مطالب مرتبط:
عاقبت افراد متقلب و فریب کار در دنیا و آخرت
حدیث نگاشت/ عطا دنیا و آخرت در اجتماع عید فطر
دشواری های کار در ایران مرا بیشتر عاشق تیم ملی کرد/ به دنیا گفتم ایرانی ها مانند همه می خندند و گریه می کنند!
طولانی ترین اسم دنیا
نوزادانی که خمار به دنیا می آیند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 24 خرداد 1397 ساعت 18:122018-06-14سياسي

عاقبت افراد متقلب و فریب کار در دنیا و آخرت


در طول تاریخ با دو نوع بت، اکثر مردم هر روزگاری را فریب دادند و آنان را با زبان، سخن، تقلب در گفتار و وعده های دروغ گول زدند و نگذاشتند در راه الهی قرار بگیرند و مطیع وجود مقدس پروردگارشان شوند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی آینده روشن استاد حسین انصاریان در سخنرانی خود در مسجد امیر(ع)، اظهارداشت: در طول تاریخ با دو نوع بت، اکثر مردم هر روزگاری را فریب دادند و مردم را با زبان، سخن، تقلب در گفتار و وعده های دروغ گول زدند و نگذاشتند مردم در راه الهی قرار بگیرند و مطیع وجود مقدس پروردگارشان شوند.

یک نوع بت بی جان بود که پرستش این بت های بی جان از زمان حضرت نوح(ع) قدرت گرفت، پروردگار در سوره مبارکه نوح چند تا از بت های آن روزگار را اسم می برد.

مردم می دیدند این بت ها مجسمه است، نه می بینند و نه می شنوند، ولی به این صورت مردم را گول زده بودند که اگر شما تابع این فرهنگ باشید - فرهنگی که سردمداران بت کده ها و بت سازان ساخته بودند؛ یک سلسله روش ها، اعمال و اخلاق را به مردم باورانده بودند که این بت ها هرکدام در عالم غیب یک نمونه زنده دارند، ما آنها را نمی بینیم ولی آنها ما را می بینند - و این بت ها را بپرستید و فرهنگشان را اطاعت کنید یک زندگی پرنعمت، مرفه، پرباران و پر محصولی پیدا خواهید کرد.

وی ادامه داد: صدها سال این اندیشه را نسل به نسل حاکم کرده بودند و انبیای الهی برای نجات مردم کار آسانی نداشتند، انبیاء بت را رد می کردند، ارواح غیبی بتان را که بتان نماینده شکل و قیافه آنها بودند را رد می کردند، بت پرستی را رد می کردند، متولیان بت را به شدت رد می کردند؛ لذا متولیان بت و سردمداران بتکده ها و به دنبال آنها مردم که می دیدند یک نفر در برابر یک مملکت قد علم کرده، می گفتند حرف های شما قابل باور نیست، شما حقیقت را نمی گویید، شما درست نمی گویید و تک تک با زحمت انبیاء از بت پرستی نجات پیدا می کردند.

مردم راحت حرف انبیاء را باور نمی کردنداستاد انصاریان در پاسخ به اینکه چرا مردم به جای تبعیت از انبیا، از بت ها حمایت می کردند؟ گفت: مردم راحت حرف انبیاء را باور نمی کردند؛ چون می ترسیدند اگر حرف انبیاء را گوش دهند اوضاع زندگی، اوضاع اقتصادی، اوضاع اجتماعی و رفاه آنها دگرگون شود.

آنها می ترسیدند ولی آن ترس مشرکین را ما نداریم.

مولای ما امیرالمؤمنین(ع) به ما خبر داده: دار بالبلاء محفوفه و بالغدر معروفه دنیایی که در آن زندگی می کنید پیچیده به ناراحتی ها، بیماری ها، رنج ها، درگیری ها، سختی ها و وجود مظلوم و ظالم است، اما وَ الْعاقِبَهُ لِلْمُتَّقِین (اعراف، 128) پایان خوش زندگی برای مردم پاک است.

خداوند به ظالمان مهلت نمی دهدوی افزود: این طور نیست که خدا ظالم را مهلت دهد هفتاد و پنج میلیون نفر را آن چنان در محاصره قرار دهد که بدون جنگ؛ بچه شیرخواره تا جوانِ دختر و پسر یا پیرِ مرد و زن مثل برگ روی زمین بیفتند و بمیرند، ما در تاریخ چنین مهلتی را سراغ نداریم که خدا به ظالم داده باشد.

همسایه دیوار به دیوار ما صدام بود، خیلی سختی ها را به ما و به ملت عراق تحمیل کرد ولی عاقبت همان هایی که او را سرکار آورده بودند به کل آن مملکت حمله کردند و ارتش او را از هم پاشیدند، خودش هم فرار کرد، گرفتار مظلومین شد و بعد هم روز روشن طناب دار را به گردن او انداختند و او را به جهنم فرستادند.

اگر خداوند در قرآن می گوید ظالم را مهلت می دهم چون عذاب قیامتش را تکمیل نکرده و ظرف دوزخی بودنش را پر نکرده است؛ البته در این مهلت دادن، مردم دو تا مملکت هم یک سختی هایی می کشند، من برای آن سختی ها اجر و پاداش و آمرزش گناه و نجات در آخرت قرار دادم.

اگر مردم حوصله و تحمل کنند، ظالم به قول قرآن مجید اصلاً به آن درخت میوه داری که در ذهنش هست، نمی رسد.

مفسر قرآن و نهج البلاغه تصریح کرد: زمانی که مردم اهل توحید نبودند، پیغمبری برایشان نیامده بود، همه بت پرست و اعتقاد به بت داشتند، در ذهنشان هم ریخته بودند که این زندگی مرفه، باران و زمین های سرسبز همه از برکت بت و بت پرستی است که دروغ هم بود.

این یک نوع بت، بتی که دست ساز بود، ولی دروغ های زیادی هم کنارش چیده بودند و این دروغ ها را به عنوان سخن راست به مردم باورانده بودند.

مؤلف کتاب همراهی علی و حق به دومین بت که مورد پرستش مردم هست، اشاره و خاطرنشان کرد: کسی یک روحیه قلدری پیدا می کرد و بعد خودش را تبدیل به بت می کرد، فرهنگی را هم می ساخت و به یک ملت چند میلیون نفری مثل مصر می باوراند که أَنَا رَبُّکُمُ الْأَعْلی (نازعات، 24) مالک و مدبر و همه کاره و کارگردان بالاتر که مقامی دیگر مافوق من نیست، من هستم.

فرعون پول، ارتش، دربار و وزارت آموزش و پرورش داشت و از ابتدا به مردم و به بچه ها و دانش آموزان درس می دادند که غیر از فرعون احدی مدبر، مالک و صاحب اختیار نیست، اما در آخر ظالم با اطرافیان و متابعانش در نیل غرق شدند، این طور نبود که این قدر جای پایشان محکم شود که شکستی برای آنها نیاید.

استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: پس از رحلت پیغمبر(ص) بت اول زمینه اش را از دست داده بود، نمی توانستند کنار قبر پیغمبر یا در کعبه دوباره آن سیصد و شصت بت زمان جاهلیت را آویزان کنند و به مردم بگویند نذر و نیاز و گوسفند و گاو و شتر و طلا و نقره و پارچه را برای تبرک جویی پای بت بریزید تا باران بیاید، تا نخل ها بار بدهد، تا زن هایتان بچه دار شوند چون هر بتی را نماینده یک چیزی در ذهن مردم جا داده بودند نماینده باران، نماینده خوشگل شدن بچه در رحم، نماینده رد نازایی، نماینده بچه دار شدن، نماینده سود در تجارت، عوام الناس هم باور کرده بودند.

بعد از پیامبر این کار را نمی توانستند بکنند چون ترس داشتند که یک بت بی جانی را بیاورند کنار قبر پیغمبر با طناب آویزان کنند و بگویند همه نمازها را به این طرف بخوانید و همه به این سجده کنید.

در مکه هم نمی توانستند این کار را کنند، آمدند با مطالعه دقیق تمام طرح فرعون، فریب کاری ها، ترفندها و دروغ هایش همه را روی هم ریختند و بت زنده به وسیله خودشان درست شد یعنی خودشان آمدند خودشان را بت کردند.

