مطالب مرتبط:
اعترافات صریح راننده اتوبوس خیابان پاسداران در شب شهادت ماموران نیروی انتظامی/ ثلالث در دادگاه علنی: من عاشق اعدامم؛ 50 نفر هم می مردند خواست خدا بوده است (؟!)
اعترافات صریح راننده اتوبوس خیابان پاسداران در شب شهادت ماموران نیروی انتظامی/ ثلاث در دادگاه علنی: من عاشق اعدامم؛ 50 نفر هم می مردند خواست خدا بوده است (؟!)
اعترافات صریح راننده اتوبوس خیابان پاسداران در شب شهادت ماموران نیروی انتظامی/ ثلاث در دادگاه علنی: اتوبوس را روشن و به سمت ماموران حرکت کردم/ من عاشق اعدامم؛ 50 نفر هم می مردند خواست خدا بوده است (؟!)
این بچه ها وقتی بزرگ شدند عاشق شبکه های اجتماعی می شوند
خواننده ایی که عاشق دروازبان تیم ملی شد + عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 خرداد 1397 ساعت 21:152018-06-18حوادث

من عاشق اعدامم


حکم محمد رضا ثلاث عامل شهادت سه مامور نیروی انتظامی صبح امروز اجرا شد.

- 30 بهمن ماه سال 96 در جریان آشوب های خیابان پاسداران تهران، محمد رضا ثلاث باباجانی با نشستن پشت فرمان یک اتوبوس اقدام به زیر گرفتن تعدادی از مأموران نیروی انتظامی کرد که 3 نفر از آن ها به علت ایراد صدمه بدنی به شهادت رسیدند.

ثلاث در همان شب که دستگیر شد رسما به اتهام خود اعتراف کرد.

ثلاث در آن مصاحبه تلویزیونی گفت: من راننده اتوبوس بودم، نشستم پشت اتوبوس.

البته اظهارات صریح محمد ثلاث درباره ارتکاب جرم در حالی بود که در یک مورد عجیب عده ای بی شرمانه در فضای مجازی در حال تطهیر جرایم ارتکابی ثلاث در روز روشن بودند.

فردی که در روز روشن در مقابل چشمان همگان داعشی وار، فرزندان این ملت در لباس سبز نیروی انتظامی را زیر گرفته بود و خود به جنایتش معترف بود، اما عده ای مزدور مجازی با توجه به نسخه دیکته شده درصدد تبرئه و مظلوم جلوه دادن وی برآمدند.

برخی از این مزدوران (کاربران) که عمدتا با آی پی های جعلی فعالیت می کنند در پست هایشان، محمد ثلاث قاتل روز روشن را معصوم! خطاب قرار دادند! برگزاری اولین جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب های خیابان پاسداران اولین جلسه محاکمه راننده اتوبوس آشوب های خیابان پاسداران در شعبه نهم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی به صورت علنی برگزار شد.

در جلسه رسیدگی به اتهامات عامل شهادت سه مامور نیروی انتظامی، قاضی شهریاری معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران در اجرای ماده 396 از قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 کیفرخواست را قرائت کرد.

وی افزود: در پرونده کلاسه 961334 دادسرای امور جنایی تهران آقای محمدرضا ثلاث فرزند اسدالله متولد 1346 متهم است به ارتکاب سه فقره قتل عمدی با این اوصاف که در مورخ 30/11/96 ساعت 20 حسب تماس مرجع انتظامی مبنی بر وقوع تهاجم عمدی با خودرو اتوبوس در آدرس تهران خیابان پاسداران گلستان هفتم در ساعت 18:20 دقیقه؛ ضمن دستورات لازم جهت حفظ صحنه با توجه به مشهود بودن جرم و در اجرای قانون آیین دادرسی کیفری به محل وقوع عازم و در سردخانه بیمارستان لبافی نژاد اجساد مقتولین به اسامی سرباز وظیفه رضا مرادی؛ گروهبان یکم کادر رضا امامی و گروهبان یکم کادر محمد علی بایرمی می باشد.

قاضی شهریاری خاطرنشان کرد: با حضور پزشکی قانونی و کارشناسان تشخیص هویت مورد معاینه قرار گرفت، اوراق معاینه ضمیمه پرونده است.

وی ادامه داد: با توجه به تحقیقاتی که در محل انجام شد مشخص شد راننده خودرو اتوبوس که به صورت عمدی به مامورین نیروی انتظامی تعرض نموده است در بیمارستان امام سجاد بستری است لذا به بیمارستان مذکور اعزام و با مشارالیه صحبت شد که فیلم اظهارات نامبرده در خصوص نحوه قتل اخذ شد که ضمیمه پرونده است.

