مطالب مرتبط:
آگهی به قیمت جان .../ عکس
هر اهدا کننده خون جان سه نفر را نجات می دهد
چاپاکر، فرصتی تازه برای تنه نیمه جان یک شهر/ یک ایستادن ساده در گذشته دور (+فیلم)
گردشگران غیرمسئول بلای جان طبیعت بی جان ایران
کدام بیماری مرگبار جان ایرانی ها را تهدید می کند؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 خرداد 1397 ساعت 12:452018-06-19اقتصادي

کسب مال نامشروع به قیمت جان


متأسفانه افزایش قیمت دیه فرصت مناسبی شده برای سودجویانی که از طریق تصادفات ساختگی جیبشان را پر پول تر کنند و در این میان سهم قربانیان اگر فوت و قطع نخاع نشوند، - در بهترین حالت، دستی معیوب و پایی علیل است که چند صد هزار تومان ناقابل را نصیبشان می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، با توجه به افزایش سالیانه قیمت را نیز به صورت نامشروع غصب می کنند.

"فردی پس از بی حس کردن دستش، استخوان ترقوه کتف خود را با اره برید.

کودکی که هم زمان با هیاهوی چند کودک کار پشت چراغ قرمز، خود را زیر چرخ های یک ماشین قرارداد.

معتادی که در نیمه های شب خود را به میانه اتوبان و مقابل یک ماشین انداخت.

پدری با لگدزدن عمدی به شکم همسرش، جنین چهارماهه خود را کشت.

پسری که از سوی پدر خود به سمت یک ماشین با سرعت بالا پرتاب شد.

زنی که با قیچی آهن بر دندان های خود را برید.

" اشتباه نکنید؛ این ها صحنه هایی از فیلم با یک ژانر وحشتناک نیست، بلکه حکایت این روزهای برخی از افرادی است که از شدت فقر، روی غریزی ترین عواطف انسانی خود پا می گذارند تا با قربانی کردن خود یا سایر بستگان دور و نزدیک در تصادف های ساختگی از دیه تعیین شده در راستای تأمین هزینه های زندگی برآیند.

قوانین موجود در برخورد با تصادفات ساختگی قدرت بازدارندگی لازم را ندارند دادستان کرمانشاه طی گفتگویی، ماده های 61 و 62 قانون که در خصوص برخورد با تصادفات ساختگی وضع شده است را فاقد بازدارندگی لازم می داند و گفت: در این مواد تصریح شده که علاوه بر موارد قانونی که متوجه اشخاص متخلف این حوزه می شود باید دو برابر مبلغ اخذشده را نیز به بیت المال برگردانند اما به نظر می رسد این قوانین چندان نتوانسته افراد را از اجرای جرم بازدارد.

صادقی حضور کارشناسان شرکت های بیمه در صحنه تصادفات را امری الزامی عنوان کرد و افزود: نباید اجازه داد پرونده های صوری شکل بگیرد و افراد متخلف به خواسته خود برسند و از طرفی مأموران راهنمایی و رانندگی و انتظامی که در صحنه تصادفات حاضر می شوند نیز نباید تنها به اظهارات طرفین تصادف اکتفا کنند و اظهارات شاهدان ماجرا و اهالی و کسبه را نیز در مورد چگونگی وقوع حادثه جویا شوند.

پزشکی قانونی با حساسیت مکانیزم شدت تصادف را بررسی می کند حال آنکه باگذشت چند سال و به رغم ادعای پزشکی قانونی" برای داشتن راهکارهای لازم جهت تشخیص ساختگی بودن تصادفاتی که منجر به جرح یا فوت می شود، کار این افراد به تشکیل باندهای تصادفات ساختگی رسیده است؛ مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه دراین باره گفت: این سازمان بنا بر حساسیت ویژه دادستان کرمانشاه در رابطه با معضل رو به رشد شمار تصادفات ساختگی، توسط کارشناسان ویژه مکانیزم شدت تصادف، الگوهایی را ثبت کرده که در هنگام مواجهه با نمونه های مشابه ساختگی یا غیر ساختگی بودن آن را تشخیص می دهند.

کمالی ادامه داد: به محض مشخص شدن ضرب وجرح عمدی فردی برای ایجاد تصادف ساختگی با تایید کارشناسان ویژه این امر، مجازات کیفری و نقدی سخت در انتظار متظاهران است و این عمل مصداق کامل ارتکاب به جرم است.

آمار سن تصادفات ساختگی به دوران جنینی هم کشیده شده است اما از سوی دیگر این باندهای هنجار شکن که کسب درآمد باجان را انتخاب کرده اند نیز بیکار ننشسته اند و دست به طراحی راهکارها و شیوه های نوینی برای این تصادفات ساختگی می زنند تا الگوهای ثابت در پزشکی قانونی را کنار بزنند.

