مطالب مرتبط:
تشریح وضعیت ترافیکی امروز معابر تهران
آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها در 28 خرداد
فارس از وضعیت ترافیکی راه ها گزارش می دهد افزایش 10 درصدری ترافیک راه ها/ آزادراه های قزوین -کرج و کرج -تهران پرترافیک ترین جاده ها
قهرمانی پیمان در مسابقات فوتسال شاهرود
تعیین عرصه محوطه 8000 ساله عمادالدین شاهرود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 خرداد 1397 ساعت 14:122018-06-18اقتصادي

کلیدشهرداربرقفل های ترافیکی شاهرود


عملکرد پنج ماهه شهرداری شاهرود نشان می دهد در زمینه فضای سبز، تمکل و گره های ترافیکی و همچنین توسعه معابر شهری و المان ها شاهد تحول خوبی هستیم.

- نگاهی به عملکرد پنج ماهه واحد املاک، حقوقی و پیشگیری از ساخت وساز غیرمجاز، گام بلند مدیریت شهری در راستای پروژه های زیر بنایی در مدت پنج ماه نشان می دهد شاهرود، تحولات خوبی را پشت سر می گذارد در سال های قبل ما شاهد توسعه قابل توجه زیرساخت های حمل ونقل و معابر در این شهر نبوده ایم و این در حالی است که طی سالیان متمادی جمعیت شهر افزایش یافته درحالی که کالبد و بدنه خدمات شهری در آن عمدتاً به همان شکل اولیه بوده و تنها چند صباحی است که مدیران توجه ویژه ای به توسعه زیرساخت ها و افزایش معابر در این شهر کرده اند.

شاهرود گرچه با مشکلات ترافیکی همچون کلان شهرهای تهران، اصفهان، مشهد و شیراز مواجه نشده است اما این فرصت در سال های اخیر برای مدیران این شهر فراهم آورده تا قبل از بروز معضلات راهکاری تازه یافته و بستری برای جلوگیری از بروز مسائل و مشکلات ترافیکی فراهم آورند لذا به همین دلیل مدیریت جدید شهری با نگاهی تازه و نو به سمت برنامه ریزی ترافیکی و مدیریت حمل ونقل شهری گام برداشته است.

آغاز احداث رینگ غربی شاهرود، احداث تقاطع های غیر هم سطح، احداث میدان ها جدید، توسعه رینگ های ترافیکی شهر، توجه به تعریض و توسعه معابر و شوارع در محلات و مناطق و .

ازجمله اقداماتی است که باهدف تسهیل تردد بین مناطق که در دستور کار مدیریت جدید شاهرود قرارگرفته است.

شهردار شاهرود در ارائه عملکرد پنج ماهه واحد املاک، حقوقی و پیشگیری از ساخت وساز غیرمجاز با اشاره به اینکه بازگشایی معابر سطح شهر ازجمله اقدامات زیربنایی برنامه های کوتاه مدت شهرداری بوده است، گفت : آزادسازی مسیر خیابان کارون، کوچه بهزیستی، خیابان مدرس، گاراژ توکل، تملک آبراهه مسیر بیمارستان امام حسین (ع) تا میدان 9 دی، انتهای شهرک بهشتی، توسلی، شهنما انتهای خیابان مسجد امیرالمؤمنین (ع)، بلوار آزادی و .

ازجمله اقدامات مهم پنج ماه اخیر است که در راستای رفع گره ترافیکی در سطح شهر بعد از سه دهه مناقشه اتفاق افتاده است.

محسن احمدی بابیان اینکه در راستای مقابله با خطرات معابر و همچنین ساخت وسازهای غیرمجاز نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است، افزود: در 5 ماه اخیر بیش از 170 مورد شناسایی شد که 43مورد آن ها در کمسیون ماده 100 شرکت نداشته اند که خوشبختانه با تلاش و عزم جدی در راستای حق شهروندان و بیت المال با این دست از پرونده ها رسیدگی شد.

