مطالب مرتبط:
برگزاری جلسه برای تصمیم گیری در مورد بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه
برگزاری جلسه برای تصمیم گیری در مورد بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه/ 7 مورد صدور سند مالکیت اراضی عمومی و دولتی توسط سازمان بازرسی کشور انجام شد/ جلوگیری از 1373 میلیارد ریال فرار مالیاتی و 241 میلیارد ریال قاچاق
برگزاری جلسه برای تصمیم گیری در مورد بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه/ 7 مورد صدور سند مالکیت اراضی عمومی و دولتی توسط سازمان بازرسی کشور انجام شد/ جلوگیری از 1373 میلیارد ریال فرار مالیاتی و 241 میلیارد ریال قاچاق/ اگر گران کردن خودرو در بخش دولتی بدون مجوز باشد حتما اقدام خواهیم کرد
ورود سازمان بازرسی به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو/ مردم به زودی نتیجه را احساس می کنند
ورود سازمان بازرسی به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو/ مردم به زودی نتیجه را احساس می کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 خرداد 1397 ساعت 10:032018-06-18اقتصادي

برگزاری جلسه برای تصمیم گیری در مورد بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه


سراج به جلسه فردای این سازمان اشاره کرد و گفت: جلسه مبارزه با فساد اقتصادی را داریم که نمایندگان سه قوه حضور دارند و امیدواریم در خصوص چهار بازار خودرو، - ": رییس سازمان بازرسی در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی های سازمان بازرسی در سال جاری گفت: برنامه های بازرسی به دو بخش ویژه و جاری تبدیل می شود که در قسمت برنامه های ویژه و تعریف نشده بازرسی ها انجام می گردد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور افزود: بازار سکه، خودرو، مسکن و ارز چهار بازاری است که سازمان بازرسی به آن ورود کرده است و در رابطه با سکه، 7 میلیون و 600 هزار ثبت نام  داشتیم که پنجاه نفر، پنج درصد این سکه ها را در اختیار دارند و هر سکه ای یک میلیون سود دارد.

قاضی سراج در خصوص بازار مسکن نیز بیان کرد: مسکن راکد بود و خرید و فروش انجام نمی شد در کمتر از یکی و دوماه مسکن 40 درصد بالا رفت و افراد دلال و سودجو بازار مسکن را ملتهب می کنند و امیدواریم با هماهنگی وزارت مسکن و شخص وزیر، بازار مسکن را سر و سامان دهیم .

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ورود این سازمان در بازار خودرو اعلام کرد: وضعیت بازار خودرو مانند بازار مسکن بود و پول های سرگردان و نقدینگی بیش از حد باعث شد که برخی از خودرو ها تا صدمیلیون تومان گران شوند به عنوان مثال خودروی سوزوکی تا 100 میلیون و خودرو 2008 حدود 70 تا 80 میلیون تومان و خودروی استپ وی حدود 30 میلیون تومان گران شد.

وی گفت: سازمان بازرسی کل کشور ورود و سایت ها را بررسی کرد و امیدواریم بتوانیم ضمن کنترل قیمت ها شاهد کاهش قیمت ها باشیم.

معتقدیم این قیمت ها حبابی است و قیمت واقعی نیست و مصرف کنندگان واقعی نیز در این بازار ها وجود ندارد و اکثرا دلال ها هستند که بازار را ملتهب می کنند که امیدواریم با کمک دولت مشکل حل کنیم.

سراج در ادامه به جلسه فردای این سازمان اشاره کرد و گفت: جلسه مبارزه با فساد اقتصادی را داریم که نمایندگان سه قوه حضور دارند و امیدواریم در خصوص چهار بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه تصمیم گیری شود.

وی به موضوع خودروهای خارجی و گرانی بیش از حد اشاره کرد و افزود: متاسفانه سایت وزارت صنعت (صمت) هک و حدود 5 هزار خودرو ی مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد که از این تعداد حدود 4 هزار خودرو ترخیص و وارد بازار شده است و هزار خودرو نیز همچنان در گمرگ باقی مانده که امیدواریم در این خصوص تصمیم یگیریم.

سراج اصافه کرد : اختلاف قیمت این خودروها به نزدیک نیم میلیارد تومان می رسد مانند ولوو و بی ام و که قیمت واقعی ندارند امیدواریم با همکاری سه قوه بازار را کنترل و فیمتها را به قیمتهای واقعی و مناسب برسانیم.

