مطالب مرتبط:
نمایندگان مخالف از FATF چه می دانند؟
FATF بهانه ای برای مواجهه با جمهوری اسلامی/در صورت بی اثر شدن شروط تعیین شده، ایران باید بتواند عضویت خود را لغو کند
FATFتحریم های آمریکا را گزنده تر می کند/ لزوم بازمذاکره با FATF
حرف حساب موافقان و مخالفان FATF چیست؟
منتقدان FATF مستندات خود را به مجلس ارائه کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 خرداد 1397 ساعت 06:312018-06-18سياسي

یادداشت/ ابراهیم کارخانه ای برجام مالی (FATF) خطرناک تر از برجام هسته ای


در حالی که کشور هنوز از بند برجام خارج نشده است، آیا به صلاح است که کشور را به برجام خطرناک دیگری که گستره آن تمامی ارکان اقتصادی، دفاعی، امنیتی، - فرهنگی و منطقه ای کشور را دربر می گیرد، پیوند زد؟! به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های " روزنامه کیهان در سرمقاله شماره امروز خود نوشت: بدون شک تا زمانی که ایران اسلامی به اصول و آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی پایبند باشد دشمن هیچ گاه از توطئه علیه نظام اسلامی دست بر نخواهد داشت و همواره در تلاش است با به کارگیری شیوه های مختلف بنیانهای مستحکم نظام اسلامی را هدف قرار دهد.

رمز پایداری 40 ساله انقلاب اسلامی در مقابله با توطئه های مشترک امریکا و غرب و هم پیمانان منطقه ای آنها وحدت کلمه ملت ایران، هدایت ها و هشدارهای مدبرانه رهبری انقلاب، ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهی دشمن و استحکام قدرت داخل بوده است .

اگر جمهوری اسلامی ایران می خواست مسیر خود را بر اساس خواست قدرتهای سلطه گر و معاهدات بین المللی رقم بزند امروز اثری از عزت و اقتدار ایران اسلامی در منطقه و جهان مشاهده نمی شد.

بر همین اساس در ذیل به واکاوی پیامدهای پذیرش شرایط FATF و عضویت جمهوری اسلامی ایران در کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم با بهره گیری از تجربه تلخ برجام پرداخته می شود: 1- موافقان تصویب کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CTF) عنوان می کنند چنانچه با عضویت ایران در کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم خطری متوجه نظام اسلامی شود طبق بند 27 کنوانسیون می توان یک سال بعد از اعلام عضویت از آن خارج شد.

اولا زمان یک ساله زمان گریز و اعمال توطئه ها علیه عضو متقاضی خروج از کنوانسیون است؛ ثانیا هزینه خروج از FATF برای کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران که در نوک پیکان توطئه های طراحی شده دشمن قرار دارد به مراتب سنگین تر و سخت تر خواهد بود کما اینکه علی رغم صراحت ماده 10 معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) مبنی بر این که هرگاه منافع و امنیت ملی کشوری با عضویت در این معاهده در معرض خطر قرار گیرد آن کشور می تواند از NPT خارج شود، لیکن جمهوری اسلامی ایران علی رغم اتهام ساختگی انحراف هسته ای و صدور پی درپی قطعنامه ها توسط شورای امنیت و اعمال شدیدترین تحریم ها تصمیم به خروج از ان پی تی نگرفت.

از آنجا که هزینه پذیرش شرایط FATF به مراتب سنگین تر از هزینه عضویت در NPT است خصوصاً اینکه دشمن برای بعد از عضویت ایران در کنوانسیون خواب های آشفته ای را تدارک دیده است می بایست قبل از ورود به زمین بازی دشمن و پرداخت هزینه های سنگین در اقدامی هوشمندانه و پیشدستانه از اعمال خسارت بیشتر به نظام اسلامی جلوگیری کرد.

2- گفته می شود بیش از 180 کشور جهان عضو کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CTF) هستند از طرفی 189 کشور نیز عضویت NPT را پذیرفته اند لیکن با کدام کشور عضوNPT همانند جمهوری اسلامی ایران رفتار شده است؟ در کدام کشور جهان به عنوان یک استثنا و برای اولین بار در تاریخ، به بهانه اقدامات شفاف ساز، سخت ترین و بی سابقه ترین و پیشرفته ترین شیوه های نظارتی هسته ای را به کار گرفته اند، بدون شک در رابطه با عضویت جمهوری اسلامی ایران در کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم این اتفاق مجددا به بهانه شفاف سازی اقتصادی این بار در قالبی جدید تکرار خواهد شد.