وی ضمن بیان این مطلب که 53 مورد اخطار در تملک های حادثه خیز صادرشده است، ابراز داشت: 43 مورد اخطار و 20 مورد تخریب و رفع خطر صورت گرفته که 13 مورد نیز در حال تخریب است.

شهردار شاهرود با اشاره به بازگشایی خیابان کارون و تخریب شش ملک قدیمی در مسیر، اظهار داشت: بازگشایی معابر سطح شهر ازجمله اقدامات زیربنایی مدیریت شهری در برنامه کوتاه مدت و عملکرد پنج ماهه است.

احمدی بابیان اینکه بازگشایی خیابان کارون در راستای رفع گره ترافیکی در سطح شهر بعد از سه دهه مناقشه با پیگیری مشاور شهردار در امور حقوقی و واحد املاک شهرداری صورت گرفته است، عنوان داشت : سال ها انتظار اهالی خیابان کارون در خصوص اجرای طرح تعریض خیابان مذبور باهمت و تلاش نیروهای شهرداری و همراهی شورای اسلامی شهر به پایان رسید و مسیر بازگشایی شد.

وی ضمن اشاره به این مطلب که از شش تملک و تخریب منزل مسکونی که با توافق صورت گرفته است در اجرای لایه قانون تملک املاک قسمتی با پرداخت غرامت و قسمتی از املاک با اعطای امتیاز در باقیمانده به صاحبان آنان پرداخت شده است، اعلام داشت: پس از تخریب آخرین ملک قدیمی خیابان کارون عملیات جابجایی تیرهای برق، زیرسازی، جدول کشی و آسفالت کامل انجام شد.

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه مساحت این تعریض یک هزار و 200 مترمربع و اعتباری بالغ بر 14میلیارد ریال این پروژه عملیاتی شد، گفت: تمامی تلاش خود را به کاربستیم تا در این پنج ماه با تلاش شبانه روزی در کنار اقدامات روبنایی بتوانیم اقدامات زیر بنایی مهمی را در راستای رضایت مندی شهروندان و رفع گره های کور ترافیکی در سطح شهر اجرایی کنیم.

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه بیش ازپیش از 30هزار مترمربع از معابر شاهرود در این پنج ماه گذشته بازگشایی شد، افزود: آزادسازی معابر ضمن فراهم آوردن فضای لازم برای اجرای پروژه های شهری، توسعه معابر و رفع گره های ترافیکی زمینه ساز بهره مندی شهروندان از خدمات عمومی و همچنین ارزش افزوده ناشی از اجرای طرح است.

احمدی بابیان اینکه واحد املاک، حقوقی و پیشگیری از ساخت وساز غیرمجاز به واسطه عملیات آزادسازی، رفع خطر و تعریض در سطح شهر و حاشیه یکی از رکن های اصلی و پشتیبان اجرایی پروژه های عمرانی، ترافیکی و شهرسازی است، ابراز داشت: بیش از 30 مورد تخریب املاک فرسوده در راستای رفع خطر و کاهش ناهنجاری ها و بزه اجتماعی حاصل از فضاهای نامناسب شهری بوده که در این مدت پنج ماهه با تلاش و همت شبانه روزی این سه واحد انجام شده است.

وی با ابراز اینکه وجود خانه های قدیمی و مخروبه به لحاظ فرهنگی، زیبایی شناختی و امنیت اجتماعی برای شهرها مشکلاتی را ایجاد می کنند که این اماکن به جهت متروکه بودن و امکان ریزش آور خطراتی را برای شهروندان به همراه دارد، اظهار داشت: در اجرای بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها به منظور حفظ سلامت و امنیت شهروندان پس از طی کردن مراحل قانونی اقدام به تخریب بیش از 30مورد ملک قدیمی شد.