قاضی سراج همچنین در خصوص گزارش عملکرد این سازمان در سال 96 به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضاییه گفت: 54771 شکایت و اعلام داشته ایم که نسبت به سال 95 ؛ 13 درصد افزایش داشته است که از این تعداد حدود 50 هزار شکایت و اعلام را بررسی و به مبادی ذیربط و شکات اعلام کردیم.

وی به عملکرد این سازمان در خصوص مناقصات و مزایدات اشاره کرد و گفت: در سال 96، 41 هزار و 517 ثبت اطلاعات اولیه در این رابطه داشتیم که بیشترین آنها را از طریق فضای سایبر کنترل و 8595 مورد بصورت فیزیکی مورد کنترل قرار گرفت.

258 مورد درخواست لغو و یا تجدید نظر داشتیم.

سراج افزود: در سال گذشته 9807 مورد گزارش از سازمان خروجی کیفری، دیوان عدالت، دیوان محاسبات و هیات های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری و همچنین هیات رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری داشته ایم.

سراج به اقدامات این سازمان در رابطه با اثربخشی های غیر مالی اشاره کرد و افزود: در سال 96؛ 119 مورد اصلاح ساختارها ، 1170 مورد اصلاح قوانین و مقررات یا جلوگیری از اقدامات خللف قوانین و 74 مورد در خواست صدور و لغو یا اصلاح مجوزها و قراردادها بوده است.

وی افزود: در سال گذشته 7 مورد صدور سند مالکیت اراضی عمومی و دولتی به مساحت 12 میلیون و 918 هزار و 297 مترمربع توسط سازمان بازرسی کشور انجام شده است.

به گفته سراج، سازمان بازرسی موفق به انجام 758 مورد اصلاح و بهبود امور ، 2883 نفر محکومیت اداری و انتظامی ، 600نفر محکومیت کیفری 30 مورد ابطال مصوبات توسط دیوان عدالت اداری و 38 مورد جلوگیری از تخریب تصرف اموال و اراضی و تغییر کاربری به ارزش 100میلیارد و 676 میلیون و 990 هزار ریال به مساحت 5 میلیون و 838 هزار و 368 مترمربع شده است.

وی به اثر بخشی های مالی این سازمان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته این سازمان 30 هزار و 707میلیارد ریال وصول مطالبات و انتقال وجوه، 528 میلیارد ریال و 99هزار یورو استرداد وجوه و اموال و همچنین 722 میلیارد ریال و 16 میلیون و 700 هزار یورو جلوگیری از تضییع اموال داشته است.

سراج گفت: این سازمان همچنین موفق شد ضمن جلوگیری از 1373میلیارد ریال فرار مالیاتی و 241 میلیارد ریال قاچاق ، 1514 میلیارد ریال نیز درامدهای دولت را افزایش دهد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به اینکه علیرغم گفته های سازمان تعزیرات مبنی بر مبارزه با گرانی غیرقانونی خودرو آیا سازمان بازرسی در این خصوص ورود می کند، گفت: قطعا ما ورود و اقدام می کنیم منتها از نظر محاکمه و مجازات این موضوع در صلاحیت سازمان تعزیرات است.

وی ادامه داد: اگر گران کردن خودرو در بخش دولتی بدون مجوز باشد حتما اقدام خواهیم کرد و اگر آنها تمکین نکنند به مراجع قضایی معرفی می کنیم که موظف هستند در این باره اقدام کنند.

سراج گفت: ما این موضوع را به شورای رقابت اعلام کردیم و خودروهایی که زیر 40 میلیون است وارد شد که 6 الی 7 درصد که تقریبا رقم قابل قبول و نرمالی است گران شد.

اما منتها مسائل دیگری است که باعث افزایش قیمت ها به صورت تصاعدی می شود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: در رابطه با اصل موضوع خودروسازان وارد شدیم از خودروسازان و وزرا توضیح خواستیم که آنها نیز از این افزایش قیمت ناراحت هستند و طی هفته آینده درباره خودروسازان، عرضه بیشتر خودرو، عدد احتکار خودرو ورود کرده و با خودروسازان صحبت و آنها را قانع کنیم تا در رابطه با عرضه و عدم احتکار جلوگیری لازم را به عمل آوریم و تقاضا و عرضه را در بازار متعادل کنیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه علیرغم اعلام آمادگی برای ثبت نام خودرو این سایت امروز بسته بود توضیح داد: پیشنهاد می کنم خودروسازان خودروها را به نمایندگی خودرو ندهند و مستقیم به مصرف کننده بفروشند.

امروز قرار بود سایت باز شود و ما پیگیری می کنیم و امید است فقط به مصرف کننده خودرو بدهند.

سراج گفت: بعضی از صاحب منصب ها به خودروسازان فشار می آورند که نیروی بیشتری بگیرند و این موضوع و افزایش هزینه ها باعث شده که خودروسازان نتوانند تیراژ را بالا ببرند که ما در حال بررسی هستیم تا نه خودروسازان بسوزند نه مصرف کننده و آنها بتوانند با قیمت مناسب هم خودرو بفروشند و هم خودرو را تهیه کنند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور تأکید کرد: ما منشأ مشکلات را بررسی می کنیم تا بدانیم کدام ارگان خودرو را احتکار کرده است که اگر به پاسخ آن رسیدیم قطعا وارد عمل خواهیم شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عضو کمیسیون اصل 90 از سازمان بازرسی گلایه داشته اند اظهار کرد: این شخص پرسنل ما و در حال حاضر مامور در مجلس هستند.

ما می خواهیم که وی عملکرد چندین ساله خود را ارائه کند.

از سویی وظیفه ما نظارت بر اجرای صحیح قوانین است.

سراج ادامه داد: سازمان بازرسی می گوید کمیسیون اصل 90 می تواند یک برنامه را مصوب و به صورت فوق العاده به ما ابلاغ کند تا ما آن را اجرا کنیم.

شما به آن آقایان بفرمایید که چند برنامه فوق العاده تصویب کرده و به ما داده اید که ما به آن جواب نداده ایم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور متذکر شد: هر گزارشی که در ارتباط با آبروی کسی نباشد و جنبه ملی داشته باشد و کمیسیون اصل 90 تقاضا کنند من به آنها گزارش می دهم.

از جمله موضوع آلودگی هوا.

و اگر این افرادی که مصاحبه می کنند مطالبشان خلاف قانون باشد ما جواب نمی دهیم.

ولی اگر مطابق قانون باشد مخلص آنها هم هستیم.

 وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه در بازار مسکن چقدر می شود دلال ها را کنترل کرد گفت: می توانیم دلال هارا کنترل کنیم در این زمینه با آقای آخوندی صحبت کردیم که قول دادند بررسی می کنند و خود نیز در جلسه های آینده مطرح می کنیم و این موضوع با هماهنگی حاکمیت و قوه قضاییه و همه ما باعث خواهد شد تا قیمت ها به حالت متعادل برسد و مصرف کننده و تولیدکننده دچار ضرر نشوند.

سراج در پاسخ به این پرسش که در موضوع خرید هواپیماهای فلای چک آیا گزارش سازمان بازرسی به دادگاه ارسال شده است گفت:ما این پرونده را بررسی کردیم و اقدامات خوبی انجام دادیم همچنین درباره افراد مربوطه تحقیق کردیم اما هنوز به دادگاه نرفته است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تیم فعلی شهرداری تعدادی از دوتابعیتی ها و دوشغله ها را در معاونت خود پست داده اند آیا در این باره ورود کرده اید اظهار کرد: ما در کل کشور در این باره ورود کردیم و به همه ابلاغ کردیم که طبق ماده 41 قانون هیچ کس حق ندارد از بازنشسته استفاده کند که تعدادی تمکین کردند و تعدادی تمکین نکردند و قطعا پولی که پرداخت می کنند تصرف در اموال دولتی است و برابر قانون اقدام می کنیم.

وی در پاسخ به پرونده عرضه 21 درصد سهام شرکت ایرانسل بیان کرد: قول و تعهد دادند که مسئله را حل کنند و پاسخ را به ما بدهند اما هنوز به ما اطلاع نداده اند و ما در حال پیگیری هستیم.


