مطالب مرتبط:
فردی غیرمتخصص و مجری سند 2030 یونسکو برای تهیه واکسن HPV در رسانه ملی اعانه جمع کرد/ متاسفم که وزارت بهداشت حاضر به پاسخگویی در این نشست نشدند
مجری سند 2030 برای تهیه واکسن HPV در رسانه ملی اعانه جمع کرد/ متاسفم که وزارت بهداشت حاضر به پاسخگویی در این نشست نشدند
میهمان «ماه عسل» به دادگاه می رود؟
سند «تربیت جنسی» باید جایگزین 2030 شود
سند «تربیت جنسی» باید جایگزین 2030 شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 خرداد 1397 ساعت 16:062018-06-17دانش

میهمان جنجالی ماه عسل مجریان سند 2030 را رسوا کرد/ چه واسطه ی اشکی را تا حد وزیر بهداشت رسانده است؟


مروتی، پژوهشگر حوزه جامعه در نشست تخصصی ابعاد و پیامد های اجرای سند 2030 گفت: چه واسطه ای خانم اشکی را تا حد وزیر بهداشت رسانده است؟ - گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مروتی، پژوهشگر حوزه جامعه در نشست تخصصی ابعاد و پیامد های اجرای سند 2030 یونسکو با محوریت برنامه تلویزیونی ماه عسل در مورد واکسن HPV که با حضور کارشناسان حوزه فرهنگ و پژوهشگران، پزشکان و دانشجویان استادان دانشگاه برگزار شد، به طرح مطالب خود در این زمینه پرداخت.

ضربات جبران ناپذیری به اعتماد مردم نسبت به وزرات بهداشت وارد شده است مروتی، پژوهشگر حوزه جامعه و جنسیت در ادامه نشست عنوان کرد: آنچه در برنامه ماه عسل با حضور خانم اشکی اتفاق افتاد این بود که با حیثیت وزارت بهداشت بازی شد طی سال های اخیر ضربات غیرقابل جبرانی به اعتماد مردم نسبت به وزارت بهداشت وارد شده است.

وی افزود: فردی با کلی تناقضات در گفتار با یک داستان عوامانه در برنامه پربیننده رسانه ملی حاضر می شود مباحثی را مطرح می کند چه دلیلی دارد که شخص وزیر بهداشت بیاید و از این خانم دفاع کند و این به شدت سوال برانگیز است و بعد هم کاشف به عمل می آید که خود وزیر بهداشت این خانم را به برنامه ماه عسل معرفی کرده است کسی که گرافیک خوانده عوامانه وارد یک بحث به شدت تخصصی در حوزه پزشکی می شود.

مروتی تاکید کرد: اگر اعتماد مردم از وزارت بهداشت سلب شود مردم دیگر به پزشک عمومی هم مراجعه نخواهند کرد چه چیزی نصیب تان می شد که این اعتماد عمومی را سر بریدید؟ چه سرمایه ای بزرگتر از این بوده که این بلا را سر وزارت بهداشت آوردید داستانی هم که این خانم تعریف می کند که از میان 150 نفر اتفاقی زنده مانده است پذیرفتنی نیست، چون در صورتی که اگر کس دیگری زنده مانده بود ما می توانستیم با او هم صحبت کنیم و حقیقت ماجرا بهتر روشن می شد.

چه واسطه ای خانم اشکی را تا حد وزیر بهداشت رسانده است؟این پژوهشگر عنوان کرد: جالب است که این خانم برای یک نذر به ایران برمی گردد و بعد هم یک تیم کامل پزشکی چندین سایت که ربطی هم به بیماری ندارند و یک تیم اجرایی قدرتمند در اختیار این خانم قرار می گیرد و به صورت هماهنگ در تمام کشور کار های این خانم را پیش می برند.

وی افزود: جالب است که با بزرگترین کارگردان ها و بازیگران این مملکت و حتی شخص وزیر بهداشت دیدار داشته است و با او تفاهم نامه هم امضا کرده است این چه نذری است که برای آن همه کشور بسیج می شوند؟ سوال اصلی این است که چه واسطه ای این فرد را تا خود وزیر بهداشت رسانده است.

