مطالب مرتبط:
استخدام فروشنده با روابط عمومی بالا در مزن عروس
بشار اسد: بر سر روابط با ایران معامله نمی کنیم
استخدام مسئول دفتر، مدیر روابط عمومی و داخلی در تهران
استخدام خانم با روابط عمومی بالا جهت مشاوره در یک کلینیک
رییس جمهوری سوریه در گفت وگو با العالم: روابط ما با ایران راهبردی است/ به زودی به ایران سفر خواهم کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 24 خرداد 1397 ساعت 18:552018-06-14سياسي

کدام روابط عاشقانه ماندگار می شوند؟


عشق یکی از مهمترین نیازهای هر فرد در زندگی است که بدون آن انسان همواره احساس یک کمبود در زندگی را دارد.

اما پیدا کردن فردی که رابطه پایدار و ماندگار با او داشته باشید به راحتی عاشق شدن در نگاه اول نیست.

- روابط عاشقانه بسیار پیچیده هستند و زمان زیادی نیاز است تا دو طرف از رابطه اطمینان پیدا کنند و به ادامه آن فکر کنند.

نکته ی مهمی که در رابطه با شروع رابطه جدی و ازدواج باید در نظر بگیرید این است که هر دو طرف قبل از وارد شدن به رابطه، انسان های شاد، مستقل و آزادی بوده باشند.

در این صورت است که می توانند دررابطه مشترک بهتر یکدیگر را درک کرده و برای حقوق یکدیگر احترام بیشتری قایل باشند.

در این مطلبنشانه های یک رابطه موفق و پایدار را به شما می گوییم.

موقعیت اجتماعی و خانوادگی تقریبا یکسانی داریددر شروع یک رابطه این تفاوت ها معمولا نادیده گرفته می شوند زیرا گرم ِ عشق و عاشقی هستیم و متوجه تناقضات و ناهمجوری ها نمی شویم.

اما به این واقعیت فکر کنید که طرف مقابل شما در خانواده ای کاملا متفاوت با خانواده ی شما بزرگ شده یا حتی در مورد جزیی ترین مسائل زندگی نیز نگرش متفاوتی با شما دارد و به همین علت همدیگر را خوب درک نمی کنید.

البته کسانی که می خواهند با هم باشند باید یاد بگیرند که چطور از همدیگر چیزهایی یاد بگیرند و با هم سازش و هماهنگی ایجاد کنند اما خیلی بهتر است که از لحاظ خانوادگی و اجتماعی تا حدودی مشابه باشید.

اعتمادی ناگسستنی بین شماستدر یک رابطه متعهد، اعتماد یکی از 5 ویژگی اصلی است.

بدون اعتماد نمی توانید پایه و اساس خوبی برای رابطه تان بسازید.

باید بتوانید به طرفتان اعتماد کرده، روی او حساب کنید تا بتوانید صداقتتان را نشان دهید.

اگر یک اعتماد واقعی در رابطه وجود داشته باشد، می توانید برای هر چیزی روی همدیگر حساب کرده و هیچوقت حس نمی کنید که طرفتان چیزی از شما پنهان می کند.

سعی نمی کنید یکدیگر را تغییر دهیداین توصیه مخصوصا برای آنهایی است که در شروع آشنایی و رابطه فکر می کنند: من از این ویژگی او خوشم نمی آید اما می توانم تغییرش دهم! نمی توانید! شاید بتوانید تشویقش کنید که تا حدودی تغییر کند اما اگر چیزی هست که واقعا دوست ندارید و فکر می کنید بعدا خواهید توانست تغییرش دهید سخت در اشتباهید، این رابطه را اصلا شروع نکنید! چه احساسی خواهید داشت اگر یک نفر دیگر تلاش کند شما را به یک آدم دیگر تبدیل کند؟درمورد رابطه جنسی و زناشویی عقاید مشترک داریداین دیگر ساده و مشخص است و نیازی به توضیح ندارد؛ بهتر است مدتی صبر کنید تا سرخوشی های عاشقی از حرارت بیفتد و سپس ببینید تمایلات و نگاه تان در مورد مسائل جنسی چقدر با هم جور است.

اغلب گفتگوهایی عمیق داریدتوانایی داشتن گفتگوهایی معنادار از پرس و جو درمورد اینکه روزتان را چطور گذرانده اید یا چه قبض هایی باید پرداخت شود یا اینکه چه کسی ظرف های غذای آن شب را باید بشوید، نشان می دهد که رابطه ای صمیمی دارید.

اگر می توانید آزادانه و صادقانه درمورد هر چیزی که می خواهید با هم حرف بزنید، یعنی کسی را پیدا کرده اید که همیشه کنارتان می ماند.

وقتی می توانید درمورد فلسفه تان درمورد زندگی، عمیقترین رازها و دردودل هایتان با هم حرف بزنید، پیوندتان عمیق تر شده و کمکتان می کند همیشه به خاطر داشته باشید که مجذوب چه چیز در همسرتان شده اید.

شوخی ها و بذله گویی های تان مشابه انداگر بدانید شوخی های همسرتان معمولا در چه موردی است و او نیز عاشق شوخی ها و بذله گویی های شما باشد جالب نیست؟ گاهی حس شوخ طبعی کمک بسیار زیادی به یک زندگی خانوادگی سالم می کند.

بنابراین اگر از این جهت تشابهات زیادی با طرف مقابل تان دارید پس به احتمال 90 درصد زندگی شاد و موفقی با هم خواهید داشت.

بدون اینکه اذیت شوید می توانید مشکلاتتان را با هم در میان بگذاریداگر چیزی اذیتتان کند، باید بتوانید بدون اینکه احساس کنید بار سنگینی روی دوش او میگذارید، برای دردودل پیش او بروید.

البته باوجود اینکه باید بتوانید خودتان با مشکلاتتان کنار بیایید اما حمایت و راهنمایی گرفتن از طرفتان باعث می شود بهتر با وضعیت تان برخورد کنید.

او با شما صحبت کرده و سعی می کند با همفکری راه حلی پیدا کنید.

یک شریک زندگی متعهد همیشه در برابر طوفان های زندگی برایتان سایبان می شود و کمکتان می کند حتی از میان ابرهای تیره زندگی خورشید را ببینید.

عقایدتان در مورد مسائل مالی و اقتصادی یکسان استآنهایی که عادت نکرده اند برنامه ای برای دخل و خرج خود داشته باشند خیلی به سختی می توانند زبان مشترکی با آنهایی پیدا کنند که هر خریدشان را با برنامه و تفکر انجام می دهند.

موضوع مالی و اقتصادی مسئله ی بسیار حساس و ظریفی است و به همین دلیل بهتر است با کسی زندگی کنید که نگرشش در این مورد با شما همسو باشد، در غیر اینصورت مسائل مالی، موضوع بیشتر جر و بحث های تان خواهد بود.

در کنار هم احساس امنیت می کنیدیک رابطه عاشقانه باید این طور باشد که خانه برایتان محیطی توام با آرامش و عشق باشد.

هیچوقت نباید درمورد احساس او نسبت به خودتان یا میزان تعهد او، احساس سردرگمی و خطر کنید.

بعد از یک روز سخت در محل کار، باید بی صبرانه منتظر رسیدن به خانه، در آغوش گرفتنش و بمباران کردن او با عشق و محبت باشید.

یک رابطه قوی باعث می شود احساس کنید همه مشکلات دنیا در حضور او ذوب می شود و هیچ وقت نگران حس او نسبت به خودتان نیستید.

همیشه به شما یادآور می شود که فوق العاده هستیددر اولین ماه های رابطه، تازگی باعث می شود احساس کنید روی ابرها قدم برمی دارید و هیچوقت از هم سیر نمی شوید.

اما در یک رابطه طولانی، طرفتان همیشه به شما احساس خاص بودن خواهد داد، حتی وقتی تازگی رابطه از بین رفته باشد.

او همچنان بعد از ماه ها یا سال ها با هم بودن خصوصیات و ویژگی های عالی شما را تحسین کرده و حتی در روزهایی که خودتان احساس نمی کنید، شما را زیبا می بیند.

اگر هر دو شما هنوز می توانید ویژگی های مثبت همدیگر را تشخیص دهید، یعنی کسی را برای همه عمر پیدا کرده اید.

اغلب به هم می گویید، دوستت دارم این عبارت نشان دهنده وابستگی عمیق شماست.

کسانی که در روابط متعهد هستند کسی را پیدا کرده اند که می توانند پیوندی عمیق و ناگسستنی با او ایجاد کنید.

اگر بدون احساس خجالت یا تردید، برای به زبان آوردن این عبارت خاص احساس راحتی می کنید و طرفتان هم همین حس را دارد، احتمالا کسی را پیدا کرده اید که واقعا دوستتان دارد.

از با هم بودن لذت می بریدوقتی مدتها از شروع رابطه تان می گذرد ممکن است فکر کنید دچار یکنواختی شده اید بنابراین خیلی مهم است که برای توجه و ابراز علاقه به همدیگر بیشتر وقت بگذارید.

مثلا با هم به سینما بروید، یک شام دو نفره ی عاشقانه بخورید یا به یک پیاده روی فرحبخش عصرانه بروید، هر فعالیتی که هر دوی شما را شاد و راضی کند خوب است.

تشویقتان می کند آرزوهایتان را دنبال کنیدحتی اگر آرزویتان مستلزم این باشد که مسافرت کنید یا وارد یک پروژه بزرگ شوید، طرفتان در هر قدم شما را همراهی خواهد کرد.

او می فهمد که وقتی شما اهدافتان را دنبال کنید، به رضایت واقعی رسیده و احساس خوشبختی خواهید کرد.

یک شریک زندگی خوب شما را بخاطر خودخواهی خودش نسبت به رسیدن به آرزوهایتان ناامید نمی کند.

بااینکه اگر در یک رابطه طولانی مدت باشید، هر دو شما مسیر یکسانی را در زندگی می پیمایید، به طور ناگهانی هدف واقعی زندگی تان را پیدا می کنید.

با تمام این حرف ها و به هر کجا که آرزوهایتان شما را بکشاند، طرفتان باز کنار شما می ایستد.

در مورد کارهای خانه هم عقیده هستیدبرای اینکه در موقعیتی قرار نگیرید که زندگی تان به علت وظایف تقسیم نشده به جهنم تبدیل شود بهتر است پیش از ازدواج به طور واضح در این مورد گفتگو کنید.

اگر یک کمال گرا هستید که محیط زندگی و همه ی وسایل تان را منظم و مرتب نگه می دارید اما همسرتان برای پیدا کردن لباس ها یا وسایلش در کمد و اتاقش همیشه مشکل دارد، پس باید در مورد ادامه ی این رابطه جدی تر فکر کنید.

آیا می توانید دعواهای پایان ناپذیر در مورد شلوغی و بهم ریختگی خانه را تاب بیاورید.

الویت های یکسانی در زندگی داریدخیلی سخت است که دو نفر با الویت های متفاوت با هم زندگی کنند.

اگر همسر شما دوست داشته باشد بیشتر وقت خود را در موسسه های خیریه و .

بگذراند و مسافرت یا گردش الویتی برایش نداشته باشد اما شما ترجیح بدهید از وقت آزاد خود برای تفریح و استراحت استفاده کنید به مشکلاتی برخواهید خورد که به نفع رابطه تان نیست.

این موضوعی است که پیش از جدی شدن رابطه باید حتما آن را بررسی کنید.

هر دوی شما آماده یک آینده ی مشترکیداگر شما برای شروع زندگی مشترک و تشکیل خانواده آماده اید اما طرف مقابل تان این زمان را به تاخیر می اندازد و بحث ازدواج را پیش نمی کشد، احتمالا باید منتظر شرایط ناامید کننده ای باشید.

در شروع یک رابطه بهتر است نگاه دقیق تری به طرف مقابل خود داشته باشید و ببینید آیا الویت ها و ارزش های مشترکی با شما دارد، آیا همان چیز هایی را می خواهد که شما می خواهید؟ اگر جواب مثبت است پس می توانید بدون تردید و دلهره رابطه را شروع کنید.

شیوه های تربیتی تان در مورد بچه ها یکسان استوقتی یک زوج تصمیم می گیرند بچه دار شوند یعنی رابطه شان به یک ثبات رسیده است.

اما اینجا ممکن است مشکلات پنهانی وجود داشته باشد؛ مثلا شاید شما فکر کنید یک بچه کافیست اما همسرتان اصرار داشته باشد که دو فرزند داشته باشید یا ممکن است در مورد شیوه های تربیتی بچه ها اختلاف نظر داشته باشید.

بهتر است قبل از جدی شدن رابطه تان در این مورد گفتگو کنید تا بدانید بعدا چه باید بکنید.


کلید واژه ها: رابطه - روابط عاشقانه - عاشق - شروع - تفاوت - زندگی - عاشقانه - اجتماعی - خانواده - ماندگار - متفاوت - احساس - انسان - روابط - رابطه موفق - رابطه جنسی - نشان - واقعیت - ازدواج - آزادی - توصیه - جنسی - سازش - صورت - موفق - حقوق - بزرگ - نگرش

آخرین اخبار سرویس:
خداوند مشتاق کیست؟

سی و یکمین محفل «اتفاق ترانه» برگزار می شود

نشست شورای اداری با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی(ره)

واعظی: با تشکیل وزارت مسکن، صنعت، راه، بازرگانی و سازمان جوانان، چهره های جدیدی در کابینه خواهیم داشت / امیدارم این چهره ها جوان تر بوده و با انرژی بیشتری کار کنند

حضور رییس کمیته امداد در گلزار شهدای سنقر

وکیل پرونده محمد ثلاث بازداشت شد

ابتکار کارگردان زن آمریکایی برای اعتراض به کار غیرانسانی ترامپ+عکس

سخن همکار : چه کنیم که نقشی انسانی در همدلی بایکدیگر داشته باشیم ؟

استخدام تعدادی برقکار در محدوده بهارستان

روایتی از یک شهید دیگر سیگار نمی کشم

دولت اطلاعاتی از نماینده ایرانشهر دریافت نکرده است

استخدام کارگر آقا و خانم جهت واحد تولیدی در کرج

بذل آبرو برای احیای اقتدارگرایی کاخ سفید

هم اندیشی معاونان تهذیب استانی برگزار شد

استخدام مدرس زبان فرانسه در مدرسه خصوصی

تردیدی در اصل ماجرای ایرانشهر وجود ندارد

پیکر استاد نبی پور در گناباد تشییع شد

پ ک ک اظهارات اردوغان درباره ورود به کوه های قندیل را "تبلیغات انتخاباتی" خواند

اولین مصاحبه "جواد یساری" بعد از 40 سال سکوت

بردی محمداف: مؤسسه ویژه مسائل آبی آسیای مرکزی در سازمان ملل تأسیس شود

دستگیری 3 برادر به اتهام قتل خواهر

دکتر نوربخش: میزخدمت در تمامی واحدهای بیمه ای و اداری بخش درمان مستقر می شود

در دوره مدیریت سیف بر بانک مرکزی ضررهای زیادی به بیت المال و کشور وارد شد

درخواست کارگران برای رسیدگی به پرونده مرتضوی/ خلاف بین شرع در دادنامه صادره برای مرتضوی

معنای دقیق داشتن ولایت

نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند

اولویت اول رییس جمهور، ساماندهی وضعیت اقتصادی است

صاحبان این عکس ها چه کسانی هستند؟

تشکر عمو قناد از دعای مردم/به زودی از بیمارستان مرخص می شوم+عکس

غیر شیعیان علم را به صورت مستقیم و غیرمستقیم از اهل بیت(ع) آموخته اند

محمدرضا خباز: سکوت بزرگان در برابر هتک حرمت دولتمردان به معنای رضایت است/ عده ای چه برجام باشد و چه نباشد با دولت مخالف هستند/ آمریکا حمله این افراد به دولت را تایید می کند و آن را دستاورد می داند!

سخن همکار : سریال سه ماهه افزایش حقوق سال 97 ، پس از بازی دولت و مجلس

حملات هوایی ترکیه به مواضع پ.ک.ک در شمال عراق

امید ثمره نشاط و خودباوری اجتماعی/ سبک زندگی ایرانی اسلامی پویا است

جهاد سازندگی در هوانیروز کرمانشاه

واکنش وزیر علوم به صدور احکام قضایی برای شماری از دانشجویان

مراسم چهلمین روز درگذشت قائم مقام شورای نگهبان برگزار می شود

آمایش آموزش عالی در دست پیگیری است

موقعیت ممتاز ایران در جهان، مرهون نعمت ولایت است

واعظی اولویت اول رییس جمهور را ساماندهی اقتصادی اعلام کرد

اولین دوره چمران شناسی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود/ حضور 10 تن از اساتید برجسته ایران و لبنان در دوره

گزارشگر بازی امشب ایران و اسپانیا مشخص شد

بی خبربی از سرنوشت برخی از طرح های اشتغالزایی؛ آیا مسئولان ارشد استان ابزاری غیر از انتقاد زبانی و شفاهی ندارند!

رییس کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای شهر در گفت وگو با فارس: عقب ماندگی شهرداری در صدور کارت بلیت یک ساله مترو خبرنگاران /شورا ورود می کند

کارگران برای رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی درخواست دادند

طیبی خبر داد رونمایی از یک موفقیت در حوزه صنعت نفت با حضور معاون رییس جمهور/ موفقیت های دیگری در راه است

سورپرایز آمریکا برای ایران چیست؟ / وقتی بلوف های آمریکایی ها تمامی ندارد

سفر وزیر کشور به گلستان

رییس دفتر روحانی: پیش بینی بازی امشب کار سختی است/ چهره های جوان در کابینه به کار می گیریم

بر فراز گورستان هواپیماها/ وقتی عمر هواپیما تمام می شود، چه بلایی به سرش می آید؟/فیلم

نماینده مجلس: با دلار 4200 تومانی ده ها بابک زنجانی به وجود آمد

2 پرواز فرودگاه زابل لغو شد

واکنش وزیر علوم به احکام صادر شده برای دانشجویان

3 تلاوت جدید از «محمود شحات انور»

تغییر نماینده ایران در آژانس انرژی اتمی/ غریب آبادی به جای نجفی نشست

وقت کشی یک ساله اصلاح طلبان در تهران

سفر خرازی به رم و دیدار با وزیر خارجه ایتالیا (+عکس)

دهمین نشست «شنبه های انقلاب» با موضوع امنیت برگزار می شود

برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی در شهرستان گرمی برگزار می شود

تعویض مجدد دیوارنگاره میدان ولی عصر(عج)/پشتیبانی قومیت های ایرانی از تحقق آرمانی مقدس

نخستین بیمه تکمیلی درمانی برای صیادان

جزییات پاسخگویی به سئوالات کنکور 97 /جدول

قابلیت های تمدن اسلامی برای جهانی شدن

مردم آبادان خواستار حل معضل شوری آب شدند

کاظم غریب آبادی جایگزین رضا نجفی در وین شد

چرا از آسمان چین غذای دریایی می بارد؟

کتایون ریاحی خطاب به علی ضیا: درود بر شرفت

اعلام برنامه های هفته قوه قضاییه در گلستان/ 4 هزار متر به فضای دادگستری های استان اضافه می شود

واکنش وزیر علوم به صدور احکام قضایی برای شماری از دانشجویان

اولویت اول رییس جمهور، ساماندهی اقتصاد است

اعلام حکم قطعی پرونده کیارستمی تا دو هفته آینده

پرونده «تجاوز در ایرانشهر» در مرحله تحقیق قرار دارد

اولین جلسه هماهنگی کاروان نمادین ورود امام رضا (ع) به ایران برگزار شد

غریب آبادی نماینده دائم ایران در سازمانهای بین المللی در وین شد

فلسفه انزوای مهدویت در جمع منتظران/تنها راه تغییر سرنوشت

اولویت اول رییس جمهور، ساماندهی اقتصاد است/امیدوارم از چهره های جوان تر در کابینه استفاده کنیم

آخرین وضعیت جسمانی مجری مشهور

زیباترین شهرهای شمال در تسخیر زباله

کادرسازی تبلیغی جهت منزلت افزایی سپاه به صورت مستمر ضروری است

حامد کمیلی شمشیر ریچارد سوم را به دست می گیرد+عکس

ارتش سوریه به تقویت نیروهایش در دو جبهه بادیه و جنوب ادامه می دهد

حمله خونین خرس وحشی به چوپان جوان

اصفهان دارای پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری می شود

واکنش نوه امام به نامه اصلاح‎طلبان: دعوت به مذاکره با ترامپ، دعوت به ذلت و زبونی ملت ایران است

تشریح مهمترین فعالیت های ثبت اسناد و املاک کرمان/الکترونیکی شدن دفترخانه ها، به جلوگیری از جعل اسناد کمک کرده

خواسته جامعه مدرسین از لاریجانی درباره FATF اجرا شد

رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبرمعظم انقلاب دیدار کردند

مردم آبادان خواستار حل معضل شوری آب شدند

عدم توجه به جلو بیشترین سهم تصادفات رانندگی تهران در سال گذشته بوده است

«روحانی خسته نباشی»/ دکتر سلام

اعلام وضعیت نهایی پرونده پزشکی عباس کیارستمی تا دو هفته آینده

تغییر نماینده دائم ایران در سازمان های بین المللی/ غریب آبادی به جای نجفی نشست

احداث بیش از 3 هزار و 700 مجتمع بهداشتی در دهستان ها

ادامه جستجوها برای یافتن جسد دختر 9 ساله در البرز

استخدام فروشنده خانم و آقا در فروشگاه پوشاک

کلاه گشاد «مارک‎ها» بر سر مردم

استفاده از لیزر بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است؟

اعلام حکم قطعی پرونده کیارستمی تا دو هفته آینده

دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر انقلاب

دیدار رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب

کدام روابط عاشقانه ماندگار می شوند؟

کدام روابط عاشقانه ماندگار می شوند؟