مطالب مرتبط:
نهادهای حقوق بشر بریتانیا به فناوری تشخیص چهره پلیس معترض شدند/ حضور گسترده دوربین های هوشمند در «کاردیف»
تاثیر ممیزان و سانسورچی ها در عدم تشخیص متجاوزان جنسی توسط کودکان
چگونه آبلیموهای تقلبی را تشخیص بدهیم؟
استخدام مونتاژکار و کارگر ساده در کارگاه خدمات MDF
4 هزار مسافر خدمات امدادی گرفتند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 28 خرداد 1397 ساعت 00:052018-06-17اقتصادي

دستورالعمل تشخیص صلاحیت مشاوران خدمات مدیریت


دستورالعمل تشخیص صلاحیت مشاوران خدمات مدیریت و بهره وری (بخشنامه شماره 122135 مورخ 13/3/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور) - و بهره وری (بخشنامه شماره 122135 مورخ 13/3/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور) شعار سال:" در اجرای ماده (19) قانون مدیریت خدمات کشوری مبنی بر مجاز بودن دستگاه های اجرایی کشور برای عقد قرارداد با مؤسسات خصوصی تأیید صلاحیت شده توسط این سازمان جهت انجام خدمات مشاوره ای در زمینه های توسعه مدیریت، ساختار و تشکیلات، توسعه سرمایه انسانی و فنآوری های نوین اداری، بهبود کیفیت و ارتقاء بهره وری دستگاه های اجرایی "دستورالعمل تشخیص صلاحیت مشاوران خدمات مدیریتی و بهره وری" به پیوست ابلاغ می گردد.

دستگاه های اجرایی مکلفند ضمن رعایت مقررات ذی ربط، برای ارجاع کار در موارد فوق الذکر، صرفاً با افراد حقیقی و حقوقی تأیید صلاحیت شده بر اساس این دستورالعمل انعقاد قرارداد نموده و یک نسخه از قرارداد همراه با شرح خدمات آن را جهت بهر ه برداری به این سازمان ارسال نمایند.

جمشید انصاری- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشوری دستورالعمل تشخیص صلاحیت مشاوران خدمات مدیریتی فصل اول: کلیات ماده 1- هدف: هدف از تدوین و اجرای این دستورالعمل، تعیین فرآیند تأیید ارائه دهندگان و تأمین کنندگان صلاحیت دار خدمات مشاوره مدیریتی برای دستگاه های اجرایی کشور و حمایت از حقوق حرفه ای مشاوران مدیریت به عنوان یکی از الزامات توسعه است.

ماده 2- کاربرد: مقررات این دستورالعمل برای تشخیص صلاحیت مشاوران (حقیقی و حقوقی) خدمات مدیریتی به کار می رود که برای انجام پروژه های زیر گواهینامه دریافت می کنند: الف: تمام یا بخشی از منابع مالی آنها از بودجه عمومی دولت (کشور) تأمین شده باشد.

ب: طرح هایی که تأمین مالی آنها، در داخل یا خارج کشور، نیاز به تضمین یا تسهیلات دولتی داشته باشد.

ماده 3- تعاریف: واژگانی که در این دستورالعمل به کار برده شده به شرح زیر تعریف می شوند: 3-1- مشاور: شخص حقیقی یا حقوقی است که خدمات مشاوره مدیریت ارائه می کند (در ماده 4 به انواع مشاوران اشاراه شده است).

3-2- تخصص: عبارت است از یک یا چند شاخه از علوم و فنون که به لحاظ علمی و اجرایی، در یک زمینه کاری قرار گرفته است.

در این دستورالعمل، خدمات مدیریتی در 4 تخصص به شرح ذیل تقسیم بندی می گردد: مدیریت عمومی مدیریت منابع انسانی مدیریت بهره وری و کیفیت مدیریت مالی- بازرگانی 3-3- خدمات مشاوره: عبارت است از مجموعه فعالیت ها و خدماتی که مشاور می تواند متناسب با هر تخصص انجام دهد.

تبصره 1- هر سال تخصص های مدیریتی توسط کمیته تشخیص صلاحیت (موضوع ماده 19) مورد بازنگری قرار گرفته و متناسب با نیاز و شرایط، تغییرات لازم ایجاد خواهد شد.

3-4- تشخیص صلاحیت: فرآیندی است که طی آن توان تخصصی مشاور بر اساس این دستورالعمل ارزیابی و تعیین می شود.

3-5- سازمان: در این دستورالعمل منظور "سازمان اداری و استخدامی کشور" است.

3-6- پایه: عددی است که توان مشاور حقیقی و حقوقی را در هر تخصص تعیین می کند و بر اساس آن مبلغ حداکثر برآورد کار و یا حق الزحمه مشخص می شود.

3-7- سقف کار یا حق الزحمه: حداکثر مبلغ یا حق الزحمه ای می باشد که یک مشاور با توجه به تعداد حداکثر کارهای قابل اجرا در یک پایه از هر تخصص می تواند دریافت کند.

3-8- فرد امتیازآور: کارشناسی است که شرایط لازم برای فعالیت در یک تخصص را داشته و فعالیت های مرتبط با آن تخصص را با همکاری گروه به عهده دارد.

3-9- گروه: دربرگیرنده افرادی با عناوین سرگروه و امتیازآور می باشد که برای انجام خدمات مشاوره ای در یک رشته تخصصی تشکیل شده است.

3-10- سرگروه: کارشناسی که دارای گواهی صلاحیت حرفه ای و سایر شرایط لازم بوده و سرپرستی فعالیت های مشاوره ای مربوط به یک تخصص را در تشکیلات مشاور بر عهده داشته باشد.

3-11- گواهینامه صلاحیت حرفه ای (مشاور حقیقی): مدرکی است که بر اساس مقررات این دستورالعمل، به منظور اعلام صلاحیت مشاور به اشخاص حقیقی برای ارائه خدمات مشاور مدیریت، توسط سازمان صادر می شود.

3-12- گواهینامه صلاحیت حرفه ای (مشاور حقوقی): مدرکی است که بر اساس مقررات این دستورالعمل، به منظور اعلام صلاحیت مشاور به اشخاص حقوقی برای ارائه خدمات مشاوره مدیریت، توسط سازمان صادر می شود.

ماده 4- در این دستورالعمل، در این دستورالعمل، مشاوران مدیریتی از حیث شخصیت حقیقی و حقوقی به دو دسته تقسیم می شوند: 1-4- شخص حقیقی: کارشناس ایرانی دارای تحصیلات دانشگاهی -حداقل فوق لیسانس- که طبق این دستورالعمل واجد صلاحیت شناخته شود.

4-2- شخص حقوقی: شرکت های مشاوره بخش خصوصی و تعاونی ایرانی که بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت های صنعتی به ثبت رسیده و مالکیت آن متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی بخش خصوصی و تعاونی ایرانی و یا ترکیبی از آنها باشد.

فصل دوم: صلاحیت حرفه ای مشاور حقیقی ماده 5- شرایط عمومی احراز صلاحیت مشاوران حقیقی: 5-1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.

5-2- دارای مدرک تحصیلی حداقل فوق لیسانس یا معادل آن مرتبط با تخصص مورد نظر طبق جدول شماره 1 باشد.

5-3- محروم از حقوق اجتماعی موضوع ماده (26) قانون مجازات اسلامی نباشد.

5-4- رابطه استخدامی (رسمی، پیمانی، قراردادی و عناوین مشابه) با دستگاه های اجرایی نداشته باشد.

5-5- ممنوعیت مداخله در معاملات دولتی، موضوع لایحه قانونی راجع به منع مداخله وزرا، نمایندگان مجلس و کارمندان دولت در معاملات دولتی و کشوری نداشته باشد.

جدول شماره (1): رشته تحصیلی بر حسب تخصص مورد نیاز تبصره 1- رشته هایی از قبیل مدیریت بیمارستانی، مدیریت بیمه، مدیریت شهری که دارای پسوند یا پیشوند مدیریتی می باشند، به عنوان رشته های مرتبط با تخصص به شمار نمی آیند.

رشته های تحصیلی جدید توسط کمیته تشخیص صلاحیت بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.

ماده 6- گواهینامه صلاحیت حرفه ای (مشاور حقیقی): مدرکی است که پس از موفقیت در کسب امتیازات تخصصی و حرفه ای و همچنین تعهد و رعایت اخلاق حرفه ای و سایر مواردی که در این دستورالعمل تعیین شده است، به اشخاص حقیقی داده می شود و فقط نشان دهنده صلاحیت حرفه ای شخص در حوزه مشاوره مدیریت است.

ارائه خدمات مشاوره ای موضوع این دستورالعمل، فقط با داشتن گواهینامه مشاوره خدمات مدیریت امکان پذیر می باشد.

گواهی صلاحیت حرفه ای در سه پایه (1)، (2) و (3) برای مدت (4) سال صادر می شود که شرایط صدور آنها مطابق جدول شماره (2) است.

جدول شماره (2): شرایط لازم برای دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای مشاوره مدیریت ماده 7- متقاشیان درخواست پایه سه مشاوره مدیریتی باید از مجموع امتیازات جدول شماره (2) حداقل 45 درصد، پایه دو حداقل 65 درصد و پایه یک نیز حداقل 80 امتیاز را کسب نمایند.

ماده 8- حدکثر مبلغ ریالی کارهای در دست اجرای همزمان برای کارشناسان حقیقی پایه سه معادل 1.

5 برابر حجم معاملات کوچک، پایه دو معادل 2.

5 برابر و پایه یک معادل 3.

5 برابر سقف معاملات کوچک مندرج در قانون برگزاری مناقصات مصوب هیئت وزیران تعیین می شود.

تبصره 1- برای ارتقا به پایه بالاتر، حداقل طی یک دوره (4) ساله در پایه جاری و یا کسب حداقل امتیاز مندرج در جدول شماره 2 مطابق ماده (7) و یکسال فعالیت مؤثر الزامی است.

ماده 9- کاربرد گواهی صلاحیت حرفه ای (مشاور حقیقی): 9-1- دارندگان گواهینامه مشاوره خدمات مدیریتی، می توانند به صورت مشاور حقیقی تشخیص صلاحیت شده به ارائه خدمات مشاوره مدیریت بپردازند.

9-2-دارندگان گواهینامه مشاوره خدمات مدیریتی در یک مؤسسه مشاور حقوقی، تنها زمانی امکان پذیر است که فرد در هیچ مؤسسه مشاوره (حقوقی) دیگری جزء اعضاء هیأت مدیره و مدیرعامل نباشد.

فصل سوم: تشخیص صلاحیت مشاوران حقوقی ماده 10- مرجع تشخیص صلاحیت مشاوران حقوقی: تشخیص صلاحیت مشاوران حقوقی از سوی سازمان صورت می گیرد.

سازمان می تواند تمام یا بخشی از فرآیند آن را به یک یا چند تشکل از تشکل های حرفه ای و تخصصی ذیربط واگذار کند.

ماده 11- تعیین صلاحیت مشاوران حقوقی: سازمان، مشاوران حقوقی را در قالب ضوابط این دستورالعمل، در پایه های (3)، (2) و (1) در هر تخصص تعیین صلاحیت می کند.

تبصره 1- هر مشاور حقوقی می تواند با معرفی افراد واجد شرایط بر اساس ضوابط این دستورالعمل در یک، چند یا تمامی تخصص ها تشخیص صلاحیت شود.

ماده 12- شرایط احراز صلاحیت مشاوران حقوقی: 12-1- انجام خدمات مشاوره در زمینه فعالیت های خدمات مشاوره مدیریت در اساسنامه شرکت قید شده باشد.

12-2- دارا بودن یک فرد امتیازآور سرگروه، برای هر یک از تخصص های مورد تقاضا، که دارای گواهی صلاحیت حرفه ای بوده و از امتیاز ایشان در شرکت های مشاور و دیگر شرکت ها و یا مؤسسات و سازمان هایی که این قبیل خدمات را انجام می دهند استفاده نشده باشد.

12-3- به موارد مذکور در ماده (20) قانون مجازات اسلامی محکوم نشده باشند.

12-4- مدیران و تمامی افراد امتیازآور شرکت، مشمول ممنوعیت مداخله در معاملات دولتی موضوع لایحه قانونی راجع به منع مداخله وزرا، نمایندگان مجلس و کارمندان دولت در معاملات دولتی و کشوری نباشند.

12-5- دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل فوق لیسانس یا معادل آن برای افراد امتیازآور ضروری است.

همچنین اعضاء هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت باید دارای مدرک تحصیلی حداقل لیسانس یا معادل آن باشند.

12-6- دارا بودن شرایط مندرج در جدول شماره (3) ماده 13- عوامل مؤثر بر تشخیص صلاحیت مشاوران حقوقی عبارتند از: نیروی انسانی متخصص کیفیت پروژه های قبلی انجام شده توسط مشاور تجربه ریالی (کارکرد) مشاور امکانات پشتیبانی ماده 14- امتیاز مربوط به تجربه کاری شرکت متقاضی تشخیص صلاحیت: 14-1- امتیاز مربوط به تجربه کاری شرکت متقاضی تشخیص صلاحیت پایه سه، با اجرای حداقل 3 پروژه در سه سال آخر فعالیت و بر اساس رعایت زمان بندی اجرای پروژه (5 امتیاز)، ارائه خروجی و نتایج اصلی پروژه (25 امتیاز) با تأیید کارفرما و در صورت داشتن نوآوری و ابتکار (20 امتیاز) محاسبه می گردد.

14-2- امتیاز مربوط به تجربه کاری شرکت متقاضی تشخیص صلاحیت پایه دو و یک، با اجرای حداقل 5 پروژه در سه سال آخر فعالیت و بر اساس رعایت زمان بندی اجرای پروژه (5 امتیاز)، ارائه خروجی و نتایج اصلی پروژه (25 امتیاز) با تأیید کارفرما و در صورت داشتن نوآوری و ابتکار (20 امتیاز) محاسبه می گردد.

ماده 15- شرایط لازم برای تشخیص صلاحیت مشاوران حقوقی: حداقل شرایط لازم برای تشخیص صلاحیت مشاوران حقوقی بر اساس جدول شماره (3) تعیین می گردد: جدول شماره 3- حداقل شرایط لازم برای تشخیص صلاحیت مشاوران حقوقی تبصره 1- اشتغال به کار تمام وقت فرد امتیازآور سرگروه و یک نفر امتیاز دیگر در شرکت به استثناء اعضاء هیأت علمی دانشگاه ها ضروری است.

تمام وقت بودن افراد با ارایه مستندات بیمه برای هر سال مورد نیاز احراز می شود.

تبصره 2- شرکت های متقاضی تشخیص صلاحیت مشاوران مدیریتی، می توانند حداکثر یک نفر از افراد امتیازآور خود را (بجز سرگروه از بین افراد بازنشسته یا عضو هیأت علمی که دارای رشته تحصیلی متناسب با تخصص درخواستی باشد، انتخاب نماید.

تبصره 3- اعضاء هیأت علمی نمی توانند در بیش از یک شرکت مشاوره مدیریتی به عنوان عضو امتیازآور باشند.

ماده 16- محاسبه و سنجش امتیاز امانات پشتیبانی بر اساس جدول شماره (4) محاسبه خواهد شد.

جدول شماره 4- امتیاز امکانات پشتیبانی موضوع حداکثر امتیاز ساختار سازمانی و تشکیلات اداری طبق استانداردهای مربوط 20 دفتر کار به ازای هر 10 متر مربع 1 امتیاز 10 امکانات سخت افزاری و نرم افزاری 10 سیستم نظارت مدیریت کیفیت، مدیریت پروژه 10 ماده 17- حداکثر مبلغ ریالی کارهای در دست اجرای همزمان برای شرکت های دارای گواهینامه مشاوران مدیریتی پایه های سه، دو و یک به ترتیب معادل پنج، هفت و ده برابر سقف معاملات متوسط مندرج در قانون برگزاری مناقصات تعیین می گردد.

در صورتی که ارزش ریالی پروژه بیش از ده برابر سقف معاملات متوسط باشد، با توجه به ظرفیت پایه ای شرکت های مشاوره مدیریتی، به صورت مشارکتی (کنسرسیوم) قابل انجام خواهد بود.

تبصره 1- متقاضیان تمدید اعتبار گواهینامه صلاحیت خدمات مشاوره مدیریتی، بایستی حداقل 2 ماه پیش از پایان اعتبار گواهینامه، جهت تمدید آن اقدام نمایند.

بدیهی است در صورت عدم تمدید، گواهینامه شرکت مشاوره ای ابطال خواهد شد.

تبصره 2- دستگاه های اجرایی کشور مکلف هستند یک نسخه از قرارداد منعقد شده با مشاوران مدیریتی را به سازمان ارسال نمایند.

تبصره 3- فرایند درخواست و تقاضای بررسی صلاحیت، بررسی مدارک و مستندات و تأیید صلاحیت و تعیین پایه مشاوره از طریق سامانه الکترونیکی مستقر در سازمان اداری و استخدامی کشور انجام و نتایج از همان طریق صادر می گردد.

ماده 18- انتشار فهرست مشاوران تشخیص صلاحیت شده: فهرست مشاوران تشخیص صلاحیت شده هر ماه به روزآوری شده و در وب سایت سازمان اداری و استخدامی کشور درج می شود.

این فهرست شامل اطلاعات زیر است: 18-1- نام و مشخصات هر یک از مشاوران ذیصلاح، در هر یک از تخصص ها.

18-2- پایه، گروه تخصصی، سابقه کارهای انجام شده هر مشاور، لیست قراردادهای همزمان و نتایج ارزشیابی مشاوران.

18-3- افراد امتیازآور در هر یک از تخصص هایی که مشاوران در آن تخصص، گواهینامه تشخیص صلاحیت دریافت کرده اند.

ماده 19- اعضای کمیته تشخیص صلاحیت: ترکیب اعضای کمیته تشخیص صلاحیت مشاوران به صورت زیر می باشد: 19-1- معاون نوسازی اداری (رییس کمیته) 19-2- رییس امور مدیریت عملکرد و ارتقای فرهنگ سازمانی (دبیر کمیته) 19-2- نماینده سازمان ملی بهره وری ایران 19-4- دو نفر کارشناس خبره در امور مشاوره مدیریت به پیشنهاد رییس کمیته و تأیید رییس سازمان 19-5- حداکثر دو نفر کارشناس خبره از مرتبط ترین تشکل های حرفه ای یا صنفی مربوط، به عنوان نمایندگان تشکل های ذیربط (از هر تشکل یک نفر)، به پیشنهاد رییس کمیته و تأیید رییس سازمان.

ماده 20- وظایف و اختیارات کمیته تشخیص صلاحیت: کمیته تشخیص صلاحیت مشاوران در محل سازمان با اهداف و وظایف زیر تشکیل خواهد شد: 20-1- بازنگری و بهبود دستورالعمل.

20-2- تعیین نحوه همکاری و مشارکت تشکل های حرفه ای و تخصصی ذیربط در تمام یا بخش هایی از فرآیند تشخیص صلاحیت.

20-3- بررسی و تعیین تیم تخصصی برای اجرا و انجام مصاحبه از متقاضیان تشخیص صلاحیت.

تبصره 1- تصمیمات این کمیته با نظر اکثریت آرا قابل اجرا می باشد.

ماده 21- رسیدگی به تخلفات مشاوران: رسیدگی به تخلفات مشاوران بر عهده کمیته تشخیص صلاحیت بوده و بر حسب میزان تخلفات، جریمه در نظر گرفته شده می تواند شامل؛ اخطار کتبی، کاهش حداکثر قیمت کارهای همزمان در دست اجرا، محرومیت موقت (از یک تا سه سال) از ارجاع کار و یا لغو گواهینامه تشخیص صلاحیت باشد.

تخلفات عبارتند از: 21-1- ارائه اطلاعات خلاف واقع در مراحل تشخیص صلاحیت و یا ارجاع کار.

21-2- عدم ارائه گزارش وضعیت تمامی کارهای در دست اجرا و نتایج حاصل از انجام خدمات به سازمان 21-3- عدم جایگزینی فرد مناسب در مدت سه ماه در صورت خروج فرد امتیازآور از مشاور 21-4- هر گونه قصور مشاور در ارائه خدمات که منجر به فسخ قرارداد و یا نارضایتی کارفرما شود.

21-5- پذیرش کار توسط مشاور بیش از ظرفیت مجاز.

ماده 22- تغییرات این دستورالعمل با ابلاغ رییس سازمان اداری و استخدامی کشور اعمال می شود.

ماده 23- این دستورالعمل در (23) ماده تنظیم گردیده و دستورالعمل های تشخیص صلاحیت مشاوران خدمات مدیریتی قبل از این تاریخ ملغی می شوند.

سایت شعار سال، با تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری شناسنامه قانون، تاریخ انتشار 26 خرداد 97، کد مطلب: 4710، www.

shenasname.

ir
کلید واژه ها: مدیریت - مشاور - صلاحیت - خدمات مشاوره - بهره وری - کشور - تشخیص - استخدامی - قرارداد - ماده - اداری - مدیریت منابع انسانی - حقوق - حقیقی - توسعه - مالی - رییس جمهوری - کشوری - دولت - تسهیلات - ساختار - سرمایه - جمهوری - حمایت - معاون - بودجه - انواع - پروژه - همراه - قانون

آخرین اخبار سرویس:
استخدام برنامه نویس،کارشناس SEO در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام مدیر بازاریابی،کارشناس نگهداری و توسعه شبکه در تهران

استخدام نیروی خدماتی (آبدارچی ) آقا در یک کلینیک معتبر

استخدام مهندس معمار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام رییس فروش آقا در یک شرکت معتبر تولید و توزیع/ تبریز

استخدام نماینده علمی در شرکت داروسازی باریج اسانس در بوشهر

استخدام کارشناس شیمی خانم در پاسارگاد عایق پارس

رفع آخرین معارض مترو هشتگرد

تنها 7 تا 8 درصد از پهنه کشور مورد اکتشاف معدنی قرار گرفته است

تابستان خشک 97 هم بارانی شد

18 شرکت دانش بنیان در لرستان فعالیت می کند

خاموشی ها را با یک کلید روشن کنیم

بهای نفت بیش از سه دلار کاهش یافت

استخدام تکنسین نصب در تهران.کرج.مازندران.فارس.لرستان

استخدام کارمند امورکارکنان در یک شرکت معتبر در البرز

استخدام حسابدار خانم در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

استخدام مدیر تولید آقا در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

استخدام مهندس برق در یک شرکت معتبر در تهران

دی کاپریو | باز هم سرمایه گذاری روی محیط زیست

استخدام مسئول IT در شرکت شهرساز شایگان در البرز

استخدام کارشناس حسابداری،کارشناس خرید در شرکت ساجیران در تهران

آرایشگاه های مردانه نرخ مصوب ندارند

رییس جمهور منتخب مکزیک اعلام کرد حقوقش را 40 درصد کاهش می دهد

توهم مهار تورم با دلار ارزان

مجموع مبادلات تجاری ایران در سال 1396 معادل 151 میلیارد دلار است

استخدام سرپرست فروش،کارشناس دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا

استخدام کارشناس فروش و خدمات پس از فروش سیستم های مالی

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی در یک شرکت بازرگانی در اصفهان

استخدام منشی آموزشگاه در آموزشگاه زبان اول در تهران

نمره خوبی به تیم اقتصادی دولت نمی دهم

تمرکز گرایی؛ یک پنجم جمعیت ایران در تهران!

افزایش تولید نفت روسیه؛ چرا؟

سرنوشت نامعلوم دو خرید پر سر و صدای استقلال +تصویر

اما و اگرهای نرخ تسعیر ارز برای پتروشیمی ها/حاتم بخشی از جیب مردم

طرح دولت برای کنترل اجاره

استخدام منشی در یک شرکت معتبر در مازندران

استخدام متخصص تولید محتوا و مدیریت سایت در شمین گشت دیرین

استخدام حسابدار در شرکت سابراه پی طبرستان در مازندران

استخدام مدیر دفتر،کارشناس ارتباط با مشتری درتاکسی ماکسیم-بابل

استخدام کارشناس ارشد سیستم ها و روش ها در تهران

استخدام مدیر بازرگانی در گروه برق و انرژی صبا در تهران

استخدام کارشناس آموزش و توسعه منابع انسانی،کارشناس سیستم ها

خودروهای 50 میلیونی در بازار

رییس جمهور منتخب مکزیک: برای همراهی با مردم حقوقم را 40 درصد کاهش می دهم

آخرین وضعیت قیمت غذای دانشجویی برای سال تحصیلی جدید

رییس جمهور منتخب مکزیک: برای همراهی با مردم حقوق خود را 40 درصد کاهش می دهم

راه استعلام ثبتی آپارتمان ها قبل از خرید

مجموع اعتبار مورد نیاز برای مترو هشتگرد 70 میلیارد تومان است

واردات باک بنزین موتورسیکلت + جدول

دلایل افزایش قیمت مرغ

با لباس های آب رفته چه کنیم؟

راهکار گرفتن خسارت از شرکت برق

نرخ انواع میوه +جدول

تاثیر ارز دولتی در خروج سرمایه از بازار سهام

تاثیر دلار بر تجهیزات مسکن مهر

فعالیت شرکت های توانمند در حوزه شیرهای سرچاهی

اعلام آمادگی تولیدکنندگان داخلی در غیاب سرمایه گذاران خارجی/رضایت بنگاه ها از ابلاغیه ممنوعیت واردات شیرهای سرچاهی

غفلت دولت از تجربه های موفق برای مقابله با بحران برق

چرا روحانی در ترمیم کابینه تعلل می کند؟

میر فیض فلاح شمس، علیرضا ناصرپور، علی ثقفی، سید محمد تقی تقوی فرد مقایسه مدل های ارزش در معرض خطر شبیه سازی تاریخی و گارچ در پیش بینی وجه تضمین قراردادهای آتی

توسعه بازار سرمایه، تنها راه نجات از سفته بازی در اقتصاد

بیمه تکمیلی رانندگان جاده تا آخر تیر اجرایی می شود

بانک مسکن حق پرداخت تسهیلات تجاری را ندارد

انتشار فهرست نصفه ونیمه ارزبگیران جنگ با شفافیت است

بومی سازی سیستم مانیتورینگ ایستگاه های گاز

اما و اگرهای تأسیس داروخانه های زنجیره ای

آخرین نفس های 150 روستا در ریگان

هزینه ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه روابط کار نهایی شد

ایرلاین های ایرانی فرصت جهانی را از دست می دهند؟

یک استاد اقتصاد: آشفتگی های بازار را خودمان ایجاد کرده ایم

واگذاری 19 شرکت صندوق بازنشستگی

چگونه با وجود افسردگی ورزش کنیم

سمانه دهقان منشادی، محمدحسین عبدالرحیمیان کاربرد ارزش در معرض خطر تفاضلی(IVaR)، در محاسبه ریسک سبد سرمایه گذاری

شکایت چین از تعرفه های 200 میلیاردی آمریکا در سازمان تجارت جهانی

تصاویر/ پول بی ارزش ونزوئلا

هزینه 6 میلیاردی برای واردات لاستیک فرغون

بازی پوتین با کارت ایران /سطحی نگری اقتصادی و سوال از رییس جمهور/سیاست ورزی بهداشتی به روایت حجاریان

واردات 55 تن باک بنزین موتورسیکلت به کشور

استخدام کارمند اداری و منشی خانم در شرکت معتبر

کاهش 10 درصدی در هزینه مبادلات بین المللی

فروش مدت دار خودروهای وارداتی ممنوع شد

عربستان در حوزه نفت سیاست مستقلی ندارد

کارکنان صنعت نفت نروژ اعتصاب کردند

حذف دلار از مبادلات مالی روسیه سرعت گرفت

صنعت لوازم خانگی بلاتکلیف است

با غذاهای ممنوعه در دروان شیردهی آشنا شوید

باید توانمان را روی پروژه هایی که امکان احیا دارند متمرکز کنیم

مردم خودرویی که وجود نداشت خریدند

مراد کاویانی راد؛ حوا ولی زاده، ابراهیم ضرغامی جایگاه ذخیره راهبردی دریای مازندران در امنیت آبی ایران

لزوم تجدیدنظر جدی در معافیت های مالیاتی

برای خرید خودرو تویوتا چقدر باید هزینه کرد؟

دین پرست در نشست رفع موانع تولید کرمانشاه: باید توانمان را روی پروژه هایی که امکان احیا دارند متمرکز کنیم

افزایش واردات سنگ آهن به ترکیه

سنگ آهن صعود می کند

شناسایی خریداران عمده سکه

میانگین بارش سالانه ایران کمتر از یک سوم میانگین جهانی

کاهش آرام «تسه»ها در بازار اوراق مسکن

تورم آمریکا به بالاترین رقم در 6 سال و نیم اخیر رسید

زمان واریز یارانه نقدی تیرماه اعلام شد

بخش گردشگری البرز پویا می شود

دستورالعمل تشخیص صلاحیت مشاوران خدمات مدیریت

دستورالعمل تشخیص صلاحیت مشاوران خدمات مدیریت