مطالب مرتبط:
واکنش نمایندگان به دریافت پیامک‎های تهدیدآمیز چیست؟
واکنش نمایندگان به دریافت پیامک‎های تهدیدآمیز چیست؟/مطهری و نعمتی: منشا پیامک‎ها عمدتاً از مشهد است / نمایندگان مشهد: این فضاسازی است
واکنش نمایندگان به دریافت پیامک‎های تهدیدآمیز چیست؟
واکنش نمایندگان به دریافت پیامک‎های تهدیدآمیز
مشهد پایگاه ارسال پیامک های تهدیدآمیز برای نمایندگان بود؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 24 خرداد 1397 ساعت 16:352018-06-14سياسي

واکنش نمایندگان به دریافت پیامک‎های تهدیدآمیز چیست؟


سیاست > مجلس - ارسال پیامک ها به نمایندگان در بزنگاه های خاص موضوعی است که این روزها به شدت پر حاشیه شده است؛ به ویژه وقتی یک سر شک و شبه ها به مشهد می رسد.

- سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: مطهری و نعمتی: منشا پیامک‎ها عمدتاً از مشهد است نمایندگان مشهد: این فضاسازی است اگر فکر می کنید کارکرد پیامک تنها رساندن یک پیام کوتاه به مخاطبی خاص است باید بگوییم سخت در اشتباهید یا حداقل این تصور در زیر سقف هرمی بهارستان معنای دیگری دارد.

چندسالی می شود که ارسال پیامک آن هم در تعداد انبوه ابزاری برای تحت فشار قرار دادن نمایندگان شده است تا در بزنگاه های خاص منتج به یک نتیجه خاص شود.

موضوع خیلی ساده است و شاید بتوان شروع ماجرا را از سال 93 دانست.

همان زمانی که قرار بود وزیر دانای وزارت علوم به مسلخ سیاسی کاری های مجلس نهم برود.

در آن مقطع که طیف تندرو اصولگرا میدان دار استیضاح فرجی دانا بودند برای رسیدن به هدفشان مبنی بر عزل وزیر علوم، دست به هر کاری زدند تا فضا را به سود خود به پیش ببرند؛ ارسال پیامک های تهدیدآمیز برای نمایندگان هم میراثی بود که از آن زمان به ابتکار این گروه به جا ماند.

اما این ارسال پیامک ها تنها به استیضاح فرجی دانا ختم نشد و در ماجرای تصویب برجام در مجلس هم وضع به همین منوال پیش رفت.

درست چند روز مانده به بررسی طرح یک فوریت الزام دولت به اقدام متناسب و متقابل در اجرای برجام سیل پیامک ها تلفن همراه نمایندگان را تسخیر کرده بود آن هم با مضمونی ضد برجام.

حالا ارسال این پیامک ها که یادگار مجلس نهم است در مجلس دهم هم صاجب سبک می شود.

درست زمانی که قرار است مهمترین لوایح برای تغییر وضعیت ایران در بازارهای بین المللی و مبادلات پولی بانکی به رای نمایندگان گذاشته شود، همان شیوه در دستور کار جریان مخالف قرار می گیرد.

مخالفان الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی منع تامین مالی تروریسم برای از دستور خارج کردن لایحه ای که می توانست ایران را به موقعیت سبز در FATF هدایت کند، دست به دامن ارسال پیامک شدند.

شیوه ای که حداقل در این مورد آنها را به یک رضایت نسبی رساند و توانست این لایحه را برای دو ماه مسکوت بگذارد.

تذکر اصولگرایانه و بررسی هیات رییسه آن طور که علی ادیانی در تذکری گفت گویا ارسال پیامک های تهدید آمیز تنها کاسه صبر اصلاح طلبان را لبریز نکرده است و سر این پیکان، تلفن همراه نمایندگان اصولگرا را هم نشانه رفته است.

او در این تذکر گفت: چپ و راست برای نمایندگان پیامک می آید، در حالی که تلفن همراه یک وسیله شخصی است.

او تعداد بالای این پیامک ها را به بمباران پیامکی تشبیه کرد و افزود: ذی نفعان که در جای خودشان حق دارند، اما همه عزیزان در جریان باشند که شان حقوقی و حقیقی نمایندگان اجل این حرف هاست که با پیامک خط بگیرند یا نظرشان را تغییر دهند.

