مطالب مرتبط:
سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی 2اندیشکده تاسیس کرد
سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی 2اندیشکده تاسیس کرد
لزوم تعریف کاربری صحیح در پروسه اجرای طرح های احیای بافت های تاریخی
اجرای 18 طرح بیابان زدایی در شاهرود
ضرورت تعریف کاربری صحیح برای ابنیه در اجرای طرح احیای بافت های تاریخی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 خرداد 1397 ساعت 16:362018-06-19سياسي

سازمان بسیج اساتید اعلام کرد اجرای طرح مشترک غرب و همپیمانان داخلی برای آماده سازی افکار عمومی جهت پذیرش برجام های جدید


سازمان بسیج اساتید با اشاره به درخواست برخی از اصلاح طلبان برای مذاکره با آمریکا، اعلام کرد: آیا این هماهنگی، حکایت از اجرای یک طرح مشترک غرب و امریکا با همپیمانان داخلی شان در آماده سازی افکار عمومی برای فشار به نظام جهت پذیرش شرایط جدید که از آن به .

- اجرای طرح مشترک غرب و همپیمانان داخلی برای آماده سازی افکار عمومی جهت پذیرش برجام های جدید سازمان بسیج اساتید با اشاره به درخواست برخی از اصلاح طلبان برای مذاکره با آمریکا، اعلام کرد: آیا این هماهنگی، حکایت از اجرای یک طرح مشترک غرب و امریکا با همپیمانان داخلی شان در آماده سازی افکار عمومی برای فشار به نظام جهت پذیرش شرایط جدید که از آن به برجام موشکی و برجام منطقه ای یاد می شود نیست؟ به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس"، سازمان بسیج اساتید کشور در آستانه سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید و در پایان همایشی که به همین مناسبت و با عنوان آیین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی صبح امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، طی بیانیه اعلام کرد: شاهد نامه نگاری برخی از مدعیان اصلاحات هستیم که باز هم حرف از مذاکره، آن هم با ترامپ که حتی همپیمانانش او را غیر قابل اعتماد و غیرمعقول می دانند، می زنند، آیا این هماهنگی، حکایت از اجرای یک طرح مشترک غرب و امریکا با همپیمانان داخلی شان در آماده سازی افکار عمومی برای فشار به نظام جهت پذیرش شرایط جدید که از آن به برجام موشکی و برجام منطقه ای یاد می شود نیست؟ سازمان بسیج اساتید کشور با عنایت به تأکید رهبری، بر مقوله تربیت و شاگردپروری و آماج بودن جوانان ما در تهاجم فرهنگی در دانشگاه ها، چتر راهنمایی استاد راهنما بویژه در مقطع کارشناسی علاوه بر مسائل آموزشی به حوزه مسائل فرهنگی- تربیتی نیز گسترش یابد و استادان محترم در کسوت پدر معنوی در تکمیل شخصیت دانشجویان به عنوان سرمایه های کشور نقش مؤثرتری ایفا کنند.

البته تحقق این مهم تا حد زیادی به کاهش دغدغه های معیشتی و صنفی اساتید محترم مربوط است که باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

متن این بیانیه بدین شرح است: 31 خرداد امسال سی و هفتمین سالگرد عروج ملکوتی استاد فرهیخته و عارف، شهید دکتر مصطفی چمران است این روز در تقویم رسمی کشور ما به روز بسیج اساتید نام گذاری شده است.

یقیناً در پسِ این نامگذاری حکمتی نهفته است چراکه قطعاً می توان از شخصیت شهید چمران به عنوان یک الگوی برتر برای اساتید بسیجی یاد کرد.

اما به واقع، وجه الگو و اسوه شدن این شهید برای جامعه دانشگاهی ما چه بوده است؟ چه شاخصه ها و ویژگی هایی شهید چمران را به یک الگوی برتر برای استادان و بسیجیان تبدیل کرده است؟ آنچه از مطالعه زندگینامه این شهید در می یابیم ویژگی ها و خصائصی همچون: تلاش و جهد علمی، تقوا و پرهیزکاری، احساس مسئولیت اجتماعی و انقلابی در کنار اخلاص و بی ادعایی است.

او هیچگاه زندگی خود را صرفاً در راه تأمین رفاه برای خود تعریف نکرد، بلکه به دنبال رفع مشکلات علمی، عملی و اجتماعی جامعه بشری بود.

نمود این شاخصه ها در وی را در مهاجرت او از امریکا به فلسطین و لبنان علی رغم مخالفت جدی همسر امریکایی اش می توان دید.

هنگامی که احساس کرد رزمندگان فلسطینی به کمک امثال او نیاز دارند و موقعی که امام موسی صدر را نیازمند یاری دید صرفاً به جهت انجام وظیفه اجتماعی و انقلابی خود از همه تعلقاتش گذشت و در حالی که مدرک دکتری فیزیک پلاسمای خود را اخذ کرده بود و می توانست مرفه ترین زندگی ها را در مادی گراترین کشور دنیا داشته باشد همه را پشت سر گذاشت تا به وظیفه اسلامی، انسانی و انقلابی خود بپردازد و هنگامی که انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسید، بار دیگر تمامی تعلقات خود را رها کرد و به ایران آمد تا در کنار یاران انقلاب و نهاد تازه تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پاسداری از کیان نظام نوپای جمهوری اسلامی که مورد هجمه گروهک های ضدانقلاب در کردستان قرار گرفته بود بپردازد.

بعد از آن هم، زمانی که صدام به خاک کشور عزیزمان تعرض کرد او بود که به همراه دیگر نیروهای مردمی، گروه جنگهای نامنظم را تشکیل داد و به حراست از این مرز و بوم پرداخت.

تا این که سرانجام در 31 خرداد 1360 در جبهه های جنگ تحمیلی به درجه رفیع شهادت دست یافت.

آری او مرد علم، عمل، تهذیب، جهاد و تکلیف بود نه مرد حرف و عافیت طلبی.

براستی چمران نمونه کامل یک استاد بسیجی بود بلکه اسوه و الگوی برجسته ای برای تمامی اساتید بسیجی کشورمان.

و چه شایسته، روز شهادتش که استادِ در تراز جمهوری اسلامی بود، روز بسیج اساتید نام گرفت.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

متأسفانه امروزه به دلیل گذشت زمان و فراموشی آثار و پیامدهای دوره طاغوت و حاکمیت استعمار بر کشور عزیز اسلامی مان، به تدریج برخی در حقانیت مبارزه با نظام سلطه و مقاومت در برابر آن، تشکیک می ­کنند و اسفبارتر از آن، بعضی حتی توصیه به پذیرش وضع موجود و تمکین در مقابل خواست و اراده قدرتهای مسلط جهانی و هضم شدن در نظم موجود طراحی شده به وسیله آنان، بلکه پذیرش طوق وابستگی به آنان می ­کنند.

استدلال این تفکر این است که مقاومت در برابر قدرتهای سلطه­ گر جهانی، علاوه بر آنکه آب در هاون کوبیدن است و نتیجه نمی­ دهد، هزینه های بسیاری بر ملتها و دولتهای مبارز و مقاوم تحمیل می­ کند.

در این میان شاهد مصاف دو رویکرد سازشکار غربگرا و مقاومتگر انقلابی از ابتدای انقلاب تاکنون هستیم.

جریان نخست که می­ توان آن را رویکرد واقع­گرای غربگرا نامید، دارای طیف بندی های گوناگونی است، لکن در یک نگرش کلی بر این نظر استوار است که باید در عرصه بین المللی و منطقه ای واقع­گرا بود؛ یعنی قدرتهای جهانی همانند امریکا و اروپا را به عنوان یک واقعیت غیرقابل انکار مورد توجه و محاسبه قرار داد.

از نظر آنان واقعیت این است که هیچ تصمیم و اقدامی بدون هماهنگی با این قدرتها بخصوص امریکا که بزرگترین اقتصاد و بزرگترین ارتش و قوی ترین هم پیمانان سیاسی را در جهان دارد، به سرانجام نخواهد رسید.

لذا باید راه مقابله و مقاومت را کنار گذاشت و راه اعتمادسازی و همراهی را دنبال کرد.

برخی از اینان پا را از این هم فراتر گذاشته، مبتنی بر تئوری وابستگی این ایده را مطرح می­ کنند که برای پیشرفت کشور باید به دنبال وابسته شدن به قدرتهای جهانی بود و از توهم استقلال طلبی و خروج از یوغ بیگانگان خارج شد؛ اینان الگوی ژاپن و کره جنوبی را که براساس آن، این دو کشور با نزدیک شدن به امریکا از پیشرفت و توسعه بهره مند شدند، به عنوان الگوی مورد نظر خود برای توسعه یافتگی مطرح می کنند.

در میان این گروه که عمدتاً تحصیل کردگان غرب می باشند، برخی بر این نظرند که غرب، یک کلیت به هم پیوسته است که باید همه آن را با هم پذیرفت.

لذا باید برای رسیدن به پیشرفت و توسعه- همان­گونه که در سیاست و اقتصاد سرمایه­ داری حل می­شویم، در فرهنگ و تمدنش نیز به­ طور کامل محو شویم.

در نقطه مقابل این دیدگاه، دیدگاه واقع­بین مقاومتگرا قرار دارد.

براساس این دیدگاه، غرب، توسعه و پیشرفت خود را بیش از هر چیز، مرهون چپاول، استعمار و استثمار ملل محروم شرق و جهان اسلام در طی چند قرن اخیر می داند و این امر را تاریخ چند صد ساله استعمار افریقا، هند، کشورهای اسلامی، ایران، عراق و.

گواهی می دهند.

این گروه از صاحب نظران در مقابل دسته اول که ژاپن و کره جنوبی را به عنوان الگوهایی از توسعه یافتگیِ متأثر از وابستگی ذکر می کردند، به این نکته اشاره می­کنند که اگر امریکا و غرب به توسعه اقتصادی این دو کشور کمک کردند، دلیلش مقابله و رقابت با چین کمونیست و کره شمالی بوده، اما در جهان اسلام که بدیل و رقیبی برای غرب در منطقه وجود نداشته، وابستگی کشورها، جز خرابی، ویرانی و عقب ماندگی دستاورد دیگری نداشته است.

ضمن اینکه توسعه نسبی این کشورها در محدوده­ها و عرصه­های خاصی است و این کشورها هیچ­گاه نمی­توانند به محدوده ممنوعه قدرتهای جهانی وارد شوند.

از نظر این دیدگاه، اگر مقاومت و مبارزه با قدرتهای بزرگ، هزینه دارد، هزینه سازش و اعتماد به آنان به مراتب بیشتر است.

کشورهای عربی و سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) که از 40 سال پیش با اعتماد به غرب و امریکا مسیر سازش و همراهی را طی کردند، نهایتاً چه توشه­ای از این راه به دست آورده ­اند؟! در مقابل آن، حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی علی رغم محدودیتهای بسیار از ابتدای قرن جدید، پشت سر هم با پیروزی­های چشمگیر همراه بوده­اند.

آزادی جنوب لبنان در سال 2000، جنگ 33 روزه در سال 2006 ، جنگ 22 روزه و 8 روزه در غزه در سال 2008 که همگی علی رغم نابرابری فاحش با پیروزی جریان مقاومت همراه شد.

در منطقه خودمان نیز شاهد این هستیم هنگامی که ما با امریکا و ناتو در جنگ علیه القاعده و طالبان در افغانستان در 2001 همراه شدیم، نه تنها هیچ دستاودی به چنگ نیاوردیم و هم اکنون در آن کشور از نفوذ اقتدار درخور توجهی برخودار نیستیم، که حتی مردم افغانستان نیز همچنان در آتش تروریسم، جنگ داخلی و کشتار از سوی نیروهای امریکایی می سوزند.

اما در عراق، شاهد نتایجی کاملاً برعکس هستیم؛ عراقی که به وسیله امریکا و ناتو، شاهد سقوط صدام بزرگترین دشمن ایران بود، نه تنها به دست امریکا نیفتاد، بلکه با سیاستهای مستقل ایران هم اکنون به اصلی­ترین متحد جمهوری اسلامی در منطقه تبدیل شده است چرا؟! برای اینکه جمهوری اسلامی در عراق برخلاف افغانستان با ائتلاف غربی به اصطلاح ضدداعش همراهی نکرد و خود به تنهایی محور یک ائتلاف شد که روسیه را هم با خود همراه نمود و جبهه جدیدی را در منطقه گشود که هم اکنون در دو قدمی پیروزی کامل قرار دارد.

در سوریه هم هکذا.

در حوزه مسائل داخلی نیز آنگاه که به دست دیگران چشم دوختیم، دست خالی ماندیم و آن گاه که خود دست به کار شدیم، موفقیتهای چشمگیری را به دست آوردیم.

شاهد این مدعا پیشرفتهای علمی و فناوری در عرصه های مختلف نظامی، هسته­ای، ماهواره، نانو، سلولهای بنیادی، پزشکی، صنایع سدسازی، صنعت نفت و بسیاری از عرصه ­های دیگر است.

در مقابل، هرگاه که تصور کردیم با مذاکره و معامله با امریکا می­توانیم بر مشکلات فائق آییم و به آنان اعتماد کردیم، ناکام ماندیم.

زنده­ترین شاهد این مدعا نیز- علاوه بر بدعهدی­های متعدد و مکرر امریکا در دوره معاصر- مسأله برجام است.

تصور اولیه برخی از مسئولان این بود که با وارد کردن امریکا به فرایند مذاکرات هسته­ای، پرونده هسته­ای به نتیجه مطلوبی خواهد رسید و در اولین روز انعقاد قرارداد، همه تحریمها اعم از مالی، بانکی، هسته­ای و غیر آن برداشته خواهد شد، اما هم اکنون که بیش از دو سال و نیم از اجرایی شدن این قرارداد می گذرد، به اذعان همه صاحب نظران و حتی مقامات مسئول، وضعیت تحریم­ها از قبل از برجام نیز بدتر شده است؛ زیرا اولاً در این دوره، جمهوری اسلامی با تحریمهای جدیدی همچون تحریم معامله با دلار مواجه شده و برای مبادلات ارزی و حتی پرداخت حقوق نمایندگان سیاسی خود در خارج با مشکل جدی مواجه است و ثانیاً به دلیل بسته بودن سوییفت عملاً از 137 میلیارد دلار ارز بلوکه شده در سیستم بانکی خارجی تاکنون چیزی کمتر از 7 میلیاردِ آن وصول شده است و این در حالی است که جمهوری اسلامی در همان روز اول اجرایی شدن برجام، خوشبینانه بلکه ساده­لوحانه به همه تعهداتش عمل کرده و انجام هیچ تعهدی را منوط به انجام تعهد طرف مقابل ننموده است و هم اکنون که امریکا از برجام خارج شده هیچ حربه ای برای مقابله با آن در دست ندارد.

این رویکرد خوش­بینانه در یک اشتباه دیگر، در پی آن است که با سیاست­های امتیازدهی به اروپا تلاش کند تا اروپا را ترغیب به پایبندی به برجام نماید.

بر همین اساس، با وجود آن که فرانسه در جریان مذاکرات برجام بدترین مواضع را داشته، به اولین شریک تجاری جمهوری اسلامی تبدیل شده و در شرایط جدید نیز اهرم فشاری علیه ما و به نفع امریکاست، لکن بعضی دیگر از اعضای 5+1 که نسبتاً در کنار ما بوده و هستند؛ چنانکه باید مورد عنایت و توجه قرار نگرفتند.

این رویکرد که به امید بهبود روابط با غرب، تمام تخم مرغ­های خود را در سبد برجام چیده بود، هم اکنون که با ناکامی و ناکارآمدی مطلق این توافق مواجه شده، نه تنها در پی عذرخواهی از ملت شریف ایران به دلیل ایراد این خسارت عظیم به کشور نیست بلکه با فرافکنی و شانه خالی کردن از مسئولیت خود در تحمیل برجام بر جمهوری اسلامی به دنبال تحمیل برجامهای دیگری به نظام و ملت قهرمان ایران است.

در همین راستا همزمانی دو اقدام از این اردوگاه، مشکوک به نظر می رسد؛ از یک طرف شاهد آن هستیم که درست پس از اعلام ترامپ مبنی بر خروج امریکا از برجام به یکباره قیمت سکه، طلا، ارز و مسکن با افزایش نامتعارف و چشمگر مواجه می شود و برخلاف انتظار، همانند دو سال انتهایی دولت دهم ازسوی این دولت نیز شاهد اقدامات و اهتمام جدی برای مقابله با آن نیستیم تا شاید این باور را متبادر به ذهن کند که بدون غرب و امریکا نمی توان هیچ کاری را از پیش برد؛ و از سوی دیگر نیز شاهد نامه نگاری برخی از مدعیان اصلاحات هستیم که باز هم حرف از مذاکره، آن هم با ترامپ که حتی همپیمانانش او را غیر قابل اعتماد و غیرمعقول می دانند، می زنند.

آیا این هماهنگی، حکایت از اجرای یک طرح مشترک غرب و امریکا با همپیمانان داخلی شان در آماده سازی افکار عمومی برای فشار به نظام جهت پذیرش شرایط جدید که از آن به برجام موشکی و برجام منطقه ای یاد می شود نیست؟ در مقابل این نگاه واقع گرای سازشکار، رویکرد واقع ­بینانه مقاومتگرا بر آن است که راه پیشرفت و موفقیت کشور را در همه عرصه­ه ا با اتکا به توان نیروها و منابع داخلی دنبال کند.

براساس این دیدگاه، اگر جمهوری اسلامی در پی آن است که اهداف داخلی، منطقه­ ای و خارجی خود را محقق کند، باید در پی افزایش قدرت اقتصادی و نظامی خود باشد؛ زیرا آنچه در عرصه جهانی موجب پذیرش یک سخن حق و هژمونی آن می­شود؛ علاوه بر اتقان آن، رژیم قدرت و توان و اقتداری است که در پشتِ آن نهفته است.

بر همین اساس است که مقام معظم رهبری پس از دو سال متوالی، نام­گذاری سال به عنوان اقتصاد مقاومتی امسال را به نام حمایت از کالای ایرانی می نامند.

بر همین مبناست که نظریه توسعه دانش بنیان مطرح می ­شود.

(العلم سلطان)؛ یعنی توسعه و پیشرفتی که پایه­های اصلی آن دانش، علم و فناوری دانشمندان و متخصصان می­باشد.

خوشبختانه کشور ما در این خصوص با توجه به سرعت رشد 13 برابری ­اش نسبت به رشد علمی دنیا به اندازه کافی دارای ظرفیت بالنده هست.

هم اکنون بررسی ­های میدانی حکایت از آن می­کند که مشکل عمده جمهوری اسلامی در حوزه صنعت، علم نیست، بلکه فنّاوری است.

این عرصه، همان عرصه ­ای است که در آن، نقش استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ­ها و مراکز علمی اهمیت می ­یابد.

آنچه در این فرآیند از اهمیت مضاعفی برخوردار است، حوزه علوم انسانی و اجتماعی است که ضمن تولید علم بومی در این حوزه، این علوم را در خدمت اداره بهتر و بهینه ­تر کشور قرار دهد.

اگر ما به دنبال توسعه و پیشرفت کشورمان هستیم، قاعدتاً آن را باید متکی بر نظریه ­های بومی یعنی اسلامی- ایرانی جستجو کنیم.

در این خصوص نیز نقش اساتید متعهد و انقلابی و به عبارت دیگر بسیجی و سازمان بسیج اساتید از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

ایده عملی بسیج اساتید در این خصوص ایجاد اندیشکده های دانشگاهی با رویکرد حلّ المسائلی است.

سازمان بسیج اساتید کشور با عنایت به تأکید رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای دامَ ظِلّهُ العالی ، بر مقوله تربیت و شاگردپروری و آماج بودن جوانان ما در تهاجم فرهنگی در دانشگاه ها، چتر راهنمایی استاد راهنما بویژه در مقطع کارشناسی علاوه بر مسائل آموزشی به حوزه مسائل فرهنگی-تربیتی نیز گسترش یابد و استادان محترم در کسوت پدر معنوی در تکمیل شخصیت دانشجویان به عنوان سرمایه های کشور نقش مؤثرتری ایفا نمایند.

البته تحقق این مهم تا حد زیادی به کاهش دغدغه های معیشتی و صنفی اساتید محترم مربوط است که باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

همچنین لزوم جهاد اقتصادی در کسوت اقتصاد مقاومتی و درون زا همگام با جهاد علمی و مدیریتی، اعتماد و میدان دادن به نقش آفرینی جوانان، اجرای نقشه جامع علمی و سیاست های کلی علم و فنّاوری، اجرای دقیق اصل 44 و مردمی کردن اقتصاد، اصلاح نظام بانکی و حذف سلطه دلار بر مبادلات تجاری و اقتصادی، حمایت از تولید داخلی و برنامه ریزی برای افزایش صادرات غیر نفتی، توسعه کشاورزی و شرکت های دانش بنیان و توجه به آموزه های اسلامی و تجارت برکت محور ازجمله ضرورت ها برای توسعه اقتصادی در تراز جمهوری اسلامی و پیش برنده برای احراز اقتدار ملّی و بین المللی است؛ مورد انتظار بسیج اساتید کشور می باشد.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/bmpyt2
کلید واژه ها: بسیج - اصلاح طلبان - جدید - مذاکره - امریکا - کشور - شرایط - چمران - اصلاح - دانشگاه - تقویم رسمی کشور - انقلاب اسلامی - دانشگاه تهران - نظام - فرهنگی - برگزار - شهید - بیانیه - سالروز شهادت - منطقه - تربیت - تقویم رسمی - دانشجویان - خبرگزاری - اصلاحات - خبرنگار - سالگرد - جوانان - اسلامی - سرمایه

آخرین اخبار سرویس:
طرح دوباره افزایش 40 نماینده در کمیسیون شوراهای مجلس

خاتمه دادن به آسیب پذیری جانی بافت های ناکارآمد کشور در 5 سال آینده

انتقال پساب تصفیه خانه قزوین باعث احیای باغستان سنتی می شود

نشست گروه های کاری امنیتی نمایندگان آسیای مرکزی و آمریکا برگزار شد

فیلم/ اهدای حکم خادمی امام رضا (ع) به سردار سلیمانی

هماهنگی مدیران با فرمانداران ضروری است

در گذشت محمدعلی مرادی پژوهشگر فلسفه

تشییع جانباز شهید درکشکوییه

تکرار دردسر شجاعی و حاج صفی این بار برای صادق محرمی؟

کار مدیریت را به مردم بسپاریم

صادقانه زیست و غریبانه رفت...

ابراز خوشحالی رییس باشگاه بایرن مونیخ از خداحافظی اوزیل!

حال و هوای این روزهای شهر مرزی رُفَیِع خوزستان به دلیل آتش سوزی در هور العظیم + عکس

نمایندگان دانش آموزان کشور ، با وظایف نمایندگی خود آشنا شدند

نامه مشترک جوانان اصولگرا و اصلاح طلب به روحانی

استفاده ارمنستان از تسلیحات مدرن روسی

از سوی مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم؛ زمان مراجعه مشمولان طرح سربازی اعضای هیئت علمی در سال 98-1397 اعلام شد

بازدید اعضای شورای شهر تهران از آسایشگاه کهریزک

پایان عملیات استانداری اربیل با کشته شدن مهاجمان

گرامیداشت شهدای پاسگاه مرزی روستای "دری "

هر حرکت نامعقول آمریکا، پاسخی به یادماندنی خواهد داشت

سرمایه اصلی پلیس، اعتماد مردم است

هر حرکت نامعقول آمریکا، پاسخی به یادماندنی خواهد داشت / سخنان اخیر رییس جمهور محترم، سخن همه مردم و مسئولان نظام است / کشور های اسلامی در قبال تصویب قانون سرزمین یهود، موضع قاطع اتخاذ کنند

بازدید مدیرعامل و معاونان بیمه آرمان از شعبه اهواز

انتقال پساب تصفیه خانه قزوین باعث احیای باغستان سنتی می شود

سپاه ستوان فقرات کشور در محرومیت زدایی/ افتتاح بیش از 9 هزار پروژه در خراسان رضوی

از سوی مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم؛ زمان مراجعه مشمولین طرح سربازی اعضای هیئت علمی در سال 98-1397 اعلام شد

سرلشکر باقری رحلت آیت الله مرتضی تهرانی را تسلیت گفت

نایب رییس اتحادیه تولید نساجی در نامه ای به رییس مجلس: مناطق آزاد بر اساس عملکرد 25 ساله به محل قاچاق کالا تبدیل شده اند+ سند

با کودک قدرت طلب خود چه کنیم ؟

دولت همچنان مصمم پای وعده های دوران انتخابات ایستاده است

تامین اجتماعی ورشکست می شود؟

نپرداختن فوق العاده ویژه بازنشستگان 97 خلاف قانون بودجه است

محسن رضایی: آقای ترامپ خودت مراقب باش!

اطلاعیه وزارت علوم درباره مشمولین طرح سربازی اعضای هیئت علمی

انتقال پساب تصفیه خانه قزوین باعث احیای باغستان سنتی می شود

تلگرام رفع فیلتر می شود؟!

عربستان باید به وعده های خود در مورد حادثه منا عمل کند

به مخالفت با ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان خاتمه دهید

واکنش داکتر عبدالله به بازگشت دوستم

تکذیب خبر دستگیری فرزند نوبخت/ خبری سازی ها در راستای تخریب دولت است

ماجرای کمک امام رضا(ع) به زائران بحرینی

فوق العاده ویژه از پاداش پایان خدمت بازنشستگان حذف می شود

نایب رییس اتحادیه تولید نساجی در نامه ای به رییس مجلس: مناطق آزاد بر اساس عملکرد 25 ساله به محل قاچاق کالا تبدیل شده اند

وکیلی در گفت و گوی مشروح با فارس: حتماً بخشی از ناکارآمدی دولت به پای اصلاح طلبان نوشته می شود/ نباید مرجعیت خود را به سلبریتی ها بسپاریم

ضرورتی به پرداخت ارز مسافری وجود ندارد

اصفهان رتبه دوم حفظ مجازی قرآن در کشور

ضرورت اشراف دانشجویان افسری ارتش به جغرافیای جهان

زمان مراجعه مشمولین طرح سربازی اعضای هیئت علمی اعلام شد

گزارش «راهبردهای قوه مقننه برای پیشگیری از وقوع فساد»

پیام های خواندنی کاربران فضای مجازی در زیر توییت ترامپ

هماهنگی مدیران با فرمانداران ضروری است

کمیته امداد نیازمند نیروی انسانی جهادی است

عاملان شهادت پاسداران و بسیجیان در مریوان، پاسخ قاطعی دریافت خواهند کرد/ سخنان اخیر رییس جمهور، سخن همه مردم و مسئولان نظام است

پاسخ رضایی به ترامپ

سرپرست بنیاد فرهنگی روایت فتح منصوب شد

برگزاری جلسه بررسی و رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی سلماس/ افتتاح دفتر منطقه ویژه اقتصادی سلماس

واکنش حداد عادل به اظهارات پمپئو

ضرورت حذف دفترچه های بیمه کاغذی

دیدگاه آیت الله غروی در مورد تأثیر وحدت دولت و ملت در تحمل مشکلات

اهدای خون کارگران فریمانی در ایام دهه کرامت

پرونده جرایم سکه، طلا و ارز به صورت تمام وقت بررسی می شود

کار های سفارشی روابط عمومی پورسانتی جایگاهی در شهر ندارد

مناطق محروم از مزایای احداث صنایع بهره مند شوند

توصیه ای مهم به زائران عینکی و عصا به دست

گرامیداشت روز دختران در اداره فرهنگ وارشاد قائم شهر

چرادرس دفاع مقدس در دانشگاه ها«مازاد بر سقف» است؟

طوری یقه دشمن را می گیریم که باور نکنند

تحقیق و تفحص از شهرداری ضرورتی ندارد

دیدار صمیمانه عطا محمد نور با حامد کرزی + عکس

تهدید ترامپ توسط محسن رضایی

دبیر شورای عالی فضای مجازی: احتمال رفع فیلتر تلگرام وجود دارد

رد پای آشکار جریان سعودی در دامن زدن به ناآرامی های اخیر عراق

استخدام مدیر فروش بین الملل در یک موسسه معتبر در تهران

رییس قوه قضاییه: هر حرکت نامعقول آمریکا، پاسخی به یادماندنی خواهد داشت

وزیر اطلاعات: اگر ترسیم شود مدیران همه فاسد و دروغگو هستند، مردم به چه چیزی امید داشته باشند؟

تلگرام رفع فیلتر می شود؟

نپرداختن فوق العاده ویژه بازنشستگان 97 خلاف قانون بودجه است

11 ماه پیش با برنامه ریزی و علاقه به رشت آمدم/شرایط برای ادامه کار وجود نداشت

پاسگاه ها و یگان های مرزی، سنگر دفاعی نظام هستند

پیام تسلیت علی نوبخت در پی درگذشت پیشکسوت علم پزشکی

خط تولید موشک هوا به هوای فکور افتتاح شد

ورود کابل بان ها برای جلوگیری از دزدی / مردم هوشیار باشند

30 هزار میلیارد اوارق مشارکت بافت اطراف حرم رضوی مصوب شد

رامیان در وحدت شیعه و سنی پیشتاز است

نماینده مجلس: ظرفیت های فرهنگی بیجار باید حمایت و تقویت شوند

بازخوانی یک اتهام

رییس اداره اوقاف و امور خیریه اهر معرفی شد

از اهدای گلاب متبرک حرم رضوی تا بدرقه زائراولی ‎ها

آغاز طرح «بازدید، ارزیابی و هم اندیشی مناطق 22گانه»

باهنر دوباره دبیرکل شد

برنامه ریزی برای کاهش جرایم

هیأت علمی همایش «سینما در عصر دیجیتال» منصوب شدند

جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت دریای خزر نقش بسزایی دارد

نقش محوری روحانیون احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر

طعم شیرین "خدمت و جهاد" در تابستان داغ نی ریز

مدیرکل کمیته امداد استان تهران منصوب شد

ابلاغ بودجه رسیدگی به وضع تحصیلی دختران شین آبادی

تغییرات کابینه در سخنان روحانی مشهود بود

نپرداختن فوق العاده ویژه بازنشستگان 97 خلاف قانون بودجه است

سازمان بسیج اساتید اعلام کرد اجرای طرح مشترک غرب و همپیمانان داخلی برای آماده سازی افکار عمومی جهت پذیرش برجام های جدید

سازمان بسیج اساتید اعلام کرد اجرای طرح مشترک غرب و همپیمانان داخلی برای آماده سازی افکار عمومی جهت پذیرش برجام های جدید