مطالب مرتبط:
واکنش نمایندگان به دریافت پیامک‎های تهدیدآمیز چیست؟/مطهری و نعمتی: منشا پیامک‎ها عمدتاً از مشهد است / نمایندگان مشهد: این فضاسازی است
مشهد پایگاه ارسال پیامک های تهدیدآمیز برای نمایندگان بود؟
واکنش نمایندگان به دریافت پیامک‎های تهدیدآمیز
نظر کریمی قدوسی درباره ارسال پیامک های تهدید آمیز به نمایندگان
دستگاه های امنیتی باید منشأ پیامک های تهدیدآمیز به نمایندگان را شناسایی کنند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 24 خرداد 1397 ساعت 20:452018-06-14سياسي

مطهری و نعمتی: منشا پیامک‎ها عمدتاً از مشهد است | نمایندگان مشهد: این فضاسازی است


ارسال پیامک ها به نمایندگان در بزنگاه های خاص موضوعی است که این روزها به شدت پر حاشیه شده است؛ به ویژه وقتی یک سر شک و شبه ها به مشهد می رسد.

- مطهری و نعمتی: منشا پیامک‎ها عمدتاً از مشهد است نمایندگان مشهد: این فضاسازی است " ارسال پیامک ها به نمایندگان در بزنگاه های خاص موضوعی است که این روزها به شدت پر حاشیه شده است؛ به ویژه وقتی یک سر شک و شبه ها به مشهد می رسد.

شعارسال": اگر فکر می کنید کارکرد پیامک تنها رساندن یک پیام کوتاه به مخاطبی خاص است باید بگوییم سخت در اشتباهید یا حداقل این تصور در زیر سقف هرمی بهارستان معنای دیگری دارد.

چندسالی می شود که ارسال پیامک آن هم در تعداد انبوه ابزاری برای تحت فشار قرار دادن نمایندگان شده است تا در بزنگاه های خاص منتج به یک نتیجه خاص شود.

موضوع خیلی ساده است و شاید بتوان شروع ماجرا را از سال 93 دانست.

همان زمانی که قرار بود وزیر دانای وزارت علوم به مسلخ سیاسی کاری های مجلس نهم برود.

در آن مقطع که طیف تندرو اصولگرا میدان دار استیضاح فرجی دانا بودند برای رسیدن به هدفشان مبنی بر عزل وزیر علوم، دست به هر کاری زدند تا فضا را به سود خود به پیش ببرند؛ ارسال پیامک های تهدیدآمیز برای نمایندگان هم میراثی بود که از آن زمان به ابتکار این گروه به جا ماند.

اما این ارسال پیامک ها تنها به استیضاح فرجی دانا ختم نشد و در ماجرای تصویب برجام در مجلس هم وضع به همین منوال پیش رفت.

درست چند روز مانده به بررسی طرح یک فوریت الزام دولت به اقدام متناسب و متقابل در اجرای برجام سیل پیامک ها تلفن همراه نمایندگان را تسخیر کرده بود آن هم با مضمونی ضد برجام.

حالا ارسال این پیامک ها که یادگار مجلس نهم است در مجلس دهم هم صاجب سبک می شود.

درست زمانی که قرار است مهمترین لوایح برای تغییر وضعیت ایران در بازارهای بین المللی و مبادلات پولی بانکی به رای نمایندگان گذاشته شود، همان شیوه در دستور کار جریان مخالف قرار می گیرد.

مخالفان الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی منع تامین مالی تروریسم برای از دستور خارج کردن لایحه ای که می توانست ایران را به موقعیت سبز در FATF هدایت کند، دست به دامن ارسال پیامک شدند.

شیوه ای که حداقل در این مورد آنها را به یک رضایت نسبی رساند و توانست این لایحه را برای دو ماه مسکوت بگذارد.

تذکر اصولگرایانه و بررسی هیات رییسهآن طور که علی ادیانی در تذکری گفت گویا ارسال پیامک های تهدید آمیز تنها کاسه صبر اصلاح طلبان را لبریز نکرده است و سر این پیکان، تلفن همراه نمایندگان اصولگرا را هم نشانه رفته است.

او در این تذکر گفت: چپ و راست برای نمایندگان پیامک می آید، در حالی که تلفن همراه یک وسیله شخصی است.

او تعداد بالای این پیامک ها را به بمباران پیامکی تشبیه کرد و افزود: ذی نفعان که در جای خودشان حق دارند، اما همه عزیزان در جریان باشند که شان حقوقی و حقیقی نمایندگان اجل این حرف هاست که با پیامک خط بگیرند یا نظرشان را تغییر دهند.