بعضا هم متن این پیامک‎ها توهین آمیز است که اگر رای ندهید، چنین می شود و چنان می شود! علی لاریجانی هم که ریاست مجلس را به عهده داشت این تذکر را بدون پاسخ نگذاشت و گفت: این مساله اشکالی است که باید در هیات رییسه بررسی کنیم.

متاسفانه مراکزی تلفن نماینده‎ها را در اختیار افراد قرار داده اند و نمی گذارند نمایندگان تفکر کنند.

باید درباره این موضوع در هیات رییسه صحبت کنیم و راهی بیابیم .

مشهد پایگاه ارسال پیامک های تهدیدآمیز بود؟ سر و صدای بمباران پیامکی یک روز مانده به بررسی CFT یا همان لایحه الحاق ایران به کنواسیون بین المللی منع تامین مالی تروریسم چیزی نبود که سریع به سکوت ختم شود؛ آن هم وقتی علیرضا رحیمی در توییتی اعلام می کند از گزارش پیامک‎های حاوی تهدید و توهین به نمایندگان در حضور دکتر لاریجانی مشخص شد، مرکز طراحی و ساماندهی پیامک‎ها علیه نمایندگان و مجلس (با هدف رد لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم) شهر مشهد بوده است.

(اینجا) علی مطهری، نایب رییس مجلس هم مهر تایید بر صحبت های رحیمی می زند.

او در گفت و گویی که با روزنامه ابتکار داشته در این رابطه گفته است: بیشتر پیامک های ارسالی برای من هم از مشهد و خراسان بود.

به نظرم باید پیگیری شود که منشاء این پیامک ها کجاست.

او درباره امکان پیگیری این موضوع گفته است: این موضوع می تواند پیگیری اطلاعاتی و در صورت نیاز پیگیری قضایی شود، چون برخی از این پیامک ها مضمون توهینی و برخی تهدید هم داشته اند و برای همه نمایندگان ارسال شده است.

محمدرضا تابش از نمایندگان اصلاح طلب مجلس دهم نیز درباره حواشی ارسال پیامک ها به نمایندگان به خبرنگاران گفت: من در فراکسیون امید پیشنهاد دادم که این موضوع پیگیری شود چرا که بعضی از شماره ها تقریبا ثابت است.

ظاهرا تشکیلاتی شماره نمایندگان هر استان را به همان استان مرتبط داده تا آنها این پیامک ها را ارسال کنند؛ البته ممکن است به صورت کشوری هم این کار را انجام داده باشند اما اینکه این تشکیلات چه تشکیلاتی است، موضوعی است که وزارت اطلاعات باید آن را عنوان کند.

تابش ادامه داد: لحن پیامک ها هم مختلف بود، بعضی از آنها دلسوزانه، برخی محترمانه و برخی هم تهدیدآمیز بودند.

(اینجا) قاسم میرزایی نیکو نیز در این رابطه به خبرآنلاین گفت: پیامک ها برای همه نمایندگان ارسال می شد آن هم با پیش شماره های مختلف.

او با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از آنها پیش شماره 0915 داشت که مشخصا مربوط به مشهد است و برخی هم ایرانسل بود، درباره مضمون آنها گفت: بیشتراین پیامک ها مضمونی تهدید آمیز و البته توهین آمیز داشت و حتی در برخی موارد من به برخی از این پیامک ها جواب دادم اما آنها فحاشی را آغاز کردند.

پاسخ نمایندگان مشهد هنوز جنجال حرف و حدیث ها بر سر محوریت مشهد در نقطه شروع اعتراضات دی ماه فروکش نکرده بار دیگر این شهر در مخالفتی دیگر بر سر زبان ها می افتد و انگشت اتهام برای سازماندهی ارسال پیامک ها به سمت خراسان رضوی گرفته می شود.

در این رابطه خبرآنلاین به سراغ نمایندگان مشهد رفت تا صحت و سقم این ابهامات را از آنها بپرسد.

کریمی قدوسی که در مصاحبه هایش تنها ترجیحش را به رسانه های منتسب به جناح خود می دهد با اکراه تنها در یک جمله به خبرآنلاین گفت: این یک بحثی سیاسی است که زنجیره ای ها و امیدی ها آن را مطرح می کنند اکتفا کرد.

