مطالب مرتبط:
طریقه اقامه نماز عید فطر و راهنمای مسیر
نماز عید فطر در 2500 مسجد گیلان برگزار می شود
محدودیت های ترافیکی نماز عید فطر جنوب شرق تهران
محدودیت های ترافیکی نماز عید فطر جنوب شرق تهران اعلام شد
زمان اقامه نماز عید فطر در یزد اعلام شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 24 خرداد 1397 ساعت 15:102018-06-14سياسي

خطبه های نماز عید فطر به عنوان مسیر ریل گذاری سیاست های نظام


هر ساله نماز عید فطر به امامت رهبرانقلاب برگزار می شود، ایشان در خطبه های نمازعید درباره آخرین تحولات ایران و جهان به نکات مهمی اشاره می کنند.

- رهنمود های مقام معظم رهبری در یک دهه اخیر خطبه های نماز عید فطر؛ خطبه های نماز عید فطر به عنوان مسیر ریل گذاری سیاست های نظام " هر ساله نماز عید فطر به امامت رهبرانقلاب برگزار می شود، ایشان در خطبه های نمازعید درباره آخرین تحولات ایران و جهان به نکات مهمی اشاره می کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ همواره سنت برگزاری نماز عید فطر در دنیای اسلام از اهمیت والایی برخوردار بوده به نحوی که در پایان ماه مبارک رمضان همه کشورهای اسلامی به عنوان نماد یکپارچگی و وحدت امت اسلامی، به استقبال نماز عید فطر می رفتند.

بعد از نماز عید فطر مانند خطبه های نماز جمعه، دو خطبه توسط امام ایراد می شود با این تفاوت که در نماز جمعه قبل از نماز و در نماز عید بعد از نماز خوانده می شود.

سالهاست که خطبه های نماز عید فطر به امامت مقام معظم رهبری که چه در دانشگاه تهران و چه در مصلی تهران برپا می شده از ضریب نفوذ بالایی در میان عموم مردم به ویژه نخبگان سیاسی برخوردار بوده چرا که خطبه های ایشان در واقع ماحصل و چکیده از بیانات و رهنمودهایشان در دیدارهای افطاری ماه مبارک رمضان بوده است.

خطبه های نماز عید فطر به عنوان مسیر ریل گذاری سیاست های نظامماه مهمانی خدا و ترافیک دیدارهای رهبریبدون شک ماه رمضان را می توان به عنوان ماه ریل گذاری سیاست های نظام جمهوری اسلامی توسط مقام معظم رهبری و همچنین ماه انس هرچه بیشتر مردم و نخبگان با رهبر انقلاب دانست.

بیشترین دیدارهای رهبری در چنین ماهی صورت گرفته و اقشار مختلف اعم از دانشجویان، شعرا، رجال سیاسی، دانشگاهیان و نخبگان سیاسی به صورت کاملا تعاملی با نایب برحق بنیانگذار انقلاب اسلامی دیدار می کنند.

شاید کمتر زمانی را بتوان یافت که به صورت فشرده همه اقشار جامعه نظرات خود را این گونه به سمع رهبری می رسانند و پس از آن نیز مقام معظم رهبری با پذیرش پیشنهادات و انتقادات صورت گرفته، رهنمودهای خود را بیان می دارند.

به طور قطع می توان گفت خطبه های سیاسی نمازعیدفطر توسط رهبرانقلاب، چکیده از تعاملات صورت گرفته بین اقشار مختلف جامعه و ایشان است.

حال آنکه این سخنان می تواند در راستای تایید و یا تکمیل گفته های قبلی و حتی ارائه مدل جدیدی از ریل گذاری سیاسی، اقتصادی و حتی اجتماعی در کشور باشد.

هشدار نسبت به ذبح اخلاق در آستانه انتخابات ریاست جمهوریدر خطبه های عید فطر سال 87، رهبر معظم انقلاب با توجه به نزدیکی به ایام انتخابات ریاست جمهوری، نسبت به برخی از بی اخلاقی ها و تهمت های سیاسی شکل گرفته توسط برخی از رجال سیاسی هشدار دادند.

ایشان ضمن انتقاد از برخی رفتارهای نزدیکان دولت احمدی نژاد و با نقد صریح سخنان اسفندیار رحیم مشایی(که به دوستی مردم ایران با مردم رژیم صهیونیستی اشاره کرده بود)، تهمت ها و قضاوت های شکل گرفته حول دولت وقت را بی انصافی نسبت به زحمات 3 سال گذشته دانستند.

به نظر می رسید در آستانه 9 ماهگی انتخابات ریاست جمهوری سال 88 بسیاری از گروه ها، احزاب و جریان های سیاسی با تخریب دولت احمدی نژاد سعی کرده اند تا با کسب اقبال عمومی مردم؛ خود را آلترناتیو جریان سیاسی حاکم نشان دهند و از همین رو با تخریب و نقد کارشناسی و حتی غیر منصفانه شخصی احمدی نژاد از شیوه رقیب کشی در آستانه انتخابات بهره ببرند.

از همی رو نیز ذکاوت و آینده نگری رهبر انقلاب موجب شده تا در بزنگاه خطبه های نماز عید فطر نسبت به این گونه رفتارهای تخریب گر هشدارهای لازم را ارائه دهند.

ایشان در برخی از سخنان خود در خطبه های نماز عید فطر می فرمایند: "من نگرانیام از این نیست که حرفی زده شود، از کسی انتقاد شود؛ نه.

یک نفر انتقاد میکند، یک نفر هم جواب میدهد.

نگرانی من از رائج شدنِ اخلاق بی انصافی در جامعه است.

خدمات فراوانی انجام میگیرد، انسان همه را کنار بگذارد، به نقطه ای بچسبد، این درست نیست.

"با توجه به فتنه پسا انتخاباتی سال 88 و هزینه های فراوانی که برای نظام ایجاد شده بود، به نظر می رسد این نگرانی رهبر و هشدارهای مکرر ایشان به نخبگان سیاسی، حاصل یک نوع پیش بینی صحیح سیاسی نسبت به آینده نظام بوده است.

خنثی شدن خدعه های دشمن در روز قدسپس از فتنه 88، دشمن تمام تلاش خود را به کار برده تا در مناسبت های سیاسی و اعتقادی جامعه خللی ایجاد نماید و با تاکتیک ایجاد دوگانگی و شکاف در اقشار مختلف جامعه، مسیر حرکت هریک از برنامه های ضد استکباری را منحرف نماید.

یکی از این مراسم ها، مراسم روز قدس بوده که تهییج و تشویق مردم برای جایگزینی شعارهای انحرافی در مراسم روز قدس توسط شبکه های ماهواره ای از مهمترین اقدامات کشورهای سلطه گری همچون آمریکا و انگلیس بوده است.

در همین راستا در نماز عید فطر، رهبر معظم انقلاب به شکست شیوه نخ نمای دشمنان نظام جمهوری اسلامی برای انحراف مسیر اصلی انقلاب اسلامی اشاره کرده و عدم فریب عموم مردم ایران نسبت به تفرقه افکنی های صورت گرفته را نشانی از ارتباط عمیق میان انقلاب و مردم دانسته اند.

مقام معظم رهبری در خطبه های خود افزودند:"چقدر سعی کردند روز قدس را تضعیف کنند و امسال بیش از همیشه تلاش کردند؛ اما روز قدس در ایران اسلامی، در تهرانِ باعظمت به همه ی دنیا نشان داد که عقربه ی انقلاب و ملت ایران به کدام سمت و کدام جهت است؛ نشان داد که اراده ی ملت ایران چیست؛ نشان داد که ترفندها و حقه ها و پول خرج کردنها و خباثتهای سیاسی آنها بر روحیه ی ملت ایران اثری ندارد.

"خطبه های نماز عید فطر به عنوان مسیر ریل گذاری سیاست های نظامحمایت از مردم مظلوم مسلمان در سراسر جهانسیل پاکستان در سال 89 موجب شده تا بسیاری از مردم کشورمان به منظور حمایت از دیگر مسلمانان مظلوم پاکستان و آسیب دیدگان این حادثه ناگوار، کمک های نقدی و غیر نقدی خود را روانه این کشور کنند.

