مطالب مرتبط:
ارتقاء و تضمین کیفیت خدمات حوزه سلامت ضروری است
رویکرد تلویزیون دولتی انگلیس در قبال جامعه ی ایرانی
آموزش اصول خودمراقبتی در جامعه، مانع بروز بیماری ها می شود
خانواده،جامعه مدنی و سازمانها 3 مثلث موثر در پیشگیری از کودک آزاری
خانواده، جامعه مدنی و سازمانها؛ مثلث موثر در پیشگیری از کودک آزاری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 خرداد 1397 ساعت 16:222018-06-19سياسي

گزارشی از نشست مدیران مرکز خدمات حوزه و جامعه الزهرا (س)


حوزه/ نشست مدیران مرکز خدمات حوزه های علمیه و جامعه الزهرا با هدف افزایش همکاری های میان دو مجموعه، صبح امروز در سالن جلسات مرکز خدمات برگزار شد.

- حوزه ،" حجت الاسلام و المسلمین ربانی در این جلسه با تأکید بر افزایش همکاری نهادهای حوزوی گفت: انجام فعالیت ها به صورت به روز و متناسب با نیازمندی ها و هم افزایی، ازجمله ثمرات افزایش همکاری نهادهای حوزوی است.

وی با بیان اینکه ارتباط با نهادهای حوزوی اصلی مهم در مرکز خدمات است ابراز امیدواری کرد این جلسات به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

رییس مرکز خدمات گفت: یکی از رویکردهای مرکز خدمات ارائه خدمات همسو با رسالت حوزه است و تحقق این رویکرد بدون ارتباط با نهادهای حوزوی ممکن نیست.

وی ابراز داشت: با حضور حجت الاسلام والمسلمین مدنی در جامعه الزهرا، ارتباط ها و همکاری های دو مجموعه بسیار بیشتر شده است ولی برای دستیابی به ارتباط کامل و منسجم، نیاز است جلسات منظم و مستمری بین دو مجموعه انجام شود.

حجت لاسلام و المسلمین ربانی گفت: امروزه بیش از گذشته به حضور فعال حوزویان در جامعه نیاز داریم و مطمئناً همکاری خوب و منسجم نهادهای حوزوی موجب می شود طلاب و روحانیان و مجامع حوزوی رسالت خود را به درستی انجام دهند.

در ادامه جلسه، حجت الاسلام والمسلمین مدنی با قدردانی از فعالیت های مرکز خدمات گفت: تأسیس مرکز خدمات به تدبیر مقام معظم رهبری نعمتی بزرگ برای حوزه های علمیه است و وظیفه خود می دانیم که شاکر این نعمت باشیم.

وی با اشاره به برخی از مشکلات طلاب و روحانیان قبل از تأسیس مرکز خدمات بیان کرد: سال های قبل از انقلاب و سال های ابتدایی بعد از انقلاب خانواده روحانیان مرحوم با مشکلات بسیاری مواجه شده و پناهی نداشتند و هیچ مرکزی نبود که از این خانواده ها حمایت کند.

مدیر جامعه الزهرا درخواست کرد اطلاع رسانی کاملی از فعالیت های مرکز خدمات در جامعه الزهرا انجام شود تا طلاب این نهاد نیز بتوانند از خدمات این مرکز به طور کامل استفاده کنند.

وی هماهنگی بیشتر مرکز خدمات و جامعه الزهرا در ارائه خدمات به طلاب این نهاد حوزوی را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد جلسات منظمی برای ایجاد هماهنگی های بیشتر برگزار شود.

حجت الاسلام و المسلمین مدنی به ظرفیت جامعه الزهرا در بحث مشاوره و ارائه آموزش به خانواده ها اشاره و اعلام آمادگی کرد در این زمینه همکاری خوبی با مرکز خدمات داشته باشند.

