مطالب مرتبط:
دومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا برگزار شد/ تشکیل ستاد اطلاع رسانی در مقابل تبلیغات دشمن علیه کشور توسط رسانه های معاند/ تاکید بر اطمینان مردم نسبت به تامین کالاهای ضروری
نوبخت خبر داد برگزاری جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا با حضور سران سه قوه
نوبخت: افکار عمومی از مذاکره با ترامپ استقبال نمی کند / گران کردن کالاها به بهانه عدم دریافت ارز، غیرقانونی است/ برگزاری جلسه شورای عالی هماهنگی برای مدیریت تحریم ها با حضور سران سه قوه / از علی کریمی بخاطر راه انداختن کمپین گران نخریدن، تشکر می کنم
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا با حضور سران سه قوه
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا با حضور سران سه قوه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 خرداد 1397 ساعت 15:112018-06-19سياسي

درخواست کنندگان مذاکره با امریکا عقل سیاسی کاملی ندارند/ تشکیل جلسه شورای عالی هماهنگی قوا با حضور سران سه قوه


سخنگوی دولت در واکنش به انتشار بیانیه ای مشترک برخی چهره های سیاسی داخلی و ضد انقلابیون خارج به منظور مذاکره با امریکا گفت: این افراد از عقل سیاسی کامل برخوردار نیستند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه در خصوص نامه اخیر برخی چهره های سیاسی داخلی و ضد انقلابیون خارج از کشور گفت: اینکه چند نفر نامه بنویسند و در آن بیانیه عنوان کنند که ما گوش به حرف امریکا خواهیم بود اقدام درستی نیست این ملت یک روز هزینه استقلال خود را داده است.

وی با بیان اینکه موضع جمهوری اسلامی ناحق نیست که بخواهد از آن کوتاه بیاید گفت: اینکه عده ای نامه بدهند و در آن آثار مذاکره با ترامپ باشند نشان می دهد عقل سیاسی آن ها کامل نیست که به چنین ملت بزرگی این پیشنهاد را می دهند.

نوبخت تصریح کرد: شرایط فعلی شرایطی است که به لطف پروردگار و به زودی از آن رها خواهیم شد و کشور هایی که مستقل بودند و مقاوم بودند از دستاورد این استقلال استفاده کردند.

وی افزود: از یک سو طرح این نامه و انتشار چنین بیانیه ای نماد آزادی سیاسی در داخل است که افراد هرچه را به ذهنشان می رسد چه درست و چه غلط می توانند بیان کنند، اما نظام نشان داد هر زمان برای پیشبرد منافع ملی نیاز به مذاکره بود پای آن بوده ایم.

نوبخت با اشاره به اینکه برجام سمبل مذاکره نظام بود گفت: به همین جهت این توصیه توصیه ای نیست که نظام کنار گذاشته باشد، اما کسی که مذاکرات قبلی با این حد از رسمیت را بی اعتبار دانست چه طور امکان مذاکره مجدد با او وجود دارد کسی که حرف منطقی از دهانش بیرون نمی آید چه ثباتی برای مذاکره با او وجود دارد و چه تضمینی وجود دارد که در هواپیما حرف خود را پس نگیرد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در شرایط فعلی هیچ زمینه ای برای مذاکره با چنین فردی وجود ندارد، اما باب مذاکره درکشور بسته نیست و همین طور که می بینید جمهوری اسلامی در حال مذاکره با اتحادیه اروپا برای اجرای بخشی از برجام است ومردان دیپلماسی ما مرتب در حال مذاکره هستند.

وی افزود: براین اساس اصل و نقش مذاکره را به عنوان یک ابزار مناسب برای نظام کنار نمی گذاریم، اما در خصوص منافع و امنیت ملی با کسی مذاکره نخواهیم کرد.

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصاد امروز با حضور سران سه قوه به منظور بی اثر کردن تحریم ها برگزار شد سخنگوی دولت در ادامه در خصوص اقدامات اقتصادی دولت گفت: صبح امروز و بیش از برگزاری این جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصاد با حضور سران سه قوه تشکیل جلسه داد که این جلسه با تاکید مقام معظم رهبری به جهت پاسخگویی به ضرورت هایی که فضای جدید تحریم در کشور دارد برگزار شد.