بعضا هم متن این پیامک‎ها توهین آمیز است که اگر رای ندهید، چنین می شود و چنان می شود! علی لاریجانی هم که ریاست مجلس را به عهده داشت این تذکر را بدون پاسخ نگذاشت و گفت: این مساله اشکالی است که باید در هیات رییسه بررسی کنیم.

متاسفانه مراکزی تلفن نماینده‎ها را در اختیار افراد قرار داده اند و نمی گذارند نمایندگان تفکر کنند.

باید درباره این موضوع در هیات رییسه صحبت کنیم و راهی بیابیم .

مشهد پایگاه ارسال پیامک های تهدیدآمیز بود؟ سر و صدای بمباران پیامکی یک روز مانده به بررسی CFT یا همان لایحه الحاق ایران به کنواسیون بین المللی منع تامین مالی تروریسم چیزی نبود که سریع به سکوت ختم شود؛ آن هم وقتی علیرضا رحیمی در توییتی اعلام می کند از گزارش ‎پیامک های حاوی تهدید و توهین به نمایندگان در حضور دکتر لاریجانی مشخص شد، مرکز طراحی و ساماندهی پیامک‎ها علیه نمایندگان و مجلس (با هدف رد لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم) شهر مشهد بوده است.

علی مطهری، نایب رییس مجلس هم مهر تایید بر صحبت های رحیمی می زند.

او در گفت و گویی که با روزنامه ابتکار داشته در این رابطه گفته است: بیشتر پیامک های ارسالی برای من هم از مشهد و خراسان بود.

به نظرم باید پیگیری شود که منشاء این پیامک ها کجاست.

او درباره امکان پیگیری این موضوع گفته است: این موضوع می تواند پیگیری اطلاعاتی و در صورت نیاز پیگیری قضایی شود، چون برخی از این پیامک ها مضمون توهینی و برخی تهدید هم داشته اند و برای همه نمایندگان ارسال شده است.

محمدرضا تابش از نمایندگان اصلاح طلب مجلس دهم نیز درباره حواشی ارسال پیامک ها به نمایندگان به خبرنگاران گفت: من در فراکسیون امید پیشنهاد دادم که این موضوع پیگیری شود چرا که بعضی از شماره ها تقریبا ثابت است.

ظاهرا تشکیلاتی شماره نمایندگان هر استان را به همان استان مرتبط داده تا آنها این پیامک ها را ارسال کنند؛ البته ممکن است به صورت کشوری هم این کار را انجام داده باشند اما اینکه این تشکیلات چه تشکیلاتی است، موضوعی است که وزارت اطلاعات باید آن را عنوان کند.

تابش ادامه داد: لحن پیامک ها هم مختلف بود، بعضی از آنها دلسوزانه، برخی محترمانه و برخی هم تهدیدآمیز بودند.

قاسم میرزایی نیکو نیز در این رابطه به خبرآنلاین گفت: پیامک ها برای همه نمایندگان ارسال می شد آن هم با پیش شماره های مختلف.

او با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از آنها پیش شماره 0915 داشت که مشخصا مربوط به مشهد است و برخی هم ایرانسل بود، درباره مضمون آنها گفت: بیشتراین پیامک ها مضمونی تهدید آمیز و البته توهین آمیز داشت و حتی در برخی موارد من به برخی از این پیامک ها جواب دادم اما آنها فحاشی را آغاز کردند.

پاسخ نمایندگان مشهد هنوز جنجال حرف و حدیث ها بر سر محوریت مشهد در نقطه شروع اعتراضات دی ماه فروکش نکرده بار دیگر این شهر در مخالفتی دیگر بر سر زبان ها می افتد و انگشت اتهام برای سازماندهی ارسال پیامک ها به سمت خراسان رضوی گرفته می شود.

در این رابطه خبرآنلاین به سراغ نمایندگان مشهد رفت تا صحت و سقم این ابهامات را از آنها بپرسد.

کریمی قدوسی که در مصاحبه هایش تنها ترجیحش را به رسانه های منتسب به جناح خود می دهد با اکراه تنها در یک جمله به خبرآنلاین گفت: این یک بحثی سیاسی است که زنجیره ای ها و امیدی ها آن را مطرح می کنند اکتفا کرد.

وقتی از کریمی قدوسی سوال کردیم که آیا اساسا این بحث که منشا پیامک ها مشهد است، صحت دارد یا خیر؟ گفت: من نمی دانم صحت دارد یا نه! امیرحسین قاضی زاده هاشمی از دیگر نمایندگان مشهد بود که درباره چند و چون این ماجرا از او سوال کردیم اما این نماینده مشهد با پیش فرض های خود تلفن را قطع کرد و حاضر به پاسخ گویی نشد.

در این میان تنها نصرالله پژمانفر بود که به توضیح ماجرا پرداخت.

او گفت: متاسفانه این مباحث بر اساس یکسری مطالب بدون دلیل ارائه می شود.

پیش از توسعه ارتباطات اگر کسی می خواست با دیگری صحبت کند تنها راه یا ملاقات با او بود یا نهایتا می توانست تلفنی با او صحبت کند؛ اما امروز شرایط تغییر کرده است و راه های ارتباط متفاوتی وجود دارد که یکی از این راه های ارتباطی ارسال پیامک است.

او گفت: اینکه تعدادی پیامک ارسال شده است و برخی این را حمل بر تهدید و فشار بر نمایندگان می کنند به نظرم اصلا صحیح نیست؛ ما باید برای موکلان خود حق اعتراض قائل شویم.

به اعتقاد من افراد باید از رفتارهای سیاسی دست بردارند و از این حرف هایی که جز تهمت و دروغ چیزی در آن نیست فاصله بگیرند.

ما در ماه مبارک رمضان قرار داریم بهتر است این افراد خدا را هم در نظر داشته باشند و از صحبت هایی که هیچ دلیل و مدرکی برای آن ندارند پرهیز کنند.

پژمانفر با بیان اینکه وقتی یک پیامک تهدید آمیز ارسال می شود قطعا باید با آن برخورد شود و پیگیری این موضوع چندان هم سخت نیست، ادامه داد: به هر حال شماره ارسال کننده مشخص است و دستگاه های ذی ربط می توانند این شماره را پیگیری کنند.

او گفت: همین امروز پیامک های زیادی در رابطه با موضوع موسسات مالی یا مسئله پدیده به من ارسال شد.

افرادی که زندگی خود را در این موضوعات باخته اند، به هر کسی چنگ می زنند تا بتوانند کاری بکنند و در همین رابطه می نویسند اگر حق من را استیفا نکردید به محضر خدا شکایت می برم ؛ آیا معنای این حرف تهدید است یا اضطرار فردی که دستش به هیچ جایی نمی رسد؟ نماینده مردم مشهد گفت: من به شدت این موضوعات را تکذیب می کنم و در طول دو دوره ای که در مجلس بودم هیچ پیامک تهدیدآمیزی برای نمایندگان نیامده است چرا که پیامک تهدیدآمیز قابل تعقیب و پیگیری است و اگر فردی بخواهد تهدید کند رد پایی از خود نمی گذارد.

پژمانفر در پاسخ به این سوال که آیا ارسال این پیامک ها سازماندهی شده بود گفت: شما وقتی می بینید یک تجمعی مثلا درباره مشکل موسسات مالی شکل گرفته است؛ نمی توانید بگویید که کسی دستور برپایی آن را داده است، بلکه یک درد مشترک آنها را دور هم جمع کرده است.

یک زمانی هست مردم می بینند کلاه گشادی به نام FATF را دارند بر سرشان می گذارند که بدتر از برجام است و با وجود دلایل زیاد بر استعماری بودن این لایحه، کسی توجه نمی کند.

طبیعی است که واکنش نشان می دهند.

من هم جای آنها باشم اعتراض می کنم.

او به ارسال پیامک ها بر سر مسئله حق التدریسی ها اشاره کرد و گفت: دیروز برای موضوع حق التدریسی ها من بیش از 150 پیامک داشتم آیا باید بگویم این پیامک ها سازمان دهی شده است یا درد معلمان است؟ پژمانفر گفت: اتفاقا خیلی از آنها نام ها را هم نمی شناسند و برای مثل به من می گویند اقای قاضی زاده یا آقای بحرینی یا آقای کریمی لذا نمی توانیم آنها را سازماندهی شده تعریف کنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته ازخبرگزاری خبرآنلاین ، تاریخ انتشار: 24خرداد 1397 ، کدخبر: 783331،www.

khabaronline.

ir
کلید واژه ها: ارسال پیامک - پیامک - پیام - مشهد - بین المللی - تلفن همراه - فرجی دانا - مجلس - ایران - مجلس نهم - استیضاح - اصلاح طلبان - حاشیه - همراه - مطهری - پیام کوتاه - وزارت علوم - تذکر - بهارستان - درست - تلفن - فرجی - علوم - وزیر - مخالفان - تروریسم - ابتکار - اصلاح - بانکی - تامین

آخرین اخبار سرویس:
بسته خبری 20؛ جمعه 1 تیر مرکز قزوین+ فیلم

برپایی میز خدمت دستگاه قضا در میعادگاه های نماز جمعه + فیلم

آمریکا و برخی همپیمانانش مخل ثبات و امنیت منطقه اند

مجلس شورای اسلامی به نیرنگ های دشمن به دیده اعتماد نگاه نکند

مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام والمسلمین حسینی برگزار شد

صالحی: جهان با فروریزی برجام آینده خوفناک خواهد داشت

روحانی درگذشت حجت الاسلام سید علی اکبر موسوی حسینی را تسلیت گفت

ورود9میلیون پرونده به قوه قضاییه در سال96/منکر برخی اشکالات نیستم

اینفوگرافیک/ بدرود آقای اخلاق در خانواده

قانونی که نیست

وعده های نافرجام 17 ساله برای افتتاح راه آهن ارومیه ـ مراغه

برگزاری سومین مرحله از آزمون های استخدامی نیروی دریایی

جریان قدرت، ثروت و استکبار پشت صحنه مظلومیت اهل بیت(ع)

سردار سلامی: نفوذ ایران غیرقابل حذف است

کواکبیان : حالا که شهید نشدم برای فرزندانم سهمیه شاهد بدهید

آقای ترامپ!نتیجه تحریم ها،رسوایی خودت است/مبادافریب دشمن رابخوریم

رایزنی برجامی عراقچی در مسکو

پیام تسلیت آیت الله هاشمی شاهرودی در پی درگذشت حجت الاسلام حسینی

درخواست چاووش اوغلو از ایران درخصوص پ.ک.ک

صالحی: جهان با فروریزی برجام آینده خوفناک خواهد داشت

جنجال بر سر لایحه کپی رایت در اروپا

نمایندگان مجلس باید از آرمان های انقلاب و ارزش های جامعه حراست کنند

گزارش عضو کمیسیون انرژی از نشست اوپک در وین و بدعهدی روس ها

ماجرای خانه 1000 متری ولایتی/سرنوشت مبهم حزب لاریجانی/توصیه آیت الله مکارم به رییس صدا و سیما/ماجرای خبر اخراج آقازاده ها از آمریکا و بلوکه کردن 148 میلیارد دلار

لزوم توجه به خواست مردم منطقه و تعیین سرنوشت آنها توسط خودشان

چهره خبیث آمریکا در دشمنی با ایران در برجام نمایان شد

ایران و روسیه برای هماهنگی اقدامات خود در برجام توافق کردند

گزارش عضو کمیسیون انرژی از نشست اوپک در وین و بدعهدی روس ها

ایران و روسیه برای هماهنگی اقدامات خود در برجام توافق کردند

تشکیل دولت اکثریت ملی در عراق بهترین راهکار است

سنگ تمام «پوریا پورسرخ» در تعریف از سلطان بازیگری/ عکس

دبل نیجریه با احمد موسی

نامه اخیر برای مذاکره با آمریکا تداعی گر صفین است/ مسؤول در خانه 36 میلیاردی درد مستضعفین را نمی فهمد

کواکبیان: رسیدن به توسعه سیاسی با فعالیت احزاب فراهم می شود

پیام تسلیت آیت الله هاشمی شاهرودی در پی درگذشت حجت الاسلام حسینی

کواکبیان: رسیدن به توسعه سیاسی با فعالیت احزاب فراهم می شود

گل دوم نیجریه به ایسلند

گل اول نیجریه به ایسلند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد: مسئولیت پذیری، پاسخگویی و شفافیت با اهتمام روابط عمومی ها تحقق می یابد

پیشگیری مهمتر از قوانین قهری دادگستری است

پشت پرده خبر دست درازی به حرم بی بی حکیمه خاتون(س)