در ادامه جلسه، حجت الاسلام شهیدی معاون آموزش جامعه الزهرا در سخنانی به برخی دغدغه ها و مشکلات اساتید و طلاب جامعه الزهرا اشاره کرد و گفت: مطمئناً با کاهش این مشکلات و دغدغه ها، اساتید و طلاب با آرامش بیشتری می توانند به امر آموزش بپردازند.

بحث بیمه اساتید، از دیگر مسائل مطرح شده از سوی حجت الاسلام شهیدی بود.

حجت الاسلام تهرانی معاون فرهنگی و تبلیغی جامعه الزهرا به جلساتی که سال گذشته میان مدیران دو مجموعه برگزار شده بود اشاره و درخواست کرد این جلسات در سال جدید نیز برگزار شود.

وی گفت: در زمینه مبلغین و بحث های فرهنگی و تبلیغی همکاری خوبی میان دو مجموعه وجود دارد و با هماهنگی بیشتر، این همکاری ها در سال جدید ارتقا خواهد یافت.

خانم خزائلی مسئول هماهنگی امور طلاب جامعه الزهرا نیز ضمن تشکر از برگزاری این جلسه و همکاری های مرکز خدمات بیان کرد: سال گذشته جلسات خوبی بین دو مجموعه برای هماهنگی مشترک در رفع مشکلات طلاب در زمینه های فرهنگی و معیشت برگزار و گام های بسیار خوبی برداشته شد و در این جلسات حدود 20 تا 22 مصوبه کاربردی نیز به تصویب رسید.

وی ابراز امیدواری کرد با هماهنگی های بیشتری که میان دو مجموعه صورت می گیرد و با برنامه ریزی های داخلی، این مصوبات به خوبی اجرایی شود.

مسئول هماهنگی امور طلاب جامعه الزهرا با قدردانی از برپایی پایگاه سلامت در جامعه الزهرا گفت: استقبال از این پایگاه بسیار خوب بود و مدت یک هفته حدود 700 نفر معاینه شدند.

همچنین خانم محمودی از معاونت پژوهش جامعه الزهرا درخواست کرد پژوهشگران این نهاد حوزوی از سوی مرکز خدمات حمایت شوند.

در ادامه جلسه، حجت الاسلام حسام افروز معاون سلامت و امور بیمه های مرکز خدمات به نیاز جامعه به حضور فعال طلاب خواهر آموزش دیده در حوزه مشاوره اشاره کرد و گفت: در خانواده هایی که آسیب دیده اجتماعی هستند بسیار نیاز است مشاوری خانم با آنها صحبت کرده و مشکلات آنها را بشنود و درصدد رفع این مشکلات برآید.

وی به برنامه های فرهنگی مرکز خدمات ویژه خانواده ها اشاره کرد و افزود: جامعه الزهرا می تواند یاریگر مرکز خدمات در ارائه خدمات فرهنگی به خانواده طلاب مخصوصاً در ارائه مشاوره باشد.

وی تصریح کرد: ما در مرکز خدمات از نظر درمانی آمادگی همکاری با جامعه الزهرا هستیم و درصورتی که طلبه ای از سوی این نهاد حوزوی معرفی شود که بیماری صعب العلاج داشته باشد برای رفع مشکل او با حداکثر توان تلاش می کنیم.

وی به برگزاری پایگاه سلامت در جامعه الزهرا اشاره کرد و گفت: این پایگاه با همکاری خواهران طلبه و با هدف ارتقای سطح سلامتی طلاب برپا شد و مطمئناً تنها یک هشدار است، چراکه این پایگاه به صورت موقتی بوده و نیاز است طلاب بیش ازپیش به سلامت خود توجه کنند.

همچنین دکتر یاسی رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت مرکز خدمات به رویکرد این مرکز در ارائه خدمات هدفمند همسو با رسالت حوزه اشاره و ابراز امیدواری کرد با همکاری مجموعه های برنامه ای دو نهاد بتوانیم برنامه ریزی های مناسبی برای سال های آتی داشته باشیم.

حجت الاسلام احمدی مدیر کل معیشت و کارآفرینی مرکز خدمات در این جلسه گفت: در زمینه توانمندسازی معیشتی و کمیسیون خدمات ویژه، مرکز خدمات آماده همکاری با جامعه الزهرا است.

حجت الاسلام جباری مدیرکل مشاوره و امور خانواده مرکز خدمات با بیان اینکه این مرکز وارد عرصه های خدمات فرهنگی برای خانواده طلاب سراسر کشور شده است، گفت: ارائه خدمات فرهنگی به جامعه هدف بسیار ضروری است، چراکه هرچه در ارائه خدمات جلوتر می رویم بیشتر متوجه نیازها می شویم.

وی بیان کرد: جامعه الزهرا ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه مشاوره و انجام خدمات پژوهشی دارد و دو مجموعه می توانند در این زمینه با یکدیگر همکاری خوبی داشته باشند.

حجت الاسلام محمودی مدیر کل حوزه ریاست مرکز خدمات به دغدغه رییس و مدیران این مرکز برای رفع مشکلات و مسائل میان دو مجموعه تاکید و آمادگی مرکز خدمات را برای رفع این مسائل اعلام کرد.

وی، معرفی نمایندگانی از سوی دو مجموعه برای هماهنگی بیشتر و تسریع در انجام کارها را خواستار شد.

حجت الاسلام مهدوی مدیرکل فناوری و مدیرت اطلاعات مرکز خدمات با بیان اینکه بحث هدفمندی خدمات از بحث های اصلی پایگاه داده ای این مرکز است، افزایش همکاری های دو مجموعه در تقویت ارتباطات داده ای، زیرساخت های فناوری و ارتباطات مکاتبه ای را خواستار شد.

حجت الاسلام غیاثی قائم مقام مدیر مرکز خدمات استان در این جلسه از همکاری های جامعه الزهرا با مرکز خدمات در برگزاری همایش های این مرکز در سالن بیداری اسلامی جامعه الزهرا قدردانی کرد.

در پایان این جلسه حجت الاسلام طاهری مدیر مرکز خدمات استان قم نماینده تام الاختیار مرکز خدمات و خانم خزائلی مسئول هماهنگی امور طلاب جامعه الزهرا نماینده تام الاختیار این نهاد حوزوی در همکاری دو مجموعه معرفی شدند.

گفتنی است: در این جلسه، آقای محمدی معاون اداری و مالی و خانم ارمکانی مسئول خوابگاه جامعه الزهرا نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/313/30
کلید واژه ها: الزهرا - جامعه - خانواده - طلاب - مشکلات - افزایش - مقام معظم رهبری - برگزار - مدیران - مدیر - قبل از انقلاب - مدنی - بعد از انقلاب - اطلاع رسانی - آموزش - امروز - صورت - ابتدایی - مستمری - معاون - مرکزی - اطلاع - رهبری - رسانی - حمایت - وظیفه - سالن - بزرگ

آخرین اخبار سرویس:
عکس دیده نشده «ویشکا آسایش» در حال کوهنوردی

سپنتا نیکنام: در نهایت نتیجه شیرین بود/ مردم مناطق زلزله زده کرمانشاه وقتی من را می دیدند من را دلداری می دادند

شش پیشنهاد کوچک جلایی پور به روحانی

از تظاهرات مسالمت آمیز مردم عراق حمایت می کنم

گردهمایی خودروهای کلاسیک در تهران/گزارش تصویری

سرلشکر قاسم سلیمانی خادم حرم امام رضا(ع) شد

آبروی نظام را برای یک نفر خدشه دار نکنیم

برای مواجهه با تغییرات جمعیتی باید آماده شویم

قابلیت آستارا برای تبدیل شدن به بازار ملی گیاهان دارویی

نخستین و آخرین مطالبه مردم کردستان رفع بیکاری است

افزایش مشارکت مردم و خیران در امور جامعه مستلزم اعتمادسازی است

صمد رسول زاده اقدم، هادی رضانژاد اصل بناب، رقیه سالک قهفرخی، بهنام قاسم زاده بررسی مشخصه های معماری مسکن بر اساس معیارهای فرهنگ و سبک زندگی