شهردار شاهرود با اشاره به اتخاذ تدابیر مؤثر و اقدامات لازم در جهت حفظ شهر از خطرات ناشی از وقوع سیل، حریق، زلزله و رفع خطرات ناشی از ریزش و فروریختن بناها و دیوارهای قدیمی و فرسوده در معابر، کوچه ها، اماکن واقع در معابر، اعلام داشت: در این راستا پس از کسب نظر از سوی مأمور فنی، به مالک یا مالکین و صاحبان اماکن با قید مهلت تعیین شده اخطار صادر و ابلاغ و چنانچه اخطار ابلاغ شده از سوی شهرداری پس از پایان مهلت معین از سوی ذینفع اجرایی نشود شهرداری مجاز است با نظارت مأموران خود اقدام به رفع خطر یا رفع مزاحمت نماید.

احمدی بابیان اینکه ساختمان های فرسوده یکی از معضلات شهری به شمار می رود، عنوان داشت: خیابان سعدی نبش کوچه یازدهم، سیزدهم، خیابان 15خرداد، خیابان تهران نرسیده به راهنمایی و رانندگی، خیابان فیض انتهای فیض 7، کوچه باغ تالار آیینه، بلوار آزادی کوچه سی ام، ابتدای بلوار از سمت کارگر، خیابان شهید دستغیب، کوچه یازدهم و هفدهم مسجد جامع، نواب کوچه امیرالمؤمنین (ع)، فیض پنجم، ازجمله رفع خطر و دیوار در حال ریزش به سمت شارع بوده که در این مدت 4ماهه تخریب شد.

وی از تخریب املاک، تملک، رفع خطر در راستای بازگشایی مسیر در روزهای آتی خبر داد و اعلام داشت: این املاک واقع در معابر 17شهریور، خیابان 15 خرداد، پشت بازار، بلوار کارگر، 28 متری باغزندان و فرهنگیان قرار دارند که طی توافق با مالک به زودی تخریب خواهند شد.

شهردار شاهرود با اشاره به ادامه تخریب و تعریض ملک های قدیمی، گفت: مسیرهای پشت بازار، خیابان کاج، کوچه رنجبر، کوچه شهید قندی، کوچه ثبت قدیم، کوچه چهل پیچ، چمران، شهرک گلبرگ این مسیرها نیز تخریب و تعریض صورت گرفته است.

احمدی از تخریب و تعریض و رفع خطر 20 مورد در حال شناسایی خبر داد و گفت: شناسایی 20 مورد در دست بازدید کارشناسی دفتر فنی است که به زودی مراحل قانونی آن طی و تخریب خواهند شد.

مدیریت شهری جدید شاهرود با در دست گرفتن سکان مدیریت، وضعیت فضای سبز شهری را در حد مطلوب ندانست چراکه با نگاهی صحیح و علمی با توجه به ظرفیت و پتانسیل های موجود در این حوزه به علت، عدم توجه کافی و رسیدگی ها به این بخش در سال های متمادی فرسودگی ها و عقب ماندگی هایی را در این بخش شاهد هستیم لذا این مقام مسئول در خصوص راهکارها و رفع فرسودگی ها در این حوزه که با مشکلات عدیده ازجمله خشک سالی و کمبود منابع آبی نیز روبروست رویکردی بزرگ و متفاوت را اجرایی کرد که با پردازش به عملکرد پنج ماهه مدیریت شهری جدید شاهرود اشاره به آن می کنیم.

شهردار شاهرود دراین باره گفت: بهبود وضعیت و گسترش فضای سبز با توجه به افزوده شدن جمعیت و ساخت وسازهای شهری، نیاز ضروری انسان ها به فضای سبز است که برای تعامل اجتماعی امری مهم و حیاتی به شمار می آید.

احمدی با اشاره به اینکه لزوم بهینه سازی و ایجاد بسترهای مناسب برای بهبود فضای سبز شاهرود، تلاش دوچندان را می طلبد، افزود: در راستای برنامه ریزی باهدف تقویت و احیای توان اکولوژی محیط پیرامون شهری از تمام توان این حوزه استفاده شد تا محیط شهری مفرح تر را با استفاده از زمان و سرعت عمل بالا برای شهروندان و مسافران نوروزی آماده سازی کنیم.

وی بابیان اینکه بزرگ ترین انقلاب در فضای سبز با تغییر الگوی کشت گیاهان پرنیاز به گیاهان کم توقع و کم آب بود، ابراز داشت: اقدامات متفاوتی چون احداث و بهسازی سرویس های بهداشتی، بهسازی نمازخانه ها، بهسازی 37بوستان سطح شهر، اسکان مسافران و عملیات خاک برداری سطح فضای سبز شهری توانستیم گیاهان جدید را جایگزین و هزینه ها را کمتر کنیم که این امر موجب رضایت نسبی در سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری شاهرود شد.

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین اقدامات این حوزه در صرفه جویی مصرف آب و افزایش راندمان مصرف در سطح شهر بوده است، اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و کاهش منابع آبی و نزولات جوی در حوزه فضای سبز اقدام به تغییر الگوی کاشت در گسترده شهری کردیم که در راستای این امر با توجه به اینکه چمن جزو گیاهان پرمصرف و نیازمند به آبیاری مکرر است و هوای گرم سبب سرعت بالای تبخیر آب شده و از دسترس ریشه خارج خواهد شد انتخاب گیاهان مقاوم تر به خشکی را در اولویت قرار داده و کاشت انواع گیاهان و گل هایی که دائمی بوده و نیاز آبی کمتری داشته را در راستای مصرف آب به دنبال دارد در دستور کار قراردادیم.

احمدی بابیان اینکه مدیریت منابع آبی در فضای سبز شهری یکی از بزرگ ترین اقداماتی بود که در شاهرود انجام شد، عنوان داشت: در راستای اصلاح الگوی آبیاری برای افزایش راندمان آب، اجرای روش های نوین آبیاری فضای سبز شهری گامی مؤثر به منظور بهسازی و بهبود کیفیت فضای سبز در شاهرود بود.

وی ضمن این مطلب که طراحی شبکه آبیاری با استفاده از آب خام به منظور تأمین آب موردنیاز فضای سبز را از اولویت های این سازمان قراردادیم، اعلام داشت: رفیوژ وسط بلوار علامه مجلسی(48متری)، خیابان تهران، بلوار 36متری پادگان، جاده بسطام و میدان 9دی تا میدان امام حسین(ع) و اغلب بوستان های سطح شهر و.

ازجمله مکان هایی بود که با تغییر روش آبیاری در راستای تأمین آب موردنیاز در جهت اصلاح الگوی آبی از طریق مشاورین مجرب بالغ بر 70هزار مترمربع انجام شد.

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه فضای سبز بخش ضروری و لاینفک از پیکره شهرها را تشکیل می دهد که عدم توجه کافی به این مهم می تواند تبعات منفی بسیار زیادی به خصوص در افزایش آلودگی هوا و افزایش تعداد مبتلایان به بیماری تنفسی را به وجود آورد، بیان داشت: سه هزار مترمکعب اصلاح، تسطیح، رگلاژ بستر خاک و خاک برداری 37پارک و بوستان شاهرود، رفیوژها، بلوارها، میدان ها و معابر سطح شهر انجام شده است.

احمدی بابیان اینکه در شاهرود 280هکتار فضای سبز داریم که با توجه به طرح های توسعه فضای سبز سعی می کنیم تا این میزان را علاوه بر نگهداری افزایش دهیم، گفت: مجموعه پارک آبشار، بوستان های امینیان، شهرک ولیعصر، باهنر، توحیدی، بهارستان، گل ها، بلوارهای خیابان تهران، علامه مجلسی، میدان آزادی، قیام، از میدان هفت تیر به سمت دانشگاه آزاد، بلوار وسط جاده بسطام، سه راه کمربندی تا ژاندارمری، آرامستان و .