معاون دادستان تهران گفت: نامبرده حسب اظهاراتی که به صورت شفاهی در بدو آن مطرح کرد اعلام کرد با توجه به عصبی بودن با اتوبوسی که قبلا در محل پارک شده بود به سمت مامورین حمله ور شده و منجر به قتل سه نفر شده است.

وی در رابطه با ادله اثباتی که دادسرا جمع اوری نموده است به اعترافات متهم اشاره کرد و بیان داشت: متهم در اعترافات خود در نزد بازپرس دادسرای جنایی به صراحت تهاجم عمدی با خودرو اتوبوس را پذیرفته و علت آن را عصبی بودن اعلام کرده است.

قاضی شهریاری خاطرنشان کرد: متهم در پاسخ به اینکه چرا در خیابان پاسداران گلستان هفتم حضور داشتید اعلام کرده که برای حمایت از یکی از همفکران خود در محل بوده است.

وی به سئوالات مطرح شده از متهم پرداخت و گفت: از متهم هم پرسیده شده که چرا حمله کردی و عنوان داشته، چون عصبانی شدم.

پرسیده شده آیا آن ها باعث عصبانیت شما شده بودند؟ که اعلام کرده خیر این ها را نمی شناختم عده ای دیگر بودند و وقتی از او در رابطه با انگیره ارتکاب قتل سئوال می شود عنوان داشته که عصبانی بودم.

معاون دادستان تهران با بیان اینکه متهم تفهیم اتهام شده و اتهامات را صراحتا قبول داشته است، گفت: او اعلام نموده ما شب ها حدود 30 نفر در اتوبوس می خوابیدیم که هویت آن ها را نمی شناسم.

وی گفت: از او پرسیده شده که آیا مجروح کردن ماموران، تخریب اموال را قبول دارید و عنوان داشته بله قبول دارم.

قاضی شهریاری با اشاره به سئوال پرسیده شده از متهم مبنی بر اینکه آیا اخلال در نظم را قبول دارید؟ گفت: متهم گفته قبول داریم این ها عین اظهارات متهم در نزد بازپرس است که در اوراق پرونده موجود است.

معاون دادستان تهران بیان داشت: فیلم تهاجم عمدی متهمان که نسخه آن در پرونده موجود است و در فضای مجازی با توجه به افرادی که در صحنه گرفته شده نشان می دهد که یک دستگاه اتوبوس که متهم اعتراف به رانندگی نموده است به سمت مامورین تهاجم عمدی می نماید و پس از برخورد با آنان طی آن 3 نفر از مامورین که اسامی آن ها خوانده شد، فوت می کنند.

متهم اظهار کرد: البته حدود 10، 15 روز در یک اتوبوس در خیابان گلستان پاسداران اقامت داشتم به این ترتیب که به خانه دیگران برای دوش گرفتن می رفتم و برای اقامت به این اتوبوس بر می گشتم.

در ادامه قاضی پرونده اتهامات متهم را قرائت و از او خواست که اگر دفاعی دارد بیان کند.

متهم پرونده پس از تفهیم اتهام هنگامی که پشت تریبون قرار گرفت گفت: بنده آمادگی دفاع از خود را دارم و معتقدم نیروی انتظامی باید منشا آرامش باشد.

وی در ادامه مدعی برخورد نیروی انتظامی با عوامل حاضر در گلستان هفتم شد و ادامه داد: در روز حادثه نیروی انتظامی به ما حمله کرد و سرم را شکستند که این کارشان من را عصبانی کرد و من از شدت عصبانیت با اتوبوس به سمت آن ها حمله کردم.

وی در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر اینکه علت حضور شما در آن ایام در خیابان پاسداران چه بوده است؟ گفت: من برای حمایت از برادرم به آنجا رفته بودم.

متهم این پرونده مدعی شد: وی برادر دینی من است که به او اتهام سرقت خودروی پراید را نسبت داده بودند درحالی که این فرد نیاز مالی نداشته است که سرقت کند.

وی در خصوص نحوه حمله به نیروی انتظامی و مردم در زمان حادثه گفت: من خودم پشت فرمان اتوبوس بودم و کسی دیگر در اتوبوس نبود.

مالک خودرو را نمی شناسم و، چون قبلا کار رانندگی کرده بودم توانستم آن را روشن کنم و به سمت ماموران ناجا حرکت کنم.

قاضی دادگاه در سوالی از متهم پرسید: حسب گزارشات این اتوبوس صندلیهایش باز شده و به محلی برای استراحت تبدیل شده بود این موضوع را توضیح دهید؟ متهم در پاسخ به این سوال گفت: من خودم بدون اجازه مالک اتوبوس صندلی های آن را باز کردم تا بتوانیم در آن استراحت کنیم حتی شنیده بودم که مالک اتوبوس از این کار اعلام نارضایتی کرده بود.