کلید واژه ها: خودرو - سازمان بازرسی - بازار - سازمان بازرسی کل کشور - بازار خودرو - رییس سازمان بازرسی - رییس سازمان بازرسی کل کشور - مسکن - بازار مسکن - قیمت - فساد اقتصادی - تصمیم گیری - برنامه - سراج - کشور - تصمیم - اقتصادی - خودروهای خارجی - مبارزه - مصرف کنندگان - کاهش قیمت ها - برنامه ریزی - خرید و فروش - وزارت - وزارت صنعت - خبرنگاران - گران قیمت - درصد - فساد - نقدینگی

آخرین اخبار سرویس:
کاهش شدید ارزش دلار با اظهارات ترامپ/ بورس های جهانی فرو ریخت

واحدهای صنعتی لرستان با مشکلات بانکی جدی مواجه هستند

ظهور اشکال جدید قاچاق با التهابات ارزی اخیر

کاهش 67 درصدی صادرات مواد معدنی در لرستان

اقامتگاه بوم گردی ددمان زنجان

ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم

دلالان و سوداگران درباره بورس کالا آدرس غلط می دهند

سعیدی: طرح دوفوریتی مجلس برای «اخذ مالیات بر عایدی سرمایه» کلید خورد

استخدام مدیر مالی، سرپرست مالی در یک شرکت معتبر در تهران

بانک مرکزی لیست دریافت کنندگان ارز دولتی را منتشر می کند

ذخیره سد استقلال میناب به حجم مرده رسید

رشد اقتصادی کوبا کمتر از حد انتظار بوده است

ساکنان مناطق محروم باید از مزایای احداث صنایع و طرح های عمرانی بهره مند شوند/ تلاش می کنیم همه روستا های کشور از نعمت گاز برخوردار شوند

بیمه تکمیلی رایگان رانندگان حمل و نقل جاده ای اجرایی می شود

تاکید معاون استاندار اردبیل بر رفع موانع پروژه های در حال اجرای استان

بخش خبری 1-5-97

کشاورزان دزفول 320 هزار تن چغندرقند تولید کردند

افزایش صدور پروانه های صنعتی و اکتشاف معدنی

استاندار اردبیل خواستار تسریع در تکمیل طرح های سازمان تامین اجتماعی شد

ارزش صادرات پتروشیمی در فصل بهار از مرز 3 میلیارد دلار گذشت

چرا بازار ثانویه نتوانست ثبات را به نرخ ارز بازگرداند؟

شرکت های نامریی که اقتصاد ایران را ناسالم کرده اند

کاشت کنجد و ذرت در حاجی آباد آغاز شد

استخدام نیروی ماهر در کارواش صدف

استخدام مهندس فرآوری استخراج و اکتشاف در سایت معدنِ زنجان

شمار تلفات انفجار در نزدیکی فرودگاه کابل به 23 تن رسید

مردان به جای ازدواج دائم به دنبال زن صیغه ای!

استخدام کارگر ساده آقا و منشی خانم در ماهدشت

تراز پرداخت های سال 96 چه تصویری از آینده نرخ ارز ارائه می کند؟

بازبینی بروکراسی پیچیده اعطای مجوزها

استخدام فروشنده با تجربه خانم بصورت تمام وقت در اصفهان

آیا ارزهای دیجیتال به الکامپ خواهند رسید؟

معاون اول رییس جمهور: ساکنان مناطق محروم باید از مزایای احداث صنایع و طرح های عمرانی بهره مند شوند

سکوت بانک مرکزی سود 21 درصدی بانکهای خصوصی

معاون اول رییس جمهوری:ساکنان مناطق محروم باید از مزایای احداث صنایع و طرح های عمرانی بهره مند شوند

صادرکنندگان از مالیات بر ارزش افزوده معاف می شوند

استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی در شرکت مدیریت پرشین

استاندارد سوختی 8 خودرو رد شد/ترفند خودروسازان داخلی برای دور زدن استانداردها

کاهش ساعت کاری ادارات و نهاد های دولتی تا اطلاع ثانوی

کیفیت هوای امروز مشهد،در آستانه هشدار

تامین2.2 میلیون تن انواع کود مورد نیاز بخش کشاورزی از شرکت های پتروشیمی داخلی

پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون به 30 بهره بردار کشاورزی

آغاز برداشت مکانیزه برنج در قائم شهر

طرح ملی توان افزایی زنان بارویکردکار آفرینی در گیلان آغاز شد

روش های سنتی آبیاری مشکل کمبود آب را بیشتر می کند

بیش از 407 میلیارد ریال ارزش افزوده به گناوه اختصاص یافت

بیش از 407 میلیارد ریال ارزش افزوده به گناوه اختصاص یافت

روش های سنتی آبیاری مشکل کمبود آب را بیشتر می کند

طرح ملی توان افزایی زنان بارویکردکار آفرینی در گیلان آغاز شد

صدور مجوز سیر به واگن های مسافری بالای 30 سال

رویترز: کاهش شدید ارزش دلار با اظهارات ترامپ/ بورس های جهانی فرو ریخت

جابجایی 190 هزار دلار و یورو در قطار ناتمام ماند

شفاف سازی بانک صادرات در خصوص روند رو به رشد بانک و برگزاری مجمع سالیانه

اطلاعات «فرزندان غیرشاغل بازنشستگان» ثبت می شود

برگزاری نمایشگاه فرصت های طراحی و ساخت قطعات صنعت هوانوردی

تولید ابزارآلات ایرانی در چین!