وقتی از کریمی قدوسی سوال کردیم که آیا اساسا این بحث که منشا پیامک ها مشهد است، صحت دارد یا خیر؟ گفت: من نمی دانم صحت دارد یا نه!(اینجا) امیرحسین قاضی زاده هاشمی از دیگر نمایندگان مشهد بود که درباره چند و چون این ماجرا از او سوال کردیم اما این نماینده مشهد با پیش فرض های خود تلفن را قطع کرد و حاضر به پاسخ گویی نشد.

در این میان تنها نصرالله پژمانفر بود که به توضیح ماجرا پرداخت.

او به خبرآنلاین گفت: متاسفانه این مباحث بر اساس یکسری مطالب بدون دلیل ارائه می شود.

پیش از توسعه ارتباطات اگر کسی می خواست با دیگری صحبت کند تنها راه یا ملاقات با او بود یا نهایتا می توانست تلفنی با او صحبت کند؛ اما امروز شرایط تغییر کرده است و راه های ارتباط متفاوتی وجود دارد که یکی از این راه های ارتباطی ارسال پیامک است.

او گفت: اینکه تعدادی پیامک ارسال شده است و برخی این را حمل بر تهدید و فشار بر نمایندگان می کنند به نظرم اصلا صحیح نیست؛ ما باید برای موکلان خود حق اعتراض قائل شویم.

به اعتقاد من افراد باید از رفتارهای سیاسی دست بردارند و از این حرف هایی که جز تهمت و دروغ چیزی در آن نیست فاصله بگیرند.

ما در ماه مبارک رمضان قرار داریم بهتر است این افراد خدا را هم در نظر داشته باشند و از صحبت هایی که هیچ دلیل و مدرکی برای آن ندارند پرهیز کنند.

پژمانفر با بیان اینکه وقتی یک پیامک تهدید آمیز ارسال می شود قطعا باید با آن برخورد شود و پیگیری این موضوع چندان هم سخت نیست، ادامه داد: به هر حال شماره ارسال کننده مشخص است و دستگاه های ذی ربط می توانند این شماره را پیگیری کنند.

او گفت: همین امروز پیامک های زیادی در رابطه با موضوع موسسات مالی یا مسئله پدیده به من ارسال شد.

افرادی که زندگی خود را در این موضوعات باخته اند، به هر کسی چنگ می زنند تا بتوانند کاری بکنند و در همین رابطه می نویسند اگر حق من را استیفا نکردید به محضر خدا شکایت می برم ؛ آیا معنای این حرف تهدید است یا اضطرار فردی که دستش به هیچ جایی نمی رسد؟ نماینده مردم مشهد گفت: من به شدت این موضوعات را تکذیب می کنم و در طول دو دوره ای که در مجلس بودم هیچ پیامک تهدیدآمیزی برای نمایندگان نیامده است چرا که پیامک تهدیدآمیز قابل تعقیب و پیگیری است و اگر فردی بخواهد تهدید کند رد پایی از خود نمی گذارد.

پژمانفر در پاسخ به این سوال که آیا ارسال این پیامک ها سازماندهی شده بود گفت: شما وقتی می بینید یک تجمعی مثلا درباره مشکل موسسات مالی شکل گرفته است؛ نمی توانید بگویید که کسی دستور برپایی آن را داده است، بلکه یک درد مشترک آنها را دور هم جمع کرده است.

یک زمانی هست مردم می بینند کلاه گشادی به نام FATF را دارند بر سرشان می گذارند که بدتر از برجام است و با وجود دلایل زیاد بر استعماری بودن این لایحه، کسی توجه نمی کند.

طبیعی است که واکنش نشان می دهند.

من هم جای آنها باشم اعتراض می کنم.

او به ارسال پیامک ها بر سر مسئله حق التدریسی ها اشاره کرد و گفت: دیروز برای موضوع حق التدریسی ها من بیش از 150 پیامک داشتم آیا باید بگویم این پیامک ها سازمان دهی شده است یا درد معلمان است؟ پژمانفر گفت: اتفاقا خیلی از آنها نام ها را هم نمی شناسند و برای مثل به من می گویند اقای قاضی زاده یا آقای بحرینی یا آقای کریمی لذا نمی توانیم آنها را سازماندهی شده تعریف کنیم.


کلید واژه ها: پیامک - ارسال پیامک - پیام - تلفن همراه - مجلس - بین المللی - فرجی دانا - همراه - ایران - مجلس نهم - استیضاح - مشهد - تلفن - تذکر - اصلاح طلبان - وزارت علوم - پیام کوتاه - فرجی - درست - بهارستان - علوم - وزیر - بمباران - مخالفان - تروریسم - اندیشه - ابتکار - سیاسی - اصلاح - بانکی

آخرین اخبار سرویس:
برگزاری کنگره شهدای قزوین در آبان ماه

پرداخت صنعتگران به مقوله نوآوری نشانه امید است

قوا با سوءاستفاده کنندگان شرایط اقتصادی برخورد کنند

زمان پخش مصاحبه زنده تلویزیونی رییس قوه قضاییه از شبکه اول سیما

عراقچی به مقامات فرانسوی اعتراض کرد

تغییر اقلیم و آب وهوای ایران در پایان قرن 21

تجاوز به یکی از دختران ایرانشهر محرز شده است

بررسی اندیشه دکتر علی شریعتی، متفکر دوران گذار

دادستان تهران: احتمال بروز فساد با اعمال تحریم ها/ تعقیب قضایی وکیل محمد ثلاث

تاب آوری شهری و اولویت های پیش رو

پایان اعتراض چهار روزه دانشجویان معترض به احکام قضایی دانشجویان

حساسیت نمایندگان به اقدامات خصمانه آمریکا و مقابله با تحریم ها جدی است

روند مهاجرت های نامتعارف از روستاها به شهرها کند شده است

مقابله با اعتیاد نیازمند کار تخصصی و مشارکت عمومی است

پایان اعتراض چهار روزه دانشجویان معترض به احکام دانشجویی

جدول گروه B پس از برتری پرتغال مقابل مراکش+عکس

نبود ارتباط منطقی بین فارغ التحصیلان دانشگاهی و بازار کار

لجاجت ترامپ بر سر زندگی مهاجران

تولد پسر عجول در راه بیمارستان

تقویت کارکردهای اجتماعی هیئات مذهبی/91 هزار هیئت مذهبی در کشور فعالیت دارند

فیلم/ رهبرانقلاب: مجلس نباید نماد خودکم بینی و ناامیدی باشد

بازگشت پیکر پاک شهید مدافع حرم سید فاضل موسوی امین به وطن

تجلیل از مقام دکتر علی شریعتی در سبزوار

مسئولان در زمینه معرفی چهره واقعی آمریکا تلاش کنند

ماجرای تهدید بنی صدر توسط شهید چمران

با خدمت ایثارگرانه انجام امور محوله با موفقیت همراه خواهد بود

برخی در پرونده گلستان هفتم می گفتند یاد خلخالی به خیر که صبح متهم را می گرفت و تا عصر اعدام می کرد

بهره مندی از ظرفیت های نهاد برای رشد فرهنگ کتابخوانی در خانواده ارتش

80 درصد از کارهای قضایی به صورت الکترونیک انجام می شود

خرازی با وزیر امور خارجه اسپانیا دیدار می کند

کارگاه های مشاوره ای برای والدین طلاب برگزار شود

کاملترین نرم افزار تدوین ویدئوییادوب به بازار می آید

"جایزه علیمحمدی" به 2 رساله برتر فیزیک اعطا شد

قتل دو نفر در تیراندازی های مراسم ختم در سال جاری

پایان اعتراض چهار روزه دانشجویان معترض به احکام دانشجویی

رییس قوه قضاییه شنبه با مردم صحبت می کند

پاسخ آستان سیدالکریم(ع) درباره شایعه فرونشست زمین حرم

رسالت اساتید آشنایی دانشجویان با غنای فرهنگی

پیام رییس جمهور کشور در پی درگذشت مادر شهیدان کلانتری دزفولی

تلگرام مخفی چیست؟

امکان پیگیری الکترونیکی شکایت مودیان مالیاتی فراهم شد

وضعیت اداره های اصفهان در ثبت اموال غیر منقول مطلوب نیست

همسری که شوهرش را نذر دفاع از حرم کرد

حضور روسا و اساتید دانشگاههای سوریه در ایران+ جزییات سفر

شهیدی که توانسته بود وقوع جنگ تحمیلی را پیش بینی کند

مشاجره قاسم سلیمانی و حسن روحانی

نفوذ اندیشه «امام خمینی(ره)» در قلب آمریکای لاتین

در حاشیه بازدید دکتر نمکی از بیمارستان در دست احداث سقز

ترکیب ایران برابر اسپانیا اعلام شد/یک استقلالی جایگزین چشمی شد

آغاز مجمع شهرداران کلانشهرها در پایتخت

نکاتی درباره انتخاب صندلی اپن مناسب برای آشپزخانه

واکنش ایوانکا به سیاست مهاجرتی پدرش!

میز داوری تجاری شرکتهای ایرانی در عراق ایجاد شد

دیالوگی که از سریال «سر دلبران» حذف شد از که بود؟

استراتژی دولت، تقویت بیمه های پایه است

فیلم | واکنش رهبر انقلاب به جنایت جدا کردن هزاران فرزند از مادرانشان در آمریکا

لزوم توجه دادستانی به مصادیق مهم در حقوق عامه/ آخرین وضعیت پرونده های مهم اقتصادی

وضعیت اداره های اصفهان در ثبت اموال غیر منقول مطلوب نیست

محل های مناسب برای تجمع گروه های مختلف مردمی تعیین شد

نمایشگاه بین المللی و تخصصی سالن های سینما، تئاتر و کنسرت برگزار می شود

صالحی از مرکز نظام ایمنی هسته ای نروژ بازدید کرد

آنچه باید درباره انتخابات ترکیه و نظام سیاسی جدید این کشور بدانیم

گزارش مکتوب ...ردپای خشکسالی در قطب آب کشور

ناشر عنوان Red Dead Redemption 2: بازی های یک نفره به آخر خط نرسیده اند

اعتراض عراقچی به مقامات فرانسوی در مورد فعالیت گروهگ منافقین در این کشور

صالحی از مرکز نظام ایمنی هسته ای نروژ بازدید کرد

علائمی از کج شدن مقبره حضرت عبدالعظیم در 6 سال اخیر دیده نشده است

خبر دادستان تهران از خرید 38 هزار سکه توسط یک نفر

اوپک باید تا پایان 2018 به توافق کنونی کاهش تولید پایبند بماند

نگهداری از آثار باستانی خارگ مطالبه جدی اهالی جزیره است

مورینیو: اسپانیا نباید ایران را دست کم بگیرد

شامپوهای تریاک در مرز ماند

تکمیل تعهدات سفر رهبری در حوزه مدرسه سازی نیازمند 89 میلیارد تومان اعتبار است

دولت محل های مناسب برای تجمعات را مشخص کرد

فوق العاده به فساد حساس هستم/ مدل مدیریتی من را در آینده خواهید دید

تشریح فعالیت های مؤسسه «قرآنی نسیم انتظار» کرمان

امکان پیگیری الکترونیکی شکایت مودیان مالیاتی فراهم شد

محل های مناسب برای تجمع گروه های مختلف مردمی تعیین شد

دانلود آهنگ جدید سهیل سیران بنام شوق پیروزی

آغاز مجمع شهرداران کلانشهرها در پایتخت

اجرای طرح حیات شبانه شهر از 15 تیرماه

با روش خودم شهر را اداره می کنم

بازدید صالحی از مرکز نظام ایمنی هسته ای نروژ

ضرورت جلوگیری از هزینه های غیرضروری

درآمد کشور را صرف پرداخت حقوق می کنیم

افزایش شاکیان در ایرانشهر به 5 نفر/تجاوز به یک نفر محرز شده است

گزارشی مبنی برکاهش آسیب های اجتماعی نداشتیم

44 سال زندگی دکتر شریعتی در 20 فریم

واکنش یک فعال سیاسی اصلاح طلب به نامه پیشنهاد مذاکره با ترامپ

اعتراض عراقچی به مقامات فرانسوی در مورد فعالیت گروهگ منافقین در این کشور

رونالدو بهترین بازیکن دیدار مراکش و پرتغال شد

درگیری شدید در بندر الحدیده یمن

اخاذی خواستگار قلابی

بازدید صالحی از مرکز نظام ایمنی هسته ای نروژ

ردپای خشکسالی در قطب آب کشور

مشارکت خیران در ساخت 40بیمارستان

مهریه و نفقه رانت زنان نیست

باید به سمت کارایی بیشتر و بهبود بهره وری حرکت کنیم

جسد دومین گم شده درکوه های زیدون بوشهر پیدا شد

داشتن وحدت رویه موجب پیروزی ما در مقابل دشمنان می شود

واکنش نمایندگان به دریافت پیامک‎های تهدیدآمیز چیست؟

واکنش نمایندگان به دریافت پیامک‎های تهدیدآمیز چیست؟