ازجمله مواردی است که این عملیات صورت گرفته است.

وی ضمن این مطلب که آمار سرانه فضای سبز و هزینه های توسعه و نگهداری را باید بر اساس محلات و خیابان ها تقسیم کنیم تا کمبودها و دارایی های فضای سبز برای شهروندان ملموس شود و تعلیق در سطح محلی به وجود آید، افزود: این احساس و آگاهی مشترک زمینه مشارکت جدی مردم را فراهم خواهد آورد.

شهردار شاهرود در ارائه عملکرد پنج ماهه سازمان پارک ها و فضای سبز شاهرود کود دهی فضای سبز را، در راستای کیفیت و سلامت مناسب گیاه و مبارزه با علف های هرز دانست و ابراز داشت: زمان کود دهی باید به موقع و از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

احمدی بابیان اینکه بیشتر فضای سبز سطح شهر عملیات کودپاشی صورت گرفته است از استفاده 300تن کود ورمی کمپوست برای جلوگیری از آلودگی های علف هرز در سطح فضای سبز خبر داد و اظهار داشت: در این مدت پنج ماهه 540 هزار نشا بنفشه، 300 هزار گونه های فصلی همیشه بهار، سینره، لاله، شب بو و.

، 100 هزار درختچه های شمشاد، ترون، زرشک تزیینی، رزها و یوکا، 30هزار شمعدانی و کالانکو، 15هزار اصله نهال درختان زینتی مانند اقاقیای پیوندی، توت پیوندی، زیتون خوراکی، سنجد خوراکی، کامیس پاریس، توری، به داغ، سرو شیراز و نقره ای، پالونیا، صنوبر، زیتون تلخ، نارون که از درختان کم آب و مقاوم به خشکی هستند خریداری و در سطح شهر به ویژه در شهرک ها کم برخوردار از فضای سبز کاشته شده است.

وی از کاشت درختان کم توقع و کم آب در تمام مناطق سطح شهر به خصوص شهرک های جدیدالاحداث و کم برخوردار چون فدک، فرهنگ، کوثر، دانشگاه، ذوالفقار و همت خبر داد و اظهار داشت: گل آرایی و آماده سازی میدان ها، رفیوژها و بلوارهای سطح شهر از زمان طرح استقبال از بهار(15 اسفندماه 96) شروع و تاکنون ادامه دارد.

شهردار شاهرود با اشاره به اینکه رنگ آمیزی جداول و مبلمان شهری در راستای ارتقای سطح ایمنی، زیبایی منظر شهری و بهبود وضعیت مبلمان شهری، جداول، پایه چراغ ها و نرده ها در سطح شهر صورت گرفته است، عنوان داشت: هشت هزار و 750 مترمربع رنگ آمیزی جداول، نرده پارک ها و مبلمان شهری در 37پارک و بوستان سطح شهر حاصل تلاش و همت شبانه روزی نیروهای سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری شاهرود در مدت پنج ماه عملکرد مدیریت شهری انجام گرفته است.

احمدی بابیان اینکه طرح پاک سازی و نظافت پارک ها جنگلی، بلوارها، میدان ها و پارک ها در دستور کار این سازمان قرارگرفته است، بیان داشت: این طرح در راستای بهبود و ارتقای سلامت محیطی در شاهرود انجام شده است.

وی ضمن بیان اینکه آبادانی و سرسبزی در هر شهر نماد زیبایی آن است، اعلام داشت: نگهداری و پاک سازی و نظافت فضای سبز ازجمله اولویت های شهرداری شاهرود است.

