مطالب مرتبط:
ورود سازمان بازرسی به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو/ مردم به زودی نتیجه را احساس می کنند
ورود سازمان بازرسی به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو/ مردم به زودی نتیجه را احساس می کنند
ورود سازمان بازرسی به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو/ مردم به زودی نتیجه را احساس می کنند
ورود سازمان بازرسی به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو/ماجرای هک سایت وزارت صنعت و واردات خودرو‎های گران قیمت!
ورود سازمان بازرسی به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو/ مردم به زودی نتیجه را احساس می کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 خرداد 1397 ساعت 01:522018-06-17اقتصادي

ورود سازمان بازرسی به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو


رییس سازمان بازرسی کشور از ورود این سازمان به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو خبر داد و گفت: ان شاءالله مردم به زودی نتیجه ورود سازمان بازرسی به این بازارها را احساس می کنند.

- رییس سازمان بازرسی کل کشور افزود: بازار سکه، خودرو، مسکن و ارز چهار بازاری است که سازمان بازرسی به آن ورود کرده است و در رابطه با سکه، 7 میلیون و 600 هزار ثبت نام داشتیم که پنجاه نفر، پنج درصد این سکه ها را در اختیار دارند و هر سکه ای یک میلیون سود دارد.

قاضی سراج در خصوص بازار مسکن نیز بیان کرد: مسکن راکد بود و خرید و فروش انجام نمی شد در کمتر از یکی و دوماه مسکن 40 درصد بالا رفت و افراد دلال و سودجو بازار مسکن را ملتهب می کنند و امیدواریم با هماهنگی وزارت مسکن و شخص وزیر، بازار مسکن را سر و سامان دهیم .

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ورود این سازمان در بازار خودرو اعلام کرد: وضعیت بازار خودرو مانند بازار مسکن بود و پول های سرگردان و نقدینگی بیش از حد باعث شد که برخی از خودرو ها تا صدمیلیون تومان گران شوند به عنوان مثال خودروی سوزوکی تا 100 میلیون و خودرو 2008 حدود 70 تا 80 میلیون تومان و خودروی استپ وی حدود 30 میلیون تومان گران شد.

وی گفت: سازمان بازرسی کل کشور ورود و سایت ها را بررسی کرد و امیدواریم بتوانیم ضمن کنترل قیمت ها شاهد کاهش قیمت ها باشیم.

معتقدیم این قیمت ها حبابی است و قیمت واقعی نیست و مصرف کنندگان واقعی نیز در این بازار ها وجود ندارد و اکثرا دلال ها هستند که بازار را ملتهب می کنند که امیدواریم با کمک دولت مشکل حل کنیم.

سراج در ادامه به جلسه فردای این سازمان اشاره کرد و گفت: جلسه مبارزه با فساد اقتصادی را داریم که نمایندگان سه قوه حضور دارند و امیدواریم در خصوص چهار بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه تصمیم گیری شود.

وی به موضوع خودروهای خارجی و گرانی بیش از حد اشاره کرد و افزود: متاسفانه سایت وزارت صنعت (صمت) هک و حدود 5 هزار خودروی مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد که از این تعداد حدود 4 هزار خودرو ترخیص و وارد بازار شده است و هزار خودرو نیز همچنان در گمرگ باقی مانده که امیدواریم در این خصوص تصمیم بگیریم.

سراج اصافه کرد: اختلاف قیمت این خودروها به نزدیک نیم میلیارد تومان می رسد مانند ولوو و بی ام و که قیمت واقعی ندارند امیدواریم با همکاری سه قوه بازار را کنترل و فیمتها را به قیمتهای واقعی و مناسب برسانیم.

قاضی سراج همچنین در خصوص گزارش عملکرد این سازمان در سال 96 به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضاییه گفت: 54771 شکایت و اعلام داشته ایم که نسبت به سال 95 ؛ 13 درصد افزایش داشته است که از این تعداد حدود 50 هزار شکایت و اعلام را بررسی و به مبادی ذیربط و شکات اعلام کردیم.

