مطالب مرتبط:
به روحانی گفتم همشهری عزیز! بجنب
به روحانی گفتم همشهری عزیز! بجنب
کواکبیان: به روحانی گفتم همشهری عزیز! بجنب/ نتیجه ای از فیلترینگ نمی گیریم
کواکبیان: به روحانی گفتم همشهری عزیز! بجنب/ نتیجه ای از فیلترینگ نمی گیریم
کواکبیان: به روحانی گفتم همشهری عزیز! بجنب
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 خرداد 1397 ساعت 23:062018-06-18سياسي

به روحانی گفتم بجنب!


به روحانی گفتم همشهری عزیزم بجنب! اگر نمی گذارند، بیا به مردم توضیح بده، بگو ما داریم اقدام می کنیم ولی چوب لای چرخ ما می گذارند، - حداقل مردم بفهمند.

مصطفی کواکبیان گفت: من قبل از درگیری های مقصر هستید.

کواکبیان در عین حال این را هم گفت که دولت روحانی خودش را هیچ وقت اصلاح طلب ندانسته است و ما هم او را اصلاح طلب نمی دانیم.

**بخشی از بدنه حکومت علیه بخش دیگر فشار وارد می کند مصطفی کواکبیان در مورد ارسال پیامک های تهدیدآمیز و جوسازی برای تصویب نکردن نیست، افزود: این به سیم آخر زدن انتقاد نیست، انتقام است.

این افراد اگر فرصت کنند، می خواهند چوب لای چرخ بگذارند و دودستگی و تفرقه ایجاد کنند.

چه کسی از این اقدامات سود می برد ، الا کسانی که ذره ای سر سازش با نظام ندارند و دنبال براندازی نظام هستند؟ قطعا براندازان بیشترین استفاده را از این اختلافات می برند.

وی، با بیان اینکه در گذشته هم شاهد این قبیل اقدامات برای فشار بر قانونگذاران در زمان تصویب برجام بوده ایم ، گفت: این اقدامات خودجوش نیست و سازماندهی شده است و عیب کار اینجاست که برخی از بدنه حکومت، عده ای را برای انجام چنین کارهایی سازماندهی می کنند.

کواکبیان با طرح این سوالات که در مجلس به آنها گفتم همه جا این جوری هستید؟ و اینقدر دغدغه کشور و مملکت را دارید؟ ، اضافه کرد: از سر شب تا سحر، بالای 600 پیامک ارسال کردند، فهمیدم که لایحه (تامین مالی تروریسم) در دستور کار فردای مجلس است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ما در نظام های سیاسی دنیا علاوه بر گروه های رسمی، عوامل ذی نفوذ و گروه فشار هم داریم که این گروه های فشار برخاسته از جریان حزبی و متن هم می خواهد در راستای استعمار تصمیم بگیرد؟ نمی دانم این نمایندگان با چه منطقی عمل می کنند.

**برخی در شعار پیرو رهبری هستند نماینده مردم تهران در بخش دیگری از این گفت وگو ، در خصوص اتفاقات راهپیمایی (ع) هستیم ولی مانند ماکیاول رفتار می کنیم کواکبیان در ادامه گفت: ما باید معتقد به اصولی باشیم.

معتقدم که اصلاح طلب ها هم اصول و پرنسیبی دارند، حالا کسی که خودش را اصولگرا می داند حتما باید تابع اصولی باشد.

به خاطر یک دستمال قیصریه را به آتش نکشیم.

می خواهیم چوب لای چرخ دولت بگذاریم (چرا) آن را به خون شهدا و تاریخ استعمار ایران و.

ربط می دهیم؟ عزیزی که به من پیامک می زنی (و می نویسی) تو داری خیانت می کنی، با این پیامک تو داری خیانت می کنی.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: در یکی، دوباری که اجتماعات هستیم و معتقدیم دوره لباس شخصی و نیروهای خودسر گذشته است.

**عملکرد دولت به پای اصلاح طلبان نوشته نشود کواکبیان در مورد عملکرد فراکسیون امید و اصلاح طلبان مجلس گفت: افرادی که در ایام انتخابات به توصیه دولت در لیست (امید) گنجانده شده اند، نه تنها یک بار هم نگفته اند اصلاح طلب هستند، بلکه در فراکسیون اصلاح طلبان مجلس هم شرکت نکرده اند.

در روز اول، تعداد ما 157 نفر بود و حتی فرم امضا کردند، ولی در جلسات شرکت نکردند، اینها نه به دلیل اصلاح طلبی بلکه بخاطر مخالفت با احمدی نژاد در لیست وارد شدند، بطوری که هر کس 4 تا شعار بیشتر علیه یازدهم، خبرگان و شوراهای شهر تصمیم گیری کنند.

وی گفت: برای ایجاد احساس مشارکت جویی در بدنه اصلاح طلبی این کار را کردیم.

خیلی از اصلاح طلبان می گویند نردبام هستیم، می آییم کمک می کنیم، اما دیگران می روند رییس می شوند و ما را فراموش می کنند.

در بدنه دولت یکسری افرادی هستند که من اسم آنها را مردانی برای تمام فصول و انسان های دوزیست گذاشته ام، خوب بلدند خودشان را تطبیق بدهند.

اصلاح طلبان می گویند ما مردم را به صحنه می کشانیم، اما دیگران بهره برداری می کنند.

** سرکار آمدن شهروندان نمی شد.

کواکبیان در مورد پایگاه مردمی تفکر احمدی نژاد گفت: آن زمانی که برخی ها تمام قد برای احمدی نژاد کار می کردند، او پایگاهی نداشت، الان که آنها مقابل او هستند.

در امامزاده صالح، به من گفتند (طرفداران احمدی نژاد) 200 نفر بیشتر نبودند که عمدتا از اطرافیان وی هستند.

**نتیجه ای از فیلترینگ نمی گیریم کواکبیان در مورد مسدود سازی تلگرام هم گفت: از اول معتقد بودم که باید از چندسال پیش به فکر تقویت پیام رسان های داخلی باشیم.

فیلترینگ نتیجه نمی دهد و الان هم خیلی ها از فیلترشکن استفاده می کنند تا جایی که سخنگوی قوه قضاییه گفته است افرادی که از تلگرام استفاده می کنند جرم" مرتکب شده اند.

باید راهکاری تدوین کرد که مردم انتخاب خودشان را داشته باشند.


کلید واژه ها: کواکبیان - مصطفی کواکبیان - اصلاح طلب - دانشگاه علامه طباطبایی - پیامک - روحانی - نماینده مردم تهران - اصلاح - علامه طباطبایی - دانشگاه علامه - مردم - نظام - مجلس - دولت روحانی - ارسال پیامک - سیاسی - خیانت - مصطفی - حکومت - راهپیمایی - دولت - طباطبایی - دانشگاه - درگیری - همشهری - دستمال - انتقاد - رفتار - تاریخ - تصمیم

آخرین اخبار سرویس:

به روحانی گفتم بجنب!

به روحانی گفتم بجنب!