علت آن روشن است جمهوری اسلامی ایران یک پدیده نوظهور و پایه گذار تمدن نوین اسلامی در جهان است که منافع آمریکا و غرب را در منطقه به خطر انداخته است و خواب راحت را از چشم استکبار جهانی ربوده است.

بصیرت و هوشمندی سیاسی حکم می کند در اقدامی پیشدستانه از اتفاقی که قرار است در آینده رخ دهد جلوگیری کرد.

وظیفه دستگاه سیاسی و دیپلماسی صرفاً مذاکره با کشورها بر سر عقد قراردادها و پیگیری عضویت در معاهدات بین المللی نیست بلکه می بایست در عرصه شناخت توطئه های طراحی شده دشمن و اتخاذ راهکارهای لازم جهت مقابله با آنها و دفاع از منافع ملی، منطقه ای و جهانی ایران اسلامی قدرتمندانه و انقلابی عمل کند.

3- دشمن درصدد است با محوریت کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم که بازوی عملیاتی FATF است این بار در قالب برجام مالی تحت عنوان شفاف سازی فعالیت های اقتصادی و به بهانه مبارزه با تامین مالی تروریسم توطئه خطرناکی را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کند.

در حالی که دامنه بازرسی و نظارت NPT محدود به شفاف سازی برنامه های هسته ای کشور می باشد، دامنه نظارت FATF به برنامه های اقتصادی و مالی و بانکی تمام ارکان نظام اسلامی برمی گردد.

گستره توطئه های دشمن در این عرصه به هیچ وجه قابل مقایسه با توطئه های محدود دشمن در عرصه هسته ای نیست.

فلذا لازم است دستگاه سیاسی و دیپلماسی و مسئولین دست اندرکار در اقدامی پیشدستانه از اعمال توطئه های جدید طراحی شده توسط دشمن جلوگیری کنند.

ذکر این نکته ضروری است که اگر جمهوری اسلامی ایران عضویتNPT را در سال 1993(1372) تمدید نمی کرد دشمن نمی توانست از NPT به عنوان اهرمی علیه نظام اسلامی استفاده کند.

امروز نیز اگر در اقدامی هوشمندانه خطر تصویب کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم و پذیرش شرایط FATF مرتفع نگردد، جمهوری اسلامی ایران با خطراتی به مراتب عمیق تر، فراگیرتر و غیر قابل اجتناب در عرصه های اقتصادی و امنیتی مواجه خواهد شد.

4- بدون شک عضویت ایران در کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CTF) نه تنها منجر به کاهش ریسک معامله با جمهوری اسلامی ایران و رفع تحریم ها نخواهد شد بلکه فصل جدیدی از توطئه های طراحی شده را علیه جمهوری اسلامی ایران رقم خواهد زد.

دشمن در این عرصه تنها به نظارت سیستمی و شفاف سازی معاملات و مبادلات بانکی اکتفا نخواهد کرد بلکه راستی آزمایی عملی از سیستم مالی و بانکی و فعالیت های اقتصادی کشور را بهانه خواهد کرد، کاری که در شفاف سازی فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاد.

بدون شک عواقب خطرناک چنین اقدامی می تواند تمامی عرصه های اقتصادی، دفاعی، امنیتی، فرهنگی، سیاسی و منطقه ای جمهوری اسلامی ایران را دربر گیرد؛ هوشمندی سیاسی ایجاب می کند که دستگاه سیاسی و دیپلماسی کشور با ژرف نگری سیاسی قبل از ورود به زمین بازی دشمن؛ توطئه های طراحی شده را شناسایی و پیشدستانه اقدام نماید، راه پیموده شده در 40 سال گذشته که علی رغم دشمنی آمریکا و غرب؛ ایران اسلامی را در اوج قله عزت و اقتدار منطقه ای قرار داده است.

5- بدون تردید با نظارت دشمن بر نظام مالی و اقتصادی کشور عملاً نظام برنامه ریزی در عرصه های مختلف تحت نظارت دقیق دشمن قرار خواهد گرفت که حاصل آن خدشه بر استقلال کشور و ضربه به ارکان نظام اسلامی خواهد بود، از سوی دیگر در حالی که برجام که یک معامله دوطرفه بود با خدعه آمریکا و غرب منافع جمهوری اسلامی ایران نادیده گرفته شد آیا ساده انگاری سیاسی نیست که تصور شود با حق شرطی سست بنیان و پیش بینی نشده در مفاد کنوانسیون می توان از منافع ملی و امنیت ملی و منطقه ای کشور در برابر قدرت های سلطه گر و زورگو دفاع کرد؟! ایران قدرتمند اسلامی برای رفع مشکلات اقتصادی همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند هرگز نباید بر عصای بیگانه تکیه بزند.

حفظ عزت، اقتدار و بالندگی نظام اسلامی جز بر پایه وحدت کلمه، ایستادگی و مقاومت و استحکام قدرت داخل ممکن نیست.

6- امروز کسانی دم از اتخاذ تدابیر لازم برای پر کردن حفره های امنیتی کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم می زنند که در توجیه تصویب برجام با قاطعیت اعلام می کردند که کوچک ترین ضرری متوجه منافع ملی و امنیتی کشور نخواهد شد و تمامی تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران لغو می گردد لیکن چند صباحی از این اطمینان بخشی سطحی نگذشته بود که بدعهدی ها شروع شد و پایه های سست برجام یکی پس از دیگری فرو ریخت و سرانجام طرف اصلی معامله یعنی شیطان بزرگ که به تمامی خواسته های هسته ای خود دست یافته بود تاب تحمل سال ها را نیاورد و در اقدامی زودهنگام با طرح خواسته های اصلی خود بدون کوچک ترین هزینه ای از برجام خارج شد.

متاسفانه در حال حاضر نیز در توجیه تصویب کنوانسیون های پالرمو و مبارزه با تامین مالی تروریسم با فریب سراب رفع تحریم ها همان سناریو در شرف تکرار است! 7- درحالی که دشمن از آن سوی مرزها با افزایش تهدیدها و تحریم ها و عوامل سودجو و فتنه گر نیز در داخل کشور هر یک درصدد ضربه زدن به نظام اسلامی هستند، آیا در چنین وضعیتی پذیرفتن شرایط FATF و تصویب عضویت در کنوانسیون های توطئه گری مانند پالرمو و مبارزه با تامین مالی تروریسم (CTF) موجبات تسلط دشمن را بر نظام اقتصادی کشور فراهم نخواهد ساخت؟! آیا به صلاح کشور است در حالی که اطلاعات بر باد رفته از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی منجر به شناسایی و ترور قله های صنعت غنی سازی کشور گردید، این بار با تسلط دشمن بر اطلاعات حساس مالی و بانکی کشور در قالب نظارت سیستمی، استحکامات حساس و استراتژیک اقتصادی کشور در تیررس توطئه های دشمن قرار گیرد؟! کدام کشور عاقل در جهان در میدان جنگ اقتصادی؛ اطلاعات سیستمی و کلیدی اقتصاد کشور را تحت نظارت دشمن قرار می دهد! ابراهیم کارخانه ای رییس کمیته هسته ای مجلس نهم انتهای پیام/ز http://fna.

ir/bmo1kr
کلید واژه ها: اسلامی - جمهوری اسلامی - ایران - نظام اسلامی - انقلاب اسلامی - کشور - جمهوری - تروریسم - هسته ای - مبارزه - مالی - منطقه - هزینه - تامین - امنیت - روزنامه کیهان - هسته - نظام - خطرناک - خروج - شورای امنیت - امروز - کشوری - شرایط - بین المللی - امام خمینی - پایداری - روزنامه - کارخانه - سرمقاله

آخرین اخبار سرویس:
نگاهی به مدل و استراتژی کسب وکار غول تجارت الکترونیک دنیا

واکنش نماینده مجلس به ماجرای آبشار مارگون

ممنوعیت سیگار کشیدن در دانشگاه تهران از سال جدید تحصیلی

بنیه نظامی کشور برای از بین بردن خیال خام دشمن تقویت شود

مطالبه حقوق خانواده های شهدای منا به کجا رسید؟

حاشیه دیدار دوستانه استقلال +عکس

آمریکا در مرز عراق و سوریه به دنبال چیست؟

سوریه، بحرین، فلسطین، یمن و افغانستان داشته باشند و هرگز رنگ استقلال و خودکفایی را نبینند

دستیار ارشد ظریف با وزیر خارجه لبنان دیدار کرد

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از اختلاس میلیاردی در شهرداری پرند خبر داد

نشست هم اندیشی نمایندگان وفعالان تجاری خارجی مقیم ایران

جهانگیری: شرایط خطیری پیش روی کشور قرار دارد /نمی خواهیم چشم هایمان را بر واقعیت ببندیم

نشست هم اندیشی نمایندگان خارجی مقیم ایران

چهار سیلو و انبار دولتی واگذار می شود

کاهش 6 درجه ای دما در سواحل خزر

خطیب مسجد هرات: جهاد علیه رسانه های افغانستان فرض است

جهانگیری: ایران، حبس شدنی نیست

آیا سرور تلگرام در مرکز مخابراتی امام خمینی تهران است؟

تصاویر/ محفل انس با قرآن کریم در مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام قروه

ظریف: ایران مطمئن ترین بازار برای حضور شرکای خارجی است

پیش نویس لایحه شفافیت منتشر شد

بخشش 4 اعدامی پای چوبه دار

وزن دلار ایرانی ها

مقاومت هوشمندانه در برابر تحریم ها را آغاز خواهیم کرد

یادداشت/ محمد کاظم انبارلویی نقشه راه

سفر خطرناک مهاجر خارجی برای ورود به ایران

دیدار جابری انصاری با رییس مجلس لبنان

الگوی اسلامی – اسلامی پیشرفت تبدیل به سند بالادستی خواهد شد

هدیه پوتین به کیتارویچ در کرملین+عکس

12 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستاییان تخصیص یافته است

دانلود آهنگ جدید بابک مافی بنام دیوانه جان

بیوگرافی ایدا لاولیس، اولین برنامه نویس تاریخ

جهانگیری: به زودی شاهد مانورهای مختلف تفاهم در داخل خواهیم بود

تصمیمات جدید ستاد اقتصاد مقاومتی/ بسته های ضدتحریم بازبینی شد

آذری جهرمی: رویکرد مهندس فتاح برای حل مشکلات محرومین مثال زدنی است

ظریف از شکایت ایران از آمریکا به دیوان بین المللی دادگستری خبر داد

اختلاس میلیاردی در شهرداری پرند

وزیر اطلاعات در جمع مردم زنجان

نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران و سفرای خارجی

دونالد ترامپ برنده جایزه منفورترین چهره جهان برای دومین بار/ تجلیل از فعالان جبهه مقاومت

رایزنی جابری انصاری با نبیه بری

زندگی ما در ظاهر و محتوا ایرانی – اسلامی باشد

تعلیم و تربیت دانش آموزان، نیازمند تحول اساسی است

بازرسی از دستگاه های اجرایی، ادامه خواهد داشت

واکنش امام جمعه تبریز به بخشنامه وزیر آموزش و پرورش

کشف حجاب علنی در کوچه ها و خیابان ها/ دهن کجی به ارزش ها در ملاءعام

توقف کشت نیشکر برای زنده ماندن نخلستان ها

اندیشمندان روابط عمومی و ارتباطات: دکتر نطقی پدر روابط عمومی

اختتامیه ششمین جایزه بین المللی باروت خیس

اهدای جایزه باروت خیس به دونالد ترامپ

ایران همواره در برقراری صلح جهانی پیشقدم است

دستگیری یک گروه داعشی در ایران

وحید مرادی زنگ هشدار مهم برای مسئولان

اختتامیه جایزه بین المللی باروت خیس

تصمیمات جدید ستاد اقتصاد مقاومتی

گفت و گو با پدر داماد رییس جمهور: ای کاش آقای روحانی رییس جمهور نمی شد!

پیشتازی بافق در استفاده از ظرفیت های قانون بودجه

متناسب با نوع تهدیدات نیرو های مسلح را پشتیبانی خواهیم کرد

تاثیر دعا و توسل در سرنوشت انسان

ایران همواره در برقراری صلح جهانی پیشقدم است

محافظت از وطن و خدمت به آن از اصول اسلام است/ تروریسم با اسلام و انسانیت ارتباطی ندارد

طب ایرانی؛ پلی میان ایران و کشورهای فعال در عرصه طب غیرغربی

ششمین جایزه بین المللی باروت خیس به ترامپ رسید

تاکید اتحادیه اروپا و چین بر اجرای کامل برجام

آب به نخیلات آبادان رسید/ توقف کشت نیشکر برای زنده ماندن نخلستان ها

دانلود آهنگ جدید افشین آذری بنام دلبری

بیمارستان امام خمینی رتبه هشتم تحقیقات کشور را کسب کرد

وزیر اطلاعات خبر داد دستگیری یک گروه داعشی در ایران

جهانگیری: اداره کشور در شرایط تحریم دستور کار نخست دستگاه های اجرایی است/ بخش خصوصی همانند دوران دفاع مقدس پشتیبان دولت در شرایط تحریم باشد

ناامیدت می کنیم / این رقص کجا و آن رقص کجا ؟ + عکس ها

منفورترین چهره جهان معرفی شد

آب به نخیلات آبادان رسید/ توقف کشت نیشکر برای زنده ماندن نخلستان ها

سفیر انگلستان: بخش خصوصی انتظار اقدام عملی در گسترش روابط اقتصادی دارد

اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی «باروت خیس»

کدام نقشه راه

هدف از فشارها اعمال سلطه بر ایران و لبنان است

گشت های نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس تغییر خاصی نکرده/ آمریکایی ها حساب کار دستشان آمده است

شاید نشود دزدی ابر ها را ثابت یا رد کرد، اما نبودن سرور در طبقه نهم ساختمان امام را می شود ثابت کرد؛ خبرنگاران ساعت 14 امروز برای بازدید از طبقه نهم ساختمان زیرساخت دعوت هستند / در بحث نسخه های غیررسمی تلگرام، مرکز ملی فضای مجازی تصمیم گرفته، این نسخه ها در دوران گذار بمانند تا توانمن

دیدار روحانی و هیأت دولت با رهبر انقلاب

سیاست های اقتضایی به معنای بی اعتمادی به بخش خصوصی نیست/ بررسی مشکلات و ظرفیت های بنادر در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

تغییر تیم اقتصادی دولت نباید به طول بیانجامد/ دشمنان به اختلافات داخلی ما دل خوش کرده اند

دولت پیش نویس لایحه شفافیت مالی را منتشر کرد

عذرخواهی سعودی ها از خانواده های شهدای منا به کجا رسید؟

با برگزاری اجلاس نظام مهندسی در گران ترین هتل ایران موافق نبودم

مشکلات همه نقاط کشور تنها با مدیریت جهادی حل می شود

روحانی در 5 سال اخیر فقط تئوری های مسعود نیلی را اجرا کرده است/ مجلس اراده ای برای تغییر در تیم اقتصادی دولت ندارد/ نیلی اقتصاد مقاومتی را قبول ندارد/ آقای روحانی! در 4 سال اول دولتتان هر چه مشکل بود به گردن دولت قبلی می انداختید، الان چه کسی مقصر است؟

مصوبات شورا پایداری لازم را ندارد

هدف از فشارها اعمال سلطه بر ایران و لبنان است

عکس یادگاری رونالدو پس از کنفرانس خبری معارفه + ویدئو

تولید 10 هزار بطری آبجو به مناسبت دیدار پوتین و ترامپ

جزییات نشست یک هفته ای روسای نمایندگی ایران در خارج از کشور و دیدار آنها با رهبری

گزارش فارس از ششمین جشنواره باروت خیس جایزه منفورترین چهره استکبار برای بار دوم به ترامپ رسید/ قدردانی از مجاهدات سرلشگر سلیمانی

فرماندار سپیدان: مسیر آبشار مارگون باز شد/ هدف کار عمرانی بود

ششمین جشنواره بین المللی «باروت خیس»

جهانگیری: به زودی شاهد مانورهای مختلف تفاهم در داخل خواهیم بود

جزییات نشست دبیران استانی حزب کارگزاران در نوبت صبح و بعد از ظهر

دانلود آهنگ جدید ناصر زینعلی بنام فقط باش

آخرین خبر از سقوط هواپیمای تهران - یاسوج + جزییات

بانویی که با ترجمه یک آیه از قرآن «عاشق چادر» شد + عکس ها

عیادت محمدباقر نوبخت از جمشید مشایخی + عکس

یادداشت/ ابراهیم کارخانه ای برجام مالی (FATF) خطرناک تر از برجام هسته ای

یادداشت/ ابراهیم کارخانه ای برجام مالی (FATF) خطرناک تر از برجام هسته ای