طرح گسترده بیمه تکمیلی رایگان رانندگان حمل و نقل جاده ای کلید خورد

آسیب پذیری ایران در برابر زلزله باید ظرف پنج سال تمام شود

60 تا 70 درصد بارش ها تبخیر می شود

فقر فرهنگی و اقتصادی عامل اصلی رشد فرقه گرایی در کشور است

تعداد هسته پردازنده های رایزن AMD در سال 2019 دو برابر می شود

استخدام کارگر ساده خانم در کارگاه تولیدی رومیزی

استخدام کارگر فنی ماهر جهت تولید و مونتاژ در تهران

استخدام مهندس صنایع در یک شرکت معتبر مهندسی

استخدام کادر کارشناسی و مدیریتی در شرکت معتبر صنعتی

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سینا با حداکثر سهامداران

استخدام چند رده شغلی جهت شرکت معتبر بازرگانی در تهران

استخدام نیروی فروش خانم با حقوق ثابت و پورسانت در اصفهان

حمایت گروه مالی سامان از جشنواره تابستانی کیش

استخدام تکنسین کولر گازی و کارگر ساده در البرز

وصول 517 میلیارد ریال از معوقات بانکی در مازندران

صدور مجوز 3 خودرو جهت ورود به بازار + اسامی

استخدام مدیر بازرگانی و مدیر فروش در یک شرکت معتبر

استخدام کارمند فروش حضوری و تلفنی درفروشگاه اینترنتی manzel.ir

آبشار مصنوعی 108 متری در چین + عکس

سمیه محمودی: وزارت بهداشت دنبال صندوق های بیمه ای است/ برخی دنبال چینش مهره های خودشان در وزارت رفاه هستند/ می خواهند مردم را سرگرم کنند

آبشویی درختان، راهکاری برای کنترل سفیدبالک ها

قیمت ارز، سکه و طلا در بازار آزاد / 1 مرداد

غذاهایی که مانع پوسیدگی دندان ها می شوند

تغییر ساعت کاری بانک آینده در 18 استان+ تمدید ساعت کار در تهران

جدول کامل قیمت انواع خودرو / 1 مرداد

چرا بازار ثانویه نتوانست ثبات را به نرخ ارز بازگرداند؟

تحقیق و تفحص از بانک مرکزی کلید خورد

سردی چرخ تولید با خاموشی های تابستانه

تامین ارز صادراتی شرکت های دانش بنیان

پنجمین گردهمایی بزرگ مسئولین دولت و مدیران بنگاه های برتر اقتصادبرگزار شد

تخصیص یک ونیم میلیارد دلار به اشتغال روستایی

36 هزار تن گندم در کهگیلویه و بویراحمد برداشت شد

زمینه های فرصت طلبی قاچاق چیان برچیده می شود

60 تا 70 درصد بارش ها تبخیر می شود

گزارش: فروش عمده محصولات ایرانی در بازار «هایکوپ» ارمنستان

چگونه با تبلیغات در گوگل، درآمد دلاری کسب کنیم؟

تامین 2.2 میلیون تن کود کشاورزی از شرکت های پتروشیمی داخلی

افزایش سالانه تا 14 درصدی سقف تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

افتتاح پروژه برق رسانی درعنبرآباد

مناطق محروم از مزایای طرح های عمرانی بهره مند شوند

30 درصد آب مورد نیاز نیروگاه اصفهان از پساب تصفیه شده تأمین خواهد شد

رفع معارضات پیش روی طرح های تامین آب

برگزاری بازارچه دائمی صنایع دستی در کاروانسرای عباسی کرج

نشست اقتصاد مقاومتی زیر کولرهای خاموش

برگزاری جلسه برای تصمیم گیری در مورد بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه

برگزاری جلسه برای تصمیم گیری در مورد بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه