمده سکه و ارز شناسایی و مکلف به پرداخت مالیات شدند

موجودی بازی Octopath Traveler در خرده فروشی های ژاپن تمام شده است

سه فناوری برتر و نوآورانه ی حوزه فین تک در سال 2018

ماست ایرانی در آمریکا!

بروز تخلفات در جایگاه های عرضه سوخت استان گیلان کاهش یافت

فروش سگ های 500 میلیونی در نمایشگاه مشهد

خریداران عمده سکه و ارز شناسایی و مکلف به پرداخت مالیات شدند

توسعه منطقه آزاد ماکو باید سبز و هوشمندانه باشد

منتظر گزارش وزارت صنعت در خصوص واردات خودروهای لوکس هستیم/ شکایت از رییس بانک مرکزی برای تلاطم در بازار ارز واصل شده است/ بازداشت فردی که 250 میلیون دلار ارز خریده است

شفاف سازی و هزینه های آن

بهره مندی 135مددجوی کرمانشاهی از تسهیلات معافیت، انتقال و کاهش تعرفه سربازی

نمایشگاه بین المللی صنعت فلزات گرانبها و طلا در اصفهان گشایش یافت

کارخانه آجر دهدشت پروانه تحقیق و توسعه استانی را کسب کرد

کارخانه آجر دهدشت پروانه تحقیق و توسعه استانی را کسب کرد

نمایشگاه بین المللی صنعت فلزات گرانبها و طلا در اصفهان گشایش یافت

مشکلات 5 طرح تولیدی بررسی شد

محور بروجن ـ لردگان با 17 میلیارد ریال اعتبار ایمن سازی شد

مشکل پاسپورت حل شد؛حسینی یک امضا تاجدایی

با بسته شدن صرافی ها بازار سیاه غیرقانونی پا گرفت/ بی نظمی بانک ها و موسسات مالی، افزایش نقدینگی را ایجاد کرد/ با دوپینگ دولت در بازار ارز، نمی توان جلوی قاچاق را گرفت/ با پافشاری بر سازوکار وزیر جوان، چیزی از چشم مردم دور نمی ماند/ نرخ آزاد ارز، دولت را در چاه ویل یارانه می اندازد

معاون وزیر صنعت: خودروسازان گارانتی را جدی بگیرند

مطالبه عمومی برای انتشار فهرست تکمیلی دریافت کنندگان ارزی

19میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در گچساران پرداخت شد

شناسایی خریداران عمده سکه توسط وزارت اقتصاد

واردات 1.5 میلیون دلاری مسواک

در بازار بلیط پروازهای خارجی چه می گذرد؟ + جزییات قیمت

19میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در گچساران پرداخت شد

شناسایی خریداران عمده سکه توسط وزارت اقتصاد

دوباره الفبای صنعت و معدن در آذربایجان غربی بخش شد

تصویب مهلت دوساله برای بازپرداخت وام کشاورزان خسارت دیده

مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن در اصفهان

میزان بدهی قطعی دولت به شهرداری

میزان بدهی قطعی دولت به شهرداری