در همین راستا رهبر معظم انقلاب نیز به عنوان رهبر معنوی مسلمانان جهان، اهم خطبه های نماز عید فطر خود را به مسلمانان پاکستان و لزوم حمایت از آسیب دیدگان این حادثه اختصاص داده تا اینگونه مساله حمایت از همه مردم مظلوم و مسلمان جهان در میان نخبگان سیاسی نیز نهادینه شود.

لزوم وحدت همگانی در آستانه اولین انتخابات پس از فتنه88انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 90، اولین انتخابات نظام پس از فتنه 88 بوده و بحث تحریم انتخابات توسط برخی جریان ها و گروه های سیاسی همسو با شبکه های ماهواره ای مورد تاکید قرار گرفته تا بدین صورت بخش اعظمی از مردم نسبت به حضور در انتخابات ناامید شوند.

بدون شک عدم حضور مردم در انتخابات خود نشان دهنده اعتراض عمومی آنها نسبت به انتخابات ریاست جمهوری سال 88 و همچنین خدشه دار شدن مشروعیت نظام جمهوری اسلامی است.

در همین راستا مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید فطر سال 90 با تاکید بر وحدت همگانی میان اقشار و نخبگان سیاسی، حضور همگانی مردم پای صندوق های رای را نمادی از هویت و امنیت نظام جمهوری اسلامی دانسته اند.

به حمدالله این سخنان رهبری مورد توجه مردم قرار گرفته و حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس سال 90، علیرغم برخی از تحریمی های این انتخابات؛ بار دیگر بر مشروعیت نظام جمهوری اسلامی افزود.

مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند:"امسال ما در آخر سال، انتخابات را داریم.

انتخابات همیشه در کشور ما تا حدودی یک حادثه ی چالش برانگیز است.

اگرچه در مقایسه ی با انتخاباتهایی که در بعضی از کشورهای دنیا - چه کشورهای به اصطلاح پیشرفته، و چه بعضی از کشورهای دیگر - برگزار میشود، که تویشان چه خباثتها، چه خیانتها، چه درگیریها، حتّی چه کشت و کشتارها اتفاق میافتد، بحمدالله این حوادث در کشور ما نیست، اما بالاخره یک چالشی است؛ مردم را متوجه میکند.

مراقب باشید این چالش به امنیت کشور صدمه نزند.

انتخابات که مظهر حضور مردم است، مظهر مردم سالاری دینی است، باید پشتوانه ی امنیت ما باشد.

نباید اجازه داد که این چیزی که ذخیره ی امنیت است، پشتوانه ی امنیت است، به امنیت ما صدمه وارد کند.

"پیش بینی بازگشت داعش به سوی سازندگان خوددر نماز عید فطر سال 91، رهبر معظم انقلاب با اشاره به تحولات عظیمی که در دنیای اسلام بوجود آمده تا مسیر برخی از کشورها نظیر سوریه و عراق را منحرف نماید با اشاره تلویحی به حضور داعش در منطقه؛ داعش را که دست پرورده آمریکا دانسته و بحران های ایجاد شده توسط داعش را در مسیر کشورهای بوجود آورنده اش پیش بینی می نماید.

مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند:"روزگار تازهای آغاز شده است، وضع جدیدی در دنیای اسلام به وجود آمده است، و این وضع بر روی زندگی همهی ملتهای جهان بتدریج اثر خواهد گذاشت؛ باش تا صبح دولتت بدمد ؛ انشاءاللّه" پیش بینی رهبر معظم انقلاب در این حوزه نیز صادق بوده و بمب گذاری های متعدد داعش در کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه خود مبین این امر است که داعش حتی به سازندگان خود نیز رحم نمی کند.