وی بیان کرد: در این اتوبوس حدود 25 الی 30 نفر می آمدند و در آنجا استراحت می کردند.

این افراد اکثرا از شهرستان آمده بودند و برای استراحت به اتوبوس می آمدند و دائما در حال رفت و آمد بودند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده قاضی کشکولی رییس دادگاه کیفری یک خطاب به متهم اعلام کرد که در جایگاه حاضر شده و با معرفی کامل خود به دفاع از خود بپردازد.

متهم در ادامه ادعای خود به نحوه برخورد ماموران ناجا اشاره کرد و گفت: زمانی که ماموران ناجا به سرم ضربه زدند و از سرم خون آمد من عصبانی شدم و بلافاصله اتوبوس را روشن و به سمت ماموران حرکت کردم.

وی ادامه داد: من خودم قبول دارم که این سه نفر را کشته ام و فوت این سه نفر نتیجه اقدامات من بوده است.

قاضی پرسید با توجه به گزارش سایت قطره و به نقل ازنیروی انتظامی سلاح سرد از قبیل: قمه و چاق و شمشیر در داخل اتوبوس کشف شده است آیا این را قبول دارید؟، که متهم پاسخ داد: من در داخل اتوبوس از این چیزها اطلاعی ندارم.

قاضی گفت: شما گفته اید که در مقابل کلانتری 102 گلستان شعار سر داده اید در این رابطه افراد چند نفر بوده اند؟ که متهم در پاسخ گفت: 30 الی 40 نفر.

رییس دادگاه تصریح کرد: شما مگر نمی دانید برای تجمع باید به قانون عمل کنید؟ سه نفر را به قتل رسانده اید پس برای بار دوم سوال می کنیم قتل را قبول دارید؟ که متهم پاسخ داد: بله.

قاضی گفت: آیا به بیمارستان رفته ای و چند روز در بیمارستان بودی که متهم بیان داشت: یادم نمی آید یک یا دو روز و نام بیمارستان را هم به خاطر نمی آورم.

قاضی تصریح کرد: ادعا کرده ای به عنوان هوادار در این گروه یا فرقه عضویت داری و به بزرگ گروه علاقه داری علاقه جنبه شخصی است و یا اینکه آن ها برای خود آیین نامه و مرام نامه ای دارند؟ که متهم در این راستا به ذکر شعری پرداخت.

قاضی عضویت در گروه خاصی داری یا خیر؟ که متهم گفت: ندارم.

در ادامه رسیدگی به این پرونده قاضی محمد کشکولی خطاب به رحیم ایزد یاری وکیل تسخیری متهم از وی خواست درجایگاه به مقام دفاع از متهم بپردازد.

وی با حضور در جایگاه ضمن عرض تسلیت به خانواده قربانیان بیان کرد: طبق اظهارات متهم و پشیمانی ایشان به شرایط روحی متهم توجه کنید پس از برخورد ماموران سوار بر اتوبوس شده است و صرفا برای تهدید و پراکنده کردن ماموران اتوبوس راهدایت کرده است و قصد کشتن کسی را نداشته است.

وی افزود: بنا به اظهارات متهم او قصد مجرمانه نداشته است و از دادگاه تقاضای تخفیف محازات و همچنین ازخانواده قربانیان تقاضای عفو را دارم.

21 اسفندماه ؛ برگزاری دومین جلسه رسیدگی به اتهامات عامل شهادت سه مامور نیروی انتظامی/ سرپرست دادسرای جنایی: متهم صندلی های اتوبوس را جمع آوری کرده و این ها نشان می دهد که ساماندهی وجود داشته است دومین جلسه رسیدگی به اتهامات عامل شهادت سه نفر از ماموران نیروی انتظامی صبح روز 21 اسفندماه بصورت علنی برگزار شد.

در این جلسه قاضی کشکولی با بیان اینکه وضعیت جدیدی در پرونده ایجاد شده است، اظهار کرد: متهم این پرونده آقای اشرف زاده را به عنوان وکیل تعیینی مقرر کرده است.

در ادامه رسیدگی به این جلسه قاضی شهریاری به عنوان نماینده داستان با حضور در جایگاه بیان کرد: با توجه به اینکه تشریفات ماده 359 قانون رعایت شده است به ارائه مطالبی می پردازم.

وی اظهار کرد: بسیار ساده لوحانه است که اظهارات متهم مبنی بر عصبانی بودن لحظه ای وی را بپذیریم.

درهمان شب یعنی سی ام بهمن ماه و بامداد یکم اسفند ماه دو دستگاه خودروی سمند و پرشیا به ماموران حمله و آن ها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

خودروی سمند در گلستان هفتم نیز تعدادی از ماموران را به صورت حرفه ای مجروح کرد در این رابطه متهمان دستگیر شدند آنان که عصبانی نبودند؛ این ها نشان میدهد که یک ساماندهی قبلی در این ما جرا وجود دارد.

سرپرست دادسرای امور جنایی بیان کرد: اتوبوس به مدت 15 شب درمحل پارک بوده است، متهم صندلی ها را جمع آوری کرده است و این ها نشان می دهد که ساماندهی وجود داشته است که در این رابطه تحقیقات انجام و درمرجع دیگری به آن رسیدگی می شود.

قاضی شهریاری همچنین گفت: متهم در اظهاراتش عنوان کرده است که جلوی خود را نمی دیده، اما در فیلم نشان می دهد که وی در گلستان هفتم اول به سمت راست می رود بعد فرمان را به سمت چپ می چرخاند و سپس مستقیم حرکت می کند یعنی دقیقا متوجه بوده است که در حال انجام چه عملی است.

نماینده دادستان افزود: آثار موجود در بدن متهم بعد از تهاجم عمدی توسط افراد حاضر در محل بوده است درتحقیقات از او سوال شد که ایا این سه مامور را می شناسی که گفت: خیر من آن ها را نمی شناسم بنابر این تهاجم وی صرفا از روی عصبانیت نبوده است.

وی در بین متهمان دستگیر شده تنها کسی است که گواهی نامه پایه یک دارد و رانندگی اتوبوس را انجام می دهد.

قاضی شهریاری تصریح کرد: متهم گفته است که عضو هیچ فرقه ای نیست درحالی که از دراویش است و در اعترافاتش بیان داشته که تشکیلاتی دارند و عضویتش محرز است که پرونده مجزا در این خصوص در دادسرا تشکیل شده است.

وی گفت: متهم از سلامت روانی کامل برخوردار است که به این موضوع را هم خودش اذعان دارد و هم پزشکی قانونی تایید کرده است پس اولیای دم تقاضای قصاص دارند و بنده هم تقاضای قصاص دارم و همچنین در زمینه اخلال در نظم عمومی نیز تقاضای مجازات دارم.

پس از تقاضای استمهال توسط وکیل متهم قاضی کشکولی اظهار کرد: با توجه به این که ما موظف به رعایت قانون آیین دادرسی از حیث رعایت نظم عمومی هستیم و تقاضای استمهال هم از حقوق متهم است لذا با درخواست استمهال موافقت میشود.

سومین و آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد رضا ثلاث / اظهارات شاهدان حادثه خیابان پاسداران /شهید امامی در حال کمک به مردم بود 27 اسفندماه سومین و اخرین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد رضا ثلاث عامل شهادت سه تن از ماموران نیروی انتظامی برگزار شد، قاضی کشکولی ضمن تذکر به رعایت نظم و احترام دادگاه از نماینده حقوقی ناجا خواست در جایگاه حاضر شده و در مورد پرونده اگر موضوعی دارند بیان کند.

نماینده حقوقی ناجا پس از کسب اجازه از ریاست دادگاه در جایگاه حاضر شده و گفت: متهم که در حین جرم دستگیر شده، خود را متعلق به یک گروه خاص معرفی کرده است.

وی بیان کرد: در طول مدت حادثه، رعایت اخلاق اسلامی، جزو رفتارهای ماموران ناجا بوده است.

در صورتی که شورشیان از رفتار خود دست نکشیده اند و نهایتا رفتارشان منجر به این جنایت شد.

فلاح زاده بیان کرد: متهم حادثه و همدستانش باید بدانند که اقدام آن ها منجر به شهادت 4 جوان برومند و مجروح شدن بیش از ده نفر از ماموران و وارد شدن خسارت بسیاری به اموال مردم و سلب آسایش عمومی شده است.

وی در پایان اظهارات خود از قاضی کشکولی درخواست کرد که باتوجه به اینکه چندین شاهد حادثه در جلسه هستند؛ به جایگاه بیایند و مشاهدات خود را بیان کنند.

در ادامه قاضی کشکولی خطاب به شاهدین از آن ها خواست به ترتیب در جایگاه حاضر شده و آنچه را که در آن حادثه مشاهده کرده اند، بیان کنند.

سپس احدی از شاهدین حادثه در جایگاه حاضر و در بیان مشاهدات خود، گفت: زمانی که ما به خیابان رسیدیم، هنوز حتی از موتورهای خود پیاده هم نشده بودیم.

آن ها به سمت ما کوکتل مولوتوف پرتاب می کردند؛ اما با این حال به دستور داده شده بود که اصلا حق برخورد را ندارید و نباید به مردم و اموالشان آسیبی برسد.

وی بیان کرد: ما زمانی که به خیابان هفتم رسیدیم، دیدم که یک اتوبوس با سرعت کمی در حال حرکت به سمت ما است که فکر کردیم می خواهد از خیابان عبور کند؛ اما پس از اینکه مدتی از حرکتش گذشت، به یکباره سرعت خود را زیاد کرد و با حرکت به سمت چپ و راست به مأموران به نوعی حمله ور شد.

این شاهد حادثه ادامه داد: من در آنجا دیدم که شهید امامی در حال کمک به مردم بود و آن ها را به سمت پیاده رو هدایت می کرد و می گفت:" به سمت پیاده رو بروید.

"، اما اتوبوس با او برخورد کرد و پس از آن دوباره اتوبوس منحرف شده و از روی شهید بایرامی عبور کرد که البته در آنجا باز هم دیدم که شهید بایرامی در حال فریاد زدن بود و به مردم می گفت: فرار کنید.

وی گفت: نهایتا این اتوبوس به خاطر ترافیک و شلوغی خیابان و حضور ماشین های داخل خیابان از حرکت ایستاد.

اما من در آن لحظه، چون از کمر و دیگر جاها آسیب دیده بودم، نتوانستم اتوبوس را تاانت ها دنبال کنم.

قاضی کشکولی از شاهد پرسید در گزارشات آمده که در اتوبوس جای گلوله مشاهده شده است.

شاهد گفت: ما اصلا اسلحه و سلاح گرم به همراه نداشتیم.

قاضی پرسید: خود شما متهم را در اتوبوس دیدید؟ شاهد گفت: بله من او را در پشت فرمان زمانی که داشت از جلوی ما با سرعت کم عبور می کرد، دیدم.

پس از اظهارات شاهد اول، یکی دیگر از شهود حادثه به دستور قاضی در جایگاه حاضر شده و با معرفی خود اظهار کرد: ما ماموریت داشتیم که به سمت کلانتری 102 پاسداران حرکت کنیم.

به محض پیاده شدن از موتورها دیدیم که آشوبگران خیابان را بسته اند و به ما دستور داده شد که آن ها را متفرق کنیم که سپس آن ها فرار کردند و به خیابان هفتم رفتند.

جزو اولین کسانی بودم که وارد این خیابان شدم.

وی تصریح کرد: در آنجا من یک اتوبوس را دیدم که به آرامی در حال حرکت بود که فکر کردم اتوبوس همکاران است که می خواهد مامور پیاده کند.

با این حال اجازه دادم که از کنارمان بگذرد؛ اما پس از عبور از ما به یکباره سرعت خود را زیاد کرد و به سمت ماموران تهاجم داشت.

این شاهد عینی ماجرا گفت: در آنجا من دیدم که شهید امامی بین اتوبوس و یک ماشین گیر افتاد و اتوبوس از روی او عبور کرد و سپس به سمت راست رفته و شهید بایرامی را هم به شهادت رساند.

قاضی کشکولی از این شاهد پرسید: فاصله بین این مقتولین چند نفر بود؟ که شاهد در پاسخ گفت: تقریبا حدود 2 تا 3 متر با هم فاصله داشتند.

قاضی کشکولی گفت: آیا شما دیدید که به اتوبوس شلیکی شده باشد؟ که وی پاسخ داد: خیر من ندیدم، چون ما اسلحه نداشتیم و حتی سپر هم برای دفاع از خود نداشتیم.

قاضی کشکولی از شاهد پرسید: شما دیدید که این متهم از اتوبوس پیاده شود؟ شاهد گفت: من، چون پس از این حادثه بالای سر مقتولین رفتم، جلو نبودم که بیینم چه کسی از اتوبوس پیاده شد، اما زمانی که اتوبوس از جلوی من عبور می کرد متهم را در پشت فرمان اتوبوس دیده بودم.

وی گفت: البته گفتند که همکاران یک گاز اشک آور به سمت اتوبوس شلیک کرده اند تا بتواند اتوبوس را متوقف کنند و اگر ماشین های پارک شده در داخل خیابان نبود ممکن بود اتوبوس افراد بیشتری را زیر بگیرد و به افراد بیشتری آسیب برساند.

محمدرضا ثلاث باحضور در جایگاه به ارائه آخرین دفاعیات خود پرداخت.

قاضی خطاب به محمدرضا ثلاث گفت: با توجه به صدور کیفرخواست از سوی دادسرای امور جنایی تهران و مطالبه قصاص از سوی شکات و اولیای دم و گزارش مراجع انتظامی و تصاویر گرفته شده از نحوه حرکت اتوبوس و تصاویر اجساد و تحقیقات نماینده دادستان تهران، و همچنین 8 فقره سوابق کیفری شما و اعزام شما به روانپزشکی و اعلام سلامت روحی و روانی، اتهامات شما به سه فقره قتل عمدی آقایان رضا مرادی، بایرامی و امامی از طریق حمله و برخورد وسایل نقلیه و همچنین اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق جنجال و تعرض به مأموران نیروی انتظامی تفهیم می شود.

محمدرضا ثلاث با ارائه آخرین دفاعیات خود در مقابل قاضی دادگاه گفت: آن روز برای آزادی دوستم آقای ریاحی در خیابان پاسداران داخل اتوبوس اتراق کرده بودیم.

اولش مأموران شروع کردند سرم راشکستند سوار پراید شدم و به سمت گلستان هفتم حرکت کردم.

اتوبوس محل خوابگاه بود؛ 15 روز آنجا بودیم.

حکم بازداشت بزرگ ما را داده بودند.

من صندلی های اتوبوس را باز کرده بودم و آن روز قرار بود که صندلی ها را ببندیم، بعد از اینکه از پراید پیاده شدم.

سوار اتوبوس شدم که اتوبوس را به سمت پاسگاه ببرم.

آرام حرکت کردم که نیروی انتظامی کنار برود.

چراغ زدم بوق زدم به حرکت ادامه دادم؛ پایم روی گاز بود.

ما انسان هستیم، حیوان نیستیم.

من در اینجا از خداوند برای بازماندگان صبر و برای خودم بخشش می خواهم.

خودم هم ناراحت هستم.

من عاشق اعدامم.

این ها را نمی گویم که من را اعدام نکنند، من عاشق اعدام هستم.

من با ماشین رفتم و می خواستم حادثه را رد کنم.

عمداً روی آن ها نرفتم، وجدانم راحت است.

50 نفر هم می مردند خواست خدا بوده است (؟!) قاضی خطاب به متهم گفت: چرا دوست داری اعدام شوی؟ متهم پاسخ داد: دوست ندارم به جامعه بازگردم؛ من نمی خواهم زندگی کنم.

قاضی خطاب به متهم اعلام کرد: شما راننده پایه یک هستید و گفتید از بوق و چراغ استفاده کردید.

چرا وقتی جمعیت را دیدید توقف نکردید؟ وقتی با خودروها تصادف کردید، چرا توقف نکردید؟ متهم در پاسخ گفت: خدا گواه است.

هیچ کدام آن ها را ندیدم.

اضطراب داشتم.

قاضی بیان کرد: در فیلم مشخص است مسیر طولانی را عادی حرکت میکنید، هنگامی که با ماموران مواجه میشوید به سمت چپ و راست حرکت می کنید.

متهم پاسخ داد: اضطراب داشتم می خواستم آن ها با من برخورد نکنند.

پایم روی گاز بود؛ پنج و شش خودرو را له کردم.

بعد دیدم گاز اشک اور از پشت می زنند.

قاضی خطاب به متهم گفت: پزشکی قانونی گفته است سلامت روحی و روانی داشته اید.

متهم گفت: بله آن لحظه بدنم فقط می لرزید.

قاضی گفت: چرا به سمت نیروی انتظامی حرکت کردید؟ متهم پاسخ داد: چشمم ضعیف است و از عینک استفاده می کنم من الان هم شما را نمی بینم.

دو متری را هم تشخیص نمی دهم.

قاضی خطاب به متهم افزود: اتوبوس را چه کسی به محل آورده است؟ متهم گفت: من راننده اتوبوس را هم نمی شناسم، سوییچ روی اتوبوس بود به من گفتند استارت بزن که باطری نخوابد.

من بدون اجازه صندلی ها را باز کردم، بغل اتوبوس را به نشانه صلح و دوستی نقاشی کرده بودم که همسایگان شاکی نشوند.

قرار بود که آن روز صندلی ها را ببندیم که این اتفاق افتاد.

اتوبوس تحویل من نبود و در آنجا اتراق کرده بودیم.

قاضی خطاب به متهم ادامه داد: در داخل اتوبوس آلت قتاله، همچون شمشیر و .

و مواد غذایی کشف شده است؛ نماینده نیروی انتظامی در ادامه این رسیدگی وسایل را به دادگاه آورد.

متهم در صورت مواجهه گفت: مواد غذایی را مصرف می کردیم.

افراد مختلف از شهرستان می آمدند و در داخل اتوبوس اتراق می کردند، 10-20 نفر در داخل اتوبوس در حال استراحت بودیم؛ اتوبوس تحویل من نبود.

28 اسفندماه سال 96 رییس کل دادگستری استان تهران از صدور حکم راننده اتوبوس آشوب های خیابان پاسداران خبرداد و گفت: حکم محکومیت راننده اتوبوسی که باعث شهادت سه نفر از مامورین نیروی انتظامی شده بود از سوی دادگاه کیفری یک تهران صادر و روز جاری به صورت ویژه ابلاغ شد.

این حکم در تاریخ 4 اردیبهشت ماه سال جاری مورد تایید دیوان عالی کشور قرار گرفت.

غلامحسین اسماعیلی اظهارکرد: براساس رای صادره از سوی شعبه 9 دادگاه کیفری یک استان تهران آقای محمدرضا ثلاث به اتهام قتل سه نفر از ماموران نیروی انتظامی و اخلال در نظم و امنیت عمومی به سه فقره قصاص نفس، یک سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم شده بود که با درخواست فرجام خواهی از سوی نامبرده پرونده در شعبه 39 دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت.

این مقام قضایی در ادامه بیان کرد: شعبه مذکور رای صادره از سوی دادگاه کیفری یک استان تهران را عینا تایید نموده است.

رییس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: بر این اساس پرونده جهت انجام تشریفات مربوطه برای اجرای حکم به دادسرای تهران ارسال شد.

سرانجام صبح امروز عامل شهادت سه تن از ماموران نیروی انتظامی به سزای اعمال خود رسید .


کلید واژه ها: نیروی انتظامی - اتوبوس - راننده اتوبوس - تهران - راننده - خیابان - محمد - بیمارستان - مصاحبه تلویزیونی - قانون - شهادت - شهریاری - معاون دادستان - قاضی - محاکمه - برگزار - پزشکی قانونی - استان تهران - اولین - مجازی - فرزند - خودرو - فضای مجازی - آیین - صورت - امام - ساعت - فرزندان - دادستان - دادگاه

آخرین اخبار سرویس:
خطر سقوط جرثقیل در چهارراه طالقانی کرج

انسداد خیابان بهشتی کرج

تخلیه ساختمانهای مجاور چرثقیل کج شده در کرج

کشتن 300 تمساح با چاقو و چکش با انگیزه انتقام + عکس

دستگیری سارقان 30 میلیاردی منازل در اصفهان

سگ پارس کرد مرد جوان روی زمین ولو شد و دیگر بلند نشد !

دستگیری سارقان 30 میلیاردی منازل در اصفهان

3 نفر طعمه سیلاب شدند

خطر سقوط جرثقیل در چهارراه طالقانی کرج

دستگری سارقان 30میلیارد ریالی در اصفهان

سگ پارس کرد مرد جوان روی زمین ولو شد و دیگر بلند نشد !

اعتراف تلخ به قتل مریم دانشجوی دانشگاه تهران / 4 ماه از عروس شدن او گذشته بود!

زلزله 3.3 ریشتری تازه آباد کرمانشاه را لرزاند

انفجار منزل مسکونی در نسیم شهر

جنگل های نیلکوه گالیکش طعمه حریق شد

وحید مرادی را نه با چاقو کشته بودند، نه قمه !

زلزله 3.3 ریشتری تازه آباد کرمانشاه را لرزاند

جزییات اعتراف قاتل مریم فرجی

زلزله 3.3 ریشتری تازه آباد کرمانشاه را لرزاند

با سعید در تلگرام آشنا شدم ؛ گول عکس آن اتومبیل لوکس را خوردم

دختر 15 ساله در خانه مجردی به مرد بیرحم سرویس می داد! +عکس

آتش گرفتن ناگهانی خودروی L90

ساعاتی پیش زلزله 3.3 ریشتری تازه آباد کرمانشاه را لرزاند

زلزله 3.3 ریشتری تازه آباد کرمانشاه را لرزاند

پنهان کاری پلیس لندن از ثبت هزاران جرم و جنایت

تلاش برای مهار تاور جرثقیل در چهارراه طالقانی کرج ادامه دارد

دستگیری سارقان 30 میلیاردی منازل در اصفهان

قتل زن مسافرکش به خاطر یک تلفن همراه

انفجار در نسیم شهر/سهل انگاری سبب حادثه بود

هشدار پلیس امنیت به اراذل و اوباشی که در فضای مجازی کُری می خوانند/ تعداد عملیات های دستگیری اراذل در مناطق مرکزی تهران بیشتر است

رییس پلیس آگاهی اصفهان خبر داد دستگیری سارقان 30 میلیاردی منازل در اصفهان

«لوپز» را سلاخی کردند !

