مطالب مرتبط:
سیاست های تولید و عرضه انیمیشن در مرکز گسترش اعلام شد
موفقیت واحد انیمیشن مرکزمهاباد درجشنواره بین المللی کاریکاتور پایان یک داعش
راهیابی انیمیشن هنرمند هم استانی به جشنواره بین المللی
سیاست های تولید و عرضه فیلم انیمیشن اعلام شد
انیمیشن «محراب آرامش» به جشنواره بین المللی روسیه راه یافت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 خرداد 1397 ساعت 14:102018-06-19فرهنگي

اولویت مرکز سینمای مستند و تجربی، ساماندهی انیمیشن است


ایرنا - معاون انیمیشن مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، تولید، ساخت و ساماندهی سینمای انیمیشن را اولویت این مرکز دانست و گفت: بیشترین جوایز انیمیشن در دو سه سال گذشته، - متعلق به آثار تولیدی این مرکز بوده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، امیرمحمد دهستانی اولویت های مرکز گسترش در حوزه انیمیشن را سه بخش تولید انیمیشن های سینمایی، ساخت انیمیشن های کوتاه هنری و ساماندهی وضعیت سینمای انیمیشن برشمرد و اظهار داشت: گسترش کیفی تولیدات و افزایش بودجه برای تسهیل تولید در این حوزه از موضوعات اصلی است.

وی با اشاره به حمایت از پایان نامه های دانشجویی انیمیشن افزود: برای دریافت حمایت مالی از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، باید طرح انیمیشن ثبت شود که البته چند شرط دارد و واجد بودن یکی از آنها برای شرایط اولیه کافی است.

معاون انیمیشن مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ادامه داد: فرد باید عضو آسیفا یا همان انجمن صنفی کارگری انیمیشن استان تهران باشد، دو فیلم انیمیشن با ساختار حرفه ای ساخته باشد و از جشنواره های معتبر جایزه دریافت کرده باشد یا این که طرح خود را به عنوان پایان نامه رشته انیمیشن ارائه دهد که این بخش شامل هنرجویان چند دانشگاه مهم کشور می شود.

وی اضافه کرد: افراد باید ثبت فرم طرح انیمیشن در وب سایت مرکز به نشانی www.

defc.

ir را تکمیل و نمونه آثار خود را ارسال کنند تا در شورا به همراه سوابق فیلمساز بررسی شود، بعد از برآورد هزینه و تنظیم قرارداد فعالیت به شکل حرفه ای آغاز می شود.

دهستانی اظهار داشت: در حال حاضر فیلمسازان حرفه ای بسیاری با ما قرارداد دارند و بیشترین جوایز انیمیشن در دو سه سال گذشته، متعلق به آثار تولیدی این مرکز بوده است.

وی با بیان اینکه تمام حساسیت های موجود در حوزه انیمیشن های کوتاه، درباره انیمیشن های بلند سینمایی هم وجود دارد، گفت: بعضی از طرح های ارائه شده به مرحله قرارداد رسیده که یکی از این پروژه ها، یک انیمیشن سینمایی تولید مشترک با کره جنوبی است.

معاون انیمیشن مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: تا زمانی که پروژه باکیفیت به همراه تیمی حرفه ای نیابیم، وارد قرارداد نخواهیم شد، در تولید انیمیشن های سینمایی، مخاطب کودک و خانواده را در نظر داریم و سعی می کنیم آثار خوبی در این زمینه تولید کنیم؛ هر چند هنوز وارد مرحله جدی تولید نشدیم و در حال مذاکره با فیلمسازان هستیم.

وی افزود: تولید آثار در حوزه نوجوانان نیز مهم است البته اثری که قرار است نظر نوجوانان را که برای تماشای انیمیشن به سختی جذب سینما می شوند، به خود جلب کند، باید دارای شاخصه های ویژه ای باشد.

به گفته دهستانی، هنرمندی که وارد حوزه تولید انیمیشن می شود باید احساس امنیت کرده و بتواند به راحتی اثر خود را برای عرضه در بازارهای جهانی ارائه کند.

** به شرکت های متخصص در زمینه پخش نیاز استدهستانی اضافه کرد: نیاز به شرکت های متخصص در زمینه پخش فیلم انیمیشن داریم که با قوانین بین المللی برای مذاکره و فروش آشنا باشند و بین هنرمند با خریدار خارجی ارتباط برقرار کنند.

وی به تلاش جدی برای حضور انیمیشن های کوتاه و موفق ایرانی در بازارهای جهانی اشاره کرد و افزود: فیلم های کوتاه انیمیشن به استانداردهای جهانی نزدیک است، البته سعی می کنیم این آثار که موفقیت های چشمگیری در عرصه جشنواره های بین المللی داشته را در بازارهای جهانی عرضه کنیم.

معاون انیمیشن مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی توضیح داد: تا زمانی که نتوانیم انیمیشن باکیفیت برای بازار خود تولید کنیم، حضور در بازارهای بین المللی و جذب مخاطب خارجی درست نیست، مخاطب فعلی سطح توقع بالایی دارد و تولیدات ما را با آثار چند صد میلیون دلاری جهان مقایسه می کند از این رو آنچه این خلاء را پر می کند، تلاش و خلاقیت انیماتورهای ایرانی است.

دهستانی هنر انیمیشن را یک کالای فرهنگی دانست و تاکید کرد: فردی که قصد تولید اثری را دارد، باید شناخت خوبی از جامعه و فرهنگ خود داشته باشد، افرادی که نمی توانند با جامعه خود ارتباط برقرار کنند، توانایی تولید آثار با زبان جهانی را ندارند.

به گفته وی، نیازمند فیلم سازانی هستیم که با وجود اسطوره های غنی، بینش آن را نیز داشته باشند که این فولکلور غنی را به روز و به زبان انیمیشن ترجمه کنند تا برای تماشاگر امروزی جذاب باشد.

دهستانی تاکید کرد: زمانی که یک فیلم انیمیشن ایرانی با موفقیت در قلب آمریکا، اروپا یا آسیا، پرچم ایران به اهتزاز درمی آید، گستره و بُعد فرهنگی ایران به جهانیان نمایش داده می شود از این رو انیمیشن به پشتوانه و تکنولوژی بالا نیازمند است، وقتی جهان شاهد نمایش یک انیمیشن با کیفیت از ایران باشد، به بسیاری از قابلیت های پیدا و پنهان هنری، فرهنگی و علمی ما پی خواهد برد.


کلید واژه ها: انیمیشن - سینمای مستند - تولید - مستند - قرارداد - پایان نامه - نوجوانان - حرفه - فیلم - معاون - استان تهران - ایرنا - همراه - پروژه - حمایت - کره جنوبی - امیرمحمد - نامه - دانشجویی - خانواده - جشنواره - دانشگاه - وب سایت - فرهنگی - مذاکره - افزایش - حساسیت - ساختار - بودجه - هزینه

آخرین اخبار سرویس:

اولویت مرکز سینمای مستند و تجربی، ساماندهی انیمیشن است

اولویت مرکز سینمای مستند و تجربی، ساماندهی انیمیشن است