وی افزود: در این شرایط نیاز است سه قوه بتوانند در یک هماهنگی نزدیک و مستمر تصمیمات مناسبی اتخاذ کنند تا ما بتوانیم با توجه به توانمندی های داخل و در سه قوه نسبت به شرایط تحریمی تصمیمات درستی اتخاذ کنیم.

نوبخت ادامه داد: براین اساس دومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصاد در دفتر رییس جمهور برگزار شد و علاوه بر روسای سه قوه از هر سه قوه نیز چند نفر از اعضای اقتصادی آن ها حضور داشتند و تصمیمات مناسبی اتخاذ شد.

سخنگوی دولت یادآور شد: پیش بینی ما این است که این جلسات هر هفته یک بار تشکیل شود و از ظرفیت بزرگ کشور در یک اقدام هماهنگ برای بی اثر یا کم اثر کردن تحریم ها استفاده شود.

وی ادامه داد: امروز این شورای عالی به بحث چگونگی حمایت از بازار سرمایه و بورس معروف بود و براین اساس در هفته گذشته به جای اینکه نقدینگی به سمت بازار ارز و طلا متمرکز شود به سمت بازار سرمایه معطوف شد.

نوبخت تصریح کرد: براین اساس نقدینگی را به سمت حرکت در جهت تولید بردیم که این نوع نقدینگی برای کشور نافع است، اما اگر نقدینگی به سمت تقاضا برود عدم تعادل عرضه و تقاضا مشکلات اقتصادی ایجاد می کند.

سخنگوی دولت افزود: خوشبختانه اتفاق درستی که هفته گذشته در اقتصاد کشور افتاد این بود که این نقدینگی به جای بالا بردن تقاضای کاذب به سمت بازار سرمایه رفته و تولید را افزایش دهد از این رو در جلسه صبح امروز نیز حمایت عملی از این اقدام به عمل آمد.

وی ادامه داد: این که یک صدای واحد از مسئولین شنیده شود اتفاق خوبی است و قوه قضاییه، دولت و مجلس سیاست های مشترک و یکسان داشته باشند از سوی دیگر رهبری هم اعلام کردند از مصوبات شورای عالی اقتصاد حمایت می کنند و سیاست های این شورا در بی اثر کردن یا کم اثر کردن تحریم ها خواهد بود.

نوبخت تصریح کرد: در عمل آنچه پیش آمده خوشبختانه وضعیت کشور تاکنون به سمت عرضه رفته است و منابع ما از مصارف بیشتر است، اما آنچه می تواند این روند را به هم بزند یک تقاضای روانی است که به دنبال این احساس ایجاد می شود که باید بر روی تقاضا تمرکز بیشتری کرد.

سخنگوی دولت افزود: براین اساس تقاضای غیرواقعی صرفا برای ذخیره کردن ایجاد می شود یک شوک و تکانه به بازار وارد می شود که واقعی نیست و انتظارات تورمی به وجود می آورد.

وی در ادامه این نشست خبری به بیان آخرین گزارش بانک مرکزی از عرضه دلار با نرخ 4200 تومان پرداخت و گفت: مطابق آخرین آمار از یک فروردین ماه سال جاری تا 27 خردادماه 20 میلیارد و 500 میلیون دلار ارز برای واردات انواع کالا ها تخصیص داده شده است که به تفکیک 3 و نیم میلیارد دلار برای واردات کالای اساسی 998 میلیون دلار برای واردات تجهیزات پزشکی و 16 میلیون به سایر کالا ها اختصاص داده شده است که البته برای کالا هایی مثل دارو نرخ دلار 3800 تومان است که مابه التفاوت آن تا 4200 تومان توسط دولت جبران می شود.

نوبخت میزان پرداخت ارز تخصیص داده شده با نرخ 4200 تومان تا این تاریخ را نیز معادل 9 میلیارد و 700 میلیون دلار عنوان کرد و در مورد جزییات آن گفت: براین اساس دو میلیارد و 82 میلیون تومان به کالا های اساسی و 728 میلیون دلار به دارو و تجهیزات پزشکی و 7 میلیارد دلار نیز برای سایر کالا ها پرداخت شده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: این ارقام نشان می دهد برخلاف شایعات ایجاد شده وضعیت ارزی کشور شرایط بدی نیست و جای تاسف دارد که دشمن از یک سو تحریم می کند و از سوی دیگر عده ای به بهانه اینکه در جایی غیررسمی ارز با قیمتی بالا فروخته شده به آن دامن می زنند که این ظلم به ملت است.

وی ادامه داد: در جلسه ویژه ای که برای تنظیم بازار با حضور رییس جمهور و شخصیت های غیردولتی از بخش خصوصی تشکیل شد بنا شد ما از بخش هایی که وظیفه حمایت از مصرف کنندگان را دارند بخواهیم تا قویا در جهت حمایت از مردم وارد عمل شوند.

نوبخت با تاکید براینکه در شرایط فعلی سه قوه با یکدیگر هماهنگ عمل می کنند گفت:، اما این هماهنگی بدون کمک مردم راه به جایی نخواهد برد.

سخنگوی دولت در خصوص اقدامات انجام شده برای ارایه ارز 4200 تومانی نیز گفت: براین اساس هر وارد کننده کالا باید ارز مورد نیاز خود را در سامانه نیما ثبت سفارش کند و ما حاضریم به این افراد معافیت مالیاتی ارایه دهیم و هم ارز 4200 تومانی عرضه کنیم تا صادرات و واردات صورت بگیرد و مردم از منافع آن استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی برای حفظ استقلال ملی کشور خوب است اگر ارزی داریم آن را عرضه کنیم تا کشور هر چه زودتر از این شرایط خلاص شود.

نوبخت در ادامه در خصوص آمار مربوط به منابع ریالی نیز گفت: براین اساس از ابتدای سال جاری تا 24 خرداد ماه نسبت به سال 96 منابع ریالی ما 93.

5 درصد افزایش یافته است که 77.

4 دهم درصد آن منابع حاصل از فروش نفت و فرآورده های نفتی بوده که آن نیز نسبت به سال گذشته افزایش داشته و نسبت به پیش بینی که برای این مدت داشتیم 21 درصد رشد داشته است.

سخنگوی دولت با تاکید براینکه منابع ریالی کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد داشته است گفت: البته ممکن است در آینده با شرایط دیگری مواجه شویم، اما الان نابه سامانی تنها از طریق القائات ایجاد می شود.

وی با ارایه آماری در بازه زمانی اول فروردین 96 تا 24 خرداد همان سال گفت: براین اساس کل پولی که برای اعتبارات عمرانی صرف شد در حد 192 میلیارد تومان بود که این میزان در مدت زمان سال جاری یعنی یک فروردین 97 تا 24 خرداد ماه 22 هزار میلیارد و 386 میلیون تومان بود که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

نوبخت تصریح کرد: براساس اعتراف بانک جهانی و صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی ایران بالای 4 درصد است و خوشبختانه صاحبان سرمایه نیز پول خود را به سمت بازار بورس بردند که من از آن ها سپاسگذارم و یکی از مصوبات شورای عالی اقتصاد این بود که این پول در جهت عرضه سهام جدید همراه باشد تا کارخانجاتی که در کشور داریم نیز سهام خود را عرضه کنند، چون ظرفیت استفاده از این شرایط در کشور وجود دارد.

سخنگوی دولت ابراز امیدواری کرد: با شرایط پیش آمده این فرصت در اختیار کارخانجات ایرانی قرار گیرد تا نشان داده شود که این تحریم ها مثل گذشته برای ملت ایران مهم نیست.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران در شرایط فعلی و با وجود همه این سختی ها هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است گفت: با وجود اینکه 40 سال این تحریم ها بوده امروز قدرت دفاعی ما در منطقه بر هیچ کس پوشیده نیست قدرتی که در تمام این 40 سال دشمن تلاش کرد تا ایران به آن نرسد و تحریم ها و تهدید های خود را علیه کشورمان در بالاترین حد خود قرار داد.

نوبخت در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه با توجه به گرمای هوا آیا امکان تغییر ساعت در استان های با درجه حرارت بالا وجود دارد نیز گفت: براساس مصوبه هیئت وزیران استانداران می توانند در استان هایی که درجه حرارت هوا بالاست ساعت کاری زودتر شروع و زودتر تمام کنند این مصوبه ای است که در ماه گذشته به تصویب رسید.

سخنگوی دولت در خصوص اعلام این خبر که فردی برای ایران در اسراییل جاسوسی می کرده نیز گفت: در خصوص این خبر گمانه زنی می توان کرد، اما این که این موضوع چیست بنده هم بی اطلاع هستم.

وی در خصوص آخرین اخبار پیرامون دختران ایرانشهر نیز گفت: این از مواردی است که باید برحسب مورد از کسی که صاحب نظر و متخصص در این حوزه است پرسیده است به شما پیشنهاد می کنم این بحث را از سخنگوی قوه قضاییه و دستگاه قضا پیگیری کنید.

نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا دولت بودجه جدیدی با توجه به شرایط تحریمی ارایه نخواهد داد گفت: با توجه به تحولات تحریم دولت به محض اینکه سال جدید آغاز شد 4 سناریو براساس شدت تحریم ها تعریف کرد و منابع در آن شرایط تحریمی را نیز تعریف کردیم و با اطلاعاتی که در آن وضعیت داشتیم و این که چه طور می توان منابع را با مصارف تراز کرد شرایط پیش بینی شد حتی اینکه در هر یک از دستگاه ها پس از تحریم چه شرایطی پیش خواهد آمد نیز پیش بینی شد و برای آن برنامه ریزی کردیم البته هنوز تحریمی پیش نیامده و این فعلا شیپور جنگ است.

سخنگوی دولت در خصوص وظایف دولت با توجه به شرایط فعلی برای مهار بازار ارز نیز گفت: تامین نیاز های واقعی در شرایطی که بازار ارز مورد تهاجم قرار گرفته از وظایف ما محسوب می شود لذا بنده در هر جلسه سخنگویی میزان عرضه ارز در آن مدت زمان را به شما اعلام می کنم از سوی دیگر براساس تصمیمات صورت گرفته مقرر شد دستگاه های نظارتی و اتحادیه های صنفی اجازه سواستفاده از این فضای روانی ارز را ندهند.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص درصد افزایش حقوق شاغلین و اینکه چرا تا به حال این موضوع اجرایی نشده گفت: این درصد از سوی دولت محاسبه و به دستگاه ها اعلام شده است، اما نیازمند اصلاح حکم است که پس از صدور انجام خواهد شد.

در مورد بازنشستگان نیز مستمری شان پرداخت شده و صندوق ها نیز سهم خود را پرداخت کرده اند، اما مجددا تاکید می کنم در مورد شاغلین بخش مربوط به افزایش سنواتی معلق مانده که ما پول را دادیم و دستگاه ها در حال تنظیم حکم هستند.

نوبخت در خصوص ساماندهی موسسات غیرمجاز مالی نیز گفت: تصمیمات در این خصوص در سه قوه لحاظ شد و در این خصوص از بانک مرکزی نیز تشکر می کنیم که بیش از 20 هزار میلیارد تومان که از دست مردم خارج شده بود با حمایت و همت این بانک به آن ها برگردانده شد.

سخنگوی دولت در مورد طرح روسیه برای افزایش قیمت نفت و اینکه گفته می شود این کشور علیه ایران اقدام می کند گفت: در دیپلماسی، هر کشور منافع ملی خود را می بیند و لزومی ندارد دو کشور با یکدیگر قهر یا آشتی باشند و یا در همه مواضع موافق باشند در این مورد تلاش می شود که سهم نفت ایران در اکو با تحریم از بین نرود و ما سعی می کنیم بتوانیم نفت خود را بفروشیم و در این خصوص مذاکرات خود را با اتحادیه اروپا ادامه می دهیم و این طرح روسیه را به معنی همکاری با اسراییل و اقدام علیه ایران ندانید.

وی افزود: اگر با کشوری دچار واگرایی شویم قرار نیست همگرایی دیگرمان به هم بخورد کما اینکه ما در مسائلی با شرکای خود نیز مخالف هستیم.

نوبخت در ادامه در خصوص حواشی به وجود آمده پیرامون انتقادات از دولت گفت: اینکه منتقدان دولت بخواهد دستاورد های دولت را نادیده بگیرند درست نیست و در مسئله ای مانند لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم اگر بخواهیم این لایحه مصوب نشود نه تنها امریکا بلکه چین و روسیه هم با ایران مخالفت خواهند کرد و فشار جدید به کشور تحمیل خواهد شد آنگاه خواهند گفت که چرا کشور تحت فشار است.

سخنگوی دولت افزود: عده ای تلاش می کنند صحنه ای ایجاد کنند که به کشور فشار بیاید و از آن برای خود بهره برداری کنند ما نیازمندیم نهادی را برای مخالفت با این سیاست ها داشته باشیم و در این شرایط هر نوع سیاه نمایی اقتصادی نشان دهنده یک سیگنال مثبت به ترامپ خواهد بود.


کلید واژه ها: مذاکره - سخنگوی دولت - سیاسی - چهره های سیاسی - جمهوری اسلامی - دولت - سران سه قوه - بیانیه - امریکا - برگزار - اقتصاد - نامه - نظام - شرایط - شورای - نوبخت - خبرنگار - استقلال - محمد باقر نوبخت - اتحادیه اروپا - کشور - جمهوری - عالی - نشان - اسلامی - امروز - توصیه - خبرنگاران - نشست خبری - درست

آخرین اخبار سرویس:
خانواده معظم شهدا مایه فخر ملت و عزت کشور هستند

ایران و امریکا؛ چه کسی تماس می گیرد

شهادت یک سرباز وظیفه در درگیری با اشرار مسلح

فارس از اعزام زائران خانه خدا گزارش می دهد از برآورده شدن آرزوی یک شهید تا تصمیم برای عدم بازارگردی در حج

خروجی جذب سرمایه گذاری باید به اشتغال منجر شود

نماینده مجلس مصر از آشتی جنبش فتح و حماس خبر داد

تکذیب یک شایعه از سوی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی

نیازی به دخالت مجمع در مورد لوایح چهارگانه نبود

قربانی اسیدپاشی اصفهان: ما وکیل نداشتیم

به لایحه شفافیت برای مبارزه با فساد خوشبین نیستم

ابهام در مسائل مالی به فرهنگ سیاسی ضربه زده است

بدون نهادهای مدنی قدرتمند سخن گفتن از شفافیت بی معنا است

ولایتی: مخالف هرگونه حضور آمریکا در منطقه هستیم

بازداشت مقام مرتبط با ثبت سفارش های جعلی خودرو

خروجی جذب سرمایه گذاری باید به اشتغال منجر شود

درگیری مسلحانه در حوزه دوم امنیتی کابل جان چندین تن را گرفت

حسینی کیا: دولت برای رفع مشکلات اقتصادی بسته های عملیاتی ارائه کند

پایگاه اوقات فراغت اعضا تشکلات سازمان دانش آموزی شهرستان بیرجند

بازیگر زن مشهور در حال خوردن سوسک و عنکبوت/تصاویر

بازداشت مقام مرتبط با ثبت سفارش های جعلی خودرو

جمع آوری 40 میلیارد زکات در سال گذشته، جایگاه نخست کشور را به فارس اختصاص داد

چشمی:من کی درمورد پول حرف زدم آقای افتخاری؟

انتقال پرچم حرم امام رضا(ع) از رشت به قم

ازدواج و شاغل بودن

تبادلات برقی با همسایگان یار شبکه برق داخلی

دو فهرست قیمت در آشفته بازار لوازم خانگی

ضربه سنگین قطریها بر کی روش

گردشگران روس ،مشتری صنایع دستی زنان اردبیلی

دوئل عشقی که رنگ خون گرفت

دزد فراموشکار خودش را در بانک زندانی کرد

حوادث جهان

با آموزش به فرزندان مانع تشکیل مثلث جرم شویم

تصاویر/ همایش علما و فرهنگیان و ضرورت حضور تاثیرگذار بر اوضاع افغانستان، موانع و راهکارها

تصاویر/ مراسم غباروبی امامزاده شاه سید علی(ع) توسط خادمان حرم امام رضا (ع) و حرم کریمه اهل بیت (ع)

اجرای تئاتر عروسی دختر رستم در شهر همدان

توصیه های امام رضا(ع) درباره صله رحم

ادعای دو تابعیتی بودن فرشچی کذب و بی اساس است

طرح پارلمان زنان خوزستان تصویب شد

وزیر تعاون: دست سرمایه گذاران را می بوسم

تصمیمی که تحمیل شد

نصب پنل های خورشیدی در 15 روستای سیستان و بلوچستان

خروج از محاصره در قلب سوریه

دورنـــما

آقای رییس جمهوری عذر بدتر از گناه آورد

نذرآب در زمین های خشک و تشنه سیستان و بلوچستان

دست کوتاه نشر ما و نخیل بلند نمایشگاه های خارجی

فیلم گلستان در ردیف کلاسیک های تاریخ سینما

در حسرت روزنامه ای دیگر

شوک آورترین خبر جنگ

افسردگی خود به خود درمان نمی شود

مرگِ چرچیل ایرانی

خانه دار شدن معلولان با تفاهمی پنج جانبه

ناله مرغ سحر

شاعر غزل های تازه

عروسک؛ زبان گویای فرهنگ ها و ملل

قطعنامه 598 در آیینه تاریخ

کلاسی برای لاله، کلاسی برای نرگس

ستوده به فرّ کلاه توایم*

مراقب اشعه فرابنفش باشید

تسهیلات ویژه برای مردن!

ِ زور کم روز دختر

معلولان در آرزوی سقفی برای زندگی

معرفی انواع سبک های موسیقی در دنیا

پوتین از ترامپ آتو دارد؟

ناامید کردن مردم، بزرگترین خیانت به خون شهدا است

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 27 تیرماه

وزیر ارتباطات :عزم دولت برای حل مشکلات اقتصادی جدی است

بزرگنمایی ضعف ها از مولفه های جنگ روانی دشمن است

بزرگنمایی ضعف ها از مولفه های جنگ روانی دشمن است

گرمازدگی میتواند جان شما را به بازی بگیرد

هیچ کوتاهی در پشتیبانی جنگ صورت نگرفت

پشت شایعه سازی علیه سفیر زن وزارتخارجه انگیزه جناحی نهفته است

پرونده مشایی اخیرابه دادگاه رفت/تعیین مهلت برای مطالعه پرونده

رتبه اول نشریات بانک سپه در چهاربخش جشنواره ملی انتشارات

مجتمع گردشگری عطرستان بروجرد افتتاح شد

امیدواریم لرستان به قطب گردشگری غرب کشور تبدیل شود

وزارت خارجه: ادعای دوتابعیتی بودن سفیر ایران در فنلاند کذب است

بازدید هوایی مونسان از آثار تاریخی و طبیعی استان لرستان

رییس سازمان میراث فرهنگی وارد استان لرستان شد/ مونسان: غرب کشور ظرفیت های بسیاری در حوزه طبیعت گردی دارد

تضمین 4 خانه بهشتی به ازای 4 عمل

ناهنجاری های اخلاقی و بدحجابی از موانع مهم ازدواج است

"ژن برتر" در قطعی برق استان ایلام تاثیری ندارد

24مجروح در انحراف مینی بوس وبرخورد آن با درخت

بازگشت کبوتران خونین به آشیانه /استقبال بندر امامی ها از 75 شهید تازه تفحص شده

33 سال پیش در چنین روزی تاکید رییس جمهور بر طنین شعار مرگ بر آمریکا

وزارت خارجه ادعای دوتابعیتی سفیر ایران در فنلاند را رد کرد

بازداشت بروجردی تکذیب شد

وزارت خارجه: ادعای دوتابعیتی بودن سفیر ایران در فنلاند کذب است

مردان در حسرت داشتن این زنان هستند!

رییس جمهوری برنامه محرومیت زدایی از سیستان را ابلاغ کرد

«حمید فرخ نژاد» همراه با پسرعموهایش! +عکس

برنامه محرومیت زدایی سیستان برای 18 دستگاه اجرایی/آغاز روند تدوین برنامه محرومیت زدایی بلوچستان

ناامید کردن مردم خیانت به شهدا و انقلاب است

وزارت خارجه ادعای دوتابعیتی سفیر ایران در فنلاند را رد کرد

وارد بازی ترامپ نمی شویم (گفت وگو با علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری)

وزیر ارتباطات: باید از امید مردم مراقبت کنیم

وزیر ارتباطات :عزم دولت برای حل مشکلات اقتصادی جدی است

مبارزه با فساد با شعار میسر نیست

محسن هاشمی: حضورم در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد صحت ندارد/بدهی 14 هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران

ناامید کردن مردم خیانت به شهدا و انقلاب است

درخواست کنندگان مذاکره با امریکا عقل سیاسی کاملی ندارند/ تشکیل جلسه شورای عالی هماهنگی قوا با حضور سران سه قوه

درخواست کنندگان مذاکره با امریکا عقل سیاسی کاملی ندارند/ تشکیل جلسه شورای عالی هماهنگی قوا با حضور سران سه قوه