یکی از شهروندان درباره شگردهای تازه این افراد گفت: چندی پیش یکی از بستگانم پشت چراغ قرمز ایستاده بود که با هیاهوی چند نفر از کودکان خیابانی برای پاک کردن شیشه خودرواش مواجه می شود، او از کودکان می خواهد که از ماشینش دور شوند اما به محض اینکه چراغ راهنما سبز می شود حرکت می کند، ولی هنگام حرکت متوجه می شود که از روی یک مانع رد شده است، توقف می کند و می بیند که کودکی زیر چرخ های ماشین او قرار دارد که سراسیمه کودک را به بیمارستان می رساند، پس ازآن یکی از اقوام این کودک برای دریافت پول و رضایت با او وارد چانه زنی می شود.

وجه غیرانسانی تر این موضوع، استفاده ابزاری از کودکان و حتی جنین چندماهه از سوی پدر و مادر خانواده های فقیر برای دریافت دیه از طریق یک تصادف ساختگی است، چنانچه اخیراً در خبرها آمده بود که پدر یک جنین چهارماهه با لگدزدن عمدی به شکم مادر و قربانی کردن بچه خود و بعدازآن با ایجاد یک صحنه تصادف ساختگی از بیمه درخواست دیه کامل یک انسان را کرده اند.

لزوم حضور افسر کارشناس بر سر صحنه تصادف این نوع اتفاقات آن قدر تکرار شده که رییس، تطبیق نقاط برخورد دو وسیله با یکدیگر و یا وسیله با عابر به شناسایی مقصر می پردازند و در خصوص تصادفات وسیله نقلیه با عابر پیاده نیز افسر کار شناس با توجه به مسیر حرکت عابر، مسیر حرکت خودرو، نقطه برخورد خودرو به عابر و ناحیه بدن آسیب دیده شخص اظهارنظر کار شناسی کرده و صحت وسقم تصادف را تایید می کند.

متأسفانه با بررسی های به عمل آمده و انتشار از شبکه های خبری و اطلاع رسانی متأسفانه باندهای تصادفات ساختگی به صورت پیمانکاری کار خود را انجام می دهند و با استفاده از افراد به خصوص جوانانی که اعتیاددارند، صحنه تصادف را با خسارت های جانی که از قبل به فرد وارد کرده اند، زمینه سازی می کنند و بعد از طی مراحل قانونی دریافت دیه، این هزینه را گرفته و تنها بخش اندکی از آن را به قربانیان خود اگر زنده بمانند، تحویل می دهند.

شیوع بی رویه فقر زیربنای اصلی رشد شغل نامشروع خودزنی یحیی کمالی پور، عضو هیئت رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی دراین ارتباط گفت: ناهنجاری هایی چون تصادفات ساختگی ناشی از فقر اقتصادی" است که برخی از افراد به آن روی آورده تا از آن طریق ضمن دریافت دیه، پولی به دست آورند، این ناهنجاری ها سبب تزلزل پایه های اعتقادی مردم نیز می شود.

دو سال حبس و جزای نقدی برای کلاه بردارانی که تصادفات ساختگی را طراحی می کنند واقع امر این است علاوه بر درگیر شدن سازمان پزشکی قانونی در رابطه با تشخیص صحت یک تصادف، بزرگ ترین قربانی این شغل نامشروع شرکت های بیمه هستند تا جایی که بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که " متأسفانه برخی سودجویان با استفاده از روش های غیرانسانی، به دنبال سوءاستفاده از شرکت های بیمه هستند آن ها با ایجاد تصادف های ساختگی که همه جوانب قانونی در آن رعایت شده، شرکت های بیمه را به پرداخت خسارت هایی ملزم می کنند که اصولاً در یک سانحه غیرواقعی ایجادشده اند.

" بر اساس قانون بیمه اجباری خسارت های وارده به شخص بر اساس مواد 61 و 62 این قانون بررسی و برای تصادفات ساختگی، انجام اعمال متقلبانه مثل تعویض خودرو درصحنه تصادف و ایجاد خسارت های عمدی بدنی جرم انگاری شده است.

این مجازات برای خود شخص خلاف کار تعیین شده و حتی اگر قبل از دریافت خسارت نیز ساختگی بودن تصادف مشخص شود، بر اساس قانون اتهام فرد مذکور شروع جرم خواهد بود که برای آن هم مجازات در نظر گرفته شده است.

از پرداخت هرگونه وجه به افراد مدعی خسارت دیدگی خودداری کنید پلیس در ایران از مردم خواسته است در چنین مواقعی از پرداخت پول به این افراد خودداری کنند و با پلیس تماس بگیرند تا اسامی آن ها در سامانه ثبت شود، ضمن اینکه با معرفی آن ها ممکن است این افراد سابقه دار باشند و ازاین رو برای پلیس به راحتی قابل شناسایی هستند.

اقدامات قاطعانه قانونی نشان می دهد که ازاین پس کلاه بردارانی که در طمع دریافت خسارات بدنی ساختگی به بهانه کسب دیه هستند، دیگر حاشیه امنی ندارند و ازآنجایی که پیگیری پرونده تصادفات و ضرب وجرح های ساختگی فرآیندی پیچیده دارد، این امید می رود که با تشکیل
کلید واژه ها: تصادف - تصادفات - پزشکی قانونی - قانون - کرمانشاه - راهنمایی و رانندگی - ماشین - پزشکی - هزینه های زندگی - دادستان - قربانی - افزایش - قیمت - حساسیت - قوانین - قربانی کردن - افزایش قیمت - خبرگزاری - قربانیان - کودک - رانندگی - استخوان - خبرنگار - وحشتناک - بهترین - اشتباه - پرتاب - تشخیص - هزینه - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
استخدام تعدادی نیرو جهت کار در انتشارات شمیم قلم در قم

استخدام تعدادی تخته کار و کارگر ساده و کمک آشپز در قم

استخدام حسابدار خانم به صورت پاره وقت جهت املاک در قم

استخدام تعدادی نیرو جهت کار در رفوکاری فرش ابریشم در قم

یک منبع آگاه به فارس خبر داد جزییات نقش باند مظلومین در بحران های ارزی طی دو دهه گذشته در کشور

گلایه مردم به خاموشی های بی موقع در ساعات اوج مصرف برق +پاسخ مسئول

بخش خبری 20 و 45 دقیقه، مرکز فارس 24/ 04/ 97

شورای شهر صومعه سرا روزه سکوتش را شکست

خسارت قطع برق دامن واحدهای صنعتی تهران را هم گرفت

نگاه شستا به کرمانشاه باید به دید اشتغالزایی باشد

عرضه خودرو های انبار شده، ​ قیمت این کالا را کاهش داد

ظرفیت فضای مجازی در خدمت رونق گردشگری قرار می گیرد

مصرف بنزین در کردستان 8 درصد افزایش یافت

مصرف بنزین در کردستان 8 درصد افزایش یافت

رییس سازمان هواشناسی اعلام کرد میانگین بارش سالانه ایران کمتر از یک سوم میانگین جهانی / قدر آب را بدانیم

استخدام نیروی ماهر کارواش جهت کارواش محمد در قم

استخدام MDF کار مسلط به کلاف کاری و برشکاری در شهر قم

استخدام سرپرست تولید،تکنسین نصب در شرکت سامان پویش تامین

استخدام فروشنده آقا یا خانم جهت همکاری در قم

استخدام دفتر دار جهت همکاری با جرثقیل یاسر در شهر قم

دریافت3میلیون یورو ارز دولتی توسط پدر داماد روحانی

استخدام آشپز ماهر مسلط به غذای ایرانی در منطقه چالوس

استخدام نیرو جهت بازاریابی و کارهای نمایشگاهی در قم

فروشندگان سیار، دردسر تازه مسکن مهر پردیس

حاجی دلیگانی: تغییر سیف، وضعیت افتصادی به اینجا ختم نمی شد

استخدام تعدادی نیروی ساده جهت سالن و راننده وانت در قم

استخدام نیروی ماهر آقا جهت پیتزا و ساندویچی در شهر قم

سنگ آهن صعود می کند

استخدام فروشنده خانم مسلط به زبان عربی جهت فروشگاه آرایشی

جنگ اقتصادی، استراتژی و تاکتیک

استخدام حسابدار ، کارشناس اداری ، کارشناس انبارداری/تبریز

فارس گزارش می دهد لزوم زمین گیری هواپیمای ناایمن/ ایمنی پرواز و اقتدار اولویت حاکمیت صنعت هوایی باشد

انتخاب محسن محبی به عنوان عضو افتخاری دیوان داوری بین المللی ICC

هزینه بازنشستگی 280 کارگر بازنشسته گروه ملی فولاد ایران پرداخت شد

حضور پررنگ گروه خودروسازی سایپا در هفدهمین نمایشگاه خودرو شیراز

176141 کیلوگرم لاشه مرغ در کشتارگاه های زنجان ضبط شد

سه هزار متقاضی از خدمات بهزیستی ایلام برخوردار می شوند

زلزله به 700 واحد مسکونی در روستاهای رودبار کرمان آسیب زد

افزایش نرخ یورو و پوند/ هر دلار 4335 تومان شد

خرید تضمینی گندم 700 هزارتن کاهش یافت

افزایش 18 درصدی کرایه ناوگان حمل و نقل درون شهری

کمتر از 10 درصد پتانسیل آبی کردستان در بخش خانگی مصرف می شود

شکستن رکورد تولید و فروش در پتروشیمی جم

تعمیرگاه ها پول خواب خودرو را به مردم بدهند

واردات نفت کره جنوبی 13 درصد افزایش یافت

حال ناخوش سد زاینده رود/74 درصد سد خالی است

روسیه سالانه 27 میلیارد دلار مواد غذایی وارد می کند/ می توانیم بازار پسته، زعفران و کشمش روسیه را تامین کنیم/ پیش بینی واردات 15 میلیون تن غلات از مسکو

صرفه جویی در مصرف برق؛ زینت بخش تابلوهای تبلیغات شهری اصفهان

کمک 4 میلیارد تومانی خیرین برای توسعه مصلی کوهدشت

مطالعات سایت گردشگری فندقلو نمین آغاز شد

فروشندگان سیار، دردسر تازه مسکن مهر پردیس

مصرف بنزین در کردستان 8 درصد افزایش یافت

واردات نفت کره جنوبی 13 درصد افزایش یافت

176141 کیلوگرم لاشه مرغ در کشتارگاه های زنجان ضبط شد

استخدام ویزیتور خانم بصورت تمام وقت یا نیمه وقت در قم

استخدام کبابی سلطان

استاندار تهران وارد قرچک شد

جزییات صدور مجوز انتشار 9000 میلیارد ریالی اوراق مالی برای متروی تهران

استخدام راننده با تجربه و حسابدار در محدوده اعتمادیه زنجان

استخدام چند نفر خیاط ماهر تریکو در محدوده کمالشهر

از انتقال کندوها به جای خنک تا آبیاری شبانه در مناطق شور

مستاجران در حال ترک تهران هستند/ مقصدشان کجاست؟

استخدام نیروی فروش در یک شرکت معتبر

وضعیت بحرانی آب در 357 دشت ایران

موش انگشتش را در زباله گردی خورده!

آخوندی: مسکن مهر پردیس ظرفیت تبدیل به یک بحران را دارد

تخلف اوپل آشکار شد

راه اندازی اورژانس تخصیص عضو در کشور/تدوین پروتکل ترابری اعضا

جدول کامل قیمت انواع تبلت در بازار/ 25 تیر

زوایای پیدا و پنهان 1900 پرونده تخلفاتی خودرو

مستاجران در حال ترک تهران هستند

بلاتکیلفی پروژه های بزرگراهی / سکوت مدیران شهری

خرید تضمینی گندم 700 هزارتن کاهش یافت

افزایش 15 درصدی قیمت لوازم آرایشی، بهداشتی و شوینده

تعمیرگاه ها پول خواب خودرو را به مردم بدهند

سازمان تامین اجتماعی ماهانه60هزار میلیاردریال پرداختی دارد

ردپای ویژه خواری و دلالی در نظام ارزی/رونق امضاهای طلایی رانت زا

لیستی از تغییرات هزینه ای اقلام اصلی خانوار

اولین لپ تاپ دنیا چه شکلی بود؟

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در تهران

فارس گزارش می دهد لزوم زمین گیری هواپیمای نا ایمن/ ایمنی پرواز و اقتدار اولویت حاکمیت صنعت هوایی باشد

یارانه تیر ماه امشب واریز می شود

استخدام نیروی چرخکار صندل دوز ماهر خانم در شهر قم

استخدام نیروی تاسیساتی ماهر جهت همکاری در تهران

استخدام تعدادی نیروی خانم جهت تولیدی کفش در شهر قم

استخدام آشپز با تجربه و حرفه ای در مجتمع پذیرایی یاسین در قم

استخدام منشی،حسابدار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارمند آقا جهت کار در پخش کتاب در تهران

استخدام همکار خانم با روابط عمومی بالا در شهر قم

استخدام همکار طلاساز مسلط به ساخت کار دست در طلاسازی

استخدام حسابدار مسلط به نرم افزار هلو در شهر قم

تصمیم جدید گمرک برای جلوگیری از خروج ارز

استخراج آب از «ماه» عملیاتی می شود

داشتن سند 5 برگی مسکن مهر برای نقل وانتقال الزامی است

برق رسانی به دو روستای جاسک

مقایسه 20 اقتصاد برتر جهان

نقش 25 درصدی عشایر در تولید گوشت

استخدام کارگر ماهر برشکار کابینت MDF در محدوده شرق تهران

استخدام کارگر ساده جهت وسط کاری تولیدی پوشاک

استخدام یکنفر نیرو مسلط به دستگاه تاکنی UFO و دستگاه خط تا

کسب مال نامشروع به قیمت جان

کسب مال نامشروع به قیمت جان