وی به عملکرد این سازمان در خصوص مناقصات و مزایدات اشاره کرد و گفت: در سال 96، 41 هزار و 517 ثبت اطلاعات اولیه در این رابطه داشتیم که بیشترین آنها را از طریق فضای سایبر کنترل و 8595 مورد بصورت فیزیکی مورد کنترل قرار گرفت.

258 مورد درخواست لغو و یا تجدید نظر داشتیم.

سراج افزود: در سال گذشته 9807 مورد گزارش از سازمان خروجی کیفری، دیوان عدالت، دیوان محاسبات و هیات های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری و همچنین هیات رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری داشته ایم.

سراج به اقدامات این سازمان در رابطه با اثربخشی های غیر مالی اشاره کرد و افزود: در سال 96؛ 119 مورد اصلاح ساختارها ، 1170 مورد اصلاح قوانین و مقررات یا جلوگیری از اقدامات خللف قوانین و 74 مورد در خواست صدور و لغو یا اصلاح مجوزها و قراردادها بوده است.

وی افزود: در سال گذشته 7 مورد صدور سند مالکیت اراضی عمومی و دولتی به مساحت 12 میلیون و 918 هزار و 297 مترمربع توسط سازمان بازرسی کشور انجام شده است.

به گفته سراج، سازمان بازرسی موفق به انجام 758 مورد اصلاح و بهبود امور ، 2883 نفر محکومیت اداری و انتظامی ، 600نفر محکومیت کیفری 30 مورد ابطال مصوبات توسط دیوان عدالت اداری و 38 مورد جلوگیری از تخریب تصرف اموال و اراضی و تغییر کاربری به ارزش 100میلیارد و 676 میلیون و 990 هزار ریال به مساحت 5 میلیون و 838 هزار و 368 مترمربع شده است.

وی به اثر بخشی های مالی این سازمان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته این سازمان 30 هزار و 707میلیارد ریال وصول مطالبات و انتقال وجوه، 528 میلیارد ریال و 99هزار یورو استرداد وجوه و اموال و همچنین 722 میلیارد ریال و 16 میلیون و 700 هزار یورو جلوگیری از تضییع اموال داشته است.

سراج گفت: این سازمان همچنین موفق شد ضمن جلوگیری از 1373میلیارد ریال فرار مالیاتی و 241 میلیارد ریال قاچاق ، 1514 میلیارد ریال نیز درامدهای دولت را افزایش دهد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به اینکه علیرغم گفته های سازمان تعزیرات مبنی بر مبارزه با گرانی غیرقانونی خودرو آیا سازمان بازرسی در این خصوص ورود می کند، گفت: قطعا ما ورود و اقدام می کنیم منتها از نظر محاکمه و مجازات این موضوع در صلاحیت سازمان تعزیرات است.

وی ادامه داد: اگر گران کردن خودرو در بخش دولتی بدون مجوز باشد حتما اقدام خواهیم کرد و اگر آنها تمکین نکنند به مراجع قضایی معرفی می کنیم که موظف هستند در این باره اقدام کنند.

سراج گفت: ما این موضوع را به شورای رقابت اعلام کردیم و خودروهایی که زیر 40 میلیون است وارد شد که 6 الی 7 درصد که تقریبا رقم قابل قبول و نرمالی است گران شد.

اما منتها مسائل دیگری است که باعث افزایش قیمت ها به صورت تصاعدی می شود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: در رابطه با اصل موضوع خودروسازان وارد شدیم از خودروسازان و وزرا توضیح خواستیم که آنها نیز از این افزایش قیمت ناراحت هستند و طی هفته آینده درباره خودروسازان، عرضه بیشتر خودرو، عدد احتکار خودرو ورود کرده و با خودروسازان صحبت و آنها را قانع کنیم تا در رابطه با عرضه و عدم احتکار جلوگیری لازم را به عمل آوریم و تقاضا و عرضه را در بازار متعادل کنیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه علیرغم اعلام آمادگی برای ثبت نام خودرو این سایت امروز بسته بود توضیح داد: پیشنهاد می کنم خودروسازان خودروها را به نمایندگی خودرو ندهند و مستقیم به مصرف کننده بفروشند.