مطالعات مستند خود در حوزه شیوع تجاوز و آزار جنسی به کودکان در ایران را ارئه دهیدمروتی اظهار داشت: رویکرد ما نسبت به مسئله آموزش جنسی کاملا یک رویکرد علمی است گفته می شود که به کودک 5 ساله آموزش جنسی داده شود تا جلوی آزار جنسی گرفته شود پاسخ ما این است که وقتی چیزی برای کودک مسئله نیست چرا آن را برایش مسئله می کنید که باعث کنجکاوی بعدی او خواهد شد و این موضوع حرف مجامع علمی دنیاست نه حرف ما که نخواهید آن را بپذیرید.

وی تصریح کرد: اگر استدلال می کنید که آزار جنسی یک مسئله شایع در کشور است لطفا مطالعاتی را که در این زمینه انجام داده اید ارائه دهید تاکنون هیچ مطالعه ای مبنی بر اینکه این موضوع در ایران شایع باشد مشاهده نکرده ایم.

اصرار بر آموزش های جنسی برای جلوگیری از ایدز در حالیکه 66 درصد از طریق اعتیاد تزریقی مبتلا شده اند مروتی تصریح کرد: این اصرار بر آموزش عمومی مسائل جنسی را در بحث ایدز هم تجربه کرده ایم.

در متنی که برای برنامه چهارم مبارزه با ایدز آماده کرده اند دنبال این هستند که به تک تک نوجوانان آموزش جنسی فرد به فرد داده شود که چگونه از یک وسیله خاص جلوگیری از بارداری استفاده شود تا مثلا ایدز نگیرند.

وی تصریح کرد: جالب تر اینکه طبق آمار خود وزارت بهداشت 66 درصد انتقال ایدز در کشور از طریق سرنگ آلوده در بین معتادان تزریقی است و تنها 19 درصد از غیر این مسئله مبتلا شدند که عمده آن ها هم همسران همین معتادان تزریقی هستند بقیه هم به صورت انتقال از مادر به کودک و یا طرق ناشناخته است لذا اگر بخواهیم در زمینه جلوگیری از ایدز آموزشی بدهیم قطعا اولویت ها آموزش های جنسی نیست.

این پژوهشگر افزود: هنوز باید این استدلال ما وزارت بهداشت پاسخی نداده است وقتی از هر 100 هزار دانش آموز ایرانی با اعمال اغماض تنها چهار نفر ایدز دارند آن هم از طریق مادر به کودک منتقل شده است کدام عقل سلیمی می پذیرد که به خاطر این چهار نفر صد هزار نفر را در مقابل آسیب زاترین مطالب قرار دهیم.

این آمار هایی است که توسط اداره ایدز خود وزارت بهداشت منتشر شده است.

صادقانه بگویید سازمان ملل برای شما تعیین تکلیف کرده استدر بسیاری از گفتار ها عنوان می شود که مثلا تا سال 2020 یا 2030 باید به فلان اهداف برسیم مگر ما تاریخ مان به هجری شمسی نیست چرا واضح نمی گویید که منظورتان اجرای اهداف سند 2030 است؟ اگر خودتان کفایت ندارید که اهداف کشور را تعیین کنید و جلو ببرید صادقانه عنوان کنید که سازمان ملل برایتان تعیین تکلیف کرده و شما هم موظفید که آن ها را جلو ببرید وگرنه پزشکان ایرانی با این سطح سواد که در دنیا شناخته شده هستند کفایت این را ندارند که در حوزه تربیت جنسی صحبت کنند.

علت فضا دادن به افراد قبح زدا از مسائل غیراخلاقی و غیرشرعی چیست؟مروتی در ادامه گفت: چرا باید امثال خانم مینو محرز فضا داده شود که بگوید عبارت زنان بدکاره و تن فروش را به کار نبرید بلکه به آن ها کارگر جنسی بگویید، چون با این عبارات به آن ها انگ می زنید و آن ها ناراحت می شوند و برای درمان رجوع نمی کنند.

وی افزود: شما در این کلام شعور و فهم فرهنگی چنین مسئولی را در حد صفر مشاهده می کنید یعنی عملی که از نظر خدا و اسلام قبیح است و برای آن جریمه اساسی تعیین شده است تا اخلاق یک جامعه ایمن بماند توسط فردی که فکر می کند از خدا بیشتر می فهمد قبح زدایی می شود.

چرا آموزش جنسی و انگ زدایی از تن فروشان به غرب کمک نکرده است؟این پژوهشگر عنوان کرد: طبق آمار وزارت بهداشت ایدز آمریکا چند برابر ایران شیوع دارد مگر آن ها از تن فروشی انگ زدایی نکردند مگر کارگر جنسی را به رسمیت نشناختند مگر در آنجا آموزش جنسی نمی دهند.

انسان حیوان نیست خانم مسئول!مروتی در ادامه گفت: جالب است که خانم محرز در ادامه می گوید شغل این زنان تن فروش را نباید عوض کنیم تنها وسایل به آن ها بدهید که جامعه را آلوده به ایدز نکنند آیا این خانم تفاوتی بین انسان و حیوان قائل است؟ که فکر می کند انسان فقط جسم است لذا هر بلایی که سر روحش آمد مهم نیست و تنها باید کاری کرد که جسمش ایدز نگیرد.

بعد از امضای سند 2030 یونسکو چه اتفاقی در کشور در حال رخ دادن است؟این پژوهشگر: مسئله ما با وزارت بهداشتی است که دستگاه خودپرداز کاندوم در مشهد نصب می کند تا قبح یک مسئله که باید در خفا باشد در سطح جامعه شکسته شود آیا چنین مسئولی شعور فرهنگی دارد؟ چه شده که بعد از مهر ماه 94 که رفتید سند 2030 را امضا کردید این بلا ها بر سر کشورمان آمد؟ مگر قبلش در مسئله ایدز فعالیت نمی کردید؟ مگر ما در سال 88 89 دو جاسوس در حوزه ایدز نگرفتیم که با نهاد های آمریکایی در ارتباط بودند و نهایتا هم از کشور خارج شدند.

طبق برنامه چهارم مقابله با ایدز ایران موظف است دو مرکز رسمی برای مردان همجنس باز به راه بیندازد!مروتی خاطر نشان کرد: هم اکنون در حوزه مسائل جنسی اتفاقات خاصی در حال رخ دادند است که قابل اغماض نیست طبق متن چهارمین برنامه مقابله با ایدز ایران باید دو مرکز رسمی برای مردان همجنسباز به راه بیندازد مسئولی که چنین چیزی را مطرح می کند آیا فهم فرهنگی دارد چنین افرادی عنوان می کنند که نباید بگوییم که خانواده در چارچوب خودش جلوی ایدز را بگیرد این متن صریحی است که خود وزارت بهداشت منتشر کرده است.

بازاریابی اجتماعی و نابودی اخلاق و سلامت جامعهمروتی در ادامه گفت: در برطرف کردن معضلات اجتماعی شیوه ای به نام بازاریابی اجتماعی وجود دارد که از تکنیک های اقتصادی و بازاریابی استفاده می کند این گونه عمل می کنند که هزینه رفتار نامطلوب بالا برود و هزینه رفتار مطلوب و جایگزین کم شود و سهل الوصول باشد.

مثلا در حوزه مصرف دخانیات قیمت سیگار را بالا می برند و از آن طرف هزینه موارد جایگزینی، چون آدامس یا فعالیت ورزشی را کاهش داد.

وی افزود: در حوزه مسائل اخلاقی و جنسی هم اکنون دشمن از این تکنیک علیه ما استفاده می کند به گونه ای که رفتار نامطلوب فرهنگ ما و مطلوب دشمن بسیار هزینه اش کاهش پیدا کرده به گونه ای که به مخاطب این گونه القا می شود که رابطه جنسی آزاد داشته باش ما کاری می کنیم که ایدز نگیری، با واکسن هم اجازه نمی دهیم که HPV بگیری قبح اجتماعی آن را هم توسط نهاد هایی که داریم می ریزیم مانند همین مسئولی که می گوید تنفروش کارگر جنسی است و کسی نباید جلوی آن ها را بگیرد.

این پژوهشگر اظهار داشت: مورد دیگر این است که در فضای مجازی به اسم آزادی بیان غیر اخلاقی ترین موارد جزو آزادی بیان عنوان می شود کجای دنیا دسترسی به محتوای پورن جزء آزادی بیان است؟ این همه فضای مخرب هم اکنون رها شده و تنها چسبیده اند به یک واکسن.

عده ای در مجلس دنبال این هستند کسی زیر 18 سال ازدواج نکند/ بچه های مدرسه غرب تهران نیاز جنسی نداشتند؟مروتی تاکید کرد: گروهی در مجلس شورای اسلامی ما مامور می شوند که کسی زیر 18 ازدواج نکند سوال این است که بچه هایی که در مدرسه غرب تهران دچار خطا و مسائل نامشروع شدند آیا نیازی به نام نیاز جنسی نداشتند؟ پاسخ معقول به نیاز جنسی چیست چرا می خواهید مجرای ارضای صحیح آن را ببندید؟ از خانم اشکی متشکریم که دست وزراتخانه هایی که مخفیانه 2030 را پیاده می کردند، رو کردمروتی در ادامه گفت: در حوزه تغییر فرهنگ ها طبق اعترافات خود غربی ها غرب با هیچ کشوری تعارف ندارد و از طریق سازمان های بین المللی آن ها را اجرایی می کنند جالب است که خط مشی وزارت بهداشت ما هم از همین آژانس های بین المللی تبعیت می کند.

وی افزود: یک لطفی که خانم اشکی در این قضیه به ما کرد این بود که تاکنون بسیاری از مسئولان منکر این بودند که سند 2030 در حال اجرایی شدن است، اما با اظهارات ایشان دم خروس این ماجرا بیرون زد و دیدیم که وزارت هایی که مخفیانه داشتند سند 2030 را جلو می بردند خودشان را عیان کردند الان هم که به اسم NGOها فعالیت می کنند.

NGOها با چه مجوزی در مدارس و مهدکودک ها آموزش جنسی می دهند؟وی در پایان گفت: این چه وزارت آموزش و پرورشی است که NGOها مدارس و مهد کودک های آن را درنوردیده اند و آموزش جنسی می دهند، ولی مسئولان این وزارتخانه در رسانه ها اعلام می کنند که کسی حق این آموزش ها را در مدارس ندارد.

سوال این است چطور این افراد به مدارس راه یافته اند؟ چرا کس دیگری بخواهد وارد مدارس شود باید هزار جور مجوز داشته باشد؟ لذا این از بی شخصیتی مسئولی است که وقتی این همه انسان با سواد در جامعه او وجود دارد اجازه دهد نهاد های بین المللی برای او تصمیم بگیرند.


کلید واژه ها: وزیر بهداشت - بهداشت - وزارت بهداشت - وزیر - برنامه ماه عسل - ماه عسل - برنامه - نامه - وزارت - مردم - پزشک - برنامه تلویزیونی - جامعه - استادان دانشگاه - دانشگاه - داستان - برگزار - پزشکی - دانشجویان - رسانه ملی - زنده - صورت - خبرگزاری - کارگردان - جالب - بازیگران - کشور - بازی - بزرگترین - قدرتمند

آخرین اخبار سرویس:
حضور 4100 دانشجوی ورزشکار در چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور

تقویم آموزشی گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

حضور 4100 دانشجوی ورزشکار در چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور

برگزاری آزمون فلوشیپ علوم آزمایشگاهی بصورت الکترونیکی

پذیرشMBA وDBA دردانشکده مدیریت دانشگاه تهران

فرایند جذب اعضای هیأت علمی"استانی" می شود

رابطه عجیب گرما با تصمیم گیری انسان

تقویم آموزشی واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد

نگاه تبعیض آمیز وزارت علوم به نیمه حضوری ها

قوانین جذب دانشجویان و هیئت علمی شاهد و ایثارگر باید بازنگری شود/ برخی از قوانین نه تنها کمکی ندارد بلکه مانع فعالیت در دانشگاه است

حضور 4100 ورزشکار در چهاردهمین المپیاد دانشجویان سراسر کشور

سیگار کشیدن در دانشگاه تهران ممنوع شد

اردوی آموزشی- تشکیلاتی بانوی مومن انقلابی در دانشگاه آزاد برگزار می شود

آزمون دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی 28 تیرماه برگزار می شود/ توزیع کارت ورود به جلسه از فردا

مصرف براساس منحنی نیاز باشد/ بازارگردی؛ آفت رواج مصرف گرایی

کارت ورود به جلسه مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی منتشر شد

تقویم آموزشی واحد های علوم پزشکی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

مصاحبه با تاخیر داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد از 26 تیر آغاز می شود

خلبان مهمان برنامه رشیدپور آزاد شد

غرب تلاش می کند جنبه جنسیت زنان را بر جنبه انسانیت آن غلبه دهد

دانشجویان کارشناسی جدیدالورد "ارز" نمی گیرند/ثبت نام بیش از 15 هزار نفر برای دریافت ارز

«محمدصادق بیجندی» به عنوان معاون آموزشی جهاددانشگاهی منصوب شد

فعالیت تعدادی از دانشگاه های خراسان رضوی متوقف می شود

سخنی با خانم ابتکار/ چرا الگوی خود را «سوئد» قرار داده اید؟

ارائه دوره مهارت های پیشرفته در دانشگاه فنی و حرفه ای

بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی برگزار می شود

تجار محصولات تراریخته وارد می کنند و به نام غیرتراریخته می فروشند/ بسیاری در داخل سکوت کرده اند!

صدیقی: 15 هزار نفر برای دریافت ارز ثبت نام کردند

هدیه دادن به مدیران دانشگاه آزاد ممنوع شد

روایتی قابل تامل از مواجهه برخی مسئولین شریف با دکتر گلشنی/ اتاق چهره ماندگار فیزیک را از او گرفته اند!

مخالفان و موافقان بازنشستگی دکتر گلشنی چه می گویند؟

روایتی قابل تامل از مواجهه برخی مسئولین دانشگاه شریف با دکتر گلشنی/ اتاق چهره ماندگار فیزیک را در دانشکده فیزیک از او گرفته اند!

تجار محصولات تراریخته وارد می کنند و به نام غیرتراریخته می فروشند/بسیاری از دانشمندان داخلی سکوت کرده اند!

دانشجویان کارشناسی جدیدالورود "ارز" نمی گیرند

چرا دانشجو یان بعد از ورود به دانشگاه بی انگیزه می شوند؟!/ توصیه های دانشجویی برای رسیدن به موفقیت

ردپای عوامل اجرای سند 2030 در دانشگاه/ بودجه دانشگاه خواجه نصیر کاهش یافته

گفتگو با نخبه بجنوردی/ توصیه های دانشجویی برای رسیدن به موفقیت

ظرفیت های علمی«شتابگر ملی» در خاورمیانه

دانشگاه سمنان رتبه 13 را در بین دانشگاه های جامع کشور کسب کرد

چرا دانشجو یان بعد از ورود به دانشگاه بی انگیزه می شوند؟!/ توصیه های یک دانشجوی نمونه برای رسیدن به موفقیت

ساخت مترجم هوشمند توسط پژوهشگران دانشگاه تهران

ملکه زیبایی فیلیپین در بین 10 زن زیبای جهان! عکس

تجار تراریخته وارد می کنند و به نام غیرتراریخته می فروشند/بسیاری از دانشمندان داخلی از ترس از دست دادن شغل شان سکوت کرده اند!

نخستین دانشجوی دکتری زبان و ادبیات عربی دانشگاه سمنان فارغ التحصیل شد

فردا دوشنبه منتشر شود//تجار تراریخته وارد می کنند و به نام غیرتراریخته می فروشند/بسیاری از دانشمندان داخلی از ترس از دست دادن شغل شان سکوت کرده اند!

عابدی: تخصیص بودجه در دانشگاه تربیت مدرس مشکل دارد

چرا بیشتر دانشجو یان بعد از ورود به دانشگاه، انگیزه شان افت می کند؟!/ توصیه های یک دانشجوی نمونه برای رسیدن به موفقیت

بودجه دانشگاه خواجه نصیر کاهش یافته/ ردپای عوامل اجرای سند 2030 در دانشگاه

شرایط ارز دانشجویی چطور است؟

تایید مدرک تحصیلی، دغدغه دانشجویان ایرانی مقیم چین

دانشجویان کارشناسی جدیدالورد "ارز" نمی گیرند/ثبت نام بیش از 15 هزار نفر برای دریافت ارز

اساتید دانشگاه بیشتر به مراکز دینی سر بزنند/ مساجد تاثیرگزار تر از کلیساها هستند

آخرین جزییات از وضعیت دانشجویان بازداشتی

کشف مرموز و ناشناخته یک آتشفشان در فضا + عکس

ذخیره سازی داده بر روی نانو کریستال های نمکی

وزارت علوم هیچ شکایتی از پایان نامه فروشان نکرده است

چهار دلیل برای انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی

دانشجویان تازه وارد علوم پزشکی اصفهان در خوابگاه استیجاری اسکان داده می شوند

عراق-آموزش زبان فارسی در دانشگاه راپرین

زمان مصاحبه با تاخیر داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

مصاحبه متاخیرین دکتری 97 دانشگاه آزاد

دانشگاه زنجان جزو 13 دانشگاه برتر ایران است

26 و 27 تیر؛ مصاحبه متاخیرین دکتری 97 دانشگاه آزاد

تصاویر/ همایش علمی پژوهشی حیات طیبه

نخستین دانشگاه بین المللی جهان اسلام به روی گردشگران گشوده می شود

نحوه دریافت ارز همراه حجاج اعلام شد

جشن فارغ التحصیلی در ایران

آغاز مصاحبه با تاخیر داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد از 26 تیر

جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه یاسوج در آینده نزدیک

آغاز مصاحبه ثبت نام با تاخیر داوطلبان دکتری تخصصی 1397 دانشگاه آزاد

مصاحبه داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد با تاخیر آغاز می شود

کشف تابوتی که 2 هزار سال باز نشده بود

بهبود جهت یابی تلفن همراه با ساعت مولکولی

آغاز طرح «ضیافت اندیشه» اساتید دانشگاه علوم پزشکی لرستان

آغاز مصاحبه ثبت نام با تاخیر داوطلبان دکتری تخصصی 1397 دانشگاه آزاد

نشر تصویر "عنکبوت"های در حال حرکت در سیاره مریخ

همه ما نسبت به انتقادات دکتر گلشنی مسئول هستیم/ شائبه های حکم بازنشستگی ایشان را برطرف کنید

دوره کارشناسی در اولویت برگزاری دوره های مهارت افزایی

مصوبات ذیحسابی شورا «صوری» است

آغاز ثبت نام «همایش بزرگ تخصصی انتخاب رشته»

دانشجویان مقطع کارشناسی در اولویت طرح مهارت افزایی هستند

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحدقائم شهرنویسنده پراستناد Elsevier شناخته شد

مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان

امید و فعالیت جهادی از ویژگی های شیعیان است

ساخت پنجره هوشمند با قابلیت نابودسازی میکروارگانیسم ها

دانشگاه امیرکبیر میزبان"همایش بزرگ تخصصی انتخاب رشته"

جایگاه والای دختران در اندیشه اسلامی

پروژه تحقیقاتی پژوهشگران دانشگاه تبریز تجاری سازی شد

شاهرخ فروتنیان در کنار همسرش+عکس

رشد1.6برابری تعداد فارغ التحصیلان خارجی دانشگاه ها

بیش از 50 موسسه آموزش عالی درخواست «تعطیلی» دادند

پذیرش دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه یاسوج آغاز می شود/ جذب 75 هزار دانشجوی خارجی تا پایان برنامه ششم توسعه

توانمندی دانش بنیان های حوزه نقشه برداری مغز عرضه می شود

جنبه های اجتماعی هویت دختران پررنگ تر شده است

تجربه و سیاست آمریکا برای ارتباط دانشگاه با صنعت

پروژه تحقیقاتی پژوهشگران دانشگاه تبریز تجاری سازی شد

رشد 1.6 برابری تعداد فارغ التحصیلان خارجی دانشگاه ها/ افزایش آمار دانشجویان خارجی

استاد دانشگاه علامه نخستین پژوهشگر جوان اقتصاد ایران شد

ثبت نام «همایش بزرگ تخصصی انتخاب رشته» آغاز شد

تهران جزء 50 منطقه برتر علم و فناوری جهان است

میهمان جنجالی ماه عسل مجریان سند 2030 را رسوا کرد/ چه واسطه ی اشکی را تا حد وزیر بهداشت رسانده است؟

میهمان جنجالی ماه عسل مجریان سند 2030 را رسوا کرد/ چه واسطه ی اشکی را تا حد وزیر بهداشت رسانده است؟