مطالب مرتبط:
رییس پلیس مواد مخدر ناجا خبر داد رشد 14 درصدی کشف مواد مخدر در سال 96
کشف بیش از دو تن انواع مواد مخدر از اطراف مدارس در سال گذشته
کشف 506 کیلو موادمخدر در عملیات پلیس کرمان
کشف فسیل 100 میلیون ساله قورباغه+فیلم
20 سال زندان در انتظار مردی که می خواست با اسلحه یک نام دامنه را از آن خود کند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 خرداد 1397 ساعت 09:422018-06-19حوادث

کشف یک میلیون و 425 تن موادمخدر در سال 96


سردار زاهدیان از کشف یک میلیون و 425 تن موادمخدر در سال 96 خبر داد.

- ، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در نشست خبری با خبر داد و گفت: بیش از 75درصد از کشفیات ما در این مرز ها در حال شکل گیری است و بیش از 70درصد اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر با فعالیت های اطلاعاتی انجام می شود تا جایی که با رصد های دقیق محل حرکت کاروان ها را می دانیم و نسبت به برخورد با آن ها اقدام می کنیم.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: بخش عمده درآمد ها در مواد مخدر صرف تجهیزات نظامی گروه های داعش و گروه های تروریستی می شود.

زاهدیان ادامه داد: در حوزه مواد مخدر و تولید آن نقش سرویس های اطلاعاتی نقش شاخصی است.

حجم تولیدات مواد مخدر در افغانستان بسیار زیاد است و روز به روز هم افزایش پیدا می کند.

برای در دسترس بودن این مواد و ترانزیت راحت تر آن باید مواد و اسید هابی به تریاک اضافه شود تا مواد قابل مصرف به چرخه مواد مخدر برگردد؛ این مواد پیش ساز به صورت وسیع از سوی کشور های دیگر و مافیای بین المللی مواد مخدر در افغانستان توزیع می شود که برخورد بین المللی با این کشور ها در دستور کار است .

تولید تریاک و هرویین و مورفین در کشور افغانستان افزایش یافته و به دلیل همسایگی با این تولید کننده بزرگ باید از ورود و ترانزیت مواد مخدر به کشور جلوگیری کنیم دستگیری 106قاچاقچی حرفه ای در سال گذشته وی گفت: در سال گذشته 106قاچاقچی حرفه ای قاطعانه و با اقتدار با عناصر و سرشبکه های اصلی تولید و توزیع مواد مخدر برخورد می کند و قاچاقچیان بدانند قطعا در دام نیرو های پرتوان پلیس گرفتار می شوند.

پاک سازی نقاط پرتردد جوانان از توزیع مواد مخدر سردار زاهدیان ادامه داد: پاک سازی نقاط پرتردد جوانان از توزیع مواد مخدر یکی از رویکرد های جدی پلیس است، به طوری که در سال گذشته در پاک سازی حاشیه و اطراف مدارس در سراسر کشور قریب به 2 تن انواع مواد مخدر کشف شد و این یعنی توانستیم یک ایمنی را در حاشیه مدارس ایجاد کنیم.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا یادآور شد: اقدامات پلیس در پاک سازی نقاط تردد جوانان به ویژه حاشیه مدارس امسال با "سرعت" و "دقت" بیشتری دنبال می شود.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به کشف بیش از دو تن انواع مواد مخدر در حاشیه مدارس و مراکز آموزشی، گفت: در راستای افزایش ایمنی جامعه و دانش مردم، برنامه های پیشگیرانه در مدارس، مساجد، مجموعه های فرهنگی و محیط های کار را دنبال می کنیم چراکه معتقدیم با آموزش می توانیم آحاد لحظه ای زندگی و آینده خود را تباه نکنند.

رشد ده درصدی جمع آوری معتادان متجاهر از ابتدای سال تا کنون وی با اشاره به در مجاورت مراکز پلیس مبارزه با مواد مخدر با همکاری معاونت اجتماعی ناجا یکی دیگر از رویکرد های این پلیس است، همچنین اقدامات مشاوره ای معاونت اجتماعی ناجا در کلانتری ها و مراکز آموزشی نقش مهمی در فرآیند مبارزه با مواد مخدر داشته است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: تولید بسته های فرهنگی اعم از فیلم، انیمیشن، تیزرهای تبلیغی و .

از دیگر رویکردهای این پلیس در تحقق اقدامات پیشگیرانه است.

شناسایی و رصد باندهای مختلف در فضای مجازی زاهدیان ادامه داد: باندهای مختلفی در سطح فضای مجازی شناسایی و دستگیر شده اند رصد با جدیت انجام می شود و به زودی درباره شناسایی فروشندگان مواپ مخدر که اقدام به توزیع مواد مخدر می کردند اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت .

وی درباره کشفیات مواد مخدر صنعتی گفت: آشپزخانه ها در کشور به شدت کاهش یافته است.

از اول سال تا حالا 12,تا 13مورد آشپزخانه آن هم به صورت خانگی داشتیم که منهدم شده اند.

ریسک تولید مواد مخدر صنعتی بسیار بالا رفته است الان گل در بین مواد مخدر سنتی بیشتر است و شیشه در رده دوم قرار دارد.


کلید واژه ها: مواد مخدر - پلیس مبارزه با مواد مخدر - مبارزه با مواد مخدر - مخدر - پلیس - مبارزه - افغانستان - مدارس - تولید - زاهدیان - کشور - توزیع - حاشیه - بین المللی - افزایش - جوانان - ناجا - موادمخدر - اطلاعاتی - گروه های تروریستی - ترانزیت - تجهیزات نظامی - سردار - آموزش - ایمنی - انواع - تریاک - نشست خبری - حرفه - دستگیری

آخرین اخبار سرویس:

کشف یک میلیون و 425 تن موادمخدر در سال 96

کشف یک میلیون و 425 تن موادمخدر در سال 96