منبع:مهر
کلید واژه ها: شاهرود - توسعه - شهردار - مدیریت - بیمارستان امام حسین - خیابان - حمل ونقل - شهرداری - پیشگیری - جدید - برنامه - مشکلات - افزایش - مدیران - برنامه ریزی - مناطق - بیمارستان - امام حسین - نشان - پروژه - جمعیت - شیراز - آزادی - احمدی - امام - صورت - مشهد - محسن - مسجد - ماده

آخرین اخبار سرویس:
درآمدزایی پایدار، رویکرد نوین در مدیریت شهری

گزارش تصویری از دستگیری سارق مسلح بانک ملی

سوژه مردمی؛

وزیر بهداشت خواستار جلوگیری از تاسیس کارخانه اقلام دخانی شد

پیگیری تمدید مجوز ساخت فرودگاه بین المللی چابهار

امسال 816 روستای آذربایجان غربی از نعمت گاز بهره مند می شود

320 میلیاردریال برای اشتغال در کشاورزی بوشهر جذب شد

توقف قطع گوشی های مسافری ثبت نشده پس از اجرای یک روزه

طرح احیای خلیج گرگان اجرا می شود

توقف قطع گوشی های مسافری ثبت نشده پس از اجرای یک روزه

خرم آبادی: رتبه تلگرام در ایران و جهان سقوط کرده است

آغاز افزایش تولید نفت در میدان یاران شمالی

عرضه یک مدل GT قدرتمند توسط لکسوس

گرانی مرغ با افزایش هزینه های تولید

بی توجهی کشاورزان نسبت به ممنوعیت کشت برنج/ آب کافی وجود ندارد

مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز تمدید شد

دادستان انتظامی مالیاتی سازمان مالیات: آخرین اخطار به بانک ها / اطلاعات ندهید اعلام جرم می کنیم

اولین خودرو ایرانی تولیدی روی پلت فرم SP100 معرفی شد

تمدید تمام قطعات خودروها تا پایان سال97/تعلیق فعالیت سیتروئن در ایران/مذاکره با کیاموتورز برای ادامه همکاری

320 میلیاردریال برای اشتغال در کشاورزی بوشهر جذب شد

قیمت سبد نفتی اوپک یک گام دیگر عقب نشست

امسال 816 روستای آذربایجان غربی از نعمت گاز بهره مند می شود

کالاهای اموال تملیکی دراختیار اقشار آسیب پذیر قرار گیرد

رتبه تلگرام در ایران و جهان سقوط کرده است

در یک خانه اما جدا زندگی می کنیم

پر طرفدار ترین جوک تاریخ؛ فروش نیسان جوک از یک میلیون دستگاه گذشت

تصاویر/ سارق مسلح بانک ملی به دام افتاد

مطالبات داروخانه های بخش خصوصی در قزوین پرداخت شد

تاکید بر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر

نمایشگاه مبلمان و روشنایی در مشهد گشایش یافت

خودروی جدید سایپا رونمایی شد+عکس

کالاهای اموال تملیکی دراختیار اقشار آسیب پذیر قرار گیرد

کاهش 45 درصدی فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام +عکس

بزرگترین تولیدکننده ورق های MDF

طرح های ساعت فرانک مولر از 2007 تا 2017

بخش خبری 20 چهارشنبه بیست و هفتم تیر + فیلم

50درصد از نرخ بهره تسهیلات طرح بازآفرینی را دولت پرداخت می کند

استخدام کارشناس خرید در یک شرکت معتبر بازرگانی

اعمال تعرفه 45 درصدی چین روی پسته آمریکا

هیچ روستایی نباید گرفتار تشنگی شود

احتمال بروز کم آبی برای کشت پاییزه گندم در دزفول

جنگ تجاری برای اقتصاد جهان 430 میلیارد دلار هزینه دارد

فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام 45 درصد کاهش یافته است

افزایش 20 درصدی نرخ کرایه حمل نفتکش ها

خودروی جدید سایپا در شیراز رونمایی شد/ رهام به بازار ایران می آید (+عکس و مشخصات فنی)

مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی، تاپایان تیر

کمبود ذخایر آب، انگلیسی ها را وادار به صرفه جویی کرد

50درصد از نرخ بهره تسهیلات طرح بازآفرینی را دولت پرداخت می کند

واکنش ترانه علی دوستی به قطعی برق+عکس

نخبگان علمی در کمند همه چیز می دانیم

صداقت و انصاف بزرگترین تبلیغ برای جذب گردشگر است

کار بانک ارائه خدمات است نه خرید و فروش ملک

فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام 45 درصد کاهش یافته است

خرم آبادی: رتبه تلگرام در ایران و جهان سقوط کرده است

ارسال 700 پرونده مرتبط با واردات خودرو به سازمان تعزیرات

بیمه سلامت 7 هزار میلیارد تومان بدهی دارد

گشت تعزیرات در بازار امین حضور

برخورد با واحدهای تولیدی متخلف در زمینه بسته بندی آب معدنی

توزیع لاستیک یارانه ای وسایل نقلیه سنگین در هرمزگان آغاز شد

سامانه جامع تجارت: تمدید مجدد مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز

مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز تمدید شد

جیب هایی که با این رانت پر شدند

اعطای گواهینامه ی استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان

گردهمایی بزرگ تولیدکنندگان و صنعتگران حوزه متالورژی، فولاد، ریخته گری

توزیع لاستیک یارانه ای وسایل نقلیه سنگین در هرمزگان آغاز شد

افزایش نرخ کرایه حمل نفتکش ها

تحویل ارز پتروشیمی به سامانه نیما

سالانه 240 هزار تن محصولات کشاورزی در بروجن تولید می شود

230 زوج زیرپوشش کمیته امداد هرمزگان هدیه ازدواج دریافت کردند

یوونتوس برای خرید گودین باید 20 میلیون یورو بپردازد

ارسال 700 پرونده مرتبط با واردات خودرو به سازمان تعزیرات

کمبود و قطع آب در تبریز

«بانک سرمایه گذاری اروپا» قادر به فعالیت در ایران نیست

با لباس های آب رفته چه کنیم؟

آغاز افزایش تولید نفت در میدان یاران شمالی

تولید ماهانه 724 هزار لیتر روغن خودرو در واحد تولیدی استان+فیلم

افزایش 69 درصدی صادرات ایران به روسیه + فیلم

773 مورد بازرسی صنفی در پلدشت انجام شد

بانک تخصصی اطلاعات دندانپزشکی بیمه شدگان ایجاد می شود

آیین نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در محمودآباد برگزار شد

230 زوج زیرپوشش کمیته امداد هرمزگان هدیه ازدواج دریافت کردند

سالانه 240 هزار تن محصولات کشاورزی در بروجن تولید می شود

افزایش 14 درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد امام

ارسال 700 پرونده درباره واردات خودرو به سازمان تعزیرات

کاهش 45 درصدی فعالیت ایرانی ها در تلگرام

کاهش 45 درصدی حجم فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام+ نمودار

نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در محمودآباد اغاز شد

آیین نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در محمودآباد برگزار شد

انتشار فهرست جدید شرکت های صادرکننده فرآورده های نفتی

بانک تخصصی اطلاعات دندانپزشکی بیمه شدگان ایجاد می شود

سکه گران شد

773 مورد بازرسی صنفی در پلدشت انجام شد

میزان درآمد روسیه از جام جهانی 2018 اعلام شد

استخدام یک فروشگاه معتبر اینترنتی پوشاک در ارومیه

از سوی سامانه جامع تجارت اعلام شد تمدید مجدد مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز

ضرر اروپا از کاهش صادرت نفت ایران

کشف کشتی روسی حامل "گنجینه طلا"بعد از 113 سال

نمودار کاهش 45 درصدی حجم فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام

عکس/ سفری به غار قوری قلعه واقع در پاوه

ستاد توسعه بیمه روستایی در تمام استان ها ایجاد می شود

کلیدشهرداربرقفل های ترافیکی شاهرود

کلیدشهرداربرقفل های ترافیکی شاهرود