مطالب مرتبط:
نشست خبری رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا
رییس پلیس پایتخت خبر داد رعد 12 کلید خورد/ دستبند پلیس بر دستان 1037 معتاد، سارق و خرده فروش مواد مخدر
پلیس زنجان در عملیات مشترک 241 کیلوگرم مواد مخدر کشف کرد
پلیس زنجان در عملیات مشترک 241 کیلوگرم مواد مخدر کشف کرد
گزارش رسانه های صهیونیستی درباره اقدامات وزیری که برای ایران جاسوسی می کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 خرداد 1397 ساعت 18:112018-06-19حوادث

گزارش اقدامات پلیس مواد مخدر


رییس پلیس مواد مخدر از کشف 808 تن مواد مخدر در سال گذشته، افزایش رشد 4 درصدی در کشف مواد مخدر، دستگیری 106 عضور اصلی شبکه های مواد مخدر خبر داد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، سردار مسعود زاهدیان، رییس پلیس مواد مخدر ناجا در نشست خبری در خصوص شایعه تولید مخدر "گل" در برخی مزارع اطراف تهران، گفت: تولید گل در سطح مزارع اطراف تهران صحت ندارد و به صورت موردی، زیر زمینی و گلخانه ای تولید می شود.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه مصرف گل افزایش داشته، گفت: در خصوص مواد صنعتی جدید طی سال گذشته مواردی مشاهده شده البته در سطح زیاد نبوده است.

وی با بیان اینکه در سال 96 با تلاش پرسنل مبارزه با مواد مخدر رشد 4 درصدی کشف مواد مخدر را در این سال داشته باشیم، گفت: سال گذشته 713 تن انواع مواد مخدر کشف شده که این رکوردی بی نظیر از ابتدای انقلاب بوده و در هیچ جای دنیا چنین میزان کشفیاتی سابقه نداشته است.

وی با اشاره به میزان کشفیات کل مواد مخدر "در سال 96 گفت: در سال گذشته 808 تن کل کشفیات مواد مخدر بوده است که در این زمینه دستگاه های دیگر؛ وزارت اطلاعات و گمرک با پلیس مبارزه با مواد مخدر همکاری داشته اند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه از ابتدای سال 97 میزان کشفیات مواد مخدر 197 تن بوده است، گفت: میزان کشفیات از ابتدای سال 97 تاکنون نسبت به سال گذشته رشد 15 درصدی داشته و تلاش همکاران ما در پلیس مبارزه با مواد مخدر بر این است که در مناطق شرقی و استان های شرقی کشور تمرکز کرده تا در آینده این میزان از کشفیات را افزایش دهیم.

سردار زاهدیان با بیان اینکه در سال گذشته میلادی بر اساس آمارهای سازمان ملل 9 هزار تن مواد مخدر در کشور افغانستان تولید شده است، گفت: ما معتقدیم این میزان بیشتر از آماری است که از سوی سازمان ملل اعلام شده است.

ناامنی در کشور افغانستان و فعالیت گروه های تروریستی و تکفیری در تولید بیشتر مواد مخدر نقش بسزایی دارد که این موجب نگرانی کشورهای منطقه شده است.

از همین رو تلاش ما این است که تقویت مرزها در حوزه های مختلف صورت گرفته و همچنین توسعه امکانات فنی برای کنترل مرزها داشته باشیم خوشبختانه توجه مرزبانان به بحث مبارزه با مواد مخدر که جزء اولویت های سال ناجا است، به شدت دنبال می شود و برای اینکه بتوانیم در کشف مواد مخدر تاثیرگذاری بیشتری داشته باشیم توجه مان به مرزهای شرقی بیشتر از گذشته شده است.

وی ادامه داد: 75 درصد کشفیات مواد مخدر در مرزهای شرقی و استان های منتهی به این مرزها است و توسعه اشراف اطلاعاتی در این زمینه می تواند به ما کمک کند خوشبختانه بیش از 70 درصد کشفیات مواد مخدر از طریق اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته و تمرکز بر فعالیت باندها از اولویت های اصلی ماست و با زیر ساخت اطلاعاتی و کنترل مناسب در حال انجام ماموریت هستیم.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با تاکید بر اینکه استکبار جهانی در تقویت و رشد کشت مواد مخدر در افغانستان نقش دارد تصریح کرد: بخش عمده ای از فروش مواد مخدر صرف خرید تسلیحات برای گروه های افراطی مانند داعش و طالبان می شود.