امروز قرار بود سایت باز شود و ما پیگیری می کنیم و امید است فقط به مصرف کننده خودرو بدهند.

سراج گفت: بعضی از صاحب منصب ها به خودروسازان فشار می آورند که نیروی بیشتری بگیرند و این موضوع و افزایش هزینه ها باعث شده که خودروسازان نتوانند تیراژ را بالا ببرند که ما در حال بررسی هستیم تا نه خودروسازان بسوزند نه مصرف کننده و آنها بتوانند با قیمت مناسب هم خودرو بفروشند و هم خودرو را تهیه کنند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور تأکید کرد: ما منشأ مشکلات را بررسی می کنیم تا بدانیم کدام ارگان خودرو را احتکار کرده است که اگر به پاسخ آن رسیدیم قطعا وارد عمل خواهیم شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عضو کمیسیون اصل 90 از سازمان بازرسی گلایه داشته اند اظهار کرد: این شخص پرسنل ما و در حال حاضر مامور در مجلس هستند.

ما می خواهیم که وی عملکرد چندین ساله خود را ارائه کند.

از سویی وظیفه ما نظارت بر اجرای صحیح قوانین است.

سراج ادامه داد: سازمان بازرسی می گوید کمیسیون اصل 90 می تواند یک برنامه را مصوب و به صورت فوق العاده به ما ابلاغ کند تا ما آن را اجرا کنیم.

شما به آن آقایان بفرمایید که چند برنامه فوق العاده تصویب کرده و به ما داده اید که ما به آن جواب نداده ایم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور متذکر شد: هر گزارشی که در ارتباط با آبروی کسی نباشد و جنبه ملی داشته باشد و کمیسیون اصل 90 تقاضا کنند من به آنها گزارش می دهم.

از جمله موضوع آلودگی هوا.

و اگر این افرادی که مصاحبه می کنند مطالبشان خلاف قانون باشد ما جواب نمی دهیم.

ولی اگر مطابق قانون باشد مخلص آنها هم هستیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه در بازار مسکن چقدر می شود دلال ها را کنترل کرد گفت: می توانیم دلال هارا کنترل کنیم در این زمینه با آقای آخوندی صحبت کردیم که قول دادند بررسی می کنند و خود نیز در جلسه های آینده مطرح می کنیم و این موضوع با هماهنگی حاکمیت و قوه قضاییه و همه ما باعث خواهد شد تا قیمت ها به حالت متعادل برسد و مصرف کننده و تولیدکننده دچار ضرر نشوند.

سراج در پاسخ به این پرسش که در موضوع خرید هواپیماهای فلای چک آیا گزارش سازمان بازرسی به دادگاه ارسال شده است گفت:ما این پرونده را بررسی کردیم و اقدامات خوبی انجام دادیم همچنین درباره افراد مربوطه تحقیق کردیم اما هنوز به دادگاه نرفته است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تیم فعلی شهرداری تعدادی از دوتابعیتی ها و دوشغله ها را در معاونت خود پست داده اند آیا در این باره ورود کرده اید اظهار کرد: ما در کل کشور در این باره ورود کردیم و به همه ابلاغ کردیم که طبق ماده 41 قانون هیچ کس حق ندارد از بازنشسته استفاده کند که تعدادی تمکین کردند و تعدادی تمکین نکردند و قطعا پولی که پرداخت می کنند تصرف در اموال دولتی است و برابر قانون اقدام می کنیم.

وی در پاسخ به پرونده عرضه 21 درصد سهام شرکت ایرانسل بیان کرد: قول و تعهد دادند که مسئله را حل کنند و پاسخ را به ما بدهند اما هنوز به ما اطلاع نداده اند و ما در حال پیگیری هستیم.


کلید واژه ها: سازمان بازرسی - بازار - خودرو - سازمان بازرسی کل کشور - رییس سازمان بازرسی - رییس سازمان بازرسی کل کشور - مسکن - بازار مسکن - قیمت - بازار خودرو - کشور - سراج - خودروهای خارجی - درصد - فساد اقتصادی - مصرف کنندگان - کاهش قیمت ها - خرید و فروش - وزارت - تصمیم - تصمیم گیری - وزارت صنعت - قوه قضاییه - گران قیمت - نقدینگی - اقتصادی - میلیارد - ثبت نام - افزایش - مبارزه

آخرین اخبار سرویس:
درآمدزایی پایدار، رویکرد نوین در مدیریت شهری

گزارش تصویری از دستگیری سارق مسلح بانک ملی

سوژه مردمی؛

وزیر بهداشت خواستار جلوگیری از تاسیس کارخانه اقلام دخانی شد

پیگیری تمدید مجوز ساخت فرودگاه بین المللی چابهار

امسال 816 روستای آذربایجان غربی از نعمت گاز بهره مند می شود

320 میلیاردریال برای اشتغال در کشاورزی بوشهر جذب شد

توقف قطع گوشی های مسافری ثبت نشده پس از اجرای یک روزه

طرح احیای خلیج گرگان اجرا می شود

توقف قطع گوشی های مسافری ثبت نشده پس از اجرای یک روزه

خرم آبادی: رتبه تلگرام در ایران و جهان سقوط کرده است

آغاز افزایش تولید نفت در میدان یاران شمالی

عرضه یک مدل GT قدرتمند توسط لکسوس

گرانی مرغ با افزایش هزینه های تولید

بی توجهی کشاورزان نسبت به ممنوعیت کشت برنج/ آب کافی وجود ندارد

مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز تمدید شد

دادستان انتظامی مالیاتی سازمان مالیات: آخرین اخطار به بانک ها / اطلاعات ندهید اعلام جرم می کنیم

اولین خودرو ایرانی تولیدی روی پلت فرم SP100 معرفی شد

تمدید تمام قطعات خودروها تا پایان سال97/تعلیق فعالیت سیتروئن در ایران/مذاکره با کیاموتورز برای ادامه همکاری

320 میلیاردریال برای اشتغال در کشاورزی بوشهر جذب شد

قیمت سبد نفتی اوپک یک گام دیگر عقب نشست

امسال 816 روستای آذربایجان غربی از نعمت گاز بهره مند می شود

کالاهای اموال تملیکی دراختیار اقشار آسیب پذیر قرار گیرد

رتبه تلگرام در ایران و جهان سقوط کرده است

در یک خانه اما جدا زندگی می کنیم

پر طرفدار ترین جوک تاریخ؛ فروش نیسان جوک از یک میلیون دستگاه گذشت

تصاویر/ سارق مسلح بانک ملی به دام افتاد

مطالبات داروخانه های بخش خصوصی در قزوین پرداخت شد

تاکید بر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر

نمایشگاه مبلمان و روشنایی در مشهد گشایش یافت

خودروی جدید سایپا رونمایی شد+عکس

کالاهای اموال تملیکی دراختیار اقشار آسیب پذیر قرار گیرد

کاهش 45 درصدی فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام +عکس

بزرگترین تولیدکننده ورق های MDF

طرح های ساعت فرانک مولر از 2007 تا 2017

بخش خبری 20 چهارشنبه بیست و هفتم تیر + فیلم

50درصد از نرخ بهره تسهیلات طرح بازآفرینی را دولت پرداخت می کند

استخدام کارشناس خرید در یک شرکت معتبر بازرگانی

اعمال تعرفه 45 درصدی چین روی پسته آمریکا

هیچ روستایی نباید گرفتار تشنگی شود

احتمال بروز کم آبی برای کشت پاییزه گندم در دزفول

جنگ تجاری برای اقتصاد جهان 430 میلیارد دلار هزینه دارد

فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام 45 درصد کاهش یافته است

افزایش 20 درصدی نرخ کرایه حمل نفتکش ها

خودروی جدید سایپا در شیراز رونمایی شد/ رهام به بازار ایران می آید (+عکس و مشخصات فنی)

مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی، تاپایان تیر

کمبود ذخایر آب، انگلیسی ها را وادار به صرفه جویی کرد

50درصد از نرخ بهره تسهیلات طرح بازآفرینی را دولت پرداخت می کند

واکنش ترانه علی دوستی به قطعی برق+عکس

نخبگان علمی در کمند همه چیز می دانیم

صداقت و انصاف بزرگترین تبلیغ برای جذب گردشگر است

کار بانک ارائه خدمات است نه خرید و فروش ملک

فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام 45 درصد کاهش یافته است

خرم آبادی: رتبه تلگرام در ایران و جهان سقوط کرده است

ارسال 700 پرونده مرتبط با واردات خودرو به سازمان تعزیرات

بیمه سلامت 7 هزار میلیارد تومان بدهی دارد

گشت تعزیرات در بازار امین حضور

برخورد با واحدهای تولیدی متخلف در زمینه بسته بندی آب معدنی

توزیع لاستیک یارانه ای وسایل نقلیه سنگین در هرمزگان آغاز شد

سامانه جامع تجارت: تمدید مجدد مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز

مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز تمدید شد

جیب هایی که با این رانت پر شدند

اعطای گواهینامه ی استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان

گردهمایی بزرگ تولیدکنندگان و صنعتگران حوزه متالورژی، فولاد، ریخته گری

توزیع لاستیک یارانه ای وسایل نقلیه سنگین در هرمزگان آغاز شد

افزایش نرخ کرایه حمل نفتکش ها

تحویل ارز پتروشیمی به سامانه نیما

سالانه 240 هزار تن محصولات کشاورزی در بروجن تولید می شود

230 زوج زیرپوشش کمیته امداد هرمزگان هدیه ازدواج دریافت کردند

یوونتوس برای خرید گودین باید 20 میلیون یورو بپردازد

ارسال 700 پرونده مرتبط با واردات خودرو به سازمان تعزیرات

کمبود و قطع آب در تبریز

«بانک سرمایه گذاری اروپا» قادر به فعالیت در ایران نیست

با لباس های آب رفته چه کنیم؟

آغاز افزایش تولید نفت در میدان یاران شمالی

تولید ماهانه 724 هزار لیتر روغن خودرو در واحد تولیدی استان+فیلم

افزایش 69 درصدی صادرات ایران به روسیه + فیلم

773 مورد بازرسی صنفی در پلدشت انجام شد

بانک تخصصی اطلاعات دندانپزشکی بیمه شدگان ایجاد می شود

آیین نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در محمودآباد برگزار شد

230 زوج زیرپوشش کمیته امداد هرمزگان هدیه ازدواج دریافت کردند

سالانه 240 هزار تن محصولات کشاورزی در بروجن تولید می شود

افزایش 14 درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد امام

ارسال 700 پرونده درباره واردات خودرو به سازمان تعزیرات

کاهش 45 درصدی فعالیت ایرانی ها در تلگرام

کاهش 45 درصدی حجم فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام+ نمودار

نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در محمودآباد اغاز شد

آیین نخستین برداشت مکانیزه برنج کشور در محمودآباد برگزار شد

انتشار فهرست جدید شرکت های صادرکننده فرآورده های نفتی

بانک تخصصی اطلاعات دندانپزشکی بیمه شدگان ایجاد می شود

سکه گران شد

773 مورد بازرسی صنفی در پلدشت انجام شد

میزان درآمد روسیه از جام جهانی 2018 اعلام شد

استخدام یک فروشگاه معتبر اینترنتی پوشاک در ارومیه

از سوی سامانه جامع تجارت اعلام شد تمدید مجدد مهلت ثبت سفارش بدون انتقال ارز

ضرر اروپا از کاهش صادرت نفت ایران

کشف کشتی روسی حامل "گنجینه طلا"بعد از 113 سال

نمودار کاهش 45 درصدی حجم فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام

عکس/ سفری به غار قوری قلعه واقع در پاوه

ستاد توسعه بیمه روستایی در تمام استان ها ایجاد می شود

ورود سازمان بازرسی به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو

ورود سازمان بازرسی به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو