مطالب مرتبط:
قیمت جدید محصولات ایران خودرو در بازار امروز 39 خرداد 97
3000 خودرو وارد ایران شد
پشت پرده واردات غیر قانونی خودرو/هشدار درباره تشدید تغییر اقلیم در ایران
ایران خودرو و سایپا از مریخ آمده اند؟!
برای شرکت در دومین دوره رقابتهای سنگنوردی دانشجویان جهان تیم سنگنوردی دانشجویان ایران عازم اسلواکی شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 خرداد 1397 ساعت 13:252018-06-19اقتصادي

نحوه محاسبه قیمت خودرو در ایران و جهان


- " به روایت آمارهای منتشر شده از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، طی نیم دهه گذشته شاخص قیمت، پایین ترین میزان رضایتمندی را در میان مشتریان داشته است.

این نارضایتی هر چند ریشه در عملکرد خودروسازان داخلی دارد؛ اما به گفته بسیاری کارشناسان مهم ترین عامل تاثیرگذار در این زمینه شامل مقایسه قیمت های جهانی خودرو با محصولات داخلی است؛ به طوری که مشتری ایرانی با مقایسه قیمت خودروهای داخلی که عمدتا قدیمی و از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار نیستند، با قیمت محصولات به روز دنیا، نمی تواند از این موضوع به سادگی بگذرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازدنیای اقتصاد ، در حال حاضر خودروهایی از برندهای معروف دنیا با تکنولوژی بالا و مصرف سوختی متعادل به بازار عرضه می شود که قیمتی هم راستای تولیدات خودروسازان داخلی دارد، بنابراین این سوال برای مشتری ایرانی مطرح است که چرا خودروهای داخلی با وجود قدیمی بودن قیمتی هم ردیف خودروهای جدید دنیا دارد؟ و سوال دیگر اینکه معیار جهانی قیمت گذاری خودرو چگونه است که در ایران هر سال خودروهای قدیمی بدون ارتقای کیفی یا ارتقای پلت فرم با روند صعودی در قیمت مواجهند؛ اما در دنیا خودروسازان سعی می کنند ضمن ارتقای تکنولوژی یک خودرو برای ایجاد رقابت از قیمت آن بکاهند.

این سوالات در شرایطی مطرح است که تمامی خودروسازان از جمله تولیدکنندگان داخلی، قیمت خودرو را بر اساس قیمت تمام شده محاسبه می کنند.

حال آنکه در ایران مولفه های دیگری همچون تورم خودرو، هزینه های مواد مصرفی، دستمزد، کیفیت و حتی بهره وری شرکت تولیدی را نیز باید به جریان قیمت گذاری افزود.

از سوی دیگر در هیچ کشوری نهادی خارج از شرکت تولید کننده خودرو به امر قیمت گذاری نمی پردازد؛ حال آنکه در ایران شورای رقابت با اطلاعاتی که شرکت های خودروساز در اختیار این شورا قرار می دهد به امر قیمت گذاری می پردازد.

بنابراین در ایران برخلاف دیگر کشورها عرضه و تقاضا یا ارزش برند سهمی در قیمت گذاری ندارند؛ بلکه تفاهم شرکت های خودروساز با شورای رقابت تعیین کننده نهایی قیمت خودرو است.

اما قیمت گذاری خودروسازان خارجی طی پروسه ای متفاوت از ایران صورت می گیرد؛ به طوری که آنها قیمت محصولات خود را براساس استراتژی قیمت گذاری مبتنی بر بازار ، ارزش برند و در نهایت قیمت گذاری نفوذی تعیین می کنند.

به این ترتیب، در اولین استراتژی یعنی قیمت گذاری مبتنی بر بازار تعیین قیمت خودرو براساس شرایط بازار و قیمت رقبا صورت می گیرد.

در این استراتژی هر چند بازار نقش مهمی دارد، اما خودروسازان خارجی تلاش دارند با کاهش قیمت تمام شده محصولات خود را با شرایط رقابتی وارد بازار کنند.

در این میان میزان تولید بر قیمت خودرو تاثیرگذار است.

به این مضمون که هرچه تیراژ تولید خودرویی افزایش پیدا کند قیمت نیزکاهش می یابد با وجود این هرچه تیراژ پایین تر باشد قیمت خودرو نیز افزایش پیدا می کند.

در دومین استراتژی یعنی مبتنی بر ارزش قیمت خودرو براساس ارزش واقعی و ارزش درک شده تعیین می شود.

این نوع قیمت گذاری بیشتر برای خودروهای لوکس صورت می گیرد.

براساس این استراتژی، گاه دو خودرو از دو برند متفاوت عملکرد و تجهیزات یکسانی دارند اما قیمت خودرویی که ارزش برند آن بیشتر است، بالاتر است.

و اما آخرین استراتژی قیمت گذاری نفوذی نام دارد؛ به طوری که برخی خودروسازان برای دستیابی به سهم بازار به صورت مصنوعی قیمت پایینی را برای خودروی جدید خود در نظر می گیرند.

در روش قیمت گذاری نفوذی، بنگاه برای رخنه در بازار، در ابتدا محصولی را با قیمت بسیار پایین ارائه می کند.

هدف از این روش دستیابی به سهم بازار بالا، قابل قبول یا استانداردسازی بازار است.

بیشتر خودروسازان چینی از این استراتژی برای نفوذ در بازار های دنیا بهره می برند.

به طوری که هم اکنون در این کشور تولید و عرضه خودروهای ارزان به صورت جدی پیگیری می شود.

در حالی خودروسازان خارجی طبق استانداردهای جهانی و با استراتژی های تعریف شده به قیمت گذاری محصولات تولیدی می پردازند که تعیین قیمت در ایران روایتگر تداوم انحصار در صنعت خودرو کشور است؛ بنابراین تا زمانی که انحصار در تولید خودرو ادامه یابد حضور شورای رقابت نیز برای قیمت گذاری توجیه پیدا می کند حال آنکه اگر دولت از دخالت در این صنعت دست بردارد، تولید، کیفیت، کمیت و قیمت گذاری در مسیر استاندارد جهانی قدم برخواهد داشت.

در این گزارش به نحوه محاسبه قیمت تمام شده و قیمت گذاری یک خودرو طبق استانداردهای جهانی و مقایسه آن با قیمت گذاری خودروهای داخلی خواهیم پرداخت.

نحوه محاسبه قیمت خودرو در جهان نحوه محاسبه قیمت خودرو در کشورهای توسعه یافته و صاحب برند به عوامل مختلفی وابسته است.

برخی از این عوامل به مولفه های داخلی شرکت خودروساز و هزینه های مرتبط با تولید خودرو مربوط می شود و برخی دیگر از این عوامل به شاخص های اقتصادی کشور یا کشورهای تولیدکننده خودرو بازمی گردد؛ بنابراین خودروسازان جهانی براساس مجموعه ای از عوامل داخلی که ناشی از عوامل فنی و تکنولوژیکی و عوامل خارجی یعنی فضای کسب وکار و شاخص های اقتصادی و وضعیت قیمت محصولات شرکت های رقیب است به تعیین قیمت خودرو می پردازند.

از آنجا که استراتژی قیمت گذاری برای خودروسازان جهانی نقش ویژه ای دارد؛ بنابراین خودروسازان خارجی با در نظر گرفتن عوامل مختلف و براساس استراتژی تولید محصولات در کلاس های مختلف قیمت محصولات خود را تعیین می کنند.

هرچند دارا بودن استراتژی قیمتی قدم اول است، اما پس از این موضوع مهم ترین عامل داخلی تعیین کننده قیمت یک خودرو در دنیا همان شاخص قیمت تمام شده خودرو است که عموما مجموع هزینه های مواد مصرفی و قطعات مونتاژ شده، هزینه حقوق و دستمزد، هزینه سهم خدمات و سایر منابع مصرفی نظیر منابع انرژی، هزینه های توزیع و فروش و نهایتا هزینه مربوط به منابع مالی را دربر می گیرد.

در این بین نباید از یاد برد که ویژگی های ذاتی و کیفی خودرو در مقایسه با خودروهای هم کلاس خود نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار داخلی در تعیین قیمت فروش یک خودرو محسوب می شود.

در این زمینه حسن کریمی سنجری، کارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینکه قیمت تمام شده خودرو اهمیت بسیاری برای خودروسازان دارد؛ چراکه این موضوع رقابت پذیری یک محصول در بازار را مشخص می کند، می گوید: علاوه بر این یکی از موضوعات مهمی که خودروسازان جهانی به آن اهمیت می دهند، نرخ بهره وری است؛ چراکه نرخ بهره وری در محاسبه تک تک شاخص های اثرگذار در قیمت تمام شده بسیار تعیین کننده است؛ به طوری که پایین بودن این نرخ عملا امکان تولید رقابتی را از یک شرکت سلب می کند.

کریمی سنجری درخصوص وضعیت کیفی و اثرگذاری آن بر قیمت خودرو نیز معتقد است، در واقع رتبه خودرو در هرم تقاضا و میزان استقبالی که به دلایل خاص کیفی یا ویژگی های ممتاز طراحی ممکن است از آن خودرو صورت بگیرد، می تواند ارزش نرخ گذاری خودرو در بازار را افزایش دهد.

به این ترتیب در شرایطی خودروسازان جهانی شرط اول تولید رقابت پذیر را کاهش قیمت تمام شده محصول کیفی می دانند که به عقیده کارشناسان مجموعه عوامل خارجی نیز اثرگذاری مستقیمی بر قیمت تمام شده خودرو دارد.

از جمله این عوامل که به محتوای اقتصادی کشور یا کشورهای دخیل در تولید خودرو بستگی دارد، نرخ رشد اقتصادی و تورم، نرخ برابری ارزش پول رایج اقتصاد تولید کننده خودرو در مقایسه با ارزهای رقیب، میزان تقاضای قابل پیش بینی و نهایتا نرخ مقایسه ای قیمت خودرو با سایر محصولات هم سطح موجود در بازار است.

اهمیت این موضوع به حدی است که تیمی متشکل از کارشناسان با دریافت و گردآوری آمارها از بازار در قالب توان خرید مشتری، نوع مشتری، محصولات رقیب و.

نهایتا مشخص می کنند که قیمت این خودرو به چه میزان باشد که هم برای شرکت سودآور باشد و هم مشتری پسند و رقابتی.

در این زمینه نیز حسن کریمی سنجری می گوید: از آنجا که نرخ تعیین شده برای فروش یک خودرو در دنیا در میزان استقبال و افزایش تقاضا برای خرید آن بسیار اهمیت دارد؛ بنابراین در شرکت های بزرگ خودروسازی دنیا پیش از تولید انبوه و توزیع خودرو در بازار، کلینیک های ارزش گذاری و سنجش تقاضا برای آن خودرو برقرار می شود.

وی توضیح می دهد: در این کلینیک ها ضمن اظهار ویژگی ها و مشخصات خودرو از مشتریان خاص و عام در مورد مبلغی که آنها حاضرند برای خرید آن خودرو پرداخت کنند نظرسنجی می شود.

به گفته این کارشناس همچنین در این کلینیک ها با استفاده از کارشناسان خبره مقایسه تک تک مشخصات یک خودرو با خودروهای هم کلاس موجود در بازار صورت می پذیرد و از این طریق ارزش واقعی خودرو در بازار در مقایسه با سایر رقبا استخراج می شود.

در این زمینه می توان به شرکت هیوندایی اشاره کرد که یکی از پیشگامان نرخ گذاری رقابتی خودرو در دنیاست که از این طریق یعنی تخمین دقیق قیمت در خودرو برای جذب بیشتر بازار و عبور از عدد تیراژ تولید اقتصادی که این عدد مبنای سودآوری است توانسته میزان فروش خودروهای خود را در همه دنیا افزایش دهد.

چگونگی تعیین قیمت در ایران هرچند بررسی تجربه خودروسازان جهانی در تعیین قیمت نشان دهنده توجه جدی آنها به مسائل مختلف به صورت همزمان یعنی عوامل موثر بر قیمت تمام شده، کیفیت و نوآوری، وضعیت سایر رقبا در بازار و نظر مشتریان درخصوص قیمت نهایی محصول است و بر این اساس هرگونه برنامه ریزی در بستر رقابتی دنبال می شود اما بررسی نحوه محاسبه قیمت در خودروسازی های ایران نشان می دهد که خودروسازان نه تنها استراتژی مدونی برای این موضوع در نظر ندارند بلکه با وجود قدیمی بودن و بالا بودن تیراژ تولیدات خود همواره دل در گرو افزایش قیمت محصولات خود داشته و دارند.

در شرایطی یکی از انتقادهای جدی به خودروسازان داخلی بی توجهی به نظر مشتریان در وضعیت بازار است که آنها در فضایی ایزوله و بدون رقیب مشغول به فعالیت هستند.

موضوعی که موجب شد، پای شورای رقابت به تعیین قیمت خودرو را باز کند.

اما صرف نظر از این موضوعات، اینکه چرا قیمت خودرو در ایران بالا است و خودروسازان همواره تمایل به افزایش قیمت دارند را باید در هزینه های تولید بالای صنعت خودرو دانست؛ وضعیتی که به هیچ وجه قابل مقایسه با خودروسازان خارجی نیست.

از همین رو تولیدات صنعت خودرو کشور با وجود سطح کیفی نه چندان مناسب و همچنین قدیمی بودن تکنولوژی به کار رفته در بیشتر آنها، با قیمت هایی نامتعارف نسبت به خودروهای تولیدی در سایر کشورهای صاحب صنعت خودرو به دست مشتریان می رسد.

به اعتقاد کارشناسان چالش بالا بودن هزینه های تولید در خودروسازی ایران به مسائل و مشکلات مختلف در صنعت خودرو از یکسو و اقتصاد کشور از سوی دیگر باز می گردد.

آنگونه که مشخص است، ریشه اصلی بالا بودن قیمت تمام شده در صنعت خودرو ایران را می توان در پایین بودن بهره وری، سود بالای تسهیلات بانکی، هزینه های مازاد و سربار تولید و همچنین نبود بازار رقابتی و ساختار مدیریتی و مالی در صنعت خودرو کشور جست وجو کرد.

حال آنکه چنین ایرادها و چالش هایی را کمتر می توان در ساختار خودروسازان دنیا مشاهده کرد.

در این مورد، بهاره عریانی پژوهشگر صنعت خودرو با اشاره به اینکه ضعف بهره وری، وجود هزینه های مازاد و سود بالای تسهیلات دریافتی، بسیار کمتر از خودروسازی ایران در شرکت های خودروساز خارجی به چشم می آید، می گوید: خودروسازان خارجی از ساختار مالی و مدیریتی محکم و بهینه ای برخوردارند، اما در ایران هر چند خودروسازان تحت حمایت دولت قرار دارند اما درگیر مسائل سیاسی بسیاری هستند که هزینه های بسیاری را بر آنها تحمیل می کند.

عریانی با اشاره به اینکه ریشه تمام این مشکلات در ساختار دولتی صنعت خودرو کشور نهفته است، می گوید: تا وقتی دولت در خودروسازی نفوذ دارد و مالکیت آن را به بخش خصوصی نمی دهد، نمی توان دنبال ریشه دیگری برای مشکلات ساختاری این صنعت در حوزه های مختلف از جمله بالا بودن هزینه های تولید رفت.

هرچند این پژوهشگر صنعت خودرو یکی از ضعف های جدی این صنعت را نبود بهره وری تولید و نیروی انسانی می داند، اما به موضوعات دیگری چون دارا نبودن قطعه سازان توانمند نیز اشاره و تاکید دارد؛ قطعه سازان ایرانی هیچ گاه نتوانستند همسو با قطعه سازان جهانی به تولید قطعه بپردازند و از این طریق ضمن تامین نیاز داخل به صادرات بپردازندو از این طریق ارزش افزوده بخش خودرو در اقتصاد کشور را افزایش دهند.

در حالی فعالیت قطعه سازان اثر مستقیمی در قیمت خودرو دارد که شبکه قطعه سازی ایران توجه جدی به این موضوع ندارد.

در شرایطی قطعه سازان ایرانی نقش جدی در قیمت تمام شده خودرو دارند که خودروسازان جهانی در حال حاضر تمامی قطعات مورد نیاز خود را در داخل تامین نمی کنند و بخش عمده آن از سوی قطعه سازان خارج کارخانه (چه درداخل آن کشور و چه خارجی) تولید می شود؛ چراکه این مساله تاثیر مهمی در کاهش قیمت تمام شده خودرو دارد.

بر این اساس بهاره عریانی معتقد است، همسو با دو شرکت بزرگ خودروساز داخلی، قطعه سازان نیز باید بتوانند با تولید قطعات به روز و کیفی در کاهش قیمت تمام شده خودرو اثر خود را بر جای بگذارند؛ اما متاسفانه شاهد چنین عملکردی نیستیم.

حسن کریمی سنجری با اشاره به اینکه صنعت خودرو ایران به دلیل عدم برخورداری از یک بازار آزاد برای تولید و فروش خودرو همچنین دولتی بودن تاکنون نتوانسته براساس استانداردهای جهانی نسبت به قیمت گذاری یک خودرو گام بگذارد، می گوید: در واقع با عدم امکان تولید رقابتی یک خودرو در خودروسازی ایران آن هم به دلیل برخوردار نبودن از فضای کسب و کار قابل قبول و نیز نرخ بهره وری پایین در بازار انحصاری ایران - که مهم ترین نشانه انحصاری بودن آن همین تعرفه گذاری واردات است - هرگز نمی توان براساس شرایط استاندارد و به نحوی که در سایر کشورها وجود دارد نسبت به نرخ گذاری رقابتی خودرو اقدام کرد.


کلید واژه ها: خودرو - قیمت - خودروسازان - قیمت خودرو - ایران - قیمت گذاری خودرو - خودروهای داخلی - بازار - قیمت تمام شده - شورای رقابت - تولید - قیمت خودروهای داخلی - تکنولوژی - مشتری - قدیمی - خودروهای جدید - جهان - ایرانی - برند - شورا - دنیای اقتصاد - جهانی - شرایط - شورای - استاندارد - اطلاعاتی - مصرف - صورت - نارضایتی - بهره وری

آخرین اخبار سرویس:
توقف اجرای 16 پرونده برج باغ درشمال شرق تهران

بسترسازی تولید همزمان خودرو های خارجی

تلاش برای رفع مشکلات کامیون داران ایلام جریان دارد

برای نخستین بار ارائه تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان خرید فرش دستباف

تمجید مدیر عامل بانک ملّی ایران از کارکنان فداکار شعبه نعمت آباد

پرداخت تسهیلات برای نوسازی 13 هزار تاکسی فرسوده

تاخیر 2 ماهه در پرداخت و افزایش حقوق مستمری بگیران

هفتمین نمایشگاه اینوتکس 2018 با حمایت بانک انصار برگزار شد

دانلود رایگان سوالات فناوری اطلاعات مجلس سال 97

عکس های برگزیده هفته

مروج امید و نشاط در جامعه باشیم/ فرهنگ برنامه ریزی بر اساس آینده پژوهی؛ نیاز امروز جامعه

تلاش برای رفع مشکلات کامیون داران ایلام جریان دارد

با همکاری روسیه و اوپک؛ اوپک جدیدی از ابتدای سال آینده راه اندازی می شود

محاکمه مفسدان اقتصادی مطالبه عمومی مردم است

مخزن نفت در شهر خمین ایران منفجر شد

تحلیل و بررسی بازار مسکن در ماه های آینده

شاخص 50 شرکت فعال تر بورس در مسیر افت

رسانه های اجتماعی تحت سلطه رونالدو/کاریکاتور

محدودیت کشت برنج کشاورزان را سرگردان کرد

صادرات کشور 16 درصد افزایش یافت

صادرات کشور سه ماهه 97، 16 درصد افزایش یافت

صادرات کشور سه ماهه 97، 16 درصد افزایش یافت

دلارها را به کسانی دادند که در فکر سفر به کشورهای خارجی و تفریح هستند

کانون رانندگان حمل و نقل جاده ای: رانندگان کامیون هیچ اعتصابی در ابتدای مرداد ماه ندارند

ظریف: دادن نفت در برابر کالا را در دستور کار نداریم

اقتصاد مقاومتی تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور

رکورد جدید در صندوق پس انداز مسکن یکم

برگزاری ششمین دوره قرعه کشی جشنواره کارت های هدیه بانک کارآفرین

نسخه جدید اپلیکیشن موبایلت «آی.اُ.اس» و اندروید عرضه شد

انتقال باجه چهارراه رسولی زاهدان بانک اقتصادنوین به شعبه شریعتی زاهدان

ترامپ: آماده ام علیه 500 میلیارد دلار از کالا های چینی تعرفه اعمال کنم

ترامپ: آماده ام علیه 500 میلیارد دلار از کالا های چینی تعرفه اعمال کنم

راهکار هایی ساده برای کاهش مصرف برق

خطیب جمعه اراک؛ سوءمدیریت علت نابسامانی در بازار ارز

کمبود میوه؛ عامل اصلی افزایش قیمت ها

راهکارهایی ساده برای کاهش مصرف برق

سوءمدیریت علت نابسامانی در بازار ارز

صادرات کشور 16 درصد افزایش یافت

پیام مدیر عامل بیمه آسیا به مناسبت پنجاه ونهمین سالگرد تاسیس بیمه آسیا

افزایش سرمایه 500 میلیارد ریالی شرکت بیمه "ما"

سود تقسیمی بیمه سامان واریز شد

قیمت طلا بالا کشید

رانت هزاران میلیاردی واردکنندگان از تفاوت نرخ رسمی و آزاد ارز

امضاء پروتکل ارزیابی اثرات زیست محیطی دریای خزر

آمادگی ترامپ برای اعمال تعرفه هایی بالغبر 500 میلیارد دلار بر کالاهای چینی

سفر ولایتی به روسیه سفری راهبردی و تاریخی بود

نسل جدید S60 با کیفیت ترین خودروی تاریخ ولوو خواهد بود

مصرف 150 میلیون قطعه روسری در سال/دولت یک ریال وام نمی دهد

تولید ناخالص داخلی کره شمالی در پایین ترین سطح خود طی 20 سال گذشته

سهم 40 درصدی خطوط ریلی در سفر های حومه ای

دولت مدیران فعال را جایگزین افراد ناکارآمد کند

دولت مدیران فعال را جایگزین افراد ناکارآمد کند

دلارها را به کسانی دادند که در فکر سفر به کشورهای خارجی و تفریح هستند

شستن خودرو با شلنگ چقدر جریمه دارد؟

مقصر اصلی در برخورد نفتکش و اتوبوس کیست؟ (+جزییات)

انفجار مخزن نفت در خمین/ اعزام نیروی های اورژانس به محل

قیمت طلا در بازارهای جهانی گران شد

گزارش سفر وزیر جهاد کشاورزی به اصفهان؛ نکته ها و تاکیدها

بازگشایی ساختمان جدید شعبه مشهد

مک بوک پرو 15 اینچی اپل از مشکل خنک سازی و کاهش توان پردازشی رنج می برد

نقش مفید "فرزندان بومرنگی" در روابط خانوادگی

میزان هدررفت آب در ایران چقدر است؟

کاهش تعداد اهداکنندگان خون بخاطر گرما

آشنایی با شستا

بسترسازی برای تولید همزمان خودروهای خارجی در کشور

باید در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم

خانه بخریم یا دست نگه داریم؟

بازسازی30 رشته قنات در روستاهای بخش مرکزی وکوهساران راور

مسئولان برای کاهش خسارت خاموشی برق به واحدهای تولیدی تلاش کنند

ماکت مک لارن سنا، 10 هزار دلار قیمت گذاری شد

عرضه گواهی پیش فروش سکه پابرجاست

واردات بیش از یک گوشی از سوی مسافران ممنوع شد

علم الهدی: اگر جواب من فحش است، آن ناسزا را به فرزندان من ندهید/ مسئولان آستان قدس را الگوی خود قرار دهند

دشمن به دنبال آشوب و اختلاف در کشور است

10 هزار سبد غذایی باهمت آستان قدس بین محرومان کشور توزیع می شود

لزوم شکستن سکوت مسؤولان در برابر قطعی های مکرر برق و گرانی کالاها

دشمن به دنبال آشوب و اختلاف در کشور است

استودیو آرکین در حال ساخت عنوانی جدید می باشد

با گران ترین شهرهای جهان آشنا شوید

ورود 1339 قلم کالا به کشور ممنوع شد

چرا امسال میوه گران است؟

گرمای کم سابقه یا اشاره خورشید به ظرفیت بالای انرژی پاک

آخرین جزییات دستگیری واردکننده خودروهای لوکس به روایت شریعتمداری

آیا صادرات نفت ایران به صفر می رسد؟

تلاش برای کاهش خسارت خاموشی برق به واحدهای تولیدی

با اجرای خط انتقال آب 1000، مشکل آبادان، چوئبده و اروندکنار حل خواهد شد

اولین تاثیر تحریم نفت ایران توسط آمریکا؛ قیمت بنزین در ژاپن به بالاترین رقم 3.5 سال گذشته رسید

بانک جهانی به ازبکستان 30 میلیون دلار وام اختصاص داد

قیمت خرید آپارتمان در منطقه همت غرب +جدول

محمدهاشمی: دولت سهم زیادی از اقتصاد ندارد / 13 سال است که تصمیمات اشتباهی در عرصه اقتصاد گرفته شده؛ از راه خطایی که آمده ایم، برگردیم

205هزار فرصت شغلی برای ممدجویان کمیته امداد تا پایان سال 97/ حمایت و پشتیبانی کمیته امداد از بازارهای فروش تولیدات مددجویان

طلا فروشان ایران عقیده دارند قیمت و سکه و طلا ارزان می شود

خداحافظی با دفترچه های کاغذی بیمه تا پاییز

جامعه ایران در چه وضعی است؟/ راه های برون رفت آن کدام است؟

رییس اتاق تهران اعلام کرد: سیاست های اقتصادی باید تغییر کنند

نقش مفید "فرزندان بومرنگی" در روابط خانوادگی

خداحافظی با دفترچه های کاغذی بیمه تا پاییز/ افزایش حقوق بازنشستگی رانندگان

افزایش قیمت نفت در بازار جهانی / هر بشکه برنت 73.26 دلار

طلا در جهان 2.5 دلار بالا رفت/ هر اونس 1224.8 دلار

افزایش 2.5 دلاری هر اونس طلا در بازار جهانی

نحوه محاسبه قیمت خودرو در ایران و جهان

نحوه محاسبه قیمت خودرو در ایران و جهان