استاد انصاریان با بیان اینکه هیچ زمینه و دلیلی برای این دو نوع بت پرستی برای انسان وجود ندارد؛ گفت: پروردگار عالم از ابتدا خودش را با سه نام معرفی کرده و از زمان آدم هم این سه نام را به صورت یک آیه صد و چهارده بار در قرآن مجید گنجانده و با کلمه الله رشته همه نوع بت پرستی را قرآن از هم گسسته است و به مردم فهمانده بت، بت پرستی، بت مرده بی جان و بت زنده جز این که شما را به شقاوت ابد دچار کند، سودی برایتان ندارد.

اگر یک روز سودتان مثل هر روز نبود سراغ حرام نرویدمبلغ عرصه بین الملل اظهار کرد: اگر بنای به پرستش است وجودی را بپرستید که مستجمع جمیع صفات کمال است، اما الرحمن می گویند جلوه رحمانیتش همین سفره مادی عالم است، می گوید من در حد شما انواع خوراکی ها، پوشاک ها و آشامیدنی ها را آفریدم؛ بیایید از دست من بپوشید، از دست من بخورید، از دست من بیاشامید، من که رحمان هستم سر سفره حرام برای چه می نشینید؟ در تقسیم رزق از ابتدا که آدم وارد این کره زمین شده تفاوت ها وجود داشته است؛ یکی درآمد خوبی داشته، یکی متوسط بوده و یکی کم بوده است.

در جوامع جهان مسکین بوده، فقیر بوده، یتیم بوده، اسیر بوده، جنگ زده بوده، زلزله زده بوده، سیل زده بوده، آتش گرفته در اموال بوده، این اختصاص به ما ندارد بی تحمل نباشیم.

اگر یک روز رزقتان دیر آمد، اگر یک روز سودتان مثل هر روز نبود سراغ حرام نروید، من شما را امتحان می کنم.

مؤلف کتاب همراهی علی و حق با اشاره به اینکه با وجود رحمان هر نوع حرام خوری محکوم است، اظهار کرد: نمی توانم به پروردگار بگویم حالا این یک لقمه به کجای جهان خلقت برمی خورد؟ به جهان خلقت برنمی خورد، قرآن می گوید حرام یعنی نجس، با بودن رحمان نجس خور نباش، پاک بخور.

استاد انصاریان در پایان گفت: من رحمان هستم چه نیازی به مال حرام دارید؟ من رحیم هستم و انواع لذت ها را در بهشت برای تو قرار دادم؛ لذت چشمی، یک جوری بهشت را ساختم که تو با چشمت هر چه را می بینی لذت می بری، لذت جسمی هم برایت ساختم انواع میوه های ابدی، انواع گوشت های خوشمزه وَ لَحْمِ طَیْرٍ مِمَّا یَشْتَهُون (واقعه، 21) گوشت های پرندگان خوشمزه در بهشت، برای شهوت جنسی ات هم حورالعین درست کردم، ولی باید صبر کنی بیایی آن طرف که همه لذت ها را در اختیارت بگذارم.

من رحیم هستم چرا دنبال لذت حرام می روی؟ چرا عجله می کنی؟ چرا شهوت جنسی ات را با زنا شتابانه خرج می کنی؟ من همه نوع لذتی برایت در بهشت قرار دادم با فهم بسم الله الرحمن الرحیم آدم هم موحد، هم حلال خور و هم آخرتی می شود.

انتهای پیام/138مرجع : خبرگزاری حوزه نیوز (پایگاه رسمی مرکز خبر حوزه های علمیه)
کلید واژه ها: مردم - پایگاه اطلاع رسانی - فرهنگ - زندگی - تقلب - اطلاع رسانی - تاریخ - مقدس - نجات - وعده - دروغ - اجتماعی - سخنرانی - اندیشه - بیماری - فرهنگی - درگیری - محصولی - رسانی - حمایت - اطلاع - مولای - ارواح - مجسمه - گزارش - آینده - رفاه - صورت - مسجد - زنده

آخرین اخبار سرویس:
دیدار رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب

استخدام فروشنده خانم جهت فروشگاهی در زنجان

ضرورت ورود تکنولوژی های جدید به ساخت و ساز / استفاده از فناوری های دهه 60 در تولید تجهیزات تاسیسات ساختمانی در ایران

غریب آبادی سفیر ایران نزد سازمانهای بین المللی در وین شد

تلاوت سوره مبارکه «حدید» با صدای جواد پناهی+ معنی

استخدام نیروی کار ماهر در فست فود محدوده رباطِ اصفهان

گزارش تصویری | دیدار رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر انقلاب

خاک بازی برخی پیمانکاران در کرج

انتقاد کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از خروج آمریکا از شورای حقوق بشر

دولت جوان می شود

دستورالعمل تبدیل کارمندان پیمانی به رسمی ابلاغ شد/ شروط رسمی شدن کارمندان + متن

استخدام رویه کوب ماهر و نیمه ماهر جهت صندلی غذاخوری

خداوند مشتاق کیست؟

سی و یکمین محفل «اتفاق ترانه» برگزار می شود

نشست شورای اداری با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی(ره)

واعظی: با تشکیل وزارت مسکن، صنعت، راه، بازرگانی و سازمان جوانان، چهره های جدیدی در کابینه خواهیم داشت / امیدارم این چهره ها جوان تر بوده و با انرژی بیشتری کار کنند

حضور رییس کمیته امداد در گلزار شهدای سنقر

وکیل پرونده محمد ثلاث بازداشت شد

ابتکار کارگردان زن آمریکایی برای اعتراض به کار غیرانسانی ترامپ+عکس

سخن همکار : چه کنیم که نقشی انسانی در همدلی بایکدیگر داشته باشیم ؟

استخدام تعدادی برقکار در محدوده بهارستان

روایتی از یک شهید دیگر سیگار نمی کشم

دولت اطلاعاتی از نماینده ایرانشهر دریافت نکرده است

استخدام کارگر آقا و خانم جهت واحد تولیدی در کرج

بذل آبرو برای احیای اقتدارگرایی کاخ سفید

هم اندیشی معاونان تهذیب استانی برگزار شد

استخدام مدرس زبان فرانسه در مدرسه خصوصی

تردیدی در اصل ماجرای ایرانشهر وجود ندارد

پیکر استاد نبی پور در گناباد تشییع شد

پ ک ک اظهارات اردوغان درباره ورود به کوه های قندیل را "تبلیغات انتخاباتی" خواند

اولین مصاحبه "جواد یساری" بعد از 40 سال سکوت

بردی محمداف: مؤسسه ویژه مسائل آبی آسیای مرکزی در سازمان ملل تأسیس شود

دستگیری 3 برادر به اتهام قتل خواهر

دکتر نوربخش: میزخدمت در تمامی واحدهای بیمه ای و اداری بخش درمان مستقر می شود

در دوره مدیریت سیف بر بانک مرکزی ضررهای زیادی به بیت المال و کشور وارد شد

درخواست کارگران برای رسیدگی به پرونده مرتضوی/ خلاف بین شرع در دادنامه صادره برای مرتضوی

معنای دقیق داشتن ولایت

نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند

اولویت اول رییس جمهور، ساماندهی وضعیت اقتصادی است

صاحبان این عکس ها چه کسانی هستند؟

تشکر عمو قناد از دعای مردم/به زودی از بیمارستان مرخص می شوم+عکس

غیر شیعیان علم را به صورت مستقیم و غیرمستقیم از اهل بیت(ع) آموخته اند

محمدرضا خباز: سکوت بزرگان در برابر هتک حرمت دولتمردان به معنای رضایت است/ عده ای چه برجام باشد و چه نباشد با دولت مخالف هستند/ آمریکا حمله این افراد به دولت را تایید می کند و آن را دستاورد می داند!

سخن همکار : سریال سه ماهه افزایش حقوق سال 97 ، پس از بازی دولت و مجلس

حملات هوایی ترکیه به مواضع پ.ک.ک در شمال عراق

امید ثمره نشاط و خودباوری اجتماعی/ سبک زندگی ایرانی اسلامی پویا است

جهاد سازندگی در هوانیروز کرمانشاه

واکنش وزیر علوم به صدور احکام قضایی برای شماری از دانشجویان

مراسم چهلمین روز درگذشت قائم مقام شورای نگهبان برگزار می شود

آمایش آموزش عالی در دست پیگیری است

موقعیت ممتاز ایران در جهان، مرهون نعمت ولایت است

واعظی اولویت اول رییس جمهور را ساماندهی اقتصادی اعلام کرد

اولین دوره چمران شناسی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود/ حضور 10 تن از اساتید برجسته ایران و لبنان در دوره

گزارشگر بازی امشب ایران و اسپانیا مشخص شد

بی خبربی از سرنوشت برخی از طرح های اشتغالزایی؛ آیا مسئولان ارشد استان ابزاری غیر از انتقاد زبانی و شفاهی ندارند!

رییس کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای شهر در گفت وگو با فارس: عقب ماندگی شهرداری در صدور کارت بلیت یک ساله مترو خبرنگاران /شورا ورود می کند

کارگران برای رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی درخواست دادند

طیبی خبر داد رونمایی از یک موفقیت در حوزه صنعت نفت با حضور معاون رییس جمهور/ موفقیت های دیگری در راه است

سورپرایز آمریکا برای ایران چیست؟ / وقتی بلوف های آمریکایی ها تمامی ندارد

سفر وزیر کشور به گلستان

رییس دفتر روحانی: پیش بینی بازی امشب کار سختی است/ چهره های جوان در کابینه به کار می گیریم

بر فراز گورستان هواپیماها/ وقتی عمر هواپیما تمام می شود، چه بلایی به سرش می آید؟/فیلم

نماینده مجلس: با دلار 4200 تومانی ده ها بابک زنجانی به وجود آمد

2 پرواز فرودگاه زابل لغو شد

واکنش وزیر علوم به احکام صادر شده برای دانشجویان

3 تلاوت جدید از «محمود شحات انور»

تغییر نماینده ایران در آژانس انرژی اتمی/ غریب آبادی به جای نجفی نشست

وقت کشی یک ساله اصلاح طلبان در تهران

سفر خرازی به رم و دیدار با وزیر خارجه ایتالیا (+عکس)

دهمین نشست «شنبه های انقلاب» با موضوع امنیت برگزار می شود

برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی در شهرستان گرمی برگزار می شود

تعویض مجدد دیوارنگاره میدان ولی عصر(عج)/پشتیبانی قومیت های ایرانی از تحقق آرمانی مقدس

نخستین بیمه تکمیلی درمانی برای صیادان

جزییات پاسخگویی به سئوالات کنکور 97 /جدول

قابلیت های تمدن اسلامی برای جهانی شدن

مردم آبادان خواستار حل معضل شوری آب شدند

کاظم غریب آبادی جایگزین رضا نجفی در وین شد

چرا از آسمان چین غذای دریایی می بارد؟

کتایون ریاحی خطاب به علی ضیا: درود بر شرفت

اعلام برنامه های هفته قوه قضاییه در گلستان/ 4 هزار متر به فضای دادگستری های استان اضافه می شود

واکنش وزیر علوم به صدور احکام قضایی برای شماری از دانشجویان

اولویت اول رییس جمهور، ساماندهی اقتصاد است

اعلام حکم قطعی پرونده کیارستمی تا دو هفته آینده

پرونده «تجاوز در ایرانشهر» در مرحله تحقیق قرار دارد

اولین جلسه هماهنگی کاروان نمادین ورود امام رضا (ع) به ایران برگزار شد

غریب آبادی نماینده دائم ایران در سازمانهای بین المللی در وین شد

فلسفه انزوای مهدویت در جمع منتظران/تنها راه تغییر سرنوشت

اولویت اول رییس جمهور، ساماندهی اقتصاد است/امیدوارم از چهره های جوان تر در کابینه استفاده کنیم

آخرین وضعیت جسمانی مجری مشهور

زیباترین شهرهای شمال در تسخیر زباله

کادرسازی تبلیغی جهت منزلت افزایی سپاه به صورت مستمر ضروری است

حامد کمیلی شمشیر ریچارد سوم را به دست می گیرد+عکس

ارتش سوریه به تقویت نیروهایش در دو جبهه بادیه و جنوب ادامه می دهد

حمله خونین خرس وحشی به چوپان جوان

اصفهان دارای پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری می شود

واکنش نوه امام به نامه اصلاح‎طلبان: دعوت به مذاکره با ترامپ، دعوت به ذلت و زبونی ملت ایران است

تشریح مهمترین فعالیت های ثبت اسناد و املاک کرمان/الکترونیکی شدن دفترخانه ها، به جلوگیری از جعل اسناد کمک کرده

خواسته جامعه مدرسین از لاریجانی درباره FATF اجرا شد

رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبرمعظم انقلاب دیدار کردند

مردم آبادان خواستار حل معضل شوری آب شدند

عاقبت افراد متقلب و فریب کار در دنیا و آخرت

عاقبت افراد متقلب و فریب کار در دنیا و آخرت