با مراجع شبه قضایی آشنا شوید

دستگاه قضایی در برابر مفسدان کوتاه نخواهد آمد

خانواده متهمان حادثه ایرانشهر هرچه سریعتر آنان را تحویل دهند

خانواده متهمان حادثه ایرانشهر هرچه سریعتر آنان را تحویل دهند

با غذاهایم حرف می زنم

نامه اخیر برای مذاکره با آمریکا تداعی گر صفین است

برگزاری همایش به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی

سد شهید کاظمی سقز مکانی امن برای کاکایی ها

چالش های یک نامه پرچالش

اتمام پروژه های حمل و نقل در اولویت شهرداری

فصل نوین اداره شهرها با تکیه بر خلاقیت

مترو به منطقه 21 می رسد

برگزاری انتخابات نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی استان

کارکنان تبلیغات اسلامی باید تفکر فرهنگی و دینی داشته باشند

منافات لایحه آزادسازی سهام عدالت با اصل 44 قانون اساسی

جذاب ترین بازیکنان جام جهانی 2018 روسیه

تصاویر/ حال و هوای مردم ترکیه در آستانه انتخابات

خلع ید و تخلیه چیست؟

بازدید سردار سلیمانی از پروژه ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع)

رایزنی برجامی عراقچی در مسکو

شروع مذاکرات برجام با کنار گذاشتن سیاست غنی سازی صفر و تغییر رویه آمریکا آغاز شد

محدودسازی سپاه از مهم ترین اهداف طراحان FATF است

هرآنچه درباره دندان عقل باید بدانید

مجتمع های تجاری به معضل های ترافیکی درآمده اند

رایزنی برجامی عراقچی در مسکو

گزارش تصویری از هشتمین جشنواره فرهنگی "سفیر" در مسجد کوفه

دکتر عاصمی پور داغدار شد

این تیم نفتی زنگنه! | عکس

اولین روحانی بود که کیارستمی را تحت تاثیر قرار داد/تصویرگری سوژه ها ابتکار استاد اخلاق بود

اروپا و حامیان برجام با آمریکا مخالفت نکنند، منطقه و جهان نا امن می شود

مراسم بزرگداشت محمدامین قانعی راد برگزار می شود

نامه اخیر برای مذاکره با آمریکا تداعی گر صفین است/ مسؤول در خانه 36 میلیاردی درد مستضعفین را نمی فهمد

حذف مامور بدرقه متهم از کلانتری ها

پایان یکصدو هفتادو چهارمین اجلاس اوپک در وین

دیدار رییس رسانه ملی با مراجع و علما

مهم ترین راه مقابله با آسیب های اجتماعی

رامبد جوان: خوشحال نبودن، به سلامت جامعه آسیب می زند

نانوایی سنگکی در خیرآباد ورامین آتش گرفت

موانع اجرایی بااعمال جدیت و هم افزایی توانمندی ها قابل حل است

استاد مشهور برنامه اخلاق در خانواده دار فانی را وداع گفت

مهدی طائب: نامه اخیر برای مذاکره با آمریکا تداعی گر صفین است/ مسؤول در خانه 36 میلیاردی درد مستضعفین را نمی فهمد

همایش اصناف بازوان ستبر انقلاب اسلامی برگزار شد+ تصاویر

رایزنی برجامی عراقچی در مسکو

محسن هاشمی: احتمال کاهش عوارض ساخت و ساز در تهران

50 طرح جهادی در قرچک اجرا شد

توقف صدور مجوز برای ساخت پاساژ در منطقه یک تهران/ شمیران در محاصره مال ها و پاساژها

10 دشمن و زامبی ترسناک دنیای رزیدنت اویل؛ از آنچه می هراسیم

برگزاری دوره آمادگی آزمون مدرک بین المللی منابع انسانی PHRi

صفحه کلید انعطاف پذیر ساخته شد

احتمال کاهش عوارض ساخت وساز در تهران

انتخابات مجلس و ریاست جمهوری ترکیه

سرکنسول ایران در نخجوان «مدال افتخار خدمت» دریافت کرد

همایش اصناف بازوان ستبر انقلاب اسلامی برگزار شد

ظریف سه شنبه به فراکسیون مستقلین مجلس می رود

گزیده نماز جمعه شهرستان های استان

«هفت سفر عشق» مهریه یک شهید مدافع حرم

کارگاه کاربردی " فاجعه در جذب و استخدام" مدرس دکتر هژبرافکن 8ساعت 7 تیرماه

تبعات توقف فعالیت تعاونی های سهام عدالت

سرکنسول ایران در نخجوان «مدال افتخار خدمت» دریافت کرد

مطهری و نعمتی: منشا پیامک‎ها عمدتاً از مشهد است | نمایندگان مشهد: این فضاسازی است

مطهری و نعمتی: منشا پیامک‎ها عمدتاً از مشهد است | نمایندگان مشهد: این فضاسازی است