هشدار نسبت به آینده مصر با توجه به اقدامات ماجراجویانه محمد مرسیدرگیری های سیاسی میان اخوان المسلمین و دیگر گروه های سیاسی در مصر همراه با کارشکنی های صورت گرفته توسط بیگانگان به ویژه آمریکا و همچنین اعتماد بیش از حد محمد مرسی نسبت به طرف های غربی و آمریکایی موجب شده بود تا وضعیت سیاسی در مصر بسیار متزلزل و بحرانی گردد.

مرسی که سعی کرد در ابتدای حضورش در ریاست جمهوری مصر خود را به عنوان یکی از رهبران سیاسی جهان اسلام نشان داده و حتی با فاصله گیری از ایران، به یک نوع جبهه متحد اخوانی ها در جهان اسلام دست یابد، حال با خیل کثیری از مخالفان مردمی مواجه شده که نحوه سرکوب گرایانه با این مردم؛ کشور مصر را با چالش های متعددی روبرو ساخته بود.

در همین راستا، رهبر معظم انقلاب در سال 92 سعی کرده تا مساله مصر را در دنیای کنونی جهان اسلام، مساله ای مهم تلقی نموده و با توجه به منازعات شکل گرفته در سوریه، نسبت به تکرار این حوادث در مصر به نخبگان سیاسی این کشور هشدار دهند.

رهبر معظم انقلاب در این باره می فرمایند:"ما از آنچه که در مصر میگذرد، نگرانیم.

گمان وقوع جنگ داخلی در مصر، با کارهایی که دارد میشود، روزبه روز تقویت پیدا میکند؛ و این فاجعه است.

لازم است ملت بزرگ مصر، نخبگان سیاسی، نخبگان علمی، نخبگان دینی در آن کشور بزرگ نگاه کنند به وضعیت موجود و ببینند چه عواقب وخیمی بر این وضعیت ممکن است مترتب شود؛ ببینند وضعیت سوریه را؛ ببینند آثار حضور مزدوران غرب و مزدوران اسراییل و تروریستها را در هر نقطه ای که در آنجا تروریستها فعالند؛ ببینند این خطرات را.

دموکراسی و مردم سالاری باید مورد توجه قرار بگیرد؛ کشتار مردم بشدت محکوم است؛ زبان خشن و زورِ گروههای مردمی در مقابل یکدیگر، مطلقاً بی فایده است و حامل ضررهای بزرگی است".

حمایت از مردم مظلوم غزهمحاصره اقتصادی و امنیتی نواز غزه در سال 93 موجب شده بود تا مقام معظم رهبری بخش اعظمی از خطبه های سیاسی خود را در نماز عید فطر به بحث مظلومیت مردم غزه و لزوم حمایت همه مسلمانان جهان از آنها اختصاص دهند.

ماه مبارک رمضان که همواره با شعارهای ضداستکباری در روز قدس همراه بوده در سال 93 از اهمیت بیشتری ضریب ویژه ای به خود گرفته و نقد عملکرد سردمداران رژیم صهیونیستی به عنوان وجه اشتراک همه رجال سیاسی، مردم و رهبری زمزمه می شد.

رژیم کودک کش به عنوان کلیدواژه پرتکرار رسانه های جهان به ویژه رسانه های ایرانی در سال 93 مورد استفاده قرار گرفت.

رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید فطر سال 93 افزودند:"امروز قضیهی اول جهان اسلام قضیهی غزه است؛ شاید بشود گفت قضیهی اول دنیای انسانیت، قضیهی غزه است.

سگ هاری و گرگ درندهای به انسانهای مظلوم حمله کرده است؛ چه کسی مظلومتر از کودکان معصومی که در این حملات جان خود را مظلومانه از دست دادند؟ چه کسی مظلومتر از مادرانی که فرزندان خودشان را در آغوش خودشان گرفتند و به چشم خود مرگ و پرپر زدن آنها را مشاهده کردند؟ رژیمِ غاصبِ صهیونیستِ کافر، دست به چنین جنایاتی زده است امروز در مقابل چشم بشریت و انسانیت؛ بشریت باید عکسالعمل نشان بدهد".

خطبه های نماز عید فطر به عنوان مسیر ریل گذاری سیاست های نظامتبیین خطوط قرمز و حدود و صغور ادامه روند مذاکرات هسته ایتقریبا پس از دوسال از روی کارآمدن دولت روحانی که یکی از اصلی ترین شعارهای انتخاباتی اش، بهبود وضعیت اقتصادی مردم با توجه به بهبود روند مذاکرات هسته ای بوده، مساله برجام از اهمیت خاصی در سپهر سیاسی ایران برخوردار گردید.

پیش شرط های مطرح شده توسط کشورهای1+5 و همچنین حرف و حدیث های رسانه ای پیرامون ایجاد خلل در امنیت ملی کشور با امضای برجام موجب گردیده تا روند مذاکرات هسته ای با مخالفان و موافقان متعددی روبرو شود.

تهدیدهای مکرر طرف های آمریکایی همزمان با حضور درمذاکرات هسته ای موجب شده بود تا رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید فطر سال 94، به تبیین خطوط قرمز ایران و همچنین آینده پسابرجامی نظام جمهوری اسلامی بپردازند.

ایشان در خطبه های خود به تاکید بر افزایش قابلیت های دفاعی کشور و همچنین عدم قابل مذاکره بودن مسائل امنیتی و نظامی کشور در خلال مذاکرات هسته ای، به عدم رویکرد کلی نظام نسبت به ایالات متحده آمریکا اشاره کرده تا هرگونه اظهارنظر برخی از رجال سیاسی حول محور تغییر رویکرد در قبال آمریکا به محاق برود.

رهبر معظم انقلاب که به خوبی می دانستند، آمریکا و کشورهای اروپایی از قبال برجام به دنبال گرفتن امتیازات دیگری در حوزه های موشکی و نظامی خواهند بود، در همان ابتدای کار دولت، مسیر حرکت مذاکرات هسته ای را روشن نموده و با منع هرگونه زیاده خواهی طرف های آمریکایی، شفاف سازی های لازم را در راستای ادامه روند مذاکرات هسته ای تبیین کردند.

مقام معظم رهبری در خطبه های نمازعید فطر افزودند:"نکته ی بعدی این است که با این مذاکرات و با متنی که تهیّه شده است، در هر صورت سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد.

همان طور که بارها تکرار کردیم، ما با آمریکا در مورد مسائل گوناگون جهانی و منطقه ای مذاکره ای نداریم؛ در مورد مسائل دوجانبه مذاکره ای نداریم؛ گاهی در موارد استثنایی مثل این مورد هسته ای، بر اساس مصلحت، مذاکره کرده ایم؛ این مورد هم فقط نبوده است، قبل از این هم مواردی بوده است که من در سخنرانی های عمومی قبلی به آنها اشاره کرده ام".

دستور قاطع پیگیری ماجرای حقوق های نجومیدر بحبوحه مذاکرات هسته ای و در حالیکه هنوز بخشی از مردم در تنگنای اقتصادی قرار داشتند، مساله حقوق های نجومی برخی از مدیران دولتی همچون یک بمب خبری کل فضای رسانه ای کشور را به خود اختصاص داد.

این مساله نه تنها موجب یاس مردم نسبت به آینده کشور شده بلکه با ایجاد شکاف عمیق میان مردم و مسئولین، نارضایتی عمومی را فراهم نمود.

در همین راستا نیز مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید فطر در سال 95، اهم خطبه های خود را به مساله حقوق های نجومی و دریافت های نامشروع از بیت المال اختصاص داده و ضمن تاکید بر لزوم برخورد با متخلفان؛ نسبت به افتادن در دام کشورهای بیگانه که به دنبال ایجاد یاس در کشور هستند، هشدار دادند.

رهبر معظم انقلاب، حقوق های نجومی دریافت شده توسط برخی از مسئولین را حاصل غفلت فردی دانسته و بسط چنین امری به کل سیستم اداری کشور را خدعه بیگانگان دانستند.

توجه بهنگام رهبری به یکی از مهمترین مسائل کشور یعنی فساداقتصادی، موجب عدم بهره برداری بیشتر رسانه های بیگانه نسبت به مساله حقوق های نجومی شده و می توان به ضرس قاطع گفت که میزان رپرتاژ خبری پیرامون این موضوع و اشاره به فساد سیستماتیک در ایران توسط شبکه های ماهواره ای پس از سخنان رهبری بسیار کاهش پیدا کرد.

تبیین و تفسیر صحیح مقوله (آتش به اختیار)خطبه های نماز عید فطر در سال 96؛ به تبیین سخنان قبلی ایشان پیرامون اصطلاح (آتش به اختیار) بوده که پیشتر خود ایشان خطاب به جوانان حزب اللهی ابراز داشتند.

پس از سخنان رهبر انقلاب پیرامون مقوله لزوم آتش به اختیار بودن جوانان، برخی از شخصیت های سیاسی با عدم درک صحیح این مساله، با تفاسیر غلط موجب شدند تا رسانه های بیگانه از این اصطلاح به کار برده شده توسط رهبری سوء استفاده نموده و آن را با هرج و مرج و آنارشیست اجتماعی در جامعه همگون بدانند.

برخورد فیزیکی اقشار حزب اللهی با مردم، ایجاد دوگانگی در جامعه، تبدیل جامعه به دوقطبی مذهبی و غیر مذهبی و نمونه های دیگر از جمله اصلی ترین مفاهیمی بودند که توسط رسانه های بیگانه از سخنان رهبر معظم انقلاب مورد بهره برداری قرار گرفته شد.

در همین راستا، رهبر انقلاب با تبیین جایگاه اندیشه در اصطلاح(آتش به اختیار) این اصطلاح را در مقابل نفوذ فرهنگی دشمن قرار داده تا از این طریق جوانان به کمک مسئولین در مبارزه با تهاجم فرهنگی پیش بروند.

مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند:" آتش به اختیار، به معنای بی قانونی و فحّاشی و طلبکار کردن مدّعیانِ پوچ اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست.

نیروهای انقلابی بیش از همه باید مراقب نظم کشور، مراقب آرامش کشور، مراقب عدم سوءاستفاده ی دشمنان از وضعیّت کشور، و مراقب حفظ قوانین [باشند]؛ این مراقبتها در درجه ی اوّل متوجّه به نیروهای انقلاب است که دلسوزند، علاقه مندند و مایلند که کشور به سمت هدفهای خود حرکت بکند".


کلید واژه ها: نماز عید فطر - نماز - عید فطر - مقام معظم رهبری - رهبر - رهبری - ماه مبارک رمضان - سیاسی - اسلام - اسلامی - بنیانگذار انقلاب اسلامی - دیدار - صورت - برگزار - نخبگان - نماز جمعه - نظام - امام - رمضان - دانشگاه - کشورهای اسلامی - انقلاب اسلامی - جمهوری اسلامی - دانشگاه تهران - جمهوری - رهبر انقلاب - تهران - مبارک - جامعه - ایران

آخرین اخبار سرویس:
شهید چمران معتقد بود مسلمانان باید به جایگاهی برسند که مغرورین آمریکایی را به خاک بکشانند/ مصطفی اگر الآن بود حتما مدافع حرم می شد

منتظر یک «ترکیه جدید» پس از انتخابات باشید

رسانه ها باید از چه بنویسند؟!

تحریم بی سابقه اجلاس اروپا توسط 4 عضو آن+ عکس

تعقیب شبکه احتکار و قاچاق خودرو توسط دادستانی

اگر می دانستید گفتن نام خدا در آغاز غذا چه سودی دارد؟

نیمی از شهرداری ها در آستانه ورشکستگی؟ دلیل چیست؟

چرا جوامع غربی از نعمت بیشتری برخوردار هستند؟

درس خارج فقه نظام سیاسی آیت الله اراکی/58 بررسی ادله قرآنی ضرورت عدالت ولی امر/ جایگاه مردم در نظام ولایی

سخن پیامبر(ص) درباره کسانی که تمام نعمت دنیا را دارند

مظفر هاشمی، نائب امیر جماعت اسلامی پاکستان شاخه کراچی درگذشت

تلاوت مجلسی آیات 177-202 سوره بقره

تشکیل کارگروه مشترک میان شورای عالی استان ها، دیوان عدالت اداری، شورای شهر و شهرداری تهران

مصرف مشروبات الکلی در دانشگاه رازی!

نویسندگان نامه مذاکره با آمریکا آخرین ضربه رابه حیات سیاسی خود زدند

بررسی چالش های بخش کشاورزی در کمیسیون کشاورزی

خودکشی در آستانه کنکور!

دولت در مسائل اقتصادی با مردم صادق باشد

به خواننده هاجر شلیک شد+ویدئو

مجموعه متن کارت عروسی شیک و جذاب

اول تیر ماه روز بزرگداشت اصناف/ اصناف بازوان قدرتمند جمهوری اسلامی هستند

دوره اول متوسطه مدرسه معین تهران تعطیل شد

افشای رانت 110 میلیاردی در مجلس/ با دلار 4200 تومانی ده ها بابک زنجانی به وجود آمد!

الحاق شناورهای جدید به ناوگان نداجا تا پایان سال

فرافکنی ائتلاف متجاوز سعودی برای توجیه شکست های اخیرش

قدم نهادن در مسیر فرهنگی کاری عام المنفعه است

تشکیل وزارتخانه محیط زیست اولویت ندارد

تشکیل وزارتخانه محیط زیست اولویت ندارد

دریای خزر در حال تبدیل شدن به باتلاق است

تصاویر/ دیدار رییس سازمان صدا و سیما با مراجع و علما

مسعود شجاعی: دوست دارم در ایران زنان هم به استادیوم ها بیایند و ما را تشویق کنند

مردی که شاخ غول آرژانتین را شکست

تشکیل وزارتخانه محیط زیست اولویت ندارد

درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

وکالت حسام نواب صفوی در پرونده مرگ زن بیمار بخاطر قصور پزشکی

بدعهدی های آمریکا را با صدای بلندتر برای مردم بگویید

تقویت قالب های جذاب و محتوای خوب را دردستور کار قرار دهید

مشکل پخش تصویر تماشاگران زن جام جهانی حل شد!

تصاویر/ مراسم بزرگداشت آیت الله ایمانی در قم

کار صدا و سیما بسیار سنگین و پُرمسئولیت است

دشمن نقطه کانونی قدرت در جمهوری اسلامی ایران را هدف گرفته است

اگر وحدت و انسجام داشته باشیم دشمن هیچ کاری نمی تواند انجام دهد

از دیکتاتورها، مستبدها و جهانخوارها هراسی نداریم

در نامه به وزیر خزانه داری آمریکا اعلام شد درخواست دو قانوگذار ارشد آمریکایی برای قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

اصولگرایان صاحب دارند

بیمه 200 هزار نفر که کارگر ساختمانی نبودند، قطع شد

اروپا با درک حساسیت شرایط به اجرای تعهداتش در زمان مورد انتظار اقدام کند

  اطلاع رسانی مؤثر و دو سویه با ایثارگران در دستور کار روابط عمومی های بنیاد است

بهترین بازیکن دیدار کرواسی و آرژانتین: اهداف بلندی در سر داریم

راه اندازی کولرهای آبی و رعایت نکات ایمنی

پزشک تبریزی به دو بار قصاص محکوم شد

استاد برنامه اخلاق در خانواده دار فانی را وداع گفت

امیدواریم دانشگاهی با محوریت ادیان و مذاهب در عراق راه اندازی شود

«روشنایی» و شعر های دیگر

در بی وفایی روزگار این فرصت ها را غنیمت شمار/پندی از امام باقر (ع)