ادعای جابه جایی 3 نوزاد با آزمایش دی ان ای در تهران

5 کشته و مصدوم در تصادف خونین در اردبیل

تصاویری از سقوط جوان 36 ساله به چاه 50 متری در دیباجی شمالی + عکس ها

حمل هرگونه شیء غیرمجاز برای زائران بیت الله الحرام ممنوع

جنگل های نیلکوه گالیکش طعمه حریق شد

تصویری عجیب از حمل 2 گوساله با پراید ! + عکس

اجساد جان باختگان سانحه اتوبوس سنندج-تهران شناسایی شد

مرگ عجیب دختر 6 ماهه در همدان

31 متهم کودتای نافرجام ترکیه به حبس ابد محکوم شدند

درمان رایگان گاومیش های سوخته هورالعظیم

آتش سوزی پاساژ کامپیوتر در چهارراه ولیعصر تهران/عکس

جنگل های نیلکوه گالیکش طعمه حریق شد/تلاش برای اطفای کامل آتش ادامه دارد

پنهان کاری پلیس لندن از ثبت هزاران جرم و جنایت

مرگ تلخ و غیرمنتظره امیر علی 6 ساله + عکس ها

تصادف خونین در محور اردبیل - خلخال 5 کشته و مصدوم برجای گذاشت

برخورد کامیون و وانت بار در خلیل آباد یک کشته برجای گذاشت

بخشی از خیابان شهید بهشتی کرج مسدود شد

جمعه، آماده طولانی ترین ماه گرفتگی قرن 21 باشید + عکس

بمب گدازه ای به کشتی توریست ها برخورد کرد+ ویدیو

خطر از بیخ گوش مسافران پرواز تهران - اهواز گذشت + عکس

بخشی از خیابان شهید بهشتی کرج مسدود شد

رانندگی خطرناک یک جوان استرالیایی + فیلم

پایان شرارت های 238 اراذل و اوباش تهران

آتش سوزی ساختمان تجاری در چهارراه ولیعصر

10 نفر از اراذل و اوباش مازندران در نور دستگیر شدند

10 نفر از اراذل و اوباش مازندران در نور دستگیر شدند

خطر از بیخ گوش مسافران پرواز تهران - اهواز گذشت + عکس

حضور نیروهای آتش نشانی در چهارراه طالقانی کرج

یک کشته و 3 مجروح در سانحه رانندگی محور ساوه - بویین زهرا

سلاخی 300 تمساح برای انتقام + عکس ها

حریق ساختمان 6 طبقه در چهارراه ولیعصر

مهار اولیه آتش در منطقه جنگلی نیلکوه گالیکش

یک کشته و 3 مجروح در سانحه رانندگی محور ساوه - بویین زهرا

کشف 300 گرم شیشه از یک قاچاقچی در قم

شناسایی اجساد جان باختگان سانحه اتوبوس سنندج - تهران

هشدار پلیس آگاهی تهران بزرگ درخصوص کلاهبرداری سودجویان در پوشش مشاور املاک

سنگ اندازی مسئولان در صدور مجوز نماهایی با هویت ایرانی-اسلامی

آخرین خبر از سانچی /کسی حاضر به پذیرش انجام عملیات نشد

اجساد جانباختگان سانحه اتوبوس سنندج - تهران شناسایی شدند

آتش سوزی در مزارع نهاوند+گزارش

کلاهبرداری یک میلیاردی با عکس خودروهای لوکس

کشف 10کیلو گرم هرویین

صندوق دار سارق دستگیر شد / خرید پیتزای 38 میلیون تومانی!

ریزش کوه در بلوار جمهوری شیراز / تخلیه خانه های نزدیک محل حادثه

اجساد جان باختگان سانحه سنندج شناسایی شدند

کلاهبرداری یک میلیاردی با عکس خودروهای لوکس!

جراحی معجزه آسا برای نجات کودک بازیگوش

10میلیارد ریال پوشاک قاچاق در فارس کشف شد

غرامت زیان دیدگان حادثه تانکر سوخت پرداخت می شود

درختانی که ایستاده می میرند

دستگری سارقان 30میلیارد ریالی در اصفهان

عکسبرداری از خودروهای مدل بالا و کلاهبرداری یک میلیارد تومانی

سه مصدوم بر اثر واژگونی خودرو در محور سرفاریاب

کشتن زن مسافرکش به خاطر یک تلفن همراه

جنگل های نیلکوه گالیکش طعمه حریق شد

انهدام باند جعل مدارک دولتی در قزوین

10میلیارد ریال پوشاک قاچاق در فارس کشف شد

دستگیری اعضای باند قاچاق موادمخدر در سرخه

خبرنگاران رویترز: ماموران میانماری در مورد کشتار مسلمانان از ما بازجویی کردند

شناسایی هویت قربانیان تصادف اتوبوس و نفتکش در سنندج از سوی پلیس آگاهی

عقاب گرفتار در بالای درخت نجات یافت

حریق ساختمان تجاری در چهارراه ولیعصر

کودک ربایی در جم استان بوشهر تکذیب شد

افزایش تصادفات درشهرهای خراسان شمالی

جنگل های نیلکوه گالیکش طعمه حریق شد

شرکت های بین المللی ریسک اعزام غواص به سانچی را نپذیرفتند

آبشاری زیبا با صدها افسانه و داستان/تصاویر

خطر سقوط جرثقیل در چهارراه طالقانی کرج/خیابان مسدود شد

من عاشق اعدامم

من عاشق اعدامم