ثبت خاطرات والدین شهدا یک ضرورت انکارناپذیر است

ترامپ از پوتین می ترسد

نماینده ایران در آژانس: برخی دسترسی ها به آژانس بر اساس تصمیمات در سطح عالی نظام ارائه می شود / توافق پنهانی برای بازدید از دانشگاه ها یا اماکن دیگر وجود ندارد

ناگفته هایی از دادگاه پرونده پارازیت هایی که در حال پخت و پز مردم هستند/ هفت نقطه در تهران که منشا پارازیت ها هستند، کدامند؟

منع پخش شبکه تلویزیونی اسلامی در جامو و کشمیر را محکوم میکنیم

خارج گردی خانم بازیگر با تیپی خاص/ تصاویر

آیا در این اوضاع، رهبری اقدام نمی کنند؟ /مفاسد اقتصادی سوهان روح مردم/شش پیشنهاد کوچک به جناب روحانی/مجلس را از عناصر ناباب پاکسازی کنید

آیت الله مرتضی تهرانی از از اسوه های اخلاق تهران بودند

پایان کار منتخبان ایران با کسب 3 مقام اولی، 3 عنوان دومی و یک مقام سومی/ یک رکورد ملی شکسته شد

امامزاده سال ها هیچ زائری نداشته است

واکنش مدیر مسئول روزنامه شرق به شکایت مهران مدیری

جنجال جدید«حمید هیراد»

فعالیت 900 مداح اهل بیت(ع) در استان کردستان

ناتو در عراق پایگاه نظامی احداث می کند

خبر شهادت مرزبانان ایرانی چه افرادی را شاد کرد؟+عکس

انتقاد دیرین دیرین از صدا و سیما

روزنامه های یک شنبه 31 تیر ماه 97

آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه از 10 شهریور | شرایط انتقال و مهمانی طلاب اعلام شد

علیخانی: از روزنامه شرق شکایتی ندارم

اختلاف طبقاتی در تهران/عکس

کارهایی که بر جنب حرام است

مشخصات فنی پیکان 44 سال پیش +عکس

عضو شورای ریاستی لیبی: مصر درصدد تصرف بخش هایی از خاک لیبی است

گلایه مادر شهید:دیگر کسی سراغ ما را نمی گیرد

زینب محمدیانی ,علی محمد احمدوند ,حدیثه خدادادی ابیازنی مدل سازی سیستم حمل ونقل شهری با استفاده از رویکرد پویایی شناسی سیستم

ارزش و جایگاه دعای سحر از دیدگاه «امام رضا علیه السلام»+صوت

دعاگویان ,حسن نوری زاده داود آسیب شناسی فرایند آموزشی آموزشگاه های رانندگی شهر کرج

پشت پرده ماجرای مائده هژبری چه بود؟

دختران شین آباد به آرزوی خود رسیدند

برای اولین بار یک زن مسلمان سرلشگر ارتش شد

مصوبه مجمع تشخیص مصلحت یعنی بن بستی در جمهوری اسلامی وجود ندارد

تجدید بیعت مقامات وزارت خارجه با آرمان های امام(ره)

توضیح سخنگوی شورای نگهبان درباره جلسه شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام

سفر فوق العاده در جاده ای مه آلود

فاز جدید روابط نظامی ایران و پاکستان

عکس/ مژدگانی 10میلیونی برای پیدا کردن سگ خانگی!

تشییع پیکر شهدای عملیات تروریستی شهرستان مریوان + تصاویر

جنجال کتک زدن دانشجویان توسط بادیگارد ماکرون

عکس/ آب لوله کشی یزد فبل و بعد از تصفیه خانگی!

یک مستندساز در گفت وگو با فارس: «نار و انار» راوی مظلومیت شیعیان آذربایجان است/ پیشنهاد اکران در پیاده روی اربعین

تصویری زیبا از طبیعت خروشان سردشت

تشریح علل موثر بر بی ثباتی اقتصادی/ضرورت برخورد با متخلفین و ارتقاء کابینه برای جلب اعتماد مردم

رییس جمهور با مردم سخن می گوید

رسیدگی به شکایات ثبت نام مدارس ظرف 48 ساعت/ کنترل قولنامه های سوری محدوده محل سکونت با مدرسه

سردار سلیمانی خادم امام رضا (ع) شد+ عکس

محورهای استیضاح وزیر علوم

پایان تعطیلات تابستانه مجلس

شادی مادران با 5 نکته طلایی

هیئتی از آستان قدس رضوی با آیت الله نابلسی از علمای لبنان دیدار کرد

تحقیر المپیاکوس در حضور ملی پوشان ایرانی

قابلیت خاص هواپیمای ترامپ/ عکس

لحظه رای گیری از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص وضعیت سپنتا نیکنام/عکس

حقوق شهروندی تمام ایرانیان

چگونه سرعت کامپیوتر خود را افزایش دهیم

خواب خود را به کمک عینک هوشمند تنظیم کنید

دیپلماسی اقتصادی اولویت سفرای ایران

آیا با تهدید می توان افراد را به استفاده از پیام رسان های داخلی وادار کرد

برای مقابله با مشکلات اقتصادی باید از ظرفیت عظیم مردم استفاده کنیم

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 31 تیر 97

بررسی 4 طرح پژوهشی در کارگروه تخصصی پایان نامه های حوزه خواهران مازندران

مژدگانی 10میلیونی برای سگ خانگی!/ عکس

پانزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران برگزار می شود

کاریکاتورهای مفهومی و جالب (72)

متن عاشقانه احساسی و بسیار زیبا

در سازمان خصوصی سازی فساد نیست

ورود مجلس به اختیارات مجمع تشخیص مصلحت؛ بدعت یا ناآگاهی؟

سه انتخاب پیامبر با نشانه شایسته سالاری

شش پیشنهاد کوچک به جناب روحانی

پیگیری دیپلماسی اقتصادی محور گردهمایی سفرا

چه کسانی می گفتند انرژی هسته ای نمی خواهیم؟

تب گرایش به علوم تجربی در جان آموزش عالی؛ فرهنگ غلط جامعه یا سراب کسب درآمد

تجدید بیعت مقامات وزارت خارجه با آرمان های امام راحل

رسیدگی به شکایات ثبت نام مدارس ظرف 48 ساعت/ کنترل قولنامه های سوری محدوده محل سکونت با مدرسه

پابلو کاسادو رهبر حزب مردم اسپانیا شد

هفت چگونه باز می گردد؟!

بستن مسیر محدودسازی ها

دوست نداشتم اولین و آخرین ایرانی غیر مسلمان در شوراهای شهر باشم

اشلانسک با فرشاد احمدزاده به صدر رفت

طالبان در یک قدمی کابل

تصمیم خردمندانه مجمع

تشدید مشکلات تولید دارو با تحریم و کمبودنقدینگی

ریل گذاری ورود نقدینگی به تالار شیشه ای

60 درصد خواسته های کامیونداران برآورده شد

صرفه جویی 30 درصدی انرژی با لوازم برقی استاندارد

سلفی آقای بازیگر در یک جای عجیب و غریب/عکس

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

تصاویری از حواشی جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور احمدی نژاد، رییسی و...

​درون هر سیاستمداری یک هیتلر بالفعل وجود دارد؛ اگر دستشان به بمب اتم نمی رود، از ترس «افکار عمومی» است

گزارشی از نشست مدیران مرکز خدمات حوزه و جامعه الزهرا (س)

گزارشی از نشست مدیران مرکز خدمات حوزه و جامعه الزهرا (س)