دادستان کل: موظفیم برخی اخبار را علنی نکنیم

حمله هوایی ائتلاف امریکایی به ولایت دیرالزور سوریه

تخریب بقیع یک نقشه خائنانه برای نابودی تاریخ اسلام بود

کاهش حملات قلبی با فناوری

چهره 4 تیم صعود کننده به دور بعدی مشخص شد+ تصویر

جشنواره خیرین مدرسه ساز بستری برای تعمیق پیوندهای فرهنگی و اجتماعی است

فعالیت 650 هزار خیر مدرسه ساز در داخل کشور

مظلومان جبهه ها را گرم نگه داشته اند

دیدار قشر بسیج اساتید با آیت الله دری نجف آبادی

روزنامه استخدامی هرمزگان و بندرعباس | شنبه 2 تیر 97

شوک عظیم بر لشگر هواداران مسی و آرژآنتین

دستگیری یکی دیگر از متهمان پرونده اخیر ایرانشهر

پیروی از ولایت و رهبری ، عامل همه موفقیت هاست

رسیدگی به پرونده ورود 424 خودروی قاچاق به کشور در دادسرای هرمزگان/ پرونده در مرحله تحقیقات است/ تشریح آخرین وضعیت پرونده حقوق های نجومی و املاک شهرداری

پیگیری پروژه دوقطبی سازی در ایران

پیروی از ولایت و رهبری ، عامل همه موفقیت هاست

منتظر یک «ترکیه جدید» پس از انتخابات باشید

پست جدید کارلوس کی روش:آماده سازی برای رسیدن به رویا!

دادستان کل کشور: نباید اخباری که ثابت نشده را بنا به اهداف سیاسی و آب به آسیاب دشمن ریختن، نشر دهیم /هیچ کشوری اجازه نمی دهد که فضای مجازی اش رها باشد

برگزاری مجمع فرماندهان در همدان

خادم مردم بودن ویژگی پیروان مکتب امام(ره)/ برای ساخت جامعه اسلامی به تحولی بزرگ نیاز داریم

زننده گل دوم کرواسی؛ بهترین بازیکن دیدار با آرژانتین

دانلود آهنگ جدید میر امیر بنام مانکن ها

دانلود آهنگ جدید علی عرشیا بنام با تو

نخست وزیر الجزایر: بوتفلیقه نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود

خانه موسیقی در چنبره مشکلات گرفتار است

رسیدگی به پرونده 424 خودروی قاچاق در در دادسرای هرمزگان/ پرونده در مرحله تحقیقات است/ تشریح آخرین وضعیت پرونده حقوق های نجومی و املاک شهرداری

مسافران ایرانی روسیه 12 میلیون یورو ارز خارج کرده اند

دانلود آهنگ جدید سعید شاه بیگ بنام قصر رویا

دانلود آهنگ جدید حامد اشرفی بنام حقشه

ضرورت بازگشت به استراتژی «همه با هم» امام/ بخش هشتم و پایانی: دو عامل «یأس مردم از اسلام» در نگاه امام چیست؟

اجرای برنامه های اوقات فراغت در 35 مؤسسه قرآنی سیستان و بلوچستان

کشورهای غیر اوپک توان افزایش تولید نفت ندارند

کشورهای غیر اوپک توان افزایش تولید نفت ندارند

گفتگوی تیلفونی رییس جمهور غنی و معاون رییس جمهور امریکا

فوری/ آرژانتین با رهبری مسی در آستانه حذف قرار گرفت

ایجاد پایگاه های فرهنگی دفاع مقدس در شهرهای لرستان

گزارش تصویری جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس شهرستان های لرستان

دشمن در جهت تغییر ذائقه مردم تلاش می کند

دانلود آهنگ جدید امین پارسی بنام تماشایی

دانلود آهنگ جدید پیام آقایی بنام عشقای زمونه

واکنش دادستان کل کشور به خبر تعرض به 41نفر

مدعیان اسلام مرتکب بدترین جنایات علیه مسلمان یمن و بحرین شده اند

طرح جابجایی صنوف ناسازگار با محیط زیست از شهر بندرعباس

این 2 خصلت انسان را به هلاکت می کشاند

خطبه های نماز عید فطر به عنوان مسیر ریل گذاری سیاست های نظام

خطبه های نماز عید فطر به عنوان مسیر ریل گذاری سیاست های نظام