سردار زاهدیان با اشاره به تولید مواد مخدر در افغانستان گفت: این حجم مواد مخدر که در کشور افغانستان تولید می شود برای انتقال نیازمند این است که به محصولات کوچکتری مانند هرویین و مرفین تبدیل شود از همین رو تولید هرویین و مرفین در کشور افغانستان بیشتر شده و آنها برای تولید این محصولات نیاز به اسیدهایی دارند که در کشورهای غربی تولید می شود واین نشان دهنده این است که این مواد مخدر در کشور افغانستان با پشتوانه و هماهنگی تولید می شود.

وی با بیان اینکه 6.

6 میلیارد دلار پولشویی حاصل از تولید مواد مخدر در افغانستان است، گفت: متاسفانه اراده مناسبی برای برخورد با موضوع مواد مخدر در کشورهای اروپایی وجود ندارد و جمهوری اسلامی ایران به تنهایی باید جور دنیا را در زمینه مبارزه با مواد مخدر بکشد البته این وظیفه انسانی ما است که با موضوع مواد مخدر با قاطعیت برخورد کنیم.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه برخورد با شبکه های اصلی مواد مخدر از جمله برنامه های اصلی ما در سال 97 است، گفت: در سال گذشته 106 نفر از اعضای اصلی شبکه های اصلی قاچاق مواد مخدر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

تمرکز ما بر شبکه های توزیع مواد مخدر از جمله اقداماتی است که در سال جاری دنبال می کنیم.

همچنین برخورد با خرده فروشان در دستور کار ما است که با تمرکز بر شبکه های توزیع محلی مواد مخدر انجام می شود همچنین در صورت ظرفیت سازی می توانیم ظرف 72 ساعت تمام نقاط آلوده را پاکسازی کرده و معتادان متجاهر را جمع آوری کنیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون جمع آوری معتادان متجاهر رشد 10 درصدی داشته گفت: تاکنون 47 هزار معتاد متجاهر جمع آوری شده که به مراکز درمانی و بازپروری هدایت شده اند و ما امیدواریم به زندگی سالم برگشته و شاهد کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد باشیم.

او با بیان اینکه ارتقای همکاری پلیس با کشورهای همجوار در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار دارد، گفت: همکاران ما در 5 منطقه از کشورهای همجوار جمهوری اسلامی مستقر هستند و تبادل و تعامل اطلاعات و همکاری نزدیک با دیگر پلیس های کشورهای منطقه را سازمان دهی می کنند.

تاکنون نیز همکاری های خوبی بین ما و پلیس ایتالیا، افغانستان، ترکیه، پاکستان و چین در حوزه مواد مخدر داشتیم و این روند رو به رشد است.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه در سال گذشته در بحث مداخله در امر پیشگیری از اعتیاد پلیس مبارزه با مواد مخدر نقش موثری ایفا کرده است گفت: توسعه مراکز مشاوره و مددکاری و پیشگیری از اعتیاد در دستور کار است و ایجاد 34 مرکز مشاوره و مددکاری از دستاوردهای ما در سال گذشته است.

سردار زاهدیان با اشاره به آموزش چهره به چهره گفت: در سال گذشته یک میلیون و 600 هزار نفر آموزش چهره به چهره دیده اند که در محلات، محیط های آموزشی و کاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه 2 تن مواد مخدر در حاشیه مدارس کشف و ضبط شده است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته پلیس عناصر توزیع کننده موادمخدر در حاشیه در 500 مدرسه در سراسر کشور را شناسایی و جمع آوری کرده اند.

در سال جاری نیز در حاشیه 2 هزار مدرسه حضور خواهیم داشت و نقاط آلوده اطراف همه مدارس را پاکسازی می کنیم.

وی با بیان اینکه فضای سایبری به عنوان یک تهدید در حوزه انتقال، توزیع، تبلیغ و فروش مواد مخدر مطرح است خاطرنشان کرد: ایجاد مرکز اطلاعات فضای مجازی و پایش و گشت زنی در حوزه ها و کانال های مجازی از دیگر اقدامات در حوزه مبارزه با مواد مخدر است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر در خصوص دستگیری دانشجویان و دانش آموزان معتاد گفت: دستگیری دانشجویان و دانش آموزان معتاد خیلی مشهود نیست و همینطور مصرف مواد در مدارس وجود ندارد و افرادی که در این خصوص دستگیر شده اند افرادی بودند که ترک تحصیل کرده بودند.

وی در خصوص کشفیات مواد مخدر در حاشیه مدارس گفت: بیشترین کشفیات در اطراف و حاشیه مدارس قرص های روان گردان، گل و ماری جوانا بوده است اما بیشترین کشفیات مواد مخدر در کل ماده تریاک است و سپس موادی مانند حشیش، مرفین و شیشه هستند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه برنامه های پیشگیری از مصرف مواد مخدر در مدارس دنبال می شود گفت: اجتماعی شدن مبارزه با مصرف مواد مخدر در اولویت برنامه های ماست و از همین رو برنامه های مختلف پیشگیری برای خانواده ها، محلات، محل های آموزشی و کار داریم.


کلید واژه ها: مواد مخدر - مبارزه با مواد مخدر - مخدر - پلیس مبارزه با مواد مخدر - کشفیات - مبارزه - میزان - پلیس - مرزها - تولید - درصد - سازمان ملل - افزایش - افغانستان - گروه های تروریستی - ناجا - کشور - اطلاعات - زاهدیان - وزارت اطلاعات - استان - سردار - توسعه - تاثیرگذاری - تهران - گزارش - نشست خبری - صورت - اطلاعاتی - دستگیری

آخرین اخبار سرویس:
علت مهاجرت شبنم قلی خانی به استرالیا چه شخصی بود؟ + عکس

مرگ عجیب مرد جوان در پارک پلیس تهرانپارس

نجات یافتگان غار تایلند در سوگ غواص فداکار

زندگی دوباره مرد لردگانی

قتل پویا با ضربات چاقو در جشن تولد

بیشترین قاچاق چوب در کدام مناطق است؟

مرگ فجیع دختر نوجوان در شهرک غرب/ بازپرس دستور بررسی داد

مخزن هشت هزار لیتری سوخت قاچاق در شمال خلیج فارس کشف شد

روایت مسافری که از تصادف هولناک سنندج نجات یافت+تصاویر

شکست عشقی با مرگ گره خورد

2 کشته و مصدوم در حادثه رانندگی محور ساوه تهران

قتل عام دردناک 300 تمساح در روستایی در اندونزی+عکس

جشن روز دختر

از جزییات پرونده سلطان سکه تا فرهنگیانی که پاداش شان را تا پایان تابستان دریافت می کنند

مدیرعامل ثامن الحجج بازداشت شد

دستگیری دو تن از اراذل و اوباش اینستاگرامی هوادار زندانی معروف

دستگیری دو تن از اراذل و اوباش اینستاگرامی هوادار زندانی معروف

در پارک پلیس تهرانپارس رخ داد مرگ عجیب مرد جوان به خاطر پارس کردن سگ پا کوتاه

مرگ فجیع دختر نوجوان در شهرک غرب

تردد روزانه 100 هزار خودرو از مسیری با ظرفیت تنها 80 ماشین

زندگی دوباره مرد لردگانی

قتل عام دردناک 300 تمساح در روستایی در اندونزی! + تصویر

قتل یک زن در پارک چیتگر

زندگی دوباره مرد لردگانی

مرگ فجیع دختر نوجوان در شهرک غرب/ بازپرس دستور بررسی داد

زندگی دوباره مرد لردگانی

نشست رؤسای پلیس پیشگیری

تصاویر/ آتش سوزی پژو 206 در بزرگراه آزادگان

سلطان سکه حکم اعدام گرفته بود و با اعمال نفوذ آزاد شد

دستگیری 238 اوباش گر تهران

قتل داماد به خاطر درگیری با مادر زنش

تاکید مجدد بر ممنوعیت ساخت و ساز در حریم گسل ها

فروشنده مواد هنگام دستبندزدن با چاقو به پلیس حمله کرد و متواری شد/ شلیک گلوله،او را از پای درآورد

ژست خاص خانم بازیگر در کنار همسر جان!/عکس

وکیل حسین هدایتی: برای موکلم قرار وثیقه صادر شد/وی به دلیل عجز از تودیع وثیقه اکنون در زندان است

سنسورهای هشدار آتش سوزی در جنگل ها نصب می شود

فوری / «الف.م» نفر اول پرونده ثامن الحجج دستگیر شد

600 کیلوگرم چوب قاچاق در آران و بیدگل کشف شد

600 کیلوگرم چوب قاچاق در آران و بیدگل کشف شد

2 کیلوگرم ماری جوانا در کیش کشف و ضبط شد

پوتین ترامپ را یک ساعت منتظر گذاشت

سلطان سکه همچنان در پلیس آگاهی است

مرگ یکی از افسران کادر حراست در فرمانداری همدان

صحنه وحشتناکی که صاحب خانه را شوکه کرد!

قاتل مریم فرجی دستگیر شد + جزییات

تصاویر/ دستگیری 238 نفر از اراذل و اوباش تهران

چهار کشته در انفجار معدن زغال سنگ

دستگیری پزشک قلابی در جاسک پس از 10 روز طبابت!

شناسایی و انهدام بزرگترین باند شبکه مدلینگ در هرمزگان

دستگیری 238 نفر از اراذل و اوباش طی 48 ساعت گذشته

عکس| خنده های اراذل اوباش تهران پس از دستگیری توسط ناجا

دستگیری قاتل فراری در کمتر از 24 ساعت در نوشهر

مروری بر صفحات معارفی/ «حجاب»؛ سوژه روز رسانه ها

درآمد میلیونی اعضای باند ناتاشا

کشف روستایی که 100 سال عقب است+تصاویر

هر 24 ساعت یک زلزله 3 ریشتری در زاگرس

انهدام باند اعزام دانشجو به خارج در یاسوج

حرکت عجیب زن و حمله خرس های قطبی

کمکی که با قتل پایان گرفت!

سردار آزمون از مقصر تصادفش شکایت کرد

خسارت سنگین زلزله جدید در کرمان

گاز چاه جان 2 جوان جهرمی را گرفت

بازداشت فعال فوتبالی به دلیل ارائه نکردن وثیقه

یک کشته و یک مصدوم در سانحه رانندگی در بهشهر

شوهرم دیگر حاضر نیست به من دست بزند ؛ چرا ازدواج نکنم؟

بیمارستان درحال ساخت تازه آباد در زلزله آسیب دید

لاک پشت در خطر انقراض، قربانی صندلی ساحلی +تصاویر

خالکوبی های ترسناک اوباش تهران! +تصاویر

قتل عام دردناک 300 تمساح در روستایی در اندونزی

یک کشته و یک مصدوم در سانحه رانندگی در بهشهر

بازدید رییس کل دادگاه های عمومی وانقلاب تهران از مجتمع قضایی شهید عدالت

نابودی سریع ترین خودروی دنیا یک روز پس از خرید

بیمارستان درحال ساخت «تازه آباد» آسیب دید

کشف سوخت و کالای قاچاق در مرزهای خراسان رضوی

لیست خریداران عمده سکه در دست پلیس/جزییات پرونده سلطان سکه

مأموران مبارزه با مواد مخدر بوشهر رشوه 16 میلیونی را رد کردند

بیش از 39 کیلوگرم مواد مخدر در محور شیراز به یاسوج کشف شد

شناسایی و انهدام بزرگترین باند شبکه مدلینگ در هرمزگان

آتش گرفتن یک واحد تجاری در رشت

ناجا: دستگیری 46 عضو باند مدلینگ در هرمزگان

کمک خلبان جنجالی بعد از چند ساعت بازداشت، آزاد شد

جشن گلریزان برای آزادی زندانیان

عکس/ کشف داروی قاچاق در مرز ایران و افغانستان

تصاویر/ آتش سوزی پژو 206 در بزرگراه آزادگان

ثبت سلفی غیرانسانی در هند +عکس

خودکشی تمام اعضای یک خانواده برای رهایی از بدهی +عکس

تصادف دلیجان قربانی گرفت

کتک زدن وحشیانه دخترجوان به دلیل استفاده از هندزفری در خیابان!

افشین به من قول ازدواج داده بود ؛ کلید خانه را به او دادم تا هر وقت خواست بیاید

جزییاتی جدید از دستگیری کمک خلبان جنجالی

اجرای موفق عملیات مرصاد7 در اصفهان

بیش از 39 کیلوگرم مواد مخدر در محور شیراز به یاسوج کشف شد

انفجار در معدن ذغال سنگ گرجستان چهار کشته بر جای گذاشت

مدیرعامل ثامن الحجج بازداشت شد

خال کوبی اراذل و اوباش دستگیر شده تهران (عکس)

دستگیری 46 عضو باند مدلینگ در هرمزگان

این پسر جوان را زیر شاسی کانتینر جاسازی کرده بودند + عکس

دستگیری دو اراذل و اوباش اینستاگرامی

ازدواج جنجالی دختر میلیاردر با پیشخدمت+تصاویر

کشف بیش از 12 هزار لیتر سوخت قاچاق در مرزهای شرقی خراسان رضوی

گزارش اقدامات پلیس مواد مخدر

گزارش اقدامات پلیس مواد مخدر